star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Споделете на бебешка тема
Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Споделете на бебешка тема  (Прочетена 74365 пъти)
syanna
Newbie
*
Публикации: 2332

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #500 -: Април 26, 2016, 17:23:55 »

На мен ми е никакво желанието, сбъркала ли съм се, хормони ли са. Само искам да си гушна мъжа и да заспя  Razz

Кате, и аз ходя по много, не мога да седна по площадките, и км, които споменаваш минавам (не всеки ден), но не помага. Просто трудно свалям и трудно качвам.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4303

« Отговор #501 -: Април 26, 2016, 20:48:25 »

Сияна, сигурно е така.. при мен явно е и ген, щото аз по едно време от въздуха ги свалях.. но и не се заседявам изобщо.
Оох като ми се спи...мъжо обясняваше, че съм му се карал да не ме пипа, а аз не помня..
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16083

« Отговор #502 -: Април 27, 2016, 10:24:47 »

Ааа, според мен трябва да ти пука и още как. Не съм се превърнала още в продължение на бебето. Искам да съм си аз и да се харесвам, а не да съм провиснала вмирисана домакиня, ужасТ.

Кажете по тоя повод, че се прави секс и след раждането Lol

Хаха, Ути, а преди ме нахокваше, че се мятам запалено по фитнеса. Ами и аз не исках да съм дебела (защото като родиш си вече точно това - просто една дебела жена), провиснала, вмирисана домакиня Lol Ама никой не ти говори за това, споко. И сега, та да дааам, любимата ти фраза, за да може да се драчим: като родиш ще разбереш. Не бе, това сериозно, ще видиш, че някак има по-важни неща от перфектния маникюр. И тук не казвам да се запуснем и да ходим като първата жена, но смятам и че това, че ще бъда няколко месеца извън обичайния си вид (определено и като килограми, и като други неща  Smile) отдавна не е драмата на живота ми!

За секса - зависи от мъжа...Аз със себе си в първите моменти след раждането не бих правила секс и срещу пари (и тук не засягам само визия, но и душевното разположение), но моят пък беше много навит и нещата си тръгнаха както трябва Big grin

И да питам alexia, май няма друг близък по етап на бременност с мен - усещаш ли бебето? Rolling Eyes Много искам вече да си усетя моето, а нищо Razz Rolling Eyes
« Последна редакция: Април 27, 2016, 10:37:14 от Fei4ka » Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17385

A believer

« Отговор #503 -: Април 27, 2016, 11:06:13 »

Фей, май ти е рано още за усещане, дай му още 2-3 седмици Smile))

Моята мома пък обичайно ме изкъртва от ритници ежечасно, но днес съм я усетила само броени пъти. Винаги ден-два преди преглед ме вкарва във филми така като се кротне.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #504 -: Април 27, 2016, 11:27:40 »

Няма й нищо, споко Wink Почивка е Lol
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2181

« Отговор #505 -: Април 27, 2016, 14:00:52 »

Фей, аз съм в 18 и още не го усещам. Нямам и мераци още. Док каза, че към 20 вече със сигурност,  тука тука е. Чела съм,  че при втора бременност може малко по-рано, но пак потърпи още малко.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #506 -: Октомври 13, 2016, 10:14:33 »

Гледам, че всички яко водим децата по разни активности, та реших да споделя нещо, което ме изкефи и мисля, ако не съм родила, да заведа Цвета, ако не баща й или баба й ще я водят: http://themall.bg/event/prikazkite-ozhivyavat-the-mall/
Айде да помоля и другите софиянчета така да шервате като видите/идете на нещо яко за деца Cheesygrin Благодаря  Kiss
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9057

« Отговор #507 -: Октомври 31, 2016, 13:12:55 »

Ползвам тази тема, защото реално нямам въпрос, просто бяс  Cheesygrin

Откакто имам дете, държавата откровено ме дразни и започнах и аз като чичковците да я псувам. Не може да е в реда на нещата да чакаш 1 час с 2 годишно с обрив в чакалня, пълна с деца, възрастни и дядовци. Първо- може той да ги зарази. Второ- може да се зарази той от нещо. Трето- толкова малко дете не може да чака на едно място, иска да пипа, да тича, а навсякъде е мизерия, подът на цимент, стъклата между етажите счупени, изглежда ми мръсно и гнусно и не мога да му дам да пипа, дори не искам да седна там аз самата. Освен товане бяха ли майките с деца до 3г с предимство? Пред нас си влязоха всички, нито някой  ни пусна, нито лекарката предложи да ни приеме с предимство...

И после диагноза- прилича на скарлатина, но и на алергия. Тоест- няма никаква идея. Според мен си е редовният му обрив след Т,макар че този път не беше така висока. Другото е да дава реакция отНурофен. Пуснахме гърлен секрет,но не вярвам да е скарлатина, не ми изглежда толкова зле.

Напоследък ми чупиха чистачките,отново пукаха гумите, за паркиране на различни СВОБОДНИ места (пред блокове). Един 50+ годишен, май с мерцедес, ме запуши и като помолих да си премести колата, беше готов да ме бие (а аз бях супер кротка този път, ни тон повиших,ни нищо). Защо съм била паркирала там.Еми, да изпарявам колата освен като ходя някъде, защото все някой не е доволен...

Писна ми от всичко вече, не ми се живее така, искам човешки отношения, човешко здравеопазване, усмивки, ей такива прости неща, които знам къде ги има. Тъпото е, че там има други проблеми и няма универсално решение...

Да бях отишла просто на частно, нямаше да мисля за емиграция и да изхабя милион нервни клетки. Пак е балон някакъв, но е решение, както раждах на частно, оперирах се на частно, засега ползвам частно образование, работим в частна фирма и ако си построим и къща, ще сме избягали на 90% от държавата.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4303

« Отговор #508 -: Октомври 31, 2016, 13:32:53 »

Корни нас последно ни заплашваха със саморазправа пред детето един съсед.. какво да ти говоря.. малоумна работа.
За чакането е ужас, аз днес съм в изчакване кога да водя Яна, за да не стои с пълен коридор болни допълнително при лекарката:/
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13714

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #509 -: Октомври 31, 2016, 13:41:47 »

И мен всичко ме дразни напоследък, хем работя в една такава област, че законите, особено общинските, са ми под носа. Дразня се на новата заповед за несъбирането на средства от родителите, дразня се, че никой няма да осигури качествена тоалетна хартия или сапуни за децата. Да не говорим за канцеларските материали и за пастелите, които са като чуканчета и не пишат изобщо.
Дразня се, че за почти всяко нещо се обръщам към частен специалист - гинеколог, очен, гастро, зъболекар. А за какво ми потъват осигуровките? Дразня се на тротоарите, на разбитите улици, на стърчащите шахти, на джигитите по улицата, дразня се и на изгасените фарове на повечето шофьори, дразня се на това, че никога няма място пред вкъщи заради глупавото заведение, пълно с гъзари. Въобще много неща ме дразнят, но честно казано не знам как да си разреша проблемите.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #510 -: Октомври 31, 2016, 13:59:58 »

Всички сме така и всички се дразним...И просто - заобикаляме доколкото можем Rolling Eyes
Например Цвета и Тео затова не ги записах в поликилниката, а при ЛЛ, която е в кабинет (не е частен) и която е само педи. Пак - има 250 деца, но поне не чакам и баби, егати. Но пък при нея чакалнята е метър на метър и се налага често да се чака навън, което зимата не е приятно, но по-добре на студено, но без вируси, отколкото в мръсна и разнебитена поликлиника с още 10-тина болни от какво ли не Razz
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #511 -: Декември 14, 2016, 18:57:34 »

Възможно ли е 2-годишно да ме гледа и да ми казва, че съм накзана?!   Blink  И кога изобщо свършва този бебешки пубертет?
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #512 -: Декември 14, 2016, 19:18:27 »

Това не ми звучи като някакъв проблем, освен- къде е чула думата, да не ги наказват в градината?

Не  знам кога свършва, но и ние смев разгара му. Сутрин се облича с рев и излиза с рев,защото искал да гледа Маша,а не да ходи на "дина". Вечер като го взема в колата сме ок и после се започва- пищи и реве, че отключвам аз (а сам не може, тежка е бравата),че съм натиснала копчето на асансьора (понякога забравям,че той иска), ама реве, все едно го дера,и то по над 10 минути. Така се редуват различни причини и има кошмарни вечери.

И не знам дали трябва да  успокоявам, обикновено не го правя, оставям го да лежи на земята и да реве, дори съм го оставяла пред входната врата (отказва да влезе). Но пък ми е мъчно,има истински сълзи, лапа си пръстите и накрая протяга ръчички, все едно не знам какво е станало, не отключване на врата...Винаги ли са така драматични,аз все се притеснявам да не му липсва гушкане като е на градина и дали да не го взема на ръце..обикновено го взимам чак като каже "мама гуши", защото  доколкото знам не бива да ги успокояваме като са в пристъп, или?
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #513 -: Декември 14, 2016, 19:25:48 »

Ахаха Корни, до есента си карахме този период. Та значи до 3 тата годинка. Тръшкаве, аз, искам, не искам и какво ли още не. Нали ви разказвах как я подритвах натовалена с торбите, а тя пищящя, че трябва да слизаме от колата. Поуспокои се де, общуването стана лесно и приятно и сравнително рядко изпада във фаза. Дори не се сещам за пресен случай.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #514 -: Декември 14, 2016, 21:17:54 »

Думичката от мен е чута, аз я пращам за 1 минута в стаята й, като не ми издържат нервите. Казаха ми, че не е добра практика. Мога да отненма нещо любимо за наказание, но да е предмет/играчка/филмче, не да отнемем себе си от детето (мама) като я пращам в стаята й.
Аз с неща, които Корни описва сакаш нямам голям проблем, обаче като я накарам да направи нещо и ми каже "не искам" полудявам. Особено когато точно съм направила забележка и нарочно отива да направи нещото, което не разрешавам и ме гледа да види как ще реагирам. И кога най-сетне ще започне да подрежда, 3-тата година наближава, според Монтесори още малко и работата ще е изпусната...  Unsure
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #515 -: Декември 14, 2016, 21:20:25 »

Монтесори...чушки Big grin
Цвета вече подрежда.
Дори си сгъва дрехите нескопосано Cheesygrin
Днес "сгъна" цялото пране Wink
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17385

A believer

« Отговор #516 -: Декември 14, 2016, 21:39:05 »

Ох с тва Монтесори всички са луднали.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #517 -: Декември 14, 2016, 22:01:40 »

Не, че съм луднала по метода, но ако правилно е определила периодите за развитие на определени неща - на ред детето се учи между 1 и 3г. Без да следвам, сляпо метода, просто не искам да изпусна някой момент  Razz

Фей, Цвета на каква възраст започна да подрежда? Ти от кога изискваш от нея?
« Последна редакция: Декември 14, 2016, 22:05:24 от syanna » Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #518 -: Декември 14, 2016, 23:15:41 »

Сияна, методите са хубаво нещо, но водещо е детето...
Цвета винаги е била проклета, рогато си е и ако й кажеш нещо да прави забрави! Така че "изисквам" не е точната дума. Гледала съм да е под формата на игра, да я включвам в моите действия - например като сгъвам пране я виках и й казвах да сгъне само белите дрехи или друг цвят. Сега вече към 5тата година си стана голяма и отлично разбира, респективно - дойде времето на изискването Cheesygrin и тук-там някоя заплаха Big grin Например - хвърлени на пода дрехи ги хвърлям в кофата. Но да изискваш и очакваш казармен ред от дете под 3 - мадам Монтесори да си накъса и глътне дипломата Lol
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #519 -: Декември 15, 2016, 08:59:37 »

Аз оставам с впечатлението, че много държиш да си гледаш детето по някакви чужди, описани в книгите начини. Детето си е дете и ще е възпитавано от теб, а не от методите на не знам си кого.
Това с наказването на стол, в ъгъла или в стаята и аз забелязах колко неприложимо е. Предпочитам да лиша от вещ, от колкото тя да се изнерви още повече, че е наказана със седене някъде си. Дай го малко по-ларж, опитай се ти да водиш правилата, но според твоите виждания. За мен възпитанието не става с четене и книги, а с личен опит, с грешки, със свои методи.
Ох и колко ме удиви снощи малкото човече. Аз скапана след работа,  че нещо пак ме налази да ме събаря някой вирус, клекнала съм пред пералнята, а Роси изтича, гушна ме през рамо и ме попита дали имам нужда от помощ.  Sad eyes Каквато и хала да е, колкото и щура и безцеремонна да е, е ужасно мило и добро човечЕ  Cheesygrin
« Последна редакция: Декември 15, 2016, 09:02:12 от Pupi » Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #520 -: Декември 15, 2016, 10:41:05 »

Pupi, това с наказанието никъде не съм го чела, но съм го правила от безсилие, както казах, разбрах, че не е хубаво, както сама съм написала , отговорих  просто от къде е научила думичката.
Иначе - информирам се какви са методите, информирам се кое в какъв период се случва, това са важни неща и един родител трябва да ги знае. Да знае кога какво да предложи или да очаква. Това че съпоставям, не значи, че си гледам детето по книга - просто събирам и не отсявам информация. Явно не мога да се изразявам в писмен вид, защото се смятам доста ларж по принцип, мислех, че си личи в повечето от постовете ми.

Иначе и аз като съм изнервена усеща и ме пита "мамо, що плачеш?", въпреки че не плача, но толкова и е речника .
Вчера бебето плачеше, а аз не можех да отида веднага - тя отговори на бебето: "Идвааам", попита го и него защо плаче, после реши, че ще отвори една чанта, с която баща и беше излизал без мен, вътре имаше бебешко шише, извади го и се засили да храни малката. Естествено, не беше правилната храна, но намеренията бяха много мили.
И така, прекрасно ми е детето, обаче и аз като всеки родител се питам дали съм достатъчно добра, какво още мога да науча аз самата, от какво детето има нужда или какво мога да променя, за да дам най-доброто. Нали за това сме тук и споделяме, Пупи.

Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3122

« Отговор #521 -: Декември 15, 2016, 13:37:27 »

Явно само аз не се чудя дали съм достатъчно добър родител, никога не съм се чудела. Гледам го без книги, без да се вълнувам и да внимавам какво и кога му казвам. Мисля, че родителството е по-естествен и не чак така задълбочен процес за мен. Не ми е хрумвало да се чудя кога децата се чудят на ред, като може да изпълни командата да си подреди и да разбере какво да подрежда...значи е в този си период.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #522 -: Декември 15, 2016, 14:02:35 »

Сияна, не веднъж съм оставала изненадана от реакциите ти и написаното тук. Да не вадя цитати сега, но наистина съм останала с впечатлението, че много те е страх някъде с нещо да не сгрешиш във възпитанието и как това би било тотална и фатална грешка.
 Децата ни ще оцелеят и въпреки нас, няма безгрешни, няма перфектни, както децата ни не са еднакви, няма и те да са безгрешни и перфектни. За това не харесвам написаното в книгите, защото оставаш или с впечатлението, че правиш нещо грешно, или с усещането, че децата са едва ли не по калъп. Ами не са, не знам не си ли го забелязала до сега с двете ти момичета. За мен "ученето" на такива навици не е учене, а изграждане с времето, не непременно и на всяка цена. Ако днес останат разхвърляни играчките, няма да си посипя сол на главата, че едва ли не имам огромна бездна във възпитанието им. Не те порицавам, не се опитвам и да те поучавам, споделям впечатленията си и изразявам моето становище Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #523 -: Декември 15, 2016, 14:43:00 »

Аз не мисля, че Сияна прекалява, всички въпроси, които си задава, за мен са релевантни и много пъти и аз съм се чудила. За мен е съвсем логично да искаш най-доброто за децата си и да проучваш периоди, начини на възпитание и т.н. Напоследък и аз не чета книги, но съм чела няколко и помня основното и нататък карам по усет.
Какво значи ще оцелеят децата, те и на циганките оцеляват. но не искаме да се сравняваме с тях, нали? Не е въпрос на оцеляване, а да се развият най-добре заложените качества, детето да е щастливо, здраво, да се развива пълноценно и да не стане леке като порасне. Естествено, че една грешка не е фатална, иначе да съм се гръмнала, много пъти греша. Но системното погрешно правене на нещо може да доведе до лоши резултати. Например- всеи път да утешаваш дълго детето като падне леко,  ами ще си стане лигльо, който и след години ще ох-ка и оплаква съдбата си от пръст, нарязан с хартия. Имам жив пример.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #524 -: Декември 15, 2016, 14:44:54 »

Хайде да не се сравняваме с циганките. Мисля, че всяка една тук е разумна, с глава на раменете и е далеч от сравнението с циганката.  Blink
Активен

Страници: 1 ... 19 20 [21] 22 23 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: