star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star +30
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: +30  (Прочетена 5209 пъти)
Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

+30
« -: Септември 07, 2015, 00:34:55 »

Ами да, да пусна тема, преди да погребем форума. Cheesygrin Kiss
За първи път ми се случва май, уважете ме поне с 2 мнения.

Всички около мен чукват 30, наскоро забелязах, че и съфорумци, които в главата ми са на двадесет и няколко, пък те всъщност са си големи хора. Но пък в офиса всички са млади. Наскоро правихме списък за една девойка като част от изненадата за рождения й ден с неща, които е хубаво да направи до 30. Писа се основно за секс, но аз се замислих. Затова и пускам темата, може да е равносметка, какво най-цените във всичко постигнато/свършено до 30. Какво ви се иска да направите, дори и да сте ги минали. Може да е от това да се научиш да снимаш про (Катрин), да се татуираш, да помагаш в организации, да се научиш да правиш мусака, абе каквото ви се ще.
Може и да го извъртим, какво очаквате от новата десетилетка, как сте се виждали преди 10 години, какво се е променило в мирогледа ви, как се виждате след 10? Smile
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
utopia
Newbie
*
Публикации: 16530

A believer

« Отговор #1 -: Септември 07, 2015, 08:44:58 »

Ама то има ли живот след 30? Lol
Аз имам още 2.5 години до 30, ама...имам чувството, че като дойде момента ще го изживея тежко, все едно младостта си отива, а аз още се чувствам на 16 Unsure
Иначе ми се щеше много неща да направя - блестяща кариера, един куп хобита, тепърва между другото се уча да карам ски, пътуваме за гмуркания и може би точно това е една от причините да съм натиснала спирачката на бебешката част - не ми се спира точно сега. Ама и това е на дневен ред принципно. До 30.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

juliet
Newbie
*
Публикации: 1659

« Отговор #2 -: Септември 07, 2015, 10:13:10 »

На мен ми остава година до 30. Не мисля, че ще го изстрадам. Към настоящия момент имам една цел до 30 - да родя и и аз и детето да сме добре. За момента работата и заплащането ми ме удовлетворяват, имам човек до себе си, пътувам (не толкова често, колкото ми се иска, но все пак). До 30 мога да се включа евентуално с това да тръгна на курсове по френски, че тотално съм си го зарязала, а е срамота, но ще видим. Аз лично много разчитам, че има живот и след 30, защото от сега имам грандиозни планове за след майчинството  Lol
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #3 -: Септември 07, 2015, 10:14:15 »

Миналата седмица си харесах дънки с шарени кръпки. Коментарът на мъжа беше, че не съм на 13, и не отива на жена като мен да носи такива дрехи  Lol  Купих си ги, но някак ми е странно, защото хем е мъж ми е прав - това отдавна не е моят стил, хем ми е трудно да приема, че сякаш възрастта вече се вижда. А подобни покупки са по-скоро импулсивна рядкост  Razz

тепърва между другото се уча да карам ски, пътуваме за гмуркания и може би точно това е една от причините да съм натиснала спирачката на бебешката част - не ми се спира точно сега.
Ако знаеш колко се ядосвах, че не можех да карам ски когато бах бременна... Възползвай се на максимум от всичко!

« Последна редакция: Септември 07, 2015, 10:16:59 от syanna » Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8774

« Отговор #4 -: Септември 07, 2015, 11:20:37 »

Ех, че яка тема, браво, Фата!  Нали прясно ги навърших и съм съвсем на тази вълна.

Лошото при мен е е, че наскоро си намерих един списък, писан на 22, който е за мечтите ми в общ план, около 10-15 точки. Оказа се, че съм сбъднала всичко, явно много краткосрочно съм мечтала. Това обяснява и сдухания ми период в последно време, както знаете като остане човек без мечти и му се губи смисълът, а аз не съм мислила за нови някак си...Малко е безумно човек да се оплаква, че си е постигнал целите, ама ето на. Ако искате после ще си потърся списъка, за да съм по-конкретна по темата, много ме учудиха някои цели,изобщо не ги помнех и е чиста случайност, че съм ги сбъднала.

Обаче откакто  наближих и навърших 30, има някаква светлина. То по-скоро заради порастването на детето ми де, но съм много по-оптимистична и ведра в последно време. Имам много планове, свързани със сватби, работа, пътувания и изобщо живот извън бебетата. Освен това изкарах празника много хубаво,  направих голямо събиране на почти всички приятели и семейството, имаше много танци, много подаръци, даже един приятел ми даде за размисъл да кажа 30 думи, които характеризират изминалото деситилетие и ми беше голям кеф. Абе по страхотен начин влязох в 30-те и се надявам така да се задържи.

Как се виждам след 10 години...С голямо развитие в кариерен план, че това е в застой; с поне още едно дете и неполудяла  Lol, в къща, щастлива в брака си и отново с куче, а може и с две.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #5 -: Септември 07, 2015, 11:24:59 »

Еее, Корни, чак неполудяла Lol
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #6 -: Септември 07, 2015, 11:32:41 »

Еее, Корни, чак неполудяла Lol
така е, мечтая на едро  Cheesygrin
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #7 -: Септември 07, 2015, 12:49:01 »

Хаха, аз имам още 3 до тогава, ама след като онзи ден се подстригах, пак приличам на 18 годишна и хич не се харесвам.. едно време виках - брех тея лелки на по 30, сега се чудя как може да съм с акъла на 15 годишна още Smile
След 10 години... може би с още едно дете и успех в работата Smile хич не се чувствам остаряла! виж към 40 може пак да си говорим..
Сияна, аз онзи ден чух, че майки не трябвало да носят къси гащи, щот не им отивало ....
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #8 -: Септември 07, 2015, 17:10:46 »

Корни, този списък, който си съставила на 22 тук из темите ли го намери? 
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #9 -: Септември 07, 2015, 19:08:07 »

Корни, този списък, който си съставила на 22 тук из темите ли го намери? 
не, не, в една тетрадка. Едно време си правех списъци с такива неща, сега все по-рядко. Имам от 9ти клас по точки как си предстаеям идеалния секс  LolНо може и по темите да съм писала нещо подобно, ако си видяла, давай линк Wink
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #10 -: Септември 07, 2015, 20:20:42 »

Йеее, следотпускарско раздвижване във форума  Cheesygrin Аз имам 2 години и нещо до 30, засега не съм се притеснила прекалено, даже на моменти ми е гот какъв съм дечко  Razz Много основна цел до 30 ми е да стана малко по-уравновесена и да бъда по-близко до личността, която бих искала да е майка на децата ми, това май и преди съм го споменавала. Основната ми драма с нежеланието да имам деца е, че не се смятам за достатъчно добра, можеща, знаеща, уверена и т.н., макар да имам много голям напредък в последните 5 години. Може и още много... Ясно е, че няма как на 100%, но все пак и това, което е в момента, е твърде далеч от това, което трябва да бъде.  Razz Всъщност основните ми цели не са свързани толкова много с неща, които искам да направя, колкото с неща, за които трябва да ми уври главата. А те май не зависят толкова много от мен, т.е. не мога да си ги поставя за цели, мога само да се надявам да се случат. След поредната порция приятелски и семейни разочарования, ми се ще по-леко да приемам такива неща, да не държа чак толкова на хората, че да ме боли толкова, когато ме разочароват. Не на хората, които не си заслужават, обърнете внимание - говоря за хора много близки, които абсолютно си заслужават, обаче са си хора и като такива умеят лошо да разочароват. Но както и да е. Това беше вметка между другото. Да започна да се приемам повече и с особеностите, които ме различават от хората. Да приема, че е ок да работя това, което работя, без да се срамувам, оправдавам и т.н., да се чувствам като втора категория, щото някои месеци са трагично лоши и лежа на заплатата на мъжа ми. Понякога. Да не се чувствам втора категория заради това, че не ме блазни кариерното развитие и съм ок с това, което имам, стига да има работа. Не искам да работя денонощно, не искам собствен офис, собствена агенция и т.н. Неамбициозна съм, голям праз. Трябва да го приема. Както се опитвам да приема и че пътешестването не е моята бира и някак ми е много по-спокойно у дома. Шок и ужас. Хората се избиват да обикалят света, а мен това адски ме разцентрова и предпочитам по-малко пътувания да имам, повечко време вкъщи с котараците, книгите, филмите, игрите и всичко както съм си свикнала. Трудно ми беше да си го призная пред себе си, щото нали нормалното е да ти види дупе път преди да имаш деца и ангажименти, и бла бла, да видиш повече от света, нали така ставаш по-... добър, някак, или поне така ми се струва, че е всеобщото схващане... ама аз някак.... не държа. От време на време за разтоварване може, но не ми е някаква голяма цел. Уморява ме адски. Да приема, че не съм добра домакиня, колкото и да се старая... което в комбинация с това и че не съм кариерист-работохолик, направо ме прави за боклука. Нито кариерата, нито домакинството. Пълен фейл  Lol
Нещо в тази категория неща, което успях да си наложа и постигнах, беше да започна да излизам повече и да бъда по-отворена към хората. Мога да кажа гордо, че вече не съм и наполовина толкова антисоциална, колкото бях преди години. Много усилия ми отне, наистина. За гордост си е  Cheesygrin
Освен това си написах пиесата и не съм се отказала от нея, още има да слушате за тази страница от живота ми, въпреки че лятото дадохме малко пауза.  Razz Успея ли и това да доведа до край, ще съм няколко идеи по-стойностен човек, по моите си критерии. Пък ако отзивите след това са лоши и успея да го преживея без много драма, значи направо съм качила левъл.  Lol Абе ей-това е, иска ми се да бъда малко по-малко жестока към себе си. Вече съм дърто магаре (образно казано), ясно е, че няма за кога да се променя тоя пусти характер, освен ако нещо не ме разтърси из основи или получа просветление, време е да почна да се обичам повече и да не се чувствам зле от това, което съм. И ако това го постигна до към 30, вероятно ще мога да мисля и за деца Lol В един идеален свят ще стане преди да съм чукнала 30.... а дано, ама надали. И искам още хобита.  Cheesygrin Искам животът ми да е изпълнен с артистични дейности, защото това е, което ме пали истински и ме кара да се чувствам баш човек. Затова - да има повече. Егати нескопосания пост, съжалявам, Фата  Lol Направо не съм наред, какви глупости изписах, и нищо конкретно и по темата  Razz
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #11 -: Септември 08, 2015, 13:45:53 »

Хубава темичка, Фантасмагория, по-често да пускаш Smile

Точно миналия ден си говорихме с мъжа какво ще правим оттук нататък. С ръка на сърцето мога да кажа, че всички цели до 30г., а и след това, са ми постигнати. Благодаря на Господ, явно съм родена под щастлива звезда. Семейството ми е здраво и сплотено, имам прекрасен мъж, добра работа, изживях прекрасни емоции, имах мечтаните моминско парти, сватба и меден месец, а от един месец вече и живея в мечтаната къща. Сега искам само да родя здраво и добро дете, което да порасне като възпитан и интелигентен мъж. За раждането се надявам да се случи до няколко дни, а с втората част ще видим как ще се справим с баща му, но ще дадем всичко от себе си.

За следващите години искам единствено семейството ми да е здраво и животът ми да продължава да се развива все така прекрасно. В материален план не искам нищо повече, искам с мъжа да продължаваме да имаме все такъв  успешен брак и накрая малко по кифленски, но - искам бързо да си върна килограмите след раждането, защото се очертават да са много и ще ми трябва много воля.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #12 -: Септември 08, 2015, 14:52:01 »

Аз явно нямам подобни терзания или може би съм постигнала това, което искам. Семейство, дом, работа, пътувания, до тук всичко ми е в графа на отличник Smile
Искам качествено да изуча децата си и да им дам добър старт в живота. Живот и здраве и трето да отгледаме... Пък един ден да успеем дазапочнем и нещо наше. Толкова е простичко всичко  Cheesygrin
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #13 -: Септември 09, 2015, 09:41:02 »

Ako се замился по-сериозно, и аз съм изпълнила всички желания преди 30.
За след 30 искам щастливо семейство, кариерно развитие, повече спорт за красиво фигура и всякакви преживявания, които да ми дават усещането, че не живея в праволинеен коловоз  Smile
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #14 -: Септември 09, 2015, 13:04:27 »

Искам да живея по-спокойно, просторно и зелено.  Усещам, че трябва да полагам много повече усилия, за да изглеждам млада и добре, няма да е вече така лесно.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #15 -: Септември 10, 2015, 22:01:50 »

Наскоро колежки ме питаха имала ли съм списък за неща, които да направя преди 30 и ми се стори много нелепо Smile

Истината е, че колкото и да не съм щастлива от това зряло число, всъщност го чаках като една бременност - цяла година споделях как ще ставам на 30 и после споделях как съм вече на толкова. Знам, че всичко свързано с изключителната гордост, че никой не ми ги дава на вид, пък като разберат, че и две деца имам - съвсем Cheesygrin

Понякога се замислям, че единствената ми цел в живота е да съм щастлива, като това, естествено, се обвързва с щастието на мъжа до мен и децата. Винаги съм се чудила дали съм пропаднала, че нямам поставени цели, нямам къща, бизнес, сватба и кола. Накрая решавам, че щом нямам за цел да имам тези неща, няма как да съм нещастна от това, че ги нямам. И наистина не съм. Единствената ми дългосрочна цел е да възпитам децата да са добри човеци и тя не е свързана с годините.

Единствената разлика, която забелязах от числото е, че преди с лекота отслабвах, позволявах си да се храня много и не ми личеше, бързо влизах във форма. Сега не е така. И в същото време никога през живота ми досега не съм се чувствала по-харесвана Smile

Освен това съм станала по-голям циник, по-устата, вече рядко, да не кажа никога не се изчервявам от нищо. По-пряма съм с хората и повече не ми пука. Понякога усещам, че се превръщам в една Мина, която винаги ми е била идеал и беше такава много преди да навърши 30. Аз явно бавно узрявам Smile
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #16 -: Септември 10, 2015, 23:07:38 »

Между другото, Бизар, по повод рождения ти ден - едно от най-големите световни имена в тортоправенето каза, че тортата ти е "Fabulous!"  Party

А, и за бавното узряване не е съвсем така, защото винаги си имала едно зряло, уравновесено излъчване. Моят мъж от толкова години вече си е наумил, че си по-голяма от мен и всеки път се шашка като му кажа кой набор си. Някои хора си го носят това просто Smile
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #17 -: Септември 11, 2015, 06:59:07 »

Ми то комплимента си е заслужен и за теб, аз съм просто happy customer Smile))
И дори не ми се започва с това колко хубав рожден ден беше и колко обичана и обгрижвана се почувствах  Smile
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #18 -: Септември 11, 2015, 12:07:35 »

Бизар, ако Мина е аз, не знам какво да кажа просто...

От вчера и аз чукнах трийсетака. Честно казано , много ми беше тегаво преди да ги навърша, а и сега ми е тегаво, защото се чувствам наистина остаряла. Като цели в живота , не знам дали съм изпълнила каквото трябва до момента, и не знам какво трябва, тъй като не съм си правила списъци на млади години. Това, което ме удовлетворява най-много , е че имам 8- годишна дъщеря, която ме кефи все повече с всеки изминал ден , и в нея виждам наистина постигнат успех. Иначе, успях да се пообразовам малко, поработих, справих се с изключително трудни ситуации през тия години (ако правилно съм разбрала, следим периода 20-30) и съм сравнително спокойна. В трудов план, имам работа, която работя с удоволствие, получавам уважение, както от клиентите, така и от колегите и ръководството. На работното си място се чувствам ценена, и това ме радва доволно. Не съм кариерист, не ми дреме, че не съм постигнала някакви кариерни висоти, както част от връстниците ми. Не знам, може и друг акъл да ми дойде в някакъв момент, но засега е това. В семеен план , може би бих искала да получавам повече внимание и любов, но това не мога да го нарека цел, тъй не е едностранен процес. Smile
И аз като Бизи, целя да съм щастлива, което за мен лично се изчерпва в това, аз и семейството ми да сме здрави, да си живеем спокойно и нормално. Да, мечтая си за бунгало на брега на средиземно море, но не страдам , че го нямам, по-скоро си фантазирам.  Cheesygrin

Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #19 -: Септември 12, 2015, 11:38:26 »

Ти си, кой да е Smile Надявам се само да не е прозвучало обидно и грубовато, всъщност наистина намирам това, което изброих за плюс и винаги съм страдала от това, че го нямам. Винаги съм те възприемала като деликатен, възпитан човек, но и прям, циничен дори, когато е нужно. А цинизмът някак неизбежно идва със зрелостта, просто се убеждавам в това. И виждам как хората около мен, новите - колегите, други познати, които ме познават от скоро - ме приемат точно така - за тактична, търпелива, но и за рязка, когато има за какво Smile

Остаряла се чувствам само като се обърна и видя колко големи хора има около мен, които са всъщност на около 20. Иначе се чувствам по-скоро непораснала дори в много отношения.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #20 -: Септември 15, 2015, 11:56:04 »

Аз да кажа още нещо тук, че да го има черно на бяло. Ясно, че едва ли ще го изпълня, но поне да ме е срам като го чета  Razz
Значи една от целите ми за следващите месеци е да започна да се обличам маалко по-добре, да се поддържам повече и да ходя на маникюр, педикюр и фризьор поне един път месечно. Наскоро бях и макар и досадно, беше приятно. И най-вече се чувствах почти като жена с хубави нокти и рокли (купих си 3 хубави летни рокли миналип месец). Сега съм решила да си купя туники и клин/тесни панталони и някакви удобни обувки и така да се разнасям есента. Не знам как ще сваля маратонките, ама тъкмо се скъсаха и може дирекно на обувки да мина...
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #21 -: Септември 15, 2015, 12:14:21 »

Ох, Корни, говори ми...  Cheesygrin С всяка изминала година все по-осезаемо става неумението ми да се обличам добре. Едно време като бях на 18-20 и тежах 50 кила, каквото и да си облека, все си бях хубава и въобще не съм имала необходимост да си подбирам дрехите кой знае колко.  Lol Сега вече с наближаването на 30 все повече се чувствам нелепо, каквото и да облека, и все повече изпадам в кифленски кризи, че имам пълен гардероб и все пак нищо подходящо за обличане.  Lol
За обувките имам същия проблем като теб, затова и най-после тази пролет си купих едни готини черни обувки на нисък дебел ток с връзки отпред. Май бяха доста модерни тази година, във всички магазини има подобни модели. Супер удобни са и имат повече възможност за комбинации от любимите ни маратонки. Cheesygrin
« Последна редакция: Септември 15, 2015, 12:16:15 от Catherine » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #22 -: Септември 15, 2015, 13:46:16 »

И аз съм мега зле, нямам кифленско усещане за обличане и това си е. А искам да съм яка бизнес мадама, ама...йок.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #23 -: Септември 15, 2015, 14:09:52 »

И аз съм мега зле, нямам кифленско усещане за обличане и това си е. А искам да съм яка бизнес мадама, ама...йок.

Ти чуваш ли се, аз не съм те виждала облечена лошо, да не кажа ала кифленски  Razz Не е като да си по дънки и маратонки, винаги си барната, официална, с грим..Говоря за редките ни срещи и снимки де, не е като да те виждам ежедневно, ама съм с такова впечатление. Така искам и аз да започна, ама да видим.
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1659

« Отговор #24 -: Септември 15, 2015, 14:17:13 »

Я не се оплаквайте. Аз от сега се чудя в какво да се напъхам, че да не изглеждам като бидон  Lol да не говорим, че и сили и желание за грим нещо нямам ама поне това трябва да поправя, че в телосложението скоро оправия няма да има.
Активен

Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: