star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Споделете на бебешка тема
Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Споделете на бебешка тема  (Прочетена 78244 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 17478

A believer

« Отговор #900 -: Август 23, 2018, 08:54:17 »

Еми то може да ги боли и без да виждаш Sad Ади ги изкара и 4те в рамките на 2 месеца точно като навърши две...
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

juliet
Newbie
*
Публикации: 1729

« Отговор #901 -: Август 23, 2018, 14:58:35 »

Ди, не беше очарован от появата на сестра си. Истериите бяха домпет часа сутринта. Плътно писъци. Имам приятелка детски психиатър и реших, че тя ще ми даде най-добър съвет. Иначе бях решила на паихолог да го водя.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3152

« Отговор #902 -: Август 23, 2018, 15:36:19 »

Психиатрите дават по-добри съвети , психолозите си позволяват да плащат,да говорят глупост. Обикновено психиатрите казват,изчакай да мине или да видим как ще в след два месеца.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #903 -: Август 23, 2018, 15:38:18 »

Е то и аз мога да ти кажа срещу 20лв изчакай, период е Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

juliet
Newbie
*

« Отговор #904 -: Август 23, 2018, 15:52:12 »

Ами, Ди, аз останах доволна в крайна сметка. Поговори ми за детската нервна система, какво му се случва, какво следва като реакцията е по-бурна и какви дребни неща да правя в нашата ситуация, че да минем по-бързо през тая работа. Факт е, че мина. Сега също си пищи нощем, но за кратко и не заради сестра си.
Ут, не всички са само за парите, някои имат и призвание. Една стотинка не ми е взела.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13772

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #905 -: Август 23, 2018, 16:01:51 »

Аз не мога да разбера защо имате толкова лошо мнение за психолози и подобни специалисти?
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16112

« Отговор #906 -: Август 23, 2018, 16:04:22 »

Споделям на бебешка тема Lol, че вчера ми върнаха децата и позиционирах Теодор да спи в детската стая.
Той някак си изобщо не се и сети за бебешкия креват, макар че още е в спалнята, и даже легна с кака си и гушна една плюшка и така. После обаче Цвета стана да пишка и като се върнах да я сложа ме видя, размрънка се и се наложи да прилегна 10 мин до него, докато заспи. Не ми се ще да го уча на това, тоест - искам да лягат в тая стая по леглата си и да заспиват, но реших като за първа вечер да отстъпя Razz После си спаха отлично двамцата до сутринта.
Още споделям, че си е с памперс и спи с биба и няма наченки за промяна скоро.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #907 -: Август 23, 2018, 16:16:56 »

Аз не мога да разбера защо имате толкова лошо мнение за психолози и подобни специалисти?

Ми, щото масово говорят някакви общи приказки, примерно съвета: "изчакай, ще мине". Иначе на теория смятам, че могат да бъдат полезни. Но сега като видях, че е дала и други съвети и обяснения, се съгласявам, че е било полезно.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #908 -: Август 23, 2018, 16:45:31 »

Ама ти така се изказваш, все едно имаш този опит?
Аз, от личния си опит, мога само да кажа, че празни приказки не съм чула. А съвети, насоки и доста от нещата съм ги прилагала успешно. Други не, защото не съм чак толкова търпелива, но вероятно също биха сработили. Работила съм и с психолози по училищни проекти, няма такива хора, просто в един момент се чудиш как да водиш разговор с тях, без да не усетиш, че те анализират. И го казвам с най-добри чувства. Радвам се, че съм имала възможността да общувам с подобни "откачалки".
То това е като анатемосването на цялото лекарско съсловие след няколкото смъртни случая на родилки...не бива да слагаме всички под общ знаменател.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #909 -: Август 23, 2018, 17:44:30 »

Просто исках да каже,че идеята да се посети психиатър ми допада. Да,лошо ми е мнението за детските психолози и няма да се промени. В градината психоложката до такава степен ме зачуди каква е,че като я проверих се оказа икономист и малко магистратура психолог, но пък беше добра жена. Познавам страхотен психолог за възрастни в Ирландия, страната загуби много приятна психоложка така.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #910 -: Август 23, 2018, 18:01:45 »

Ами, Пупи, от опита на приятелки съм чувала глупости.
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #911 -: Август 23, 2018, 23:10:33 »

Между другото, като започнах да разпитвам познати, никой реално ходил/водил детето си не сподели нищо лошо.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6346

Усмивка

« Отговор #912 -: Август 26, 2018, 10:34:41 »

Аз съм ходих наскоро заради себе си, не заради детето. И пак не бих споделила нищо лошо.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #913 -: Септември 09, 2018, 14:59:44 »

"20% отстъпка на цялата детска колекция!
Възползвайте се сега при покупка на детски артикули на стойност над 60 лв. в магазините и онлайн. #HMKids"
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #914 -: Септември 09, 2018, 19:56:21 »

Мразя те. Знаеш ли колко пари дадох за яке 😃😃😃
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #915 -: Септември 09, 2018, 20:48:49 »

В последните дни съм оставила към 400 кинта в тпз HM.
Всички намазаха. За дечонак 2 якета съм взела.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8547

« Отговор #916 -: Септември 12, 2018, 22:47:52 »

На първо четене киселини, рефлукс, прегъната жлъчка, газове и вода в червата. Нищо не е крайно тревожно, продължаваме да търсим източника. Утре ще пускам някакви специални изследвания и за хранителна непоносимост. Изписаха и омнибиотик и два вида лекарства за киселини, след една седмица пак на преглед с изследванията.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Pupi
Newbie
*

« Отговор #917 -: Септември 13, 2018, 11:08:53 »

Значи все пак има наслагани фактори. Дано решите проблема, от каквото и естество да се окаже. По-важното е, че си предприела мерки.
А диета? Или ще чакате резултатите от тестаза непоносимост?
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #918 -: Септември 13, 2018, 19:25:05 »

Излезе теста за хранителна непоносимост. Много силна непоносимост (3*) за кокоши яйца и слаба непоносимост (1*) към краве мляко. На указанията, които ми дадоха от лабораторията пише минимум три месеца тотално спиране на всички храни, съдържащи мляко, масло, млечен протеин, яйца, яйчен прах и пр. Не мога да се свържа с докторката, чак другата сряда имаме час. Освен това чревните изследвания не са излезли още, дано не цъфне нещо и там. Цял ден ходя като маносана, акъла ми не го побира какво ще и слагам да яде сутрин, обед и следобед в училище, как ще се опази от всички солети, бисквити, ШОКОЛАД, СЛАДОЛЕД, и как ще готвя без яйца?! Да не ви казвам, че за 24 часа съм дала 400 лева за изследвания, прегледи, лекарства, и дори имам още една чревна гад да изследвам, може би в ХЕИ, тази вечер трябва да разуча. Просто съм в шок.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #919 -: Септември 13, 2018, 19:48:53 »

Честно казано, не знам за някой, който да се е изследвал за непоносимост и да не е установена такава. В нета има достатъчно менюта, рецепти и идеи, не се шашкай. Пък и ще е за кратко, щом към БКМ е в малка степен. Може и се замества успешно със соево или ядково, яйцата в оалачинки ги замествам с намачкан банан. Минала съм през това, при все, че Роси беше мъничка тогава и трябваше да готвя с тотално сменено меню или да се крием.
Варна е голям град, има със сигурност и здравословни магазини с алтернативни храни. Сума са си, но съм сигурна, че всичко е въпрос на свикване и обстоятелствено да обясниш на Ди, че е важно за нея самата да избягва подобни храни и почерпки.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #920 -: Септември 13, 2018, 22:48:12 »

Направи каквото ти кажат и пробвай с диетата. Чудно ми е ,ако ида дали ще се окажат с непоносимост към нещо, което ям над 30г.  Дано от скъпия омнибиотик и мине бързо.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #921 -: Септември 13, 2018, 23:12:44 »

Още вчера като пи хапче за киселини и не се събуди от болки. Значи киселини има в крайна сметка.
Честно да ви кажа нещата ми се навързват логично. Тя и преди е казвала, че я боли корема, просто не толкова кова често като сега (всеки ден). Забелязала съм, че на почивки след третия ден започва да я боли (още миналата година септември се случи така няколко дни да я боли), и като връщам лентата назад.... Ами тя на шведската маса яде винаги яйца! Омлет, на очи, палачинки... Отделно си яде и млечни винаги, задължително си зареждаме мини бара с млека, бисквити, мюсли, и следобед за закуски ядат такова.
И сега цвло лято има правя за закуска: мъфини и кисело мляко, мюсли, овесени ядки, сандвичи с яйце и сирене, баница, макарони на фурна... Всичко е с яйца и/или мляко. Много. Дори мъфините ги правя с много плод, масло (да не е рафинирано олио) и минимално захар, наблягам на ванилия и канела. И ядат, ушите им плющят.
Та на първо четене, а вече цял ден чета и питам, нещата наистина звучат логично в нейния случай. Просто сега коренно ще трябва да променя всичко в кухнята и хранителните ни навици. И винаги съм гледала презрително на веганските рецепти, един вид - трева и плява, обаче сега ще ми се наложи рязко да си разширя кръгозора.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #922 -: Септември 13, 2018, 23:49:23 »

Ох, гуш, Лиони, звучи мн тегаво тва с диетата, но пък колко е хубаво, че е спала без болки!
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #923 -: Септември 14, 2018, 06:27:27 »

Една нощ беше само.... От 5 ме е събудула и чаак сега се успокои Cry
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #924 -: Септември 14, 2018, 08:58:33 »

Гуш Sad eyes Sad eyes Sad eyes
Активен

Страници: 1 ... 35 36 [37] 38 39   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: