star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Споделете на бебешка тема
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Споделете на бебешка тема  (Прочетена 61563 пъти)
syanna
Newbie
*
Публикации: 2292

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #725 -: Април 16, 2018, 15:17:29 »

Напомняне в 9 без 10, в 9 без 5, че след малко е време за приготвяне за лягане.

Аз използвам часовника на стената, Инка не го познава още, въпреки че съм обяснила основните неща, но  знае числата, знае също, че когато голямата стрелка иде от едно до друго число това са 5 минути и е достатъчно за целта.
Казвам: "сега голямата стрелка е на 11, когато стигне на 12 ще са минали 5 минути и ще бъде време да миеш зъбите" Така нагледно показвам как времето минава и не аз са налагам, а часовника. Като минат 5-те минути казваш да погледне пак часовника (гледаш да не подминава  Lol) и, че е време. Мисля, че работи, макар не на сто процента, аз се разсейвам повече от нея и за съжаление трябва да я наблюдавам, иначе се заплесва и отива половин час, понякога нарочно бяга из апартамента и не иска да се оправя за лягане (х2, нали са 2 деца), аз също заплашвам, че като стане късно няма да има приказка и наистина не четем.

Последната седмица лягат много късно, но и стават късно, късен следобеден сън... Днес станаха в 7, в 12 вече бяха по леглатан сън, очаквам довечера да си легнат в нормален час, не се издържа иначе.

Корни, какво стана с градината? В същата ли оставате?
« Последна редакция: Април 16, 2018, 15:30:53 от syanna » Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #726 -: Април 16, 2018, 15:28:21 »

При нас е период на удряне, когато не получи нещо (изключително ми е неприятно, никога не го е правила, подозирам, че копира детенце от градината). Също употребява квалификации за мен и за сестра й: лоша си, глупава си - думички, които не присъстват в моя речник, отново от градината, предполагам. Обяснявам, че не се говори така, че ми е тъжно да казва това, че няма лощи, нито глупави деца (когато говори за малката).
3 седмици си е у дома заради боледуване (направи бронхит) и ми идва в повече за всяко дребно нещо да реагира така, освен това повечето време с нея изважда на показ всичко това, преди не ми е правило впечатление толкова много. Съвети?
« Последна редакция: Април 16, 2018, 15:32:05 от syanna » Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8940

« Отговор #727 -: Април 20, 2018, 13:16:28 »

Сияна (написах ти "Инче Smile) ), дано мине по-бързо периодът с удрянето. Не мога да дам съвет, но наптлно разбирам колко ти е гадно, и аз като видя неприемливо системно поведение при Бо го приемам тежко.

За градината си питала- не помня дали разказах някъде- дадохме втори шанс на новата, ходихме пак и Бо остана да поиграе малко. Мина добре, беше спокоен, има някои странни неща там, например, че всяка група има отделна площадка, но повечето са само един пясъчник. Чудя се по 2-3 часа лятото не им ли писва 16 деца сда стоят само на един пясъчник... Идеята е да има ред и да не се бутат. Учителките ми се видяха ок също, разпитвах как постигат такава дисциплина, не разбрах, сами се учели едно от друго, малко ми се обидиха даже, че намеквам наказания и строгост от тяхна страна.

Та, мина добре сравнително, да кажем, че бях почти 50% да сменим (мноого ме блазни локацията просто, с колелото на Бо стигнахме за 7 мин). Но мъж ми е твърдо против. И напоследък май се нареждат нещата в сегашната, така че и аз ще изчакам малко, преди да реша, поне до лятото. Пък дано не свършат местата.

Доста неща ми е мъчно, че бихме загубили- езика, въздуха, приятелчетата му, здравното напасване с групата, гъвкавостта, единствен плюс на новото си остава локацията.
« Последна редакция: Април 20, 2018, 13:19:23 от Korneliq » Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3026

« Отговор #728 -: Април 20, 2018, 14:27:00 »

Хахахаха копира дете от градината. Твоите все копират някой, сами не могат да се сетят. Не се сдържах, но всеки пост ти е как копира някой друг, идеална е,сама не и идва да те удари. Иначе с обяснения и минава като порасне и си поставил граница.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #729 -: Април 20, 2018, 15:48:33 »

Копират, да. Или нас, или друг от обкръжението. У дома не се удряме.

Абсолютно ново поведение има от 2-3 месеца насам, както и заучени нови изрази. И да, ще го обсъдя лично с преподавателките,  нормално е те и аз да работим в една насока. Не ми харесва като я попитам защо удря да не ми дава отговор, а да рецитира автоматично "повече така няма да правя", след което да го прави отново. И аз започвам да се чувствам в детска градина при такъв отговор. При положение, че в последната година не се е сещала сама да удря как ли се сети сега изведнъж, много интересно.
« Последна редакция: Април 20, 2018, 15:57:10 от syanna » Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13519

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #730 -: Април 20, 2018, 17:27:34 »

Пробват, опитват нови неща. Голямата защо е посягала на малката? Защото е показвала характер и иска да приложи сила в момент, в който е решила, че няма др вариант. Сядаме, говорим си, че сме хора и водим разговори, като не ни харесва нещо, не налагаме сила, а използваме думички. Не всичко е копиране ;)
И аз забелязвам, че ти е мн виновна тая градина...
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3026

« Отговор #731 -: Април 20, 2018, 18:14:31 »

По-скоро е момент и пробва територията по нов начин. Моето на три ме ухапа няколко пъти по ръката,защото го водех ,където не му е кеф. Негово си беше Ноу хоуто за стратегията и трябваше да го изкореня. А пък като минкаже механично повече няма да правя така и не знам защо го направих...
Активен

Страници: 1 ... 28 29 [30]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: