star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Споделете на бебешка тема
Страници: 1 ... 38 39 [40] 41 42 43   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Споделете на бебешка тема  (Прочетена 88291 пъти)
Liliq
Newbie
*
Публикации: 641

« Отговор #975 -: Октомври 11, 2018, 17:39:55 »

Моите ходят заедно на английски, народни танци и карате, плюс тя на гимнастика, той на футбол. Доволна съм, не знам дали са много нещата, но им харесва. Особено баткото на народните танци им е любимец. Сега на плуване искам да ги запиша, но не в градината и проучвам къде, че таксите никак не са малки.
В яслата като бяха и аз много боледувах, сринах се направо, от дете не бях карала такива болести на легло.
Водих Теодор на алерголог, тестуваха го, няма алергии. Ще пие един сироп обаче 2 месеца, Кетотифен. Нещо свързано, че отделя много хистамин, честно, не разбрах много, понеже беше лудница в кабинета. Фей, благодаря за препоръката за Мандажиева.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9127

« Отговор #976 -: Октомври 31, 2018, 11:20:06 »

Кажете  нещо  Cheesygrin Днес хич не ми се работи, а тук от месеци не се пише...почнахме по фейсбук да се караме, срамота  Lol дайте тук.

Да не е съвсем спам- днес изпратих един дракон на градина, довечера май ще звъни и на съседите, не сме големи родолюбци явно вкъщи...

Лори, ти как си? Скоро ми попадна тикера ти и се зарадвах пак, че бях забравила Smile)

Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17533

A believer

« Отговор #977 -: Октомври 31, 2018, 13:09:12 »

Ми как сме, от 4 седмици не е ходила на градина, пак аз съм болничен, а другата седмица за мой най-голям ужас, ще пробваме да я гледа свеки. Плаче ми се по хиляда причини.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #978 -: Октомври 31, 2018, 14:58:48 »

Гуш. Ще разкажеш как е минало със свеки. За по няколко часа на ден, спорадично, не вярвам да има последици- дреболии ще са.

Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #979 -: Октомври 31, 2018, 15:00:36 »

Не за по няколко часа на ден, а за цели седмици. Мисля живот и здраве или да я спра от ясла за зимния период и да я гледа тя/гледачка или да ходи три дни, да се разболява, и да стои по месец у дома, докато укрепне пак с баба/гледачка. Ще видим.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

kateto
Newbie
*
Публикации: 4328

« Отговор #980 -: Октомври 31, 2018, 15:05:46 »

махай я тази ясла и вземай само гледачка ...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #981 -: Октомври 31, 2018, 15:27:58 »

Жал ми е, човек. Скучае у дома. Толкова ѝ харесва в яслата, децата там творят, обичат се, играят. Не е добре за нея да виси с тъпа лелка по цял ден в нас Sad Не знам. Сложно е.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #982 -: Октомври 31, 2018, 16:27:19 »

Ути, а другите деца как са с боледуванията? И не помня дали каза за сливането на групи- првят ли го и кога (ядене,спане, вечер?)

Разбирам те напълно за желание да ходи на ясла, а не гледачка. Със сходна нагласа съм. Но понякога обстоятелствата не са в синхрон с нашите нагласи и се налага някаква гъвкавост, поне временно...Вероятно като теб бих избрала баби-гледачки-работа от вкъщи до март месец някъде.

Нали ще ви пазят мястото в яслата и няма да ви карат да плащате–?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #983 -: Октомври 31, 2018, 16:31:54 »

Не знам, не съм говорила с директорката още по темата. Ако стане с бабата, ще оцелея да плащам 600лв на месец без да ходи, но ако трябва да плащам ина гледачка става вече много дебело. Засега ще видя как ще стане с бабата. Принципно още се чудя дали все пак да не си ходи на ясла като е здрава, а бабата да е само като е болна. Не знам. Объркана съм много.

Сливат ги сутрин, докато се съберат повечко деца и вечер като останат по-малко преди взимане Sad Другите деца нямам идея как са, не общувам с други родители.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4328

« Отговор #984 -: Октомври 31, 2018, 20:49:53 »

ох милата.. ни така ни иначе.. Яна нямаше късмет много много с яслата.. уж беше сравнително здрава, но пак откара около 2 месеца само ходене до февруари.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3172

« Отговор #985 -: Октомври 31, 2018, 20:53:13 »

А под баба имаш предвид майката на съпруга ти т.е истинската й баба. Ако е така бих я давала на ясла и после баба да я гледа за укрепване. Обаче ,ако е гледачка за плащане ,махай яслата. Но от друга страна, тя другата година пак ще боледува, ако не извърти болестите. Разбирам, че и е скучно, искат динамика и занимания.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12039

« Отговор #986 -: Октомври 31, 2018, 21:07:22 »

Ути, просто се примири, че първата година е нон стоп болести, иначе ще полудееш. Всички са така, неизбежно е, и да я спреш сега, ще си ги изкара после в градината така или иначе. После укрепват, моите вече ги лекувам само с чайчета и мед и въобще не се трогвам от болести, но яслата беше пълен кошмар.

Корни, супер съм аз, мерси, че попита Smile Тоя път хормоните ми така са се наместили, че ме карат да се чувствам ужасно щастлива, за разлика от втория път, когато ревях нон стоп. Та много ми е добре, супер заета съм и по цял ден търча напред назад, затова и не съм качила още нищо, минаха ми и гадориите вече и всичко е идеално. Малката се скъсва да рита и да прави салта, та съм се простила с мечтите за поне едно кротко дете Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #987 -: Октомври 31, 2018, 22:57:49 »

Лори, така е, ама тя буквално е нон-стоп болна, аз направих 17 дни болнични само за октомври, това не може да продължава така просто, не е добре нито за нея, нито за мен, за никой Sad

Ди, да, майката на мъжа е, ще видим как ще се справят една седмица и ще го мисля после дали да ходи на ясла и за укрепване после да я викаме или да я спра за зимата. Жената си е възрастна и не знам дали ще се навие да я гледа с месеци и дали ще може изобщо. Поне от яслата казаха, че няма да ми взимат пари ако не ходи, за което евалла.

Много ми е трудно и объркано, и безнадеждно по темата бтв. Unsure
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #988 -: Октомври 31, 2018, 23:47:59 »

Няма ли начин да се редувате с мъжа ти за болничните? И аз започнах нова работа точно като тръгна Саня на ясла и беше ужас просто - водила съм я с мен болна на работа, мъжът ми изтърва огромни поръчки и съответно хонорари, за да я гледа, тя прихвана и варицела, та съвсем ѝ се срина имунитетът. Ако има възможност за баба или бавачка, докато е болна и ако от време на време мъжът ти поема болничните - възползвай се, ще се справите, само не се отчайвай. Това е положението в яслата - 2 дни там, 2 седмици вкъщи. Давай разни подсилващи неща, при нас рибеното масло (Екомер) беше ефикасно, сироп от бъз и каквото се сетиш там.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #989 -: Октомври 31, 2018, 23:51:43 »

Мъжът ми не може, прекалено е неизгодно финансово. Може да вземе отпуск, колкото има, но това не е long-term решение  Rolling Eyes Ще видим с бабата как е положението и ще го мисля оттам.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #990 -: Ноември 01, 2018, 09:10:56 »

Е, неизгодно, 80% от заплатата е, няма да ви бутне толкова, а и предвид това, че планираш второ майчинство, твоите доходи са по-важни. Период е, ще мине, просто не би трябвало това да пада само върху единия родител, знам какво е да се чудиш как да жонглираш с работата, да се обясняваш, да те гледат накриво за постоянните отсъствия и да се чувстваш и виновна, освен цялото напрежение покрай болестите на детето. Стискам палци да стане с бабата, отсега се настройвай на омммм-вълна и не гледай методи на възпитание, глезене и т.н.  Big grin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #991 -: Ноември 01, 2018, 09:53:53 »

80% от заплатата до осигурителния праг обаче Wink

Лори, той е прекалено зает, и аз много се дразня, че всичко пада на мен, но не го виждам просто, т.е. една седмица може и да вземе, но няма начин да е като мен нон-стоп в отпуска/болничен, т.е. не е лонг търм решение, а една седмица няма да ми реши проблема.

Бабата засега сме я питали само за една седмица, ще видим как ще са нещата. Много ми е терсене, много. Sad
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #992 -: Ноември 01, 2018, 11:24:08 »

И на мен ми беше много притеснено, когато взехме решение да се върна на работа, когато децата навършиха 1г и бабите трябваше да ги гледат, 15 дни едната баба, 15 дни другата, и понеже са от друг град, живеехме и заедно Cheesygrin. Обаче всичките ми притеснения бяха напразни, добре се получи. А бях откачила.
Дано да сработи този вариант с бабата и да отдъхнеш малко.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3172

« Отговор #993 -: Ноември 01, 2018, 13:55:17 »

От една страна е добре да се търкаля в тези вируси,за да не стартирате другата година отново с толкова чести боледувания. Поне в играта включи и баба, така ще редувате ти,баба,ясла. Ако обаче боледувания та са вече тежки, спирай я. Мисълта за детегледачка ме тревожи силно, не знам защо. Таткото и вас,и у нас не може да отсъства. Моят поне води децата с него, но толкова малко дете не може да вземе.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #994 -: Ноември 01, 2018, 14:01:28 »

Ами изкара бронхит. После веднага втори вирус, който пак тръгна към бронхит, сега трети. Шубе ме е. Но и не искам да изпуска игра с деца, а само с бабички да седи. Пф. Не е лесно.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #995 -: Ноември 01, 2018, 14:29:29 »

Може би ако устискате с антибиотиците още няколко месеца, ще укрепне. Според мен оттам идва омагьосаният кръг- пиеш АБ, пада ти имунитетът, оттам се влошава някой вирус и се стига пак до АБ, от което още повече пада имунитетът и т.н...

Затова при яко друсане с витамини и пробиотици и липса на АБ известно време, би следвало да се закрепят нещата.
Вируси тип сопол- температура- кашлица ще останат, но това да е.

В този смистъл наистина може да се оправите и без детегледачка- бабите, ти, мъжа и поне от време на време- ясла.

Пиши как е минало със свеки, дано се окаже някакъв вариант.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13795

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #996 -: Ноември 01, 2018, 14:40:04 »

Нищо му няма на детето. Няма да стане асоциално, че е прескочило някой друг месец без контакт със себеподобни. По-скоро е дразнещо за самия родител, който се чуди как да разнообразява ежедневието на детето.
Моята теория за порочния кръг съвпада с тази на Корни. А и ти самата видя по себе си как след АБ-то, което по мое мнение беше ненужно, бързо втаса отново. Опитайте от там да тръгнете, ако трябва смени лекари, намери такъв, който не изписва АБ за всеки случай, а назначава изследвания и следи от-до състоянието на детето. Лекар, който не познава боледуванията на детето, е по-склонен да изписва АБ, от колкото такъв, който има поглед над историята на боледуванията.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #997 -: Ноември 01, 2018, 15:04:43 »

Нито веднъж не е изписано АБ без поне седмица мъки преди това. Последният път бяха сиропи, вентолини и седмица без подобрение пулмолог каза АБ. То с лекарите ако беше лесно, ехеее. Сега съм си харесала един лекар от частната клиника и гледам като имам възможност при него да записвам час.

Баси, имам чувството, че нищо не правя като хората
« Последна редакция: Ноември 01, 2018, 15:16:45 от utopia » Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #998 -: Ноември 01, 2018, 17:43:27 »

Глупости. Съвсем адекватно си действаш. Просто с болестите трябва опит и в началото е нормално да си объркана. После свикваш кое как протича, какво действа, кога е сериозно и кога не.
Моите деца са пили два пъти антибиотик и то точно в яслата, но си боледуваха активно и миналата година. Повече от 5 дни непрекъснати май не направиха до лятото. И беше кошмар. И спирах за дълго и какво ли не и пак Теодор лепваше всичко възможно.
Тази година е една идея по-добре. Бронхит не е правил от година и половина, но пък прави много ларингити. Скоро за пръв път му се случи да има просто сополи, които да не доведат до някакво усложнение. Чак ми беше странно.
Горе главата, ще го израсте. Знам, че ти е отчаяно и си блъскаш главата какво да направиш, ама ще мине и това.
Като бяхме миналия месец при пулмолог и при въпроса ми кога ще приключим с тия мъки, ларингити и сополи, тя ми отговори, спокойно, в общия случай го израстват на 6, успокоителното е, че имате само още 2 години Cheesygrin. Дали не ми минаха самоубийствени мисли, в този момент Cheesygrin.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #999 -: Ноември 01, 2018, 18:12:30 »

А Лил, как разбираш кога е ларингит? Бо често преграква, понякога придружено с хрема или кашлица, но често си отшумява и без нищо. Давам таблетки черен бъз с вит ц и тонзилотрен и това е. Но не знам как се разбира дали е ларингит, а мразя да ходя на лекар, ако не е на живот и смърт...
Активен

Страници: 1 ... 38 39 [40] 41 42 43   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: