star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star Коледааа та-ра-та-таааа- Мери Кристмас 2015
Страници: 1 [2]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Коледааа та-ра-та-таааа- Мери Кристмас 2015  (Прочетена 6869 пъти)
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13217

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #25 -: Декември 16, 2015, 18:59:15 »

Аз само за нашите три деца надвиших бюджета, плюс коледната фотосесия и ми се зави свят  Razz
За други подаръци няма да има. Ще правя сладки и десерти, но и това е с парична стойност, смятам го за достатъчно.
Иначе и аз съм почти готова с всичко - подаръците купени, но не са опаковани, списъкът с нещата за готвене е съставен, къщата е украсена.
Обаче се ужасявам, че от следващата седмица всички ще сме вкъщи и ще се превърна в готвачка и чистачка и хич няма да ми е отпочиващо и празнично  Razz
Ааа забравих да се похваля, че направих и 24 играчки за елха от мъниста. Много сладурски станаха и са за съучениците на Мими. Закачиха си коледни чорапчета и децата всеки ден слагат по нещо. До 23ти ще станат огромни и препълнени  Lol
« Последна редакция: Декември 16, 2015, 19:05:20 от Pupi » Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #26 -: Декември 17, 2015, 15:31:44 »

До тук само дребни неща съм взела и май ще се търчи в последния момент за подаръци. Аз не се вмествам в този бюджет, но със сигурност е възможно и знам, че много хора го правят. За малко в банката да ме оставят без карта за празниците, което щеше да е голямо неудобство, защото наистина не знам колко точно ще ми трябват като започна да пазарувам.
Имаме си голяма, истинска елха. Стои на земята и Ина не я докосва, може би някои са видяли във фейсбук. Вече цяла седмица е непокътната, не мога да повярвам!
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1659

« Отговор #27 -: Декември 18, 2015, 14:49:12 »

Тази Коледа се надявах да се справя рано с подаръците и да не търча в последния момент с тълпите ама на, в мой стил, не ми се получи. Някак за по-далечните хора, на които подарявам ми е по-лесно, но на по-близките ми е ужас. Майка ми предвидливо си поиска декоративни възглавнички за дивана, та просто трябва да я заведа да си избере, а в допълнение и взех билет за Камен Донев, та тя ми е ясна. За всички останали съм в голяяяяяяма чуденка. Колкото до бюджета - категорично не се вмествам. Даже не съм близо. Обичам да правя подаръци и предпочитам докато имаме възможност, да са повечко. Като спрем да имаме, ще се вмествам в наличния бюджет. Считам, че е възможно в 200 лева да се вместиш по принцип.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #28 -: Декември 20, 2015, 10:26:14 »

И нашата елха седи почти цяла, само при украсяването се мятаха всички топки по земята, поредната съседска радост. Жул, и аз така рязсъждавам принципно за подаръците и парите, ама вчера пак се издразних на себе си, минах през Джъмбо самонза опаковки и пак излязох със сметка 100+. Което го правя за трети път в последно време.. Мисля си дали др Коледа да не предложа да заменим всички подаръци с благотворителност, но трябва да се помисли над формата, просто хем обичам да подарявам, хем ме дразни тази свръх консумация...
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #29 -: Декември 20, 2015, 10:39:56 »

Аз тази година ще мина доста тънко с подаръците, като гледам. Ами Дани си поръча на Дядо Коледа една играчка, дето струва 18 лв, какво да направя  Lol И за Саня някакви дребни нещица взех - и то е много непретенциозно милото. За родата пак ще опитам разни лакомства да направя, ама покрай служебните поръчки изобщо не знам как ще ми остане време. Нещо ми е шоколадово тази Коледа, та ще пробвам в тази посока.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #30 -: Декември 20, 2015, 10:51:31 »

Лории, ти започна ли работа, разказвай!! Много сладко звучи 'служебни поръчки' :-P Аз за Бо почти нищо не съм взела, една дървена писта с колички и това е май, но съм взела за всички лели и братовчеди по нещо дребно ии то се натрупва. Нямам търпение за Бъдни вечер, баща ми ще.сложи костюм на дядо Коледа и ще видим колко разплакани бебета ще има Cheesygrin
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #31 -: Декември 20, 2015, 13:24:14 »

Започнах, точно в най-голямата предколедна лудница Big grin
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #32 -: Декември 20, 2015, 23:28:17 »

Днес си накупих подаръците, уж нищо особено, а доста похарчих. Rolling Eyes
На нас от малки мама ни слага под елхата дреболии от Коледа та до първи сутринта на НГ, освен основния ни подарък, като малки лакомства, после чорапи, някоя свещ, много е мило, всяка сутрин да намираш по нещо. Тази година сме се разбрали без големи подаръци, та съм решила всяка сутрин тя да намира нещо под елхата, някои от малките неща включват и тати/дядо, но тя е основна, защото най-много ще се радва, досега не сме го обръщали, ще е много изненадана, заслужава го двеста пъти. Взела съм един голям снежен човек, готин шоколад, та до някаква люта паста в супер сплескан як буркан (най-вече буркана ме хвана). Cheesygrin
За сестра ми се измъчих днес, та й купих сто неща, но една жълта рокля ми е любима, дано я носи, обикновено й харесват моите подаръци, но малко съм притеснена. За приятелите играчки, по-симпатични. За родата още се промъквам с подаръците на нашите, ако някога се оженя ще купувам отделно, сега няма, поне един плюс да си сам. Cheesygrin

Малко ми е тъжно, че не ми остана време (и пари) да си купя коледна украса за апартамента, но леко полека ще си натрупвам, тази година си извадих това, което имам и се почувствах супер зле от кутията с 5 неща, но си купувам по малко и след 10 години домът ще е с коледен дух. Razz Cheesygrin

О, да, първи опити за някакви курабии/сладки, дори не искам да се сещам, пълна трагедия, определено не става изведнъж и трябва да почна сухи тренировки много преди събитията.
« Последна редакция: Декември 20, 2015, 23:30:50 от Fata morgana » Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #33 -: Декември 23, 2015, 22:04:24 »

Фата, дано се харесат подаръците!

Момичета (и двама господа), ами весело посрещане на празниците! Форумът мълчи, всички опаковат подаръци сигурно ;) Да ви е празнично, светло и щастливо- цяла година!
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 540

« Отговор #34 -: Декември 23, 2015, 22:20:43 »

Весела, топла и уютна Коледа ви желая и аз!
Аз снощи опаковах, сякаш ми стана поне мъничко коледно, че тази година от работа и деца, не ми остана време дори да се почувствам празнично Smile.
Много обичам да правя подаръци, не се вмествам в 100 лв, но пък ми носи радост, смятам, че и не прекаляваме чак кой знае колко.
На майка ми взехме портмоне и колан, на баща ми пуловер, на брат ми ключодържател-лего дарт вейдър и ваучер за ХМ, на свеки портмоне и крем за лице, на бащата на мъжа разни спортни дрехи, на сестра му ваучер от the mall, за който магазин си избере и шоколад гайо с готина детска рисунка. За децата - конструктор, едно много яко пеещо нещо, и две дървени играчки. На Коледа на обяд ще се събираме всички и нямам търпение, винаги така съм си представяла празниците - шумно и с деца Big grin.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #35 -: Декември 23, 2015, 22:27:16 »

И аз доопаковах подаръците днес, много добре се получиха Smile Остава само на дребосъчката, не съм измислила как да стане, защото са 3 много различни неща...
А утре заминаваме на семейно събиране в планината  Stuart
Активен

veselushka
Newbie
*
Публикации: 2745

« Отговор #36 -: Декември 26, 2015, 11:16:59 »

Леле, толкова хубави празници изкарвам, че изобщо, ама изобщо не ми се мърда от нашите.  Innocent

С подаръците толкова много се занимавах, че не искам вече поне 1 година да подготвям подаръци. Cheesygrin За брат ми и за приятеля ми взех портмонета и гравирах върху тях инициалите им. Получиха се и 2-те много яко. За двете ми най-близки приятелки и за приятеля ми направих 366 късметчета от The Happy page (много харесвам тази страничка!) за следващата година. Не ме питайте как, занимавах се сигурно 3 дни с това да подбера картинки, да ги форматирам, разпечатам и нагъна. Но поне изглеждат много готино и цветно. Надявам се да им харесат. За нашите и за родителите на приятеля взех много красиви фруктиери. За други мои приятелки взех коледни кухненски хавлии, много сладки. Раздадох и няколко готини свещички.
Още не съм подарила нищо освен на нашите и нямам търпение да гледам реакции.

Активен

Винаги очаквай неочакваното!
Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #37 -: Декември 28, 2015, 00:15:29 »

Аз па реших и го направих.
След 12 години, най-сетне пак празнувах Коледа.За 45 минути, купих две елхички, играчки, украсих едната и занесох другата по предназначение.Не купих подаръци на почти никого (изключая бившата ми тъща, тя получи "за цялостен принос").Получи се добре.
Някак си сглобени парчета живот, но е по-добре от обичайно му.
Активен
utopia
Newbie
*
Публикации: 16521

A believer

« Отговор #38 -: Декември 28, 2015, 10:53:50 »

А досега защо не си празнувал?
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #39 -: Декември 28, 2015, 16:13:53 »

Защото е опериран от чувства.
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #40 -: Декември 28, 2015, 17:36:17 »

Как можа да кажеш, че човек , подарил на бившата си тъща подарък , е опериран от чувства!?  Cheesygrin
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1872

« Отговор #41 -: Декември 28, 2015, 19:33:05 »

Какво тoлкoва страшно да не празнуваш Коледа? И аз вече 6 гoдини нищo не съм правила пo тема Коледа и гo намирам за дoбре. Без излишни разходи, да се влудяваш пo магазините каквo да купиш за рождество Христово. Защо пък? С пoлoвинката си гoвoрихме, че не искаме да си лъжем децата, че има дядо Коледа. Според някаква теория пък билo хубавo да бъдат разочаровани в ранна възраст, за да не си oстават наивни. Аз не мoга да гo потвърдя, oстанах си наивна и вярвам в доброто в хората, кoлкoтo и да ме разочароват. Вие как мислите? Искате ли децата ви да вярват в измислени същества, за да се разочароват пo - късно че такива няма?
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #42 -: Декември 28, 2015, 19:42:19 »

аз бях твърдо убедена, че детето не трябва да вярва в дядо коледа ... После си казах "какво пък толкова, и аз вярвах и откритието, че го няма не ми е нанесло поражения"... а преди няколко дни видях какво значи истинска вяра и щастие да получиш това, което си чакал месеци наред и си написал в писмото (което е надежда в очите няколко пъти ме попита дали съм изпратила) ... неописуемо е изражението, което имаше като получи подаръка - обърна се да прегърне дядото Коледа, да му благодари .... Само заради това си заслужаваше да не и убивам вярата в него  Wub
Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #43 -: Декември 28, 2015, 20:38:35 »

Как можа да кажеш, че човек , подарил на бившата си тъща подарък , е опериран от чувства!?  Cheesygrin

Той й е връчил награда просто, не подарък.  Lol
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
Nakom
Newbie
*
Публикации: 2528

« Отговор #44 -: Декември 28, 2015, 20:43:02 »

А досега защо не си празнувал?

Разни причини, не особено приятни.
Но не съм бил прав, трябвало е.

Дансеро- подарък си е.За нея и за сестра и.Тази жена заслужава, определено.
Активен
utopia
Newbie
*
Публикации: 16521

A believer

« Отговор #45 -: Декември 28, 2015, 21:21:31 »

Пийс, що пък като празнуваш да трябва непременно да се влудяваш? Да си украсиш вкъщи, да опечеш нещо вкусничко, да ядеш мандарини и да си вкъщи с любимите хора носи прекрасно настроение, не виждам защо някой доброволно би се отказал от това. Нещо мейнстрийм ли е вече?
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1872

« Отговор #46 -: Декември 28, 2015, 22:11:38 »

А, не знам дали е мейнстрийм, явнo кoй както си гo направи. Колегите ми три седмици търчат в обедната почивка за подаръци, хвърлят се адските пари за подаръци и полети. Най -спокойни в oфиса тoя месец бяхме аз и една колежка, туркиня, кoятo не празнува Коледа. А бе на мен ми е ненужно претрупанo, пък акo някой успява да не се влудява и цялата история гo прави щастлив, на мен не ми пречи.
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #47 -: Декември 29, 2015, 09:21:35 »

Бе явно е някакъв мейнстрийм. Няколко човека тая година ми заявиха с гордост, че Коледа не празнуват. И то без някакви причини.
Мен пък супер много ме радва празника, капка позитивизъм в тия лоши времена ми е. Просто в последните години се научих да страня от празничната истерия, и така ми е по-спокойно и приятно. Купувам подаръци само на най-близките, и то обикновено знам какво ще купя, не е някакво безцелно търчане в тълпата от побеснели пазаруващи.
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 540

« Отговор #48 -: Декември 29, 2015, 09:59:14 »

И на мен Коледа ми носи радост, избирането и подаряването на подаръци също. Колкото до Дядо Коледа, децата имат нужда от вълшебства.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #49 -: Декември 30, 2015, 23:53:41 »

На мен ми беше коледно, сигурно заради детето. Иначе  в последните години все между другото минаваше.
Един от близките ми хора, пък заяви, че всико било ужасен театър, а пожеланията стандартни и неискрени.
Всеки сам избира нагласата и си го прави както му харесва Smile
Между другото, с много закъснение, една коледна честитка и от мен!
Активен

Страници: 1 [2]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: