star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star Коледна тема, тра-ла-ла, хо-хо-хо 2014-та!
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Коледна тема, тра-ла-ла, хо-хо-хо 2014-та!  (Прочетена 24406 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 16521

A believer

« Отговор #75 -: Декември 14, 2014, 22:38:10 »

О, нямам нито време, нито желание/нерви да обикалям по кулинарни магазини.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #76 -: Декември 14, 2014, 23:16:31 »

Пупи, то ако си сметнеш пътните разходи и времето докато отидеш до тоя магазин, ще ти излезе по-изгодно с доставка. Макар че, колкото и да ми е неудобно да се разхождам до кокибоки, е по-полезно, защото там на място си променям половината поръчка.

Кат, и моята свекърва го прави това всяка Коледа Smile Явно е някаква традиция, аз мислех, че само в тяхното семейство е така. Сладък хляб му викат май. Не е лошо, можеш да хапнеш някакво минимално количество преди да изпаднеш в диабетна кома  Lol
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13217

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #77 -: Декември 15, 2014, 08:55:51 »

Абе да, ама тя казва, че е обърнала София  Razz
Напоследък все ми поръчват от тия меденки с принта, еми 2лв лист за 5 лв доставка, тенк ю, тъпо е. И все откарвам още един куп щуротии, да не съм капо Cheesygrin
Ако имах магазин в града, щях да съм редовен клиент  Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #78 -: Декември 15, 2014, 09:19:19 »

Еми да, де, в големите хипермаркети бях, ама няма да седна да обикалям знайни и незнайни магазинчета чак. Това имах предвид Smile Пък и ми казаха, че тия едва ли не навсякъде ги има. Да, да...
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #79 -: Декември 15, 2014, 11:45:15 »

Аз намерих едно магазинче, в което има всичко за сладкарски украси, за което си бях помисляла, но с 1-2 лв по-скъпо от цените които видях в интернет. Та какво от това, че не платих доставка?  Razz Днес или утре ще правя втори опит с декорациите  Lol
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #80 -: Декември 15, 2014, 11:54:00 »

Да де, всичко стана чудесно, и след 5 минути се втечни върху мъфините (чаках ги да изстинат!), нямам идея защо не се получава, ама ми писна да опитвам.
Аз бях правила ябълкови мъфини с карамел отгоре  за глазура по ето тази рецепта. Вечерта си бяха във форма и всчко беше ок. След като престояха една нощ обаче, карамелът се втечни и изтече отстрани... Имахме мъфини плаващи в карамел, които нямаше как да  пипнеш без да залепнеш  Lol Някой може ли да ми каже защо стана така?
« Последна редакция: Декември 15, 2014, 11:59:02 от syanna » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #81 -: Декември 15, 2014, 12:34:37 »

Аз ще правя роял айсинг за меденките май. Някой опитен да ми каже ако се топи/разтича преди да съм пробвала, защото иначе ще си забия коледна меденка-звездичка в сънната артерия. Искам нещо лесно, с което се рисува и после меденките могат да се складират една върху друга без да лепнат и да се разтичат. Молим за идеи...
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #82 -: Декември 15, 2014, 13:29:48 »

роял айсинга е идеален за рисуване - само ако можеш отдели белтъците един ден преди да ги разбиеш и си пресей пудрата захар. Не си спомням в рецептите имаше ли лимонов сок, аз слагам малко, за да стане лъскав крема.

мисля да крадна идеяата с елхичката на Биз за коледното парти в детската градина .. И някакви сладки с формички ще изрежем и с това мисля да приключа за тази година  Razz
« Последна редакция: Декември 15, 2014, 13:32:08 от angel_sin » Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #83 -: Декември 15, 2014, 13:55:36 »

Слага се лимонов сок, да. Иначе изсъхва супер бързо глазурата и не може да се работи с нея. И с глицерин става.

Ути, изсъхва напълно айснгът и не лепне, няма проблем да се слагат една върху друга.

Сияна, много тъпо са я дали тая рецепта за мъфини. То е ясно, че като сложиш захар върху влажно кексче с ябълки, тя ще се втечни. Въобще, за рецепти и за сладкиши, и за ястия не гледайте в тия общите кулинарни сайтове, пълни са с грешки и като цяло не са кой знае колко сполучливи. Има много блогове с интересни, изпитани и подробни обяснени рецепти.

Пупи, я виж това цъфтенце от вафлена хартия - лесно ли може да се направи? Много ме изкушават тия цветя, обаче като никога не съм виждала вафлена хартия на живо, нямам представа като техника как ще е..
« Последна редакция: Декември 15, 2014, 14:00:50 от Лора » Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #84 -: Декември 15, 2014, 14:12:35 »

Не знам, Лор. Аз само режа и лепя. То си е почти като плътна хартия, т.е. не ти трябват кътъри, а въображение. А при теб бол. Няма ли уроци в туба? Според мен не би трябвало да е толкова трудоемко, режеш, слепяш, предполагам самата хартия е с такова оцветяване, а щампата и релефа...мога само да гадая, имам някакво предположение Smile Брокат - от сладкарския предполагам Smile От тортата на Мими ми хартиса мн синьо, ще взема да се пробвам тия, дни да видя дали е трудно  Lol
Последно си поръчах принт на фонданова хартия, еми много е хубава, нямам търпение да влязат в употреба Smile
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #85 -: Декември 16, 2014, 20:22:33 »

Хайде и аз да покажа експериментите  Cheesygrin Много съм доволна от този сладкиш, но докато да го снимам беше на привършване  Lol Ето остатъка Lol
А ето и меденките
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #86 -: Декември 16, 2014, 20:28:32 »

Смятам да опитам това с крушите, че са ми в излишък.  Big grin
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #87 -: Декември 16, 2014, 20:51:45 »

Aз забравих да кажа, че го правих с ябълки, но сигурно и с круши ще е хубаво  Smile
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #88 -: Декември 18, 2014, 15:01:52 »

И аз направих портокаловите мъфини, обаче комбинирах рецептата с еднa друга за ванилови мъфини. Споделяла съм я и тук, че е страхотно попадение. Тя е същата де, просто част от брашното се замества с един ванилов пудинг на Йоткер и стават с много хубава пухкава текстура и много ароматни. Пък с портокал са съвсем перфектни.

Ето резултатът:
http://prikachi.com/images/243/7791243C.jpg

Забравих да кажа, че топките отгоре са от Орео с Филаделфия.
« Последна редакция: Декември 18, 2014, 15:03:32 от Лора » Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #89 -: Декември 18, 2014, 15:28:20 »

Лора, ужасна си .. изобщо няма да показвам моите мъфини  Razz ако някой ме пита ще кажа, че Аника ги е правила  Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #90 -: Декември 18, 2014, 15:33:31 »

Ххаха, Ангелче!

Лори, нямам думи, аз повече снимки няма да качвам, все едно умствено изостанал бобър ги е правил моите.  Lol
Активен

motley
Newbie
*
Публикации: 124

« Отговор #91 -: Декември 18, 2014, 16:52:24 »

Лора има тайна съставка явно, защото и на моите нито джувки, нито топчета, нито снежинки цъфтят Big grin
Активен
paiachka
Newbie
*
Публикации: 2672

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #92 -: Декември 18, 2014, 17:28:09 »

ЛЕЛЕ Shocked

Лора, уникални са. А ако ми кажеш и как ги бухваш ще е супер, защото и аз направих още миналата седмица по твоята рецепта, обаче както докато се пекоха бяха бухнали, така преди дори да ги извадя се спихнаха и заприличаха на нищо. Иначе бяха вкусни де и с чуден аромат.
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #93 -: Декември 18, 2014, 17:36:23 »

И аз започнах да се срамувам с моите творения...  Cheesygrin
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #94 -: Декември 18, 2014, 17:47:00 »

Еее, стига де, на мен това си ми е хоби, влагам много време и пари в него и обичам да се занимавам.

Паяче, с тази рецепта специално много се надуват и си остават така. Но сега за тази декорация ги изрязах на нивото на хартийките и отгоре полусферите ги направих от смлени бисквити Орео и Филаделфия. Те иначе колкото и да бухват самите мъфини, няма как да се докарат до перфектни полусфери отгоре.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #95 -: Декември 23, 2014, 15:48:27 »

Подаръците са опаковани, ще дебнем утре вечер как и кога да ги слагаме под елхата. А елхата е на високо, но щателно налазвана от оранжевия звяр  Lol
Малко и сладки забърках днес, както и Бейлиса. Остават меденките и още 1-2 вида бонбони. Абе да се свършва вече, че сили не ми останаха  Lol
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4122

« Отговор #96 -: Декември 24, 2014, 08:10:25 »

нищо не напраих аз :/ даже ме е срам..ама и днес няма да успея да ги направя тея пусти меденки!
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #97 -: Декември 24, 2014, 09:59:29 »

И аз никакви меденки не правих...нищо, догодина Cheesygrin
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4122

« Отговор #98 -: Декември 24, 2014, 10:25:35 »

хаха Ут, на теб ти е простено сега;) ще взема поне да направя портокаловите мъфини Smile
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #99 -: Декември 24, 2014, 14:50:14 »

Да ви кажа, закачката ми с коледния ангел отприщи коледните чакри на всички колеги, и след като няколко пъти ги изненадвах аз в началото на месеца, всички запретнаха ръкави и месиха курабии, правиха кексове, скриваха картички, подаряваха коледни играчки, правиха кафета, дори раздаваха билети от националната лотария Lol .
Общо взето всеки ден имаше най-малко по една изненада и се получи много забавно  Smile
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Страници: 1 2 3 [4] 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: