star chick-chat.org star Женски работи star Сватбеният ден (Модератор: Minastar Ще бъда в бяло...
Страници: 1 [2] 3 4 ... 22   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ще бъда в бяло...  (Прочетена 50830 пъти)
paiachka
Newbie
*
Публикации: 2668

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #25 -: Октомври 14, 2014, 11:26:03 »

Честито, Кат. Wub
Някак естествено продължение на нещата бе при вас, но самият факт, че е такова, го е направило предизвикателство за мъжът ти. Много романтично и мило, страхотно го е измислил. Или от две седмици си носи кутийката, чакайки 'the moment' Cheesygrin Примерно.
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #26 -: Октомври 16, 2014, 11:33:00 »

Честито, Кат! Приятна и спокойна организация Smile
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #27 -: Октомври 17, 2014, 10:45:54 »

Благодаря ви, момичета  Smile
При мен няма нищо кой знае какво ново, но да си побутна темата.  Cheesygrin От една страна ми се мързелува и си казвам, че имам време и няма смисъл да почвам толкова рано (в провинцията все пак конкуренцията не е чак толкова голяма, че да трябва да се почва година по-рано с организацията), от друга пък вече искам да организирам сватба.  Cheesygrin Засега съм изключително спокойна, знам, че и това ще се промени, но като цяло съм доста дзен.  Cheesygrin Някакви неща, за които съм мислила много и съм се тормозила преди пръстена, изведнъж ми се струват много лесни за разрешаване, без излишни драми. Пример прост - преди си представях някакви идеални варианти как сватбата е на някое уникално място, ровех за ресторанти в Пловдив, Боровец, Копривщица, по разни села... просто в Пк всичко ми изглеждаше мизерно и unfit за съвършената ми сватба, хаха. Сега вече не съм такъв перфекционист и смятам, че където и да я направим, ще е страхотно и няма нужда чак пък толкова вторачване. Също така мрънках, че моята сватба трябва да е на открито, че само така мога да си я представя. Терзаех се и си прехвърлях възможни сценарии в главата къде, как, ами времето, ами транспорта, чудех се... а просто се оказа толкова лесно да се вземе решение да не е на открито.  Razz Както се казва, няма драма.  Cheesygrin Така пък ще ми е мирна главата. Спрели сме се на 3 ресторанта грубо, от които 2 си имат забележки в интериора, а последният е без забележка за мен лично, но пък само на него не му знам цените на кувертите все още, което ме смущава да си мечтая и да се навивам Lol Подозирам ,че е една идея по-скъп от другите, защото е от по-изисканите ресторанти в града.  Unsure То това е доста примерно, понеже още не сме направили списък с гости, аз имам идея, че ще са стотина, но го нямам пресметнато черно на бяло, може да се изненадам.  Razz
Иии какво друго да кажа... хайде, вече възмутих Ути, да ви възмутя и вас Cheesygrin Какво мислите за сватба в петък? Били ли сте на такава? Толкова ли е ужасно и неудобно за гостите? На мен ми се струва по-смислено в петък да си вземеш половин ден отпуск и да изтрещиш вечерта на купона, отколкото в понеделник след неделна сватба, щото още не си изтрезнял.  Razz А същевременно като че ли на неделна сватба се гледа доста по-благосклонно, макар че на мен ми се струва доста по-неудобно. Как да се отпуснеш, като на другия ден си на работа? Та да си кажа аз доводите. Всичко ще е свободно, вероятно някои неща ще излязат дори по-евтино през седмицата. Понеже държа на свестен фотограф, ми се иска да заложа на софийски такъв, а те вече са почнали да записват за догодина. Така си осигурявам шанс да си избирам без да се притеснявам от графика им.  Cheesygrin Другото е, че аз много, много, ама МНОГО държа на изнесен ритуал, ама не в ресторанта или фоайето на хотела  Razz а сред природата, на романтично място. Харесала съм си едно езеро тук, което ми беше вариант и за цяла сватба, обаче няма кухня и резервен вариант при лошо време, отделно кал, насекоми... абе отпадна. Но все още искам да го наемем за изнесен ритуал. А вероятността някой да иска да го наеме в същия ден за цяла сватба не е пренебрежима, съответно ще издухаме супата, нали.  Razz Общо-взето ще сондираме мнения и ако се окаже чак такъв проблем, ще си остане за събота, но засега някак много си ни харесва идеята. А и не е като да сме първите, на които е хрумнало, вчера даже четох статия по въпроса колко е удачно.  Lol
Тъй, отчетох се. Корни, гордееш ли се с мен?  Cheesygrin
« Последна редакция: Октомври 17, 2014, 10:49:36 от Catherine » Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8326

« Отговор #28 -: Октомври 17, 2014, 11:05:21 »

Катрин, сватбата в петък е много ангажираща за хората с нормално работно време. Преценете си на колко души ще се наложи да си пуснат ден отпуска и дали на всички ще им е възможно.
Аз съм била на сватба в петък, беше сравнително скромна и повечето хора бяха излезли от работа за ритуала и после дойдоха направо на вечерята.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #29 -: Октомври 17, 2014, 11:15:35 »

Много е готино така като имаш повече време за организацията - така спокойно всичко да ти изкристализира в главата, без да си притиснат от срокове. А и можеш да си резервираш основни неща като фотограф, dj и т.н., а другите неща да оставиш за пролетта.

Да си кажа мнението за петъчна сватба. На мен, като гост, не би ми допаднало  Big grin Сватбата е празник, аз обичам да си се събудя в празнично настроение, да се подготвям с танцувална стъпка, изобщо не си представям да отида на работа за половин ден и после да бягам на сватба, ако въобще ме е пуснал шефът. А и, не знам при вас каква ще е организацията, дали ще има взимане на кумове, булка, но ако има, това се започва от сутринта, особено в къщата на младоженеца, където първо се посрещат гости. Но все пак, ти си знаеш какво ще представлява сватбата ви - ако е по-компактна като график и имате направо ритуал към 5 ч. и вечеря към 7, не виждам проблем. Просто на мен това през деня да отида на работа и вечерта на сватба, някак не ми се вързва. Пък и 100 човека са много хора, все на някого ще му е проблем работното време.
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #30 -: Октомври 17, 2014, 11:32:59 »

Ами мислим да е компактна наистина.  Cheesygrin Ритуал към 17-18 и след това ресторант. Ще пропуснем данданията с взимането с кумовете и цялата сватбена процесия, църковен ритуал искам да правим в друг ден само с най-близките, така че и това отпада като ангажимент. Все си мисля, че ако ресторантът е от 19 или 20, не би трябвало да е чак такъв проблем. Евентуално някои хора може да пропуснат ритуала преди това. Не знам, има си и доста плюсове, не е като да го правим в сряда примерно, макар че и такива случаи има  Razz Знам, че най-близките ни хора и тези, които държат на нас, ще се съобразят без възражения, особено като се знае от половин година по-рано. Но е факт и че почти всичките ни приятели са в частни фирми, с плаващо работно време и възможността да отидат час по-рано на работа и да си тръгнат час или два по-рано.  Razz За тях някак не се притеснявам, а и те в по-голямата си част са купонджии без ангажименти и изобщо няма да се впечатлят. По-проблемни ще бъдат роднините и може би гостите на родителите, абе притесняват ме по-възрастните гости като цяло. Ние така или иначе искаме да наблегнем на младежта и да не стане сватба за родата  Razz Но все пак ще има и роднини, които не са толкова гъвкави като график и като душевна настройка  Unsure Някои по-далечни роднини вероятно биха преценили, че по-скоро не им се идва поради този факт, и ние сме ок с това  Cheesygrin Но има все пак и близки роднини, на които държим, и ако е чак толкова трудно... знам ли.  Unsure Някак продължавам да гледам на сватбата като на един голям купон без формалности и може би затова ми е толкова лесно да приема да е в петък и не виждам драмата. И все си мисля как ще присъстват най-любимите ни хора на света, които също си ни обичат и не биха поставили под въпрос избора ни. Все пак веднъж се женим. Ама от друга страна ако е чак толкова ужасно и невъзможно да се предвиди и има шанс по този начин да "изгоним" хора, на които държим... може би ще се откажем.  Unsure
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16506

A believer

« Отговор #31 -: Октомври 17, 2014, 11:53:44 »

Трудно ми се е да повярвам, че от 100 човека на никой няма да му е проблем, аз лично бих могла примерно да си взема отпуска, ама пак някак се губи настроението, и аз като Лора обичам да се наспя, да се приготвям, да ида на фризьор, а не да тичам цял ден насам-натам. Особено ако гостите са от София не забравяй, че в петък вечер си е ******** да се кара към Перник.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #32 -: Октомври 17, 2014, 12:00:18 »

Виж това за трафика от София в петък си е проблем, за който не се бях замисляла.  Unsure
Ох, ми явно ще се отказваме. Щом като е такава драма  Rolling Eyes Ма после ако остана без ритуал на езерото, ще се сърдя  Lol
Добре де, ами тези, дето си правят сватбата на морето, или в разни планински комплекси? Това не е ли пак голямо неудобство за гостите, пък са много популярни сватби  Unsure
« Последна редакция: Октомври 17, 2014, 12:05:16 от Catherine » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #33 -: Октомври 17, 2014, 12:07:56 »

Ами обикновено се правят в събота и гостите пристигат или рано сутринта или предната вечер и спят там. Получава се нещо като екскурзия.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #34 -: Октомври 17, 2014, 12:11:02 »

Кат, не е ли по-лесно отсега да си изберете дата и да запазиш всичко, което искаш? Не виждам смисъл да е в петък само защото "може някой друг да запази преди нас". Ами запазвайте първи, де  Cheesygrin

По принцип най-близките ви ще се съобразят и ако трябва ще си пуснат и 2 дена отпуска, но ще развалиш кефа на малко по-далечните, които както казаха Лор и Ути ще са на работа и ще им е притеснено едно такова...

Все пак ако си твърдо решила и много те кефи петък, давай си, това си е твоята сватба все пак. Но ще избегнеш доста драми, цупения и коментари, ако избереш "класически" ден, както си го решила и с ресторанта- избери по- лесното и ще ти е спокойно Smile

А сватба в неделя и за мен не неудобно (вечерна де), но за по-религиозните хора това е единственият възможен ден.

Аз отсега обмислям грандиозно кръщене, може ли да си отворя тема за него, то ще е като сватба  Lol

П.П. Даа, гордея се с теб, но трябва и да ме надминеш по брой странички, имаш време, вярвам в теб  Cheesygrin
П.П. 2 Сега се замислям, че някои фотографи/ ди джеи имат ангажименти през седмицата и по дифолт поемат сватби само уикенди, така че още един аргумент за събота  Wink

И един кратък съвет от мен: най-важното в една сватба (след младоженците) е ди джеят. Ако е некадърен е много трудно да се поправи това. Понеже нищо не си споменала (май, може и да съм пропуснала), започвай да проучваш  Cheesygrin Ако си навита на софийски, много препоръчвам моя, освен всичко друго е и металяга и сам ставаше да участва в пого като пускаше Рамщайн (по наше желание), изобщо хем беше професионалист, хем участваше в купона с кеф.
« Последна редакция: Октомври 17, 2014, 12:16:26 от Korneliq » Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #35 -: Октомври 17, 2014, 12:19:40 »

Отваряй, отваряй  Cheesygrin Кога го замисляш?
Ми аз не, че чак толкова държа, но просто някак ми легна идеята. Надявах се да не е чак толкова зле прието като цяло, но наистина ако има сърденки и цупения и "възпрепятствани" хора, то се разваля удоволствието и съвсем не си заслужават плюсовете на фона на целия негативизъм, с който ще се сблъскаме. Пък естествено няма да кажа "майната им на гостите, ако искат да идват". Иначе мен не ме притеснява за езерото, че вече ще е заето, а че недай си Боже ако собствениците са по-алчни и некоректни и им дойде оферта за цяла вечер, а не само за един час ритуал, може и да ни отсвирят, дори и да сме били първи. Пък тук няма чак толкова много места, на които да се направи такова нещо, и ритуалът ми ще замине сигурно  Cry А наистина адски много държа на него. Това е нещото, на което наистина най-много държа като подробност, другото малко или повече не ме тревожи.
А, сега видях, че си допълнила за ДЖ.  Cheesygrin Той ни е едно от по-сигурните неща, мислим да наемем същите като от сватбата на сестрата на мъж ми (ДЖ и водещ). Рокаджии са си, а водещият ръси големи бисери. Малко ме притеснява да не говори същите работи 1:1, но според мъж ми ги импровизира спрямо ситуацията. А и съм му гледала клипове от други сватби и не чух и един майтап, който да се повтаря.
« Последна редакция: Октомври 17, 2014, 12:22:47 от Catherine » Активен

Lo
Newbie
*
Публикации: 286

« Отговор #36 -: Октомври 17, 2014, 12:53:20 »

Честито Кат!  Thumbup Пожелавам ти много приятна и лесна подготовка, която ще следя с интерес, тъй като преди месец и на мен ми се случи същото, пак на годишнина откакто сме заедно и сега и аз се занимавам с нашата организация  Smile Ние ресторант избрахме, тази неделя ще разгледаме и трите църкви, които сме си набелязали и остава само да решиме за ритуала изнесен или не... Но за ди джей и на теб и на Корни ще бъде благодарна за координати на тези, които препоръчвате  Smile
Активен
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13207

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #37 -: Октомври 17, 2014, 14:08:24 »

Хахаха, как между другото го спомена! Няма да останеш незабелязана, марш да си правиш тема. Тука романтиците с лопата да ги ринеш, само чакаме да четем за булки, сватби и организации  Wub
Аз пък да си кажа, че 17-18 ми се вижда късничко  Lol Особено ако от единия до другия ритуал ще има размотаване до локациите, смятай, че не ви мърда минимум 20ч да започне тържеството. Което пък съвсем ми се вижда нощна сватба. На последната сватба празненството започна към 17, продължи до 3-4, част от гостите забегнаха на диско, ние едва изтикахме до 2, при все, че и цяла сутрин пътувахме от Русе до София. Просто се скапваш и с една късна сватба и ти като булка ще си гроги. Отделно зависи от политиката на ресторанта, някои са гадове, начисляват солени такси за оставане след работно време. Щото тоя персонал после трябва да го компенсират някак.
За ДиДжея съм съгласна, някак дирижира празненството, знае как да вдигне хората на крак. Последно имаше и водеща, която малко ми беше странна и се чудех за чий чеп седеше там и се обясняваше с едни и същи заучени фрази. Много ДЖ вършат и това и пак си е стра'отно!
Сватба в петък и на мен ми е странна, особено ако има хора от друг град си е ангажимент да си оправят отпуските.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #38 -: Октомври 17, 2014, 16:37:35 »

оо това с водещите е някакъв ужас, бяхме на такава иначе хубава сватба, ама това същество всичко развали...Все едно чалга певица рецитира микс от репкики от сапунен сериал и текст на чалга песен, от типа- 'нека приказната любов на Гошо и Пенка в този светъл час да огрява всички ни и да не гасне никога'..., ама много приповдигнато си го представете..

аз да не се обаждам де, че на тази сватба бях пълен простак, роклята ми, уж 2 пръста над коляното, така се набираше, че едвам закриваше дупеето и то ярко червена, а аз нон стоп на дансинга...Срам пълен, ама така ми се танцуваше, че спря да ми пука. А и можех да си позволя да покажа дупе и крака тогава, хората са плакнали очи  Lol
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1377

« Отговор #39 -: Октомври 17, 2014, 17:54:51 »

Честито, Кат!
Нашата сватба беше в петък по стечение  на обстоятелствата Smile Беше в Пловдив, а гости имаше от Шумен, Варна, Габрово, София, Свиленград и т.н.
Според мен основното е да информираш гостите от рано за датата и те да си плануват времето и идването Smile
Активен

foreveryours
Newbie
*
Публикации: 509

« Отговор #40 -: Октомври 18, 2014, 13:24:12 »

Нашата сватба беше във вторник, защото исках конкретна дата, не съм се и замисляла дали на някой ще му е неудобно  Lol Който иска да идва в крайна сметка... не дойдоха двама души, защото "били на лекции", хората, които работят си взеха почивка или отпуск.. Аз самата ходих на изпит сутринта същия ден  Lol а в гражданското бяхме към 4 или 5.. не помня  Cheesygrin Така че според мен близките, които искат да присъстват ще присъстват независимо деня, часа и някакви други странични обстоятелства  Smile Е, разбира се нашето беше в скромен състав и малко щуро та... не сме критерии  Cheesygrin
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #41 -: Октомври 18, 2014, 13:28:15 »

А има ли проблем да е в събота, защо само петък/неделя се обсъждат?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #42 -: Октомври 18, 2014, 16:53:27 »

И аз това се чудя Cheesygrin
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #43 -: Октомври 18, 2014, 20:54:30 »

Хаха, ми няма кой знае каква причина, освен може би тайната надежда да се направи цедка на хората, които може би ще са там за яденето и пиенето, и тези, които would go that extra mile, както се казва, защото най-важното е да присъстват на сватбата ни. Както и улеснението по организацията, разбира се. Ето, сега си харесах един фотограф, ма той вече има 4 заети дати за лятото, а ние още се кумим за датата.  Lol Докато я измислим, сигурно целият юли ще му е зает.  Razz Не е нещо хипер важно, разбира се, не е и за да се правим на интересни. Аз наистина не очаквах, че може да се окаже такъв проблем, щото си спомням приятели да са правили доста по-големи жертви за доста по-маловажни събития от сорта на "купон на хижа". Но като се включат роднините и гостите на родителите, нещата изглеждат по-различно.  Rolling Eyes Естествено, че не искам да изглежда все едно се опитваме зорлем да си прогоним гостите. Наистина бях чувала за петъчни сватби и мислех, че малко или повече се възприема, но след като видях мненията... Няма да сме гадовете, които затрудняват гостите си от един каприз. Не сме такива хора просто.  Rolling Eyes А неделя аз я дадох за пример, че според мен е по-кофти ако на другия ден си на работа, отколкото ако същия ден си бил на работа. Аз поне така бих го възприела като гост. Ама аз не работя за други хора, така че... Но както и да е, засега идеята за петък отпада, защото събрахме предимно негативни мнения. Може би ще пробваме да питаме бащата на мъж ми дали неговите доктори биха били затруднени от това и ако каже "да", ще отпадне тотално.
Иии, някой трябва да си пусне тема, ами да не минава метър  Cheesygrin Хайде, да не съм сама в раздела.  Razz
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #44 -: Октомври 19, 2014, 12:58:29 »

Сетих се да ви питам още нещо  Cheesygrin Колко време преди сватбата поканихте кумовете си? Понеже ние сме ги избрали вече (макар и поотделно  Razz) и се чудя има ли смисъл да чакаме, въпреки че има толкова много време, или по-добре по-скоро да ги поканим, да свикват с мисълта?  Cheesygrin Аз нямам търпение, особено понеже моята бъдеща (надявам се) кума си знае, че ще я каня за шаферка, и вече нямам търпение да ѝ кажа, че ще бъде повече от шаферка Cheesygrin
И пропуснах да спомена, че и ние ще сме от онези хора, които ще имат две двойки кумове, но не за да се правим на интересни, а защото се налага. Така или иначе църковна сватба ще правим в друг ден в тесен кръг, така че няма да е толкова фрапиращо. Та избрали сме кумовете за светската сватба. За църковната още идея нямаме. Аз само съм категорична, че трябва да са семейство. Надявам се да намерим дори по-възрастна двойка, която да ни кумува в църквата. Искам да има смисъла, който е заложен в кумуването в православието, а не просто някакви хора. А ми е много анти идеята да ми кумува двойка, която сама не е извървяла този път, но да ни е пример за подражание едва ли не. Знам, че вече смисълът отдавна не е такъв, но  моето лично убеждение е такова, затова и не исках другите кумове да са двойка, а заложихме на западния обичай. За мен другото е малко като да впрегнеш каруцата пред коня. Освен това пък пи нашето поколение се оказва, че съотношението кръстени-некръстени е горе-долу 50:50, което много усложнява ситуацията.
« Последна редакция: Октомври 19, 2014, 13:05:54 от Catherine » Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #45 -: Октомври 19, 2014, 13:21:19 »

Знам за доста случаи, в които кумовете се покръстиха специално за да могат да са такива, даже съм кръстница на двама в такава ситуация, мои познати, роднини, доста хора, не ги бърка един вид, просто не са кръстени, защото не е било популярно, но пък и така като те слушам, не знам колко искаш да ти кумуват такъв тип хора, един вид силно религиозно неангажирани. Както и да е, идеята ми беше, че ако си си набелязала църковните кумове , а те не са кръстени, можеш просто да ги попиташ дали искат да го направят. Smile
Аз и не бих чакала, не мога да отлагам такива неща, бих казала веднага на избраните.  Big grin

И за мен събота е абсолютно идеалния ден за сватба (любимите са ми вечерни Cheesygrin), времето да се приготвиш, да си забравиш работната седмица, да смениш вълните, на които приемаш и предаваш, да отидеш и да се раздадеш. Smile
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #46 -: Октомври 19, 2014, 14:54:06 »

Недей да чакаш, покани ги Cheesygrin Да си запазят датата Tongue
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #47 -: Октомври 19, 2014, 15:53:24 »

Хаха, е има си хас и да не си я запазят, като са ни едни от най-най-близките приятели въобще  Razz  Cheesygrin Ама и аз съм на мнение, че не е лошо щом сме ги избрали, да им казваме, да не се кумим (no pun intended, хаха). Знам, че като са семейство, се ходи с питка и ракия или нещо такова, ама така по-скоро аз ще ѝ занеса от любимото ягодово вино и ще я изненадам, пък мъж ми ще мисли удачна покана за кума.  Cheesygrin
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #48 -: Октомври 20, 2014, 12:11:55 »

Няма какво да чакаш  Smile Ние им отидохме на гости, изненадахме ги с поканата, прекарахме една мноого приятна вечер в компанията им. В следващите месеци обсъждахме детайлите и така  Smile
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #49 -: Октомври 20, 2014, 16:59:48 »

Кат, кани смело, емоцията да споделяш подготовката с някой пряко въвлечен в събитието е много приятна. Ние нашите кумове ги поканихме февруари месец, март месец кума предложи на кумата и в крайна сметка направихме сватбите през две седмици. Подготовката беше голям купон! Още като погледна e-mail комуникацията между четирима ни и си умирам от смях  Cheesygrin
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 22   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: