star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Споделете на бебешка тема
Страници: 1 ... 40 41 [42]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Споделете на бебешка тема  (Прочетена 85887 пъти)
Liliq
Newbie
*
Публикации: 640

« Отговор #1025 -: Ноември 08, 2018, 08:23:48 »

На 6, на 5 не бих.
Мисля и проучвам за след две години, даже не ми се струва толкова далече, ей го как лети времето Cheesygrin.
Просто около мен децата на познати си изкараха до 7г в градината и почнаха директно първи клас и затова нямам преки впечатления.
На нас прилежащо на района ни се пада 55то училище, отзивите за там са добри.

Ути, и нашите баби глезят и аз съм се ядосвала, ама както каза майка ми веднъж като си тръгваше "надявам се ползите, да са повече от вредите" Cheesygrin

Лъвче, много готино за резултатите на Ди в училище, браво на детето!
« Последна редакция: Ноември 08, 2018, 08:30:08 от Liliq » Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9118

« Отговор #1026 -: Ноември 08, 2018, 09:34:02 »

А добре, значи си същата откачалка като мен  Cheesygrin

И аз проучвам училища и опции, ма се чувствам странно за след 2г (да не говорим, че на места ми приемат документите от сега за 2020-та  Lol)

Ние 100% няма да сме в градината 4-та група- идеята на ПУК е да е нещо преходно и в училище ще го подготвят по-добре за промянта, с по-малко стрес после в 1 клас. А и остават твърде малко деца и не впярвам подготовката да е на ниво в градината.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1443

« Отговор #1027 -: Ноември 08, 2018, 10:52:20 »

Аз също поучвам, но за момента не съм намерила предучилищна в училищата около нас, която да е цял ден...
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3165

« Отговор #1028 -: Ноември 08, 2018, 12:09:38 »

Не го пуснах,защото предучилищната в квартала е в занемарено училище и не искам там да учи. Затова чакам първи клас. Иначе за половин ден би се справил и ще му е интересно. В градината също е хубаво, имат си занимания. Истината е,че родителите трябва да имат възможност да го вземат от предучилищна в училище , както и от първи клас раничко. Това още повече затруднява работещите. На мен първи клас ми е голяма въпросителна как ще го прибирам най-късно в 17 часа.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13792

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #1029 -: Ноември 08, 2018, 13:43:58 »

Чл. 102 от закона за училищното и предучилищното образование:
(2) Училището организира целодневна организация на учебния ден за учениците от І до ІV клас при желание на родителите, както и от V до VІІ клас при желание на родителите и съобразно възможностите на училището.
Ако настоявате, училището следва да организира занимални след редовните учебни занятия. Като цяло е тюрлю гювеч с тия занимални, но поне е някаква форма на целодневна заетост за децата на работещи родители.
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #1030 -: Ноември 08, 2018, 15:02:38 »

Пупи, само че повечето занимални са мо 17-17:30, което в големите градове пак е мисия невъзможна за родителните...
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #1031 -: Ноември 08, 2018, 15:18:40 »

Бери, от време оно е така. Всеки намира варианти. С баба, с уговорки с други родители, с гледачка за час-два, с взимани на работа. Пак, че поставиха това изискване 2016та, защото до тогава, занималнята не беше задължителна и много училища не предлагаха такава. Не сте само вие в това положение, но смятам, че и това е нещо!
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12030

« Отговор #1032 -: Ноември 08, 2018, 16:14:57 »

В доста училища няма занималня, в нашето има само една целодневна паралелка и е голям зор да се влезе в нея, другите търчим по обяд да си събираме децата.
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #1033 -: Ноември 08, 2018, 16:29:55 »

Пупи, аз съм наясно, че не сме само ние и че е такова за всички.
Според мен трябва да се вземат някакви мерки по темата - ако има 3-4 паралелки със занималня, една да е с удължено време примерно и да се редуват коя учителка да седи с децата до 18-18:30.
Мисля, че не е невъзможно, а е въпрос на желание от страна на директор и т.н.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12030

« Отговор #1034 -: Ноември 08, 2018, 17:25:00 »

И децата да стоят 12 астрономически часа в училище не е много добра оферта...
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3165

« Отговор #1035 -: Ноември 08, 2018, 18:26:12 »

Много изморително е за децата, те нямат почивка като в градината. Ще бъдат изцедени до 18.30 часа. Пък и представете си всеки приятел го вземат и ти кибичиш още два три часа. Ще мисля варианти, да стигнем до там, да не повтаряме детската градина.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #1036 -: Ноември 08, 2018, 18:48:01 »

Е не е мак такава драма. Пишат  домашното за час, дават им се допълнителни занимания и после волна програма - игри, навън, обяд. Не си представяйте 12 часа само учене. Недостатък е ако  е калпава занималнята и не си пишат качествено домашните, защото после вкъщи  уморени така или иначе трябва да свършат и това.
Вариант е частна занималня. Но моят опит беше плачевен и за всичките пари, които наричахме, се сблъскахме с много объркани домашни, липсващи и забравени тетрадки и учебници, за сметка на едно наиграло се дете.
Лор, по принцип нямат право да откажат занималня. Поне в Русе имаше мн подобни казуси, стигнали до знамието на РУО и кмет и бързо взеха мерки срещу своеволията на директорите, непозволяващи разширени групи за занималня.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #1037 -: Ноември 18, 2018, 17:58:37 »

Искам да мрън-на на някой с деца, който ще ме разбере...

Само ние ли имаме проблем със съседите? Не знам какво не ни е наред вече, честно...

Преди време са се качвали за шум (от чистене), от кучетата пак шум, един път ни обвиниха, че асансьорът е мръсен заради нас (а не беше- не бяхме излизали- и така и не повярваха че не сме ние).

Сега аз готвех, а малкият си играеше с колите. На мен не ми е бил особено шумен, играеше си сам близо час. Чух удари по парното и се замислих дали е сигнал някакъв, но понеже бяхме тихи (според мен) реших, че някой ремонтира. Може и да съм свикнала и като си влачи  колите по пода (има една голяма), да е шумно, не знам...Но се качиха съседи от долния и по-долния етаж. Тази от долния почна да ми се заяжда/шегува, че ще ми вземе детето и ще го води н а купон. Питах ги какво има, нещо шум ли са чули, защото не правим нищо особено. Тя каза, че от по-долния я питали далиу не мести мебели, нещо страшно било...за Бога как  може на по-долния етаж да се чува шум от игри с колички??При това уж тухла...
 И то така непоносим шум, че да се качват да се карат? Зад нея беше и мъж някакъв и ми казаха "контролирайте си детето" и подобни.
Нямате идея как ревнах като затворих вратата, чак малкият се стресна....

Много ми е стана тъпо, че ми обвиняват детето така, а наистина не знам какво лошо беше направил. И че нямам грам спокойствие и уединение, да ме тормозят по тъмно, като съм сама с детето и двете кучета и без друго откачам...Много ми е криво, все едно това вече не е домът ми.
Не искам да ни мразят така. Не правим нищо лошо никога, опитваме се да сме максимално добри, внимаваме как паркираме, сложихме килими, за да не пречим на съседите. И пак... Може пък това е разковничето- изобщо да спрем да се съобразяваме и да ни пука.

Най-странното е, че на мен никога не ми е пречил никой съсед. Твърдят, че всичко се чува, аз не чувам кой знае какво- някоя караница, понякога музика, ремонти е имало, но никога нещо да ме извади от релси. Аз съм нервен човек, но дори не ми хрумва да се кача да се карам с някого, защото детето му си играе. Толкова ми е грозно...

просто исках да го излея някъде, ясно ми е, че няма какво да направите. искам на секундата да се материализира къща и да се изнесем  Razz
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17515

A believer

« Отговор #1038 -: Ноември 18, 2018, 19:15:19 »

Ееее, баси му и хората, чак от по-долния етаж, тия са някакви изтрещели!
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6353

Усмивка

« Отговор #1039 -: Ноември 18, 2018, 19:56:05 »

Не ми се струва нормално да се чувате чак на по-долния етаж.
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2733

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #1040 -: Ноември 18, 2018, 20:35:56 »

Корни, я да си сменим за малко апартаментите. Така ще ги "оправи" моя Бам Бам, че ще си ви търсят вас после.
А за чукане по парното бих попитала и обяснила, че не разбирам морз...
Как па няма да си сложа килим да дишам акари, че на някой му е шумно, ай сиктир.
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
lioness
Newbie
*
Публикации: 8561

« Отговор #1041 -: Ноември 19, 2018, 12:37:42 »

Корни, и ние имаме една на третия етаж, на която вечно някой и шуми. Ние сме на 5 етаж, и неведнъж се е случвало само като отвпря вратата да се обуем и слезем по стълбите онази да отвори вратата си и да ни изшътка  Blink. Без да е по обяд, без да е нощно време.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #1042 -: Ноември 19, 2018, 13:53:49 »

Другия път ще им кажа, че законово нямат никакви основания за оплакване за битов шум в 17.30 часа- само след 22ч и между 14 и 16.
Ама не обичам да се заяждам, иска ми се да си живеем в хармония, на мен как не ми пречи никой отвъд стените ми...
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #1043 -: Ноември 19, 2018, 17:24:22 »

При условие, че се спазва часът за шумно мероприятие, да вървят на майната си. Бих изпринтила наредбата, да си я лепна на вратата, на таблото във входа плюс една под ръка и черно на бяло да имам основание да им затворя устите.
Живееш с хора, няма как да се разбираш с всички и всички да ни харесват. И не е заяждане, а закон, който спазваш Smile
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 640

« Отговор #1044 -: Ноември 19, 2018, 17:37:26 »

Добре, че имаме разбрани съседи, защото вдигаме шум. Все се извинявам на съседката, като се засечем, пък тя се смее и казва, че и било кеф даже да ги чува, да не се притеснявам. Като се изнесохме преди три години от старото ни жилище, виждах облекчение в очите на всички Lol.
Не се ядосвай, Корни, деца са, не че е оправдание и всичко трябва да им е позволено, но няма как да е идеално тихо. Плюс това е било в 17:30, кой нормален човек се хваща да прави разправии в този час, не ми е ясно.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #1045 -: Ноември 19, 2018, 18:22:27 »

При условие, че се спазва часът за шумно мероприятие, да вървят на майната си. Бих изпринтила наредбата, да си я лепна на вратата, на таблото във входа плюс една под ръка и черно на бяло да имам основание да им затворя устите.
Живееш с хора, няма как да се разбираш с всички и всички да ни харесват. И не е заяждане, а закон, който спазваш Smile

Много добра идея! Ще го разлепя обезателно!
Активен

Страници: 1 ... 40 41 [42]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: