star chick-chat.org star Свободна зона star Музика, филми и развлечения star През девет планини в десета
Страници: 1 2 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: През девет планини в десета  (Прочетена 6144 пъти)
veselushka
Newbie
*
Публикации: 2745

« -: Април 11, 2015, 12:18:50 »

Тук има ли планинари? Не говоря само за тежки или едноседмични преходи. Може да са еднодневни разходки.
Аз имам голям мерак, но пък никой от моите приятели не е много запален и няма с кого да се съветвам за места или маршрути. Така че ще се радвам да споделяте готини местенца.  Stuart

Активен

Винаги очаквай неочакваното!
veselushka
Newbie
*

« Отговор #1 -: Април 11, 2015, 12:21:22 »

Аз съм била на еднодневни разходки само до най-комерсиалните места:
- Рилските езера
- Мусала.
Миналата година бяхме на 3-дневен поход в Троянския балкан: Беклемето -> х. Козя стена -> х. Ехо и обратно. Беше много яко.
Била съм и на х. Рай - много красиво местенце, най-добре да се отиде с 1 нощувка, но може да се вземе и за 1 ден.

Тази година покрай 1-3 май искам пак да ходя някъде. Препоръчали са ми няколко места: Ком и х. Бенковски в Стара планина, както и х. Боерица в Пирин. Някой бил ли е? Може ли да сподели нещо?
« Последна редакция: Април 11, 2015, 12:44:18 от veselushka » Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16507

A believer

« Отговор #2 -: Април 11, 2015, 16:16:17 »

Все по-зарибена планинарка ставам! Но засега само еднодневни преходи правим Smile

На тези места не съм била, но да знаеш, че миналата година на 6ти май на хижа Вихрен имаше 2 метра сняг, та без снегоходки не става по високите места.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Maggie
Newbie
*
Публикации: 979

« Отговор #3 -: Април 11, 2015, 19:48:05 »

Оле, сърцето ме заболя като каза Рилските езера - едно от най-комерсиалните места. Явно така се възприемат от хората - еднодневна разходка.... Според мен никой, който смята, че уважава планината не бива да я използва по този начин... И да прави пари на другите, който я експлоатират направо...
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #4 -: Април 11, 2015, 19:49:15 »

Не ме разбирай погрешно, и аз съм ходила преди лифта изобщо да съществува и съм чувала, че сега е супер комерсиално, но защо да не се ползва за еднодневна разходка и как? Да въведат задължително двудневни преходи ли?
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Maggie
Newbie
*

« Отговор #5 -: Април 11, 2015, 20:59:24 »

Що за логика? То е до самосъзнание... Дали смяташ, че е редно да се извървяват хиляди хора там или не...

Аз никога не съм ги виждала, никога няма и да ги видя вероятно. Едно, че не съм достатъчно фит да отида там на собствен ход, но да кажем, това е поправимо. Второ, че не искам да виждам целия панаир там. Мога да си ги гледам тези мутри и в кафетата по Витошка. Примерно. И трето, я, оцелеят като езера, докато се осмеля да се кача там, я, не...
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #6 -: Април 11, 2015, 21:34:54 »

Ами иди в некомерсиален ден - през седмицата (или в кофти сезон) и/или не ползвай лифта, не е нужно да си фит, аз бях пълен дроб като правих 7 часовия преход (отиване и връщане) и не умрях. Това преди 8 години. Не го пропускай, абсолютно си заслужава да се види! Иначе те разбирам, и аз не харесам тълпи в планината, ужасно е гадно. Но пък от друга страна хора с увреждания имат също шанса да видят красота...
Ние иначе цяла зима все натам ни влече за зимен преход, но не посмяхме при недобре описаните маршрути в нета и сериозната лавинна опасност.
Активен

veselushka
Newbie
*

« Отговор #7 -: Април 11, 2015, 22:06:13 »

Маги, факт е, че ужасно много хора ходят през уикендите на тези 2 места. И е нормално. Известни места са, Рилските езера са ужасно красиви, преходите не са тежки.
През седмицата може да се избегне цялата масовост, както каза Ути.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13208

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #8 -: Април 12, 2015, 08:05:06 »

Ние сме любители и до преди да родя, ходехме много д клуба по спелеология.
Любима дестинация ми е х.Рай, но Райският баир не е за всеки. От там сме правили преход зо вр. Ботев, хижите Левски-Тъжа. Последните две са на невероятно място, просто трябва да изтърпиш неприятния прехоз,но си заслужава. Х.Ехо е с по-лесен преход, Русенска е, но последно беше с ужасни условия... Лично съм участвала в грундирането на покрива и подновяване на маркировките, га бях млада.
Сега сме в хотел Бузлуджа, преди години просто хижа. Щяхме да правим пруход до връх Шипка, но снегът ни изненада и не бяхме подготвени.
Рредимно Стара планина ни е позната, но се окоза, че и по поречието на Русенски Лом е изключително живописно и интересно. Да не говорим, колко непозната дестинация е и няма да видиш боклуци и мизерия.
А най-най-любимо и паметно ми е влизането в пещера
Духлата. Толкова адреналин, страх и кеф на едно място, не съм изживявала никога!
Надяваме се като пораснат децата,  да подновим ходенията. За сега леко тренираме голямата успешно ☺
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #9 -: Април 12, 2015, 08:55:34 »

Ние сме израснали по планините, майка ми от малки ни мъкнеше с учениците си по няколко пъти годишно, като всяко лято правехме 2-седмични тежки екскурзионни - това са моменти, които променят живота, себеусещането и всичко. Пирин ми е тотален фаворит. Камъни, езера и ледници - това е моят пейзаж. Обичайните маршрути - тръгване от Добринище, Безбог и от там се върви по билото общо взето, като се завършва или на юг в Яне Сандански, или нагоре към Банско. Била съм в почти всички хижи там.
Рила ми е по-скучна някак, Родопите са рай, но не са ми толкова познати, само 2 пъти съм ходила там. Иска ми се да мина тежките маршрути по Стара планина, че само на кратки екскурзийки съм била там, по по-популярните места. За съжаление, от много години не съм ходила така. Мъжът ми не си пада по този вид туризъм, а и има ставни проблеми и няма да може, майка ми след болестта също не може да ходи. Брат ми обаче е абсолютен маниак - когато не е на плаване, е по планините, така че смятам като поотраснат децата, да ходим с него. Макар че той пък е прекалено авантюристичен, така меко да се изразя, и редовно спретва разни номера като да тръгне от Боровец да качва Мусала, сам, в снежна буря през януари  Razz
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #10 -: Април 12, 2015, 11:49:02 »

Щяхме да правим пруход до връх Шипка, но снегът ни изненада и не бяхме подготвени.

Вие луди ли сте, то има метри сняг в планините Lol Razz
Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #11 -: Април 12, 2015, 20:37:24 »

Ох, не разбирате ли, Ути и Веселушка - дали аз ще видя или няма да видя Езерата не решава проблема с незаконния (!!!) лифт и тълпите от хора там.

Любов и уважение към планината не се възпитават с качване с лифта по джапанки (така се възпитава консуматорско отношение - отидох, видях и прецаках нещата... и какво ще стане след мен не ми пука...)

Безкрайно уважавам всичките си приятели, които обичат планината като се грижат за нея - всеки уикенд са горе, но и редовно участват в подновяването на маркировки, почиствания, залесявания, гасене на пожари (спомнете си как горя Витоша), участват в протести, водят дела срещу хората, които правят същите тези незаконни лифтове, опасни писти и т.н. И не си мислете, че го правят, защото имат време или пари в излишък, правят го, защото все някой трябва да го направи, за да има Седем Рилски езера, а не Седем Рилски блата... И Езерата са само върхът на айсберга, за съжаление...     
Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #12 -: Април 12, 2015, 20:50:56 »

И освен това, Ути, хората с увреждания, които великодушно прати на лифта - не могат да си излязат от блока или да влязат в хотел, защото липсват рампи и платформи или не могат да си позволят такава екскурзия или са толкова унизени от отношението към тях, че не им се излиза от вкъщи. Или всичко това накуп.

Да, може шепа деца с увреждания да са отишли по този начин горе, не знам, да са живи и здрави, но това не променя нещата като теглиш чертата... Но както винаги има и друг начин http://bnr.bg/radiobulgaria/post/100224759/da-podarim-razhodka-solidaren-turizym-za-hora-s-uvrejdaniya Smile)
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #13 -: Април 12, 2015, 23:05:38 »

Ок, наясно съм много отдавна с проблемите на лифта, още когато го направиха, ама няма никаква връзка с темата, нито нещо може да се направи по въпроса, не знам какво се палиш сега.
Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #14 -: Април 13, 2015, 00:05:25 »

Е, как пък да няма връзка с темата? Става дума за култура на правене на нещо... Както сме обсъждали културата на взимане на еднократни помощи, отпускани за майки-студентки, например и т.н.  Wink Но ако не си се възмутила ти, не се зачита... или?

Ох, да, и освен това НЕЩО, даже МНОГО НЕЩА, могат да се направят по въпроса, ако хората почнат да се замислят за разни неща...
« Последна редакция: Април 13, 2015, 00:07:29 от Maggie » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #15 -: Април 13, 2015, 00:09:36 »

Не, ама ние не сме от тия хора, които ползват планините за комерсиални цели, нито цапаме, нито нищо, не виждам защо се опитваш да ме убедиш в нещо, което аз вече знам. Безсмислено е Cheesygrin
Активен

veselushka
Newbie
*

« Отговор #16 -: Април 13, 2015, 16:24:23 »

Маги, аз също не разбирам защо така ни скочи. Като не участвам редовно в подновяване на маркировки, не е редно да ходя по планините ли?
Участвала съм в залесяване на Витоша; в малкото пъти, когато сме били на преход, не сме оставяли боклуци, даже сме събирали някои такива, но не, не го правя всяка седмица. И все пак - грешна съм, ходи ми се сред природа, искам да й се полюбувам, искам да си почина далеч от градската или хотелска обстановка. 
Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #17 -: Април 13, 2015, 21:05:17 »

Айде, малко се стегнете и ми спестете самоиронично-мелодраматичната нотка...  Razz И РАЗБЕРЕТЕ какво ви казвам...

Ути, ти много неща ги ЗНАЕШ, ама файда...

Веселушке, нямам нищо лично към теб, изненада ме начинът на мислене и ми стана искрено мъчно, че е такъв... По-точно че явно е масов... Не че е трудно човек да се сети, но като го видях написано... Да се възприемат Езерата по-този начин, грубо е...

Утопия, ти си знаеш от кои хора си, дали от тези, които обичат планините или от онези, които ги ПОЛЗВАТ, няма аз да ти го казвам... Но определено пълниш банковите сметки на онези, които ги експлоатират.

На мен ми писна да чета за всякакви издевателства над природата ни и представи си има някакви хора, които знаят и подават сигнали и водят дела. Тези хора безсмислени ли са??? Иначе за теб, както казах, знам, че да знаеш е БЕЗСМИСЛЕНО.  Sad

Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #18 -: Април 13, 2015, 21:07:56 »

Ама как аз пълня банковите сметки на онези, които ги експлоатират? За какво говориш? Втф? Сериозно не знам какъв ти е проблемът, да вземеш да обясниш за непросветени?
Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #19 -: Април 13, 2015, 21:11:00 »

Ако не използваш мутренски хотели, писти и лифтове, публично и искрено ти се извинявам. Това е сериозно.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #20 -: Април 13, 2015, 21:15:00 »

Е писти и лифтове ползвам зимата за ски, няма как, но лятото сме с раниците на еднодневни преходи и не ползваме лифтове Smile Даже тази година се надявам и на някой двудневен Smile))
Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #21 -: Април 13, 2015, 21:38:22 »

Да спиш на хижа на двудневните...  Razz

Иначе за пистите и лифтовете, ти ще кажеш, но аз доколкото знам, условията не са ужасно добри и самите писти и лифтове не са напълно обезопасени...  Sad
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #22 -: Април 13, 2015, 21:40:08 »

Е ама няма как извън пистите да се кара освен ако не си фен на екстремните усещания, пък аз определено не съм. Пък и съм супер начинаеща.

Що се отнася до хижите, знам, че са доста мизерни и досега не съм спала на такова място, но ако правим двудневен преход определено ще е в някоя хижа спането, ще подбера маршрут все пак да не е от най-мизерните Cheesygrin
Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #23 -: Април 13, 2015, 21:45:19 »

Да, де, Ути, ама ти отиваш и си плащаш за нещо, а условията са зле (имам предвид пистите, не хижите Smile). А зле осначава опасни. Е, един път се е*ават с планините, докато си построят пистите и лифтовете, а и след това, и втори път с хората, които искат да карат ски. Малко не е честно, м?

Вие само двата ли ходите на преходи, не ви ли е страх?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #24 -: Април 13, 2015, 23:16:26 »

Не мисля, че са зле условията, не съм попадала на необезопасена писта или съоръжение. Иначе съм активист, в смисъл, че примерно вече имам доста жалби, пуснати към столична община, тъй че като видя нередност, не бездействам.

Иначе сами ходим, да, но ние досега само еднодневни сме правили, нищо кой знае какво, обозначени, основни маршрути Smile
Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #25 -: Април 14, 2015, 18:04:41 »

Може би до мен достига информация предимно за най-тежките случаи с необезопасени писти и опасни условия за каране - имам предвид изказванията на скиорките и трагичния случай с момчето тази зима :(

Иначе адмирации, че пускаш сигнали. Колкото и хич да не е - вижда се, че се взимат мерки по сигналите. А ако не, после поне не могат да обвинят гражданите в незаинтересованост и безхаберие.

Но сега малко и по темата, аз като цяло не съм по планините. Аз, както знаем, съм по зеленчукопроизводството Smile, демек предпочитам си равнините. Но поне 2-3 пъти съм си обещала да се размърдам това лято. Поне имам приятели, които почти всеки уикенд са някъде и ще могат да измислят нещо като за мен Smile, а и аз само в компания тръгвам.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #26 -: Април 15, 2015, 11:57:15 »

Ех, че яка тема. Мъж ми преди да тръгне с мен е бил планинар голям, познава Рила доста добре, Пирин и Стара Планина донякъде. Но после така се завъртяха нещата, че започнахме да пътуваме на по-комерсиални места, може би, защото бях голяма кокошка първите ни години заедно  Lol Само един път сме били на по-дълъг преход с хижа (Скакавица, преди лифта, хаха, не ми се коментира лифта сега). Отделно Мусала, Мальовица, Черни връх без спане.
Иначе редовно ходим по екопътеки и еднодневни места. Тъпото е, че от няколко години се каним да видим Райското пръскало и сега ще трябва да отложим още, защото бил труден с бебе. Изобщо още не знам с бебето колко може да се ходи, иамме си раница за носене, но си натежава за над 1 ден, предполагам. И ще си останем на екопътеки явно..
Подариха ни книжка за водопадите и се надявам тази година да видим поне 3-4 от по-леките водопади.
Ще следя темата с интерес, особено за идеи за еднодневни маршрути.

Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #27 -: Април 15, 2015, 12:06:46 »

Идеи за еднодневни маршрути:
Витоша:
- Алеко - Черни връх - около 1.40ч
- Златни мостове - Кумата (1ч)- Черни връх (3ч в зимни условия от Кумата)
- Златни мостове - вр. Камен дел - 2ч
- хижа Селимица (от Перник) - (Златни мостове) - хижа Еделвайс 2ч ако не се загубите по пътя Cheesygrin

Рила:
- Мальовица от ЦПШ
- Паничище - Рилски езера 2.5ч без лифта!
- Паничище - Скакавишки водопад
- хижа Мусала - връх Мусала (1.30мин)

Пирин:
- хижа Вихрен - връх Вихрен - (около 2.5ч)
- хижа Вихрен - Бъндеришки езера (20мин до първото езеро)
- Банско (или по-точно един разклон по пътя) - хижа Демяница (около 2ч и нещо в зимни условия)

Екопътеки:
- Вазова екопътека с водопада над гара Бов - приятно местенце за двучасова разходка
- Трънска екопътека (ждрелото на река Ерма) - леко стръмна, но горе се разкрива супер гледка
- Тетевенска екопътека (има водопад пак, но трябва да се тръгне от града пеша, иначе самата пътека е 10мин)
- Згориградска екопътека - с най-голямата денивелация в България, намира се във Врачанско, доста е стръмна, накрая се минава зад Згориградския водопад.

Ще допълвам Smile
« Последна редакция: Април 15, 2015, 12:08:22 от utopia » Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #28 -: Април 15, 2015, 12:36:47 »

Утии, супер си, ще се опитаме още този уикенд да се възползваме от някое от близките като гара Бов например.
Иначе имаме ваучер за с. Гарванец, около Лакатник е май, та събирам и още идеи за района.
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #29 -: Април 15, 2015, 12:41:41 »

Ооо, на Бов е страхотно, по Вазовата екопътека, ние миналата година бяхме, само че от горната страна на екопътеката, бяхме на бунгала в Заселе и беше уникално просто, препоръчвам с много ръце  Cheesygrin
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1377

« Отговор #30 -: Април 15, 2015, 14:30:37 »

Корни, събота не го ли дават дъжд... С Бо ли ще ходите или мислиш да го оставяш? Аз много съм си харесала това http://www.bulgarian-mountains.com/eko-pateki/eko-puteka-biala-reka, мисля че е перфектно за с малко в раницата, ама не знам кога ще успея да навия баща му Smile
Била съм 2 пъти на рилските езера, много ме дразнят джиповете, в интерес на истината лифта ми се струва по-приемлив вариант Smile
За гара Бов и река Ерма подкрепям с две ръце, че са уникални места с лесен достъп Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #31 -: Април 15, 2015, 17:25:50 »

А, Бери, с бебо разбира се в раница. Не мога да го оставя за повече от 2-3 часа, а сега пък ептен като е в период да се страхува без мен. Едно време си правех планове за седмици без него до годинката, амаа кръчмарят се оказа на друго мнение  Lol Щом в събота ще вали, и в неделя може.
Активен

veselushka
Newbie
*

« Отговор #32 -: Април 16, 2015, 08:53:06 »

Ути, супер списъче.  Stuart

Black_berry, аз на екопътеката на Бялата река всяка година ходя, тъй като там са ни палатките. Не е тежка и е много приятна. Ако ходите лятото, в началото на август и видите група хора, които да се къпят във вировете, има голяма вероятност да сме ние.  Cheesygrin
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1377

« Отговор #33 -: Април 17, 2015, 10:44:22 »

Мерси, Веселуши Smile  Ако ходим ще споделя Smile
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #34 -: Април 18, 2015, 15:37:55 »

В гимназията много ходех по планини, така тръгна и връзката ми с мъжа, когато бяхме в подготвителен ;) Точно на Рилски езера - тръгнахме от Сапарева баня, Пионерска, Скакавица, Мальовица (по един ден преход и 1-2 нощувки по хижите) и последният ден слязохме до Рилски манастир ... След няколко години ходих пак там, само че на палатки на Рилски езера (повече не повторих, защото случихме много калпаво време и на 5-я ден се предадохме и нанесохме в хижата .. ). От вас сега разбирам, че има лифт  Rolling Eyes Качвала съм и Черни връх (от тогава не харесвам Витоша, изключително грозно и населено ми беше), с колегите от университета сме ходили няколко пъти в люлинската част и по други гори да търсим растения за хербарии  Lol (това брои ли се за планинарство, хахах) .. И Етъра-Соколски манастир си правим често разходка, Габрово-Шипка съм качвала и слизала два пъти ... До тук май ми се изчерпват планинските посещения с цел разходка  Rolling Eyes Харесва ми и ако имам компания сигурно ще ходя често, но не съм толкова запалена като зет ми например .. или пък един мой съученик, който с професионална екипировка качва всякакви върхове, всеки път му се дивя на снимките  Rolling Eyes ей такива са му всичките, изпадам в тих ужас  Lol - Мон Блан е това
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #35 -: Април 27, 2015, 13:07:09 »

Да се рапишем от уикенда.

Ути, много  мерси за идеята за Вазовата пътека- приказка е! Сега е много зелено, мъх, камъни, рекичка, водопади, разкош беше.
На следващия ден пък търсихме светилището в с. Гърло, намерихме го, но с местен водач, иначе не знам как човек ще се оправи сам. Пътят не е много приятен, особено с бебе, но го сложихме на гръб вместо отпред и се ядваше. След това тръгнахме да търсим цъфнали череши в Кюстендил, но не намерихме много, събрани на едно място. Разходихме се в Хисарлъка и си припомних колко е хубав този парк, то си е планина направо де. Препоръчвам Кюстендил с Хисарлъка и нагоре планината към хотел "Три буки" за еднодневна разходка.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #36 -: Април 27, 2015, 15:57:42 »

А, за нищо, то всички, които съм написала, са много готини Smile само тетевенската беше разочарование, защото пише, че е 3км, но това е ако тръгнеш от центъра на града, което не е много яко, а дефакто дивата част е 10мин Cheesygrin
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #37 -: Април 27, 2015, 17:45:36 »

За близка до София и приятна дестинация, препоръчвам Лозенската планина откъм вилна зона Пасарел. Спира се до пътя и през един въжен мост се тръгва по еко-пътеката. Пътеката е лека и има много приятни местенца и не е претъпкано.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #38 -: Април 27, 2015, 18:58:12 »

Ейй, да, това го забравих, да, много е приятно и се стига до връх Половрак Smile
Активен

veselushka
Newbie
*

« Отговор #39 -: Май 03, 2015, 23:30:56 »

И аз като Корни миналата седмица бях на Вазовата пътечка. Беше си изживяване. Останалите трима с които бях, искаха да отидем с влак за повече романтика. Аз хич не исках. Не че съжалявам, но след като го направихме, продължавам да не искам да го повторя.  Cheesygrin Самата екопътека е готина, лесна и много приятна с този водопад.

Тези 3 дена бях на Безбог. (Благодаря ти, Але, за препоръката!) Беше страхотно!!! Събрахме се една мешана група от 9 човека, доста си паснахме, доволна съм, че така добре ни се получи. Имаше от всичко - разходки през деня и много смях вечерта. Първия ден се качихме на вр. Безбог, а през втория - на вр. Полежан. На повечето от нас това ни бяха първите зимни преходи и не съм и очаквала, че е толкова яко! Определено това е първият от много напред. Днес на връщане едното момче ни води до много красиво място до гр. Рила - беседка с барбекю и уникална гледка, до водопади "Бохемия".
Няма да ви казвам колко заредена се чувствам и как пак искам да се пренеса обратно в снежната тридневна приказка.
 Wub
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #40 -: Май 07, 2015, 14:06:46 »

Вр. Полежан - един от най-панорманите върхове, за които се сещам, благородно завиждам, че сте били там  Smile
Активен

aleto
Newbie
*
Публикации: 7111

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #41 -: Май 10, 2015, 10:02:42 »

Моля, моля. Здраве и живот, догодина аз ще направя един бърз Синанишки с вкус трева и акане навън.
Активен
Страници: 1 2 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: