star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star За двете чертички, които стават две бебета
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За двете чертички, които стават две бебета  (Прочетена 77808 пъти)
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9262

« Отговор #75 -: Октомври 30, 2015, 13:12:58 »

Момичета, идвам от преглед, Щастие 2 и Щастие 3 са всяко по три санта, развиват се успоредно, гънки-мънки и прочие - всичко е наред, дето се вика - контролата е изпълнена, пуснаха ме на зимен семестър и повече новини по темата - около 20-ти ноември, в началото на 4ти месец Smile Хепи на квадрат!

Ако някой има идея къде да бръкна за тикерче с две бебета, да ме просветли, моля, веднага ще се обзаведа.

Еххх, че хубаво го каза това с Щастията  Wub Много се радвам, само с хубави новини да се разписваш тук вече!
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13815

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #76 -: Октомври 30, 2015, 13:57:28 »

Чудни новини! 20ти ей сега ще дойде Smile
http://lilypie.com/Pregnancy.php
Тук има близнаци, тризнаци и n на брой Щастия.  Cheesygrin
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2355

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #77 -: Октомври 30, 2015, 13:58:53 »

Прекрасни новини, все така добре да се развиват  Smile
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7792

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #78 -: Октомври 30, 2015, 14:46:44 »

Чинно изпълнено Smile
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17630

A believer

« Отговор #79 -: Октомври 30, 2015, 14:50:44 »

Ох, малките шушулки сладкииии
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

kateto
Newbie
*
Публикации: 4357

« Отговор #80 -: Октомври 30, 2015, 16:14:07 »

Галее, супер се радвам за новините! Снощи маймуните спаха малко заедно - обърнати една към друга и гушнати се сетих за вас, та се почудих как си са бубчетата!
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #81 -: Ноември 11, 2015, 02:01:24 »

Разписвам се - вчерашният преглед установи, че бебоци са вече по 5.4 и 5.6 см, а с огромен кеф констатирахме, че с етърва ми имаме разлика в термините от 2-3 дни. Свекър ми е в паника от сега, ходи и си припява някаква румънска песен "Аз имам две дъщери, и двете ще раждат", много е умиляващ. Децата ще са сила в ДГ и в училище, отсега надушвам дълги срещи с учителки и директорки Smile

Едното ми бебе обаче се е изтипосало точно над шийката на матката и това може да доведе до не съвсем красиви ситуации в последствие, затова решихме с лекаря да направим един серклаж и да си вържем гащите отсега. Много ми е спокойно, още повече, че магистърската ми програма е такава, че мога и в Плевен да ходя на лекции, което искрено ме радва. Сега остава да съм мобилна в деветия месец и ще направя здрав хедтрик Smile

И категорично ме пратиха на втора фетална в София в Марковс. Няма Фемина, няма Токуда, с такъв поглед ми се връчи визитката на Марковс, че чак ми стана леко на душата, че не го вземам аз това решение Smile
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 662

« Отговор #82 -: Ноември 11, 2015, 08:27:04 »

Ихаа страхотно, много весело ще е при вас. Когато моята най-добра приятелка забременя няколко месеца след мен откачих от кеф, пък като се оказаха и нейните близнаци не можех да повярвам, та представям си колко ви е радостно в семейството сега. Тя беше на втората фетална при Марков и беше очарована.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2355

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #83 -: Ноември 11, 2015, 09:27:17 »

Много готино звучи това за етървата  Smile
Пожелавам серклажът да мине леко и дано до последно си мобилна, за да си правиш каквото си наумила  Smile

От Марков в София кумата пази лоши спомени - бяха видяли несщъствуващи неща и се беше притеснила доста. Ходи няколко пъти там и на дуго място, на другото място нищо притеснително не виждаха и се оказаха прави. Само информативано го пиша, да имаш едно на ум.
И се отчитай по-честичко  Stuart
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #84 -: Ноември 11, 2015, 18:25:45 »

Ехаа, това за етървата не го знаех. Много е яко и много натоварващо за баба и дядо, да знаеш. Майка ми като се видя с 3 внучета в рамките на няколко месеца и лудна, от една година не е имала нито един почивен ден, 5 работни и 2 детегледащи  Lol Но пък е страхотно да растат заедно и да си пласирам всички дрехи, играчки и пособия, без да спирам да им се радвам  Lol
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #85 -: Ноември 11, 2015, 19:42:39 »

Тя и майка ми мина през това - Никола и малкият му братовчед имат 1 месец разлика. Но сега купонът ще е пълен, като се размечтаят на глас и все си представям семейството на Шрек, не мога да избягам Smile Много са щастливи, а за прабабите пък думи нямам на кое небе са. А за етървата и ние не знаехме допреди 3 дни, те имаха кофти старт с първата бременност и сега си изчакаха чинно да влезе в 12-та седмица, преди да обявят.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #86 -: Ноември 11, 2015, 20:32:07 »

О, Гал, сега виждам, че ще имат около 4.5 години разлика- ще чакам отзиви  Razz
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #87 -: Ноември 12, 2015, 08:34:29 »

Такава ли целиш?
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13815

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #88 -: Ноември 12, 2015, 08:40:32 »

Моите имат 5 години без 2 месеца. Не си мислете, че е по-лесно. Особено като си застъпи връщане на работа, ясла и първи клас.  Unsure
Гале, звучиш супер. Изобщо всички бременни ми разбичквате хормоните  Smile
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #89 -: Ноември 12, 2015, 09:17:25 »

Гале, според мен Марков не е много добър вариант. При феталната на моя много близка беше пропуснал много сериозен проблем при бебето, и ако не бяха отишли при друг лекар съвсем случайно в седмия месец, нямаше да има дете сега. И от други хора съм чувала кофти отзиви и пропуски при Марков , така че...

Когато аз бях бременна , спомням си , че Хепи препоръча доцент Томова. Тя е общо взето доайенът на феталната в БГ, така че осмисли...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #90 -: Ноември 12, 2015, 10:45:21 »

Те Томова и Марков са от един ранг, всички се засилват при тях да ходят.

А, то, Гале, ако имаш предвид сега скрийнинга, не знам дали изобщо има шанс да се запишеш за някой от двамата.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #91 -: Ноември 12, 2015, 11:29:13 »

Такава ли целиш?
еми нещо над 3г, 4+ ми се вижда идеално, ама каквото сабя покаже, вече не съм такъв контрол фрийк май...
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #92 -: Ноември 12, 2015, 16:09:28 »

Късния имам предвид, този е ок, при този моят израждащ се сети, че с Никола ми се отели вола и провери шийката, та предложи серклаж. Аз си вярвам на доктора, води се светило за региона и е много добър в ин-витро и инсеминациите, сума си ти деца е направил  Cheesygrin При него раждането на близнаци е нормалната практика, бременните с по едно се уреждат с връзки Smile И той каза Марков, питах за Фемина - отсече "в никакъв случай", а и аз имам кофти спомени от ФМ във Фемина, бяха ми изкарали акъла, за да си платя и доплерово освен ФМ; и за Токуда питах - също не изрази ентусиазъм, явно този си работи с Марков. Разбира се, че ще направя и още една, много ясно, заради мен самата ще направя, но аз се колебаех между тези три места и този избор ми реши колебанието. За останалото имам човек, Ади ми го препоръча, при него също ще ходя. Изобщо - дайте ми на мен на УЗИ да си ги видя, не жаля ни пари, ни време, ни нищо, това ми е топ приоритет и бездруго нямам тежки харчове край подготовката (парен каша..), само една количка ще взема, не ме шашкат и сумите покрай тия прегледи.

Корни, мъжът ми и брат му са с 5 години разлика - пълен кошмар откъдето и да го гледаш, надявам се да не повторим семейната история.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #93 -: Ноември 12, 2015, 16:28:35 »

Аз гледах да не давам съвети за ФМ, но ако все пак някой не е избрал, съм много доволна от Михова в "Надежда". Много обяснява и успокоява и видя една особеност, за която хич не се шашнах, защото обясни, че е вариация на нормата, а не аномалия (двойния бъбрек, дори след раждането се вижда трудно).

Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #94 -: Ноември 12, 2015, 21:33:43 »

Гале, като дойде време за количка, пиши да дам съвет, че ние първо взехме една, но бързо я продадох и сегашната, въпреки сериозната сума си заслужава всеки един лев.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #95 -: Ноември 13, 2015, 01:42:09 »

Щях да те питам, да, направо съветвай...
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #96 -: Ноември 13, 2015, 09:26:00 »

Mountain Buggy duet, само че нашата е червена. Много, много лека, единствената количка, която е само 68 см, т.е минава навсякъде, магазини, всякакви тесни пространства. Гумите са големи  и няма пролем с неравности, дупки, тротоари. Няма положение към майката обаче, те повечето близнашки колички са така. Няма зимни кошове в комплекта, продават се отделно, ама са сериозна цифра. Аз не купих, взех две дебели чувалчета и им беше добре. Има няколко колички, които имат зимни кошове и положение към майката, едни полски и другите ги забравих, но те са по 20 и няколко кила, абсурд е просто. Много, много съм доволна, въпреки, че е тясна, на децата и до ден днешен им е добре. Страхотна количка е и няма по-добра, сигурна съм. Моята приятелка е с чиполино, също е доволна. Ние първоначално купихме Бритакс, но направихме глупостта да не премерим асансьора и не влизаше, та се наложи да я продам, но не съжалявам изобщо, бъгито е на светлинни години. В представителството, мисля, че ползваме 10 процента отстъпка( с клубните карти на Виваком за отсъпки), така че ако решите след време, мога да ударя едно рамо, 10 процента на 1400 лв не е малко Cheesygrin.
Сетих се и нещо друго, вероятно знаеш, но при раждане на близнаци, държавата отпуска две помощи накуп, независими от дохода, общо в размер на 3600 лв. Детските са общо 150 лв, но там вече има значение дохода.
Насреща съм при всякакви въпроси, каквото и да се сетиш, пиши Kiss.
« Последна редакция: Ноември 13, 2015, 09:35:36 от Liliq » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #97 -: Ноември 13, 2015, 10:00:10 »

Лилия, какво значи две помощи, че ми стана интересно, при едно бебе да не би да ти дава държавата 1800лв? Shocked За пръв път чувам.

Edit: Може би нещо нулите си объркала Lol
« Последна редакция: Ноември 13, 2015, 10:02:56 от utopia » Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #98 -: Ноември 13, 2015, 10:06:06 »

Не, при едно дете е 200 лв мисля. При раждане на второ дете обаче държавата дава 600 лв, но тъй като при близнаци няма как да се определи първо и второ, помощта се изплаща за всяко дете близнак в размера за второ дете, т.е 2 х 600 лв.Общо 1200 лв. Отделно има една помощ, за отглеждане на близнаци, тя е 1200 лв на дете, общо 2400, така се получава общо 3600 лв.
« Последна редакция: Ноември 13, 2015, 10:09:37 от Liliq » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #99 -: Ноември 13, 2015, 10:09:22 »

Брей, каква голяма разлика, за едно дете 200, за две - 3600.
Активен

Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 17   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: