star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star За двете чертички, които стават две бебета
Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За двете чертички, които стават две бебета  (Прочетена 64584 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 17533

A believer

« Отговор #350 -: Август 03, 2016, 22:53:47 »

Е, стига де, мислех, че поне месец-два спокойствие има между колики и зъби Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1445

« Отговор #351 -: Август 04, 2016, 08:55:40 »

Никола има 2 зъба от около седмица и ги точи по мен понякога... Сега чакам и горните да тръгнат,че се точат реки от лиги...
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7788

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #352 -: Август 04, 2016, 10:13:36 »

А какво давате? С Никола съм нямала грам проблем - рано избиха, на 4м. и нещо, но нито съм усетила, нито нещо съм давала - просто ги видях, два едновременно, долни. Сега обаче нещо трябва да се даде, струва ми се. Но какво?
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9127

« Отговор #353 -: Август 04, 2016, 10:16:57 »

Аз давах Хамомила, но май и това е като при коликите- не е ясно дали нещо помага...

Много рано ми се вижда за зъби, при Бо започна мъката на 4.5 месеца (будене през час да суче) и пак ми се виждаше рано- зъб изби чак на 8ми месец (4 броя за 1-2 седмици).
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6356

Усмивка

« Отговор #354 -: Август 04, 2016, 11:31:15 »

Аз питах педиатърката, каза бил малък - и за зъби, и за мазане/даване на каквото и да е...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #355 -: Август 04, 2016, 11:36:51 »

будене през час да суче

Неееееее Lol
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13795

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #356 -: Август 04, 2016, 13:57:25 »

Хаха  Lol
И моите и двете лапаха и лигавеха всичко доста рано. Което не попречи да им избият зъбите на 9-10 месеца. За спокойния сън тяма да коментирам. При нас се сливаха периодите. Дори и сега избиват последните кътници и ми иде да литна от високо  Razz
Ут, не се отчайвай. Твоето може да е друга порода  Cheesygrin
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1738

« Отговор #357 -: Август 04, 2016, 16:48:28 »

От няколко места ми препоръчват Бочко заради липсата на лидокаин в него. Доколко помага обаче е друг въпрос.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #358 -: Август 04, 2016, 17:01:26 »

Рано-късно, туйто, брат им на 4 месеца и нещо беше с два зъба в устата, явно ще сме от тези с калпавите зъби (така съм чувала - че като избият по-рано, са по-податливи на гадости, пък и двамата с татко им сме с твърде посредствени зъби)...
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2342

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #359 -: Август 04, 2016, 23:50:31 »

С първото дете не съм имама проблеми с никнене на зъби, но и се появиха късно, след 8-мия месец четири на веднъж. Да видим как ще е сега, надявам се пак да мине леко.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3172

« Отговор #360 -: Август 06, 2016, 17:38:40 »

Акулчовците рано са се подкарали. У нас течаха лиги,дъвкаше се всичко....цяла година и чак на една година избиха пет зъба наведнъж. Не винаги признаците,че ще расте зъб ,значат че утре ще порасне.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #361 -: Август 24, 2016, 16:15:09 »

Планински поздрави от две все тъй беззъби усмивки Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #362 -: Август 24, 2016, 16:16:07 »

Ооо, какви сладури и как са се прегърналииии, кой кой е?
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #363 -: Август 24, 2016, 16:20:50 »

Георги е на фокус - вляво, вдясно и нефокусирана - Стаси.

Лорет ме беше питала за имената - имат общо с нашите, да, наблюдателната ми жълтурка тя Smile. аз много исках ако имам още 1 момче да е Георги - връзва ми се с Никола и като звуков строеж, и като равносилни светци, и двата храмови празника са много големи, все са на 6-о число, ае - исках да е Георги. И за да има справедливост в тоя живот - второто дете мислехме за имена с А - на таткото. Щеше да е Андрей, ако беше момче, за момиче Сашо избра Анастасия, аз не съм се и колебала, толкова безкрайно красиво и благородно ми звучи, че няма докъде. Ако звездите са решили да се майтапят с нас и някой ден имаме още деца, имам още две имена - за момче и момиче, които ми се връзват с отбора до момента Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #364 -: Август 24, 2016, 16:23:03 »

Прелестни са ти, Гале!  Kiss Clover

Георги ти е одрал кожата по мое мнение Smile
« Последна редакция: Август 24, 2016, 16:26:58 от utopia » Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7767

Heart follower

« Отговор #365 -: Август 24, 2016, 16:23:47 »

Ай, ай, прелест  Kiss
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2342

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #366 -: Август 24, 2016, 18:30:46 »

Ах, Гале, да кажа само, че Анастасия наисина е много красиво име и даже многократно го коментрахме като вариант за втората девойка, но отпадна заради ужасното произношение на мъжа ми  Razz

А двата бонбона са просто прекрасни  на снимката Love eyes
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8566

« Отговор #367 -: Август 24, 2016, 21:13:18 »

На мен пък Георги ми прилича на Никола  Cheesygrin
Гале, разказвай за тях, баткото как се държи с новобранците  Big grin
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #368 -: Август 24, 2016, 21:36:00 »

Душици  Love eyes
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6356

Усмивка

« Отговор #369 -: Август 24, 2016, 22:43:30 »

Ой Wub
И аз не мога да се наситя на разкази. Гале, споделяй!
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #370 -: Октомври 04, 2016, 11:10:05 »

Хелоу  Cheesygrin

Да споделям, ама не ми остава много ред, да си призная честно, движа офиса усърдно, в начало на учебната година сме, ребрандиам, опавям рекламите, редя графици и записвам курсисти едновеменно и си е жива лудница откъдето и да го погледнеш... Междувременно аз си върнах килограмите и фигурата, ударно отслабвам и не мога да си обясня защо, като ям като подивял глиган и съм на зърнена диета. Вероятно е от портокаловия фреш - в тоя преходен сезон сутрин цедя портокали и не пускам никой да излиза от вкъщи, преди да си е изпил чашата сок. Друго обяснение за откачения си метаболизъм нямам. Кърменето предния път не ми помогна, и трите години и и половина в кърмене не са ми се отазили вталяващо, така че това лично аз го водя в гафа "митове за успокоение на изтещелите за кърмене майки".

Бебетата са ми живи еднорози - ядат, спят, играят, возят се в количка (като понякога Стаси не се вози, не обича, предпочита гушната и да тикаме брат й двете), не въдят сополи, хилят се на всеки и само дето не рецитират стихчета. Много са готини! Искам още, ама вече на внуците ще точа лиги, ако ми ги дадат, естествено Smile

Сашо твъди, че съм изключително шизофренична отстрани - когато говоря с колеги от офиса, звуча строго и назидателно, когато говоря с клиенти, звуча топло и приканващо, с децата съм пълна лигла - и с тримата, с домашната помощница звуча приятелски, но взискателно, а отгоре на всичко сменям външен вид в типичен за всички жени маниер - за 10 минути от оповръщана рошла минавам на токове и грим за работа. Абе, явно по-забавно изглежда отстрани, на мен усещането ми е като за жонглиране с горящи топки.

Новото този път - домашната помощница, Света Дани. Спасява ме тази жена отвсякъде - за децата всичко давам, за работата също, но домакинството.... terra incognita си остава, а хич не обичам да ми е хаотично и мърляво вкъщи. И не е! Сещу много пилична сума месечно у дома е чисто, дрехите на всички са изгладени. С подреждане и готвене се опавям аз, особено към готвенето съм кайно претенциозна и не мога да го поверя ей така, достатъчно ми е, че излизаме да ядем навън от веме на веме. Но факт - у дома при все двама работещи родители и петгодишен хун + 2 бебета, винаги е в приличен вид до степен да не се тревожа кой кога ще ми цъфне на вратата. Ми - хепи, да живей Света Дани и момичета - струва си вложението, иначе човек съвсем превърта.

Батко и бебетата... Трудна работа, особено когато батко цяло лято е бил "на баба гарджето" и обгрижван до разлигавване. Сега сме в тежък преговор кое може при мама и кое - не, искрено се надявам до края на октомври да сме уточнили тая работа, напредъкът ми е бавен, но забележим, което ме обнадеждава. Изненадващото за мен е, че в детската градина нещо се е стегнал, дава много добри резултати и се надявам, че му е интеесно вече в предучилищна, защото досега две години основно скуча.
Онзи ден се върнахме от четири дни в Белоградчик - ами - дете, интеесно му е да види, не да слуша. Сашо го води в обсерваторията, в Магурата - запленени са и двамата, Никола от интересните неща, Сашо от начина, по който малкия се държи на такива места - живо се интересува, пита, активен е, изобщо - красота отвсякъде. И за мен също - аз основно се припичах по кафетата с бебетата, абе - жива атракция сме, пътуващ панаир. След десетина дни сме в Казанлък - Стара Загора, в края на месеца отиваме до Банско, изобщо, Пантелеевци в действие. Но това много ни спасява, такъв ни е сортът на нас - човекъв е човек, когато е на път. Догодина, живот и здраве - ван, Сашо още уточнява модел, но категорично ще е ван.

Забавно е, не съм и насън мислила, че ще е такава забава, някак по-уморително и натоварващо си го представях, може би затова сега ми е добре, като съм се настройвала за хардкор изпълнения...

Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #371 -: Октомври 04, 2016, 11:50:03 »

Леле, Гале, аз си взех домашна помощница, защото без да работя не се оправям с едно (което не е еднорог, де, ама все пак), уморих се, докато четях. Ти си машина. Евалла.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #372 -: Октомври 04, 2016, 11:54:49 »

Обичам те. Не знам дурго какво да ти кажа.
И така добре те разбирам...за топките. Усмихна ме широко. Аз с едно така съм се усещала като скачам от повръщаното на токовете, сега с две знам, че ще е хохохо, а ти с три...магия.
Браво на Дани и само така Cheesygrin Екстра си нагласила схемата.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8566

« Отговор #373 -: Октомври 04, 2016, 12:17:00 »

Гале, супер звучиш, много ще се радваме да ги видим на снимки тези еднорози  Cheesygrin
Баткото оттегли ли се в детската стая вече?
Дребосите имат ли много нощни хранения?
А сега едно столче и две кошници успяваш ли да събереш на задната седалка?
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #374 -: Октомври 04, 2016, 14:39:41 »

Едно столче и две кошници - да, количката заема целия багажник, дрехите са на дебно и са в краката на децата наметкани, просто в по-компактни чанти. То реното е комби, но не е разтегателно...

Лиони, не се е изнесъл, дори не мога да кажа, че на 100% си спи в собственото легло, което е все пак в нашата спалня, ти за неговата си стая... мечти! Някъде към първи клас, предполагам. Но така или иначе съм обречена още едно 5 години да имам деца в спалнята, нямам много претенции колко са на брой точно, стига да мога да дишам и да не се ритат взаимно...

Активен

Страници: 1 ... 13 14 [15] 16 17   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: