star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Споделете на бебешка тема
Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Споделете на бебешка тема  (Прочетена 67939 пъти)
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13625

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #700 -: Февруари 22, 2018, 13:00:38 »

Повръщането е повратен момент в желанието ми да имам трето  Lol
Особено след премеждията с втората бременност, разправиите с лекари и възможнисте диагнози, които чух, направо се отказвам. После пък си давам сметка, че децата са уж в идеална възраст (ще си гледат бебето  Lol) и ако много искам трето, сега е момента. Обаче!!! като се има предвид, че от скоро спя по цяла нощ, абе май ще изчакам още преди да го обмисляме!
Аз съм егоист в друго отношение - искам да си почина, искам да се наспя, искам да седя и да наблюдавам децата как си играят, щуреят и се забавляват. Това истински ме зарежда. Искам пътуване също, ей така мятаме се на колата и потегляме.
Обаче и си давам сметка, че съм силна на думи и верояно никога няма да се престрашим да имаме трето дете.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4282

« Отговор #701 -: Февруари 22, 2018, 13:11:59 »

Е, точно като мен Smile това повръщане ми разказа играта и то не самото повръщане толкова, колкото отпадналостта от него. Не можех буквално да стоя права.
И всички останали неща Smile
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1703

« Отговор #702 -: Февруари 22, 2018, 14:12:36 »

Аз лично не мисля, че ще имаме трето. Психически и финансово не можем да си го позволим. А това, което за мен е проблем в малката разлика, е, че в момента имам едно прясно проговарящо двугодишно и едно симпатично новородено и и на двете не мога да им обърна адекватно внимание заради създалата се лудница. Иначе и мен ме крепи надеждата, че в един момент ще стане по-лесно и ще са си другарчета.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16047

« Отговор #703 -: Февруари 22, 2018, 16:11:23 »

То май наистина, докато има дете под 3г, без значение другото на колко е, на човек му идва да си причини  нещо Cheesygrin

За Цвета беше под 5 тоя праг...Съжалявам. Обективна реалност.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1426

« Отговор #704 -: Февруари 22, 2018, 17:19:13 »

При нас ММ вече мисли за 3то, Сиянка, аз се дърпам... поне още 2г мисля да сме си 4ма... после ще видим.
Сега чакам Кико да стане на 3г - сега е едва на 2, за да може и той да нине поне малко детския пубертет, че в момента ме побърква ;)
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 596

« Отговор #705 -: Февруари 22, 2018, 18:13:12 »

То май наистина, докато има дете под 3г, без значение другото на колко е, на човек му идва да си причини  нещо Cheesygrin

За Цвета беше под 5 тоя праг...Съжалявам. Обективна реалност.
Мхм, колко добре си живеех, като си мислех, че след три, минава тегавия период и ще спра да съм, както някой каза, звероукротител, ама уви Cheesygrin.
Всъщност едно голямо облекчение се случи при нас, като навършиха три и то е, че мога да излизам на дълги разходки, паркове или пък да напазарувам сама с двамата и ме слушат много. Защото преди това беше кошмар, всеки търчеше на някъде и беше голямо изпитание на нервите.
Иначе аз много пъти съм споделяла и не крия, че на моменти е много трудно с близнаци, като бяха бебета пък да не споменавам.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #706 -: Февруари 23, 2018, 08:16:05 »

Мисля, че все по-категорично се отказвам от трето.
Ако животът потръгне в определени посоки може в бъдеще пак да гледаме деца, не биологични, но не искам да се заричам нищо.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6307

Усмивка

« Отговор #707 -: Февруари 23, 2018, 08:33:50 »

Аз тука да си споделя, без много да е по разговора...

Отскоро започна да не се притеснява чак толкова от други деца. Даже на площадката отиде на няколко пъти вече при други дечорля с интерес. А преди странеше. И ми е много чувствителен. Стряска се от писъци, викове, ревове, някой друг като казва "Не" на някое дете се сърди на мен. Снощи рева неутешимо в прегръдките ми дълго време. Събуди си се с рев. Бяхме на рожден ден на братовчедка му (5г) и там пълно с деца (и бациларник страшен.... :/ ). Та като се прибрахме беше толкова ревлив, хленчещ, горкият в повече му дойде. Ама трябва... че в яслата какво ще го правят.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #708 -: Февруари 23, 2018, 10:58:36 »

Оф. Тео е същият. Крясвам на Цвета, онуй реве 2 часа, чак се тресе Razz
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2303

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #709 -: Март 12, 2018, 14:24:47 »

В кoe детско има зелени човечета, герои със зелени лица или нещо подобно?
От 3-4 месеца опитвам да обясня, че лицата на хората не се оцветяват в зелено, нооо нямам шанс... Днес питах къде в виждала такива хора и единственото логично беше да е от някое филмче. Аз обаче не съм в час, у нас не гледаме нищо, идеи? Като оздравее и тръгне на градина ще питам, но сега се сетих и се чудя  Confused
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #710 -: Март 12, 2018, 14:45:49 »

Angry birds, Отвътре навън, Шрек, Симпсън, ама те са жълти. А може просто да е детско въображение.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4282

« Отговор #711 -: Март 12, 2018, 15:27:04 »

Дея рисува сини коси.. /и мен най-вече/.. когато ме пита има ли мамо сини коси, обяснявам, че само ако се боядисат или някой ги нарисува са такива.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #712 -: Март 12, 2018, 15:28:49 »

Гъми Беър Cheesygrin
Цвета е на 6 и сега започна да догажда лицата в някакво телесно бледо розово. Преди това нямаше сила, която да я убеди, че трябвало в такъв цвят да са.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #713 -: Април 09, 2018, 22:46:04 »

Доказателство, че прекарвам прекалено много време с детето.. и вече е време да се върна на работа:
прибирам се тази вечер от тренировка, някаква котка изскача изпод една кола и минава край мен и аз възкликва: "тсе тсеееее". Което е на Боян ентусиазираното "Котееее!!"
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17191

A believer

« Отговор #714 -: Април 09, 2018, 22:55:34 »

Lol Lol Lol Lol Lol

Вчера си вървим с мъжа, сами Exclamation, и стигаме до един светофар и аз вместо да кажа "натисни бутона", казвам "сипи си". Умряхме от смях Lol Мислех си колко е топличко и как ще си купим по едно Съмърсби, ама иди, обяснявай Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

lioness
Newbie
*
Публикации: 8488

« Отговор #715 -: Април 10, 2018, 07:41:07 »

Предната нощ сънувах, че Митко ми е докопал телефона. А всъщност сама си го взех от зарядното и го пуснах зад таблата на спалнята. Мъжа ме пита какво издънча и аз гордо: Пуснах си телефона зад спалнята  Cheesygrin
По-късно същата вечер усетих някакъв натиск на краката, след това мъжа ми скочи и взе да рови чаршафите в долния край на леглото. Викам си - край!, пак се преби това малкото, пак падна от спалнята и скачам да ровя и аз в чаршафите. По едно време се усетих, че той си спи в кошарата. Иво пък ме пита: "Добре ли си? Боли ли те много? Сънувах, че ритам една патка и такъв шут ти набих..."
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #716 -: Април 10, 2018, 08:53:06 »

Lol Хич да не е, забавно е във вашето легло
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17191

A believer

« Отговор #717 -: Април 10, 2018, 10:21:14 »

Сънувах, че ритам една патка и такъв шут ти набих..."

Lol Lol Lol ЦВИЛЯ!  Lol Lol Lol

Ама вие сте с мъж вечееее, госпожа, и да не се похвалите, честито Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

lioness
Newbie
*
Публикации: 8488

« Отговор #718 -: Април 10, 2018, 11:11:38 »

Ама с мъж сме бе, много е яко  Cheesygrin И още по-яко е, че Митко не го е забравил, благодарение на ежедневните видео разговори. Като влезе баща му вкъщи първо се заби в краката ми, Иво целуна мен и Ди, след това му подаде ръце и той като му се гушна и край! Вече реве пред неговата баня, влиза с него в тоалета, спи отгоре му от първата нощ. Чудесно е, толкова съм свободна! Той като цяло предпочита мъжка компания, дядовците са фаворити, като ни дойдат гости само в мъжете ходи и от техните чинии яде. Жените са обслужващ персонал и толкова.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9000

« Отговор #719 -: Април 15, 2018, 22:02:30 »

охх, искам да ви опиша как протича лягането ни, да кажете къде греша...

Вечер имаме уж режим- към 21ч (плюс минус 10 минути) започваме да се оправяме за сън. Ако случайно гледа нещо, се паузира (понякога с рев, ама откакто въведох таймер е по-добре, както и ако предупредя няколко пъти, че спирам). Ако играе, казвам да се отправя към банята. Без значение кое от двете, започва  едно протакане и лигаване. Заиграва се с нещо, започва да тормози кучетата, да бяга и да се крие, хили се. Оставям го малко и пак напомням за зъбите, пак същото, лигавене, смях, не ми отговаря. Започвам да се изнервям и вече със закани/заплахи ("ако не отидеш веднага, няма да ни остане време за книжки/ няма да купим Х утре/ ще се караме...)- пак не ме чува сякаш- не отговаря или казва "само да (еди какво си, но то продължава до безкрай)." Най-ме дразни, че няма диалог, държи се неадекватно и ненормално според мен, все едно не чува и не разбира. Накрая почти винаги така се изнервям, че отива с влачене/бутане/викове в банята, започва да плаче и се караме- не иска аз да го приспивам, сърди ми се и т.н. Опитвала съм спокойно, но може да продължи с часове и се губи адски много време, накрая заспива в 23ч, а става редовно в 7 (само игла да падне около него и се буди).

През деня на 90% е различен- има диалог, говорим си постоянно и приятелски, правим забавни неща. Е, пак ползвам подкупване/заплахи, което знам, че не е ок, но като се разлигави и спомена един сладолед, ми е гарантирано спокойно ходене за ръка около колите например Cheesygrin

Четох за хиперактивност, отговаря на някои точки (постоянно говорене, много движение, трудно се изморява), но на други не (това поведение не е навсякъде- в градината слуша и не е агресивен към други деца, може да фокусира внимание за интересна дейност поне 15 мин и т.н.).

Кажете нормално ли е, къде грешим, какво да променим. Ясно ми е, че трябва да започна от себе си с повече търпение, но за добиете представа ще кажа, че дори мъж ми му се изнервя в тия ситуации и  насила го носи до банята, а той е еталон за търпение и издръжливост на стрес. Разбира се, моят праг е по-нисък.

Иначе имаме ритуал от бебе- зъби, миене, пишкане, пижама, четене на книжи, гасим лампа и се гушкаме и откакто говори повече- разказва приказки или за градината. Въпросът обаче е да стигнем до ритуала.
« Последна редакция: Април 15, 2018, 22:05:34 от Korneliq » Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #720 -: Април 15, 2018, 22:09:57 »

А опитвала ли си от далеко да го подготвяш за ритуалите. Предварително да му обясниш, че още малко ще играе/гледа, че предстои баня и целият ритуал. Преди да влезете в бясното гонене, да го подготвиш, за да тече и диалогът, който търсиш. Аз наказвам, не търпя да ми се лигавят, то и с времето се разреди де, но почнат ли - има санкции. Без таблет, без нещо, което са искали. Аз водя все пак, не те  Razz
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9000

« Отговор #721 -: Април 15, 2018, 22:18:08 »

Да, винаги е предварително обяснено- след вечеря ще гледаме малко и ще мием зъбите, после- след 5 минути ще мием зъбите, после- паузирам и ще мием зъбите. Много добре знае какво предстои, според мен просто протака и ни разиграва. Той и след като легне говори и задава въпроси поне 30 минути. вика кучетата, пита ни какво правим, иска вода и т.н. Вариант е да не му се спи, но дори като е преуморен е подобно. Плюс това като ляга в един и същи час би следвало да му се доспива...Ето аз вече и в 22ч едвам гледам  Lol

Аз също съм строга и наказвам- един път наистина стана късно, протака твърде много и му казах- директно гася и без книжки. Рева, но не отстъпих, разказах му приказка на тъмно накрая като се успокои. Ама не помага- като напомня този случай, пак си се лигави и  не отива послушно в банята, както аз очаквам...

Вероятно е до характер (лъв, шеф, с мнение и винаги да е център на внимание и да е неговото), но все трябва да има начини за по-безболезнено съжителство (защото аз съм същата).
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #722 -: Април 15, 2018, 22:31:47 »

Ами явно е усетил как може да ви работи и се забавлява от това  Lol Пък дето сравняваш с градината, там са строги и няма днес може, утре не. Забранените неща си остават такива, режимът се спазва от всички. С моите сме се разбрали, че само в петък и събота може да се седи од късно. Но ако зависи от тях, всеки ден ще си лягат в 11:30. Да, аз едва гледам, лежа и дремя, те щуреят, кипят от енергия и това адски ме вбесява  Lol Обаче ако инцидентно са легнали късно и на сутринта едва стават, не спирам да натяквам, че си е техен проблем и вина имат само те, защото са решили да не ме слушат относно лягането навреме.
Ако ти е успокоително, с времето стават разбрани, той вероятно и сега те разбира и знае, че си права, но е във възраст, в която водят постоянна война (да яде, да спи, да се мие, да ходи някъде, защото ти си казала така). Обаче е важно и да му покажеш, че ти си авторитетът и че няма той да ръковои цирка! С Роси нещата се кротнаха след 3 и половина, но деца различни, нрави различни, твоичкият е явно по-темпераментен.
Надявай се на безболезнено съжителство  Lol Аз чакам с трепет пубертета. Като я гледам голямата сега как ми се цупи и подбелва очи, не ми се мисли какви разговори ще водим или по-скоро как ще ме наказва с мълчанието си Lol
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15231

« Отговор #723 -: Април 15, 2018, 23:48:12 »

Моите и сега са така, пълен ужас. Той е и малък и е нормално, според мен няма да е дълъг период. Просто дръж на системата, повтаряй колко е часът и в колко трябва да е в леглото. Моите като прекалят и им казвам, че на другия ден такава разправия няма да търпя и на следващия ден са без филмче/десерт и един час по-рано в леглото. Пробвай като е спокоен да го питаш помни ли какви са правилата за лягане; а помни ли снощи какво е направил и в колко е легнал; довечера ще се опита ли по-добре? Като цяло при нас това работи чат-пат като се стегнат и после пак минават на стария режим.
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 596

« Отговор #724 -: Април 16, 2018, 11:04:05 »

Корни, много те разбирам, понеже ми се струва, че Тео и Бо имат доста прилики в характера.
Ние специално с лягането нямаме големи драми, но пък има други ситуации, при които се държат по сходен начин, абсолютно лигаво и изнервящо. Освен всичко друго, което ти и другите сте написали като тактики и които и аз използвам, при моите много действа следното. Когато са спокойни и си говорим, например докато се разхождаме, им разказвам уж за някое дете, което им е приятел или пък за някой по-голям батко, който харесват, как вечер сам се съблича, отива в банята, мие си зъбите и се облича сам, и колко е хубаво да си голям и да не се лигавиш. Съответно измислям различни истории, които разказвам съвсем непринудено, но пък те ги запаметяват и искат и те да са вече големи и да са като батко еди кой си. Ох, не знам дали много се разбра какво имам предвид. Когато пък много ме слушат и се държат добре, винаги им казвам, колко съм горда с тях, че са направили това и това и те в един момент толкова влизат в роля, че забравят за глупостите.
Също, когато съвсем се самозабравят от лигавене и се държат неадекватно и трябва да ги влача до банята например, и аз започвам да се държа с тях като с бебета, казвам им, че щом ще правят така, значи са бебета и ще ходят на ясла, ще им слагам памперс и биберон и ще им давам мляко.Тях това ги ужасява Lol и бързо влизат в релси.
Аз с Маги в един период имах много проблеми с ината за абсолютно всичко и откакто започнах много да и говоря, да съм търпелива, да я хваля, да и повтарям колко съм горда с нея колко е разбрана, защото..., настъпи голяма промяна и в момента се разбираме идеално за всичко.
С Теодор обаче ми е по-трудно, при него проблем е постоянното мрънкане за нещо, ама работим по въпроса, че е супер изнервящо.
Активен

Страници: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: