star chick-chat.org star Свободна зона star Музика, филми и развлечения star През девет планини в десета
Страници: 1 [2]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: През девет планини в десета  (Прочетена 6145 пъти)
Maggie
Newbie
*
Публикации: 979

« Отговор #25 -: Април 14, 2015, 18:04:41 »

Може би до мен достига информация предимно за най-тежките случаи с необезопасени писти и опасни условия за каране - имам предвид изказванията на скиорките и трагичния случай с момчето тази зима :(

Иначе адмирации, че пускаш сигнали. Колкото и хич да не е - вижда се, че се взимат мерки по сигналите. А ако не, после поне не могат да обвинят гражданите в незаинтересованост и безхаберие.

Но сега малко и по темата, аз като цяло не съм по планините. Аз, както знаем, съм по зеленчукопроизводството Smile, демек предпочитам си равнините. Но поне 2-3 пъти съм си обещала да се размърдам това лято. Поне имам приятели, които почти всеки уикенд са някъде и ще могат да измислят нещо като за мен Smile, а и аз само в компания тръгвам.
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #26 -: Април 15, 2015, 11:57:15 »

Ех, че яка тема. Мъж ми преди да тръгне с мен е бил планинар голям, познава Рила доста добре, Пирин и Стара Планина донякъде. Но после така се завъртяха нещата, че започнахме да пътуваме на по-комерсиални места, може би, защото бях голяма кокошка първите ни години заедно  Lol Само един път сме били на по-дълъг преход с хижа (Скакавица, преди лифта, хаха, не ми се коментира лифта сега). Отделно Мусала, Мальовица, Черни връх без спане.
Иначе редовно ходим по екопътеки и еднодневни места. Тъпото е, че от няколко години се каним да видим Райското пръскало и сега ще трябва да отложим още, защото бил труден с бебе. Изобщо още не знам с бебето колко може да се ходи, иамме си раница за носене, но си натежава за над 1 ден, предполагам. И ще си останем на екопътеки явно..
Подариха ни книжка за водопадите и се надявам тази година да видим поне 3-4 от по-леките водопади.
Ще следя темата с интерес, особено за идеи за еднодневни маршрути.

Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16507

A believer

« Отговор #27 -: Април 15, 2015, 12:06:46 »

Идеи за еднодневни маршрути:
Витоша:
- Алеко - Черни връх - около 1.40ч
- Златни мостове - Кумата (1ч)- Черни връх (3ч в зимни условия от Кумата)
- Златни мостове - вр. Камен дел - 2ч
- хижа Селимица (от Перник) - (Златни мостове) - хижа Еделвайс 2ч ако не се загубите по пътя Cheesygrin

Рила:
- Мальовица от ЦПШ
- Паничище - Рилски езера 2.5ч без лифта!
- Паничище - Скакавишки водопад
- хижа Мусала - връх Мусала (1.30мин)

Пирин:
- хижа Вихрен - връх Вихрен - (около 2.5ч)
- хижа Вихрен - Бъндеришки езера (20мин до първото езеро)
- Банско (или по-точно един разклон по пътя) - хижа Демяница (около 2ч и нещо в зимни условия)

Екопътеки:
- Вазова екопътека с водопада над гара Бов - приятно местенце за двучасова разходка
- Трънска екопътека (ждрелото на река Ерма) - леко стръмна, но горе се разкрива супер гледка
- Тетевенска екопътека (има водопад пак, но трябва да се тръгне от града пеша, иначе самата пътека е 10мин)
- Згориградска екопътека - с най-голямата денивелация в България, намира се във Врачанско, доста е стръмна, накрая се минава зад Згориградския водопад.

Ще допълвам Smile
« Последна редакция: Април 15, 2015, 12:08:22 от utopia » Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #28 -: Април 15, 2015, 12:36:47 »

Утии, супер си, ще се опитаме още този уикенд да се възползваме от някое от близките като гара Бов например.
Иначе имаме ваучер за с. Гарванец, около Лакатник е май, та събирам и още идеи за района.
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #29 -: Април 15, 2015, 12:41:41 »

Ооо, на Бов е страхотно, по Вазовата екопътека, ние миналата година бяхме, само че от горната страна на екопътеката, бяхме на бунгала в Заселе и беше уникално просто, препоръчвам с много ръце  Cheesygrin
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1377

« Отговор #30 -: Април 15, 2015, 14:30:37 »

Корни, събота не го ли дават дъжд... С Бо ли ще ходите или мислиш да го оставяш? Аз много съм си харесала това http://www.bulgarian-mountains.com/eko-pateki/eko-puteka-biala-reka, мисля че е перфектно за с малко в раницата, ама не знам кога ще успея да навия баща му Smile
Била съм 2 пъти на рилските езера, много ме дразнят джиповете, в интерес на истината лифта ми се струва по-приемлив вариант Smile
За гара Бов и река Ерма подкрепям с две ръце, че са уникални места с лесен достъп Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #31 -: Април 15, 2015, 17:25:50 »

А, Бери, с бебо разбира се в раница. Не мога да го оставя за повече от 2-3 часа, а сега пък ептен като е в период да се страхува без мен. Едно време си правех планове за седмици без него до годинката, амаа кръчмарят се оказа на друго мнение  Lol Щом в събота ще вали, и в неделя може.
Активен

veselushka
Newbie
*
Публикации: 2745

« Отговор #32 -: Април 16, 2015, 08:53:06 »

Ути, супер списъче.  Stuart

Black_berry, аз на екопътеката на Бялата река всяка година ходя, тъй като там са ни палатките. Не е тежка и е много приятна. Ако ходите лятото, в началото на август и видите група хора, които да се къпят във вировете, има голяма вероятност да сме ние.  Cheesygrin
Активен

Винаги очаквай неочакваното!
black_berry
Newbie
*
Публикации: 1377

« Отговор #33 -: Април 17, 2015, 10:44:22 »

Мерси, Веселуши Smile  Ако ходим ще споделя Smile
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #34 -: Април 18, 2015, 15:37:55 »

В гимназията много ходех по планини, така тръгна и връзката ми с мъжа, когато бяхме в подготвителен ;) Точно на Рилски езера - тръгнахме от Сапарева баня, Пионерска, Скакавица, Мальовица (по един ден преход и 1-2 нощувки по хижите) и последният ден слязохме до Рилски манастир ... След няколко години ходих пак там, само че на палатки на Рилски езера (повече не повторих, защото случихме много калпаво време и на 5-я ден се предадохме и нанесохме в хижата .. ). От вас сега разбирам, че има лифт  Rolling Eyes Качвала съм и Черни връх (от тогава не харесвам Витоша, изключително грозно и населено ми беше), с колегите от университета сме ходили няколко пъти в люлинската част и по други гори да търсим растения за хербарии  Lol (това брои ли се за планинарство, хахах) .. И Етъра-Соколски манастир си правим често разходка, Габрово-Шипка съм качвала и слизала два пъти ... До тук май ми се изчерпват планинските посещения с цел разходка  Rolling Eyes Харесва ми и ако имам компания сигурно ще ходя често, но не съм толкова запалена като зет ми например .. или пък един мой съученик, който с професионална екипировка качва всякакви върхове, всеки път му се дивя на снимките  Rolling Eyes ей такива са му всичките, изпадам в тих ужас  Lol - Мон Блан е това
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #35 -: Април 27, 2015, 13:07:09 »

Да се рапишем от уикенда.

Ути, много  мерси за идеята за Вазовата пътека- приказка е! Сега е много зелено, мъх, камъни, рекичка, водопади, разкош беше.
На следващия ден пък търсихме светилището в с. Гърло, намерихме го, но с местен водач, иначе не знам как човек ще се оправи сам. Пътят не е много приятен, особено с бебе, но го сложихме на гръб вместо отпред и се ядваше. След това тръгнахме да търсим цъфнали череши в Кюстендил, но не намерихме много, събрани на едно място. Разходихме се в Хисарлъка и си припомних колко е хубав този парк, то си е планина направо де. Препоръчвам Кюстендил с Хисарлъка и нагоре планината към хотел "Три буки" за еднодневна разходка.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #36 -: Април 27, 2015, 15:57:42 »

А, за нищо, то всички, които съм написала, са много готини Smile само тетевенската беше разочарование, защото пише, че е 3км, но това е ако тръгнеш от центъра на града, което не е много яко, а дефакто дивата част е 10мин Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #37 -: Април 27, 2015, 17:45:36 »

За близка до София и приятна дестинация, препоръчвам Лозенската планина откъм вилна зона Пасарел. Спира се до пътя и през един въжен мост се тръгва по еко-пътеката. Пътеката е лека и има много приятни местенца и не е претъпкано.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #38 -: Април 27, 2015, 18:58:12 »

Ейй, да, това го забравих, да, много е приятно и се стига до връх Половрак Smile
Активен

veselushka
Newbie
*
Публикации: 2745

« Отговор #39 -: Май 03, 2015, 23:30:56 »

И аз като Корни миналата седмица бях на Вазовата пътечка. Беше си изживяване. Останалите трима с които бях, искаха да отидем с влак за повече романтика. Аз хич не исках. Не че съжалявам, но след като го направихме, продължавам да не искам да го повторя.  Cheesygrin Самата екопътека е готина, лесна и много приятна с този водопад.

Тези 3 дена бях на Безбог. (Благодаря ти, Але, за препоръката!) Беше страхотно!!! Събрахме се една мешана група от 9 човека, доста си паснахме, доволна съм, че така добре ни се получи. Имаше от всичко - разходки през деня и много смях вечерта. Първия ден се качихме на вр. Безбог, а през втория - на вр. Полежан. На повечето от нас това ни бяха първите зимни преходи и не съм и очаквала, че е толкова яко! Определено това е първият от много напред. Днес на връщане едното момче ни води до много красиво място до гр. Рила - беседка с барбекю и уникална гледка, до водопади "Бохемия".
Няма да ви казвам колко заредена се чувствам и как пак искам да се пренеса обратно в снежната тридневна приказка.
 Wub
Активен

Винаги очаквай неочакваното!
syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #40 -: Май 07, 2015, 14:06:46 »

Вр. Полежан - един от най-панорманите върхове, за които се сещам, благородно завиждам, че сте били там  Smile
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7111

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #41 -: Май 10, 2015, 10:02:42 »

Моля, моля. Здраве и живот, догодина аз ще направя един бърз Синанишки с вкус трева и акане навън.
Активен
Страници: 1 [2]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: