star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star Коледна тема, тра-ла-ла, хо-хо-хо 2014-та!
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Коледна тема, тра-ла-ла, хо-хо-хо 2014-та!  (Прочетена 24411 пъти)
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« -: Декември 07, 2014, 15:38:58 »

Айде, банда, преди да сме се сбабичосали съвсем, дайде да обменим малко коледен ентусиазъм! Споделяйте планове за празнуване, идеи за подаръци, рецепти за сладкиши, покажете си празничната украса! И само някой да мрънне, че нямал настроение, не му се празнувало и дрън дрън - бой с лопатата по главата, докато не му зазвучи Джингъл белс в ушите!

И за да не пускам друга тема:

Обявявам Коледно предизвикателство 2014!

Предизвиквам всеки да направи нещо домашно на коледна тематика. Няма ограничения, може да е всичко - от декорация, подаръци, картички, сладки/ши, та до коледни шушони на кучето! Журито ще сте вие, победителят ще се излъчи след гласуване и ще получи специален подарък от мен! Аз ще съм ментор  Cheesygrin Няма да участвам, мога да помагам с идеи, съвети, техники, рецепти (мога, мога, колкото мога, де). Моите планове за коледни творения са само кулинарни - меденки, кексчета, няколко торти и сладки играчки за елха - мога да споделям рецепти и снимки стъпка по стъпка. Срокът за участие е до 27.12. Обсъждането и гласуването са от 28.12 до 31.12. Някой ще закрие годината като победител  Big grin Готови, старт!  Santa

Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #1 -: Декември 07, 2014, 16:01:20 »

О, колко хубава идея  Cheesygrin Не ме бийте, но аз тази година съвсем не усещам коледния дух наистина, покрай всички останали неща, времето си минава, телевизия не гледам и някак ме пропуска еуфорията. Което е тъжно, щото по принцип обожавам Коледа и още от ноември ме хваща настроението Razz С удоволствие ще се включа в предизвикателството, сигурно ще направя някакви грозни меденки-елхички, ама важно е участието  Lol
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16530

A believer

« Отговор #2 -: Декември 07, 2014, 16:01:31 »

О, не, не, абсурд, аз ще правя меденки с ръчна коледна украса със специалното участие на две леви ръце, няма да се излагам публично, молим Lol
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

foreveryours
Newbie
*
Публикации: 509

« Отговор #3 -: Декември 07, 2014, 18:08:46 »

Жестока тема! Мен здраво ме е обвзел коледният дух, вече съм украсила елхата и си пускаме лампичките всяка вечер   Stuart Доори си получих подаръка от мъжа, понеже хич не търпи да пази тайна  Cheesygrin Иначе и за близките съм измислила подаръчета, за майка ми например ще има книга - Черно мляко на Елиф Шафак (не съм я чела, но останах с впечатлението, че става дума за майки, дъщери и някакви житейски драми  Cheesygrin тааа дано да е хубава) също така за нея ще има супер сладурското детско сервизче с котенце хахахха понеже много обича да яде от микроскопични чинийки  Cheesygrin за баща ми пък има готварска книга и сигурно някоя бутилка с пийване. За останалити лели, чичовци и баби измислихме да подаряваме билети за лотарията... Ще се получи супер забавно всеки да си търка билетчето, ако пък и спечелят нещо..супер Cheesygrin Само на мъжа не мога да му открия подарък и може да си остане без нищо  Rolling Eyes добре че нашите винаги му купуват нещичко, че ако трябва да чака на жена сиии.... Срам и позор  Cheesygrin
Активен

Maggie
Newbie
*
Публикации: 979

« Отговор #4 -: Декември 07, 2014, 18:19:59 »

Супер идея, Лори, най-хубавото е, че ще си ни ментор.  Big grin

Аз искам прости меденки в Коледна форма http://www.eatsleeplive.co.uk/blog/wp-content/uploads/2013/11/Christmas-biscuits.jpg

Но не знам каква е тайната на плоските меденки - моите винаги стават дебелички и какво е това бялото отгоре.
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
juliet
Newbie
*
Публикации: 1659

« Отговор #5 -: Декември 07, 2014, 22:33:25 »

Днес точно се чудех рано ли е или не да украся вкъщи и в крайна сметка реших, че ми е рано и го отложих за следващата седмица. Явно трябваше да отворя форума по-рано и да се ентусиазирам. Иначе за сега съм планирала само разни меденки и сладки, но може и да ме завзвме някой коледен ентусиазъм и да се включа в идеята. Ох, най-хубавото на Коледата тази година са мнооогото почивни дни  Cheesygrin направо с нетърпение чакам серията празници!
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #6 -: Декември 08, 2014, 09:12:03 »

Супер идея, Лори, най-хубавото е, че ще си ни ментор.  Big grin

Аз искам прости меденки в Коледна форма http://www.eatsleeplive.co.uk/blog/wp-content/uploads/2013/11/Christmas-biscuits.jpg

Но не знам каква е тайната на плоските меденки - моите винаги стават дебелички и какво е това бялото отгоре.

да не прекаляваш със содата ? аз съм правила само два пъти, но изобщо не ми се надуха ... А това отгоре е royal icing, белтъчна газура. Прави се лесно и е много благодатна за декорация, може и да се оцвети ..

Аз няма да се включвам, изобщо не ми е коледно .. но ще се радвам на вашите красоти  Rolling Eyes
« Последна редакция: Декември 08, 2014, 09:18:36 от angel_sin » Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2676

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #7 -: Декември 08, 2014, 09:46:54 »

Аз искам да се включа  Cheesygrin
В последно време ми е интересно да се занимавам със пекарство и сладкарство.

Лор, дай проверена и изпитана рецепта за меденки Smile

Eто и моя пай със звездички:

А ето на това съм се наточила, само трябва да си взема червена боя:
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #8 -: Декември 08, 2014, 10:02:19 »

Аз си взех пистолет със силикон специално, за да правим с Никола оцветени шишарки с панделки. Нещо май не искам други играчки тази година.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #9 -: Декември 08, 2014, 10:36:42 »

Обожавам шишарки (и кестени - в чантите ми винаги се търкаля по някой кестен  Big grin)! Да покажеш после. Аз даже не знам дали ще имаме елха тази година. Пък може и да сложа и да вляза в някаква дзен зона, където няма да ми пука ако малкото вандалче я направи на салата.

Меденките цял живот по рецептата на мама сме ги правили:

2 с.л. течен мед
2 яйца
1 ч.ч. захар
3/4 ч.ч. олио
1 ч.л. сода
1/2 пак. канела
брашно на око, в зависимост дали ще се разточва тестото, или ще се върти на топчета
бърка се с бъркалка, не с миксер.
пекат се на 180 градуса вентилатор, като не се оставят да се зачервят, иначе ще станат твърди. Като изстинат, се прибират в кутия да омекват.

Ето една идейка за меденки-украса:

Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #10 -: Декември 08, 2014, 10:56:00 »

Аз започнах постепенно с щуротиите. Сега съм ужасно зарибена по вафления принт - бързо, лесно, вкусно.
Ето малко от мен, ще има и още, че плановете са големи Smile

Меденките ми са по тази рецепта, меки, вкусни, ароматни и нямат нужда от отлежаване, за да бъдат пресушени на същия ден Smile
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #11 -: Декември 08, 2014, 11:30:52 »

Лелеее  Cheesygrin Като гледам какви неща правите не смея да се включа  Blink Lol С нетърпение чакам да видя още майсторлъци  Smile
И аз ще приготвям някакви неща за празниците, но още не съм ги мислила...
Въпрос към Пупи - тези картинки как се правят, какъв е тоя принт?
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #12 -: Декември 08, 2014, 11:56:39 »

Сияна, купувам си ги от куки буки. 2 лв струва лист А4 , събират се между 12 и 20 картинки, в зависимост от разположението им. На мен приятел ми ги подготвя, той ми е коректора  Lol
Иначе може и принт върху фонданова хартия, но вече е 5 лв и сигурно е по-хубаво качеството, че и на вкус. Но и така е яко и интересно Smile
А бонбоните са ония суровите с фурми, ще ги има задължително на трапезата за Бъдни вечер Smile
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #13 -: Декември 08, 2014, 13:24:33 »

На мен ми е коледно за трима, вече съм почти готова с подаръците на всички близки. Купихме си и истинско дръвче в саксия, дано оцелее и след Коледа.
Скоро научих една офисна игра - Коледен ангел - някой знае ли я? Пишат се бележки с имената на другарчетата, всеки тегли едно име и го запазва в тайна. Определя се седмицата на коледния ангел и всеки ден всеки от колектива става коледен ангел за човека, чието име е изтеглил, и всеки ден подготвя различна изненада - сладки, закуска, кафе, чай, коледни сувенири, шалове, картички - волна програма. Правила: не можеш да казваш, че ти извършваш коледните чудеса; можеш да използваш помощ от приятел - ако колегата е в съседен офис и е трудно промъкването.
Ние сме малко хора в нашия офис и няма как да не се разбере кой прави изненади, и миналата седмица реших да се самопровъзглася за коледен ангел. Правих коледни меденки, дойдох по-рано на работа и приготвих кафета и чайове - според вкуса на всеки и гарнирах с шоколадови елхи и медени сърца. Друг ден правих домашна погача и сервирах закуска. После обаче Диляна се разболя, сега и с дядо.. и малко ми се разбъркаха плановете.
Другата седмица, живот и здраве, продължавам. Купила съм едни малки коледни фигурки за елха в малки декоративни торбички, намислила съм портокаловите мъфини на Лора, както и имам една торба шишарки и искам нещо с детето да направим, ама не съм го измислила още.
А за родителите искам да направя много, много специален подарък, обаче още не знам дали ще се осъществи  Wub
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #14 -: Декември 08, 2014, 13:41:15 »

всъщност ще се пусна и аз, защо не  Lol това са ми малките снежковци, които ми хрумнаха една сутрин докато си пиех кафето

малко по-късно ще снимам и любимите ми венчета  Lol
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #15 -: Декември 08, 2014, 14:16:09 »

Ангелче, ако не се беше пуснала, лично щях да те издиря!  Big grin

Лъвчееее, направо ми стана мъчно, че не работя в истински офис, толкова е готина тази идея! И аз искам да съм коледен ангел!

Пупи, вафлената хартия и аз съм я набелязала, ама щото видях, че стават разкошни цветя за торта от нея, особено ако е с някакъв як принт. Въобще, откакто кокибоки дойдоха във Варна, положението излезе извън контрол  Lol А той магазинът дори не е отворен (лицензи нещо), но аз звънкам на собственика и ходя да му досаждам. Вчера направих поръчка за близо 200 лв.  Shame Мъж ми изяви желание да ми подари боички за Коледа и аз леко прекалих  Cheesygrin

Между другото, я кажи за Медовика, че ми предстои да го правя скоро - какъв крем направи, че в интернет намерих хиляда варианта - със сметана, с дулсе де лече, с не знам си кво... Искам да е супер дупер вкусна!
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #16 -: Декември 08, 2014, 14:30:53 »

Извинявам се, грешката е моя. Тъкмо си видях опаковките от последната доставка, не е кукито, а сладката къща. Нещо напоследък все нямаха налични нещата които търся, та последните пъти, включително от както се зарибих с принта, само от сладката къща пазарувам. Тортата на Мими също беше с принт, страхотно е, не знам защо се мъча с тоя фондан, като това спестява много време и усилия...
Медовикът ми беше мързелив, с готови блатове, а кремът от маскарпоне и кондензирано мляко, мисля, че нищо общо с традиционната рецепта. Аз просто не обичам да правя нещата по рецепта Smile Сложих и боровинки за разкош, страхотна стана на вкус. Но и доста сладичка.
Утре ще звъня на Дядо Коледа, да си поръчам 1 брой за 25-ти. ЩЕ се събираме с все дечурлиги, племенника, племенничките, моите двете...баща ми вече е подозрителен като се дегизира, за това ще е някой непознат. Подаръците за децата са взети, някаква готска енциклопедия за динозаврите трябва да изнамеря за племенника. За родителите ни няма да купуваме подаръци, не сме имали подобна традиция никога, просто ги угоявам с моите сладкотии Smile За Преслав - вече се сдоби със скъп часовник, който покрива Коледа и 30тата му годишнина. За мен - метален куфар, да си прибирам вътре всички джунджурии, че съм доста разпиляна Smile
Въобще, много залагам на тая Коледа. Последните месеци все неприятности, все някой боледува, все ми е изтормозено и тъпо, но само като си помисля за Коледа и ми се приревава от кеф  Big grin
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #17 -: Декември 08, 2014, 14:44:28 »

Оу, оу, и ние ще имаме Дядо Коледа! Миналата година облякохме мъжа ми, Диляна изобщо не го позна, дори хукна из къщата да търси баща си, защото се уплаши  Big grin Бяхме се събрали в свекърите, и на мъжа ми сестра му и зет му с племенничката бяха там. Първо иблякоха костюма на зет му, обаче той много дълъг (близо 2 метра) и костюма му стигна до коленете. На мъжа ми обаче заспа, събра в чувал подаръците, звънна на вратата и дребните съвсем се впечатлиха. Тази година и свекъра, и зета на Иво са на кораб, та пак нашият ще е костюмиран. Догодина обаче, ако се случи вече и тримата да са на рейс Дядо Коледа ще бъде жена.. Razz
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Pupi
Newbie
*

« Отговор #18 -: Декември 08, 2014, 14:48:12 »

Явно са по-малки, ама голямата племенница е на 7, седи и те гледа право в очите...не, не, ще го разпознае веднага бащата. Миналата година баща ми се притесни, за това само събрахме подаръците в червения чувал, съседът звънна на звънците (майка ми и леля ми са на 1 площадка) и се скри. Тази година искам червения дядка, ще е голям купон Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #19 -: Декември 08, 2014, 15:03:57 »

А не, вие сте мн напреднали с тортите и сладките, аз няма да участвам. Lol
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #20 -: Декември 08, 2014, 15:09:25 »

А не, вие сте мн напреднали с тортите и сладките, аз няма да участвам. Lol
Stupid
Аз един кекс да направя се чувствам щастлива, а то тука за някакви дулсе де лече-та, принтове специални... някакви извънземни неща са това Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #21 -: Декември 08, 2014, 15:47:09 »

Мда, аз като направя меденки без украса се чувствам като Бог, те тука... Lol
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #22 -: Декември 08, 2014, 16:42:29 »

Хаха, то и аз съм от вашия отбор, хаха... тук не само състезание, ами отделни групи трябва да има - "Напреднали", "Начинаещи", "Катрин и Утопия"...  Lol Ути, хвърлям ръкавицата, коя ще изпече по-неизгорели меденки без глазура, които да приличат на нещо коледно.  Lol 
Като ви чета, направо ми идва настроението, ще взема и аз да поукрася вкъщи значи  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #23 -: Декември 08, 2014, 16:49:28 »

"Напреднали", "Начинаещи", "Катрин и Утопия"...  Lol Ути, хвърлям ръкавицата, коя ще изпече по-неизгорели меденки без глазура, които да приличат на нещо коледно.  Lol  

Ххахаха, с глас се смея в офиса...напреднали, начинаещи, Катрин и Утопия Lol Lol Lol
Кат, така поставено предизвикателството звучи почти постижимо Lol
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #24 -: Декември 08, 2014, 16:55:40 »

Ох, много мотивиращо ми действате, аз съм от начинаещите, но ще се отдам на експерименти, пък Lol Преди малко ходих в дъжда до един сладкарски магазин и се сдобих с формички, боички и да видим какво ще излезе  Lol  Нали разрешавате да взаимствам идеи Cheesygrin
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: