star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Имаме си форумни близнаци- Теодор и Магдалена!
Страници: 1 ... 5 6 [7]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Имаме си форумни близнаци- Теодор и Магдалена!  (Прочетена 37955 пъти)
lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #150 -: Март 07, 2017, 17:21:28 »

Малее, освен да махнете дивана от хола?!  Shocked
Как пък им е дошло на ума да ви водят в хола... А ако се разделите на мъже и жени или ти с Тео, бащата с Маги - няма ли да мируват? Сигурно единият е подстрекател на тези нощни ротации, поне другият да спи спокойно.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Liliq
Newbie
*
Публикации: 541

« Отговор #151 -: Март 07, 2017, 17:30:05 »

Аа лъвче, те се редуват, единия става, плаче и крещи "искам в дугата стаяяяяя", обикаля, след известно време заспива, местя го в кошарата или го оставям да си спи на дивана, леглото, земята Lol обаче вече се усещат и искат да лежим до тях и хоп след няма и половин час и другия прави същото...И така до безкрай, всичко се повтаря по няколко пъти. Никога не са едновременно, когато единия реве и обикаля, другия си спи съвсем спокойно. Аз затова казвам, че изобщо не спим, побъркаха ни Cheesygrin. Та се разделяме, ту аз ставам с Маги, ту баща им с Тео...понякога даже не помня какво точно се е случило Lol
Ути, спяха си съвсем добре до скоро, и то за доста дълъг период, по цели нощи, тук там с някое събуждане за вода. И сега това чудо.
« Последна редакция: Март 07, 2017, 17:46:01 от Liliq » Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16537

A believer

« Отговор #152 -: Март 07, 2017, 18:22:33 »

Знам, че сигурно друго ще говоря ако ми опре до главата това на мен, ама...може би не бих ѝ се връзвала. Как ли пък няма да ми иска на дивана. Два шамара и да си реве Lol Шегувам се, ама много се ядосах как ви разиграват, дано бързо им мине Sad
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15633

« Отговор #153 -: Март 07, 2017, 18:36:34 »

Лил, Дормикинд? Ако не помогне, не пречи...
Аз давам и на двамцата...
Иначе, като цяло, моите деца са от спящите, но едни съседи тук имаха такъв период със сина си, дажи към три години вече сам ставаше, пуска си тв в хола, гледа, заспива и така го намират по някое време или сутринта  Lol Начи тва, ако е Ади - Ут ще я изхвърли от вкъщи Lol

Аз да кажа ли, че вкъщи в момента спят и двете деца!? Бях в кухнята да бъркам пореден бъркоч, връщам се, тв гърми Цвета кърти...
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #154 -: Март 07, 2017, 18:41:52 »

Ути, аз и това съм пробвала, да му се скарам, игнорирам и т.н.- само се усилва драмата и неспането. Затова избирам вече пътя на най-малкото съпротивление, с минимално възпитание поне в този смисъл (трудно се възпитава сънено разстроено дете, будно и адекватно е друго).
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16537

A believer

« Отговор #155 -: Март 07, 2017, 18:45:15 »

Аа, Фей, ако си гледа без да ме буди, да си прави каквото си иска Cheesygrin Това е новата ми теория Cheesygrin
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #156 -: Март 07, 2017, 20:33:10 »

Щом стана съзнателен т.е да знае,че се карам и бия памперса към година и три месеца ,не смее да се буди.Не съм давала вода нощем,не отговарям на въпроси и молби,не уважавам претенции нощем, не разнасям. Не е имал една будна нощ от тогава. Но това не върви при всички деца,той просто не се обижда и не квичи наранено,ако му Кресна да мълчи и да заспива.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #157 -: Март 07, 2017, 20:53:16 »

Ди, ама той не излиза ли сам... Марин си излиза и си обикаля..
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 541

« Отговор #158 -: Март 07, 2017, 21:18:01 »

Разиграват ни, съгласна съм. Обаче не става с лошо, както каза Корни, само драмата се засилва и агонията се удължава за всички ни. Пробвала съм, Маги например, като плаче да се карам и да и скръцна, че няма никъде да ходим и да си ляга, плака сигурно половин час, накрая не беше на себе си просто. Не знам, сигурно бъркаме някъде, а и е шантав период, дано уцелим правилния подход.
Като изключим всичко това и тръшканиците през деня, са много мили деца Lol
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #159 -: Март 07, 2017, 22:08:31 »

Като беше ходещо бебе и пробваше да излиза,обсъдихме на висок тон ,той пореве и заспива. Но ако ревеше подуване,нямаше да стане. Сега е голям,става сутрин,ако му оставя лютеница,хляб и тъп нож, маже филия и включва телевизора. Мога да спя или да се преместя да дремя в стаята. Ако има претенции преди да заспи,любезно го плаша с хипопотам. Много го е страх.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #160 -: Март 07, 2017, 22:27:13 »

Изгорете дивана от хола.  Cheesygrin
Лилия, такова чудо чак не сме имали.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #161 -: Март 08, 2017, 09:15:21 »

Като изключим всичко това и тръшканиците през деня, са много мили деца Lol

хаха, нали, и аз така викам за моето  Lol

Хайде напиши малко за милата половина, да се амбицираме взаимно  Cheesygrin
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #162 -: Март 08, 2017, 14:48:26 »

И аз като Ди - от както разбира не изпълнявам прищявки нощем и вечер. Не се карам, защото това влошава само нещата. Обяснила съм кой къде спи и ако изключим разни периоди през няколко месеца всички спим нормално.
Мислили ли сте за отделна стая? Ние много трудно спим, или не спим изобщо, когато голямата е при нас. Вече като ходим на почивки взимаме цял апартамент, иначе няма шанс да е почивка. От няколко месеца двете деца са в една стая, отделно от нас. Каката отдавна е отделена де, но сега и малката е при нея. И да, по-трудно е, когато бебето се изправи и започне да се смее, но не позволявам излизане от леглото.
Не знам до колко е добра идея, защото децата обичат  да не променят навиците си и вещите си, ако са свикнали да са при вас ще е ново и стресиращо, но ако така или иначе обикалят апартамента, може пък да се окаже решение.
Иначе аз имам условие вечер - не пея песнички и не разказвам приказки, ако не е легнала в леглото и завита. Питам: "Искаш ли песничка?" - "Да" - "Легни и се завий" и тогава пея. Ако седне в леглото и се заиграе с нещо спирам. И пак: "Искаш ли песничка?" - "Да" - "Легни и се завий, иначе няма песничка" и така по много пъти, накрая заспива. С две деца е двойно по-трудно, но вие ще си намерите начин, сигурна съм в това.
Активен

Страници: 1 ... 5 6 [7]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: