star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Споделете на бебешка тема
Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Споделете на бебешка тема  (Прочетена 78037 пъти)
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16109

« Отговор #675 -: Февруари 21, 2018, 11:45:39 »

Леле, ако Ути сега забременее с второ аз си наливам едно голямо, взимам огромна купа пуканки и такова шоу няма да съм гледала скоро Lol
Моля, да не се приема като обида или нечие подценяване!!! То второто винаги си е шоу, ама с малката разлика сигурно си е шоу х 2 Cheesygrin Много злорадо бих го наблюдавала, сориииии Lol Razz
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2339

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #676 -: Февруари 21, 2018, 12:01:56 »

Шоу пълно, щом на моето спокойствие понякога идва в повече  Lol
Обаче сякаш малката изкара пубертата преждевременно, с повече обяснения се резбираме, много говори и много разбираемо вече. Светлина има! Освен това започват да играят много заедно и да се търсят, въпреки че намират и причини да се скарат...
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17469

A believer

« Отговор #677 -: Февруари 21, 2018, 13:11:45 »

Е то няма да е сега, както казах, но мерси, Фейо, злоба такава Razz Lol

Аз като цяло мисля, че не мога да изкукам повече от това, което беше, когато Ади беше бебе, така че все тая. Стигнах си лимита Lol
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

juliet
Newbie
*
Публикации: 1729

« Отговор #678 -: Февруари 21, 2018, 18:06:59 »

Ут, за съжаление можеш. И аз си мислех - кво толкова. Живеех и с идеята, че като първото дете ми се падна трудно, второто няма с какво да ме изненада. Да, ама не. С година и десет месеца разлика мога да кажа, че кошмарът е пълен. С едно дете се оказа леймърска история. С две е нещо страшно, особено когато първото е залепнало за майка си като гербова марка. Не иска да спи в отделна стая. Не иска да спи с баба си, не иска да спи с баща си. Иска мама. А мама върви комплект с ревящо бебе. Между другото не иска да заспи и докато бебето е будно в стаята. Добре ли звучи? За разкош бебето е с жестоки колики и повръща доста. Както се сещата сънят е мираж, а какво се случва с две недоспали бебета? Истерия. Стигнах до там, че правих консултация с детски паихиатър. На някои хора може и да им се получава лесно с породените деца, но ние не сме от тях. Като съм те слушала за Ади, не ти препоръчвам да се пробваш сега. Дай и време малко да порастне.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9082

« Отговор #679 -: Февруари 21, 2018, 18:15:17 »

Мен много  ме е страх от породени се пазахме интензивно в този период  Lol С което само мога да изразя възхищението си към всички, които доброволно са го избрали. Знам, че в дългосрочен план си струва и децата би трябвало да са по-близки.
Мисли в тази посока, жул, гадно е сега, ама просто трябва да мине, месеци, години още и това е, а после две отраснали играещи си деца и ти си пиеш коктейли на пажа (примерно)  Cheesygrin
За мен децата са вид инвестиция, гадно и трудно в началото, но после с дивиденти  Cheesygrin

Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #680 -: Февруари 21, 2018, 18:20:33 »

Стигнах си лимита Lol

YOU KNOW NOTHING!!! Lol Lol Lol
Ох, искам да родиш сега (злобно злобее и се хили ехидно) Razz
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #681 -: Февруари 21, 2018, 18:22:42 »

На някои хора може и да им се получава лесно с породените деца, но ние не сме от тях.

Ами аз не познавам такива...хора с породени или с близнаци. Все е мъка Rolling Eyes

Жул, милата...Прегръщам те. Разбирам те, макар донякъде...Нали знаеш - И ТОВА ЩЕ МИНЕ... Kiss
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12021

« Отговор #682 -: Февруари 21, 2018, 18:24:20 »

Жу, сега ти е много труден период, обаче стискай зъби, минава и заминава и даже се забравя. В момента с ръка на сърцето мога да кажа, че ми е ЛЕСНО с две деца на 6 и 4. Ама песен е направо! Големи, разбрани хора, играят си много заедно, няма бели, няма истерии, не помня откога не съм викала. Сега вече наистина ми е удоволствие да съм майка, да възпитавам и да се занимавам с тях, а не звероукротител и обслужващ персонал. Така че стискай, идва хубавото Smile
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8545

« Отговор #683 -: Февруари 21, 2018, 19:56:36 »

Жулс, много мъчно ми стана. Не ти е леко. Не знам какво да ти кажа, аз не съм за пример, но виж Лора какво ти пише. А нейните деца са наистина впечатляващи, добри и разбрани. И твоите ще са на един акъл, ще са си другарчета в игрите и живота.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3150

« Отговор #684 -: Февруари 21, 2018, 20:15:54 »

С деца с разлика пет години е чудесно. Голямото се справя,занимава само, играе маймун пред бебето и то си има интересно какво да зяпа. Обяснила съм му правилата, няма ревност и истерия. Ако бебето много настоява да спи с някой да го топли пак на брат му го давам. От първия час у дома спят в една стая, всеки в гнездото си. Спят по цяла нощ, бебокът явно интуитивно усети,че ще се спи. Малко се разминават за спането на обяд, но ще ги синхронизиран. Не се носят бацили от градината,защото от пет години ги ближе тия бацили там и горе долу е свикнал. Много си почивам. Но големият наистина само с присъствието си и движението занимава бебето. Навън малко се караме, че се налага да се прибираме,ако бебето реве, а пък има интересна игра, но ще ремонтирам това скоро.
« Последна редакция: Февруари 21, 2018, 20:19:31 от D.Dimitrova » Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #685 -: Февруари 21, 2018, 22:37:19 »

С деца с разлика пет години е чудесно. Голямото се справя,занимава само, играе маймун пред бебето и то си има интересно какво да зяпа. Обяснила съм му правилата, няма ревност и истерия. Ако бебето много настоява да спи с някой да го топли пак на брат му го давам. От първия час у дома спят в една стая, всеки в гнездото си. Спят по цяла нощ, бебокът явно интуитивно усети,че ще се спи. Малко се разминават за спането на обяд, но ще ги синхронизиран. Не се носят бацили от градината,защото от пет години ги ближе тия бацили там и горе долу е свикнал. Много си почивам. Но големият наистина само с присъствието си и движението занимава бебето. Навън малко се караме, че се налага да се прибираме,ако бебето реве, а пък има интересна игра, но ще ремонтирам това скоро.

Да. Подкрепям в голяма степен...
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13768

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #686 -: Февруари 21, 2018, 23:17:24 »

Джулс, добре си направила за консултацията. Ако проимаш нужда и за себе си, върви, говори, излей си мъката! Дано поне имаш малка отмяна, звучи адски изтощаваща тази малката разлика, но пък после ще си вървят паралелно и изведнъж ще отмине.
Иначе и на мен ми е комфортна разликата от 5 г. Имахме си нашите мъки, особено съвпадането на ясла и първи клас, денонощно ревящо бебе и истерясала майка. То това е и най-големия проблем на децата - техните майки!
Сега ми е песен, играят си, гледат си нещо, четат си приказки, днес май не съм се карала и крещяла  Lol И спането оправихме, сега ако и Роси прояде нормално, ще си помечтая да мириша бебе  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #687 -: Февруари 21, 2018, 23:33:26 »

Ама, хора, аз сега няма как да родя, детето ми е на година и 8 месеца, дори сега да забременея, ще родя след 9 месеца, предполагам ви е известно, разликата е от земята до небето мисля с близо 3 годишно дете. А и даже не съм тръгнала сега да забременявам все пак. Не знам защо говорите за породени. Аз съм човек на плана, който се прецакал с породени погрешка да му мисли, аххаха

Съчувствам, Жу, помощ имаш ли, баби, нещо?
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*

« Отговор #688 -: Февруари 21, 2018, 23:53:43 »

Моята цел не е да те навивам, дори напротив, твърдя, че 5 годишната разлика е ТОП. Нищо, че нямам база за сравнение. Но при все, че тази разлика ми съкрати животеца, не искам и да си помислям какво щеше да е с породени. Виж идеал ми е да планирам трето, Роси ще е на 5+, а Мими ехее на 10+  Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #689 -: Февруари 21, 2018, 23:57:02 »

То, докато вземем апартамент и се навие мъжа ми, сигурно точно толкова ще стане Cheesygrin
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #690 -: Февруари 22, 2018, 07:52:42 »

Да, яслата и първи клас като съчетание ме тревожи.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2339

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #691 -: Февруари 22, 2018, 08:26:04 »

И аз чакам по-голяма разлика за 3-то  Lol Обаче и мъжът не дава признаци на съгласие  Lol
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15252

« Отговор #692 -: Февруари 22, 2018, 08:28:00 »

Така като слушам всяка разлика е топ, от момента, когато децата минат бебешкия период и след това просто стават лесни за гледане, това не е от разликата Big grin
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4320

« Отговор #693 -: Февруари 22, 2018, 09:21:32 »

Като малки ми беше яко по разходки, щото едното спи, другото беснее.. нали си имахме и двойна количка.. в къщи обаче беше оле мале - Дея се чувстваше пренебрегната, аз изморена, Яна - с рев постигаше всичко. Добре, че бяха бабите. Не мога да си представя колко повече щях да съм изкукала, ако бях сама.
От година са доста добре - играят си, търсярт се, слушат.. правят бели заедно Smile Всяка разлика си има и плюсове и минуси Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #694 -: Февруари 22, 2018, 10:03:39 »

Да, яслата и първи клас като съчетание ме тревожи.

Мен не.
Тео отива на ясла април 2019 на 2 и половина, ще бъде на ясла само за половин година. Яслата е едно нещо, в което аз не виждам особен смисъл и полза, затова му съкращавам престоя в нея.
Цвета отива Iви клас септември 2019. Тоест Тео се надявам до тоя момент да се е понагодил...С Цвета не очаквам да имам големи проблеми с адаптация. Само се моля да случи на преподавател и възпитани деца (съответно родители) в класа.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #695 -: Февруари 22, 2018, 10:48:10 »

Така като слушам всяка разлика е топ, от момента, когато децата минат бебешкия период и след това просто стават лесни за гледане, това не е от разликата Big grin

Абсолютно 😃
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #696 -: Февруари 22, 2018, 11:26:39 »

Ди, ти може да си от по-спокойните майки.  Lol
На мен ми идваше в повече неспането през нощта, боледуванията на малката, а при всяко нейно заспиване на обяд, се пишеха домашни. Паралелно като сложим драмите с трудната адаптация на ясла, бебешкия пубертет, драмите на голямата в училище и ми идеше да си причиня нещо  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #697 -: Февруари 22, 2018, 11:30:06 »

То май наистина, докато има дете под 3г, без значение другото на колко е, на човек му идва да си причини  нещо Cheesygrin
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #698 -: Февруари 22, 2018, 11:51:01 »

Ди, ти може да си от по-спокойните майки.  Lol
На мен ми идваше в повече неспането през нощта, боледуванията на малката, а при всяко нейно заспиване на обяд, се пишеха домашни. Паралелно като сложим драмите с трудната адаптация на ясла, бебешкия пубертет, драмите на голямата в училище и ми идеше да си причиня нещо  Cheesygrin
  Трябва да ходя на работа, това ме тревожи като разпределение на времето за всичко. За първи клас съм сигурна,че детето ще се адаптира, за госпожата се тревожа Lol , че като знам в градината госпожите колко трудно се адаптираха към децата.  И на мен яслата не ми е  любима и полезна, но сигурно ще ходи, няма начин.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4320

« Отговор #699 -: Февруари 22, 2018, 12:50:39 »

Яна като стана някъде на 5-6 месеца вече много ми идваше неспането - т.е тогава станах егоист и започнах да искам спокойствие за себе си. Преди това не ми пукаше особено. Ако не се наспя едната вечер, си казвах - другата ще е.
Обаче като усетих малко спокойствие, щото имаше един такъв период - гледай после какво стана. Все бях крива, че не се наспивах, не ми оставаше време за мен и да върша работа. В нас беше ужас - после се мобилизирах и се получаваха нещата. Обаче ако трябваше Яна да е първа и да мисля когато тя е на 1г за второ - не бих. С Дея бях по-свикнала.. и си викам - давай сега е момента.
Та, като ми мине от Яна Smile може и да се замисля за трето. Макар, че мен ме спира повръщането и мястото в нас най-вече. О и както казах съм в егоистичен момент - работи ми се, ходи ми се с големи деца и мъжо напред назад.
Активен

Страници: 1 ... 26 27 [28] 29 30 ... 39   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: