star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star За двете чертички, които стават две бебета
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За двете чертички, които стават две бебета  (Прочетена 41622 пъти)
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15633

« Отговор #375 -: Октомври 04, 2016, 14:45:32 »

така или иначе съм обречена още едно 5 години да имам деца в спалнята

Виж ей това не мога да го понеса Unsure
Цвета я изритахме, въпреки че стоя с нея по 30 мин, за да заспи и въпреки че почти всяка заран в 6 часа е дошляпала, че я е страх и да отиваме при нея, та до станавено ни след 1 час лягам в детската, но все пак е отделена! Теодорчето хич не мисля да го бавя с преместване при нея и да се оправят там двамата - кой го страх, кой рита, кой каквото ще...аз си искам скапаната спалня, АКО МОЖЕ!!! Demon Red face Screaming Shame Sneaky
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #376 -: Октомври 04, 2016, 15:49:43 »

Прекрасно звучи всичко! Браво, че имаш помощница, че за нула време сменяш визията и си готова за работа, браво, че пътувате, ще ми станеш идол!  Kiss
Точно мислех дали ще мога като се върна на работа сутрин да се вкарвам в приличен вид с грим и да оправям и 2-те деца за излизане... Щом ти с 3 успяваш, значи има надежда Smile
И аз върнах кг, но 2-3 пъти по 2-3 дни ограничавах хранене и един вирус преди 2 дни, свсем ме стопи.
И ние имаме бебе в леглото, за щастие само едно, надявам се след няколко месеца да я пратя успешно при кака й.
« Последна редакция: Октомври 04, 2016, 15:55:15 от syanna » Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #377 -: Октомври 16, 2016, 22:19:43 »

На мен в 90% от времето не ми тежи да спя с децата, гушлива съм и ми е супер да има кого да мачкам и да ме ситнят ръчички, много са ми прекрасни. И Никола ми е готин, но рита яко и като вземе да ми се дърпа и да ме отвива посред нощ, съвсем ми става ясно, че човекът си е достатъчно голям да спи сам, и на него ще му е по-комфортно. Аз съм като котка - непрекъснато някой е върху мен и като ми ги няма котетата, си ги търся, неспокойно ми е. Нощем се будя да си ги броя и завивам, абе, хормоналнаистория, какво да ви разправям.

Сияна, една лесна прическа ти трябва и читав фон дьо тен или пудра, нещо там за поизравняване на подчните чували Smile

Ние миналата седмица спретнахме на баткото грандиозен купон по повод годишнината му. Тази година за първи път направихме чистак детски РД - с деца от групата, по негова селекция, аз имах грижата да се свържа с родителите и да осигуя присъствие. Имаше игри, песни и танци на народите, изобщо, ярка забава беше, всички са безкрайно доволни - и малки, и големи. Дотук с РД на баткото вкъщи с роднини. Те ще идват идните 4 години поповод бебетата, от 5 нататък - вече парти. То било много яко всички да се размажат за 4 часа и после - вкъщи - на чисто, тихо и спокойно, децата - уморени спят, мама и татко празнуват самостоятелно. Блаженство!

Пак по повод РД купихме на момъка нов  папагал, след като предишните ни си заминаха от някакъв уличен вирус в рамките на 1 седмица и седемте и аз си изревах очите с деветмесечния си тумбак. Уникално същество, слънчева аратинга, много готин характер, страшно комуникативен и се гуши! И ни каца по главите, голяма радост за всички. Днес си го прибрахме от Стара Загора и съвсем шашнахме баби и дядо, връщайки се с трите деца И пернатото у дома, нахилени като репички.

И, мотайки се по магазините взехме, та си намерихме Халките. Та за седмия РД на семейството и халки си подарихме  Cheesygrin

За малките - дъ бест столче за хранене, което изобщо съм виждала, и едно бънджи на стойка. Да видим кое ще се котира повече, преди да напълним бездруго отеснялото си жилище с обемисти бебешорски неща.

Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #378 -: Октомври 17, 2016, 01:44:53 »

Искам да видя столчето, молим!
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #379 -: Октомври 17, 2016, 08:22:13 »

Столчето, само дето в Казанлък го намерихме за 180.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16537

A believer

« Отговор #380 -: Октомври 17, 2016, 10:13:09 »

Не разбирам за какво е легналото положение и не виждам дали е гумирано цялото...иначе е супер

Гале, ти ли беше захранвала ЗВБ?
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #381 -: Октомври 17, 2016, 10:51:06 »

Много хубаво ми стана да те прочета...Май семейството ви вече е придобило завършен, хармоничен вид. Мама котка с три котенца и папагал, кеф  Cheesygrin Вие нямахте ли и реална котка- какви са им отношенията с пернатите? Абе луди за връзване сте- такива семейства точно обичам  Cheesygrin Не е тук мястото да обяснявам как ни гледат като разхождаме  две огромни кучета с бебешор, който държи да ги води лично за каишките  Lol Но имаме доста да ви догоним, де.
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #382 -: Октомври 17, 2016, 11:01:51 »

Корни, наблегнете на децата в догонването, не на животните  Lol
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #383 -: Октомври 17, 2016, 16:28:52 »

Легналото положение е за да заспи, когато преяде, и да бъде отнесено в леглото по-лесно Smile И да, гумирано е цялото, на тик-так копчета, с допълнителна седалка с дамаска алкантра, лесна за пране и все пак доста по-приятна от това да седи на мушама.

Корни, истинската ни котка е временно заета на едно от момичетата в офиса ми, изнесе се на квартира самостоятелно, скучно ѝ е, а пък на нас ни е супе, ще си я приберем след някоя и друга година.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #384 -: Октомври 17, 2016, 17:32:23 »

Сияна, една лесна прическа ти трябва и читав фон дьо тен или пудра, нещо там за поизравняване на подчните чували Smile
Аз слагам молив, сенки, спирала и коректор, по часовник 10мин, ако опитам мога да скратя до 7-8мин, като добавим и 10 мин за прическа е много време, децата не могат да ме чакат толкова Razz Инка взима обувките, якето и е готова за излизане, като баща си.
« Последна редакция: Октомври 17, 2016, 17:34:10 от syanna » Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #385 -: Октомври 17, 2016, 17:41:30 »

Гале, евала! И вие като нас в лудницата:) На Яна любимия израз е 'цика нани' в превод 'цирка нани'.., а татко й редовно отговаря, че не, уви, още не нани Smile Ние нали с две кучета..
Корни не знам малкия как се оправя, при нас уж сме с две малки кучета, едното нали е на 5м и е пълен бяс, та като тръгне и Яна след него...не знам с големи как биха изглеждали Smile
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #386 -: Октомври 17, 2016, 17:45:43 »

Нашата котка Ина от време на време я дърпа за опашката, от време на време я гали, аз определено нямам време, само по един гребен и удрям да не стане на възли, храна и това е, чак ми е гузно  Sad
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #387 -: Октомври 17, 2016, 21:03:44 »

Свиква се на всичко, само с простотията - не Smile Аз на косата си в момента отделям не повече от 1 минута дневно, но просто я подкъсих много значително.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #388 -: Ноември 22, 2016, 09:27:17 »

Дами, имаме ЗЪБ, неговата верица, измъчи ми момичето.

Ути, аз захранвам по ЗВБ, да, този път в комбинация с педагогическо. Да ви кажа, голяма благина е това педагогическото захранване, голяма. Ама за първо дете нямах смелост, тук съм доста по-ларж. Щерка ми яде пуйка онзи ден, много е сладокусна, щипна пица, както и, за мой откровен потрес, пушена сьомга буквално от устата на баща си.
Бебетата са толкова добри прасета, че чак свекърите почнаха сравнително често да наминават през нас, за да ги хранят - казват, че това са първите ящни деца в рода от поколения насам. Явно наистина е адски важно за баба и дядо децата да ядат - то настава такъв панаир и кикот, че чак се умилявам - сядам встрани да ги гледам - та те не са на себе си, нито малките, нито възрастните, такъв купон е, че все едно са на фестивал, не на вечеря.

Никола страшно много се промени, аз си знаех, че 2-3 месеца ще е трудното и после пак ще имам най-прекрасното дете на света, но този път ми скри шапката - имам чувството, че расте някак тайно от мен, макар че е толкова открит, така споделящ, просто нямам търпение да приспя грахчетата, за да си гукаме двамата и да вършим дивотии (някои неща не се променят). То не толкова, че расте, колкото че на големи скокове съзрява - довчера тикве, днес си е момче и е невероятно разтапящо.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #389 -: Ноември 22, 2016, 09:30:48 »

Alexia да дойде да чете! Виж колко е светло и идилично при Галето! Без тунели! Cheesygrin  има надежда!

Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #390 -: Ноември 22, 2016, 09:34:27 »

Чета, чета,  ама тя Галето е от друга вселена, какво да сравнявам  Lol
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #391 -: Ноември 22, 2016, 09:39:52 »

Честито зъбче! А братчето има ли си вече и то зъбче/та?
На мен не ми е потръгнало ззахранването още. Правих един опит, не особено успешен.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15633

« Отговор #392 -: Ноември 22, 2016, 09:57:00 »

И аз щях да пиша, че с Гал не можем се мери! Kiss

Честит зъб...като прочетих зъб и ходих да гледам тикер, за мен са новородени грахчета, а те са на 6 м, Бога ми!!! Ми, да, то моето е новородено Blink И даже вече не съвсем...Как лети!

Дай някъде някакви снимки, де, стига се стиска... Razz
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #393 -: Ноември 22, 2016, 10:33:44 »

Гале, много ми се иска да ги видя тези дребосъци, защо не ни зарадваш в групата?
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #394 -: Ноември 24, 2016, 08:44:26 »

Моля ви се, каква друга вселена, какви пет лева, и у нас са панаири - ето, вчера аз съм припаднала в 9.30 напук на всичките 8 тона работа, които бях планувала за нощта, днес сутринта Никола с такава настървеност преговаряше дали да ходи или не на детска градина (не е като да съм давала избор), сякаш държавния бюджет реди... От 6 насам си търся телефона и го няма, а ми е турбо важно да го намеря. Ситуации - колкото искаш, обаче ако не намирам забавното, просто мога да си погина права, макар че реално погледнато дори нямам време да умра, ако се наложи.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #395 -: Ноември 24, 2016, 09:19:01 »

макар че реално погледнато дори нямам време да умра, ако се наложи.

Lol Това много ми хареса.

Супер ти е нагласата, и аз се опитвам да търся забавното и след първоначалния шок, че съм майка, вече ми се отдава доста добре.

Аз като прочетох, че имате зъб, си казах "тая па Галина, как може на 2-3 месеца децата да имат зъб??" и после гледам- те минали половин годинка  Confused Не е истина, убедена бях, че нямат 3 месеца  Razz
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #396 -: Февруари 12, 2017, 17:23:37 »

Как сте, милинки Smile

Имам снимка на грахчовците с бати във Фейсбук, не съм минавала от цифра ми ти време, Катрин и паяка ще рдт, докато се наканя да драсна два реда за бебилиите. Озъбени са и двамата, вече с гордост започнаха да се пъчат прави, не ходят още, но активно тренират пазене на равновесие. И са уникално умилителни като започнат да се търсят, да си реагират емпатично, е, и да се скубят от време на време (Георги - Стаси, тя него не може, защото той все още е като кубетата на Ал. Невски в главата Smile блести там някакво златисто, но е толкова светло и тънко, че на пръв поглед създава впечатление, че Слави Трифонов го е правил, не ние). Много са яки Smile

Никола компенсира, той стъпи и с двата крака в Онази възраст, в която започват всеки ден по 30 пъти да тестват границите на родителите си, та ми разказва играта по-често, отколкото би ми се искало, но си знам, че и това е период и гледам да не му се връзвам (обаче на моменти ми иде да забравя за 3 минути, че ми е дете, и да го помеля от шамари, честно и откровено, не знам как още не съм го свършила това, явно съм повече дзен, отколкото си мислех). З сметка на това пък от началото на годината си спи самостоятелно в стаята. Без нещо конкретно по-различно да съм правила, в интерес на истината, примирила се бях, че очеизбодно ще спи в нашата стая. Някак изведнъж щракна нещо, два пъти го подкукоросах да спи сам в стаята си, а той не възрази, и така, вече смело мога да кажа, че както естествено се отби, така и естествено се отдели. Когато аз напъвах да ги свърша тия две работи, той ми даваше яростен отпор, тъкмо като се примирих, и той се спря (това ми е напомняне за пуберитета - явно на моето дете това му е цаката).

И тъй то, свърши ми петминутката, отивам да чета Smile
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #397 -: Февруари 13, 2017, 12:37:46 »

Ние тази снимка на грахчовците и батко я видяхме отдавна Tongue Трябва актуална! :Р
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #398 -: Февруари 13, 2017, 13:29:16 »

Гале, а колко активно ги кърмиш? Захранването върви ли? Дано по-често имаш "петминутки" за форума  Smile
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #399 -: Април 11, 2017, 14:48:24 »

Нямам много петминутки, зарината съм в работа, ебаси, то няма край това моето, откачила съм тотално в упорити опити да прокарам Финландия в Козлодуй...

Кърмя ги поне 2 пъти дневно и през нощта който както се докопа, Георги е почти отбит по собствена инициатива и поради факта, че ме хапе зловещо, просто очаквам някой път да си видя зърното отхапано в устата му, честно. Стаси е пристрастено кърмаче точно като батко си, тя скоро няма да се отбие така като я гледам как върви. Отгоре на всичко спи отгоре ми нощем и яде нон стоп.

Аз захраних за две седмици, вкарах всичко. Не беше по учебник, но нямах особено много избор, педагогическо захранване е, ядат всичко без космати плодове, просто защото не им е още сезонът, иначе и това ще ядат лятото.
Активен

Страници: 1 ... 14 15 [16] 17   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: