star chick-chat.org star Женски работи star Сватбеният ден (Модератор: Minastar Градът на Любовта е Будапеща :)
Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Градът на Любовта е Будапеща :)  (Прочетена 27396 пъти)
HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« -: Януари 28, 2016, 22:05:51 »

Понеже сте много хитри заподозряхте Пийс, ама на пък  Razz

Аз съм!
Активен

Моето име е Любов.
black_berry
Newbie
*
Публикации: 1377

« Отговор #1 -: Януари 28, 2016, 22:22:13 »

Честито, Хепи!  Желая ви мн щастие! Давай подробности и снимка Smile
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #2 -: Януари 28, 2016, 22:29:45 »

Снимки - Фб Smile Ти затова така грееш Smile Честито!
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #3 -: Януари 28, 2016, 22:31:59 »

Чакам някой да каже, че ме е подозирал! Но само Утопия можеше да предвиди ситуацията, според мен Smile
Какви снимки искате сега Smile
Активен

Моето име е Любов.
black_berry
Newbie
*

« Отговор #4 -: Януари 28, 2016, 22:39:12 »

На пръстена и разкяз искам... той ми е по-важен даже Smile
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #5 -: Януари 28, 2016, 22:41:26 »

Честитоооо!!! Много любов и една прекрасна сватба!
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #6 -: Януари 28, 2016, 23:02:06 »

Разказ....ми да ви предупредя, че не е това, което повечето хора очакват.

Аз се оказах мега женичка и в последната година си бях втълпила, че имам за пример пред себе си много двойки, които са заедно 100 години като нас, как нищо не предприемат и се разпадат. Освен това си мислех, че 5-тата година е преломна, а нашите са повечко. Мислех си, че е несериозна тая работа заради разни подмятания. Изключително много бях притисната от общественото мнение. Поне веднъж в седмицата се намираше някой да ме подкани и да пита "вие кога?!?!". Та бях влезла във филма  сериозно. Ние си живеем чудесно, но започнах яко да мрънкам по този повод. Последното ми мрънкане е било някъде лятото май и то, защото ми се направи забележка, че ако не спра няма да му се получи въобще и ще си мисля, че ми е предложил, защото мрънкам.

Предложи ми в първите минути на НГ, под звуците на фойерверките в далечината, с реката под краката ни, обрадени от хиляди превъзбудени хора. Беше много трогателен начинът, по който го направи, защото се развълнува ужасно много и целият трепереше. Аз скоропостижно си нахлузих пръстена. След 2-3 минути ме пита казала ли съм "да" въобще  Lol Честно казано от самия момент си спомням малко, защото много се шашнах.
В следващите дни изпаднах в паника какво съм му причинила и че съм лоша. Осъзнах защо не е предприел нищо досега и че изпитва абсолютен ужас от вниманието на хората, което би го сполетяло на една сватба. Притеснявах се и че е скъп пръстена. Да, признавам, че съм идиот.

В крайна сметка като си поговорихме ми олекна и сега съм благодарна Просто съм щастливка, че има човек, който толкова много ме обича, че да направи нещо, което наистина го ужасява само, за да ми достави на мен радост. Приемам саможертвата му и ще му се отплащам цял живот Smile

Нямаме дата и план. Ще е тази година. Ще е много нетипично. Няма да е в хотел с диджей и бяла роза, няма да се играят игри, няма да се крещи горчиво и да се мляскаме пред 100 човека. Ще е интимно с близки приятели, не знам още къде и как. Ще си направим купона!

ПС и чак сега разбирам, че и мен би ме притеснявало цялото внимание на 50-100 човека да е върху мен. Дори не съм си и помислила за стандартна сватба. Не заради него, а заради себе си. Беше ме срам да кажем пред приятелите ми, измъцах нещо и си показах пръстена оставяйки на него да обясни защо лицето ми е с цвят на домат.

« Последна редакция: Януари 28, 2016, 23:16:11 от HappyHeart » Активен

Моето име е Любов.
black_berry
Newbie
*

« Отговор #7 -: Януари 29, 2016, 09:22:53 »

Много готин и подробен разказ с емоции и всичко... радвам се, че сте щастливи и ви желая това да е само началото Smile
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8326

« Отговор #8 -: Януари 29, 2016, 09:39:20 »

Хепии, ти снимка с пръстен сложи, аз чак сега загрях!!!
Остарявам, реакците ми се забавят все повече  Lol
Да сте много щастливи и обичащи се  Kiss
Много хубаво!
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #9 -: Януари 29, 2016, 09:43:26 »

Къде да я сложа таз снимка Smile
Не мога да я изтипосам тук, че и без това толкова подробно описах всичко, че ми стана притеснено някой недоброжелател да не ме разпознае.
Пръстенът е все едно аз съм го избрала- много семпъл и нежен.
Активен

Моето име е Любов.
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #10 -: Януари 29, 2016, 09:49:30 »

Всъщност после загледах темата и се оказа, че ти си питала, а не Пийс, така че да- беше заподозряна  Cheesygrin

(Пийс си я чакаме също, това не отпада :Д)

Честито!!! Много трогателно звучи всичко и за пореден път се убеждавам,че си случила на половинка.

Само не разбрах сватбата ли ще е в Будапеща, или там сте се сгодили?
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13207

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #11 -: Януари 29, 2016, 09:51:44 »

Честито, Хепи! Още по-влюбено да ви е!
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #12 -: Януари 29, 2016, 09:54:00 »

Корни, предложил и е в Будапеща, точен план за сватбата няма, само концепция за тесен кръг и нестандартен купон  Big grin
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #13 -: Януари 29, 2016, 10:40:51 »

Честито, Хепи! Все така да се обичате и да сте на една вълна, и да получиш сватбата, за която си мечтаеш и каквато си я представяш!  Give flowers
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #14 -: Януари 29, 2016, 10:43:06 »

Лиони, мерси за превода. Явно вече не мога да се изразявам на форумно ниво, но ще се постарая завбъдеще да съм по-ясна!

Корни, мойто момче е най-голямото ми богатство!!! Хич не ми се получават нещата в професионалрн план и има моменти, в които започвам да се изпълвам с яд и рядко самосъжаление. Тогава де сещам за привтелките си, които са сингъл и колко страдат ими пък за една, която попада на ужасни хора, а аз каква подкрепа имам. Всъщност това, което ЗА МЕН  е най-важно в живота, го имам и с негова подкрепа нещата ще ги случваме. Много немъдро е било да се поддавам на обществения натиск. С пръстен или без, важното е да има партнършип и да сме здрави всички!
Активен

Моето име е Любов.
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #15 -: Януари 29, 2016, 10:48:11 »

Много сме на тоя клон с обществения натиск, хаха. Абе тръпка си е, откъдето и да го погледнеш. Ако ти го усещаш по този начин и като те питат "а вие кога?" вместо да се ядосваш и да им обясняваш как това са глупости, се замисляш "ае ние наистина кога?", значи и за теб има някаква стойност, не е само натиск. Аз поне съм на това мнение. Разбира се, най-важното е да сме заедно и да сме здрави, но ако може да се добави и тази радост в живота ни, защо не?
Активен

doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #16 -: Януари 29, 2016, 11:15:07 »

Страхотно съвпадение - точно гледах снимката с пръстена във фб и нали съм отнесени от вихъра тръгнах да чета текста,вместо да гледам пръстена...Отне ми известно време,за да загрея,че не става въпрос в случая за бременности от различни цикли и т.н невъзможности Lol
Честито,Хепи и се надявам сърцето ти да е наистина Хепи Cheesygrin
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #17 -: Януари 29, 2016, 11:17:25 »

Кат, напълно си права!
Но сега се замислих, че близките ни приятели никога не ни попитаха. Подмятаха ми го колеги и чужди хора. Малко сеир да има. Колегите имаше един период, в който почти всеки ден правеха намеци, забележки и питаха директно. Докато не избухнах и не млъкнаха. За мен това беше много напрягащо и клюкарско. Едно е веднъж, друго ежедневно. А и най-интересното е, че всички питаха мен все едно аз трябва да извадя пръстена.
Активен

Моето име е Любов.
utopia
Newbie
*
Публикации: 16506

A believer

« Отговор #18 -: Януари 29, 2016, 14:07:57 »

Честито и тук, Хепи!

Аз заподозрях още преди предложението само като каза къде планирате да сте на НГ! Ххахах

И мен много ме питаха и ми беше голяма драма, точно все едно аз ще взимам пръстен, егати, много досадно Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #19 -: Януари 29, 2016, 15:40:55 »

Явно повечето сме минали през тези досадни подмятания... Важното е да имаш човек до себе си, всичко останало се нарежда.
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #20 -: Януари 29, 2016, 15:42:15 »

Честито! Важното е, че подмятанията не са успели да ви убият момента и в крайна сметка всичко се е получило много красиво и лично. Много много любов от тук нататък и купища щастливи емоции покрай организацията на събитието!
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #21 -: Януари 29, 2016, 17:36:18 »

Аз не помня да е имало подмятания при нас, но започнах и аз да навлизам в периода "искам пръстен". Хубавото при мен беше, че помнех една позната как грозно намекваше и мрънкаше пред всички на приятеля си, че още не й е предложил. Щом на далечни познати като нас го правеше, насаме го е побърквала сигурно и чак жал ми ставаше за момчето, затова полагах усилия да не съм така. Но пак ми дойде първо на мен желание и си бях казала, на него му трябваха още няколко месеца да се реши и организира. А за изправянето пред хора и моята половинка беше така- ужасяваше се как ще ни гледат всички, но на самия ден се притесняваше само до подписването, в ресторанта веднага се отпусна и забрави колко човека са.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #22 -: Януари 29, 2016, 17:43:09 »

Ама какви сте такива притеснителни, аз цял живот си мечтая да съм звездата на вечерта и да събера всички хора, които обичам, заедно и да си изкупонясваме.  Cheesygrin Мъжът ми и той е така, не знам дали от сценичните изкуства ни идват тия мераци  Lol
Иначе аз чаках заветния пръстен малко над година, никога не съм си тормозила мъжа реално с натяквания, но за сметка на това подемах темата честичко - резултатът беше, че изненада нямаше, но пък нищо не бих променила.  Razz  
Нооо както и да е, да не превземам със спам темата на Хепи  Cheesygrin Ето, че ще имаме и булка през 2016. След толкова бебета, беше редно да има и булки пък  Razz И още чакам да се появат  Stuart
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #23 -: Януари 29, 2016, 18:55:04 »

Честито, и аз видях снимката днес и много се зарадвах Smile Също като теб бягах от стандарта за сватба и за това си го направихме както ние искаме - с по-малко хора, в по-нетипична обстановка, без традиционните ритуали и излишни приказки .. много музика и настроение за всички, още помнят гостите ни хубавите емоции  Lol
А относно подмятанията - и при нас беше така. Дори тук, в този форум не веднъж ми е казвано, че връзката ни няма да просъществува, ще си изневерим, ще се скараме, няма начин просто .. За 15 години заедно спях да се интересувам от чуждите коментари, важно е как ти се чувстваш. И моят мъж се забави много с предложението, на 8-мата година беше, но той е такъв - искаше много неща да уреди, да е сигурен (не в нас, други фактори), да е идеален моментът и така нататък ... и си струваше чакането Smile Пожелавам ви прекрасна сватба ;)
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #24 -: Януари 30, 2016, 10:58:39 »

Ангелче, понеже се очертава нещо подобно и при нас ще ми е от полза да споделиш за хотела.
Кой хотел? Шведска маса ли беше и имаше ли вариант за дъжд? Ди джей? Само младите ли бяха на купона в хотела?

И ако може малко помощ за роклята:) Твоята приятелка по принцип ли шие и можеш ли да ми дадеш координати и сайт със снимки Smile

Отворена съм за подсказки за малки хотелчета около София с басейнче за джамбуре Smile
Активен

Моето име е Любов.
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #25 -: Януари 30, 2016, 13:10:50 »

Хепи, нашата сватба беше в едно хотелче около Габрово и от тази гледна точка едва ли ще ти свърша работа ... Но имаше закрита тераса, на която бяха гостите, както и вариант за вътре, ако се влоши времето. Имаше басейн и понеже беше малко хотелче, бяха го затворили само за нас (половината гости спаха там). Относно кухнята се бях разбрала, че не искам порции за всеки, а плата на всяка маса с различни неща - всеки да хапва каквото му хареса. DJ по скоро не, бяхме се разбрали с родителите на Криско (тогава нямахме представа кой е  Lol), защото имаме общи познати и знаех, че са много добри музиканти. Правихме си среща с тях месец преди сватбата, за да се разберем каква музика искаме, със строга забрана за поп фолк и подобни  Lol даже си спомням, че им дадохме диск с наши любими песни, които пускаха по време на изнесения ритуал. Бащата е изключително добър киратист и заедно с още 3-ма от гостите, с които се познаваха цяла вечер свириха разни по-стари рок парчета, много готино беше ;) Нямаше приказки, само дискретна музика и дори на тях им хареса и останаха 2 часа повече от уговореното Cheesygrin Гостите ни бяха разнообразни - млади, стари, всякакви .... накрая половината бяха в басейна с дрехите, така че нямаше особено значение възрастта  Lol
Относно ролкята - моделът беше мой, а приятелката ми беше така добра и търпелива да го направи както искам. По принцип тя е арт-човек и шие малко шантави неща, не са за всеки вкус. Трябва обаче да я питам къде се подвизава сега, че от известно време не съм я виждала ... Ще ти пратя във фейса на лично линк към страничката и.
За мен вариантът с малко хотелче е идеален.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #26 -: Февруари 01, 2016, 10:48:23 »

Хепи, успях да метна едно харесване във фейсбук, но сега и тук - Честито!  Kiss

Много ми харесва как мислиш за сватбата, аз също не си представям повече от 50-60 човека, цигани пред блока и 15 коли в колона, които бибиткат из целия град. Ще те следя с интерес  Smile
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #27 -: Февруари 01, 2016, 11:02:50 »

Само да вметна, че не знам защо хората си мислят, че ако сватбата им е "традиционна", т.е. не е супер куул аут ъф дъ бокс оф-бийт, юник експириънс, то непременно има цигани, тъпани, клаксони, бял чаршаф, пиян чичо и на булката ѝ пръсват публично стомната.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #28 -: Февруари 01, 2016, 11:06:08 »

Пийс, и аз не си ги представях тия неща, но пък сватбата си ми беше доста традиционна. Всичко е в мярката  Wink
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #29 -: Февруари 01, 2016, 11:12:00 »

Извинявай, ама ако е нямало циганин, не е била традиционна.  Lol
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #30 -: Февруари 01, 2016, 11:37:50 »

Нямаме дата и план. Ще е тази година. Ще е много нетипично. Няма да е в хотел с диджей и бяла роза, няма да се играят игри, няма да се крещи горчиво и да се мляскаме пред 100 човека. Ще е интимно с близки приятели, не знам още къде и как. Ще си направим купона!

Не знам от къде ви дойде цялото "традиционно", че заподскачахте и се засягате , на мен ми остана думичката "нетипично" в главата и да - много от вас тук са имали нетипични сватби, които по снимки и  разкази са приказни. Не се говори за аут ъф дъ бокс, а извън типичното за мнозинството, нятагано от обществото, че сватбата се прави по някакъв определен калъп.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #31 -: Февруари 01, 2016, 11:50:40 »

Не се засягам, дразня се, че под "типично" явно се има предвид простотия с цигани, а под "нетипично" нещо много арт и софистикейтид.

В тоя ред на мисли не виждам нищо нетипично в сватба с 30-40 човека, но не по установения ред подпис/църква/ресторант, а примерно само подпис и ресторант. Пак си е точно сватба Cheesygrin
« Последна редакция: Февруари 01, 2016, 11:55:51 от utopia » Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #32 -: Февруари 01, 2016, 12:05:29 »

Ути, за всеки сватбата си му е нетипична, лична и различна.
ЗА МЕН  е клише, че хората правят църковен, защото всички правят, а не са стъпвали в църква от години или не са религиозни. МЕН  не ме кефи, сватбата ми да е в ресторанта на голям хотел в центъра. Не ме кефи да ми викат горчиво, да ми бутат пари в обувката и голяма част от игрите. За мен те по-скоро са за забавление на гостите.

Не съм парадирала с думата нетипична и не омаловажавам избора на другите хора. Просто това, което ни се иска да направим е по-различно от това, което правят повечето хора и затова го наричам нетипично.

ПС това с циганите на мен ми е в друга графа, не в типично и традиционно. Но важното е да ти е кеф!
« Последна редакция: Февруари 01, 2016, 12:08:31 от HappyHeart » Активен

Моето име е Любов.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #33 -: Февруари 01, 2016, 12:24:39 »

Tи не, аз Пийс сръфах заради циганите и тъпаните, хаха

Иначе всеки си я прави, както му е кеф.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #34 -: Февруари 01, 2016, 16:15:56 »

По мои наблюдения много хора тръгват от идеята за "нетипична и малка" сватба и накрая пак стигат до десетки гости и танци в ресторант и спазване на част от ритуалите. То просто няма много варианти за забавление без ресторант и танци и няма как да няма "традиционни" елементи.
Ние нямахме цигани, бъркане за жартиер и хоро пред панелките, но имахме откупуване (по желание на баща ми), менче и погача.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #35 -: Февруари 01, 2016, 17:04:54 »

Ние имахме откупуване, но само за майтапа и в тесен кръг, за 5мин преди да излезем, менче и погача, даже захранване нямахме.

Що се отнася до църковния брак си мислих, че има някакво тайнство, тържественост и святост, пък едвам се сдържах да не прихна на някои редове...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #36 -: Февруари 01, 2016, 17:49:14 »

Ние имахме откупуване, но само за майтапа и в тесен кръг, за 5мин преди да излезем, менче и погача, даже захранване нямахме.

Що се отнася до църковния брак си мислих, че има някакво тайнство, тържественост и святост, пък едвам се сдържах да не прихна на някои редове...

как бе, точно на вашия църковен ми беше много истинско всичко, особено с тези камбани накрая...Имаше си тържественост и тръпки ме побиваха.

Ние не искахме църковен на самия ден, но не сме се отказали да има някой ден. В тесен кръг уж, макар че като мисля за най-тесния то пак са поне едни 20-30 души като на кръщенето и пак ще си е организация като за истинска сватба (то това е готиното де)
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #37 -: Февруари 01, 2016, 18:25:39 »

Дааа, камбаните бяха чудни, ама попът такива отживелици говори, да съм се подчинявала на мъжа си и някакви такива, само се спогледахме и се подхилквах, изобщо не почувствах тази магия, която очаквах. А може би и заради притеснението, че всички ме гледат...
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #38 -: Юли 07, 2016, 21:39:26 »

Девойки, тъй като попадам на различни неща в нета...какви мед.изследвания и документи трябват за сключване на брак и има ли правило да се пускат на определено място?
Активен

Моето име е Любов.
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #39 -: Юли 08, 2016, 01:42:45 »

Правило няма. На нас в обредния ни препоръчаха няколко клиники и лаборатории. Зависеше къде отидеш. В някои те карат за медицинското да минаваш различните специалисти. В тази, в която ние ходихме, ни гледа само един лекар - слуша дробове, мери кръвно, пита те въпрос да види дали си адекватен психически и толкоз. Изследвания май сифилис и Васерман правиха. Не сме обикаляли. Но колега, който е ходил в друга клиника, каза, че е обикалял. Така че... зависи от клиниката. Поне тук в нашия град. Може да подпитате в Обредния дом да ви подскажат ако не ви се занимава. На нас общо ни струваше 90лв. На следващия ден бяха готови медицинските.
« Последна редакция: Юли 08, 2016, 01:44:30 от Smiley » Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #40 -: Юли 08, 2016, 13:14:21 »

Иска ми се аз да си направя каквото мога и затова питам какво точно се иска, ако някой има списък случайно.
Активен

Моето име е Любов.
lioness
Newbie
*

« Отговор #41 -: Юли 08, 2016, 13:20:31 »

Дригият вариант е да минеш през личния лекар, да ти направи първия преглед, и да те прати по кабинетите. Само че каква е тарифата за този вид услуга не мога да кажа.
Хепи, нещо по-конкретно за събието няма ли да споделиш  Big grin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #42 -: Юли 08, 2016, 13:22:02 »

Аз лично смятам, че е ходене по мъките, то кръв, то невролог, хирург ли, там какво, препоръчвам ако може без да се занимаваш някъде да си ги направиш Cheesygrin
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #43 -: Юли 08, 2016, 13:35:41 »

Ох големи сте шматки. Мойта лична ще ми сложи всички печати, поне така направи за шоф. книжка. Искам да си пусна кръвта в работата и затова питам какво ми трябва.

Лиони, то месеци никой не пита и реших, че не е интересно. Ще пиша вечерта  Smile
Активен

Моето име е Любов.
Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #44 -: Юли 08, 2016, 13:49:48 »

Звънни в някоя лаборатория ако искаш и директно ги питай какво точно пускат, защото и аз не съм сигурна за всичките неща.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #45 -: Юли 08, 2016, 13:56:22 »

Айде ще чакаме да разкажеш какво ще се случва  Smile
Активен

doubt
Newbie
*

« Отговор #46 -: Юли 08, 2016, 18:47:44 »

Как да не е интересно,напротив! Cheesygrin Ще чакаме разказ с нетърпение Big grin
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #47 -: Юли 10, 2016, 21:10:39 »

Малко се замотах, но все пак- ето ме!
Сватбата ще бъде през август! Избрали сме малък хотелски комплекс извън София с басейн. Ще сме на открито и за целта сме наели шатри, маси, столове...и всякакви подобни. Видях няколко сники от такива събития на същото място и смятам, че исглежда много добре, а и ме блазни идеята вечерта да завърши в басейна.

Домакините са читави хора или поне така ми изглеждат. Дадоха предложения, които ми допаднаха. Например основното ще е на плата пиле, свинско и риба от собствения им живарник. Ох тръгнах да изпадам в разни битовизми май...

Стила ще е нещо като рустик, ако успеем да го докараме без да си даваме зор. Ще има бежови ленени панделки и тишлайфери на масите. Мъжът е измайсторил трипод за черна дъска и го състари, ще направи и подобна арка, на която ще има отново ленен плат и цветя. Най-голямата ми тревога бяха цветята, но след като нашата прекрасна съфорумка пое ангажимент за тях, аз се чувствам напълно спокойна. Добре че ми е тя, за да ми даде идея и да не го мисля много  Kiss

Диджеят ще ни е подарък и е голям пич. По принцип май не ходи по сватби, понеже го гугълнах, а пише музика на разни бг изпълнители, гледам, че е пускал на Ибиза и вярвам, че ще се справи. Рядко се срещат хора, с които мога веднага да си разлафя и да се чувствам супер в компанията им. Да не говорим, че много се зарадва, че няма да има там типичните обичаи и бяла роза.

Фотограф си нямаме  Smile Сега чакам да изпаднете в ужас. Ще ни снимат двама приятели със страхотна техника като единия беше започнал да снима сватби с някакъв екип, но после спря. Ще ходим с тях да разгледаме околностите. Наблизо има ферма за езда и сме уговорили да се снимаме с кончетата. Имали бял, черен, арабски не знам си какво си. Красиви са.

Роклята я избрах много лесно! Първо ходих до един сватбен център в Младост- пробвах 2 зорлем. Обиколих Пиротска и харесах една горе- долу. Отидох да я видя с майка ми втори път и не ми хареса. Обиколихме пак Пиротска и влязохме в магазин, който бях пропуснала. Консултантката беше първата неагресивна такава, която ме изслуша какво искам и просто ми го даде.Много семпла, удобна рокля. Горната част е дантела, има коланче на кръста и надолу е копринен шифон. Не е бяла, а слонова кост. Някаква немска марка, непозната за мен, но много качествена и женствена. Бях харесала една в сайт и помолих да ми запазят тази. Но просто качеството не можеше да се сравни, а цените бяха многократно по-високи на другото място. Така че без съмнение взех немската.

На грим реших да ходя като ще рискувам и няма да правя пробен, защото една колежка беше ходила там за абсолвентския и просто беше съвършена. Чух се с мацката и тя каза, че според нея няма нужда. За прическата ударих на камък с една дама, която не може да направи това, което искам и ще ходя при друг сега.

Ще дойде екип да подпишем на място и няма да има църковен брак.

Като цяло всичко се случи някак междудругото. Може би, защото мъжът беше много активен и доста неща издири и направи той. Не сме изпадали в истерии и притеснения. Малко ме беше яд, че исках една седмица по-рано, но вече имаше резервации в хотела и ми мина бързо.

Е, разбира се, се намериха хора, които много да ме разочароват, ама това май е в реда на нещата за всяка сватба. Кумата просто няма ниакво отношение. Купи си някаква мега къса рокля от сайт. Преди да я купи и намекнах, че е много къса, но явно не ме разбра. После дойде и директно й казах, че не й стои добре и че е много къса и неподходяща. То няма как да седнеш с нея и висеше безформено. Засега не е повдигала въпроса да ходим за друга и аз вече някак не се вънувам от тези неща. Друга близка приятелка, която се разгоди ми каза, че се радва, че поне не съм й взела датата, която е планирала(няколко пъти ми го каза), беше разочарована, че не е кума и го каза на майка ми. Кумът ще прави разбиващо ергенско парти, за което май не желая да знам подробности. Моите приятелки никакъв интерес и директни въпроси. Накрая им казах да идем за 3 дни на море и едната изцепи, че не знае дали 2 месеца по-рано може да помоли шефа да я пусне, при все че я пуснаха 5 свободни дни този....някакви много тъпи ситуации от уж близки хора, което за пореден път ми напомни, че хората, които винаги са с мен, са семейството ми. Отвреме навреме ми става тъпо след някоя изцепка и от това, че не се поинтересуваха и не им дреме грам, но пък гледам да не се вглъбявам. Интересното е, че приятелка, която нямах за близка изпадна в екстаз и иска да иде ден по-рано там, за да организира нещата Smile

« Последна редакция: Юли 10, 2016, 21:14:12 от HappyHeart » Активен

Моето име е Любов.
alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #48 -: Юли 10, 2016, 23:08:43 »

Сууупер звучи всичко, най-вече защото така сте си го представяли. И да, много често се случва така, най-близките се държат тъпо покрай събития. Пожелавам ви след страхотната организация и самата сватба да се реализира според желанията ви.
Активен

doubt
Newbie
*

« Отговор #49 -: Юли 11, 2016, 08:37:15 »

Сууупер звучи Smile – на мен август винаги ми е харесвал за сватби – прекрасно и незабравимо тържество ти пожелавам Smile Всички идея ми харесаха,но конете...ехххх,тези коне,сякаш се пренасям в друг свят Smile
Ще чакаме снимки Smile

п.с – ние пи същия начин,който описваш тръгнахме от 1 идея за сватбата и стигнахме до...това,което се получи накрая,заради ред стечения на обстоятелства.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #50 -: Юли 11, 2016, 09:57:54 »

Страхотно! Stuart
Аз от краткия си булчински опит мога да кажа, че не се шокирам (вече  Cheesygrin), когато чуждите приоритети не се припокриват с моите (това по повод на фотографа  Razz), защото най-важното е вие да сте щастливи и да сте наясно от какво имате и нямате нужда. По-добре да си изберете нещата по свой вкус, макар и не по стандартната формула - фото и видео за четирицифрена сума всяко, примерно, и да сте си доволни, отколкото да се напъхвате в някакви стандарти и после да съжалявате, че сте си давали парите за нещо, което лично за вас няма стойност. Така че супер вървят нещата, спокойно и безаварийно, и дано така да е до края, и да получиш най-прекрасната за теб сватба, точно каквато си си я представяла!  Give flowers Защото това е най-важното в крайна сметка. Ако някой има други претенции, да се оплаква на арменския поп  Cheesygrin Супер, че с мъжа работите в екип, така е доста по-лесно и спокойно. При нас също мъжът беше от голяма помощ, но по-скоро аз измислях детайлите и организационните работи, а той звънеше телефони, уреждаше срещи и ми адвокатстваше, щото аз си гълтам граматиката в такива ситуации.  Lol По-леко е така, като са разпределени задачките, някак не го усещаш като нещо тежко и организационно.
И да ти кажа, макар че и ти вече го виждаш от личен опит - хората полудяват покрай сватби. Няма близки, няма далечни, хората просто стават неадекватни. И е хубаво да не го взимаш присърце, колкото и да е трудно, щото големи разочарования се получават. Просто някак хора, от които никога не си го очаквал, които са ти били от най-близкото обкръжение, почват да се държат като ощипани, обидени, проявяват се тотално неадекватно от сорта на "ще дойда, няма да дойда, ще дойда сам, ще дойда с мъжа/жената, децата, внуците и съседа" и така до сутринта на сватбата... пак си ги обичаш, пак държиш на тях и знаеш, че и те държат на теб, обаче просто някаква непреодолима сила превръща близките ти в неадекватни, нетактични, тънкообидни непознати и ти се чудиш какво става  Lol Това най не ми липсва от цялото нещо.  Razz Само тези истории ме карат да не искам пак сватба.  Lol
Съжалявам, че така се разпрострях, просто днес е такъв един ден, че ми се говори за сватби  Red face
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #51 -: Юли 11, 2016, 14:07:20 »

Значи, приятели с професионална техника, дето снимали сватби, че и уговорени фотосесии, си е баш фотограф, просто сте минали по тънката лайсна. И ние така направихме  Cheesygrin
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #52 -: Юли 13, 2016, 22:13:54 »

Лор, снимал е 2-3 сватби като помощник Smile Аз предпочитам да нямам високи очаквания, за да не се разочаровам. А и да наемем човек за 2к на мен ми е ясно, че аз не мога да позирам и наистина не го разбирам това да ми казват как да застана, накъде да гледам и къде да са ми ръцете. А то перфектните снимки от списанията стават така. На мен всички хубави снимки са ми спонтанните. На тези, на които се опитвам да позирам , изглеждам зле.

По повод на пълната незаинтересованост. Днес поканих един колега, който ми е приятелче. Разделяйки се ми каза да звънна като реша за какво искам помощ и ми стана много мило Smile

Мерси много за пожеланията Smile
Активен

Моето име е Любов.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #53 -: Юли 13, 2016, 22:57:05 »

аз не мога да позирам и наистина не го разбирам това да ми казват как да застана, накъде да гледам и къде да са ми ръцете. А то перфектните снимки от списанията стават така. На мен всички хубави снимки са ми спонтанните. На тези, на които се опитвам да позирам , изглеждам зле.

Аз съм същата, на по-голямата част от фотосесията изглеждам като идиот, ахахахха, но има някои попадения, заради които си струваше.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #54 -: Юли 13, 2016, 23:11:57 »

Мен даже ме е яд, че въобще имахме фотосесии с позиране - такива снимки, на които сме просто красивички, са ми много безсмислени. Дори любовните жестове не са спонтанни и естествени, че да ме умиляват.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #55 -: Юли 13, 2016, 23:30:45 »

Е, Лори, моля ти се!!! За фейсбук! Cheesygrin
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #56 -: Юли 14, 2016, 14:42:55 »

Нямах фейсбук тогава  Cheesygrin
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #57 -: Юли 16, 2016, 13:18:15 »

Аз няма да си качвам снимки във фейса! Затова не искам фотограф  Lol

Днеска бях втори път на пробна при моя фризьор. Е, уникално ме направи! Точно каквото исках!!!! Имам снимки, ако някой се интересува.
Активен

Моето име е Любов.
juliet
Newbie
*

« Отговор #58 -: Юли 16, 2016, 14:08:48 »

Аз, ако не е неудобно. Много обичам сватбени красоти  Cheesygrin
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #59 -: Юли 16, 2016, 15:40:30 »

И аз
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4119

« Отговор #60 -: Юли 16, 2016, 16:23:49 »

и аз : )
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #61 -: Юли 16, 2016, 18:46:53 »

Аз искам и сега, и след сватбата Cheesygrin
А датата коя е?
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #62 -: Юли 16, 2016, 21:30:31 »

Ще кача в групата Smile
Активен

Моето име е Любов.
lioness
Newbie
*

« Отговор #63 -: Август 09, 2016, 15:23:50 »

Хепии, да не се омъжи без да кажеш! Кога е събитието? Организира ли нещата вече  Cheesygrin
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #64 -: Август 09, 2016, 15:57:06 »

Нееее, другата седмица е дъ биг дей. Сега малко съм на зор, ама и това ще мине. Имам разни притеснения около кумата, но съм много позитивна. Днес имам среща с форумната фея на цветята Smile)))

И съм с жестоки болки в кръста. Дано ги овладея до тогава, че едвам ходя...
Активен

Моето име е Любов.
Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #65 -: Август 09, 2016, 16:00:45 »

Нали знаеш, че после трябва много снимки да показваш!

Дано се оправи кръста! И за кръста, и за кумата пращам позитивна форумна мисъл!
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #66 -: Август 09, 2016, 16:43:34 »

Ох, Хепи, стискам палци за кръста! И за кумата също... Като си помисля аз колко бях досадна и всяка драма покрай сватбата си я изливах във форума, а ти толкова дискретно до даваш  Stuart Но определено ще чакаме снимки  Cheesygrin
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #67 -: Август 18, 2016, 19:57:45 »

I'm getting married, хора!
Активен

Моето име е Любов.
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #68 -: Август 18, 2016, 20:02:54 »

Хайдеее, не остана!  Wub Утре ти е ден за релакс! Надявам се, че нямаш останали задачки за последния момент, а ако имаш, то едва ли са много важни. Почини си хубаво, наслади се на последния ден като мома и после ти пожелавам една незабравима и уникална сватба! И ще чакам снимки в тайната група, задължително  Cheesygrin
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #69 -: Август 18, 2016, 20:23:38 »

Ех, че хубаво! Страхотни емоции са това! Наслади се на момента и да не ти пука за нищо освен за вас двамата!
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #70 -: Август 18, 2016, 20:28:04 »

Хепиии, пожелавам ти най-приказно любовния сватбен ден! И хубаво време Wink
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13207

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #71 -: Август 18, 2016, 20:45:58 »

Приказен сватбен ден ви пожелавам!
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #72 -: Август 18, 2016, 21:59:57 »

Дано не вали, защото ще ни се съсипе сватбата. Нямаме вариант за дъжд, а гледам, че нещата са зле...
Активен

Моето име е Любов.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #73 -: Август 18, 2016, 22:05:38 »

Стискам палци, на нашата сватба ни се прецака изнесения ритуал
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #74 -: Август 18, 2016, 22:18:01 »

Ние нямаме бекъп.
Активен

Моето име е Любов.
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #75 -: Август 18, 2016, 22:23:26 »

Имате ли навеси/шатри над масите? Бъди спокойна, доколкото можеш, сигурна съм, че нищо няма да се провали  Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15608

« Отговор #76 -: Август 18, 2016, 22:30:50 »

В събота ще е ок  Kiss
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #77 -: Август 18, 2016, 22:38:18 »

Шатри над масите. Но ритуала си е на открито....дансинга също.
Активен

Моето име е Любов.
angel_sin
Newbie
*

« Отговор #78 -: Август 18, 2016, 23:18:16 »

времето ще е прекрасно, поръчала съм Smile
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #79 -: Август 18, 2016, 23:25:29 »

А да ви споделя, Ангелчето прави магии на цветята....букета ми дори не съм си представяша да е толкова романтичен!
Активен

Моето име е Любов.
alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #80 -: Август 19, 2016, 00:04:01 »

Времето ще е слънчево. Проверено!
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #81 -: Август 19, 2016, 07:12:26 »

Ех, Хепи, много вълнуващо!
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #82 -: Август 19, 2016, 07:56:31 »

Цветята ми са едно вълшебство и сбъдната мечта, доти не подозирах, че мога така да се зарадвам на цветя. Ангелчето наистина прави чудеса и никога не я подкрепяйте да работи нещо различно!

Прогнозата днес е по-благоприятна!
Активен

Моето име е Любов.
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #83 -: Август 19, 2016, 10:26:03 »

Ако са тези, които е качила във ФБ - фантазия Wub

Хеп, времето ще е най-доброто - без дъжд, но не и адската жега, ще бъде идеално сватбарско Kiss
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #84 -: Август 19, 2016, 10:36:01 »

Абсолютно ще бъде  Kiss Не се тревожи за това! Основното сте го подсигурили - най-важното е да не вали върху масите, всичко останало може да се измисли. Ако вие (и в частност ти, защото знаем, че булката е звездата на вечерта  CheesygrinЮ) излъчваш щастие и спокойствие, и гостите ще се отпуснат и ще се забавляват, без значение от времето. Но то, както вече ти казаха, ще е чудесно за сватба  Cheesygrin
Активен

angel_sin
Newbie
*

« Отговор #85 -: Август 19, 2016, 17:51:12 »

Цветята ми са едно вълшебство и сбъдната мечта, доти не подозирах, че мога така да се зарадвам на цветя. Ангелчето наистина прави чудеса и никога не я подкрепяйте да работи нещо различно!

Прогнозата днес е по-благоприятна!

много благодаря  Wub но нещата станаха, защото ми се довери дори да сменим цветовете в последният момент Smile това са си просто твоите неща - мисля, че много ти приличат Smile
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #86 -: Август 20, 2016, 11:02:22 »

Пожелавам ти прекрасно време, чудна сватба и попътен вятър в семейния живот!  Kiss
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #87 -: Август 20, 2016, 11:10:42 »

Хеп, прекрасен ден!!! Любовта и слънцето да са с вас днес и винаги!
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #88 -: Август 20, 2016, 13:33:17 »

Честити и нека винаги се обичате както днес!
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #89 -: Август 20, 2016, 14:08:14 »

Много, много слънце в живота ви!!!
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #90 -: Август 24, 2016, 14:40:08 »

Много сте хубави, Хепи, твоята сватба, както на Катрин и на Фани, са ми просто магическо-очарователни!
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #91 -: Август 24, 2016, 21:37:45 »

Хайде и аз, с малко закъснение - честито и много да се обичате!
Прекрасни сте, снимките са много романтични и красиви!
Ииии... очаквам подоробен разказ с всички вълнения  и детайли Stuart
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #92 -: Септември 02, 2016, 21:36:13 »

Хепи, чакаме разказ, няма да се измъкнеш без хич  Cheesygrin Кажи поне доволна ли си, даже и без подробности, да усетим и ние малко настроението от твоя специален ден  Wub Всичко ли мина по план, любими моменти, как е семейният живот и т.н., всичко, което ти се споделя. Сигурна съм, че не само аз се интересувам  Cheesygrin
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4119

« Отговор #93 -: Септември 02, 2016, 22:46:20 »

Честито!! Много безоблачни години Ви желая..
що не съм писала не знам - изглеждате разкошно на снимките!!
Активен

Страници: 1 2 3 4 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: