star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star За загиването на форума
Страници: 1 [2] 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За загиването на форума  (Прочетена 11674 пъти)
black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #25 -: Декември 08, 2014, 12:38:26 »

Аз никога не съм писала активно и не съм споделяла кой знае колко, включвам се като имам какво да кажа или ако мисля, че мога да помогна със съвет.
Корни преди известно време ме пита защо не пусна тема за бебо - ами няма смисъл ако ще си пиша само аз и ще е точно като "мило дневниче". Често пиша в на Корни и на Сияна темите, защото малките са на близка възраст, но се притеснявам, че може да не го приемат добре и гледам да не е всеки път...
Затова при въпроси или чуденти ползвам най-вече темата за въпроси.
Рядко съм влизала в пререкания или спорове, но все по-често ми прави впечатление, че има хора, които винаги са на контра и винаги са по-по-най, а не това е идеята на форума...
Според мен в момента във форума пишат 10 човека и има още 10-15, които четат... не мисля, че може да се очаква всеки ден да има огромни дискусии и нови теми...
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #26 -: Декември 08, 2014, 19:24:28 »

Аз пък да вляза малко в защита на фейсбук  Cheesygrin Понеже повечето интелигентни хора се дразнят на цялата показност и аз май не влизам в интелигентните по тая логика  Lol Обаче за хора като мен фейсбук си е манна небесна. Аз първите 18 години от живота си бях като Маугли, имах толкова много чувства, мисли, и нищо не можех да изкажа, бях се капсулирала и бях толкова изолирана от всичко всички, толкова ми тежеше това... а сега благодарение на фейса и откачалки като мен могат да си кажат какво им е на сърцето, да се почувстват важни един вид (комплексарско е, знам  Lol), да водят някакви дискусии, да споделят мисли, да се изразяват, както им дойде (било като споделят любимо стихотворение, картина, песен, или пък някоя идиотщина тип "лошо ми е" и "спиндерман"  Lol)  и т.н. Не, че не е развъдник на простотия, ама и това е относително и си зависи от това колко далеч човек си позволи да стигне и на кого какво позволи да вижда. Доста е обширна темата. Аз точно понеже бях толкова изолирана като малка, сега си наваксвам с ексхибиционизъм  Razz Харесва ми свободата да се изразяваш, както ти дойде, някак го приемам много повече от позитивната му страна. Ако се влага и малко мисъл, ми се струва съвсем нормален съвременен начин на общуване (казвам мисъл, щото примерно като ходихме в Румъния, много ми се щеше да се тагвам на всички яки места, на които бяхме, ама идеята да пльосна във фейса официално съобщение едва ли не как една седмица няма никой вкъщи, не ми се понрави  Lol). А и от показността произтичат много хубави неща, ако го погледнете от друг ъгъл. Примерно много често ми се случва именно благодарение на нещо, което съм споделила във фейсбук, да намирам общ език и интереси с хора, с които никога не бих предположила ,че имаме допирни точки. Ама пиша нещо примерно и някой се припознава и ми пише на лично, заговаряме се, опознаваме се. По някакъв начин можеш да си покажеш, че не си такъв скучен човек, какъвто изглеждаш, даваш шанс на хората да видят и другата ти страна, да те опознаят... Или пък е повод за някакви хубави неща, ето примерно преди две седмици бях писала нещо, което подтикна една моя дружка от университета така между другото да предложи да се видим. И се видяхме, и беше много готино. Кой знае кога щяхме да се видим, ако не се беше случило така. Друга мацка, която е много готина, ама не сме си прекалено близки, също ми писа по такъв повод, понеже и тя готви сватба догодина, та как трябва да се виждаме по-често, че тя си няма с кого да си говори на сватбена тема... ей-такива работи, които на мен много ми сгряват душичката и ако не беше фейсбук и цялата му досадна показност, нямаше да се случат точно така. Рекох да се оправдая, така и така сме го ударили на откровения  Lol
Активен

ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #27 -: Декември 08, 2014, 21:05:10 »

Аз лично спрях да пиша активно преди 6 години. След като срещнах неразбиране и едва ли не виновна, че преча на хората. Няма да задълбаваме за какво, то се знае. От тогава нещо се прчупи и нямам желание да споделям. Оставям настрана, че темите за "сватбата" ми и Влади бяха подмината с малък интерес, а на мен просто даже не ми направи впечетление. Сега само не ми скачайте отгоре, защото повярвайте променила съм се страшно много и съм станала откровенно цинична. А това на повечето няма да им хареса. Иначе чета постоянно и някак ми е навик сутрин с кафето докато цялото домочадие спи да си цъквам тук и там из форума, пък било тои да прочета някоя стара тема и да се посмея.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4122

« Отговор #28 -: Декември 08, 2014, 21:28:06 »

не ви изчетох, че малката много мрънка..ама аз не пиша, първо, щото никой не ми отчита постовете :( все едно не пиша.. и второ, щото не се чувствам много компетентна ..
иначе си купих една много яка рокла от али експреса, даже не повярвах ама нали съм дрисла не споделям да се похваля, барем някой да не се излъже да си земе като нея ;) ехеей тази Smile http://www.aliexpress.com/item/HONEY-MODA-2014-Spring-Summer-Runway-Looks-Great-Floral-Print-White-Sleeveless-Maxi-Dress-A-line/1926477883.html
ше ма извинявате ама така и не се научих как да слагам малък текст с линк ..
и аман ти от фб, скролвам го като бързия влак, а тука отварям по 30 пъти на ден ..
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #29 -: Декември 08, 2014, 21:45:06 »

Катрин, точно за теб и аз съм си мислила, че фб ти е от полза, по изброените причини Smile Няма лошо, естествено, че има и хубави страни. За мен, освен връзката с приятели и роднини, е и това, че чрез фб се развиха много малки бизнесчета на хендмейд творци, като Ангелчето. Има много талантливи хора, които ако нямаха възможност да се изявяват там, най-вероятно никога нямаше да развият уменията си и да се опитат да ги превърнат в бизнес.

Кате, тоз експрес никакъв го няма. Ще трябва да пуснеш твоя снимка с роклата  Tongue
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #30 -: Декември 08, 2014, 21:50:42 »

и аз съм на мнението на Кат за фейса .. удобно ми е, чувствам се добре и дори често не си давам сметка колко хора наистина обръщат внимание на това, което публикувам  Rolling Eyes най-вече музика ... понеже не си падам по поезията и така се изразявам  Lol Тук не пиша вече почти нищо поради същите причини, които вече няколко души изтъкнаха - все едно съм невидима и често когато съм очаквала най-голяма подкрепа за нещо е било подминавано ... не се сърдя, преглеждам форума всеки ден и се тревожа за проблемите ви, радвам се на хубавите моменти .. но просто вече не изпитвам нужда да споделям твърде лични неща ... а не е като да няма такива  Rolling Eyes
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #31 -: Декември 08, 2014, 22:03:37 »

хахах Лор, ще гледам да я кача някъде..верно, че не се отваря..
ох отивам да дундуркам бебе..
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #32 -: Декември 08, 2014, 22:03:55 »

Май всички сме с един и същи синдром относно писането...  Stuart
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #33 -: Декември 08, 2014, 23:01:58 »

Ами да, всички казват, че не пишат, защото им подминават постовете, ама и те подминават останалите  Big grin

Ангелче, аз по едно време те усетих, че става нещо, но след дълъг вътрешен дебат, реших да не досаждам...
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #34 -: Декември 08, 2014, 23:13:50 »

абе може и да не ми вярвате, ама като седна на компа първо форума отварям.. даже вчера си мислих, колко ми е забавно да прочета стари теми и примерно Дея какво е правила, а сега за Яна не пиша и  ми стана едно такова тъжно...
при мен поне заради фб ми се охладиха страстите да се хваля и споделям, не защото там го правя.. а защото всичко го правят.. не виждам какво би ви интересувало, че примерно Яна е с много гаден обрив на Д-то дето го борим сумати време и все се появява.. или, че много повече се притеснявам, за кърменето - не мисля, че хапва добре..
абе доста тревоги, ама как да седна да ви занимавам, като общо взето ще се подминат постовете ми... наистина е кофти като подминаваме и другите ама.. аз лично понякога няма какво да кажа.. ето онзи ден като споделих за фотоепилацията - глас в пустиня.. споделих и една много готина рецепта за гювеч - надявах се поне някой да я пробва..ама пак никой :(  и.. спрях ..
а толкова ми липсва да се похваля как започнах повечко да готвя /че нали не готвя много/ ... че тази година пак съм решила да правя коледни курабийки, даже си накупих украса.. да видим де, дали ще стигна до там ..
иначе всички ви следя във фб, щото там не е нужно да има точно постове от типа - и ние така, браво и т.н....
уф лека!
Активен

Maggie
Newbie
*
Публикации: 979

« Отговор #35 -: Декември 08, 2014, 23:21:05 »

Кате, с тази рокля бих се оженила, много ми харесва.  Smile
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
kateto
Newbie
*

« Отговор #36 -: Декември 08, 2014, 23:31:52 »

аа вече се отваря!! много е готина изглежда като на снимката Smile) и е една ефирна, лека.. само дето на снимката се вижда, че има като джобове /или поне така ми се струва/ , а тази, която получих няма.. но е страхотна!! много си а харесвам Smile
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13217

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #37 -: Декември 09, 2014, 08:25:56 »

Ау, следващия път като поръчваш от Али, свиркай. Роклята е страхотна, много мой тип  Cheesygrin
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15133

« Отговор #38 -: Декември 09, 2014, 09:47:01 »

Според мен липсата на възможност за нови регистрация е една от основните причини да се случи това.
Не идват нови хора, а хората, които вече са тук, са близки и извън форума, ценят повече живото общуване по между си, като добавим, че хората са "близки" и във ФБ, както каза Лора, то става малко малоумно да общуваш с някого на живо, във ФБ, а накрая да седнеш и да му го повториш и във форума.

Напълно споделям. Никога не съм вярвала, че ще попадна в групата, която само стои и чете, но ето - факт. Дори немислимото се случи и спирам и да се сещам да отварям.
Истината е, че наистина минахме на сериозната вълна и дори тук някой да има драми като сериозни проблеми във връзката или други истински душевни катаклизми, не вярвам да ги сподели, просто възрастта е друга.

В същото време съм сигурна, че ако имаше свежи попълнения, щяха да правят именно това - да питат, споделят и търсят внимание и ние съответно да откликнем на това.

Няколко пъти сме повдигали въпроса и нищо не се случва, моето лично мнение е, че може би е време да сменим платформата, някога го направихме, намерихме се събрахме, не мисля, че е невъзможно. С вайкане няма да стане, но ако се съберем няколко доброволеца да сменим домейна и да отключим влизането, мисля, че би имало голямо значение.

Има го и другото - колкото от вас наистина искат все пак всичко да е, както преди и наиситна ли бихте споделяли и допуснали нови хора да четат и това място пак да стане по-разголено в уеб пространството. Все пак всичко си има цена и нещата далеч не са като преди години, когато нямаше google search image и нямаше как по елементарен начин да свържат снимката ти с някое мнение, например.

Иначе Краси ми беше подхвърлил идеята преди време да си направим затворена фейсбук група, където отново можем да обсъждаме нещата, както и тук, ако вместо теми имаме един пост и коментарите под него сформират мненията ни.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #39 -: Декември 09, 2014, 09:58:18 »

Пупи аз бая неща поръчах.. онзи ден ми дойдоха пак едни рокли, от които не съм много очарована.. но едно става, друго не.. сега чакам уж още една много хбава рокля, та да видим .. направо от 1 месец мъжо каза, че съм залепена там.. вече ме е страх да го отварям ;)
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #40 -: Декември 09, 2014, 10:07:46 »

Само аз ли не мога да  видя тази рокля?
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #41 -: Декември 09, 2014, 11:43:19 »

В същото време съм сигурна, че ако имаше свежи попълнения, щяха да правят именно това - да питат, споделят и търсят внимание и ние съответно да откликнем на това. 

Не мисля, че и това ще проработи, защото и сега има нови майки и булки, които споделят и питат, но виждаш, че хората, които са минали през това и могат да дадат съвет, изобщо не се включват - дали защото не са вече на тази вълна, дали заради нещо друго, не знам. Затова си и мисля, че ако започнат да влизат нови 18-20-годишни и да питат за гаджета, секс, контрацепция и т.н., никой няма да ги отрази. Просто на хората вече не им се занимава, това е. Между другото, то е една инерция такава, и на мен ми се случва от време на време - като не пиша няколко дни и някак свиквам да не пиша, само чета.

Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #42 -: Декември 09, 2014, 11:44:22 »

Аз никога не съм писала активно и не съм споделяла кой знае колко, включвам се като имам какво да кажа или ако мисля, че мога да помогна със съвет.
...
Рядко съм влизала в пререкания или спорове, но все по-често ми прави впечатление, че има хора, които винаги са на контра и винаги са по-по-най, а не това е идеята на форума...
Според мен в момента във форума пишат 10 човека и има още 10-15, които четат... не мисля, че може да се очаква всеки ден да има огромни дискусии и нови теми...

Общо взето и при мен е нещо такова.
Малко или много всички спряхме да пишем и да отговаряме.
За себе си мога да кажа, че даже тук ми е по-лесно да споделям. В извънфорумния живот (как звучи само  Lol ) свикнах рядко да си изливам душата. В стремежа си да избягвам най-болната ми тема, спрях да споделям и други ежедневни преживявания и емоции. Бих казала, че се затворих дори за най-близките ми приятели. Гледам винаги да измествам темата от себе си и да бъда слушател. До някаква степен това се прехвърли и тук.
Относно фейсбук - не смятам, че той ни е виновен. Да, спряхме да пишем в теми като "какво слушам в момента", да споделяме кое заведение ни е харесало и т.н. Но не смятам, че там мога да си споделя на стената терзанията относно работата...
Подкрепям и мнението на Бизар относно вече изминалите години и по-сериозната вълна. Нормално е споделянето да е по-отбрано. То само като си видим постовете от преди няколко години и всеки казва, колко се е променило мисленето му.
Въпросът е какво следва от тук насетне?
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #43 -: Декември 09, 2014, 12:27:53 »

Има го и другото - колкото от вас наистина искат все пак всичко да е, както преди и наиситна ли бихте споделяли и допуснали нови хора да четат и това място пак да стане по-разголено в уеб пространството. Все пак всичко си има цена и нещата далеч не са като преди години, когато нямаше google search image и нямаше как по елементарен начин да свържат снимката ти с някое мнение, например.

Иначе Краси ми беше подхвърлил идеята преди време да си направим затворена фейсбук група, където отново можем да обсъждаме нещата, както и тук, ако вместо теми имаме един пост и коментарите под него сформират мненията ни.

относно последното- ние си имаме такава група, нали се вижда само от членове, които са от форума? Там обсъждаме срещите и качваме снимки и т.н. Но някак си не го виждам като поле за дискусии...
По горното- според мен и сега форумът е достатъчно открит, излиза в търсачките и т.н., определено не искам да става по-открит. Даже ако има начин да си останем само ние, всички никове, които са писали над 100 мнения да кажем, бих го предпочетала. И да не може да се чете без регистрация, а да няма нови. Много ми е зловещо като знам, че се чете от стотици хора с регистрации без нито едно мнение и от още хиляди без регистрация. Според мен по-скоро това спира хората да си изливат душите и води до форумна гибел (хихи). Дето каза някой, някой ден децата ни може да четат, а не мисля, че всичко ще е ок за тях, примерно 8 годишно да попадне на това какъв анален секс са правили техните (сещам се за един пост на Енти, доста описателен)...И вече хората го осъзнават това и съвсем си филтрират мненията. Трябва да помислим за някакъв вид "заключване" според мен, а не за допълнително отключване. Или да има примерно нов раздел, отворен за нови хора и открит, а старите да се скрият...Нямам идея кое колко е възможно или лесно технически, Хриси да каже, може да даде права на различни хора, да не се занимава само тя, стига да измислим концепцията.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16521

A believer

« Отговор #44 -: Декември 09, 2014, 13:10:16 »

Еее това пък с децата е маниакално, как точно ще разберат кой ти е никът и къде си писала преди 20 години? Плюс това да си четат, анален секс, чудо голямо Razz Lol
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #45 -: Декември 09, 2014, 13:16:23 »

Еее това пък с децата е маниакално, как точно ще разберат кой ти е никът и къде си писала преди 20 години? Плюс това да си четат, анален секс, чудо голямо Razz Lol

ооо Ути, ти сериозно ли, ето примерно по името на котката + датата на сватбата би и ще са сигурни, че си ти. Има шанс, не че 100% ще стане. Аз точно на 7 години открих една такава семейна "тайна", навързах разни дати и имена, а дори нямаше нет тогава...Съвсем реално си е според мен, децата не са тъпи. Сега аз уж внимавам и такъв тип неща не споделям, но пак няма да ми е приятно да чете...
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16521

A believer

« Отговор #46 -: Декември 09, 2014, 13:47:39 »

Е как, ще напише в гугъл "намери ми някой с тая дата на сватбата и име на котката" ли? Не ми се вярва, при положение, че не знае, че пишеш във форум.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #47 -: Декември 09, 2014, 13:55:19 »

Аз съм разпознавала човек във форум. В тийн годините пишех в някакъв малък форум, с общи теми, не е бил специализиран... Та тогава една от дружките ми беше скъсала с гаджето си, защото тя докато отсъстваше няколко месеца, той се зариби с друго момиче. Та въпросното момиче беше попаднало във форума. Споделяше някакви неща за връзката си и беше забавно Lol Клюкарствахме си стабилно.
Така че не е изключено, дори без имена на котки и дати на сватби, рождени дни на децата, човек да бъде разпознат.
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #48 -: Декември 09, 2014, 14:05:23 »

Аз не съм отписала форума.
Не пиша , защото нямам време, иначе преглеждам на две на три какво се случва и всичко знам. Надявам се в някакъв момент да имам малко повече свободно време през деня, за да мога да си пиша пак.
А пък не споделям поради причините ,които се коментират в последните постове. Не, че не съм споделяла доволно много преди, но някакси
тогава живота ми беше една идея по...как да кажа... безгрижен, може би. Някакси вече драмите и проблемите ми са много по-лични, и не особено подходящи за интернет пространството, било то форума или фейса.

Честно казано, неприятно ме изненадаха коментари от типа "не пиша, щото никой не ме отразява"  Confused Не е сериозно , момичета,все едно чета 14 годишни пубери, не големи жени със семейства и деца. Но всеки си знае , де, не съм аз човека, който да държи сметка.
Активен

motley
Newbie
*
Публикации: 124

« Отговор #49 -: Декември 09, 2014, 17:40:22 »

Аз съм от анонимните четящи. :Р Не помня кога за първи път открих форума, но е било преди много години и от тогава на периоди съм чела и следила какво се случва. Съпреживяла съм много неща с вас, плакала съм с тежки събития в живота ви, със затаен дъх съм рефрешвала да видя роди ли се новото форумно бебе, разказвала съм на близки за форума и съм научила много неща. Звучи странно и е странно, защото форумите не са създадени да се използват като книга или филм, в които пак така се вживяваш, но и в които не можеш реално да участваш и да влияеш на развитието на събитията. Но по една или друга причина предимно такова ми е отношението към форумчето. Когато се включа със споделяне или нужда от помощ, срещам внимание и подкрепа и това е страшно мило.
Надявам се това местенце да не опразни съвсем и да не си изливаме сега добрите чувства като за последно.
Активен
Страници: 1 [2] 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: