star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Споделете на бебешка тема
Страници: 1 [2] 3 4 ... 23   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Споделете на бебешка тема  (Прочетена 47191 пъти)
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #25 -: Март 31, 2015, 13:48:51 »

В описания случай от Мина и аз съм съм анти-мол. Но ако днес съм в мола, утре съм в парка, вдругиден съм на планина какво променя, че да се коментира точно мола? Дните са ми различни, правя различни неща. Някъде четох коментари дори срещу кърмещи майки в парка...

А какво мислите за децата цъкащи по таблетите на родителите?

нашето цъка  Rolling Eyes и не е като да съм държала много да е в час с новите технологии, но понякога ми спестява нерви и си признавам, че нямам против .. Особено, ако пътуваме в колата 3 часа (често ни се случва) и вече не е бебе и не спи през цялото време - предпочитам да си пуска там филмчета и песни, отколкото да нервничи и през минута да пита "стигнахме ли вече, колко още има"  Rolling Eyes Вкъщи си пуска филмчета на лаптопа сама, но често ги оставя за фон докато си играе с нещо друго .. Дори е научила 30 думи на английски само от клипчетата, пита ме какво означават и ги помни .. та не мисля, че е много голямо зло техниката  Rolling Eyes

А относно разходките - и ние прекарваме повечето време навън - планина, море-къмпинг, гори, полянки, село ... Та веднъж месечно мола не го отразявам като нещо страшно .. дори на детски кът съвсем скоро я оставихме за първи път в Икеа ..
« Последна редакция: Март 31, 2015, 13:50:30 от angel_sin » Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #26 -: Март 31, 2015, 13:49:33 »

Въпросът е, че никой не знае дали тази майка не е отишла по изключение в тоя мол, щото ѝ се е наложило, или виси по цял ден там, обаче такава гнус се изсипа точно по тоя въпрос... И тук вече не става въпрос за нарушаването на личния ти комфорт докато гледаш кърмеща жена, а намесването в чуждия живот и да съдиш, плюеш и мачкаш, кой как си гледал децата и къде можело или не можело да ги води, докато се почувстваш по-отгоре, щото видиш ли ти не правиш така (пък дали всички плюещи са си опазили децата от токсичната молска среда, дълбоко се съмнявам). Просто много гадни неща прочетох.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #27 -: Март 31, 2015, 13:51:36 »

В описания случай от Мина и аз съм съм анти-мол. Но ако днес съм в мола, утре съм в парка, вдругиден съм на планина какво променя, че да се коментира точно мола? Дните са ми различни, правя различни неща. Някъде четох коментари дори срещу кърмещи майки в парка...

А какво мислите за децата цъкащи по таблетите на родителите?

Сияна, това рано или късно е неизбежно. Боби отсега цъка по лаптопите ни и като види телефона изпада в еуфория, а пък кабели как гризе- като мишка...Купувам му детски, но нашите са по-интересни.

Е, аз понеже приемам по презумпция, че всеки ден съм навън, разходка само в мола ми се вижда абсурдно. Примерно след 2ч в Южния редовно минавам през Парадайс, или да си взема колата, или да си купя нещо. Но пък ги разбирам и зимните майки с колички само в мола- може бебето да не спи по друг начин,а не всеки извежда детето си като мен на минус 15 навън Lol
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #28 -: Март 31, 2015, 14:04:11 »

Мисля си, че бих купила някакъв таблет куча марка и бих давала само него, телефоните - не. Или нещо такова. Иска ми се да има граници на това, което давам на детето, а не: аууу, ма той ми чупи вече 2ри айфон 6 :-DDD
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #29 -: Март 31, 2015, 14:17:03 »

Лори, не разбирам защо го приемаш толкова лично. Обсъждаме като цяло тенденциите, не само конкретната жена. Не виждам кой от нас точно се е намесил в живота и (между другото, ако човек желае да запази живота си private, не обикаля целодневно медиите), и откога стана толкова престъпно да имаш мнение, което е на другия полюс? Естествено, че всяко дете е ходило в мола , това, върху което аз акцентирах е, че има деца ,които си прекарват живота там.

И тук се сещам нещо друго, в което би могла да бъде впрегната цялата тая кърмаческа свръх енергия. Защо чрез Хелзинкския цигански комитет таз майка не осъди дръжавата , че не и плаща детски? Това не е ли дискриминация?

За игри на таблет съм против, защото КОНКРЕТНО на моето дете не му се отразява добре. Превъзбужда се , спи много зле и като цяло не ме кефи как и се отразява на цялостната кондиция. Иначе съм разрешила да си сваля книги и да си чете.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #30 -: Март 31, 2015, 14:19:06 »

Мен ме притеснява колко хипнотизирано гледа екрана (компютъра и телевизора също), а е само на 8 месеца. Не ми е проблем, че ще ми счупи телефона, аз и сама си го изпускам. И разбира се, че е неизбежно и може би ще научи някои неща и думички. Не искам да анатемоствам, сигурно и аз ще започна да го използвам за спокойно пътуване след време...   Unsure Но ще опитам да наложа ограничение, не знам дали ще успея, примерно максимум един час на ден или нещо такова. Спомням си, че моята майка беше наложила такова ограничение за мен и брат ми като бяхме мънички, но тогава имаше по-малко технологии...
« Последна редакция: Март 31, 2015, 14:22:43 от syanna » Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #31 -: Март 31, 2015, 14:34:54 »

Мин, аз имах предвид това ,което съм чела като коментари из интернет конкретно за този случай, защото страшно много се набляга на това. Не го приемам лично, защото по молове ходя страшно рядко, то при нас направо си е събитие. Но масово чета "какво прави тая майка в мола?!?", придружено с един куп други простотии. Въобще масата народ са пълни простаци и това съдене за щяло и нещяло много ми бърка в душичката.
Активен

ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #32 -: Март 31, 2015, 14:41:00 »

Таблет подарихме на Калина за първият учебен ден. В началото играеше често, но постепенно и писна. Сега може и да се присети за него веднъж в седмицата и пак не е сигурно. На компютър и разреших да играе едва миналата година и то почивните дни само ако се е подготвила за училище. Бързо и дойде на ума, че ако е приготви в събота в неделя ще си прави каквото иска. Иначе редовно си правим филмови вечери на компютъра двете и това е отдавна. Обаче дребният само като види телефон, компютър или нещо подобно и просто му изникват ръце навсякъде. Голям мерак има да ги пипа, блъска, натиска или ближе.  Lol
Отноно кърменето навън, ами аз така и не свикнах. Случвало се, но ми беше адски неконфортно. В Мол няма как да стане, защото там ходя единствено на последните етажи в киното или Хиполенд. Мразя ги тези места и имам чувството, че ще се задуша вътре. Единственно мога да се прежаля за така наречени Фермерси пазар някоя събота.
« Последна редакция: Март 31, 2015, 14:44:59 от ghoul » Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4121

« Отговор #33 -: Април 01, 2015, 10:17:06 »

Дея 'има' таблет - мерака беше 2 седмици гледане на маша и ну погоди.. после мина на гледане на компа, сега изобщо ги е забравила.. телефона на мъжо беше атракция 1 път седмично за около 2 месеца, че пукаха едни балони и до там.. по едно време бях решила, че мнгоо стои, ама си й мина, особено като започнахме да излизаме по-чесно..
за кърменето - не ми пречи, стига да е покрита жената.. не като една циганка в един магазин, дето си изкара цицата и си стоеше спокойно, докато детето си играеше...
за молловете - 2-3 пъти месечно ходим, Дея да играе в детския център или да купя някоя дреха.. предпочитам парка Smile най-малкото, защото като Яна иска да яде мога на спокойствие да  я нахраня..
иначе аз да питам - Дея много си измисля думички, бръщолеви си нейни неща ама с такъв тон, че ти обяснява нещо.. много е забавна, ама се чудя колко време да очаквам да продължи? Онзи ден ме изпрати на вратата с някакви си нейни Smile пее си глупости, даже и мелодийки си измисля.. ама се чудя дали няма да повлияе на Яна.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #34 -: Април 01, 2015, 12:44:48 »

Според мен няма лошо в бебешките думи. А на Яна не вярвам да повлияе, те на тази възраст възприемат по-скоро комбинация от звуци. Пък и да проговори с "измислена" дума, голяма работа.

Аз да питам кога децата започват да се радват като видят майка си?
Много е дразнещо, че като го оставя на някой, било то и за час, си играе и тн и като се върна и ме чуе или види, започва да плаче. Като беше само на кърма си мислех, че се сеща, че е гладен (мама= папане). Но сега не е това, по-скоро се сеща, че ме е нямало явно.

Но ми е кофти някак си, като види баща си се смее и тръгва да пълзи към него, като види някоя от бабите се усмихва, а като види мен реве и не ми се радва никога, освен ако не си играя и правя маймуни. Странното е, че той от 2-3 месечен остава с баба си 1 път седмично за 2 часа (времето ми за плуване), с баща си също играе сутрин, не е залепен за мен и въпреки това се държи така...и вашите ли са така и трябва ли да правя нещо конкретно? Да го взимам ли веднага като се прибера, да му се радвам ли, или да го игнорирам още няколко минути докато се успокои по друг начин?
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #35 -: Април 01, 2015, 12:49:43 »

Ахаха я па тая, мама е за смяна на памперс, папане и приспиване...обслужващ персонал.
Ще започне, от скоро ми се радва и залепва за мен, та чак ме дразни, че на моменти е трудна раздялата ни. Не го мисли толкова, после ще ти е терсене като се разревава при излизането ти. Не може да ни се угоди  Lol
Мойто от както почна да връзва думички, го уча да каже мама. И всеки път се заливаме от смях заради диалозите. Излиза всичко друго, но не и мама. Тата, кака, баба, дядя и накрая забива с баааамааа и ме гушва и ние се попикаваме от смях.  Lol
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #36 -: Април 01, 2015, 13:16:31 »

Това "мама" явно е егати сложната дума  Razz От Дани за първи път я чух като беше на 3! Сега малкото няма никакъв проблем да каже "дай бисквитка" или "айде спинкам", обаче "мама" неее. И хем го е казвала, особено Дани като нещо ми се лигави и тя го повтаря, знае, че аз съм мама, но не се обръща към мен така. Към другите от семейството се обръща както трябва, разбира се  Sneaky

Корни, има нещо с реването при мама. И с двете съм го имала това - оставям ги при други хора и си изкарват чудно, голям купон, никакви кривотии и после като ме види, след първоначалната реакция на радост следват едни мрънкания, драми, капризи... Между другото, и с кучо е така - всички други ги слуша, само при мен си показва всичките дивотии.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #37 -: Април 01, 2015, 13:20:52 »

Абе и тя казваше в началото, едно лигаво и разтапящо, и ам-ам си казваше. Сега е па-па, а мама изчезна от речника. Но баамааа, звучи като яка псувня, за това й се хилим толкова. И накрая театралното гушване ни довършва  Lol
И Мариела много говореше в тази възраст, с мини изречения и по 2-3 думички, на това дребното очите му говорят. Много се разбираме и ме разбира, но ме дразни, че сме на срички още и не иска да говори  Razz
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #38 -: Април 01, 2015, 13:35:41 »

Ама Лор, при нас няма първоначална радост, първоначалната му реакция като ме чуе или види е мрън и плач. Никакви усмивки. Според свеки това е, защото ме приема за "негова", докато тати е нещо по-рядко и интересно, на което да се радва. И на кучето се радва много  Sneaky

За "мама" не се дразнете, че има и другата крайност. На другарчето детето е на 1.3 години и на всичко казва "мама". Сочи бебе, куче, мъж, какво ли не и казва "мама". Баща й дали не се дразни- и на него казва мама  Lol Около 3-4 месеца беше този период и май бавно  излиза от него, наскоро чух "бау"
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #39 -: Април 01, 2015, 13:43:15 »

Корни, и аз да те успокоя - много често и при мен е рев, а при другите купон. Даже някой друг като я дръжи стига само да ме види и сякаш започва да ми се кара, че нещо не съм направила за нейния комфорт - гледа ме очакващо, мръщи се и плаче... Като сме на заведение 90% мъж ми я държи, че при мен все нещо иска.
Иначе аз не се надявам да чуя скоро "мама", изглежда "м" е от по-трудните звукове. За сметка на това мъж ми има честта да чува на два езика "папа" и "тата", понякога даже и на "тате" го докарва.

Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #40 -: Април 02, 2015, 10:42:52 »

Марински казва ам-ам, ма-ма и ба-ба... Та-та още не сме чули, макар милото да му обяснява вечер как е та-та... Аз не мисля, че е много осъзнато ма-ма, но понякога го казва на място... Ам-ам го казва основно по време на банята, след която следва вечерното кърмене Smile
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #41 -: Април 02, 2015, 10:44:30 »

Тъй като наскоро ви бях споделила за мъките по отношение на ДГ, сега да си актуализирам информацията, че форумната магия си свърши работата  Cheesygrin
Точно след като се оплаках детето се разболя и изтърва първата седмица на март. Но веднага след това тръгна с желание, послушна е, започна да спи там, да си играе, има си приятелчета и драмите изведнъж приключиха. След много разговори стана ясно, че вероятно някакво момченце я е набило и тежко го е приела. Обаче е инструктирана ако нещо има веднага да каже на госпожата и тя да въдворява ред. Сега подготвят първото тържество, малко късно ми се струва вече, но нямам търпение да го гледам. Диляна вкъщи силна-вилна на всичките деца репертоара знае, обаче пред родителите може и да глътне бастуна.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #42 -: Април 02, 2015, 12:53:33 »

Браво, Лъвче, много се радвам, че звучеше ужасно това за гледането в една точка, мислех ви. Явно е чувствителна, щом се е притеснила от момченцето, дано другия път отиде веднага да си каже, а не да го таи така в себе си...

Бери, браво на Марин, доста неща казва за възрастта си Smile
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #43 -: Април 02, 2015, 17:04:51 »

Истината е, че ви се ще да казват нещо с тези срички,но те реално си упражняват звука и мозъка и хич нямат предвид вас. Има време.
Към година и нещо детето почна да се радва осъзнато на отделна личност- баща, дядо. На две и половина започна да се радва на майка си като я вижда, преди това му бях като обслужващ персонал. Сега ме гушка, съблича ми якето, водиме на някъде. "Мама" не се е чуло в къщата ни. Други думи има, но думата за майката не се е казала. Явно като Лора ще я чуя към 3 години.
До към две години като ме видеше и първо ревеше, после тръгва на някъде да пакости. Сега вече ме гушка и се държи за мен, осъзнал, че мама е дошла.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #44 -: Април 02, 2015, 17:18:49 »

Хаха, Ди, явно и нашият е точно като вашия. Само дето на баща си се радва от много малък, май още преди половин годинка, но сега на 7 месеца съм сигурна- още като му чуе гласа започва едно вълнение и тръгва с лазене към коридора да го посрещне. И вече като го види са 24 каратови усмивки, радост...Аз съм си казала, че от мъжа ми няма да ревнувам, още кучето като го обичаше повече, не се дразнех, бяха ми мила картинка. Просто ме дразни, че мен като ме види се рамрънква така, поне да не показваше ниакаква реакция.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #45 -: Април 09, 2015, 09:19:37 »

Вчера реших да си направя експеримент и да разделя леглата ни. Направо ми разказа играта, не знам как усеща и какво усеща, но буквално на всеки час се будеше с рев, изправяше се в кошарата и ревеше с протегнати ръце. В 5 вече се предадох и я взех при нас, та поне поспахме до 7:30. Как да го науча това дребното да спи по цяла нощ, аз се чувствам зле от това будуване и дежурене, не мога да си представя и на нея да й е добре от този начин на спане  Rolling Eyes
Довечера няма да ги събирам леглата, ще съм упорита, да видим кога ще ми се изчерпа търпението!?
Преди проблема беше в корема, отшумя..., поспа известно време спокойно, но имам чувството, че й е станало навик да се буди непрестанно, в най-добрия случай 2-3 пъти през нощта. Дори като беше болна, спеше като пън, сега и по-рано взе да се буди. Но предполагам, че е защото се буди гладна, нали махнах нощното хранене. Зъби ли са, темперамент ли са, баси хлапето! Дано мине скоро тоя период, че недоспала съм особено крива и нервна, а от това и тя се нерви и сме чудна компания  Razz
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #46 -: Април 09, 2015, 09:35:26 »

Просто още ти е бебешка и е решена да ти покаже как се гледа Роси. Звярът спи сам и непробудно след 1,6 г., като периодично идва да ме посещава в кревата, за да види там ли съм и после пак заминава в неговата кошара. Когато някой "изтощен" родител ми каже, че детето му спи от 2-рия месец непробудно нощем. Има хиени дето до 3 години не спят, вода пият, мрънкат.
У нас драмата с памперса върви с пълна сила- не иска да носи памперс, ама не иска да пикае в гърнето или тоалетната. През нощта си маха памперса, обаче насън се напикава и пристига измръзнал и мокър.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #47 -: Април 09, 2015, 12:26:31 »

Ди, мен ме спасяват бабите, ужасно съм им благодарна, че я взимат да се наспя. Не знам иначе на какво щях да мязам. До 3...неее, дано по-рано започне да спи  Cursing

Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #48 -: Април 09, 2015, 19:12:46 »

Пупи, много добре те разбирам. Сега си го представи същото, но без баби и ще разбереш защо издивявам понякога  Razz Аз да питам, пробвали ли сте умерения метод с cry it out- да я оставиш да поплаче първо 2 мин преди да влезеш при нея, после 5 мин, после 7 и т.н. Уж за 3 нощи спирали да плачат и спяли...Но аз още не мога да се пречупя, та само споменавам, напълно разбирам, ако не можеш да го направиш. Аз все още съм с надеждата, че е период- зъби, хрема, корем и т.н.и че НЯКОЙ ДЕН ще спим, но ако не стане до годинка, не знам...
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #49 -: Април 09, 2015, 21:20:34 »

Не мога, така и не се научих, при все че ми е второ. Пък и ще събуди и кака си,и баща си...колко му е и целия блок  Razz
Току що заспа за секунди, след като е изработила баба си на обяд и не е успяла да заспи. Уникално човече е, не знам как ще се оправи майка ми утре вечер, че ще се гледат до неделя. А за бабите помощ не отказвам, особено щом сами си предлагат услугите  Smile
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 23   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: