star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star Коледна тема, тра-ла-ла, хо-хо-хо 2014-та!
Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Коледна тема, тра-ла-ла, хо-хо-хо 2014-та!  (Прочетена 24404 пъти)
peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1872

« Отговор #25 -: Декември 08, 2014, 17:06:53 »

Аз вече 4та поредна година ще се подготвям за сесията и ще работя на Коледа и на нова година,хип-хип ура,дано и за последна! Нямам планове да украсявам вкъщи,жената на съквартиранта ще се погрижи за това,иначе си готвя малко по-коледни храни - червено зеле и картофени кнедли.  Razz
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

juliet
Newbie
*
Публикации: 1659

« Отговор #26 -: Декември 08, 2014, 18:03:26 »

Хаха, като гледам какви неща поствате, директно се записвам в групата на Кат и Ути  Lol
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #27 -: Декември 08, 2014, 20:44:59 »

Хаха, като гледам какви неща поствате, директно се записвам в групата на Кат и Ути  Lol

И мен не ме забравяйте в тази категория!

Лори, супер темичка, много топло ми стана да я видя, но все не ми идва да пиша.
Аз съм много шизофренична напоследък,  ту ми е супер коледно и щастливо, ту ми е убито всякакво настроение. Като цяло коледното настроение ми идва, като ми замирише вечер на студ, а на това меко време не се получава...Но въпреки това онзи ден се бях вдъхновила, купихме елха, украсих я, докато танцувах на радио 1 и започнах да планирам коледно гости с приятели. Но от всички идеи да им правя специални меденки и т.н., виждам как няма да стигне време за нищо и максимум да успея да сложа коледни салфетки  Lol

Аз може ли да участвам в конкурса с празнично украсен коледен Елф  Stuart
Активен

ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #28 -: Декември 08, 2014, 21:14:25 »

Оффф още използвам изнудването "Слушай цял ден в училище и ще украсим в къщи". Треснал ме е мързела. Днес между другото пробвах елха от бутер тесто с шоколад. Дребо обаче ревна и стана изгоряла малко. Ама е вкусна  Lol
Тази година ми е влезнала муха да правя джинджифилови сладки. Очаквайте неочакваното  Lol
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #29 -: Декември 08, 2014, 21:36:29 »

Пускайте снимки и на чорапите си, ако щете, на мен идеята ми беше да активирам малко коледно настроение и размърдване, не да се правим на шеф Рамзи  Big grin Аз снощи не съм спала от ентусиазъм, само разни идейки ми се въртяха в главата. Миналата година по празниците още нямахме кухня в новата къща и нищичко не направих, та съм насъбрала яко.

Джи  Lol, изнудването явно е повсеместен метод сред първокласниците. Днес срещам племенника ми с майка му, питам дали са си украсили елхата и тя казва, че е наказан без елха, понеже отишъл на училище без домашно. На другия ден му казала, че ако напише домашното 100 пъти, ще има елха. Седнал той, написал го 4-5 пъти и казал, че не ще елха  Lol
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4122

« Отговор #30 -: Декември 08, 2014, 23:16:45 »

купихме си зелена ЗЕЛЕНА елха!!! /предната беше бяла/ и нови топки накупих и стана много хубава... като по филмите! много си я харесвам, едно такова коледно домашно ми е!!! ще покажа снимка Smile а иначе мисля да правя меденки с КАКА ДЕЯ Smile
Активен

ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #31 -: Декември 09, 2014, 00:41:08 »

Лори то без изнудване не става. Аз даже и казах, че елхата ще е в нейната стая. Ама причината е друга. Сложа ли я в дневната, просто мога да си спестя украсата. Ще си имам две котки кацнали на елха  Lol

Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13217

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #32 -: Декември 09, 2014, 08:24:20 »

Изнудване да видите, най-послушното дете е. Всяка сутрин открива в чорапчето някоя дребна щуротийка с мъничко послание. Днес ще правим украса от гланцово блокче. И натякването "Ако не слушаш, дядо Коледа няма да дойде"  Cheesygrin
Украсата ни е по високите етажи, елхата ще е изкуствена за първи път, покатерена върху рафта, на доволно разстояние от шетливите ръчички на Роси.  Lol
Добро утро, Коледно ми е  MrGreen
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16521

A believer

« Отговор #33 -: Декември 09, 2014, 08:43:45 »

И на мен ми е коледно, след като 10 минути чистих колата от снега, като има сняг ме обхваща тотално коледната мания Lol
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #34 -: Декември 09, 2014, 10:28:28 »

Ихаа сняг!!!  Cheesygrin Тази година няма да следя прогнозите и да ставам по-рано, когато се очаква сняг, за да чистя колата  Lol Ще си стои затрупана  Lol Кой казваше, че не му е дошло коледното настроение?  Lol

Да докладвам, че направих меденки-звездички за репетиция предколедно, ама украсата стана грозна  Lol Пробвах се на 3-4, останалите ще си ги изядем неукрасени  Lol
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #35 -: Декември 09, 2014, 14:09:19 »

Ух, леко започва да ми става коледно и на мен.  Cheesygrin (пу,пу, да не се урочасам)
Започвам да събирам сили да изчистя стихийно в събота , за да може в неделя да украсим, че е време вече.

И сладки си мисля да правя , за къща не знам дали ще ми стигнат времето и силите. Някой ще метне ли тук някаква по-интересна рецепта за сладки?
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #36 -: Декември 09, 2014, 14:49:09 »

Присъединявам се към молбата на Мина като специално някъде видях нещо за портокалови мъфини, които много бих искала да пробвам, та рецептодържателят моля да се появи да разкаже как  Cheesygrin
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #37 -: Декември 09, 2014, 15:40:12 »

Веднага пускам мъфините, това ми е от най-любимите рецепти, много ароматни и пухкави стават. Пък ако си направиш и някакъв топинг отгоре - мммм....

Портокалови мъфини

2 яйца
1 ч.ч. захар
1/2 ч.ч. разстопено масло
1/2 ч.ч. прясно мляко
1/2 ч.ч. фреш от портокал
2 ч.ч. брашно
1 с.л.  бакпулвер
1 с.л. настъргана портокалова кора
1 ванилия

Яйцата, захарта, маслото, прясното мляко и портокаловия фреш се разбиват с миксер. Отделно се смесват брашното, ванилията, бакпулвера и портокаловата кора, след което се прибавят с бъркане към първата смес. Разсипва се във формички за мъфини и кексчетата се пекат до зачервяване на 180 градуса.

Mин, аз медена къща няма да направя никога, никога повече през живота си!  Lol
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #38 -: Декември 09, 2014, 18:28:37 »

Призовавам Пупи да си даде рецептата за портокалова тарта. И мъфините на Лора са фантасични, но и тартата ми е в задължителния списък преди Коледа.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
juliet
Newbie
*

« Отговор #39 -: Декември 09, 2014, 18:30:29 »

Тенк юююю, Лори  Kiss значи в неделя ще ги пробвам тез мъфини и ако ги нагодя на вкус, ще искам и идеи за топинг, за да станат и красивички за Коледа  Cheesygrin
Активен

motley
Newbie
*
Публикации: 124

« Отговор #40 -: Декември 09, 2014, 18:45:12 »

И аз ще пробвам портокаловите мъфини в близките дни Stuart

Няколко коледни снимки:

http://tinypic.com/r/35criib/8
http://tinypic.com/r/2aaeo2s/8
http://tinypic.com/r/8yzul0/8
http://tinypic.com/r/x2tngx/8
Активен
juliet
Newbie
*

« Отговор #41 -: Декември 09, 2014, 19:20:24 »

Ентусиазирах се и си поръчах разни цветни гелчета за декорация и конфети пак за декорация. Тая тема не ми влияе добре  Lol
Активен

Maggie
Newbie
*
Публикации: 979

« Отговор #42 -: Декември 09, 2014, 19:36:22 »

Мотли, това е Будапеща, нали? Ти там ли живееш? Аз съм изпуснала...
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #43 -: Декември 09, 2014, 20:15:10 »

Искам на такава огромна ледена пързалка Smile
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #44 -: Декември 09, 2014, 21:10:45 »

Лъвче, припомни  ми за портокаловия тарт  Lol Орехов пай съм правила, страхотен е, портокалов кейк също, но тарт...нещо не мога да си спомня  Cheesygrin
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #45 -: Декември 09, 2014, 21:42:58 »

Само да вметна, че тази седмица в LIGHT има доста кулинарни статийки. Хвърлете по едно око: например тук
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #46 -: Декември 09, 2014, 21:44:57 »

Не съм доволна от подбора им, има къде къде по-яки кулинарни блогове Cheesygrin
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #47 -: Декември 09, 2014, 21:55:58 »

Е, ся... :Р
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #48 -: Декември 10, 2014, 09:47:19 »

Пупи, остаряваш. Дори в тефтера съм си отбелязала, че от теб знам рецептата. Razz
Портокалова тарта по рецепта на BBC Good Food. Уникална е, 2 дни миришеше на карамелизирани портокали вкъщи. А и аз си поиграх хубаво да кипна портокалите и после да ги варя в гъст захарен сироп. Много вкусни стават, точно като карамелизирани портокалови корички, но с месото на портокала е още по!!  Cheesygrin
Годината е 2011  Razz
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Pupi
Newbie
*

« Отговор #49 -: Декември 10, 2014, 10:44:57 »

Къде ме пращаш ти Cheesygrin Честно, не помня, а рядко ми се случва да не помня или поне да не съм си щракнала произведението Tongue
Явно трябва да повторя, за да си припомня. Истината е, че все още не са влизали вкъщи портокали тая зима, но явно и тая грешка трябва да поправя  Lol
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: