star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star 2016 Here we come
Страници: 1 [2] 3 4 ... 11   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: 2016 Here we come  (Прочетена 29217 пъти)
doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #25 -: Септември 11, 2015, 10:06:21 »

Много хубаво раздвижване на форума Big grin
Жулс,лека и безпроблемна бременност!
Тъй като влизам рядко всеки път уцелвам бебевалеж - бъдещ и настоящ Lol
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1662

« Отговор #26 -: Септември 11, 2015, 11:15:52 »

Благодаря, благодаря  Cheesygrin
Значиии, това бременната жена е много сбъркано нещо. Преди малко ми излязоха кръвните резултата и понеже си пуснах директно някакъв пакет за бременни, гледам единия показател за рубеола - положителен. Ей, докато ме убедят, че това е за премината инфекция и създадени антитела, вече бях в лабораторията за пускане на допълнителни изследвания. Сбъркана работа ви казвам. Поне всички около мен се посмяха доволно с все докторката ми и лаборантките.
ПС: Не, че не пуснах допълнителни изследвания де Rolling Eyes
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #27 -: Септември 11, 2015, 18:13:50 »

Лека бременност.
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #28 -: Октомври 02, 2015, 15:27:31 »

Да си бутна малко темата и по-скоро да си имам хронология на събитията, ако ми потрябва. Ходих да се записвам на женска консултация преди два дни и след като тичах по етажите и в три различни кабинета, акушерката реши да ми мери кръвното докато съм още запъхтяна и естествено, то излезе високо. Като последствие, трети ден по инструктаж си меря кръвното по 3-4 пъти дневно и изтръпвам само като видя апарата. Нито веднъж не беше високо до момента естествено, просто кръвно не се мери веднага след физическо усилие, а в покой. Общо взето единствения ефект на цялото посещение беше да ме депресират допълнително. Отделно пия утрогестан, защото при последния ми преглед докторката ми видя леки контракции, които сега и докторът от ЖК-то потвърди, а по план трябва да си спра хапчетата края на тази седмица и по този повод също съм леко изтръпнала. Аз контракции не усещам(или пък не знам какво трябва да усещам  Rolling Eyes )Абе изобщо, едно време като бременилките не са знаели за толкова много от проблемите, които могат да възникнат, всичко е било тооооолкова по-спокойно. А и една note to self и до всички други бременни - НЕ четете бг-мама. Някои теми там направо могат да те хвърлят в дълбока депресия.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13225

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #29 -: Октомври 02, 2015, 16:25:35 »

На този етап контракциите няма да ги усетиш, но пречат на нормалния кръвоток към бебока. Преди да ги спреш, няма ли да имаш консултация? Спри да четеш, по-добре да звъниш по 100 пъти на лекаря си, отколкото да се вкарваш филми!
А почиваш ли си? Не се натоварваш нали...да си кажа като бабичка  Lol
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #30 -: Октомври 02, 2015, 16:37:52 »

Тя докато пие хапчетата най-вероятно няма контракции, та по-скоро следващата седмица е хубаво да отиде на лекар Smile
Магнезии изписаха ли ти? Ти в коя седмица си сега?
Пази се, не се натоварвай, не вдигай тежко и лежи повече... аз също пих утрогестан и дуфастон... сега всичко е наред, но се пази Smile
За бг мама трябва да внимаваш какво четеш... аз бих ти препоръчала ако има група във фейса на мамите с твоят термин... по-добре това, отколкото бгмама... Kiss Kiss Kiss
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #31 -: Октомври 02, 2015, 16:55:47 »

Кръвотока към бебето е ок. Мериха го и на БХС-то (или по-скоро го слушаха, че май имаше звук) и моята докторка и и двете казаха, че е ок. Няма да имам консултация преди спирането, но да, следващата седмица мисля да се обадя да ме погледне. За магнезия май ми беше малко рано като бях последно на преглед. Иначе сега съм 16та седмица като тези дни трябва да влизам в 17та. Колкото до почивката - работя си, но тя моята работа е на бюро. Не вдигам тежко и като се прибера гледам да лягам директно.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #32 -: Октомври 02, 2015, 17:26:23 »

в бг мама още помня един пост - мацката яла студен таратор и се притесняваше да не навреди на бебето...
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #33 -: Октомври 12, 2015, 21:25:25 »

Да се отчета - днес бях на преглед. Бебока си отговаря напълно на седмиците и си расте добре. Дано все така да е до финала! Матката ми е спокойна, да чукна на дърво, при положение, че спрях утрогестана преди десетина дни, така че за момента ще съм без никакви хапчета. Кръвното ми остава под наблюдение, за да може да се реагира своевременно, ако се окаже, че ще прави проблеми, но вярвам, че в крайна сметка всичко ще е ок и няма да се отрази на малкия мъж  Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #34 -: Октомври 12, 2015, 23:01:37 »

ооо мъж??? Суперр, още един младеж във форума ;)
Браво за хубавите новини, все по-хубаво ще става, вярно е, че вторият триемстър е прекрасен  Wink
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #35 -: Октомври 12, 2015, 23:13:25 »

Хайде все така до края Smile  Kiss
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #36 -: Декември 02, 2015, 14:21:49 »

Уф, стиснете по един палец, че трябва да ходя на преглед следобеда, а нещо ми е напрегнато по темата. А дано да се похваля с добри размери и развитие на младежа по-късно.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #37 -: Декември 02, 2015, 14:34:13 »

Всичко му е наред на младежа! Отивай с умивка и положителан нагласа. И пиши по-често!
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #38 -: Декември 02, 2015, 14:43:14 »

Стискам и повече от 1 Smile
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16537

A believer

« Отговор #39 -: Декември 02, 2015, 14:56:46 »

Стискаме, ама съм 100% сигурна, че всичко ще е 6
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

kateto
Newbie
*

« Отговор #40 -: Декември 02, 2015, 15:20:15 »

Няма какво да се притесняваш, всичко ще е наред; )
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #41 -: Декември 02, 2015, 15:23:34 »

Корни, не пиша често, защото не ми се иска да материализирам филмите в главата си така, че да мога да ги виждам/чета. Малко щраусова ситуация. От всички две и три в едно очаквам много на брой палци да  Cheesygrin благодарско на всички, ще се отчета после как е минало.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13225

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #42 -: Декември 02, 2015, 15:45:13 »

Взимай пример от Ути. Споделя си страховете и паниките, а ние й набиваме канчето. По-добре е от щраусовия принцип  Lol
Пиши след прегледа. И знам, че всьо ще е наред  Cheesygrin
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #43 -: Декември 02, 2015, 18:36:20 »

И аз стискам няколко палеца и чакам хубави новини!  Kiss
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #44 -: Декември 02, 2015, 18:42:57 »

И от нас имаш палци, хайде давай добрите новини и ако нещо се филмираш споделяй да те успокояваме...
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #45 -: Декември 02, 2015, 19:50:05 »

Ей ме, на. Моя мъничък мъж вече е цели 705 грама и по мерки и теглилки си отговаря на седмицата +/- някой друг ден, което значи, че си се развива добре. Моята драма с единия ми калпав кръвоснабдителен съд не му се отразява за сега (пу-пу, а дано така и до края). За сега ще ме оставят без хапчета, а на Коледа съм на контролен и ако тогава прецени докторката, ще ме сложи на терапия с аспирин. Много съм доволна! А за таткото специално ми направиха снимка в близък план на пишка  Lol за другите ми паранои сега не ми се разказва, прекалено ми е розово, но ще се възползвам някой път  Kiss
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #46 -: Декември 02, 2015, 20:11:08 »

Суперр, сериозни грамове си е това. Кога по последни данни ти е терминът и за какво раждане се готвиш? Или да не задавам такива въпроси, че има филми и там  Razz
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #47 -: Декември 02, 2015, 21:00:07 »

Терминът ми е 17 март. Ако ми разрешат нормално, искам нормално раждане. Още не сме го обсъждали честно казано, но секцио по желание аз лично не бих направила.
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #48 -: Януари 04, 2016, 18:07:30 »

По Коледа бях на преглед - човекът мина кило, кръвотоците ми се държат прилично, което значи, че най-вероятно просто по рождение кръвоносния ми съд е малко по-скапан и сега не се влошава, което е най-важното, защото детето се развива по стандартните норми. Кръвното ми се държи прилично. Общо взето - нещата са под контрол. Хемоглобинът и белтъкът са ми малко ниски, така че сега пия малко желязо и тъпча млечни продукти. Тези дни осъзнах, че то наближава, бе  Cheesygrin След две седмици излизам в отпуск и от началото на февруари - в болничен. Мисля, че вече е време да започна и да пазарувам  Cheesygrin
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #49 -: Януари 04, 2016, 19:44:44 »

Наближава я... времето не върви назад Smile ще видиш като мине 2кг..как започва да тежиии Smile вчера питах един познат как е неговата и той ми вика - дебела.. щях да го ошамаря! Лек финал пожелавам Smile
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 11   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: