star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Споделете на бебешка тема
Страници: 1 ... 37 38 [39]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Споделете на бебешка тема  (Прочетена 78063 пъти)
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7782

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #950 -: Септември 16, 2018, 15:27:47 »

Абе всъщност цялата работа ще излезе позитив - ще видиш, просто началото е шоково, а след това трудното е да свикнеш, пък по-трудното е да убедиш бабите и лелите, че и те трябва да се съобразяват.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8546

« Отговор #951 -: Септември 19, 2018, 11:46:58 »

В последните (трети поред) чревни изследвания хванаха масово KLEBSIELLA PNEUMONIAE. С нетърпение чакам днешния преглед и присъдата. Опитваме се да въведем диетично хранене вече една седмица, но е труднооо. Ето вчера някакво дете я почерпило форнети, отхапала една хапка, сетила се, че има яйца и върнала форнетата на майка му на детето. И днес притеснена майката ме търси, да не е сгафила нещо. То все пак не е алергия, така че не вярвам да е фатално, но Диляна постоянно казва, че и се яде кашкавал, сирене, вчера не си взела козуначената кифла в училище, защото знаела, че е с яйца. Правих едни ябълкови мъфини без яйца и мляко, първата ми реакция беше да ги изхвърля, но някак се преглъщат и си ги яде втори ден. Снощи пак ме събуди в 5 с болки, пак давах но шпа... Една дете на рд ще я кани скоро, не знам как ще седи и ще души всичко ядливо. Освен да и нося от вкъщи и да моля в заведението. Макар че те вече са големи и я оставям без мен по рождените дни.
И пак искам да похваля фирмата, която ще осигурява храната в стола. Вчера ходили в учителската стая да търсят класната на Диляна, за да я уверят, че приобщават меню за детето без яйца и мляко. Просто.... думи нямам. Другата седмица като ходя да купувам купони ще им занеса нещо да им благодаря.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13768

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #952 -: Септември 19, 2018, 13:05:31 »

Абе Лъвче, Клебсиелата е нормален обитател в червата, не е нормално ако се изолра на друго място. Ще се изненадам ако някой ви изпише АБ за нея изобщо.
Вземи й кашкавал без лактоза, даже Бор чвор имаха такъв. С Алето вече коментирахме сирената с нисък % лактоза, ако яде от тия с плесен, защо да не й даваш?
И въобще, с риск да прозува груба, прекалено много се шашкаш от изследванията и резултатите. Остави лекуващия лекар да си каже тежката дума и не се филмирай излишно. Детето ти е голямо и разбрано, ще разбере ползите от временната диета. А и степента на нетолерантност към млякото е ниска, пък без яйца се живее и без това. Просто е въпрос  на навик Smile
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8546

« Отговор #953 -: Септември 20, 2018, 08:53:32 »

Клебсиелата не ме притесни толкова, но гастрото настоява да се пие аб по антибиограмата, защото била много. Смятам обаче да пусна още една проба в друга лаборатория и ако пак излязат чак толкова много сигурно ще дам.
Иначе една година спираме яйцата, вкл следи от яйца, с млечните е доста по-леко положението. Там са разрешени по малко сирене и кашкавал без казеин, рядко до 100 гр км с нисък %, общо взето разширява се кръга достатъчно. Ще пие специални ензими първо три месеца, после може да се наложи да удължим. Тъкмо повод да си разширя репертоара в кухнята.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Страници: 1 ... 37 38 [39]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: