star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Споделете на бебешка тема
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 40   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Споделете на бебешка тема  (Прочетена 81196 пъти)
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #800 -: Май 28, 2018, 16:07:39 »

Е, направо ми се дорева от твоя отговор Rolling Eyes
Направо лъсна колко много я игнорирам и колко съм ужасна.
Аз съм го оставила това някъде назад изтикано, а сега изплува яко на повърхността...
Благодаря ти...
Аз й говоря, да, обяснявам и има ефект, но това да я питам какво иска да правим ще го приложа!
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13780

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #801 -: Май 28, 2018, 16:13:44 »

Мдам, подобни малки трикове са полезни и за теб, за да не се върти всичко между памперсите, храненето и разтърваването на децата, но и защото голямата иска твоето внимание. Малкият не си ли ляга по-рано, спи и на пбяд, оставай с нея до по-късно, говорете си, рисувайте се, гответе заедно, гледайте филм, правете нещо заедно.. Има варианти за общи тихи ваши занимания.
Моите деца нямат избор в момента, нито малката спи на обяд, нито има на кого да оставя някоя от двете, за да обърна индивидуално внимание. Но пък и пораснаха и се разбират изключително добре, правят всичко заедно, рядко едната ще гледа филм, другата да си човърка нещо сама. Чак се плаша с какви работи се занимава малката покрай кака си. Но са и еднополови и имат доста сходни интереси, та не знам колко ти бях  полезна.
Така или иначе, твоето време е чак когато и второто заспи. Гледай промеждутъка с едно спящо дете да го оползотворявате заедно.
Нямахте ли бавачка? Да оставиш малкия за два часа, да идете за сладолед, да идете на кино, на някакво детско мероприятие. Но да сте сами и да не ви прекъсват Smile
Ще мине, това го знам със сигурност. Няма да мреш, я!!!
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #802 -: Май 28, 2018, 16:40:39 »

Малкият не си ли ляга по-рано

Ц. Паркирам и двамата в 21.30 и Цвета е отплувала за 5 мин, а Теодор се върти по 30-40 мин и направо искам да го удуша Sad
Цвета се уморява много, защото става в 6:50 всяка сутрин с мен, в 7:20 е първа в ДГ, защото аз съм от 8 на работа.
Бавачката е само през седмицата, но не мога да я моля да остане до 20 като е дошла в 7:20 и тя, за да й оставя Тео...
Вечер мога да изляза с Цвета, ако Тео е с баща си или Тео е на село...И точно това смятам сега да направя, че ще го командироваме юни. И общо взето положението е както ви казвам – с поотделно деца е лесно…
Големият проблем при нас е, че много често съм сама с двамата и тогава балансът тотално ми го няма, хора...5 дни с дете на 6 г и дете на 1.7 г. Който е бил така ще ме разбере! И това е животът ми при мен...Не е еднократно явление...Ето защо просто трябва да оцелея до деня, когато и Тео няма да е толкова болезнено зависим от мен...
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3157

« Отговор #803 -: Май 28, 2018, 17:15:43 »

Идеално те разбирам. Обслужване бебето постоянно. Преди го кърмех, но не можех винаги да му седя на разположение, защото имам и друго дете. Убу,ма то пролази на шест месеца и аз пак по него, защото е навсякъде. Единственото време, което отделям на голямото без да му викам да спре, да млъкне, да не тегли брат си, да престане да шуми.....е когато бутам количката навън. В този час разходка си говорим за филмчета,играчки и приятелчета.  От както се е родило бебето брат му е променен. Вече не си играе сам, не се занимава с играчки. Само седи, зяпа детско, зяпа книжки и реве да излизам навън, и гняви бебето. Все едно е във вечна депресия. Заспива за пет минути, а бебокът има вечерна програма.
« Последна редакция: Май 28, 2018, 17:32:26 от D.Dimitrova » Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9096

« Отговор #804 -: Юни 15, 2018, 22:20:12 »

Изчетох с интерес и съчувствие за темата с двете деца, но няма с какво да помогна.

Обаче нали това е изповедалнята и явно е мой ред.

Напоследък нещо съм се чалнала явно и съм стана истинска майка във всеки смисъл на думата. Едно, че съм засилила връзката с детето, голяма любов сме, много си говорим и постоянно искам да сме заедно, почти не викам по него  Lol това добре, ама и лошите аспекти си нося. Майка-орлица-изтрещялка. За избухването пред свеки разказах например. А напоследък много започва да ме товари (отново) и отношението на нашите. Преди бях дзен в 99% от времето, сега едва избутвам до 50%...

Въпросът е, че много критикуват (прикрито или завоалирано, рядко директно, но то е ясно) родителството ми. Явно у мен е грешката, че се връзвам (не го и показвам винаги). Например днес 100 коментара за "ненормално близкото" му отношение с кучетата- колко било опасно, нехигиенично, гнусно (гушкат се, търкалят се заедно, пипа ги навсякъде и тн). Другото го прави само баща ми- редовният рефрен "а близначките коооолко са по-напред". Все вижда по какво го превъзхождат, аз много ги обичам като мои деца и се дразня, че едва ли не се натрупва напрежение и състезателност така, дори само у мен (не ми е приятно това изтъкване- приемам го, все едно аз не съм го научила, аз не съм се справила добре). Да не говорим, че не винаги е справедливо- днес не беше- ставаше въпрос за пипане на техника- Бо се е научил да снима, но той само това прави и буквално не пипа телефон и таблет (нямаме), гледа само детски на лаптоп. Според мен дори е назад, особено спрямо едната братчедка, която е много на ти с технологиите. Но отново ми бяха дадени за пример- нещо в стил как тях неслучайно не им дават и че е лошо, че той умее да борави с телефона ми (за 5 минути ставаше дума). И за стихчета и за какво ли не, сравненията са постоянни. А разбира се и тримата имат силни и слаби страни.
Днес явно ми се натрупа и му казах- стига вече с тия сравнения, но чак после вкъщи се отпуснах и като ревнах пред мъжа...Как всички само ме критикуват, никой не казва,че се справям добре като майка и тн. Криво ми беше. Не би следвало да ме вълнува, ако съм уверена в себе си, но родителите ми все пак са били важни за мен през почти целия ми живот, дълго време само техните похвали са били аршинът ми.

Тук явно ми е труден балансът хем детето да има връзка с баба и дядо, хем да ми е спокойно и да не се натоварвам. Не знам по колко общуване е хубаво и здравословно. Искам сплотено семейство, ама ако ще е така...Ето сега сме заедно на море, в две съседни къщи, но ядем и сме на плаж заедно. Както и в София някои недели за няколко часа. Дори да оставя само него, като го взимам все ще се пусне някой коментар...ааа да, и дрехи му купуваха, че ходел овехтял ли беше  Lol
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #805 -: Юни 15, 2018, 23:25:45 »

Цитат
Едно, че съм засилила връзката с детето, голяма любов сме, много си говорим и постоянно искам да сме заедно, почти не викам по него

Просто спри до тука. Всичко, което ти трябва, има значение и доказва каква майка си. Мен постоянно ме хвалят какъв родител съм и още не съм го достигнала това.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17488

A believer

« Отговор #806 -: Юни 15, 2018, 23:28:10 »

Корни, разбирам те, сигурно е мега досадно да го сравняват нон-стоп, ама...не си го слагай!
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*

« Отговор #807 -: Юни 15, 2018, 23:44:50 »

Цял живот живеем със сравнения. Не го разбирам, нещо изначално ни е снъркана ценностната система. Еди кой си как бил. Какво значение има? Гледай си детето със самочувствие, по-добра майка за него няма, колкото и клиширано да звучи!
Няма да е лошо да се спрат бабите и дядовците с това съревнование, защото в един момент детето ти ще започне да ги чува и разбира тия неща. После нито ти ще си виновна, нито Бо, ако той реши да се дистанцира от тях.
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7758

Heart follower

« Отговор #808 -: Юни 15, 2018, 23:53:30 »

Корни  Kiss Аз съм бебешка майка все още и далеч не съм на тоя етап, но ми е познато чувството. Дамян има две по-големи братовчедки, едната с 5 месеца, другата с 10. И не стига, че са малко по-големи, ами и са момичета, които доказано в общия случай се развиват по-бързо. И аз сега слушам сравнения нон стоп, и то за глупости, представям си натам какво ще е. Пък кой кога седнал, кой кога проходил, кой колко наддавал на тая възраст, на кой му били по-прави краката, кой на тази възраст вече махал за чао и давал целувки...  Razz Пълни глупости, ама на, и аз се дразня. Не знам какво да те посъветвам, дано се усетят малко и дано ти дойде отвътре да си ги пропускаш покрай ушите.
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #809 -: Юни 16, 2018, 12:45:32 »

Неприятно е сравняването, цял живот ни сравняваха с братовчедите, че бяхме много. Па кой колко учи,па какво учиш, па в коя гимназия....може би го имаха като все едно тогава дават стимул да учиш, пък сега на теб ти дават стимул да го научиш стихотворение. Скастри ги, че Бо ще започне да се чувства зле, той съвсем скоро ще разбира. А да те настройват срещу братовчедките е лошо, така със сигурност няма да ги възприеме за близки.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #810 -: Юни 16, 2018, 22:47:04 »

Ми всяко дете е разлчно, Бо мрази да казва стихове, дори когато ги знае. И аз не го уча твърде много, ама в градината учат, лесно запомнял (специално питах, щото отлазва да ги каже и не знаех как е с ученето,та с триста зора една учителка го убеди да ми каже едно:)) така че не знам какво стимулират нашите така... иначе рядко е директно  пред него, всичко си разбира вече.
По принцип не е лошо човек да знае къде му е детето, но той си се развива съвсем добре, не говорим за никакви големи пропуски, че да е полезно...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #811 -: Юли 06, 2018, 18:01:53 »

Искам да се гръмна. Кажете, че някой ден ще има оправия. Направо ще се отказвам от възпитанието, една крачка напред, три назад. Беше в хубав разбран период, грижи се за другиъе, хвалят ми го на градина, обаче от няколко седмици пак е кошмарен- лигави се и не се впечатлява от никакв забележки. Взехме го с нас на почивка, нямам идея защо, от два дни не спи на обяд, събират му се по 7-8 часа на денонощие. Днес кежа два часа и пак не заспа. Тича с часове без да спре. Разбира се се преуморява и започва якия кисележ, рев или лигавене. На същата възраст близначките заспиват на екскурзия, където ги сложиш- на пейка, на ръце, държат се нормално. Не знам защо изтеглих късата клечка с нервно, лигаво, възбудимо дете. Голям праз, че е умен и бързо схваща всичко. Искам тъпо и кротко дете и живот.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #812 -: Юли 06, 2018, 18:06:01 »

Прави ми впечатление, че постоянно го сравняваш с тия близначки? Защо си го причиняваш?
Измисляй му кротки забавления. И моите не спят на обяд, но поне час сме в леглото, четем книжки, разглеждаме нещо с повече илюстрации, пък ако не ми се занимава, пускам филм и не давам да се мръдне от леглото. Хем и аз релаксирам, хем час и половина са ангажирани с тихи занимания.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #813 -: Юли 06, 2018, 18:20:58 »

Аз и с други сравнявам, но не съм ги споменавала, винаги моето р с най-лошо и лигаво поведение. На теория знам за сравненията, на практика трябва да знаеш къде си, не да имаш нереална преценка.Той си лежи на обяд,  но не заспива, само говори. Така не си почива, за нас да не говорим. Мъжът ми е под супер стрес, има нужда от истинска почивка, не някой да крещи върху глвата му и да я блъска ( при носене). Абе бясна съм днес.
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 629

« Отговор #814 -: Юли 06, 2018, 19:16:51 »

Корни, с теб съм, сродна душа си ми ти, знаеш Smile.
Същото и при нас, моя е и много шумен, където и да отидем, не оставаме незабелязани.
Аз съм супер търпелив и спокоен човек, баща им също, как ни се падна такова щуро и непрестанно изискващо внимание дете, не знам. Няма грам спокойствие с него, все говори, бяга, иска, лигави се, сърди се...Не мога даже в негово присъствие да си говоря с друг човек, все прекъсва, пита, виж това, виж онова. И да, радвам му се безкрайно колко е умен и колко знае, но е толкова изтощаващо на моменти.
И да, и аз знам, че не трябва да сравнявам, ама Маги е толкова добра и съдействаща, толкова е лесно. Не е свита или срамежлива, напротив, но просто се разбираме отлично и без драми.
« Последна редакция: Юли 06, 2018, 19:19:18 от Liliq » Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #815 -: Юли 06, 2018, 22:20:43 »

Да, добре са близначките. Разбирам те, някой път искам да е тъп и бавен. Защото от това,че е умен, но възбудим и палав все отнася забележка, неодобрение, недоразумение. Дори често не може да се види,че си умен,защото преди това си изморил аудиторията до крайност. На пет са много сладки, на шест за страхотни, дори и най-енергичните. За съня съм непреклонна, била съм го,за да спи. Последно го бих да спи на обяд на четири години.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #816 -: Юли 07, 2018, 00:14:16 »

Ох, много ми помагате, да знаете. Ди, и твоя метод бих пробвала ;)) и дано си орава за 6г
Лил, същото, с шума и въпросите. Сега си го представи с по природа нетърпелива и темпераментна майка. Уж се бях научила на непукизъм и спокойствие, ама и аз две крачки напред, три назад...Междудругото говори през цялото време, в което е буден Smile) и аз в 90% от времето му се радвам, ама баси, една почивка искам поне, ей така да седна да пия вино, без да отнеса десет укорителни погледи. Пък не ми се иска без него, в София ли да го държа баси...
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #817 -: Юли 07, 2018, 18:06:39 »

Казала съм? Защо не ме слушате? На 6 ще се оправят Cheesygrin
Ути искаше да почине като й съобщих... Lol
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #818 -: Юли 08, 2018, 10:27:26 »

Да, но моят още не може да млъкне. Не плаче, но сърдити.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #819 -: Юли 08, 2018, 12:40:40 »

Ади опика стола за кола в истерията си. Не става номерът с гушкането и утешаването, искам да я удуша. Вече всеки път като не е на нейното, а тя невинаги знае какво иска дори, се напикава. Ще я смажа от бой.

Примерно ѝ казвам, че не може да ходи без обувки навън, тя ляга и пищи на умряло, и ни гуш, нищо не помага, нито говорене. Накрая я оставям, защото не мога да я оставя боса в дъжда, да си реве, и тя се опикава.
« Последна редакция: Юли 08, 2018, 12:42:28 от utopia » Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #820 -: Юли 08, 2018, 12:44:50 »

Обаче е намерила силна форма на протест- пика анархично. Не мога да дам съвет,явно това е модерното тръшкане.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #821 -: Юли 08, 2018, 13:03:57 »

Сега се напика в колата, защото баща ѝ я свали на земята за една минута, за да извади колата от гаража. Сложих я в колата, истерия и се напика.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #822 -: Юли 09, 2018, 12:31:39 »

Опитай се да изглеждаш така, че не ти пука за напикаването. Може да го прави напук, а може и чисто физически от нерви. Но поне да изолираш първото. Ако го прави за наказание, поне да не изглежда, че ти пука.

Иначе всичко е на периоди, слава богу. Дори и с моята дъщеря още и още, дето преди две седмици си поревавах през ден, че не мога да я възпитам и е супер отвратителна и на всеки мой опит да съм супер положителна, асертивна и търпелива, отвръща с изключителен инат и егоизъм, пак прещраква по някое време (точно преди да полудея) и става много мила и отзивчива.

Просто, ако можеш да не се бориш, а да го изтърпиш, ми е съвета. И пак от опит - понякога изглежда толкова безнадежно, че си мислиш, че ако не предприемеш нещо, ще си остане завинаги такова леке. Но все пак не е така и минава.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12021

« Отговор #823 -: Юли 09, 2018, 12:58:32 »

Бизарко, толкова искам някой път да си поговорим за твоя опит с Бояна и все не намирам време. И аз съм в някакво отчаяние със Саня вече. Не знам какъв е тоя период, но е много тежко, много сме изнервени, въобще не действам както трябва и не се издържа. Беше толкова миличко дете и толкова бяхме близки и се разбирахме, какво стана, не знам. Реве за абсолютно всяко нещо, ама и за най-маловажните - вода да ѝ се пие, първо ще текнат сълзите и после ще каже. А вече твърде много ми дойде 7 години да се разправям с ревове и истерии и изобщо не мога да запазвам спокойствие. Лошото е, че Дани вече е голям и е направо мечтаното дете. Съответно само си търся как да прекарвам повече време с него, водя го на тренировки и къде ли не и си прекарваме супер приятно. И няма как да не ги сравнявам (в главата си) и да се изнервям още повече на Саня. Сега бяхме няколко дни само двете и си мислех, че е идеална възможност да се сближим пак и че ще е по-спокойно, а беше точно обратното - още повече реве за всичко, не ме слуша изобщо, за всяко нещо повтарям по безброй пъти и е направо влудяващо. Мени си настроенията за секунди. И знам, че основно от мен идва всичко това и че аз трябва да променя подхода, но просто нямам сили и нерви..
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #824 -: Юли 09, 2018, 12:59:12 »

Снощи беше някакъв ад. Събуди се, ревейки, че иска баща си, опитах се да я успокоя, тя ме удряше, казах ѝ, че баща ѝ е в банята и тя се напика в леглото. Полудях и аз и я нашляпах. Рева, докато той не я гушна, не му даде да я остави в леглото ѝ и спа между нас цяла нощ. Като ревнеше през нощта ако я докосна аз, ме риташе. Направо ми иде да се гръмна. Супер съм отчаяна. За всяко нещо истерия и напикаване.

Интересното е, че ето, днес сме сами в нас и няма драма никаква
« Последна редакция: Юли 09, 2018, 13:04:58 от utopia » Активен

Страници: 1 ... 31 32 [33] 34 35 ... 40   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: