star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star И аз ще ставам мама :-)
Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: И аз ще ставам мама :-)  (Прочетена 15913 пъти)
bella
Newbie
*
Публикации: 666

« -: Септември 23, 2014, 11:02:40 »

Привет, момичета! Не че пиша често, но много ми се иска да споделя с вас благата новина и да поведа листата на есенно-зимните бремелинки (освен ако няма още някой, който се спотайва Cheesygrin). Сега съм в средата на 13-та седмица, миналата седмица ни беше феталната морфология, бебчето беше цели 56 мм, здраво е и беше страхотно да го разгледаме така подробно. Сега вече ми е много по-спокойно. Надявам се бременността ми да върви така леко, както до сега и на пролет живи и здрави да посрещнем новия член на семейството.  Smile
Ами това е за сега, да знете, че въпреки, че изчетох темите на Феята и Уна по няколко пъти, ще ви тормозя с въпроси.  Cheesygrin
« Последна редакция: Септември 23, 2014, 11:05:27 от bella » Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #1 -: Септември 23, 2014, 11:19:08 »

Честито, прекрасна новина  Smile Желая ти всичко да е все така безпроблемно и спокойно. Вече една трета е минало Smile Кога е тремина?
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #2 -: Септември 23, 2014, 11:22:46 »

Ехеее здравей Бела!!! Страхотна новина!! Пожелавам ти лека бременност и пухкав финал накрая!!!
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8775

« Отговор #3 -: Септември 23, 2014, 11:37:28 »

Много се радвам на новината, липсваха ми нови бременни теми  Kiss

Честито и лека бременност и раждане!
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #4 -: Септември 23, 2014, 11:58:40 »

Ей, много хубаво, нова бремелинка! Кога е терминът?
Активен

bella
Newbie
*

« Отговор #5 -: Септември 23, 2014, 12:13:11 »

Много ви благодаря!  Clover

Термина за сега е 30.03.2015, но лекаря ме предупреди, че най-вероятно ще го коригира за началото на април, понеже ми е по-дълъг цикъла и по-късна овулацията.

Днес трябва да се обадя на дулата, която си харесах, да я питам дали може да ме поеме. Още не съм много сигурна дали ми трябва и дула, но приятелките ми тук много ги възхваляват, та реших да се запиша и аз, ако не за друго, то поне като се появи бебето ще ми е от полза. Нямам търпение да ми пристигнат и книжките, които си поръчах. Едната е за бременността по седмици, а другата е като дневник, дано само не ми мине бързо мерака за дневника ...
Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #6 -: Септември 23, 2014, 12:21:38 »

Честито, Бела! Много ентусиазирано звучиш. Желая ти лека и спокойна бременност, да й се насладиш без досадните болежки и на финала един здрав бебок Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16530

A believer

« Отговор #7 -: Септември 23, 2014, 12:26:21 »

Честито, Бела, лека бременност Smile
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #8 -: Септември 23, 2014, 13:13:06 »

Честито!  Clover
Активен

Maggie
Newbie
*
Публикации: 979

« Отговор #9 -: Септември 23, 2014, 13:54:44 »

Честито, Бела, всичко да се случи прекрасно. Разказвай после как върви с дулата Smile
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #10 -: Септември 23, 2014, 14:24:20 »

Честито! Дулата е интересно и все още считано за иновативно решение, но от всичко, което съм чела и чула, е много добро.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8775

« Отговор #11 -: Септември 23, 2014, 17:07:07 »

И на мен ще ми е интересно за дулите. Аз чета по принцип сравнително критично, много нови тенденции (те не че са нови, повечето са даже върнати стари)  ги приемам радушно, но за дулите нещо не се запалих. Струваше ми се малко прекалено тип сектантско с цялото възхваляване на чудото на живота, йоги и т.н., предпочитам по-скоро с чувство за хумор да отида да раждам.
А и прецених, че предпочитам таткото да е с мен, отколкото непозната.

Сори за спама, ама ми беше интересна тема и на мен и да си кажа размислите  Cheesygrin Ти сигурно ще си доволна, то си е до човек, а и да намериш "своята" дула сигурно.Така че разказвай и в тази насока, ако искаш  Smile

Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #12 -: Септември 23, 2014, 18:11:49 »

Моя позната ми разказа, че е имала дула, мнго доволна и ентусиазирана беше  Wink
Активен

bella
Newbie
*

« Отговор #13 -: Септември 26, 2014, 12:22:36 »

Благодаря ви много за пожеланията!  Kiss

Радвам се, че темата за дулата ви е интересна, ще споделям тогава на дълго и широко. Като цяло тук дулите са много разпространени и явно от доста време са практика, щом колежка, раждала преди 15 години, е имала дула. От приятелките ми всички също са имали и са много доволни, особено що се отнася до посещенията в къщи след раждането и насоките за кърменето. Даже едното момиче ражда само с дули, в родилна къща (не знам дали това е точния термин на български, тук им казват така) и точно миналия уикенд много запалено ми обясняваше колко хубаво е било. Ама на мен това ми идва вече малко в повече, не е за мен, то има и доста време до тогава де, че от сега да го мисля, но аз си искам в болница с лекари, неонатолози и детско отделение. Иначе таткото ще присъства със сигурност, тук не е проблем да имаш придружител, а и той самия много иска. Ако пожелаем даже и нашата си дула може да дойде, но май ще се ограничим само с таткото, няма като цигански катун да се мъкнем я, сто човека .....

Иначе аз се обадих на дулата, която си бях харесала. Беше много мила по телефона, каза че ще ме поеме и ми предложи да се видим на 16. октомври, след срещата ще ви разкажа подробности.  Smile

Днес бяхме на контролен преглед, нямаше много смисъл, понеже феталната морфология ни беше миналия петък, ама реших да не го отлагам, че следващия е чааааак края на октомври. Бебко е добре, порастнало е от миналата седмица, много е шавливо, махаше с крачета и ръчички. Лекаря каза, че е доволен, а мъж ми заключи, че ще ставало астронафт, щом още от сега тренира и се справя така добре... Пол преди 18-та - 20-та седмица няма да разберем, док обясни, че даже имало закон, според който до 14-та седмица им е забранено да казват, понеже имало хора, които заради това правели аборт...  Shocked Shocked Shocked
На нас не ни е драма, искаме да знаем, ама е по-важно да е здраво и да расте добре, пък пола е лесна работа.

Стига толкова за сега, че ще бия Корни ... Kiss
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #14 -: Септември 26, 2014, 13:56:23 »

Бела, къде е това "тук"?
Активен

bella
Newbie
*

« Отговор #15 -: Септември 26, 2014, 14:04:11 »

Живеем в Германия, Пупи, аз наистина супер смотано съм го написала ...
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #16 -: Септември 26, 2014, 14:22:17 »

Не, не си, споко Smile Просто останах с впечатлението, че си го споменавала, а аз съм пропуснала Smile
Пък като каза за закона съвсем ми стана ясно, че твоето тук не е като нашето тук Cheesygrin
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #17 -: Септември 27, 2014, 03:10:50 »

Белла, честито и от мен  Smile пожелавам ти лека бременност Smile
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #18 -: Октомври 02, 2014, 14:38:44 »

Честито и от мен и лека бременност Smile
Активен

bella
Newbie
*

« Отговор #19 -: Ноември 14, 2014, 18:10:37 »

Тъй - тъй, да поизтупам праха от темичката, че пак се запилях и гледам от доста време не съм писала.

Вече съм в 21-ва седмица, шкемби сякаш изведнъж изскочи и вече никой не си мисли, че съм напълняла. Все така добре се чувствам, бях в две командировки (Милано Wub паста, вино (не за мен) и кафе (за мен малко)... Другата седмица още една и запразнявам така да се каже.
Усещам бебето от известно време, понякога прави големи лупинги в корема ми, но отчетливи ритничета все още не съм усетила.
На миналия преглед в 18-та седмица док предположи, че ще е момиченце и мъж ми покрай ей тази реклама http://www.youtube.com/watch?v=rJM4LN_WdAg много се беше настроил. Отиваме днес отново на преглед, док мери бебето, всичко е супер и на мястото си и накрая ни пита "Искате ли да знаете пола?" Мъж ми: "Ама ние вече знаем, ще е момиченце." Док: "Така ли казах предния път? Виждате ли това сладоледче на екрана, момченце е!" Мъж ми: "Да, ама то може ли да му порастне пишле за 3 седмици? Не, не може!" Спукахме се от смях, та така, чакаме момченце, знаех си че вътрешното ми усещане не ме лъже... Cheesygrin
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #20 -: Ноември 15, 2014, 14:29:14 »

Ихааа  Smile връщаш ме назад с няколко месеца  Cheesygrin Сигурно е забавно да се пренагласиш от момиченце за момченце  Cheesygrin Аз до последно бях готова за изненада, но нямаше  Cheesygrin Хайде леки следващи месеци и много трепетно очакване  Kiss
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #21 -: Ноември 16, 2014, 11:27:20 »

хаха 3 седмици! сладури Smile
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #22 -: Януари 23, 2015, 10:10:57 »

Бела, отдавна не си писала, как върви бременността? Smile
Активен

bella
Newbie
*

« Отговор #23 -: Януари 23, 2015, 20:08:43 »

Добре върви, Сияна, благодаря, че попита.  Smile
Другата седмица влизам в осми месец. Бебо е добре, отговаря си на седмиците, миналата седмица беше около 1500 грама, записвахме тонове и контракции, док е доволен и от него, и от мен. На моменти е доста активен, май сряда му е почивен ден, иначе когато не танцува, си дълбае дупка и така си живеем двамката.
Аз се чуствам като цяло добре. Имам си някои болежки, но нищо притеснително - шкемби започва да ми понатежава, мъчат ме киселини от време на време и болки в кръста и срамната кост. Ходя на плуване и йога и се старая да се движа максимално. Записах се на подготвителен курс за раждането, много е интересно и ходя с огромно желание. От другата седмица ще идват и мъжете и ми е още по-интересно от реакциите им относно някои детайли на раждането.  Cheesygrin На курса се сприятелих други шкембачета и след като излезна в майчинство ще си имам компания за разходки и кафенца.
Започнахме полека-лека с покупките за бебчо. Вече си има легълце, шкаф-повивалник и количка. Утре ще ходим да вземем кошницата за кола. Две приятелки ми дадоха доста дрешки, бабите и лелите от сега се уговарят коя какво иска да взима, та аз ще я давам по-скромно с дрешките. Имам желание да изплета пелена (не мога да плета), те хормоните не прощават на никоя бременна, та като излезна в майчинство почвам и без това ми се събират два месеца, та трябва да си запълвам времето все някак. Обещавам да се отчитам по-често като си остана в къщи.  Smile
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #24 -: Януари 23, 2015, 23:53:29 »

Много хубаво, че всичко върви добре, че си се запознала с други бъдещи мами, че вече подготвяте покупките  Smile

И мен много ми мъчеха киселини накрая и съвсем редуцирах порциите храна, но какво да се прави  Smile
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: