star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Споделете на бебешка тема
Страници: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 42   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Споделете на бебешка тема  (Прочетена 85454 пъти)
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #875 -: Август 19, 2018, 22:31:35 »

Да, пък на една колежка синовете искат трето, момиче и тя, нали, казала, че може, нали, пак да е момче и тогава какво? Големият казал, напълно сериозно - ще го продадем! Lol

Не знам. Аз оставам с 2 категорично. 3 бих имала сигурно само, ако се разведа и новият ми мъж мнооооого ми извие ръце Razz Lol
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17510

A believer

« Отговор #876 -: Август 19, 2018, 22:38:12 »

Аз мога и 5 да имам, само да имат баба и дядо да ги гледат по цяло лято и когато поискам да имам ей така по 1-2 седмици да се видя с мъжа си. Такива около мен има с по 2 деца, живеят си живота като ергенчета.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13791

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #877 -: Август 19, 2018, 22:44:52 »

Абе и без баби се живее. 6 месеца нямахме баби, но пък факт, насладихме се на миговете без деца на максимум. Сега се очертава баби чак идното лято, че нещо ми се струва, че за Коледа няма да се приберем, няма излизане сами, няма миг свобода, освен след 10 вечерта...ама квот такова. Както се разбра, радвам се, че вече спя по цяла нощ, децата са големи и самостоятелни, не съм се отчаяла. За това ако може, не искам за момента бебе  Lol Че и без баби съвсем ще изтрещя вероятно!
Непоискани съвети много обичам. Ние срещнахме толкова различни мнения от приятели и роднини, че ако трябваше да слушаме надделяващото мнение, нямаше да заминем, защото сме авантюристи, безотговорни и немислещи. И това последното от родата.  Razz
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9113

« Отговор #878 -: Август 19, 2018, 22:58:00 »

Лор, разбирам те напълно.. косвено, но почти лично, че децата на сестрс ми са си като мои). Аз като се хвалех за трето племенниче за моя изненада имаше доста неразбиране. Както и друг път съм казвала, все едно сме по стандарт, точно по две, че и за разликата има общовалидно мнение (сакън да не е твърде голяма). Ако имаш едно ило три деца, или недай Боже да не искаш деца, все едно си някакъв изрод... не се вписваш в калъпа.
А майка ти вероятно го приема лично, сигурно иска да участва, да помага и е объркана как сега отначало.. човешко е. Моята майка хич не иска повече внуци, направо се ужасявам от мисълта някой ден да й съобщя за още едно...
Баби си трябва, но планове правя само при идеята без тях, тоеат сами да можем да се оправим. Ако някой може да ае включи, супер, но това не е по дифолт. Едната си има активен живот, другата много внуци, пак имаме варианти, но основно е градина и вечери и почивки с нас. Не мога да кажа, че не тежи, уж само едно, на 4, но ето днес след еко пътека и рд с него сме като прегазени от валяк Lol но някак ми е гот, че ни е пълно семейството, навсякъде трима.
« Последна редакция: Август 19, 2018, 23:02:04 от Korneliq » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #879 -: Август 19, 2018, 23:05:52 »

Е, не мисля, че чак така реагират хората, не съм съгласна. Най-вероятно просто се изненадват и се чудят как са се навили, предвид колко е трудно, едва ли има някакви истински хейтъри при такава хубава новина.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Лора
Newbie
*
Публикации: 12030

« Отговор #880 -: Август 19, 2018, 23:46:30 »

Няма хейтъри, ама след нанайстия коментар "случайно ли стана и как така решихте да го оставите", вече много ми идва. А майка ми наистина ме учудва. Аз никога не съм я карала да ми помага, че да се притеснява за това, винаги се съобразявам с нейния график и постоянно повтарям, че нямам нужда от помощ, а да взима децата само ако иска да прекрарва време с тях. Тя твърди, че просто се притеснява за мен, за здравето ми, че ще ми е трудно и т.н., ама егати, когато близък човек е в трудна ситуация, гледаш да предложиш подкрепа, да вдъхнеш кураш, не да всяваш паника и напрежение. Ние сме супер щастливи в момента, още не сме се притеснили за нищо, но по цял ден се тормозя, че тя се цупи, вчера даже не дойде на рождения ми ден. Що за загриженост е това, като тя в момента е основният проблем...

Корни, трябва да ти кажа, че май с едно е най-трудно. Гледам сега брата на мъжа ми и тяхното 2-годишно, как се вързват на всичко и се вживяват за всяко нещо, гледам и на мен сега колко ми е спокойно и лесно с моите двама и си мисля, че просто с времето ставаш по-организиран, по-устойчив, по в синхрон с ролята си на родител, не се психираш за всеки сопол и въобще много по-лежерно приемаш нещата.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4324

« Отговор #881 -: Август 20, 2018, 09:37:22 »

Много гадно.. аз пък го намирам за яко, че искате 3-то Smile
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1442

« Отговор #882 -: Август 20, 2018, 09:47:35 »

Ние на всички сме казали, че ни се иска още едно бебе, може би след година две... имаме 2 семейства с по три деца - големите са на 4г, бебетата на по 4-5месеца Smile
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2340

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #883 -: Август 20, 2018, 14:20:50 »

Стереотипите са голяма работа - не само 2 деца да са, ами трябва да са момче и момиче, иначе пак те съжаляват  Lol Razz

От време на време се намира по някой да подметне: 'по-нататък и още едно момче'  Lol и ми става смешно, защото ние искаме голямо семейство, мъжът ми го е обявил на всички, но полът не е по-поръчка и ако се случи да имаме 3-то момиче си представям коментарите, достатъчно ми бяха и до сега. Ако не е за едно - ще е за друго, хората все намират за какво да говорят, не е важно това. Гледайте си щастието и не го мислете.

Ще свикне и майка ти, опитай да и обясниш отново, че това искате и така сте щастливи, че не търсиш помощ, а само разбиране и обич. Знам, че най-боли, когато най-близките не те разбират, но съм сигурна, че е моментно и ще е много щастлива с още едно внуче.

Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2732

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #884 -: Август 20, 2018, 14:32:54 »

Откакто започнах да отговарям с въпроса - "Ти, току що чу ли се какво каза?" и да създавам неудобство само с поглед, хората изобщо не ми говорят дивотии Lol
Лори, на фона на цялото щастие и рози, защо одобрението, па било то и на собствената ти майка, е толкова важно? Криво ти е, че не сте се доразбрали, обаче тук може само да се оплачеш и несъмнено да получиш подкрепа от нас, а това, което трябва да направиш е с мили думи и обич да обясниш на майчето ти какво те наранява. Преминахте толкова много заедно, няма как да не се разберете и сега. Но недомлъвките никога не помагат. Сега тя си се тормози за нейните майчински тревоги, а ти се цупиш хормонално..
Много се радвам и нямам търпение да видя третото красотче лично аз. И прегръдки  Kiss
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #885 -: Август 20, 2018, 15:56:03 »

Ох, имаше една картинка в нета - ако нямате деца, кога ще имате, ако е едно, кога ще имате второ, ако второто е същия пол като първото - кога ще имате трето, ако са ви разнополови двете обаче - за какво ви е трето? И т.н., беше много забавно Cheesygrin
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12030

« Отговор #886 -: Август 20, 2018, 23:27:22 »

Да, да, понякога хората ей така да поддържат разговора, големи глупости ръсят.

Паяк, гледам аз да съм бяла и добра, пак си се чуваме всеки ден, излизаме, ама е по-дръпната такава, а пък аз избягвам темата, защото ако задълбаем, ще ескалират нещата, ми се струва. Давам ѝ време в момента. Знам, че си е такава, във всичките ми трудни моменти преди, по-скоро създава напрежение и паника, отколкото да помага и обикновено полагам повече усилия да успокоявам нея, отколкото да се справям със собствените си проблеми. Ще мине и това, и тя много преживя и е коренно различен човек, откакто татко си отиде, така че много ще се постарая да оправя нещата.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #887 -: Август 21, 2018, 14:26:56 »

Е, вие не сте ли забелязали, че хората говорят купища глупости, дрънкат неадекватно, несъобразителни са, бъркат се и т.н.
Колко наистина фини и премерени хора познавате.
Народопсихология.
В Англия сигурно, ако кажеш, че ти расте рог на челото ще се усмихнат и ще ти честитят. Не че е много по-добър вариант... Rolling Eyes
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9113

« Отговор #888 -: Август 21, 2018, 14:59:57 »

В Англия сигурно, ако кажеш, че ти расте рог на челото ще се усмихнат и ще ти честитят. Не че е много по-добър вариант... Rolling Eyes

аахаха, това как го измисли, мега добро  Lol
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 639

« Отговор #889 -: Август 21, 2018, 15:18:47 »

Аз никога не съм предполагала, че хората са толкова ненормални. Докато не родих. Питали са ме абсолютно непознати, около двеста хиляди пъти, дали децата са инвитро, това е някаква лудост. Никога не би ми хрумнало да питам подобно нещо, какво остава за непознат. Кърмя ли, как ги кърмя, колко време опити сме правили, преди да забременея, нормално ли съм ги родила, мислим ли за трето, има ли кой да помага, защо не си приличат, къде съм ги побрала, това са въпроси на които съм отговаряла ежедневно. А аз не съм особено общителна по принцип, да кажеш, че ей тъй се заговарям. Или пък просто привличам луди.
Представям си какво е да си бременна с трето, поле за всякакви безумни и нетактични въпоси.
Успех, Лора, желая ти спокойна бременност, хич да не се връзваш на глупости, пък си мисля, че майка ти ще свикне малко по-малко с идеята, явно и трябва време.

« Последна редакция: Август 21, 2018, 15:20:18 от Liliq » Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7782

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #890 -: Август 22, 2018, 06:27:08 »

Йей!!! Cheesygrin

Всякакви изцепки се преживяват, дори да са от най-близкия кръг, толкова вече не ми пука, като в "магарешката кожа" съм, ама най-буквално. Хем две и три като са близнаци, не е било като да имаме избор някакъв, но пак е имало реплики и коментари... Понякога се изкушавам от мисълта за четвърто, но по-скоро заради съпружието се отказвам. С моя работохолизъм, той отнася натоварването покрай децата основно, за мен остава удоволствието да играя пълноценно с тях, когато имам време. А така е много лесно - когато имаш време. И ме слушат, и се радваме, обаче той, колкото и да не е твърде ангажиран като родител, самото прекарване на половин ден с тях си го товари.
Много хубаво сте направили, Лорет, като си спомня покрай зачеването на Саня какви казуси имаше да решаваш, искрено се радвам, че сте на етап да чакате фъстък 3. Смятам, че майка ти ще се измени коренно след раждането на бебето.

Ути, щерката дори на сън казва "Не!", ей така, докато си се врътка. Още не е намерила как да ме действа, но то е само и защото не сме махнали памперсите, иначе със сигурност не би ме изненадала, ако реши да "пишка анархично", такъв инат безобразен е, че просто все едно се гледам в огледалото по-често, отколкото ми се иска, и определено е доста отрезвително някак. За сметка на това Георги, който е най-милото и благо детенце на света и ако реве, то е така сърцераздирателно, че ни би допуснал човек, че го действа един микро-Макиавели, е установил, че може, както е с памперс, с един лек финт да си извади пишока отстрани и така да си ходи и играе, докато в някакъв момент някой не започне да бърше пода (ако имаме късмет) и да мрънкоти. Също така уведомителната система при наакване е потресающа - наакването се върши тотално без видими признаци, човек се усеща едва, когато детето е бръкнало в памперса, и дойде да ти размаха ръчичка под носа с поучилетлно-тържествуващото "Ииж!" (виж какво сътворих аз, докато ти небрежно си гледаш филма, например)... Минава и това, те не разполагат с кой знае какви други оръжия, освен рев и телесни нужди, а ревът изтощава и тях, така че се ползва вариант 2 като средство за комуникация, колкото и откачено да звучи.

Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8558

« Отговор #891 -: Август 22, 2018, 09:14:56 »

Хора, чия малка гад се тръшкаше докато спи? Все по-често се случват такива нощи и много хард ми влизат. Изпъва се като струна в леглото, опъва ръце и крака, свива юмруци и пищи до посиняване. Само да го докосна и още повече се възпламенява. Налага се да светвам лампата, да се събуди, да се успокояваме и тепърва приспиваме пак. Това снощи се случи повече от 5 пъти от 3 до 6 и накрая като видя, че е светло вън и стана.
Той през деня не се тръшка толкова, даже бих казала, че е на минимума, но нощем ми спира жизнените сили.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
kateto
Newbie
*

« Отговор #892 -: Август 22, 2018, 09:24:12 »

Яна повече - Дея по-малко.. На Яна сме й пускали Маша в 3 сутринта, за да се успокои.. като буден сън беше :/
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13791

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #893 -: Август 22, 2018, 09:41:44 »

С рев ли се буди? Истеричен? Обърни внимание по едно и също време ли е. Има Т.нар. Night terrors, при Роси си беше точно такова и нищо не помогна, освен търпеливо да си изчакам да й узрее мозъчето. Всяка нощ се мяташе, събуждаше се с истеричен и неутешимо рев, а аз разнасях, друсах, шътках, пусках бял шум. С различна степен кратко ефикасни бяха да обърна всякаква последователност на режимите, вечер спестявах емоциите, махнах сладко, филмчета, изместихме банята, ориспивах с песен, с приказка (без страшни герои)...
Навърши три и изведнъж започна да спи като пън по цяла нощ. Сега се случва изключително рядко, веднъж на месец-два, но според мен трябва да помислиш за емоциите, които се насъбират през деня и непосредствено преди сън.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #894 -: Август 22, 2018, 11:20:09 »

Супер спокоен беше цял ден, игра, излизахме два пъти, заспа си сам е леглото. Сладко не е ял, вчера и филмчета не е гледал Заспа 22:30, пълзеше насън и обикаляше кошарата до към 2,мислех, че му е топло и пуснах климатика от хола. А и се чуваха мотори до 2 и затворих прозореца да не го стряскат уж. И 2:45 първата истерия - със затворени очи, директно започва  да пищи. Светвам, говоря, давам вода, гушкам, приспивам, завивам и след 15 минути пак истерия. И така до 6 сутринта. Предната нощ спахме като тъпани от 22 до 8 сутринта (изключително рядко явление), по_предната пак от 3 до сутринта бесове.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #895 -: Август 22, 2018, 12:00:13 »

Яна е същата - както спи - истеричен рев и крясъци.. преди 2 седмици последно го направи, но се успокои сравнително бързо.. преди месеци беше по 3-4 пъти вечер :/
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #896 -: Август 22, 2018, 16:33:44 »

Лиони, да не е някой зъб, Ади така пищи истерично от зъби...
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1734

« Отговор #897 -: Август 22, 2018, 23:05:31 »

И моят Митак е така. Зъб, преумора, пишка му се - всичко завършва с резултат истерия. Психиатърката ми каза да чакам и ще мине. Отвратително е.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3164

« Отговор #898 -: Август 22, 2018, 23:16:11 »

Защо си го водила на психиатър,заради истериите ли?
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #899 -: Август 23, 2018, 08:05:34 »

Не виждам да има надут венец, нали последните кътници към 2 г започват?
Активен

Страници: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 42   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: