star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Количка?
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Количка?  (Прочетена 17657 пъти)
Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« -: Януари 05, 2016, 13:54:24 »

Така... тъй като гледам нямаме тема конкретно за колички, реших да направя. И тъй като сме наредени 5 бременни, надявам се и другите да са в чуденка за избора, че да може по-опитните да помогнете.

Наскоро в един магазин търсейки подарък се загледах и в бебешките колички. Честно казано даже не знам какво да гледам.  Rolling Eyes Едни семейни приятели имаме, които ни предлагат подобен на този вариант: https://www.youtube.com/watch?v=-k0QLkWdQdw втора ръка. Но тъй като си е била сравнително скъпа нова (май към 1500-1600лв) я предлагат на 700-800лв с три коша, допълнителни аксесоари (дъждобран, комарник, чадър, чанта, зимен чувал). Изглежда запазена, макар и второ дете да бутат вече в нея. И не знам дали директно да се доверя или да търся нова  Rolling Eyes

След като голяма част от вас вече са минали през количките... може ли да дадете съвети какво да се съблюдава при избора. Вие за какво сте съжалявали или не ви е било удобно? Съответно обратното - нещо дребно, което обаче ви е било от огромно удобство?
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #1 -: Януари 05, 2016, 14:22:32 »

Тука бързам да пиша, за да ви кажа какво да НЕ си взимате в никакъв случай! Излязоха напоследък едни полски колички - Аdbor. На пръв поглед изглеждат добре, цената е повече от добра за целия комплект, има голямо разнообразие на десени и дори видове платове, просторни кошове, големи гуми с опция да са помпащи или не и т.н. Зълва ми много си ги беше харесала сега за бебето, часове наред ми е говорила за тях и всичките им характеристики. Наскоро ми се наложи да гледам бебето на една приятелка, оказа се със същата количка - ами по-неудобно, тежко и тромаво нещо няма! Не можех едновременно да вървя и да говоря, пръхтях като преял кон. Но по-големият проблем от тежестта е, че предните колелета са доста големи, което я прави изключително неманеврена, а най-неприятно е като слизаш от бордюр и ти застанат напречно и няма мърдане просто. За да говоря по телефона, трябваше да спра. В крайна сметка от половинчасова разходка до кварталната градинка се прибрах с ужасно болящи ръце, кръст и гръб. Зълва ми не ме послуша, купиха си такава, същото е - чисто нова, празна количка на паркета в хола ми е трудно да я бутам. Огромна е, има прекалено много плат и въобще, ужасна е.

Така че обще взето най-важният критерий е да е маневрена и явно оптималният вариант е с малки предни и големи задни колелета. Аз все си хваля Хане-то, но две деца избута (и то говорим за всекидневни огромни разстояния) и все още мога да я бутам с една ръка като е натоварена с деца и покупки (то така или иначе с една ръка я управлявах, когато разхождах кучето или като държа Дани за ръка).
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16530

A believer

« Отговор #2 -: Януари 05, 2016, 14:29:03 »

Аз да си кажа, че това е единственото нещо, което засега избирам. Спряла съм се на 2 варианта:

Пег перего 3 в 1 http://primapapa.com/xl-modular/55-book-s-modular-xl-completo.html#/40-chassis-plus_s_jet/47-desen-book_pure_modular_lu

и Хане Муум 2 в 1 http://9plus.bg/products/strollers_acessories/jane/muum_matrixx/, понеже 3 в 1 ми е грозно.

Сега тук идват колебанията ми. И двете са скъпички, особено Пег Перегото е около 1700лв, но пък изглежда по-качествено, кошът е широк, удобен, има и подложка, която се повдига, маневрена е, сгъва се лесно с една ръка, шасито не е от най-леките, но е стабилно. Летния вариант има покривало за крачета и почти пълно леглото до 15% наклон. Има просторен багажник, дълбок сенник с УВ защита, големи гуми, кошът за кола има много добри отзиви за сигурност...Колебанията ми за тия 3 в 1, първо дали ми трябва кош за новородено за бебе, родено юни, но пък само летния вариант хич не ми харесва за новородено, едно открито ми е, несигурно, не ме кефи, но пък кошът да не запарва много? И второ - дали няма да ми е прекалено досадно да мъкна и кош за новородено, после да местя в столчето за кола, да прибирам шасито, отделно коша...ит.н. хамалогия ми се вижда.

Хането е около 1000лв, 2 в 1, което значи, че кошът за новородено става и стол за кола, което като логистика ми се струва по-удобно, НО...не ме кефи самият кош за новородено - хем е по-широк от обичайните столчета за кола, т.е. не предлага оптимална сигурност, хем е по-тесен от стандартен кош за новородено и ще отеснее бързо според мен. Сенникът няма УВ защита, а и като цяло качеството ми се вижда една идея по-ниско от Пег Перегото. 3 в 1 ми е грозно на Хане.

Мисля, че и двата варианта си вървят с дъждобран и хубава чанта.

Това ми е мъката. Дайте акъл Lol Само да кажа, че първата ми любов си остава Пег Перегото, отсега ще пестя от закуски ако трябва Lol

Смайли, обобщено критериите, които четох предимно из БГмама и е хубаво да се гледа за тях са следните:

- да е манервена, предимно с 2 големи гуми отзад и 2 отпред, да могат предните да се застопоряват също.
- да е леко шасито (макар че такива няма много-много)
- просторен багажник
- поне летния вариант на коша да може да се монтира в двете посоки, както и дръжката да се мести двупосочно
- дълбок сенник, за да няма нужда от чадърчета и други простотии, и УВ защита
- лесно сгъване с една ръка
- лесна смяна на кошовете
- лесно пране, хубава материя съответно, да не е някой гаден найлон запарващ
- аксесоари - чанта, дъждобран
« Последна редакция: Януари 05, 2016, 14:34:00 от utopia » Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Лора
Newbie
*

« Отговор #3 -: Януари 05, 2016, 14:45:47 »

Защо ти е да се застопоряват предните гуми? Аз я имам тази опция, но дори не се сещам как се ползва механизма, не ми се е налагало.

Матрикс-кошът не е най-подходящото столче за кола. На нас ни беше удобно, защото нямаме кола и в таксита или чужди коли само си го откачахме от шасито и го вързвахме с коланите, но много по-добър вариант е да си имаш кошче в колата. Някак позата при него като е сгънат не е легнала като при нормалните кошчета, а все едно е седнало детето. Освен това, в количката обикновено си слагаш някакво дюшече/подложка/пелена, които в кола трябва да махнеш, за да вържеш бебето с коланите. Главата също не е добре укрепена. Абе не става за постоянно кошче.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #4 -: Януари 05, 2016, 15:03:21 »

Мерси, Лори, много полезно. И на мен ми изглеждаше прекалено просторно като за столче за кола, т.е. не укрепено добре, но прекалено тясно за кошче.

Иначе за столчетата за кола обмислях база с колани или изофикс, ама после като гледах видях, че повечето бази не са подходящи за следващите столчета, съответно излизат скъпичко за толкова малко време, та май ще сме само с колани.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #5 -: Януари 05, 2016, 15:08:01 »

На лятната част гледайте и какви позиции на облегалката има.

За матрикса нямам мнение (освен, че визуално е с по-хубав дизайн  Lol) Кошчето от 3 в 1 правеше синьо на гръбчето при нас и слагахме пелени отдолу да омекотим. Това, че пише, че може да се използва до 13кг изобщо не е вярно, защото детето много бързо израства на височина и според условието да не стърчи главичката още преди първата годинка търсихме друг.

Иначе е огромно удобство да преместиш заспалото в колата бебе заедно с кошчето в количката, което в момента е много по-трудна задача. Изофикс нямаме.

Моят кош е в избата и имам подозрение че е мухлясал, както много други неща, които оставих там... И се чидя дали мога да се сдобия само с кош за хане от някъде...

Застопоряването на колелата сме използвали само по калдаръмени улички, но много рядко и улеснява съвсем малко бутането, пак си е трудно.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #6 -: Януари 05, 2016, 15:10:49 »

Смайли, аз имам Зипи Спорт (http://www.patilanci.bg/product/bebeshka-kolichka-zippy-sport-3-v-1-sivo-i-zeleno) супер доволна съм... Вярно, че е 13кг (шаси + кош), но се бута с една ръка без проблем, вози комфортно за детето, сеникът е огромен, багажникът също... Мен лично не ме кефи, че няма поставка за вода/чаша нито за майката, нито за детето, но това не е фатално Smile А и че чантата е раничка, защото така и не й свиках...
Тъй като багажника на колата ни е малък си взехме и втора ръка Бебе Комфорт Лоола ъп само летевн кош (http://kasida.bg/kombinirana-bebeshka-kolichka-bebe-confort-loola-up-dress-blue-2014-20-16187.html), по-лека е, но не много по-трудна за бутане и маневриране... малки гуми, тръска много повече и никак не е удобна...
Ути вече е казала основно какво да гледаш, другата ми препоръка е като харесате нещо да го тествате с нечие дете... Много е важно дали с бебе вътре ще ти е пак лесно и удобно да я буташ... все пак това са още кг Smile
Ути, според мен можеш да минеш и без кош за новородено Юни месец, но след като и ти, и ТМ имате коли е хубаво да си вземеш кош за кола... Ако не искаш 3 в 1 си вземи количка с летен кош и кошче, което да може да се монтира на нея Smile с адаптори или на същата марка... Така хем ще имаш сигурност в колата, хем ще имаш по-малко багаж при пътувания...
« Последна редакция: Януари 05, 2016, 15:12:58 от black_berry » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #7 -: Януари 05, 2016, 15:20:42 »

А кошът за кола е задължителен, просто ми се щеше някой с лятно бебе да каже дали кошчето за новородено запарва много, защото без него хич не ми се иска да сложа новородено директно в летния вариант. Някои така си ги ползват, но на мен не ми се струва ок. А и дали е голяма хамалогия местенето от единия кош в другия, но за това няма значение лятно или зимно бебе е.

Сиана, кое кошче е правило синини? Това, което е хем кошче, хем столче за колата, 2 в 1 ли? Че не разбрах какво точно казваш Smile))
« Последна редакция: Януари 05, 2016, 15:22:41 от utopia » Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #8 -: Януари 05, 2016, 15:34:06 »

Сиана, кош Матрикс за Хане ли ти трябва?

Ути, не съм забелязала да запарва кошът. За мен беше много важно да не се излага пряко на слънце бебето, така че на закътано в коша беше идеално. Но гледай и материите, някои са много найлонови едни такива. Матриксът беше с нещо като отблъскващ слънцето неопрен, че и някакви отвори за вентилация имаше в самия кош, но не знам каква роля е изиграло това.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #9 -: Януари 05, 2016, 15:36:49 »

Мен лично не ме кефи, че няма поставка за вода/чаша нито за майката, нито за детето, но това не е фатално Smile А и че чантата е раничка, защото така и не й свиках...
Аз си взех приставка за чаша/бутилка допълнително - изобщо не съжалавай, че нямаш. Ползвала съм я 2-3 пъти да си сложа кутийка с кола или кафе. При возенето каквото има в кутийката/чашката изхвърча навън и цапа, изобщо не е практично. А ако не се движиш пък винаги има къде да си оставиш напитката. Затворена бутилка можеш да прибиреш в чантата или долу Wink

Аз си взех друга чанта към количката, но поне си я харесвам, така или иначе ми идва в повече да нося и дамска чанта. Ето тази  твърда, малко като куфар, но има място и е удобна за подреждане.

Цитат
Сиана, кое кошче е правило синини? Това, което е хем кошче, хем столче за колата, 2 в 1 ли? Че не разбрах какво точно казваш
Ето това. Количката е 3 в 1 варианта.

Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #10 -: Януари 05, 2016, 15:41:27 »

А, добре, аз разбрах кош за новородено, а моят е доста запазен.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #11 -: Януари 05, 2016, 15:42:09 »

Май ще е Пег-перегото така като гледам...Кошът си има и вътрешна подложка, която се повдига тристепенно, когато бебето започне да скучае, но още не е за летния вариант Smile Освен това е много красива, егати Cheesygrin
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1659

« Отговор #12 -: Януари 05, 2016, 15:42:51 »

Ути, евала колко си се информирала. Аз съм още много назад с материала. За Адбор-а мога да кажа, че са здрави колички като цяло. Брат ми са с такава. Жена му не се е оплаквала, че е неманеврена, но имат проблем с гумите - нон-стоп са на вулканизатор. На мен ми идва тежка, но не мога да кажа, че е толкова зле.
Иначе аз за себе си съм се спряла на три марки - Хане, Пег перего и Сайбекс. На живо съм бутала Пег перего-то с все бебето вътре - доста е удобна, но честно казано там имам проблем с цветовете колкото и да е кифленско. Сайбекса го гледахме с мъжа ми в един магазин и и двамата изхълцахме по него. Харесахме си коша две в едно и ми се видя много удобно коша за новородено да се превръща в нормален кош. Тук обаче имам леки проблеми с цената ама ще мисля. Хане-тата от тук ги знам, че са доста добри, така че тях трябва да ходя да ги огледам на живо.
Като изисквания искам да е лека, да е маневрена, да се сгъва лесно и компактно и да ми влиза в багажника на колата. Столче за кола задължително ще вземаме - в колите и на двама ни има изофикс система, така че с това ще се съобразяваме.
Да препоръчате хубав и голям магазин за колички в София? За момента знам, че ще ходя до Малечкото на Околовръсното, но винаги е хубаво човек да има вариант.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #13 -: Януари 05, 2016, 15:50:46 »

Жулиет, да ти кажа ако ти е харесало Пег Перегото няма да ти хареса Хането. Не искам да звуча снобарско, но е една идея по-дървена работа просто. Иначе аз съм си маниачка, особено за скъпите неща гледам да се информирам Lol

Я дай линк на тоя Сайбекс да го погледна Smile
« Последна редакция: Януари 05, 2016, 15:54:12 от utopia » Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #14 -: Януари 05, 2016, 15:59:34 »

Длъжна съм да го погледна Хане-то просто, иначе си знам, че накрая ще се оръсим за Сайбекс най-вероятно. Ей го, на http://cybex-online.com/bg/pushchairs/priam.html
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #15 -: Януари 05, 2016, 16:05:39 »

А, добре, аз разбрах кош за новородено, а моят е доста запазен.
Точно кош за новородено. Горният отговор беше за Ути. Ей сега специално слязох в избата да погледна в какво състояние е. Освен, че мирише на мухъл е доста по-добре от това което си представях. Ще го изпера и ако миризмата се махне ще си го ползвам.Ако не ще пиша  Smile
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #16 -: Януари 05, 2016, 16:23:33 »

Аз не бих сложила новородено директно в отворения кош, не ми харесва. Ути, Пег Перегото е хубаво, а и в момента са намалени май, така че давай смело. Над 1000 са си качествените колички, това е положението.

Аз Хането 2 в 1 не го харесвах. Кошницата за колата е много тежка, а на нас непрекъснато ни се налага да го носим я нея наляво надясно. Общо взето и аз се чудих дали има смисъл от 3 в 1, но определено има. Емо още е в коша за новородено, защото спи непрекъснато навън на двора и ми е важно да е добре затворен. Но вече започва да му става малък и скоро ще трябва да го сменям. А кошът за кола е незаменим.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #17 -: Януари 05, 2016, 16:26:01 »

А да, тежка е кошницата на Хането също така. Права си. Те в момента са намалени, ама ще чакам някакво великденско намаление, че ми е раншко още Smile

Мерси, Жулиет, нещо не ме кефи на външен вид обаче. Lol
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #18 -: Януари 05, 2016, 16:58:36 »

Мерси, Жулиет, нещо не ме кефи на външен вид обаче. Lol
Кифла  Lol
Тежестта на кошницата на мен също ми е много важна! Това е един от големите плюсове на Пег Перегото - страхотно леки кошчета за кола правят.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #19 -: Януари 05, 2016, 20:42:12 »

Доста сайбекси виждам като излизам.. за пег перегото - имам позната, с момченце набор на Дея - развали им се доста бързо механизма на лятната седалка.. но и тя е много популярна. Първата количка, дето Смайли е показала е с много малък кош и аз не бих я взела като вариант - толкова неща съм тъпкала в нашата.. теглото на детето със сигурност е било в покупки в коша.. но моята втората имаше много голям кош. Иначе - позициите на лятната седалка са важни - да има изправено хубаво положение /не полегнало/ поне моите все се опитват да станат още по-напред. И естествено пълно легнало.. за мен това е важно. И да е маневрена.
За кошчето за кола - аз взех към количката и Яна доста време се вози в него и в количката и в колата, на всички обаче им беше тежко, но аз свикнах, ама запарваше като за световно и на 5-я месец го смених.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8775

« Отговор #20 -: Януари 05, 2016, 21:11:11 »

Защо ти е да се застопоряват предните гуми? Аз я имам тази опция, но дори не се сещам как се ползва механизма, не ми се е налагало.

Матрикс-кошът не е най-подходящото столче за кола. На нас ни беше удобно, защото нямаме кола и в таксита или чужди коли само си го откачахме от шасито и го вързвахме с коланите, но много по-добър вариант е да си имаш кошче в колата. Някак позата при него като е сгънат не е легнала като при нормалните кошчета, а все едно е седнало детето. Освен това, в количката обикновено си слагаш някакво дюшече/подложка/пелена, които в кола трябва да махнеш, за да вържеш бебето с коланите. Главата също не е добре укрепена. Абе не става за постоянно кошче.

Това не го разбрах. Точно на матрикса столчето е напълно легнало и единствено по рода си, това му е голямата реклама, че е идеално за новородено, а не като другите да са леко сгънати бебетата. Говоря за малки бебета, иначе май има опция да се ползва сгънат за по-големи, сигурно за това говориш, но не сме я пробвали.

Аз като ползвала Муум и 2 в 1, и 3 в 1 (дадоха ни Матрикс коша) намирам коша на Матрикс за много удобен за кола първите 2 месеца. Обаче на мен пък точно той ми е грозноват на външен вид. И което е по-лошо, безумно тежък и тесен за навън и не съвсем удобен, защото има колани отвътре и трябва доста постелки, за да не се усещат.

На 3 в 1 зимният кош ми е любим, супер лек, широк, може да се ползва поне 6 месеца (Боби щеше да се събира и до 8мия поне, но започна да се изправя и скочи от него и го махнах). Минус- лош сенник, трябва нещо допълнително.

За Хане количката май е хвалена достатъчно- наистина се бута с една ръка, което се оказа, че не важи за всички колички (пробвала съм след това още 2-3 с други бебета и открих разликата). И е много издържлива на хора като нас, които не си пазят вещите и са джаста-праста  Lol Според мен може да изкара още едно дете, а вече 17м я ползваме по най-груб начин  Cheesygrin

Минуси при нея- не ми харесва чантата, на модели 2013 обаче е готина, трябва да се следи. Това не го имах за важен критерий, но се оказа доста важно, аз си я ползвам постоянно въпреки че е гадна (много голяма, а без нито едно разделение, без цип или копчета, само с капаче).Също липсата на поставка за чаша- Сияна е права, че се разлива, но си ми харесва да го имам като опция например за кафе с капаче или сладолед (купих си вече 2 допълнителни, че ги губя и сега пак нямам). Имаше още някакви дреболии, но като цяло не я заменям за нищо, колкото и да не ми е любима на външен вид (не исках този цвят, а и нашата е вече доста захабена).

Сетих се още един критерий, освен изброените от Ути- позиции на дръжката, да има поне 2-3, по-ниска и по-висока. Много удобна, ако членовете на семейството са с различен ръст (например висок татко, ниска баба, средна майка).

Иначе всеки си взима, каквото си е харесал, според мен Смайлс, Джул и Ути ще си вземат набелязаните модели, но не пречи да си пишем за обща култура  Cheesygrin Поне аз като се навия на нещо уж питам за мнение, но каквото и да се каже ме кара да си помисля "аха, да, значи точно това трябва да взема"  Lol
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #21 -: Януари 05, 2016, 22:41:17 »

Корни, ти говориш когато кошът е сложен надлъжно на цялата задна седалка и бебето всъщност пътува настрани, което е много неподходяща позиция. Най-безопасно е да гледа обратно на движението, а тогава кошът трябва да е сгънат - за това говорех по-горе. А и казах, че пътуваме или с такси, или с чужда кола, така че обикновено в колата сме ние 4-мата + шофьор и няма как да бебето да се разпростира на цялата седалка.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8775

« Отговор #22 -: Януари 05, 2016, 22:50:27 »

Корни, ти говориш когато кошът е сложен надлъжно на цялата задна седалка и бебето всъщност пътува настрани, което е много неподходяща позиция. Най-безопасно е да гледа обратно на движението, а тогава кошът трябва да е сгънат - за това говорех по-горе. А и казах, че пътуваме или с такси, или с чужда кола, така че обикновено в колата сме ние 4-мата + шофьор и няма как да бебето да се разпростира на цялата седалка.

аха, ясно. Ами ние само така легнало го ползвахме, иначе ни седеше странно и така и не го разбрахме как точно става. Доколкото знам и легнали настрани било ок специално с този кош, но наистина заема много място. Май само много слаб човек може да се събере отзад...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #23 -: Януари 05, 2016, 23:02:18 »

Легнал настрани може и кошът на Пег перегото, ама ми се струва не много безопасно.
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #24 -: Януари 10, 2016, 20:03:03 »

След днешното обикаляне на магазините, Сайбексът отпадна и съответно Пег Перегото поведе класацията. Хане още не мога да видя на живо - явно все не уцелвам магазин, в който ги предлагат, егати. Погледнах и Хаука, че ми се искаше да спестя някой лев, ако ми харесах ама ц, няма да стане. Другата седмица пак ще обикаляме.
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: