star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Имаме си форумни близнаци- Теодор и Магдалена!
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Имаме си форумни близнаци- Теодор и Магдалена!  (Прочетена 37956 пъти)
kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #25 -: Септември 25, 2014, 16:35:00 »

Лилия много добре звучиш... малко е лесно от страни да ти кажат - не се притеснявай при всички е така, т.е шашнати с бебетата, за кърменето - ама си е така ;) ще влезете в ритъм и ще се оправят нещата - Дея също се хранеше по максимум 15 минути - това не значи, че малкия не хапва добре Smile виж колко хубаво е наддал за 2 седмици!
И браво, че ги кърмиш двамата, направо.. герой си Smile аз с едно едвам се справях, представям си при теб как е Smile мерси за разказчето, беше много мило:) да се включва, когато имаш време Smile
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #26 -: Септември 25, 2014, 17:51:14 »

С голям интерес изчетох разказчето, ти си голям герой да кърмиш две бебета, искрено ти се възхищавам. Аз с едно едвам се оправих! Продължавай в същият дух, дано са по-спокойно, да минете без колики и да хапват и спинкат повече Smile имаш ли помощ през деня или през повечето време си сама? Заедно ли спят или отделно? Будят ли се едно от друго? Моите бяха в отделни стаи точно, за да не се будят взаимно.
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #27 -: Септември 25, 2014, 21:23:25 »

И от мен голямо браво, че се справяш с двете бебчета!. Много зареждащо ми подейства да те чета, няма да смея да се оплаквам вече Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #28 -: Септември 25, 2014, 21:30:00 »

И аз много се развълнувах на разказа и ми стана хубаво въпреки трудностите, които си имала. Само ме издразни това как акушерката е отказала да ти помогне да станеш, ей затова бях настроена против държавните болници. Ти къде роди всъщност?
Дали ще може да видим някоя снимка някак си, много ми е интересно, особено както ги описа така различни. И Тео уж мъж и батко, пък по-крехкият от двамата Smile

Няма ли да ти е по-удобно да ги храниш с кърма от шише с изцеждане преди това? Само си размишлявам, защото поне при мен изцеждане + хранене от шише пак е наполовина на времето на сучене.

Наистина си страхотна, само така, а ако си ревала само един път досега, ти си моят идол  Cheesygrin
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13225

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #29 -: Септември 25, 2014, 22:02:05 »

Страхотен разказ, отдавна не бях пускала по сълза, но сегс ме докосна, особено секциоъо, мн познато. Браво за всичко, има ли кой да помага, защото аз с 1 бебе изтрещявам и безсънието ме довършваше, а представям си с двечки.  Много искам и аз да ги видя малките бонбони, дано имаш време да ни ги покажеш някак.  :*
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 541

« Отговор #30 -: Септември 26, 2014, 15:42:05 »

Много благодаря на всички за хубавите и окуражителни думи.
Ели, майка ми е сега тук и ми помага, малко ми е терсене още, понеже апартамента не ни е голям и си трябва доста съобразяване. Но пък друго си е да има някой, мъж ми също има възможност да се прибира през деня, така че не мога да се оплача. Майка ми мисля да постои максимум още две седмици, защото имам нужда да сме си двамата с мъжа вече, пък надявам се да се справя.
В отделни кошари спят, в началото ги сложих в една, но не ми беше никак удобно. Няма закономерност в буденето един друг, понякога като плаче едното дете и другото се размърдва, понякога не им пука и спят невъзмутимо.
Корни, в УБ Лозенец раждах ( бившата Правителствена). И да, това с акушерката беше малко стресиращо, но като цяло съм много доволна, обръщаха ми много внимание, бяха внимателни.
Изцеждам се и аз, докато храня Тео, мъжа ми храни Маги с шише и е рай, но пък гледам да не е практика, за да не я свикна така. На него от шише е мисия невъзможна да му се даде, имитира сучене, а като погледнеш милилитрите изобщо не мърдат.
За прибирането на корема нещо да споделите? Като кг съм повече от доволна, качих 12 кг общо, с момента съм минус 12.5 кг Big grin. Но корема ми е като в четвърти месец и изглеждам малко абсурдно.
Опитах се да ги снимам сутринта, но бяха много кисели и не се получиха много, но качвам две снимки за малко, въпреки че не ми се искаше много Cheesygrin, но сте толкова мили и подкрепящи, че няма как - 1 и 2.

Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16537

A believer

« Отговор #31 -: Септември 26, 2014, 15:52:49 »

А защо не ги кърмиш едновременно? Няма ли да е по-лесно?

Големи сладкиши са!
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #32 -: Септември 26, 2014, 15:53:18 »

Чудесни киселячета са  Wub
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #33 -: Септември 26, 2014, 15:54:31 »

Олее мишки сладки!  Поне в началото е хубаво да имаш помощ, все пак си с две бебчета Smile Браво за килограмите, корема и той ще се прибере, дай му време Smile
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #34 -: Септември 26, 2014, 16:30:43 »

Прекрасни малки чипоносчета  Wub
Коремът ще се прибере, спокойно Smile Само не се захващай с коремните толкова рано!
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #35 -: Септември 26, 2014, 18:09:09 »

ооо страхотни са, особено снимка номер 1 е разтапяща  Wub

много благодарим, че сподели мишчиците с нас  Kiss

Как стои въпросът със столчета за кола и кенгуру за близнаци- 2 отделни или има някакви специални?

Коремът се прибира с много кърмене, така че си на прав път. Поне при мен беше много брутално, адските болки, ама поне бързо се прибра. Лошото е, че след това от кърмене се пълнее, или поне не се сваля, по моя скромен опит- вълчи глад ме гони и нямам време за готвене и ям боклуци...
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16537

A believer

« Отговор #36 -: Септември 26, 2014, 18:32:52 »

Корни, що да се пълнее от кърмене, няма никаква логика, по-скоро обратното съм чувала, че много енергия изисква на организма и така се свалят килца.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*

« Отговор #37 -: Септември 26, 2014, 20:00:40 »

Щото нямаш време да се храниш режимно и качествено, тъпчеш боклуци, а те гони наистина глад...Аз слабеех де, защото хапвам много малко неща заради коликите й.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #38 -: Септември 26, 2014, 20:13:35 »

Да, аз и двата пъти започвах да отслабвам чак като нещата тръгнат към отбиване. Отвратителен е тоя глад, ама дори и да не ядях, пак не отслабвах. Сега като кърмя само по 2-3 пъти на денонощие, направо съм изумена как вече никакъв апетит нямам и за нула време отслабнах. Майка ми и тя така е била.

Невероятна картинка са двете бебочета  Wub
Активен

Maggie
Newbie
*
Публикации: 979

« Отговор #39 -: Септември 26, 2014, 21:17:12 »

Прекрасни са Wub А ти наистина звучиш супер - браво на теб!
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #40 -: Септември 26, 2014, 21:22:59 »

Значи да не се притеснявам за кърменето и пълнеенето, че откакто се върнах от болницата, не съм свалила никакви кила, даже май съм качила 1-2 (не съм се мерила скоро). А от общо 12те се прибрах минус 8. Както и да е, честно казано това ми е най-малкият проблем, мислех, че външният вид ще ме депресира, ама дори няма кога да мисля за това  Lol

Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #41 -: Септември 26, 2014, 22:03:15 »

Страхотни са бебешоните  Kiss Kiss

Иначе и аз не качвам  за сега от кърменето, защото като съм гладна обикновено няма време, а после вече не ми се яде  Cheesygrin
Браво за килограмите, ще се прибере и корема, може би малко по-бавно, че нали е имло 2 човечета вътре  Smile
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1873

« Отговор #42 -: Септември 27, 2014, 02:48:22 »

Прекрасни малки човечета,Лили! Да ги нацелуваш! Kiss
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #43 -: Септември 27, 2014, 03:05:13 »

Лили, прекрасни са Wub благодаря за снимките Smile иде ми да ги нагушкам Cheesygrin

За корема - прибира се след около месец-два.

За кг. - аз качих страшно много и ги свалих всичките точно с кърмене и здравословно хранене за около 7м. Корни, има време, като проходи и като тичаш по него по цял ден, ще свалиш и другите.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #44 -: Септември 29, 2014, 04:55:44 »

Идилично ми е като ги гледам, невероятно щастие е да имаш близнак, или поне всичките и приятелки с близначка така казват.

За кърменето и пълнеенето, или поне несвалянето на килограми, и аз потвърждавам, не толкова от некачествена храна, колкото от непрестанен глад се пълнее, но пък не чак до затлъстяване. Другият такъв момент е при малкия човек и дояждането на неизядените порции на принципа "да не се хвърля храна". Ей от това дояждане големи бели стават Smile
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1662

« Отговор #45 -: Октомври 06, 2014, 13:53:44 »

Все си мислех, че съм писала, а всъщност не съм. Малките са страхотни! Дано бързо да се нагодите към режим, който да не те изтощава много и да имаш повече време да им се радваш Smile
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #46 -: Октомври 08, 2014, 14:29:59 »

Честити дечица! Много хубави имена!
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 541

« Отговор #47 -: Октомври 12, 2014, 17:40:52 »

Вчера мишлетата станаха на един месец Wub. Опознаваме се все по-добре с всеки изминал ден, те хапват добре и сякаш вече не са така мънички.
С кърменето не се справям особено добре, налага се 2-3 пъти да дохранвам, понякога, често дори, предпочитам да се изцедя и мъж ми да храни едното дете, аз - другото. Така съкращаваме времето на половина. Знам, че не е най-правилното нещо, което правя и тази мисъл ме тормози. Маги издава звуци като магаренце, докато се храни, не обича да я къпят и надава невъобразим вой, а Тео е един такъв тихичък, като страда за нещо Lol, много е миличък. Майка ми днес си тръгна, оставаме си четиримата, надявам се да се справим.
Много ни липсват някой съвсем прости ежедневни навици, които имаме с мъжа ми, излизания и мотане насам натам, но се опитваме да свикнем.
Няколко снимки от днес  Big grin - 1 2 и 3  Kiss.
Активен

Maggie
Newbie
*
Публикации: 979

« Отговор #48 -: Октомври 12, 2014, 17:58:50 »

Ох, боже, боже, пу пу.  Wub

Много са ти хубави, такива уникални близнаци май не съм виждала и като външен вид и като характер. Да си се гледкате четиримата с много кеф и усмивки.  Smile
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
motley
Newbie
*
Публикации: 124

« Отговор #49 -: Октомври 12, 2014, 19:05:58 »

Лилия, какви са ви прелестни! Wub
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: