star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Има ли привърженици на ЗВБ?
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Има ли привърженици на ЗВБ?  (Прочетена 18524 пъти)
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15617

« Отговор #100 -: Декември 10, 2016, 12:40:30 »

Чак пък толкова?
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2671

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #101 -: Декември 10, 2016, 13:06:41 »

Lol
Не се вкарвай в драма, уте, трябва и двете да сте спокойни и да има интерес и желание. Не я стресирай, както и себе си, ще прояде, няма къде да отиде Kiss
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #102 -: Декември 10, 2016, 13:30:58 »

Бе къв интерес, досега яде крака на масата, към картофа не иска да посегне дори, а като ѝ дадох две трохи повърна с отвращение и ревна
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #103 -: Декември 10, 2016, 13:48:05 »

Еми тя е свикнала на течна топла кърма, ти някви буци картоф и предлагаш  Cheesygrin Ако не възприема така направи и го на пюре, цъкни малко кърма вътре, колкото по-течно толкова по-вероятно да го приеме.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #104 -: Декември 10, 2016, 13:55:43 »

А не, няма да цедя. Тц.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #105 -: Декември 10, 2016, 14:04:42 »

Тогава го разджуркваш с АМ и айде. Аз като не мога да цедя също с АМ захранвам и така. Абсолютно нормална й е реакцията. Тя от къде да знае, че трябва да го яде тоя картоф?? Lol
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #106 -: Декември 10, 2016, 14:12:49 »

Защо не намажеш крака на масата с картоф Lol шегувам се, не сдържах  Kiss
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #107 -: Декември 10, 2016, 14:17:28 »

Е аз не очаквах да го яде с нож и вилица, ма да го хване и поднесе към устата, както прави с всичко останало егати. Гадинка 😂

Хахаха, Лиониии
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #108 -: Декември 10, 2016, 14:34:54 »

Пюре и не се занимавай с глупости Cheesygrin
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #109 -: Декември 10, 2016, 15:06:46 »

хАбсолютно  Lol
Няма ненаучило се да яде само. Буташ лъжицата и си готова. В началото ти трябват броени лъжички, никакво е дет се вика. А с кърмата не е лоша идеята - хем гладка и по-течна консистенция, хем познат вкус, хем калорийки. Ако е яла ам, можеш и от него да слагаш. Аз й сипвах на Роси по лъжичка неразтворено ам, много приятно на вкус се получаваше пюрето.
То от къде да знае, че храната се яде. Всяко нещо с времето си. И без това още ще е на остовно млечно хранене Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #110 -: Декември 10, 2016, 15:13:55 »

Пюрето го повърна в ужас...не можах даже лъжичка да дам, не е от метода
« Последна редакция: Декември 10, 2016, 15:17:28 от utopia » Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #111 -: Декември 10, 2016, 15:14:48 »

Ще свикне. Не е казано да повтаряш утре. Може просто да й е рано.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #112 -: Декември 10, 2016, 20:41:12 »

Ох, преди малко я сложих пак, просто така да играе с картофите, че имах нещо за правене друго и да не вряка, и тя взе и нагняви един картоф. Много съм хепи! Cheesygrin
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #113 -: Декември 10, 2016, 21:05:04 »

По принцип не е гот да въвеждаш нова храна вечер. Да си знаеш. Идеята е, че реакцията през деня е по-лесно проследима, а коремчето ако се възбуди от новата храна, ще ти е по-добре да недоволства денем, а не през нощта. Но за една хапка едва ли ще й стане нещо. Честит й картоф  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #114 -: Декември 10, 2016, 22:43:13 »

Да, знам, ама тя още на обяд хапна малко Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #115 -: Декември 11, 2016, 14:08:59 »

Ден втори - посегна и яде картоф, май плюе 99% от това, което отхапе, ама има интерес, взима, мачка с ръце и пъха в устата. Гримасите ѝ са велики. За десерт яде табла и крак от стол.  Lol Доволна съм Smile Утре морков Smile
« Последна редакция: Декември 11, 2016, 14:21:00 от utopia » Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #116 -: Декември 12, 2016, 09:11:33 »

Ути, не очаквай да изяжда големи количества в началото. Морковът може пък да и хареса повече.

Важно е да подбираш момента, в който предлагаш храна - да не и се спи, защото тогава са нервни и никаква дейност не може да ги заинтригува. Нито пък да е озверяла от глад, защото пак ще се изнерви, че не успява достатъчно бързо да се справи. Междинните моменти, когато са склонни да се занимават с нещо за най-подходящи.

При нас самостоятелността никаква я няма. Иска да яде, обаче не иска да се потруди да си вземе сама. Започва да реве, ако не й дам и спира, когато нещо пристигне в устата. Сбърках някъде в началото да й покажа, че има вариант мама да я храни. Кака й не е хитрувала толкова  Razz Lol
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #117 -: Декември 12, 2016, 09:19:40 »

Аз не мога да разбера защо са тия очаквания, че 6 месечно ще успява да се нахрани качествено само? Явно аз не разбирам идеята на ЗББ, мислех, че е с опознавателна цел от към вкусове, не че непременно се нахранват. Обаче са толкова малки и толкова лесно им се отвлича вниманието, че съм далеч от мисълта на тая възраст да седне и да се нахрани до наяждане  Rolling Eyes
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #118 -: Декември 12, 2016, 09:40:26 »

Защото им е във възможностите. Защото са програмирани да се интересуват и да опитват сами. Защото ако не ги оставим да пробват няма да знаят, че могат и сами. Освен това аз не крия, че ми съблазнява улеснението след няколко месеца да се справя сама  Wink
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #119 -: Декември 12, 2016, 09:45:48 »

Ами то колко му трябва на едно шестмесечно? Няколко хапки да му попаднат в устата е супер. Като гледам клипчета на 8 месеца как си се нахранват сами, значи може. Плюс ми харесва концепцията детето само да преценява колко иска да яде, а не аз да тъпча като гардже. А и така се създава интерес към самостоятелността и храненето. Допада ми. Ще видим де, може да ми писне и да се откажа Smile Ади засега всичко плюе, ама то е нормално според мен.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #120 -: Декември 12, 2016, 09:53:12 »

Уау програмирани  Lol Няма ненаучило се само да се храни, с времето се научават и проявяват интерес постепенно. Моята идея беше, че точно 6 месечните не знам колко и за какво са програмирани, но едва ли е наяждането, пак казвам - лесно им се отвлича вниманието и как по-точно едно няколко месечно бебе знае колко е потребността от храна. Че тя моята 8 годишната бързо й писва да седи на масата и от мързел може и да не изяде всичко.
 А пък и не мисля, че е кой знае какъв плюс да се научат да се заиграват с храната, определено предпочитам да седне, да я нахраня (оп, извинете да я натъпча) и да я смъквам от стола. Сега малката си се храни сама, не цапа, мирно и кротко си изяжда всичко. Дори бих казала, че с Роси бях по-настоятелна да я храня на стола и си знае да си седи на дупето докато се храни. Кака й не устискваше на стола за хранене и сега си е такава блейка на масата.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #121 -: Декември 12, 2016, 10:28:16 »

Първо да кажа, че съм напълно на мнението на Пупи и второ - има клип във ФБ клипчетата ми, мисля, че е достъпен и може да се види, как Цвета на 1 г и 5 м яде сама и доста чисто С ПРИБОРИ Cheesygrin Така че, айде моля...и иначе прояват интерес и се научават да опитват и успяват сами. Извинете, но иваче това учене на детето да мачка, маца и маже с ръце после как и кога се отучва Rolling Eyes
Имам и клип как на 1 г си яде самостоятелно банан, но държейки си го като голям човек.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #122 -: Декември 12, 2016, 11:05:09 »

Извинете, но иваче това учене на детето да мачка, маца и маже с ръце после как и кога се отучва Rolling Eyes
Никой не учи детето да маца и да мачка. То прави това, което му е във възможностите. Какво от това, че е паднала храна на пода, сякаш с пюрета не се омазват и не плюят. Естествено, при очевидна липса на интерес към храната аз я вдигам, никога не съм насърчавала игра на масата. В някакъв момент детето вижда как възрастните ядат с прибори и само започва да иска и то. Не е нужно да се "отучва"  Wink Ето сега точно приключихме храненето - сама си хана лъжичката и си я слагаше в устата.
Не искам да убеждавам никого в нищо. Просто споделям как е при нас, защото Ути прояви интерес и може да и бъде от полза моят опит.

Пупи, използвах думичката "програмирано", защото детето неизбежно минава през определени етапи на развитие. И да, в този период открива храната - взима нещо, което е пред него и га лапа, дали ще е специална гризалка, дали ще е някой фас от улицата по нататък, защо да не лапа истинска храна и да разбере кое точно е за ядене и кое не опитвайки?  Бебетата се научават, ако има се помага и им се дава възможност. Всеки родител решава кога да предостави тази възможност на своето дете. Факт е, че колкото повече се упражняват в нещо - толкова по-добре се спраят Wink
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #123 -: Декември 12, 2016, 14:45:59 »

За мен ЗВБ-то е идеално за злоядо бебе, което така или иначе няма да успееш да нахраниш с лъжичка. Иначе аз лично си признавам, че не бих имала нерви да го чакам да маже и да се храни. А и съм контрол фрик и искам да знам, че е изял достатъчно, така че си го храня аз, а после му давам да си потропа с лъжичката в чинийката да се учи как става без да маже много  Lol
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #124 -: Декември 12, 2016, 14:50:10 »

Точно, аз съм същата. На масата се яде, за да се наядеш, а не да човъркаш с пръсти и да мажеш, просто бих превъртяла. Бях си стриктна в часовете за хранене, което си ми беше предимство в съобразяването на излизане и ангажименти. И в момента в същите часове се закусва, обядва и вечеря и се доближават до часовете в ясла/градина, т.е. създала съм някакъв навик, доближаващ се с навиците там.
Активен

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: