star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Споделете на бебешка тема
Страници: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Споделете на бебешка тема  (Прочетена 85568 пъти)
D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3164

« Отговор #925 -: Септември 14, 2018, 09:15:03 »

Ще ползваш други продукти,поне им заместители.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13791

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #926 -: Септември 14, 2018, 09:47:03 »

На първо място трябва да се успокоиш! Тя няма да е веган и изчаткал био, а ще яде храна, подходяща за непоносимостта й. Вкъщи от години не е влизало нормално прясно мляко. Има страшно голям избор от алтернативи. Препоръчвам ти да започнеш от пинтерест или от фб групите, макар аз лично да не мига да свикна на кокошарника и предпочитам сама да си набавям нформацията. Изчакай и прегледа с лекарката, тя ще те насочи най-добре, просто до другата седмица ограничи дразнителите и наблюдавай. Тъкмо ще го изкоментираш после и с гастрото.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9115

« Отговор #927 -: Септември 14, 2018, 10:33:37 »

Лиони, то така нареченото веганство е преди всичко здравословно, не някаква мания. Много хора така си се хранят от години и са по-здрави от преди. Аз от месеци съм намалила месо и млечни. Прясното мляко замених със соево, никое друго не ми хареса (сладки са ми). Но го ползвам само сутрин за кафето. Детето яде мюсли със соево, междудругото, ок му е. Яйца рядко се сещам да готвя. Предполагам кисело мляко не е нужно да спирате на 100%?
За десерт- много са вкусни тези веганските Roobar- особено кокосовите (сините) и червените (само без протеиновите). Иначе за готвене- леща, зелен фасул, крем супи, ориз със зеленчуци.

Напоследък имам мания към качествена маслинена паста- мога само това да ям с дни.

Киноа, елда и подобни така и не се научих да готвя, но и те са вариант.

И разбира се плодове и зеленчуци и ядки е ясно.

Не разбрах солети защо не може- и глутенова непоносимост ли има?

Въпрос на навици наистина става всичко. Може да са по-скъпи някои тип "био" храни, но други са по-евтини (леща и тн) и няма кой знае какво оскъпяване.

Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #928 -: Септември 14, 2018, 11:29:00 »

Защото обикновено е смесено производство и могат да съдържат соев, ядки или яйчен продукт. Както и всичко друго пакетирано.
Рообар са мн вкусни, идеална алтернатива са. Кексчета и палачинки с банан вместо яйце, няма да прави завивки и застройки с яйце, няма да ядете омлет. Не е толкова страшно. На моя близка детето е с непоносимост към глутен, соя, ядки, БКМ, яйца. А и степента на непоносимост към млякото при Ди не е висока.
В магазините за здравословни храни се предлагат и печива, кексчета, хлябове и какво ли още не. Можеш да ги обходиш, да тествате кое ще й е вкусно, а и да почерпиш идеи!
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17513

A believer

« Отговор #929 -: Септември 14, 2018, 11:47:58 »

Хехе, Корни, ама много здравословно няма що, соята е отвратително въглехидратна, ориз със зеленчуци също. В никакъв случай не бих нарекла това здравословно ядене.

Що се отнася до веганите, някои тооолкова здравословно се хранят, че получават деменция от недостиг на вит Б12. Трябва да четеш като гламав, за да можеш да си веган и да се храниш наистина пълноценно.

Иначе без мляко и яйца не е драма, но се ограничават общо взето всички тестени неща. Няма да правиш застройки, баници и кексове, ще се храните с бобови, ориз, плодове, зеленчуци, месо. За закуска палачинки с кокос, банан, намазани филийки с авокадо и извара, лютеница
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

lioness
Newbie
*
Публикации: 8558

« Отговор #930 -: Септември 14, 2018, 12:25:32 »

Без извара (от последното изречение).
Иначе вече посетих най-близките специализирани магазини и една бутикова сладкарничка, от където и купих веган рафаело и локумки. Купих най-различни варианти на бисквити, солети, роо барове, сурово кашу, 5-6 вида сушени плодове, кокосово масло, фъстъчено масло. Говорих с класната, следобед ще отида да попитам кетъринг фирмата дали имат опция за безмлечно и безяйчно меню, но шансовете клонят към нула.
Тя вече осъзнава какво предстои май, сутринта плачеше тихо в стаята си, че ще и се подиграват, че не яде като другите в стола и изобщо. На 15.09 почерпката в класа ще е бонбони мерси и погача. Ще и дам да опита, пък ако ще да е за последно на този етап. Имам нужда да говоря с лекарката, но не ми вдига.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
aleto
Newbie
*
Публикации: 7120

Dick Sucker/DrugDealer/Alcohol Pro/Bug Killer/Pimp

« Отговор #931 -: Септември 14, 2018, 13:34:06 »

Ути,децата имат нужда от въглехидрати и фибри,за да подзържат енергията си през деня. Знаеш,че не горят като теб,не виждам какво се възмути за ориза точно. В кетоза ли да влезне,нали изключва лактозата. Остават фруктоза и глюкоза да и набавят необходимото. Нисковъгрехидратни диети са подходящи само след пубертета,дотогава половината калории трябва да идват от въглехидрати.
Соевото мляко е чудесен заместител,който не иска фърля пара за бадемово или кокосово,не е като да няма избор.
Не случайно е,за съжаление, че е толкова често развита тази хранителна непоносимост. В домакнството сме 5ма с лактозна нетолерантност и 2ма с ово,даже се замислих, че миналата година съм купила около 30 яйца и 2 литра мляко,вие с какви рецепти готвите?
Интересно е,че синьо сирене и фета не активират ничии стомаси.
Активен
Pupi
Newbie
*

« Отговор #932 -: Септември 14, 2018, 13:41:07 »

Але, по-зрелите сирена съдържат по-малък % лактоза. Синьото сирене е с почти нищожен % дори, хубавите клонят и към 0. Но това е благодарение на бактериите. За това не взривява и не натоварва при лактозна непоносимост.
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #933 -: Септември 14, 2018, 13:48:21 »

Пуп,тази фета,която взимаме е с доста висок процент на рактоза,кипърска е и се конкурира с Гуда например. При синьото имаха реакции,но изчезнаха ( един и същи вид винмаме). Предполагам, че и начина на ферментация и бактерията има значение де.
Други сирена : чиста моцарела,зрял чедър,пармезан. Всичко с 0.5 грама. Макар, че специално при непоносимостта прясното мляко е убиеца на радостта.
Активен
lioness
Newbie
*

« Отговор #934 -: Септември 14, 2018, 14:02:21 »

Ако и отпуснат в режима моцарела, синьо сирене или НЯКАКВА подобна съставка много ще бъда облекчена. Но ако гледам указанията, които ми дадоха от лабораторията, работата е дебела и не вярвам да имам опции. Ако беше само прясно мляко не ме тревожи, но всеки ден ядат кисело, сирене, кашкавал. Колбаси не купувам, та сандвичи правя с кашкавал основно.
Освен това не помня вече писах ли, но в същите тези указания пишеше, че ако се мине на безмлечна и безяйчна диета трябва да осигуря три пъти в седмицата мазна риба. Рибата е единствената храна, която не умея да купувам и готвя (освен сьомга да пльосна на тиган-скарата), та и това ще трябва да ми е приоритет да включа сега.
Споменах ли, че мъжът отново го няма?  Razz
Още нещо исках да ви попитам, но после, че ме припират тука.
Соята не е ли едно голямо гмо? Аз обикновено не се радвам, като я видя по етикетите, ама ще трябва да си сменя критериите. И днеска се радвам в магазина, че фъстъченото масло е с добавка палмово масло, можете ли да си представите.......
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #935 -: Септември 14, 2018, 14:53:26 »

Да, да, зависи от бактериите, защото точно те изяждат лактозата и я правят на млечна киселина.
Така или иначе покрай моето лактозна нетолерантно дете, ми се налага само прясното мляко да го сменям с безлактозно, сирена тя не консумира. Сякаш сама избягва храни, които веднага и разбкват кирема. Бях взела едни йогуртчет преди няколко дни, ама след третото дрис за деня, установих, че само си пише йогурт. Оказаха се млекца, ама от недоглеждане стават гафове.
Мда, ще се наложи да се вторачваш във всеки етикет. Но нека не е определящо мнението на тия в лаборатовията! Имате си лекуващ лекар, негова ще е и последната дума.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9115

« Отговор #936 -: Септември 14, 2018, 15:00:29 »

Ами за мен соя е по-добре от прясно мляко, което доказано всеки възрастен не може да разгражда. Но не съм експерт и няма да дискутирам.

Идеята ми беше, че има супер вкусни и полезни храни и така.

И Лъвче, не съм в позиция да ти давам съвети и го знам, но все пак ще си го позволя. Опитай се да представиш по-позитивно нещата пред Ди, да не ти личи колко си уплашена и притеснена. Да си измислите готин ритуал със здравословната сладкарничка например. И повече ваши си игри, давай малкия по-често по баби, ако има вариант. Просто от това, което знам за нея, и без друго е с твърде високи очаквания към себе си, притеснителна, интровертна и не бива сега и това да й се отразява... Особено след като наистина не е кой знае какво, доброволно хората си живеят така, сестра ми е така от години, забременя и роди с веганска диета, оправиха й се всички показатели в ПКК.

А толкова ли е крайна забраната,че дори един бонбон на седмица не може, ако дете черпи? Или по-скоро си важи за основните хранения, едно е чист омлет, друго е солета с мини мини % евентуален яйчен прах. Аз бих си позволявала нарядко, но като знам Ди колко е старателна и със силна воля (доколкото знам де), може много крайно да го спазва.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #937 -: Септември 14, 2018, 16:03:50 »

Корни, трябва да минем през лекар за точните параметри на диетата, просто за сега единственият ми ориентир са изследванията.  Rolling Eyes
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #938 -: Септември 14, 2018, 18:20:02 »

Але, аз останах с впечатление, че за възрастен говори за ориза. Аз соево "мляко" доброволно не бих консумирала. За децата знам, че имат нужда от въглехидрати. Гадини
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

aleto
Newbie
*

« Отговор #939 -: Септември 14, 2018, 19:13:03 »

Има вариации на фирмата Alpro,аз от тях купувам в България,кокосовото им кисело мляко е божествено, а ползвам бадемовото,те са пак на основа соя,но сравних им числата и специално Alpro Unsweetened Almond е с Най-добри резултати. Ниски калории, ниска saturated fat,ниски въглехидрати и т.н .
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #940 -: Септември 14, 2018, 20:08:06 »

Аз лично се потрисам, че му казват мляко на тва нещо от соя и/или ядки.
Активен

aleto
Newbie
*

« Отговор #941 -: Септември 14, 2018, 23:59:04 »

Не разбирам точно ,защо те тормози соята. Това е растение, което притежава всичките 9 аминокиселини. Високо протеинови са, почти 50% е чист протеин,20 несатурирано олио,висок процент магнезий и доказано положително влияние на хора с проблемен холестерол. Нещо,изключително важно е ,че не цокаш всичките тези хормони като естроген и прогестерон,да не говорим за останалите хормони на растежа,дето кравите са наблъскани. Държави ,като Китай например са популарни с оризовото си и соево мляко от хилядолетия (!), често свързват ниския процент на жени,заболели от рак на гърдата с тази им практика. В общи линии,от соевото мляко по-добра и здравословна алтернатива няма. Не знам защо реши,че е блъскано с въглехидрати, никъде не намерих висок процент, при това са хубави въглехидрати като от боб и леща,не от баница и лазаня.
А това за ГМО-то не знам какво да ви кажа,всичко е ГМО. И биото е въпросително. И на баба ни е въпросително.
Активен
aleto
Newbie
*

« Отговор #942 -: Септември 15, 2018, 03:26:36 »

Ох,не мога, видях си биото и профилната снимка. Тъжно е.
Активен
lioness
Newbie
*

« Отговор #943 -: Септември 15, 2018, 08:49:26 »

Снощи се срещнах с кетъринг фирмата, която осигурява обяда в училище. Нямат специално меню, нито задължение да осигуряват специални храни, но жените се съгласиха и поеха ангажимент да адаптират менюто за нея. В супите накрая слагали масло в порцията, просто в нейната порция няма да слагат. Когато супата е със застройка ще и дадат салатка от сезонни зеленчуци, а когато десерта е крем ще и дават плод. Толкова бяха мили, щях да се разплача просто. Спасяват ме много, дано се получи, а и детето няма да се чувства изолирано и само, че не яде с класа.
Такова човешко отношение, много ме трогнаха. Сега две седмици съм предплатила, дано се получи.
Активен

kpacu
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 2196

« Отговор #944 -: Септември 15, 2018, 08:54:19 »

Да ти имам проблемите...
Активен
D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3164

« Отговор #945 -: Септември 15, 2018, 09:08:05 »

Много приятно и човешки са постъпили. Каква е тази супа с масло, за първи път чувам. Но пък и със застройка не й върши работа. В една софийска детска градина директорката направи на ....приятелка,защото трябваше диетично меню за детето. И после,когато тя носеше готвено, даваха от бурканите четвъртинара т.е тя си стоеше гладна. Стискам ти палци да вървят нещата,не бива заради храна да се чувства различна.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #946 -: Септември 15, 2018, 09:29:00 »

Ди, пишеше пилешко варено с масло, т.е.правят я без застройка, като разпределят порциите слагат по троха масло за обогатяване на вкуса може би. Което е лесно да се избегне в нашия случай.
Иначе във Варна всички детски градини и ясли са длъжни да осигурят подходящо меню, ако някое дете се окаже с алергия или непоносимост. Издават му протокол със забранени и разрешени храни и напитки и се спазват. Ако не се лъжа този лукс само във Варна го има. В училище обаче никой не може да ги задължи да се съобразяват с нас, затова и ме изненадаха с отношението си.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #947 -: Септември 15, 2018, 09:30:19 »

Да ти имам проблемите...
Ами като се включва веднъж на пет години Аля, нормално да е стара информацията  Cheesygrin
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #948 -: Септември 15, 2018, 10:01:08 »

Лъвче, много се радвам! И с всичко друго ще се адаптирате, ще видиш!

Да ти имам проблемите...
Ама що бе, баш по темата си е. Споделя на бебешка тема кога беше лапе  Cheesygrin
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #949 -: Септември 16, 2018, 15:08:06 »

Соево какао. Много е яко, не намирам разлика във вкуса. Купих и ванилово соево мляко, което да и правя с овесени ядки и сушени плодове за закуски преди училище.
Активен

Страници: 1 ... 36 37 [38] 39 40 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: