star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star И аз ще ставам мама :-)
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: И аз ще ставам мама :-)  (Прочетена 15878 пъти)
bella
Newbie
*
Публикации: 664

« Отговор #50 -: Май 04, 2016, 23:05:57 »

Хора, много искам да ви разкажа как е при нас, защото е доста по-различно, явно, от България, обаче дечко от вчера ми е със зверска температура, днес следобед стигна до 40,2 градуса и съм се видяла в чудо вече. Изпуснахме първото тържество по случай деня на бащата и деня на майката (тук 8. март е ден на жената, 5. май е ден на бащата, а 8. май - ден на майката), а с такова желание го чакахме, отделно на работата имах два важни мийтинга днес, за които подготвях целия материал от две седмици, и не можах да присъствам (това за темата относно кариерата и децата)....  Razz Най-огромния минус на яслата, без значение частна или държавна - влаченето на какви ли не вируси..... Вчера седнах да пиша докато спеше следобед, обаче се събуди целия горящ и от там на въртележката.... Дано утре да е по-добре и да мога да седна на спокойствие да ви разкажа.
« Последна редакция: Май 04, 2016, 23:23:32 от bella » Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15617

« Отговор #51 -: Май 05, 2016, 09:00:56 »

Аз да кажа от позицияна на държавната ясла и градина.
Първо, ние се водим в една от "елитните" (как ги обичам тия епитети) градини в София. Майка нали е учителка и още предната й директорка беше изпаднала в екстаз къде ще бъде Цвета на градина, а аз, честно казано, се бях ориентирала по майчинските критерии, които вече и вие споменахте - да ми е близо, да има хубав двор и база. И тук бързам да не се съглася, че няма да те пуснат да видиш преди детето да започне. Ако почукаш - ще ти се отвори. Отидох още лятото и любезно помолих да видя яслената група на Цвета. Пуснаха ме, даже директорката дойде. Поговорихме от какво има нужда като ремонт и материали. Същото и сега за ДГ. Даже ми беше много важно и ходих да се запозная с г-жите, защото не бях доволна от сестрите в яслата и се надявах поне свестни г-жи да ни се паднат, иначе щях и в друга група да я преместя, но те пък се случиха разкошни.
В яслата сестрите бяха много демотивирани, неангажирани и с абсолютно никакъв педагогически подход. Но и Цвета боледува много, та ходенето й беше по-скоро за адаптация, колкото друго. Тук съм съгласна, че по-малките групи са плюс, но едно дете, ако си е с проблеми, както е Цвета - с алергия, с дерматит, предастматична...ако ще и в група с 2 деца да е...пак ще боледува, така че и това не е панацея, накрая всичко зависи от детето. Също ще се съглася, че когато са в яслена група, тоест по-малки, има в някаква степен неглижиране на децата - споделяла съм, че съм вземала Цвета с наакан памперс, що се касае до гушкането я гушкаха, ама аз не намирам това за най-важно. Може би, защото тя никога не е ревала, отиде и с достойнство влезе в яслата, обръщаше устната и аз като й кажех твърдо "Довиждане, Цвета" + целувка и тя си влизаше кротко. За извеждането не съм съгласна също. И в яслата, сега в градината още повече, ги извеждат задължително, ако не вали яко. В яслата просто ги държаха на едно като широка тераска и не ги пускаха много да щъкат, щото са малкии върви ги гони...Аз и в група с 6 не бих рискувала да ги пилея, защото не се знае кое кога ще налапа нещо, което не бива или ще се метне от някоя парзалка Unsure Да не дава Господ, ама...
За езиците и допълнителните активности - някой беше казал, но има всичко, е да, не всеки ден, но на мен не ми пука, аз и без това съм я дала на нещата, на които искам, в школи, които аз съм избрала и мисля, че това работи далеч по-добре, а е и допълнително занимание за нея, което ангажира и времето й извън детската градина, което, ако не е запълнено с нещо настава ад под небето.
Един много голям минус за мен, който е плюс в частните, е обратната връзка за детето ти и неговото справяне и развитие. В частния английски на Цвета на всяко тримесечие получавам 3-4 изречения обратна връзка как върви, как се развива и е СУПЕР полезно. В градината е много трудно да изкопчиш съществена информация. Горе-долу ти казват нещо само, ако детето ти е ударило друго дете...Иначе нищичко. А знач, че в частните пишат доста подробни обратни връзки, даже съм чела на едно приятелско дете. Това е много полезно, защото научаваш неща за детето ти в една среда, различна за него от домашната, където то се държи по друг начин и можеш като родител да си направиш изводи над какво във възпитанието да наблегнеш или промениш. Аз обаче на есен ще предложа на нашата директорка, която е супер дейна и инициативна, да въведе такива обратни връзки, ако ще по два пъти в учебна година, но да има!

Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4121

« Отговор #52 -: Май 05, 2016, 10:49:49 »

Смайли - да Дея е в държавна.. уж една от най-исканите в централната градска част /да си призная ако и на мен не ми беше на 2 минути нямаше да е там/.. Това, което написах за храненето и обличането си беше така наиситна от първия ден..какво ли не е научила покрай децата, гледат се, говорят си, напредварват се.. и в градинката след градина пак се събират всички на групичка и дивеят заедно.Яна и тя е записана в държавна ясла, за която нямам наблюдения отново и ще видим какво ще стане. Братовчед ми също пътуваше извън града за частна ясла - мне, благодаря..
За обратната връзка - явно си зависи - на мен ми казват, какво прави, как се е държала, яла ли е, спала ли е.. и такива
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #53 -: Май 05, 2016, 11:39:53 »

Ако не питам, нищо не ми казват, ако питам - са супер обстоятелствени и подробни, което ме устройва, защото не винаги имам време да си приказвам с тях. Явно съм случила на ясла, ако на есен я приемат и в градината на кака й, ще съм супер щастлива и доволна, защото там Мими изкара едни безпроблемни и прекрасни 4 години.
Като плюс на частната е, че могат да си позволят логопед и/или психолог, в нашия град например 2-3 държавни градини има такива специалисти (екстри). А е нещо, което смятам, че е задължително.
Аз пък не мога да осъзная още промяната в Роси, каква приказлива и остроумна е станала, какви лафове е научила, не спира да пее и да рецитира стихчета. И като я взема нахилена до ушите, ми става ясно, че детето се чувства прекрасно. Защото опитът ми с Мими беше КОШМАРЕН  Unsure
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #54 -: Май 05, 2016, 12:02:18 »

какво прави, как се е държала

Аз това имам предвид. Дали спи и яде не ме интересува много-много, няма да умре от глад Cheesygrin
Е, ако питам и на мен ми казват две приказки, ама всичко е някак така...много насила Razz

В нашата градина има психолог и логопед. Не че съм ги ползвала, но си права, че е добре да ги има.
Иначе аз Цвета зимата я водих на психолог (частно), че много ме беше стегнала шапката, ама не научих нищо, което не знаех...
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #55 -: Май 05, 2016, 12:31:24 »

Фей, това за извеждането и че са те пуснали да видиш звучи супер.  До нас директорката също е отзивчива, но нали там почти нямаме шанс, а в по-далечната знам, че не пускат дори до коридора, уж контрол заради болести. На мен леля ми също е в системата, ама нейната градина е много далеч и честно казано хич не ми хареса-  има една ужасна натрапчива миризма, коридорите са като в болница, потискащо ми беше някак си. А вътре имаше и доста болни дечица, та се отчаях и от това, че уж в държавните контролът е по-голям...

Ще видим, на теория е едно, дано на практика не се окаже различно и да сме доволни...Адаптацията и много от проблемите си ги има, независимо каква е яслата :(
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #56 -: Май 05, 2016, 12:56:09 »

Контрол за болести няма никъде - нито частни, нито държавни. Нито съобразяване от страна на родители. НИЩО! Това го твърдя и се подписвам под него.
Боледува се и това е.
Търпиш.
И сега има водени зловещо кашлящи деца, сутринта чух едно от горе да буха яко, а вчера пък като я вземах имаше момченце със сопол до брадата и не преовеличавам!!!
Важното е, че явно Цвета изгради вече имунитет към всички тия градниски бацили и боледува доста по-рядко и по-леко, ама е и на медикамент постоянно (Сингулар).
Сега въпросът е как ще пазим бебето...Но - каквото, такова. Не сме ни първи, ни последни.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #57 -: Май 06, 2016, 00:28:49 »

Фей, и Саня от близо два месеца е на Сингулар + Екомер и направо не смея да се похваля, но има невероятна промяна. Не е отсъствала от ясла въобще, чак тази седмица се опита да се разболее и ѝ мина за два дни. А когато отидох при алерголожката да ми направи тази схема, бях на ръба на отчаянието - не спираше да боледува, ларингити, бронхити, рядко изкарваше цяла седмица на ясла. От есента задължително я почвам пак.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #58 -: Май 06, 2016, 08:16:10 »

Лори, Цвета е на него втора година плътно. Почива летните 2-3 месеца, когато не ходи на дг. Промяната е невероятна.
Има ли полза да казвам, че дължа това на Ади?
Цвета в целия си яслен период, от 1.5 до 3 г, да има сумарно половин година посещение. Първата година изпи ПЕТ АБ кажи-речи един след друг и аз бях не отчаяна, ами ако помните ония миг дето всички ми се пеняваха във фб, че съм твърде слаба и стига с тоя фитнес, не беше от фитнеса, а от тревоги и будуване по цели нощи, къде от грижи, къде от мислене как да я оправя...
Обърнах нета да чета, говорих с Ади. Тя, дори без да в виждала Цвета, ме посъветва да опитаме с УНГ. Отидохме няколко пъти, излезе, че не ни е това проблемът, но поне изключихме едно и научихме ценни съвети за преодоляване на зловещи хреми, които педито ни така "лекуваше", че редовно преминаваха в заболяванията, които изреди.
Пак разговор с Ади. Прати ни на алерголог. Изследваха кръв, защото за тесъуване беше много малка, но показателят от кръвта беше ужасно, ужасно висок, повече от 10 пъти над норми. И жената предложи да се опита със Сингулар. Изписа й по каса, направихме книжка. И накрая нашата педи, въздържам се да я наричам с епитети, ми вика: О, Сингулара е добър, сега ще се оправи.
Ми ти къде бля в тиквите да кажвш по-рано, да ни посъветваш, да ни изпратиш при специалисти???
Няма. Детето се разсипа пред очите ти.
Другото, което й хванах цаката, е пак резултат от моето четене, е БронхоВаксома. Правим курса всяка есен.
И сега е добре, да не кажа отлично, че и аз не смея...
Чакам да стане на 5, да я тестуват, да разберем от какво е таз свирепа алергия...
« Последна редакция: Май 06, 2016, 08:21:53 от Fei4ka » Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4121

« Отговор #59 -: Май 06, 2016, 09:52:15 »

Дея преди няколко месеца я почнахме с един имуностимулант и за апетита.. наиситна и повлия, а вечер се прибираше и ядеше като луда Smile Яна и нея ще я почна, като тръгне на ясла..макар, че тя покрай кака си всичко премина
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #60 -: Май 06, 2016, 10:17:59 »

Оф, ужасно е това всяко второ дете в обкръжението ми да е на някаква терапия. Ако не е антихистамин, ще е кортикостероид или пробиотик. От средата на март Роси пие Ериус и септолин, и о, чудо неземно, две хреми ми е правила от тогава, които минаха за 2-3 дни без кашлици и проблеми. И това при все, че приема на Ериус се застъпи с шарката, а всички знаем как зверски смъква имунитета. А преди това си посрещаше бронхитите и трахеитите за добър ден. Чак съм на тръни сега като свърши схемата, дали няма да влезем пак във филма. Кака й пък 3 години по ред изкарваше есенно зимния сезон на ксизал с герисан и имаше изключителен ефект, не боледуваше, караше само леки и овладяеми хреми. Успокоителното е, че като стана на 5-6 и спря да боледува, има 2 дни отсъствия от училище за цялата учебна година и в разгара на грипа, изкара нещо леко на крак. А съучениците й се разсипаха, някои дечица и до болница стигнаха от усложнения.
БронхоВаксома пък мен ме беше наплашил. С Мими след всяка схема, я удряше на трахеит. Макар и рядко, имало и такива случаи.  Rolling Eyes
Активен

bella
Newbie
*

« Отговор #61 -: Май 06, 2016, 11:54:18 »

Леле, като ви чета направо лошо ми става! Какво ли още ни чака?!  Unsure Алекс до преди да тръгне на ясла не беше боледувал нито веднъж. Даже на 6-валентната имунизация вдигна един път 38,5 температура и това му беше. Обаче откакто ходи се съдра да боледува, че и ние с баща му покрай него вече два пъти бяхме болни, а по принцип боледуваме изключително рядко. Да, кара ги леко вирусите - температура, кашлица, сопол - няколко дни, не усложнява, поне за сега. В повечето случаи си го оправям по бабешки, че педито ни е мнооого минималистичен, относно изписването на лекарства, ама то май повечето тук са така..... Питах го да ми препоръча нещо за подсилване на имунната система, хомеопатично, билково, не било нужно, колкото по-често боледувал, толкова повече се тренирала имунната система, разнообразна храна, плодове и зелемчуци, повече нямало нужда... Аз на своя глава му давам имунокинд, не че виждам голям келипир, ама.....
Сядам да пиша сега за яслата.
« Последна редакция: Май 06, 2016, 12:00:26 от bella » Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
bella
Newbie
*

« Отговор #62 -: Май 06, 2016, 12:45:44 »

Сега изчетох всичко. Доста сте писали за яслите. Браво! Много ми беше интересно да ви изчета, че нямам нито ясленски опит в България, нито информация от първа ръка.
Тъй, сега обещаният разказ за немската ясла, ще се опитам леко да систематизирам, да видим как ще се получи, иначе ще дописвам.
Значи, като цяло яслите тук се делят на държавни, частни и религиозни (аз съм разглеждала католическа и евангелистка). Под религиозни да не си представите сега някаква секта. Модерно обурудвани, децентен кръст над вратата, молитва сутрин и честване на още няколко религиозни празника, освен Коледа и Великден, общо взето мен нищо не ме притесни, а бях леко скептична като си уговарях срещите. Срещнах много мило отношение и в двете, нито грам предразсъдък, че ние като родители сме православни християни, а дечко дори не е кръстен. Толкоз за религиозните.
За частните не мога да кажа нищо, понеже имаме само две в града, и двете са ми супер неудобни, та отпаднаха на първо четене. Монтесори нямаме в града, а да го карам в съседен и да се връщам после обратно на работа и следобед пак същото упражнение - найн. Честно, не съм се и интересувала особено, защото мисля, че държавните тук са на доста добро ниво, с баща му се занимаваме също с него и на възраст от 1-3 години не знам какво би му дала Монтесори ясла повече.
Избора на нашата ясла беше изцяло практичен. Като база е по-нова, строена е 2013 като отделна сграда към съществуващата детска градина, имат много хубав, зелен двор, отделен с едно мини-хълмче от този на "големите", с пясъчник и пързалка, пригодени за малки хора. Имат стая за игра, стая за хранене, всяко дете си има столче за хранене и негово място на масата. Имат стая за сън, "баня" с повивалник, мини мивка и мини тоалетна чиния, аз се чуствах там като в къщичката на седемте джуджета... Имат и общо помещение за игра, където децата от двете групи играят, когато вън е лошо времето и не излизат. Детската градина и яслата се намират в кампуса на местния университет, на тихо и спокойно, по път ми е за работа и най-важното, те първи се обадиха, че ще ни дадат място. Хубавото е, че като навърши 3, директно му осигуряват място в градината, адаптацията си я правят госпожите, без да ангажират родителите. Базата на детската градина също е много хубава, имат логопед, който евентуално би ни бил нужен.
Аз по едно време много се бях отчаяла, защото от всякъде само се чуваше колко малко са ясленските места, а колко много желаещи има, мои колеги в съседния голям град подаваха молби преди да са им родени децата.... За това и ходих да разгледам религиозните, че ми бяха вариант Б. Таксите са еднакви за всички ясли и се ориентират спрямо това дали детето стои 8 или 10,5 часа, дали е едно дете в семейството или са повече, но под 18. За годината се плащат 11 такси.

Алекс тръгна на 11 месеца и няколко дни, понеже аз точно на рожденния му ден трябваше да се върна на работа, а първите 2-4 седмици са за адаптация и ходехме заедно. В нашата ясла има две групи "светулки" и "калинки" (много ме радват какви имена им дават, Алекс е калинка:))). Всяка група е от 10 деца, макс. В нашата сега са 7, но до септември ще се запълнят и останалите места. Имат 3 госпожи, в момента и една практикантка, лелки няма. Госпожите се занимават изцяло с децата - от игра, през ядене, сменяне на памперс, приспиване. Всяко дете си има "негова" госпожа. В началото тя го посреща, храни, сменя, приспива, става му нещо като "майка" в яслата. Алекс много бързо свикна с неговата, много си я харесва, миналата седмица беше в отпуска жената и той като я видя в понеделник, изпадна в екстаз, даже ми стана малко криво, че ме отсвири и даже целувка не ми даде, а хукна при нея, ама по-добре така, от колкото да реве....
Адаптацията му беше по "Берлинската схема": единия от двамата родители ходи с детето в яслата. Първите три дни ходихме за 1,5 часа, влизах с него, той играеше с децата или с госпожата, а аз стоях на едно столче и го наблюдавах, без да влизам в контакт с него, само ако той ме потърсеше му отвръщах. На четвъртия ден започнах да излизам за 15 минути, но оставах в яслата. Увеличавахме постепенно времето, през което бяхме разделени. В началото аз му сменях памперса там, а госпожата ни наблюдаваше. Разпитваше ме за навиците му, какво обича, какво не обича, за любимите му песнички... след няколко дни се сменихме. Много добре вървеше адаптацията, бяха минали първите две седмици и всичко изглеждаше многообещаващо, до момента, в който мъж ми замина за една седмица в командировка и дечко се побърка да го търси, много му липсваше. Започна да плаче ужасно като го оставях в яслата. Тогава ми стана ясно какво изживяват повечето майки в България, които трябва да оставят пищящото си дете без да знаят точно къде и на кого.... Поревавах си тайно в съседната стая, аз, човекът, който много прагматично гледаше на яслата и раздялата с детето..... Драмите и ревовете продължиха само няколо дни, после обаче започна да боледува, тривиалните вируси, които все пак го изкарваха от строя за няколко дни. Аз всеки път супер много се притеснявах как ще е като се върне, а той се връщаше все едно нищо не е било. Първото му спане там смая света - без никакъв проблем си е заспал, сам в новото му легло! Е, там спи все още по 30-40 минути, ама все пак е нещо. С яденето няма никакъв проблем, единствено то функционира безотказно, ама само когато е нещо, което обича.... Понякога изяжда по две порции, друг път нищо не яде, ама не ми е драма, както Феята каза, от глад няма да умре, еле пък той. Много ми харесва, че ги насърчават да ядат сами. Той вече доста умело борави с лъжицата, иска даже сам да пие от чаша.... Харесва ми, че имат план, по който им протича деня, пеят всяка сутрин заедно песнички, излизат всеки ден вън, пропускат само ако вали яко дъжд или сняг, тогава пък играят с другата група в общото им помещение за игра. Онзи ден ги водиха в детската градина, понеже имали там инкубатор и им се излюпили пиленца, та да ги видят дребосите. За Великден им водили истинско зайче да играят с него. Празнуват рожденните дни на всяко дете под някакво мото. Госпожите организират всичко, родителите носят само почерпка за децата. Нашият рожден ден естествено го пропуснахме в яслата, че беше пак болен....
Всеки ден ми казват колко е ял, колко е спал. Миналата седмица им пуснали музика, а той се разцепил от танци, госпожите изпадали от смях, ама много го хвалеха колко е музикален. Правят на всяко дете "портфолио", отбелязват в една папка как се развива, какво прави, записват интересни моменти от времето, което прекарват там. Казаха, че са го снимали как си денси онзи ден и ще му сложат снимката в папката, за спомен. 

Много съм доволна, поне за сега, Алекс ходи с голямо желание, харесва си госпожата и децата, а и те го харесват, онзи ден едно от момиченцата така го разцелува за довиждане, че щях да падна, от скоро даже не иска да си тръгваме като ида да го взема, та сега драмите и ревовете са като си тръгваме...
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #63 -: Май 07, 2016, 14:22:07 »

Бела, много хубав разказ за яслата в Германия, аз все още нямам допир,но е хубаво някой да ти разкаже предварително. Ти къде си всъщност? Може и на лични, ако искаш  Smile
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #64 -: Май 08, 2016, 21:06:34 »

страхотен разказ, направо се размечтах...Точно нещо такова искам и аз, за съжаление дори в частните като гледам не може да е толкова хубаво, колкото в Германия в държавни. Но поне има допирни точки, доколкото знам е ок да ходя и аз с него първите дни (аз вече 2 пъти съм ходила, но сме седяли под половин час, то беше по административни причини и ще е забравил до лятото). Не знаех за Берлинската схема, но си представях нещо подобно, но по-съкратено- един ден да седя на столчето и да чакам да ме потърси, да поиграе 1-2 часа, да се приберем заедно. На втория ден мислех да го оставя сам, но за кратко, час-два. На третия до обяд и вече след седмица да спи там примерно...Искаше ми се с максимум 1-2 дена отпуска (аз съм на 4 часа, така че прибиране преди обяд не е проблем, но не и да седя там дълго). Все пак той е и по-голям, но може би малко трябва да удължа времето, например 2 дена да ходя с него. А ок ли е да се редуват майката с бащата или един и същи човек трябва да води и седи в началото? Ще чета за тази схема.

Иначе уж са по немска програма, поне от градинска възраст, за ясла не съм сигурна, така че се надявам да има нещо общо, от четеното по немски форуми и твоя разказ много ми допада системата там, повече от едно Монтесори например.

Дано спре да боледува, ако е без усложнения пак сте късметлии, аз май на това се надявам, че без настинки няма как. Кефят ме и лекарите там, напоследък и аз съм фен на пиенето на нищо като лекарства и нищо като имуностимулант, ама то зависи и детето как е, понякога просто се налага.
Активен

bella
Newbie
*

« Отговор #65 -: Юли 11, 2017, 12:26:46 »

Ами, момичета, аз пак съм в играта!  Cheesygrin Желано, но малко неочаквано, леко под мотото "Един изстрел - право в целта", номер две е на път. Днес бяхме с таткото на първи преглед - всичко изглежда добре и на мястото си, има туптящо сърчице и си отговаря на седмиците. Живот и здраве средата на февруари ще сме четирима!

Този път ми е много спокойно някак си, може би защото покрай Алекс, работата и домакинството не ми остава много много време да го мисля... Ще се опитам сега да съм по-редовна, хем да си имам всичко на едно място.
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #66 -: Юли 11, 2017, 12:32:02 »

Хах, ето с кого ще си правя компания  Cheesygrin честито! Дано всичко мине така безпроблемно и щастливо както ти е в момента!
Активен

bella
Newbie
*

« Отговор #67 -: Юли 11, 2017, 12:38:51 »

Благодаря ти, Джул! Аз реагирах по същия начин като видях, че и вие очаквате номер две  Big grin
Поредното доказателство, че в този форум не се бременее самостоятелно!  Cheesygrin
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #68 -: Юли 11, 2017, 12:43:23 »

Не, никога  Lol аз сега чакам да изскочи и трета, за да задормим обичайната бройка  Lol
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #69 -: Юли 11, 2017, 12:48:27 »

Ауу, ето я поредната мексиканска вълна! Честито!
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #70 -: Юли 11, 2017, 13:16:19 »

Юхууу! Честито!
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #71 -: Юли 11, 2017, 13:35:47 »

Еха, събрахте си  Lol
Честито и леко бременеене.
Ай сега Ути да се похвали с второ и ще ме довършите  Lol Cheesygrin
Активен

bella
Newbie
*

« Отговор #72 -: Юли 11, 2017, 13:42:33 »

Благодаря ви, момичета! Само да сме здрави до термин.

Пупи, традициите са си традиции и трябва да се спазват!  Lol Lol Lol
Ай сега Ути да се похвали с второ и ще ме довършите  Lol Cheesygrin
Вервай ми, Ути с това неспане няма да е! Ама виж Корни може да ни изненада. Между другото, май не останаха много с едно дете във форума (иначе за контрацепция, нали! Lol Lol Lol)
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #73 -: Юли 11, 2017, 15:00:18 »

хаха, Корни няма скорошни такива планове, ама покрай сексуалния разцвет на 30-те всичко може да се очаква  Cheesygrin
Поне мисълта не ми се вижда толкова страшна вече,макар че още не мога да преценя заслужават ли си малкото (но големи) плюсове на фона на многото минуси  Cheesygrin

Честито, аз като видях раздвижване в темата и веднага това си помислих  Wink
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #74 -: Юли 11, 2017, 16:12:11 »

Честито!

Пупи, БАХАХАХХАХАХА! Lol Lol Lol Пазим се като дявол от тамян за момента! Lol
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: