star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Има ли привърженици на ЗВБ?
Страници: 1 2 3 [4] 5 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Има ли привърженици на ЗВБ?  (Прочетена 30560 пъти)
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9127

« Отговор #75 -: Ноември 15, 2016, 13:39:48 »

Аз въвеждах по 1 нова храна седмично първите 2-3 пъти, след това малко по-смело, през 2-3 дена.
Коремче го боля много от домашно картофено пюре, като увеличих количеството.

Най-добре се понесе тиква на готово пюре и другия път ще започна с нея. Обичаше я до последно.

Това е и едно от малкото пюрета, които са вкусни от бурканче и които ми бяха по-вкусни на български марки, на Хип беше гадно.

Като цяло докато бяхме на пюрета, беше злоядо дете, след 2-3 лъжички въртеше глава и не искаше да яде. Като мина към нашата храна, стана много ящен.

Другия път ще процедирам смесено- ще започна с 1-2 пюренца, тиква, тиквичка, след което с храна на парчета (картоф, сфарен карфиол), след това банан и други плодове и после хлебни,млечни.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2342

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #76 -: Декември 07, 2016, 09:51:34 »

Малък отчет:
2 седмици захранване, доста непоследователно от моя страна, по  много причини.
До тук въведени - картоф, морков, тиква, броколи, круша.
Гризкала е в минимални количества, колкото трохички - сурова ябълка, банан, ориз, даже някакъв солен кекс веднъж като бяхме на гости и нямах какво друго да дам.

Впечатленията ми като цяло:
Като види, че аз ям нещо се размрънква и също иска, ако има възможност докопва всякакви прибори, чинии и т.н. ги лапа, включително ръба на масата  Lol
Някои неща хапва сама с ръчички, други просто мачка и сякаш нарочно хвърля на пода. За по-лесно опитва да се наведе до долу и ако може направо с уста да вземе храната  Lol Това бебе определено има с какво да ме изненада  Lol

В сравнение със сестра й (която все тъпче колкото може да налапа) е доста пестелива в количествата - ако в устата и попадне по-голямо парче веднага го избутва. Трябва да е много мъничко количество, колкото трохичка, даже сама целенасочено гризка микро парченца с 2-те нови зъбчета. После ги вътри 5 минути из устата си преди да преглътне. Изобщо всичко става мнооого бавно. Това дете очевидно прилича на мен в това отношение, аз  се храня бавно, обаче не съм знаела колко търпение е нужно на околните  Lol А ако не иска нещо няма сила която да я накара да отвори уста. Някои неща давам аз с лъжичка да забързам малко целия процес. Тя обаче държи сама да пробва и с лъжичката - хваща я и я дърпа....

И така. Единствената ми надежда е след месец-два да усъвършенства самостоятелното хранене.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17533

A believer

« Отговор #77 -: Декември 07, 2016, 10:20:00 »

Сияна, колко време я държиш на столчето преди да прибереш храната?

Понеже днес Ади става на 6 месеца мисля в събота да открия сезона на захранването със сладък картоф да видим как са нещата, ще яде ли, няма ли Smile Ще го нарежда на ивици и да видим мазалото как ще е Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #78 -: Декември 07, 2016, 12:44:22 »

Никога не съм засичала време. Мисля между 15 и 30 мин. Подготовката и миенето след това са повечето хамалогия, но както и да захранваш  това все го има. Оставям я докато изяде някакво количество или докато започне видимо да не се интересува от храната. Обикновено и ние сме на масата с нея.
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2181

« Отговор #79 -: Декември 07, 2016, 14:20:21 »

Ути, защо сладък?
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6356

Усмивка

« Отговор #80 -: Декември 07, 2016, 15:10:29 »

А не ви ли е страх от задавяне... Днес опитах да му дам малки парченца тиквичка, които аз раздробих и му дадох директно в устата... както тръгна добре и се задави. Докато го вдигна от столчето успя да го глътне, но на мен ми беше достатъчно едвам да не припадна от уплах. Гледам да не му е съвсем гладко пюрето, винаги има някое зрънце... но е като зрънце ориз или леща например. Сега ме е супер шубе.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #81 -: Декември 07, 2016, 15:28:05 »

Той и с течност може да се задави. Не си го слагай толкова, Смайлс.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #82 -: Декември 07, 2016, 15:42:35 »

Смайлс, казват, че те си имат рефлекс да си избутват храната с език и когато сами посягат да я вземат (а не някой да им бута с лъжица), знаят докъде да пъхат и как...ще видим де, поне на теория така съм чела. Мен също ме страх, затова в събота ще пробвам с баща ѝ вкъщи първо Smile

Ал, защото уж купих био и защото уж е сладък, по-вкусен от обикновения. Самата аз не съм пробвала и заедно ще опитваме, аххаах
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #83 -: Декември 07, 2016, 15:48:48 »

Аз не си представям да се задави с ориз. Зрънцето е миниатюрно. Написах колко неща съм въвела, нищо от тях не съм пюрирала. Например тиква и броколи последно - ако съм ги разварила повече и не стават за хавщане - просто гребвам от сварения продукт както си е, той е толкова мек. Не знам защо всички толкова се притесняват от задавяне, като се внимава  рискът е малък. Твърдите неща са малко по-рисковани, като ябълка и краставица, но постепенно детето и с тях се научава.

Ути е права, че имат рефлекс, аз написах по-горе как взима по малки парченца, колкото ориз - толкова малки, как ги върти из устата си сякаш дъвче. Не забравай, че с пюретата може да се изпусне момента за въвеждане на несмляна храна и после децата пак се давят, на по-голяма възраст или отказват хранене, ако не е идеално смляно.

Сладкият картоф е добра идея, каката не пожела да погледне картоф до 8-мия месец, но аз само обикновен съм предлагала.
« Последна редакция: Декември 07, 2016, 15:52:07 от syanna » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #84 -: Декември 07, 2016, 15:52:42 »

Сияна, а ти всеки път ли предлагаш избор от няколко неща? Аз мисля да въвеждам през 2-3 дни нещо ново и само по едно нещо да предлагам, като с пюретата, мисля да започна със сладък картоф, картоф, тиквичка, тиква, пащърнак, морков и нататък ще видим...извинявай ако се повтарям с въпросите, ама във фейсбук групата са много върли и не смея да питам Cheesygrin
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1738

« Отговор #85 -: Декември 07, 2016, 16:43:46 »

Ути, и аз се захранвах със сладък картоф успоредно с детето. Много е гаден  Lol имай предвид обаче, че според мен нямаш никакъв шанс да пробуташ обикновен картоф след сладкия.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #86 -: Декември 07, 2016, 16:46:09 »

Ами може и с обикновен да почна, все ми е тая честно казано. Вие купувате ли някакви био-мио, че покрай нас ни пазари, ни баби, нищо, а честно казано за един картоф не ми се обикаля да търся специален. Нали няма да се отрови детето от не био картоф Cheesygrin
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 641

« Отговор #87 -: Декември 07, 2016, 16:57:32 »

Аз купувах био в началото Cheesygrin.Спомням си, как пратих мъжа в един студ до един магазин много далече и даде 50 лв за зеленчуци Lol. Сега ми е малко смешно, ама много ми беше важно тогава. В един момент започнах да купувам нормални зеленчуци.
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1738

« Отговор #88 -: Декември 07, 2016, 17:04:25 »

Обикновения го дадох/давам домашен, сладкия го купувам от лидъл, че там най-читав ми се вижда. Био сладък в Балев беше към 10 лева килото. Не, мерси  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #89 -: Декември 07, 2016, 17:18:52 »

Ем нямам домашен. Трябва да търся специален картоф сега...нещо не ми се вижда толкова важно, а и честно казано като си купувам "био" домати от Кауфланд ми седят по месец в хладнилника.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #90 -: Декември 07, 2016, 17:46:22 »

Ути, ти как се реши на ЗВБ?
Не, не предлагам всеки път избор, както е описан метода, само когато имам готови повече неща. И аз Като теб съобразявам горе-долу кое кога се въвежда, но не изчаквам по много време на една храна. Прави го, ако така ще си спокойна. За био. - Не, не купувам. Имам морков, картоф, ябълки и круши от майка ми в момента, всочко друго е купувано бе за мисля. Много от къде.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #91 -: Декември 07, 2016, 17:54:37 »

Аз отдавна чета, не бих казала, че съм се решила, но искам да пробвам да видя, може би пък е нашият начин, просто концептуално не ми се струва ок да се пюрират нещата и да се дават с лъжичка, колкото родителят прецени. Но и не ми  харесва мацаницата и липсата на схема, и бавното заместване на хранене при ЗВБ, та...ще видим. Струва ми се естествено продължение на кърменето на поискване иначе, а и няма да я пускам на ясла на годинка, та не бързам чак толкова със заместването.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #92 -: Декември 07, 2016, 18:33:25 »

За давенето...
На мен ми е ясно, че няма вечено да яде пюрирано. Просто ме е шубе. А и го мисля как в даден момент ще минава на хапки така или иначе. Ще го пробвам пак. Може би скоро с банан или авокадо. Стига да стигна до тях.
В момента драмата ми е друга относно заместванията, трябва да питам педиатърката как да процедирам и колко преди нощния сън се дава храна различна от кърмата. Че моят сравнително рано заспива - 19ч и съответно кое да му е следобедното хранене с каша/плод - това в 14/14.30ч или това към 17ч. Много ми е чуденка.

edit: аз купувам от пазара. Някои неща от производители, на които колкото и да е имам малко повече доверие като ми казват, че е ок да дам на детето. Това са картофи, карфиол, пащърнак, тиква. Моркови имам домашни. Тиквичките са хит при Боян, тях няма как да ги намеря чисти. Само първите два пъти дадох био тиквичка. Вече си купувам от пазара, беля и изкисвам, уж така се отделяли нитратите.
« Последна редакция: Декември 07, 2016, 18:54:59 от Smiley » Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #93 -: Декември 07, 2016, 19:12:58 »

Ох, Ути...ела до нас да ти дам 10 домашни картофа Lol
Не си давайте парите за тия измислени био-та... Razz
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #94 -: Декември 07, 2016, 20:46:28 »

Еми няма как до 25 годишна да ѝ търся био неща от баби и пазари...да свиква. Lol
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2181

« Отговор #95 -: Декември 07, 2016, 22:57:41 »

Ути, точно защото е сладък може после да не иска другите зеленчуци, така съм чувала. Тиквата също е сладка.
Не вярвам на био в България. Ще яде каквото ядем ние, по възможност най-доброто в близкия магазин например.
Успех със захранването, чета ви с интерес, ей сега ще дойде време и за Гошака да лапка.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #96 -: Декември 07, 2016, 23:16:26 »

Моят пък тиквата хич не я хареса. :/ всички ми разправяха как ушите ще му пръщят от кеф да я яде... ами нъцки. Чак се потрисаше от погнуса.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #97 -: Декември 07, 2016, 23:19:56 »

Ами колебая се още. Може и обикновен не-био картоф да дам Cheesygrin
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13795

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #98 -: Декември 08, 2016, 01:04:40 »

Айде, айде. Роси е захранена с апетитна и сладнееща оризова каша и после добавяни продови пюрета. Зарзаватът беше след това и си остана с апетит и отворена към повече вкусове, отколкото сестра й, която беше захранена с гадния и безвкусен картоф.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #99 -: Декември 10, 2016, 12:33:36 »

Първи опит, тотален провал, в резултат и двете ревем
Активен

Страници: 1 2 3 [4] 5 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: