star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Споделете на бебешка тема
Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Споделете на бебешка тема  (Прочетена 71449 пъти)
syanna
Newbie
*
Публикации: 2313

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #725 -: Април 16, 2018, 15:17:29 »

Напомняне в 9 без 10, в 9 без 5, че след малко е време за приготвяне за лягане.

Аз използвам часовника на стената, Инка не го познава още, въпреки че съм обяснила основните неща, но  знае числата, знае също, че когато голямата стрелка иде от едно до друго число това са 5 минути и е достатъчно за целта.
Казвам: "сега голямата стрелка е на 11, когато стигне на 12 ще са минали 5 минути и ще бъде време да миеш зъбите" Така нагледно показвам как времето минава и не аз са налагам, а часовника. Като минат 5-те минути казваш да погледне пак часовника (гледаш да не подминава  Lol) и, че е време. Мисля, че работи, макар не на сто процента, аз се разсейвам повече от нея и за съжаление трябва да я наблюдавам, иначе се заплесва и отива половин час, понякога нарочно бяга из апартамента и не иска да се оправя за лягане (х2, нали са 2 деца), аз също заплашвам, че като стане късно няма да има приказка и наистина не четем.

Последната седмица лягат много късно, но и стават късно, късен следобеден сън... Днес станаха в 7, в 12 вече бяха по леглатан сън, очаквам довечера да си легнат в нормален час, не се издържа иначе.

Корни, какво стана с градината? В същата ли оставате?
« Последна редакция: Април 16, 2018, 15:30:53 от syanna » Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #726 -: Април 16, 2018, 15:28:21 »

При нас е период на удряне, когато не получи нещо (изключително ми е неприятно, никога не го е правила, подозирам, че копира детенце от градината). Също употребява квалификации за мен и за сестра й: лоша си, глупава си - думички, които не присъстват в моя речник, отново от градината, предполагам. Обяснявам, че не се говори така, че ми е тъжно да казва това, че няма лощи, нито глупави деца (когато говори за малката).
3 седмици си е у дома заради боледуване (направи бронхит) и ми идва в повече за всяко дребно нещо да реагира така, освен това повечето време с нея изважда на показ всичко това, преди не ми е правило впечатление толкова много. Съвети?
« Последна редакция: Април 16, 2018, 15:32:05 от syanna » Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9029

« Отговор #727 -: Април 20, 2018, 13:16:28 »

Сияна (написах ти "Инче Smile) ), дано мине по-бързо периодът с удрянето. Не мога да дам съвет, но наптлно разбирам колко ти е гадно, и аз като видя неприемливо системно поведение при Бо го приемам тежко.

За градината си питала- не помня дали разказах някъде- дадохме втори шанс на новата, ходихме пак и Бо остана да поиграе малко. Мина добре, беше спокоен, има някои странни неща там, например, че всяка група има отделна площадка, но повечето са само един пясъчник. Чудя се по 2-3 часа лятото не им ли писва 16 деца сда стоят само на един пясъчник... Идеята е да има ред и да не се бутат. Учителките ми се видяха ок също, разпитвах как постигат такава дисциплина, не разбрах, сами се учели едно от друго, малко ми се обидиха даже, че намеквам наказания и строгост от тяхна страна.

Та, мина добре сравнително, да кажем, че бях почти 50% да сменим (мноого ме блазни локацията просто, с колелото на Бо стигнахме за 7 мин). Но мъж ми е твърдо против. И напоследък май се нареждат нещата в сегашната, така че и аз ще изчакам малко, преди да реша, поне до лятото. Пък дано не свършат местата.

Доста неща ми е мъчно, че бихме загубили- езика, въздуха, приятелчетата му, здравното напасване с групата, гъвкавостта, единствен плюс на новото си остава локацията.
« Последна редакция: Април 20, 2018, 13:19:23 от Korneliq » Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3094

« Отговор #728 -: Април 20, 2018, 14:27:00 »

Хахахаха копира дете от градината. Твоите все копират някой, сами не могат да се сетят. Не се сдържах, но всеки пост ти е как копира някой друг, идеална е,сама не и идва да те удари. Иначе с обяснения и минава като порасне и си поставил граница.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #729 -: Април 20, 2018, 15:48:33 »

Копират, да. Или нас, или друг от обкръжението. У дома не се удряме.

Абсолютно ново поведение има от 2-3 месеца насам, както и заучени нови изрази. И да, ще го обсъдя лично с преподавателките,  нормално е те и аз да работим в една насока. Не ми харесва като я попитам защо удря да не ми дава отговор, а да рецитира автоматично "повече така няма да правя", след което да го прави отново. И аз започвам да се чувствам в детска градина при такъв отговор. При положение, че в последната година не се е сещала сама да удря как ли се сети сега изведнъж, много интересно.
« Последна редакция: Април 20, 2018, 15:57:10 от syanna » Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13679

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #730 -: Април 20, 2018, 17:27:34 »

Пробват, опитват нови неща. Голямата защо е посягала на малката? Защото е показвала характер и иска да приложи сила в момент, в който е решила, че няма др вариант. Сядаме, говорим си, че сме хора и водим разговори, като не ни харесва нещо, не налагаме сила, а използваме думички. Не всичко е копиране ;)
И аз забелязвам, че ти е мн виновна тая градина...
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #731 -: Април 20, 2018, 18:14:31 »

По-скоро е момент и пробва територията по нов начин. Моето на три ме ухапа няколко пъти по ръката,защото го водех ,където не му е кеф. Негово си беше Ноу хоуто за стратегията и трябваше да го изкореня. А пък като минкаже механично повече няма да правя така и не знам защо го направих...
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6317

Усмивка

« Отговор #732 -: Май 08, 2018, 14:01:08 »

Да си кажа за Варна:
Много ме кефят в Педиатрия в Майчин дом. Наложи се да ни приемат за половин ден - супер отношение от всички -лекари, сестри, санитарки! Страшно мили и спокойни... което помогна и на мен да съм спокойна. Много внимателни бяха и с Боян. Условията също са много добри. Абе, да не ви се налага, но ако се наложи, да знаете.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #733 -: Май 08, 2018, 14:06:27 »

Добре ли сте, Смайли?
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6317

Усмивка

« Отговор #734 -: Май 08, 2018, 14:18:26 »

Добре сме, да.
Изкарахме всички стомашен вирус. Боянче най-леко, де, за щастие. Аз бях на умирачка онзи ден. Той вчера започна да повръща по малко, заведох го в МД за преглед сутринта, опитах се да давам някакви неща да спрем повръщането, но не се повлия. И на обяд го заведох вече за система. Държаха ни до вечерта, спря повръщането, той самият живна малко. И така. Дрисък не го хвана, овладяхме положението бързо. Но си остава на диета.
Викам няма да го пускам на ясла тази седмица, малко да си позакрепне вкъщи... И звъннаха да кажат, че има скарлатина в групата му. Хайде тичай сутринта да пускаш гърлен секрет. Чудех се дали да пускам бърз тест или да чакам за антибиограма 3 дни... АМа така и така ще си е вкъщи, пуснах с антибиограма, че поне ако излезе нещо, да започнем веднага да лекуваме. И така. Чакам си.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16069

« Отговор #735 -: Май 08, 2018, 14:54:24 »

звъннаха да кажат, че има скарлатина в групата му. Хайде тичай сутринта да пускаш гърлен секрет. Чудех се дали да пускам бърз тест или да чакам за антибиограма 3 дни... АМа така и така ще си е вкъщи, пуснах с антибиограма, че поне ако излезе нещо, да започнем веднага да лекуваме. И така. Чакам си.

О, фак, съчувствие, дано не е намазал... Razz Ебаму скарлатината тая година, честно. И не се извинявам за езика. Ако имате и се лекувате после пак пусни с посявка и консултирай с док да му дадеш и Бронховаксом, защото подкрепя да не я лепне втори път, а от опит знам, че се върти с месеци.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4289

« Отговор #736 -: Май 08, 2018, 14:59:39 »

Браво, че се е разминал леко Smile
Дея в петък изпи последния АБ за ангина.. днес отново е цъфнала и на двете сливици.
На 26ти е на състезание, а вторник уж имат тържество :/ kill me please
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #737 -: Май 08, 2018, 15:06:45 »

Браво, че се е разминал леко Smile
Дея в петък изпи последния АБ за ангина.. днес отново е цъфнала и на двете сливици.
На 26ти е на състезание, а вторник уж имат тържество :/ kill me please

Ми ти Бронховаксом давала ли си им до сега? Защо имам чувството, че вече за н-ти път са с ангина?
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #738 -: Май 08, 2018, 15:29:37 »

Кате, това само може да ти покаже, че не е бил вашия АБ. Посявка не правихте ли? По-сигурно от това няма.
До др вторник има седмица, макар да не мисля, че тържествата са на живот и смърт. Ако не е укрепнала, не й трябва тържество. Още повече, че масово смятат, че болни или здрави, децата трябва да идат на тържество и става мазало след това.
Тоя Бронховаксом Мариела го пиеше заради трахеити те й. След всяко спираме, се разболяване за АБ. На третото пиене УНГ й го спря, имало и такива реакции. Да си знаете. А и сезонно есен се пие.
Смайли, бързо да се възстановявате. Много са кофти стомашните вируси, изисква време да се възстанови хубаво организма, честичко окапват лесно после на всякакви вируси.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4289

« Отговор #739 -: Май 08, 2018, 16:21:19 »

Не сме пили, ангини не са арали от миналата година...Даже да не те и излъжа, Яна беше бебе, кгоато Дея беше с ангина.. все уши я мятат нея.
За тържеството - тя си го иска милата, никъде не съм казала, че трябва задължително да е там.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #740 -: Май 13, 2018, 20:06:43 »

Ох. Имате ли опит с глезещи баби?

Преди малко Бо изпадна в ужасна истерия, от тези,които траят над 15 минути, рев и ритане, ако му говориш и го доближиш- още повече ритане, ако го оставиш сам- пак се ядосва (а и майка ми отказва да го остави, според мен пък най-бързо ще се успокои, ако остане сам в стая. Ще реве, ще реве, пък ще дойде.).

Защо беше истерията- звъннах да го взема и тогава се почна. Вероятно не е бил предупреден (знаеше от преди часове, но майка ми е пропуснала да напомни малко преди да дойда- а нали децата обичат да са подготвени какво следва).

Та, тук идват два въпроса. Първо нормално ли е- това е само след ден при нея- вярно, беше точно след болестта му (тоест 3-4 дни при нас скука, лекари, а след това веднага щом се оправи- излизания, занимания). Но след отсъствието ни цяла седмица например беше обратната реакция- зарадва се, гушна ме и каза "хайде да се прибираме, мамо".
И как се процедира с такава истерия? права ли съм, че трябва сам в стая (след като нормални въпроси и разговори не вършат работа- рита и крещи).

Второ какво да правя с майка ми- мноого ги глези, вдига ги при първо мрън (4 годишни деца почти!), купува подаръци постоянно, изпълнява всякакви желания. съгласява се с мен, че това е лошо възпитание, особено за момче,но пак го прави, такава си е.

И ми е леко криво, даже на детето казах, че ми е тъжно, че не е искал да го взема (според мен е ок да си говорим и за нашите (на родителите) чувства, да знае, че и ние сме хора и поведението му има последици). Знам, че е тъпо, ама пак ми е криво- в последно време съм толкова търпелива с него, особено като беше болен, и да изпада в истерии, че ме вижда :(

при вас случва ли се? и пак да питам, нормални ли са такива детски истерии на възраст, на която говори отлично?
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #741 -: Май 13, 2018, 23:15:05 »

Нищо не помага срещу глезещи баби, даже Райт. Директно моля, обяснявам и се ядосвам на майка ми. Не ме чува. Като е с тях ,толкова се разглезен, постоянно е в истерия,защото ще го защитят, иска всичко, носят му тайно сладко ,храни го с лъжица, докато играе!!!!!!!!!!
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17292

A believer

« Отговор #742 -: Май 13, 2018, 23:21:18 »

Ъх, съчувствам. Отвратително, че майка ти го глези така, не спирай да ѝ намилаш. Аз при истерия гоня в другата стая, понеже НИЩО не помага иначе, и ѝ казвам да дойде като се успокои. Действа безотказно освен ако не е преуморена.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*

« Отговор #743 -: Май 14, 2018, 01:23:46 »

Ъх, съчувствам. Отвратително, че майка ти го глези така, не спирай да ѝ намилаш. Аз при истерия гоня в другата стая, понеже НИЩО не помага иначе, и ѝ казвам да дойде като се успокои. Действа безотказно освен ако не е преуморена.
О да, това е и моята тактика. После като дойде успокоена, сядаме и говорим. От скоро пращам и на размисъл на стъпалата. Да си мислят какво са сгрешили и какво ще поправят в поведението. Установявам, че всъщност твърде добре чуват какво им казвам.
За глезенето - картите на масата. Това ми харесва, онова не ми харесва, иначе няма да те приемат за капацитет родител. Ама хубаво давам акъл, ще ги видя моите баби как ще ми ги разлигавят два месеца. Запазвам си правото да ви рева!
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #744 -: Май 14, 2018, 11:05:30 »

Да, имам, БОГАТ опит. Каквото и да казвам/правя – не съм ги поправила бабите. И не вярвам в каузата да превъзпиташ възрастен човек.
Корни, Цвета е на 6 г, не само, че говори, ами скоро ще почне и да чете и изпада в такива истерии, какво говориш ти? Деца! Разбира се, че е нормално.

Обаче той не е ревал, защото те вижда, моля те, как може да го допуснеш??, а защото ще го изваждаш от някаква ситуация, която към момента му е комфортна. Това с лекота да излезеш от ситуация, която ти носи удоволствие, защото осъзнаваш, че в момента просто ТРЯБВА да се прави/случи друго, съгласете се, е умение, което и възрастните трудно прилагат понякога…

Аз истерията се опитвам да я игнорирам и да запазвам самообладание. Обаче свекито само да са мрънали, какво остава да са в истерия, е разперила крилете. Дразни ме ужасно, тя буквално не им дава да реват, а за децата това понякога си е себеизразяване, отдушник, особено за Тео, който дори още не говори! Ама върви й разправяй на нея, уж е педагог…
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15243

« Отговор #745 -: Май 14, 2018, 12:26:30 »

Корни, ти пък и ти криво ти било, че не искал да го вземеш Cheesygrin Какви хора, от какво се оплакват Smile)) Сигурно ти е станало криво, ама той е дете, при баба си, остави го да му е приятно, щом има възможност. А и децата реагират толкова спонтанно. Сега е ревнал, защото си го взимала и искаш да стане веднага и е изненадан. Малко по-късно съвсем друга може да му е реакцията, няма смисъл да си слагаш такива неща на душата.

За глезенето, освен ако не е нещо фундаментално в разрез с възпитанието, също е нормално и гледай да работиш нещата в своя посока. Ако иска да му купува неща, кажи й какво си си харесала в някой магазин примерно, за вдигането - то си е за нея. А и децата след един ден адаптация вкъщи си спомнят бързо какъв е режимът. Моите не мога да кажа, че някой кой знае колко ги е глезил, по-скоро им купуват грозни и вредни неща, ама нали ги гледат пък - преживява се.

По-дзен го карай, всички тези периоди са толкова от днес за утре. Утре ще стане капризен и нищо няма да иска, ще забравиш, че си се тревожила даже. За вдигането - то си е за нея. Просто да знае, че вкъщи никой не го носи.

За в другата стая и истериите и аз съм за - помага много, дори ми спестява и на мен да се карам, с времето все по-бързо се успокояват. Ако на нея не й харесва да го прилага - окей. Ама поне й кажи - вкъщи аз съм шефа и като съм с него аз съм шефа. Ако сте и двете и пак си прави, каквото си иска - еми да се оправя тя с тръшканиците, както намери за добре, направи си кафе.

Аз лично не се боря с нищо вече. Имайки предвид, че моите като ги оставям по бабите и както не гледаме телевизия, се научават на всичките простотии и тъпи сериали, ама ...това е положението. После демидж контрол вкъщи, но пък съм си починала междувременно Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #746 -: Май 14, 2018, 14:04:03 »

Принципно с всичко съм съгласа, Биз и Фей, ама бях афектирана вчера.  Именно защото пред нашите запазих спокойствие при цялата почти 30 минутна истерия и после ми се натрупа.

За отделянето в друга стая съм права значи, другия път ако пак не ме слушат, дет вика Биз-  оттеглям се с кафе и тя да се оправя.

Фей, баш, майка ми не дава да ревнат и за минута, всички желания се изпълняват на мига.

Както се казва, няма пълно щастие, решиш да свършиш нещо/ да си починеш от дете 1 ден и се създава друга драма  Lol
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17292

A believer

« Отговор #747 -: Май 14, 2018, 14:08:53 »

Абе аз имам въпрос - какво да я правя като се ядоса за нещо, как да я уча да се овладее (то не че аз мога много-много Cheesygrin), но сигурно има някакви неща, които мога да предприема. Примерно нещо ѝ забранявам и тя почва да се тръшка и крещи, на мен не ми пречи особено, но трябва някак да преработи емоцията, нали?

Корни, мен питаш ли ме, като баща ѝ я носи и после тя на мен се тръшка, направо полудявам на тая тема, само да вдигне ръчички и веднага я е вдигнал, а е 11кг, баси, не е бебе.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*

« Отговор #748 -: Май 14, 2018, 14:47:26 »

Ути, мъничка е още да овладява емоциите си. В такива ситуации просто изчаквам да мине бурята и си говорим после стандартните неща. Дали й харесва така да се държи, ако е тъжна или ядосана, да дойде да ми каже. С времето сама ще установиш какво й влияе и въздейства.
Не, че не изпада и малката понякога в подобни драми, особено ако играем на нещо и тя губи. А пък аз не съм от хората, които ще се оставят да паднат, защото детето трябвало винаги да побеждава. Та врещи си, чакам я да се успокои (ходи понякога на стъпалата Tongue), после й обяснявам, че за това сме хора, за да си говорим с думи и да се изразяваме, когато нещо не ни харесва.Сега, на този ваш етап - търпение и говорене. Все в един момент ще започне да вдява тия по-сериозните неща.
Аз обичам да си говоря с моите като с равни. Гади-гуди, бебешки език и лигавене ми е трудно и спънато. Лигавят се с баща си. Обаче пък обичам после да дойдат и да ми споделят нещо, особено сега с по-пуберските вълнения на Мими Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #749 -: Май 14, 2018, 16:04:28 »

Като Пупи – не се лигавя, обяснявам като на големи. Като реве, че е загубила нещо й обяснявам, че то ще изскочи от някъде и вече се е научила и е много смешна, защото сега вече идва при мен и ми вика: Мамо, няма ми Барби Уинкс, амааа…то ще изскочи от някъде. Супер смешно ми става.
Като забраня нещо казвам: Знам, че много искаш шоколад (примерно), но в момента няма как да ти дам, след като сме си измили зъбите (примерно) не ядем сладко и това е, обещавам утре да ти дам. Ако ревът продължи – игнор. С годините, ама при нас наистина са години, тъй като разбра едва сега на 6, че не минава номерът и това е.
Ако реве, че нещо се е съсипало, ония ден Тео й скъса някакво творение от хартия, казвам, че ще направи по-хубаво…
Изобщо гледам да бъда спокойна, да казвам истината, да подхождам като към голям и отговорен човек и да се придържам към правилото, защото и един път да нарушиш…край.
Активен

Страници: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: