star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Споделете на бебешка тема
Страници: 1 ... 43 44 [45]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Споделете на бебешка тема  (Прочетена 111371 пъти)
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7797

Heart follower

« Отговор #1100 -: Февруари 07, 2019, 16:47:56 »

Ох, Корни, съчувствам...  Sad Много е тъпо това, ма то пък, ти каква вина имаш, че сестра ти има три  Rolling Eyes Лошо е, че не се е зарадвала, аз не те виждам още отсега да си заразчитала на нея, че да се притеснява, че ще ѝ го тръшнеш на нея. Внуче е все пак... не знам, не ги разбирам тия хора. Аз майка ми вече съм я подготвила догодина да очаква второ внуче, да няма неадекватни изцепки.  Razz Но при нас е лесно, от брат ми няма изгледи за момента да има внуци, та само моите ще царуват. Дано все пак си намери и той жена като за него и да си има дете, крайно време е.  Unsure Иска ми се да има още първи братовчеди, но май ще си остане само с една нашият юнак. Защо се разписах толкова и аз не знам.  Razz
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12074

« Отговор #1101 -: Февруари 07, 2019, 18:12:21 »

Имам още месец и нещо, третият да си признава докато е време  Big grin

Вчера на консултацията ми поразвалиха идилията, защото бебето върви с 2-3 седмици назад и на тегло в момента го дава 1700 г, а би трябвало да е 2100 поне, даже специално влязох в отчетната в бгмама и гледам, че в тази седмица са по 2500. Може би има някакъв проблем с плацентарното хранене, накараха ми се, че не ям и не качвам килограми и ми изписаха хапчета за подобряване на кръвотока. Ако бебето не започне да качва хубаво, ще трябва да го вадим преждевременно.

А Корни сега като каза за майка си - това е единственото нещо, което ми развали приказното бременеене. Все още е против, все още не се говори за бебето, сякаш въобще не съществува, даже престана и да взима децата. Изключително странно се държи, вече имам чувството, че и бебето няма да дойде да види като се роди. В контраст, свекърва ми е супер подкрепяща, постоянно купува дрешки, шие разни неща, помогнаха ни и малко финансово и съвсем тъпо ми става, че майка ми ме заряза тотално..
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9249

« Отговор #1102 -: Февруари 07, 2019, 18:54:03 »

Уф, Лор...двойно уф. Първо за теглото- не гледай бг мама, а по таблици, не е ли поне в долния край на нормата за седмицата си? Няма ли и шанс да е назад реално (късна овулация)? Редактирам се: дават го 2 кг за 33та, но ако си седмица назад..си почти в норма.
 Хапвай си, щом са казали, повече ядки най-вече (аз много разчитам на тях както казах), протеини и тн, сигурно са ти обяснили.

За майка ти много тъпо...чак пък толкова. А ти не пробваш ли да й разказваш нещо? Напрмер как си била на преглед, какво са казали, какво си купила, де да знам, да споделиш нещо с нея...

За моята поне ме зарадва, че беше запомнила датат на ФМ и ме пита как е минало. Впечтлих се- мислех, че дори не ме е слушала за новината, защото реакцията беше като нещо неприятно...
иначе и тя не говори много за това, но аз като спомена нещо, има някакъв отзвук, не ме игрнорира напълно.

Като я види ще се влюби, Лор, сигурна съм.  
« Последна редакция: Февруари 07, 2019, 18:59:00 от Korneliq » Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8616

« Отговор #1103 -: Февруари 07, 2019, 21:10:45 »

Лор, знаеш ли, може пък да е някаква защитна реакция, че баща ти няма да сподели момента и срещата с новото внуче.
И Диляна нали все вървеше малка. Сега ще видя архива... Значи, 36 г.с. Диляна е била 2100 по ехограф. Тогава се бях психирала, че била малка коремната обиколка, малко вървяло бебето, и искаха да ме докарат максимално до термин, за да има време да порасне. В 38 г.с. е била 2600. И с преносването излезе 3050.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Лора
Newbie
*

« Отговор #1104 -: Февруари 07, 2019, 21:30:45 »

Саня и тя вървеше така, накрая успя да качи и се роди 3 кг, на термин. Ям сега ядки, супи, ама голяма мъка, никакъв апетит нямам, направо насила ям. А за овулацията съм сигурна, че беше по часовник, защото я усетих и я използвах целенасочено Smile
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17625

A believer

« Отговор #1105 -: Февруари 07, 2019, 21:53:29 »

Лори, мани ги тия ядки и супи, изследвай си протеин и албумин в кръвта. Ако кръвотокът е ок и не е от него, наблегни супер много на протеини - по 4-5 белтъка на ден, извара, пържоли, изобщо какъвто протеин набараш, ако в кръвта ти е малко включи и протеин за бременни. Идеята не е ти да станеш слон в крайна сметка.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1458

« Отговор #1106 -: Февруари 08, 2019, 09:58:21 »

Аз още не съм се сблъсквала с неадекватна реакция, ама при нас свеки не иска да гледа децата ако свекър ми не е с нея... не можела сама с двамата.. Майка гледа мойте - 4,5г, 3г и племеника на почти 2г сама...  верно за 1 ден без спане, ама ги гледа тримата, а ако аз или сестра ми сме там няма драма и с нощувка тримата... Моите ги гледа за по 2-3 дни сама в тях... Та си е до човек  Stuart
Ако при свеки има ново дете - наше или на девер ми, мисля че съвсм ще абдикира...
Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #1107 -: Февруари 22, 2019, 21:36:30 »

Дребното е почнало да расте, много съм доволна. Пак върви малко, но поне напредва и няма да се наложи да ме бодат със стероиди и да го вадим по-рано. Трябва поне две седмици да стискам още, за да наддаде хубаво, въпреки яките контракции.
Активен

Maggie
Newbie
*
Публикации: 1015

« Отговор #1108 -: Февруари 23, 2019, 00:02:14 »

<3 Сладурче, явно и то като кака си расте на финала. Кака Саня как звучи само  Kiss
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #1109 -: Февруари 23, 2019, 08:16:21 »

Стискай... и без това чакаме трета бременна да си признае :Д супер, че ще се разминеш с боцкането ;)
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2355

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #1110 -: Февруари 23, 2019, 21:20:07 »

Ооо, при теб риби се очретава да е зодията - много мили и чувствителни  Wub Хайде успешен финал!
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #1111 -: Февруари 24, 2019, 10:49:07 »

Ами хайде, поне един вкъщи да не е все с рогата напред  Big grin Мерси  Wub
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #1112 -: Март 08, 2019, 13:12:06 »

Лор, да те проверя  Cheesygrin 2 в 1 ли си още? Дай отчет.

И последен шанс другите бременни да си признаят !!!

Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #1113 -: Март 08, 2019, 18:51:09 »

Тук съм, стискам още  Big grin Чакам всеки момент да тръгне, всяка вечер засичам контракции, много са сериозни вече, само  се надявам малкото да си закеркенечи главата вече където трябва, че е много шавливо.

А ти кога преполови?! Как върви при теб?
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17625

A believer

« Отговор #1114 -: Март 08, 2019, 19:01:39 »

Корни, кои са тия бременни, за които говориш?

Лори, стискам палции
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #1115 -: Март 09, 2019, 08:57:38 »

Ути, нямам идея, ама нали някой каза, че тук се бременее на групи минимум по 3... затва следва да има още :Д
Лор, стискаме палци за най-приятното раждане във форумната история ;)
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #1116 -: Март 11, 2019, 11:09:32 »

Късно е за редакция, ама сега видях, че Лор питала как върви при мен и да си кажа  Cheesygrin

От няколко седмици съм почти като човек вече  Cheesygrin Чувствам се нормално, не са щастливите хормони от предната бременност, ама не са и умрелите от началото на тази...че много ме скапаха първите 4 месеца и физически, и психически.
Вече ми личи, макар че с дънки за бременни съм в готиното положение да ме заглеждат и да се чудят дебела ли съм, или бременна.. Lol
Бебето май си е ок, най-накрая започнах да я усещам ежедневно и да знам, че е това. Много е готино, забравила бях Smile

Трябва тази седмица да се наканя най-накрая да ида на ЖК, че отдавна е време за кръвни...
Активен

Страници: 1 ... 43 44 [45]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: