star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Споделете на бебешка тема
Страници: 1 ... 21 22 [23]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Споделете на бебешка тема  (Прочетена 47375 пъти)
lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #550 -: Април 06, 2017, 13:02:21 »

Лори, от горното легло ли литнаха? Мале, голям ужас, Дани си е изпатил много  Sad
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15633

« Отговор #551 -: Април 06, 2017, 13:13:15 »

Оле...
И сега?
Настръхнах.
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1662

« Отговор #552 -: Април 06, 2017, 13:15:26 »

Мале, малееее, диванета. Да се оправя бързо Дани!
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #553 -: Април 06, 2017, 13:19:59 »

Лори, бързо да се оправя Дани, ще бъдете ли в болница под наблюдение? Изписаха ли му АБ?
С Марин миналото лято минахме през подобна случка в Бургас... Снимка, скенер под упойка...
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #554 -: Април 06, 2017, 14:52:55 »

Малее.. горкия!! А вече са големи, уж трябва повече да внимават..
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #555 -: Април 06, 2017, 17:25:03 »

Оф, горките!
Пиши как сте!
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #556 -: Април 06, 2017, 17:27:26 »

Той не е толкова зле, видимо никакви симптоми няма, нито външни наранявания, скенерът също мина добре, само едни малки пукнатини отзад на тила. Искаха да ни приемат за два дни, но си беше чисто усвояване на клинични пътеки и отказах дори да вляза в това отделение, което прилича на нещо от филм на ужасите. Като цяло се сблъскахме с толкова бумащина и некомпетентност,че нямам думи. Цяла нощ се занимавахме с документи и разкарване от една сграда с друга, барабар с децата. Толкова усложнени процедури, пълно безумие...
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #557 -: Април 06, 2017, 17:31:43 »

В Окръжна предполагам сте били?
В МД гледах май имат травматология вече. Не знам дали за това отделение се води, де. Ама ми се струва вече като вариант къде да си водим децата.
Но се радвам, че е добре Дани! Нека минава бързо!
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #558 -: Април 06, 2017, 17:45:13 »

Олеле  Surprised Бързо да се оправя юнакът! Като порасне, ще му разказваш легендите за това пребиване и ще е само далечен спомен и интересна история, която да разправя на приятелите и гаджетата  Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #559 -: Април 06, 2017, 18:20:02 »

Изтръпнах и аз...дано е добре, хубаво, че сте си останали вкъщи. Доколкото знам с почивка би трябвало да се оправи, щом иначе е ок.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #560 -: Юли 27, 2017, 07:35:31 »

Не е писано от април тук.

Стиснете по един палец днес - чакам гледачка да дойде днес за пробни дни...
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16537

A believer

« Отговор #561 -: Юли 27, 2017, 11:14:35 »

Стис! Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #562 -: Юли 27, 2017, 12:04:10 »

Стис, стис Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #563 -: Септември 12, 2017, 19:25:54 »

Отдавна не съм писала нищо смислено тук, но ми е прикипяло и някои от вас ще ме разберат...
Уж гледам да не съм толкова емоционална вече, ама ето на, като пиша и ми капят сълзите, а уж е за тъпотия...Но се насъбра и така.

Става въпрос за отношението на нашите към родителските ни решения. Като цяло не са съгласни с нито едно от тях. Не ни обвиняват директно, но помежду си пускат ехидни реплики колко са странни днешните родители примерно. Или просто правят обратното. Много против са частната градина, че може би и градината като цяло, не че са предложили алтернатива, но пускат заядливи реплики на тази тема редовно. Майка ми е против всеки метод, който  свързан с детски рев, а в тази възраст това са повечето. Нали тръшканиците например се игнорират- тя не може, гушка и дава каквото детето иска. Не можела сда търпи рев. все едно аз умирам от кеф...Но мисля дългосрочно, а не на момента.

Днес ми прикипя, защото Бо изпроси бонбон от един познат дядо, той извади няколко, аз му казах да вземе само един, той награби 4-5. Помолих го да ги върне, той стисна ръце и се заинати, започнахме да се обясняваме и  майка ми веднага- еее, какво толкова, нека вземе всички. Нея много я притеснява да не види някой, че нашите деца са непослушни или плачат (ето откъде ми е данък обществено мнение). И за да не се изложим пред човека + да не плаче детето, веднага д аму се даде всичко. Бо като видя, че има алтернатива в нейно лице, категорично отказа да ги върне. Тук и аз сгреших, като се изнервих, казах, че съм му сърдита и се качих горе. Послего задърпах да си ходим, той ревна,майка ми започна да говори как ще направим детето лудо (щото и мъж ми е по строгите  мерки), колко съм зле и т.н. И съвсем полудях, казах й, че не за първи път се меси прекалено, тръгнах си и звъннах на мъжа да вземе детето. И ето ме сега тук.

Много ми е гадно, най-близкият ми човек да е против мен и да не подпрепя нито едно мое решение или подход. Естествено, че започвам да поставям и аз себе си и всичките си родителски решения под въпрос...баси,по-добре се разбирам със свекърва ми,един път не ме е карала да се чувствам така. По-спокойно ми е с нея.

Знам, че ще ми мине, но и не съвсем. От години майка ми някак се промени и постоянно съм нащрек с нея. Гледам да съм силната и да се разбирам добре с всички, да измислям общи занимания, но и аз съм човек баси.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16537

A believer

« Отговор #564 -: Септември 12, 2017, 23:11:51 »

Оф, съчувствам. Аз направо се побърквам от същото нещо! Примерно (нашите я гледат доста спорадично, за 2-3ч в неделите, ама често се пропускат) детето заспиваше само в раницата, отнема 5мин и после можеш да я оставиш на леглото да си спи. Редовно я мъчат да я гушкат и мачкат на спалнята, в резултат детето е изморено, измъчено и недоспало, само и само да не сложат тъпата раница, щото "не им била удобна". И в очите ме лъжат, че "да, разбира се, ще я сложат".

Или по-рано тя спеше само в количката и САМО в движение, а Ади като цяло спи малко и леко, и знаеш колко е важен следобедния сън, за да не те побърка вечер, и те: "ми ние пробвахме да спрем с количката и тя се събуди". Ма защо, защо, защооооо?!?!?! Все едно "ми вие сте тъпи и не сте пробвали, ма ние понеже сме супер умни...". Отделно непрекъснато коментирали пред сестра ми общо взето колко сме зле, защо съм я кърмила още, защо спяла 2 пъти, защо още била на памперси, защо не я подстрижа, защо тва, защо онова, ма ехидно такова...не стига, че не са си мръднали пръста за помощ, ами...и коментари злобни.

Отнесох се. Разбирам те прекрасно.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #565 -: Септември 13, 2017, 09:31:27 »

Е на 1г3м с какво да е, ако не с памперс  Confused Не е възможно толкова рано да очакват сваляне..

Аз не се дразня толкова на глезене и смяна на подхода, когато ме няма, знам много добре, че не мога да очаквам всичко да става,както искам, всеки си има подход към детето и това е ок. Но пред мен да се оспорват решения, да ми се дърпа детето от ръцете и т.н. е вече прекалено...започвам да се чудя мое ли е, или тяхно?

не знам, натоварих се, именно защото гледам да съм толерантна и да не се връзвам на дреболии, но просто се натрупа твърде много...
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 541

« Отговор #566 -: Септември 13, 2017, 10:17:50 »

Разбирам те и да, дразнещо е. Ама сякаш е някак неизбежно. И на мен ми се е случвало много пъти, ядосвам се, опитвам се да обясня, ама все чувам "е, какво толкова"😁. Трудна работа е това с бабите, веднъж майка като ги гледа, като си тръгваше ми каза " надявам се ползите да са повече от вредите"😁😁😁.
« Последна редакция: Септември 13, 2017, 10:23:06 от Liliq » Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15633

« Отговор #567 -: Септември 13, 2017, 11:50:30 »

Корни, описала си 1:1 отношението и притеснението КАКВО ЩЕ СИ КАЖАТ ХОРАТА на моите свекъри и най-вече на свеки.
Аз не успях да се преборя.
И тъй като Цвета е на 5 и половина вече мога от дистанцията на времето да ти кажа и какъв е резултатът. Не че аз не бях наясно още като беше на 1 г и започна това позволяване на ВСИЧКО от тяхна страна с обяснението ДЕТЕ Е. Цвета им няма гарм страх и уважение дори. Отнася се с тях все едно са нейни приятелчета на 5 г, позволява си да им посяга, да им отговаря. Както можеш да се досетиш аз отдавна предупредих мм, че ще стане именно така, защото то е абсолютно очаквано, но въпреки това сега аз съм виновна, че не съм си възпитала детето/възпитала съм го зле (в очите на свекитата говоря). Само че с леката разлика, че при нас Цвета НИКОГА не се държи така! Също и при майка ми, която е учител в ДГ, и е поставила такива хубави граници на Цвета, че като бяха това лято на лагер Цвета й викала госпожа баба Ани Lol Lol Lol
С две думи - аз не мисля, че ти можеш да промениш възрастен човек, Корни. Спосойно обясни на майка ти, че ще си възпитаваш детето както намериш за добре, а те ще берат гайлето на свободията, която му позволяват с безумния довод ДЕТЕ Е.
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2680

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #568 -: Септември 13, 2017, 14:53:59 »

охахахахха госпожа баба Ани Wub
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #569 -: Септември 14, 2017, 09:40:41 »

охахахахха госпожа баба Ани Wub

Не се разсейвай...имаш цяло геройско раждане да описваш  Razz
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2680

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #570 -: Септември 14, 2017, 09:59:38 »

Само да се приберем и с удоволствие ще разкажа надълго и нашироко.. Относително де, защото стана супер бързо Cheesygrin
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #571 -: Септември 21, 2017, 22:27:43 »

Моята майка ме разбра в това отношениеедва тази година, но пак си е късмет, защото Б2 и Б3 са още малки и има смисъл.

Преди 2 години й заявих (3,5 към 4-годишен), че колкото повече лигави Никола, толкова по-строга ставам аз есента, което си е в негов ущърб, защото ако не е активно лигавен, ще се разбере от две думи, а ако е поощряван за всяка прищявка, ще играят и шамари. Един вид - ако не се удържиш и го разлигавиш, ще ми се наложи да го шамаря, така че избирай си. Не схвана тогава, обяви, че съм катил, който си малтретира детето, и беше на косъм да викне социални и прочие драматизми. Към края на лятото вече не се търпеше, малкият непрекъснато се поставяше в животозастрашаващи ситуации, защото "бил дете и изследвал света" и свикна, че всичко и навсякъде може. Септември и октомври бяха трудни. Записах психология, защото бях убедена, че нещо не е наред със света и поне бих могла да си го обясня, ако не друго.

Миналата година пак така, там пробвах друга посока - изцвилих на умряло и само дето не се разревах в стил "на тебе ти е супер яко и лесно два месеца да си мечта и всичко да даваш, но после аз го отнасям, така че мисли повече за собственото си дете, отколкото за внучетата си, които е ясно, че те правят дива и щастлива". Пак не мина, пак беше лигня, всичкодаване и всепоощряване, защото то, детето, било златно, ама златно, как можеш да го ограничаваш. Ми то затова е златно - защото го ограничавам, ако не го, щеше да е разпищолен абориген.Не мина. Септември беше относително труден, октомври мина доста лесно. Бебетата бяха родени, кажи-речи пазех някакъв баланс, имаше смисъл от тая психология.

Тази година - малките - поотраснали, Никола - с мед да го намажеш, песен дете, всичко разбира, знае си последствия, причини, връзки, да живее психологията, видях рахат. Бебетата - вече прозира човешкото у тях, аха-аха и с тях върви някаква комуникация, абе, мечта. Майка пристига, шашардисана, защото всички ходят навсякъде, във всичко вижда потенциална онасност, покрай бебетата хъхка и на Никола, той, милия изумен - аз съм го приравнила към възрастните, баба му сваля таблета от прашасали шкафове и му го бута в ръцете, а стига бе! Разговори, диалози, евала на тая психология, ако знаех как ще ми улесни живота, отдавна да я бях изучила. Майка си тръгна поизтощена, пък аз на изпроводяк  повтарям мантрата, с която я посрещнах - "Внимавай как ще си постелиш това лято, защото догодина се пенсионираш и няма да си вече "баба-всичко-дава-през-лятото". Септември ми е песен, отне ми една седмица да поправя "щетите", ползите са неизмеримо повече.

След лиричното отклонение за споделяне на личен опит - бабите и дядовците реагират малко като при разведени родители бащата - всичко давам и купувам, за да съм готин, пък тя майката ти да се оправя, нали няма да го бера аз този дерт. За малко са стях, няма как да мислят в перспектива, не си дават сметка, че родителите го отнасяме после. Така че, настъпете ги да мислят дългосрочно, пък ако ще после да сте вие кривите, Пиле, ти, диване такова, невъзпитала Овницата, хаха, смяла съм се с глас... Затова са и били по-строги родители - друго е като са ти на главата 24 часа, друго е за по месец-два сумарно годишно.
Активен

Страници: 1 ... 21 22 [23]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: