star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star Как съхраняваме любовта?
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Как съхраняваме любовта?  (Прочетена 2300 пъти)
veselushka
Newbie
*
Публикации: 2745

« -: Октомври 26, 2015, 10:28:08 »

Реших да се опитам и аз да раздвижа малко форумчетo.

В живота си съм срещала всякакъв тип двойки - както абсолютно вдъхновяващи, така и такива, за които се чудя какво правят заедно. Аз самата съм минавала през различни типове връзки/ отношения. В тази тема ми се иска да си поговорим за нещата, които правят двама човека истински щастливи и ги карат да бъдат заедно. : )
Ще ми е интересно да споделите кои са нещата, които ви карат вие да се чувствате добре с човека до вас? Какво цените най-много във вашите отношения? Кои са били миговете/ моментите/ случките, които са ви сплотявали и са ви карали да се чувствате още по-привързани към човека? Кога разбрахте, че искате да изградите семейство с този човек? Защо точно той, какво видяхте в него?

Малко е сладникава темата, но многото сватби напоследък, а и други неща ме провокираха да я подхвана. А и като че ли е освежаващо човек от една страна да си направи равносметка за нещата, които го карат да обича и да се чувства обичан, а и от друга страна да зарази останалите с тези емоции и чувства. 
 Smile
Активен

Винаги очаквай неочакваното!
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #1 -: Октомври 26, 2015, 11:24:34 »

Ех, че хубава темичка...И то точно като намерих време да седна на компютъра  Wink

На мен ми идва малко себично да обяснявам каква хубава двойка сме и защо  Lol По принцип това отстрани се преценява по-лесно, аз мога да кажа по две думи за форумните двойки, които познавам- Катринини и Утопиини.
Катринини излъчват голяма хармония заедно, като облак от спокойствие и някаква специална любовна сплав, не мога да го обясня точно. Макар че ги гледах и доста раздвижени, но пак основната ми асоциация е със спокойствие  Cheesygrin
Утини точно обратното- не облак, а огън от енергия, насочена в една посока. Много усмивки, страст и движение, това са ми асоциациите с тях  Cheesygrin

Нещо съм се чалнала май като се чета  Razz, ще дописвам после, че ме е ударила любовна вълна, все пак бях кума само преди 2 дена и ми е много сватбено.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #2 -: Октомври 26, 2015, 11:28:09 »

Преди време имах разговор с един приятел, който все още в някои отношения е хлапе, но искаше съвети за сериозна връзка. Беше разочарован, че момичето, което той си е харесал, не слуша същата музика като него и като цяло хобитата им малко се разминавали. Обясних му, че ние специално за музиката сме единни само в обожанието си на Депеш, но иначе се разминаваме доста. Той обича да играе игри, аз обичам да чета книги. Той обича да си седи вкъщи, аз обичам да се виждам с приятели. Така че при нас тези неща не са водещи.
Важното за нас е, че знаем накъде вървим, искаме едни и същи неща от живота, работата, за семейството. Нямаме някакви коренни разминавания в мирогледа, което за мен лично е много ценно.

Виждала съм двойки, които много се карат. До там, че за няколко месеца връзка, вече за пореден път единия се изнася/нанася/изнася/нанася... буквално. С мъкненето на мебелите. Еми за мен това не е здравословно. Не знам и нашето дали е, де. Ние не се караме. Някой да се ядоса на другия, че не си е измил чашата, ок. Но сериозни караници нямаме. Спокойни сме. Изкарали сме си трудните моменти заедно. За мен беше огромна опора няколко пъти във връзката ни, когато имах някакви проблеми. В такива моменти го ценя страшно много.
Има ги разбира се и малките случки: сутрин като го видя с каква сладка муцуна спи, когато нещо сме на кеф и почваме да танцуваме идиотски и много се смеем, когато ме търпи да пея в колата на усилено радио, когато казва някакъв турцизъм на напълно неадекватно място и без изобщо да знае смисъла.

Иначе не знам в кой момент разбрах, че искам да изградя семейство с него. Помня обаче, че го знаех много скоро след като започна връзката ни. Не знам дали има значение, че го познавах година преди това... Може би. Знам само, че в предишни връзки не се бях чувствала така, както с него. И никога преди не съм била убедена, че това е Човекът.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #3 -: Октомври 26, 2015, 12:06:08 »

Сега по темата искрено и лично  Cheesygrin При мен влюбването беше като по филмите, но аз съм си такава емоционална, не значи, че при всички е така. Бях като обсебена, припознавах го в билбордовете на улицата, най-смотаната му снимка ме изпълваше с щастие и я гледах с обожание  Razz Но не беше ясно дали и какво ще излезе, разбира се, не е като да съм мислила за сватби и деца от ден първи. Развитието на връзката ни стана много постепенно, 3 години докато заживеем заедно, после куче, годеж, сватба, забременяване и бебе в следващите 5 поредни години, всяка година по едно  Cheesygrin (не е нарочно, това го осъзнах по-късно). На този зрелия етап какво ни държи щастливи заедно...От моя гледна точка това е човекът, пред когото мога да бъда изцяло себе си, без да се налага никаква поза или мислене кое как ще прозвучи. Мога да се лигавя, да мълча, да говоря, да крещя...и да знам, че той пак ще ме обича.  Освен това мисля, че доста си приличаме по начин на мислене, което ми е трудно да преценя дали е от характера (една и съща зодия и асцедент сме) или от многото време, прекарано заедно. Но редовно се случва да реагираме по един и същи и начин и да дадем един и същи съвет независимо един от друг.

Чувала бях, че детето разваля връзките най-бързо  Razz и наистина е по-различно, вече почти нямаме време ей така да си лежим и да се гушкаме или да се разхождаме безметежно. Но нещата се нагласят и остава това,което май Лъвчето беше казала един път- че сме още по-близки, защото най-ценното в живота ни е общо. Само двамата можем да обсъждаме дреболиите около детето с ентусиазъм без да ни омръзва да се слушаме  Razz Още много мога да пиша, но не искам да става твърде лично и сладникаво, нека видим другите какво имат да кажат  Smile
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1872

« Отговор #4 -: Октомври 26, 2015, 12:12:29 »

Много хубава тема, Веселуши!
Не бих твърдяла лично, че знам как се съхранява дълготрайно любовта. С моята половинка сме само от няколко месеца заедно, но знам, че това е мъжът с голямо М. Да, още сме в начален стадий на връзката и всичко е цветя и рози,но си го усещам, като човек, с когото се виждам да живея щастливо заедно и да му народя няколко човеченца.  Винаги съм си задавала въпроса как се разпознава правилният човек? С него усещането е по - различно, по - силно отколкото с всеки друг досега.
Като цяло движението във връзката е много бързо. Наложи ни се в рамките на две-три седмици да решим дали искаме да продължим като "сериозна" двойка, защото аз заминавах за стаж на другия край на Германия и сега се виждаме веднъж на две седмици. Но и след като ми закъсня с една седмица и решихме, че не сме се опазили както трябва и седнахме, поговорихме и си казахме, че няма да е трагично, дори да е станало нещо, защото се виждаме като семейство. И това във връзка на един месец, при условие, че работихме 2 години заедно преди това, но и на работа не можеш да опознаеш някого толкова добре.
Сега плануваме как ще продължим идните няколко месеца. Говорим си как ще заживеем заедно началото на годината, как ще сме заедно, как ще си правим гнезденце. Той дори ме нарича с неговата фамилия и не го е страх от обвързване, което може и да се дължи на факта,че е малко по - възрастен. Приема ме и ме търпи, дори да съм малък дразнител. Но и пред него не се притеснявам какво говоря, как ще го кажа, дали да му се обадя, да не би да го дразня, защото знам, че ако аз не му се обадя, той ще ми звънне, дори да е по три пъти на ден. Казваме си всичко, уча го на български, той се забавлява като правя грешки на немски, дори да са минимални, забавно е.  Той е първият с когото не се карам,а винаги съм приемала, че в една връзка има постоянни скандали и дразги. А всъщност е трябвало да дойде правилният човек.
Вчера получих ключ за жилището му, което за мен е голямо събитие. Аз пък му правя постоянно малки изненади, което го кара да ми звъни и да писка по телефона от кеф.
Може и другите да са прави, че сме в еуфория от новата връзка, но това е връзка, за каквато и двамата само сме си мечтали.
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #5 -: Октомври 26, 2015, 12:13:24 »

Корниелкаа  Kiss

Супер тема, Веселушке, няма как да не се изкажа като форумен белетрист  Lol

Ще ми е интересно да споделите кои са нещата, които ви карат вие да се чувствате добре с човека до вас? - Не знам точно какво е, но точно това спокойствие и хармония, за които Корни говори... все едно съм себе си само с него, една такава вълна на щастие и уют ме залива, когато е наоколо, дори и нищо да не правим, дори и той да си гледа нещо, а аз да чета форума например Cheesygrin Напаснали сме се толкова плътно и почти перфектно, че на моменти не знам къде свършвам аз и започва той, поетично казано.

Какво цените най-много във вашите отношения? - Доверието, подкрепата, това, че за повечето неща се разбираме от половин дума, че сме способни да се хвърлим заедно в нещо, за което никой друг не би ни се вързал, че буквално си четем мислите и довършваме изреченията. Аз съм по-затворен характер и в добавка с миналия ми опит, понякога съм по-дръпната и някак не мога да изказвам докрай неща, които ми се иска да му кажа, което на моменти създава по-силни отрицателни емоции, трупам някакви неща, накрая избухвам (в плач, а не в крясъци  Lol ) и пак успяваме да се разберем в края на краищата. Но пък той е толкова спокоен и уравновесен и толкова умело ме убеждава, че съм жената на неговия живот и че ме обича повече от всичко, тъй че работим в тази насока.  Cheesygrin Ценя и факта, че въпреки че се допълваме така, не сме залепени, можем да съществуваме отделно, ако се налага, и всеки цени и уважава индивидуалността и личното пространство на другия. Няма нещо, за което да не ме е подкрепил, както и аз него. Такива неща като ревност, съмнения, недоверие... забравила съм какво значат тези думи направо.

Кои са били миговете/ моментите/ случките, които са ви сплотявали и са ви карали да се чувствате още по-привързани към човека? - В момента не мога да се сетя за конкретни случки, при мен стана някак постепенно и неусетно. Уж започнахме като експеримент, да видим какво ще стане и плавно и спокойно в един момент осъзнах, че просто знам, че с този човек ще остарея. Нямам представа как и кога се е случило.

Кога разбрахте, че искате да изградите семейство с този човек? - Предишния отговор.  Cheesygrin За самата сватба в един момент много ми се прииска да съм булка, но не тогава го осъзнах, то беше просто съвсем отделно нещо. Сватбата е купон, а ние и двамата вече бяхме наясно, че сме си намерили половинката много преди да се решим на тази стъпка и ако не исках толкова силно да съм булка и да си направим сватба, щяхме да сме си също толкова семейство, с или без подпис. Т.е. при нас никога не е било въпрос на някаква "допълнителна сигурност" това, че сме семейство по закон, направихме го, за да удовлетворим романтичните си души.  Lol

Защо точно той, какво видяхте в него? - Никога не сме имали някаква бурна и страстна връзка, не ги е имало тези неща, които и мен винаги са ме учудвали, за които Смайли спомена - събиранки, разделянки, нанасяне, изнасяне, скандали, караници и после страстен секс за помиряване  Lol Връзката ни е градена тухличка по тухличка, страстта също се включва в това. Все пак се познаваме от 13-14-годишни хлапета и метаморфозата, която претърпяха взаимоотношенията ни през годините за мен е много по-ценна от много любови от пръв поглед и бурни и емоционални връзки. Така звучи все едно сме си само приятели, някои наши познати имат същото впечатление от нас, но мога да ви уверя, че не е така. И приятели сме, но и много други неща.  Cheesygrin И сексът, както споменах в темата в другия раздел, с годините става все по-хубав и все повече се желаем, и въобще... хубаво ми е, спокойно ми е и същевременно се чувствам влюбена. Не, че си нямаме трески за дялане, естествено, но точно това е - не се концентрираме върху това, не за това мисля, когато мисля за връзката ни. Просто всичко останало е много по-силно.
Изчерпателен отговор точка по точка.  Cheesygrin
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #6 -: Октомври 26, 2015, 18:06:37 »

При нас всичко започна като неочаквана авантюра. Всеки момент беше една събдната мечта и не исках да мисля за утре, защото не вярвах, че ще продължи.

И понеже съм опака - не знаех какво искам и в какво да вярвам - бях лоша. Толкова лоша, че един път той беше готов да си тръгне. А аз осъзнах, че може да е завинаги. Осъзнах, че не искам да си тръгва. Тогава заключих вратата и му казах, че не го пускам  Lol

Защо го обичам? Защото е най-големия кавалер, когото познавам. Защото винаги ме кара да се чувстам специлана. Защото винаги се съобразява с желанията ми. Той изважда хубавото у мен. Подкрепя ме във всичко, което правя. Никога не се съмнява в това, което мога. Кара ме да продължавам все напред.  Допълваме се. Той е всичко, което аз не съм. Аз съм интроверта в нашата връзка, а той внася безброй събития в моя свят. Аз пък излъчвам спокойствие,  в очите ми всикчко е просто и лесно, а той харесва това. Понякога си разменяме ролите и се напасваме според настроението.

Как се запазва връзката - с пълноценно прекарано време заедно. С направени неща зедно. Дали някой ремонт, дали някое пътуване или нещо друго, всички онези малки моменти и ежедневните жестове, които правят удоволствие на другия.
« Последна редакция: Октомври 26, 2015, 18:13:44 от syanna » Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13217

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #7 -: Октомври 27, 2015, 09:24:44 »

Цитат
В тази тема ми се иска да си поговорим за нещата, които правят двама човека истински щастливи и ги карат да бъдат заедно. : )
Пълно щастие няма, нали знаеш Smile
Имали сме различни моменти, критични, сладникави, но като цяло средното ни положение е с половин дума да се разбираме и взаимоотношенията ни да са хармонични. Гушкаме се, пошляпваме се закачливо, говорим си лигаво доста често, дори и пред децата и те са ни свикнали. Няма прикрито във връзката ни, не ни е срам да си показваме любовта, но не бих казала, че е е демонстративно. Няма да го напъна пред хората все пак  Lol
Цитат
Ще ми е интересно да споделите кои са нещата, които ви карат вие да се чувствате добре с човека до вас? Какво цените най-много във вашите отношения? Кои са били миговете/ моментите/ случките, които са ви сплотявали и са ви карали да се чувствате още по-привързани към човека? Кога разбрахте, че искате да изградите семейство с този човек? Защо точно той, какво видяхте в него?

Ако го познава добре човек, ще разбере, че излъчва сигурност и спокойствие. Изключително трудно губи контрол и като цяло се чувствам изключително добре, когато прекарваме повече време заедно. Само не трябва да е под стрес и силно изнервен, тогава гледам да се изпаря някъде с децата, но това е ужасно рядко. Освен това е грижовен, нежен, с брутално чувство за хумор, просто с времето малко неща ме дразнят в него, а казват, че дразнителите с времето се множели. Сега на прима виста не мога да се сетя, освен хъркането  Lol Друго, друго...научихме се заедно да взимаме важните решения, но и да си даваме свобода и да си вярваме, че решението на другия е правилно. Случаи много - дори когато е решавал да напусне, да тръгне по интервюта в други градове, с риск да загубим много.
Кога разбрах...бяхме малки, гаджета още, не помня колко време сме били заедно, но е било в началото на връзката ни. Пътувах с такси за вкъщи една вечер, седях и чаках рампата и си размишлявах. Тогава проумях, че ми дотегна всяка вечер да се разделяме, искам да заспивам и да се събуждам до него. Последваха драматични обрати във връзката ни, бяхме разделени за известно време. Време, в което просто нещата се наместиха и няколко месеца след като се събрахме, заживяхме заедно и забременях Smile
Цитат
Кои са били миговете/ моментите/ случките, които са ви сплотявали и са ви карали да се чувствате още по-привързани към човека?
Когато ни е трудно по отделно, когато има нещо, което не можем да решим сами, тогава сме си опора и си даваш сметка, че друг не би те разбрал. Когато децата ни накарат с нещо да се гордеем, тържество, щуротия, нещо ново и различно. И изобщо всички паметни събития във връзката ни - първа целувка, първото приспиване заедно за цяла нощ (първия секс не го броя, че беше отврат  Lol), първата бременност и емоциите покрай месеците чакане, раждането, сватбата ни, новия ни дом и обзавеждането по наш си вкус, работа, емоции, разни почивки. Всичко си харесвам във връзката, с всички хубави или напрегнати моменти, надявам се и той да се чувства така.  Wub
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16521

A believer

« Отговор #8 -: Октомври 27, 2015, 09:43:03 »

Колко хубава тема! Корни, благодаря ти за думите! Kiss

Кои са нещата, които ви карат вие да се чувствате добре с човека до вас? Какво цените най-много във вашите отношения?
Спокойствието му, особено в критични моменти, хармонията, която сме постигнали с годините дори в глупостите си, сигурността, която ми дава, най-хубавото нещо на света е да се прибера след крив ден, когато нищо не върви, работата е ужасна, иде ми да се гръмна, не виждам изход, сгушвам се в него и всичко вече е наред Wub Плановете, които имаме, новите приключения, които измисляме и правим заедно, както и обикновените вечери вкъщи, когато дори не си говорим, но пак е хубаво да сме просто заедно, чувството за хумор - милионите простотии, които ни хрумват, глупостите, които си говорим, тайните ни смешки

Кои са били миговете/ моментите/ случките, които са ви сплотявали и са ви карали да се чувствате още по-привързани към човека?

Ами най-често трудните моменти, които сме преодолявали са ни сплотявали, но и новите крачки напред, които правим заедно, особено напоследък след годежа и сватбата се чувстваме по-близки от всякога Smile

Кога разбрахте, че искате да изградите семейство с този човек? Защо точно той, какво видяхте в него?
Още в началото, въпреки че той не искаше обвързване уж, въпреки че бяхме малки, въпреки че се опитваше да се прави на лошо момче, винаги съм знаела, че е прекрасен, че той е моят човек и го изчаках да порасне. Но и той ми даде много, пораснахме заедно, станахме по-големи и отговорни хора, връзката ни винаги е била огнена, имали сме опити за раздели, драми, скандали, аз даже като се преместих при него след 5 години връзка щяхме да се избием, много драма имаше, но си заслужаваше всички години изгкаждане на ръбовте между нас, за да стигнем до този момент на разбирателство и хармония Lol А какво видях в него - ами добротата му, целеустременността, стабилността, емоционалността, лоялността, не на последно място чувството му за хумор, това е може би едно от нещата, които най-много ни помагат в трудните моменти Smile
« Последна редакция: Октомври 27, 2015, 09:45:45 от utopia » Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1872

« Отговор #9 -: Октомври 27, 2015, 13:18:28 »

Извинявам се за офтопика, ама има опасност от тая тема като нищо да тръгне още един бебешки бум, матката ми плаче ли плаче Lol
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

veselushka
Newbie
*
Публикации: 2745

« Отговор #10 -: Октомври 28, 2015, 08:53:32 »

Ех, че готини споделяния.  Wub
Пускам ви едни клипчета на Тед: How to make love last. Попаднах случайно на тях и те ме накараха да се позаформя някои въпроси и да пусна темата.

Също покрай тези клипчета ми стана интересно - как върви сексуалният живот през тези години? (засега май само Кат и Пупи засегнаха темата под някаква форма) Имало ли е моменти, в които сте се чувствали изчерпани, било ви е скучно? Съответно как поддържате тази искрица?
Активен

Винаги очаквай неочакваното!
utopia
Newbie
*
Публикации: 16521

A believer

« Отговор #11 -: Октомври 28, 2015, 11:24:59 »

Скучно не, ама по-скоро еднообразно, случва се, все пак рутина има с годините, което не е непременно нещо лошо. Експериментираме с места, пози, играчки, почивки, а и новите преживявания, както казах, новите пътеки, по които поемаме заедно, ни карат да се чувстваме все по-близки от всякога и така и сексът се "рефрешва". Сексът винаги е бил страхотен, няма празно Smile))

Но няма какво да се лъжем, не е като в началото, ако някой твърди, че правят по 5 пъти седмично секс след 10 години връзка няма да му повярвам.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #12 -: Октомври 28, 2015, 15:58:41 »

При нас толкова рядко се удава възможност, че винаги е като първи път и отдавна забравена тръпка  Lol

Шегичка де, по-скоро е на периоди. Имали сме периоди с еднообразие както казва Ути, имали сме и такива, в които се преоткриваме и всичко е УАУ, буквално до треперене...Има периоди, в които единият е по-активен и обратно, трудно е да се обобщи ей така с две думи какъв е сексът при дългите връзки, различен е. Но да, не мога да твърдя, че е като в началото, първите пъти с нов човек,  самата неизвестност, непознаване на другия дава особен вид тръпка, не точно сексуална дори, която според мен не може да бъде същата след 10 години, без значение колко див е сексът. Разбира се и обратното е вярно, друго си е да можеш напълно да се отпуснеш, да си позволяваш всякакви експерименти без особени притеснения, честно казано трудно ми е да кажа кое е по-яко от чисто сексуална гледна точка- дали в началото или след опознаване.

А след раждането аз не откривам разлика  Sad освен, че по-трудно се намира възможност и то не само заради будно дете, ами по-скоро заради недоспали родители  Razz
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: