star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Имаме си форумни близнаци- Теодор и Магдалена!
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Имаме си форумни близнаци- Теодор и Магдалена!  (Прочетена 37957 пъти)
peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1873

« Отговор #125 -: Януари 06, 2016, 15:57:36 »

Леле, малки гъбки, колко са пораснали  Smile
От страни звучи много весело, дано да става по-леко, като раснат и се поосеферват. Много ми хареса това
Отдавна не съм се разписвала Smile.
Тотално различни един от друг, направо са пълна противоположност и е много яко. Всичко разбират вече, но много обичат да се правят, че нищо не разбират. Като кажа "не" се смеят и почват да викат "не не не не" и продължават.

душички  Cheesygrin

« Последна редакция: Януари 06, 2016, 17:52:46 от peace&violence » Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #126 -: Януари 06, 2016, 17:33:37 »

Като кажа "не" се смеят и почват да викат "не не не не" и продължават.
Същата история е и при нас  Cheesygrin Понягога само ме слуша.

като нещо не му изнася, първо сяда на земята и после ляга
И моята го прави това, дано отмине скоро, защото е много неприятно, особено когато сме навън или в някой магазин.

Наистина са много пораснали, сладурковци  Kiss

Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #127 -: Януари 06, 2016, 21:11:36 »

Много добри изглеждат,особено Маги! Тези деца не може да правят бели  Lol Ще пиша и аз, вдъхнови ме.

Познато ми е сядането с рев на земята и катеренето и свалянето на предмети, дааа.

Това със смеенето на "нене" го минахме и ние преди 1-2 месеца, много е сладко и не можеш да се скараш после Smile)
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #128 -: Януари 08, 2016, 09:56:37 »

Ох, сладурковци! Наистина от страни е много забавно, ама съм сигурна, че понякога се изморяваш доста.. това с тръшкането мие до болка познато, Яна на секундата е със сълзи и тръшната на земята..по-честичко споделяй!
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 541

« Отговор #129 -: Септември 15, 2016, 21:47:26 »

В неделя децата станаха на 2 г. Празнувахме с приятели и деца, много хубаво беше, много по-различно от първия рожден ден. Много ни беше щастливо.
Днес-първи ден на ясла. По принцип го възприемах супер лежерно, не съм се протеснявала много, с идеята съм, че това е най-доброто за тях в момента. Обаче от понеделник спокойствието се изпари и снощи почти не спах.
Понеже си понавам децата и знам, че плачат за нас, мрънкат и много трудно им минава, се бях настроила за голям рев. Те пък взеха, че ни изненадаха и даже не обърнаха внимание, че си тръгнахме, влязоха си и почнаха да обикалят и разглеждат и ние ги оставихме...много странно ми беше. Спокойни са били после, играли си. Тео обаче нищо не ял. Хубаво ми се стори, приятна е яслата, дано да им хареса. Ще видим утре как ще е, като помнят вече, че ще ги оставим. Днес стояха от 8:30 до 12. Като ги взехме бяха супер спокойни, после вкъщи спаха 3 часа. И така, изненадаха ме много, като ги знам как се глезят и ядосват като не стане на тяхната, но все пак това е един ден, утре може да е различно.

« Последна редакция: Септември 15, 2016, 21:54:31 от Liliq » Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #130 -: Септември 15, 2016, 22:05:37 »

Да са ни живи и здрави първите форумни близнаци (вече и втори си имаме;) )!Все така приятно да те изненадват!

Супер звучи РДто,наистина вторият е по-хубав. Дано и всеки следващ.Пиши и утре как е минало,може пък да са от еднорозите, вече не се вбесявам, щом и моето не плаче  Lol
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #131 -: Септември 16, 2016, 08:52:57 »

Лилия, те все пак са си двама и са комбина. Не е като да остават без нито едно познато лице, та може и по-лесно да протече адаптацията Smile Дано съм права де.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #132 -: Септември 20, 2016, 09:31:56 »

Дано си права, дано!

Иначе - поведението на децата в детската и това у дома са де коренно различни неща по мои наблюдения. Изобщо, адски бързо схващат къде какво може, много са гъвкави и е прекрасно, че веднага са възприели детската с добро отношение.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #133 -: Септември 21, 2016, 11:29:20 »

Супер за рожденния ден! За градината и аз мисля, че понеже са двамата им е било по-спокойно.. Яна понеже още не ходи всяка сутрин иска да тръгва с Дея..
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #134 -: Ноември 08, 2016, 13:56:57 »

Да споделя какво се случва около нас Cheesygrin.
Децата ходят на ясла, направиха пета седмица без прекъсване. В началото ходиха 5 дни и се разболяха, после една седмица вкъщи, после пак 3-4 дни и пак болни, сега поне малко закрепихме положението, чак не мога да повярвам. Много, много им харесва, влизат с желание, там са спокойни, спят, хапват и така. Разбира се, аз от някои неща там изобщо не съм доволна, ама имам ли избор. Два поредни дни ги заварих зверски нахапани, по принцип много притеснени бяха лелите, ама и ме поизлъгаха малко за ситуацията, което всъщност ме издразни. Както и да е, не съм се впрегнала особено, нормални са тези неща сякаш. Не ги изкарват навън, много се дразня, дори и вчера, когато беше 20 градуса сигурно. Иначе са мили, щом децата ходят с голямо желание, аз съм доволна.

Говорят, Маги по-добре, но е много яко. Тео все още прави изречения от две думи макс, но важното за мен е, че се опитва и че започна да ме чува какво му говоря, защото по едно време много се бях притеснила. Той до към година и десет месеца нищо не искаше да показва, нито животните, нито частите на тялото, нито изпълняваше най-прости команди, хора, много много се бях шашнала. Слава Богу, изведнъж се получиха нещата, сега всичко си прави , приказва и леко си отдъхнах.

Много са различни, много различно действат при една и съща ситуация. Маги е много ината, но и много гушлива, самостоятелна и разбрана. Дребосъчка ми е тя, 87/8 см е някъде и 11-12 кг сигурно. Тео е по-общителния от двамата, на нея и трябва повече време да се отпусне. Той е много слънчево дете, много миличък и много див.  Хич не ме слушат, много се тръшкат и пищят и ни е трудно да ги овладеем понякога. Количка разбира се не ползваме отдавна вече, то няма сила, която да ги накара да стоят и 5 минути вътре. Което превъща излизанията на по-дълги разстояния в мъчение понякога и е абсолюто невъзможно сам човек да излезе с тях пеша. Ама...и това ще мине.
Двамата още не се заиграват добре заедно, всеки си щъка нещо там, но много се търсят, още с отварянето на очите и питат къде е другия.

Вечер след яслата са много нетърпими, взимаме го в супер настроение и като си затръгваме почват с глупостите, да ги носим, да се тръшкат за незнайно какво, вкъщи ни подлудяват и вместо да използваме времето пълноценно и да играем, те само мрънкотят за нещо. Сигурно в повече им идват емоциите и умората, дано да е период. От една седмица давам дентокинд и започнаха да спят, не знам дали е от него ефекта или съвпадение, но преди това беше ужас, будене по хиляда пъти, сега е рай. Но още не им е избил нито един кътник, всъщност на Тео май напипах един, но ме захапа и не съм сигурна.

И така, май нищо съществено не написах, сто неща ми идват наум като ви чета из темите, но нямам време да пиша, и сега всичко ми се изпари.

И Корни! извинявай, че така ти изкочих с децата от нищото в неделя, но ей така импулсивно реших да дойда да се запознаем, въпреки че нямах глас и звучах зловещо. Боби е голям сладур, ти беше много мила и се радвам.

« Последна редакция: Ноември 08, 2016, 14:00:39 от Liliq » Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #135 -: Ноември 08, 2016, 14:04:37 »

Дали защото пишеш рядко и по много, но винаги ми е супер яко и интересно да те чета, като филм  Cheesygrin
Много от нещата са ми познати, но като си го представя по две и направо имаш цялото ми съчувствие и разбиране, ако изтрещяваш понякога  Razz Браво, ако удържате фронта във връзката си с мъжа, че си е голямо изпитание и липса на време един за друг.

За яслата- гадно за извеждането и лъжата. НО, ако са изкарали ПЕТ седмици без боледуване, това е супер рекорд, особено с 2 деца, биете дори нашия (ще ревнувам  Razz)! Така че желанието + здравето са най-важни на този етап и ще преглътнеш другото. Пък уж в градинска възраст излизат целогодишно, другите ще потвърдят.

За неделя си беше супер, наистина ме изненада, но се зарадвах, а децата са адски чаровни, особено Тео веднага ме дари с много усмивки и закачливост. Не знам сама как излизаш с двамата, аз без количка се побърквам дори с едно. Видя и в мола какво тичане и спасяване на инвентара беше  Lol

Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #136 -: Ноември 08, 2016, 14:07:51 »

Сладури  Kiss Нормално е като са спазвали цял ден ред, правила и поведение и вечер вкъщи да си покажат магарията. Радвам се, че са здрави и удържат толкова време и то в ясла! Smile
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15633

« Отговор #137 -: Ноември 08, 2016, 15:14:12 »

Лилия, не помня, но - в държавна ясла ли са? Ако да - като са в ясла много малко ги извеждат, масово. Цвета много ги извеждаха, но по-скоро беше изключение и ги държаха ограничени на една тераса, сега вече е по-добре, пясъчници, игрушки...
На хапането не е ок - попитай какво се е случило сестрите, не може така, те са там, за да знаят!
Но браво за доброто им желание и че не боледуват, това е най-важно.
А това за вечерите на бяс, след ясла/градина, е във всяка къща...У нас е страшно, Цвета го обръща на игрална площадка, че нали сега е студ и дъжд и не може да поиграе на реалната, та се люлее на врати, качва столове по дивана и скача от тях, премята се, прави цигански колела... Razz
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #138 -: Ноември 08, 2016, 15:53:03 »

За извеждането сигурно е така, то и нормално де, то на 25 деца докато облекат якетата и обувките ехее. Ама нашата ясла е с много хубав двор, огромен, всяка група си има отделна голяма площадка с хубави катерушки и много тъпо, че децата не могат да се възползват. Плюс това другите яслени групи ги виждам чат пат навън, а нашите ги изведоха първите няколко пъти в средата на септември и това беше.

Фей, в държавна ясла са. За хапането - първия път ми казаха, че изобщо не са разбрали кога е станало, Тео играл с други деца в надуваемия замък и те не видели и чули нищо, защото не плакал и те не разбрали, чак после видели ухапаното място. А то беше огромно, на челото!, чиста лъжа си беше това. На другия ден Маги беше ухапана по бузата, ама много, казаха ми кое дете е, тя му дърпала някакви колички, той се ядосал, нормално. Уж щели да го наблюдават и ми казват " вчера Тео беше ухапан от това дете, днес пък Маги ...викам си нали не знаехте как е станало при Тео Cheesygrin, ама замълчах, сигурно е грешка. А и аз да си призная, Тео също обича да хапе и не мога още да го отуча.
Въпреки това съм доволна, мили жени са, сигурно не им е леко с толкова деца, дават ми информация, занимават се с децата и те ги обичат.

За беснеенето вечер, аз нямам против, нека беснеят, ама те пищят и плачат и се сърдят за всичко, защо не им давам ножа, защо не съм купила нещо там, защо не им давам инхалатора да го разглобяват, бутилката с верото и все такива безумни неща, които като кажа не, се превръща във великата драма и не им минава, киселеят си там цяла вечер. И нито успяваме да ги разсеем с някакви игри и неща, които обичат, нито игнора върши работа, даже става много по-зле. И така.
Корни, за връзката с мъжа, държим се Cheesygrin, на мен само ми тежи, че той много работи, събота, неделя, вечер се прибира към 23:00 / в 17:30 идва с мен да ги вземем от яслата и после се прибираме заедно, вкъщи е до като ги изкъпем в 20:30 и после пак излиза / трудно си е и всяко време, което прекарваме заедно е като откраднато. Това най-много ми тежи от всичко.

« Последна редакция: Ноември 08, 2016, 16:02:17 от Liliq » Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15633

« Отговор #139 -: Ноември 08, 2016, 16:24:26 »

Ами това с извеждането зависи от самите сестри...Така че индивидуално решават на коя колко й се занимава да облича и обува. Но от проблетта ще започнат, споко, а и те ще са по-големи.

Ох, това с хапането си е повсеместно, но трябва да се говори. Затова кажи на родителите на детето, което хапе. Затова трябва да знаеш кое е. Родителите е важно да говорят и да му обясняват, че не се прави така, като ти говориш на Тео, сигурна съм.

Това, което описваш за вечер беше абсолютно същото при Цвета на 2. Минава. С времето. Но ти съчуваствам. По 2 сигурно е зловещо...Ще мине Kiss Stuart Просто са малки не знаят как да изразят и извадят емоцията навън, тя сега вече знае и обръща къщата с главата надолу Razz
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #140 -: Ноември 08, 2016, 19:28:06 »

Браво за яслата Smile
И при нас не ги извеждат - от октомври средата до март средата... май няма значение какво е времето Smile
За хапането - аз съм от другата страна, Маринчо миналия понеделник беше ухапал 2 деца... Говорихме с лелките и следващата сутрин отидохме първи и говорихме аз, лелката и Маринчо спокойно му обяснявахме, че не се прави така и че той е добро дете, че всички деца са приятелчета и че ако се ядоса нещо трябва да отиде при лелката, а не да хапе и удря... Не ми казаха кои са пострадалите деца... :( От тогава лелките седят една идея по-близо до него, за да реагират по-бързо ако стане агресивен, което се случва като се превъзбуди или ако му дръпнат играчка... От тогава не е имало драми, ама да видим Smile
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #141 -: Ноември 09, 2016, 08:04:23 »

Вчера са ги извеждали Smile
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #142 -: Ноември 09, 2016, 17:20:48 »

Браво! Тук от вчера е много гадно времето и си седят вътре децата, не че ако е хубаво ще ги изкарат, ама поне да не се ядосвам. Абе каквото такова.
За хапането, и аз на Тео много му говоря, ама хич не слуша, дано в един момент даде резултат всичкото това говорене и обясняване кое как. Много хубаво сте реагирали в яслата, Бери.
Снощи Маги ми пя песничка, в първия момент не разбрах изобщо думите, но след като ми я повтори няколко пъти схванах, че ми пее "мама ми купи днес, нова книжка..." Явно в яслата я е научила, аз точно тази никога не съм и я пускала. Много ми стана мило Wub

Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #143 -: Ноември 21, 2016, 12:36:48 »

както каза Корни, много са ти яки разказите Smile За хапането, много е неприятно, но за съжаление има деца, които не поемат като им се каже, че не се хапе:/
За разходките - докато не се понаучат сами да се обличат е доста тегаво.. и Яна не я извеждат.. само Дея, защото се обличат и обуват без проблем.
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #144 -: Март 07, 2017, 15:00:59 »

Ох, все ви занимавам с някакви въпроси, обаче сте голяма сила Big grin
Като имам време ще пиша повече за двете диванета, които супер много ме радват как говорят и колко са сладки Cheesygrin и същевременно колко много не слушат и ме ядосват.
Но сега имам следната драма! Хора, спането в нашата къща отново е мираж. Кошмар невероятен, будят се по 3-4 пъти всеки, обикалят в тъмното целия апартамент и искат да спят на дивана в хола, обаче и аз или баща им да сме до тях. Съответно се изгърбваме там и е ад. После лягат на спалнята, след един час пък искат на леглото в третата стая. И така по цяла нощ. Иначе не са в отделна стая още, кошарите са при нас в спалнята. Никакво успокояване и гушкане не върши работа, буквално изпадат в истерия ако не отидем в хола или в другата стая. Мислех, че им е топло, все пак 4 човека спим в спалнята, спряхме парното и пак същата работа.
Чудя се какво да правя вече, дали ако им направим вече тяхната стая ще мирясат или ще стане още по-зле. Период ли е, не знам...
Не знам какво може да ги мъчи толкова, не сме сменяли нищо, нито като обстановка, нито като ритуали. Тео си има всички зъби, на Маги два останаха. То и приспиването е ад, ама айде там им знам дивотиите, ама по цяла нощ циркове...разказва ни се играта
« Последна редакция: Март 07, 2017, 15:05:22 от Liliq » Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #145 -: Март 07, 2017, 15:14:17 »

Съчувствам... При нас става и идва на спалнята... понякога го връщам в неговото легло и спя до него на пода... но поне не ме разиграва из стайте...  Lol
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #146 -: Март 07, 2017, 15:17:21 »

И аз мога само да съчувствам, ние сме в такъв "период" вече 6 месеца, откакто стана на около 2 години. Буди се поне 2-3 пъти с рев, иска мама, иска да е гушнат нон стоп, да заспива гушнат, обаче дори да е заспал, като мръднеш, се буди и серия хитрини да се измъкна след час примерно...Или идва директно при нас на спалнята посред нощ и аз след това не мога да спя и всички сме потни. Решението при нас е чат-пат баща му да спи при него, че аз да имам свежи 6-7 часа сън. И просто свикваш отново да спиш с будене и чакаш да мине...

Тяхна стая може да помогне, аз бих пробвала, макар че при нас не действа.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16537

A believer

« Отговор #147 -: Март 07, 2017, 15:25:32 »

Отново? Значи все пак има промеждутък със сън?
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #148 -: Март 07, 2017, 15:40:43 »

Отново? Значи все пак има промеждутък със сън?

Има, има, при  нас от 16 до към 23-24 месеца, значи почти 8 месеца сме спали, ехее, какво искаме повече от живота  Lol
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13225

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #149 -: Март 07, 2017, 15:48:07 »

Роси започна да спи към третата година. Промеждутък не е имало, ден-две, седмица не ги броя. Случва се и сега понякога да спи неспокойно, но е по-скоро инцидентно. Търпение пожелавам. Аз решение не намерих, а не е като да не пробвах доста неща, вкл. разместване на мебели, хомеопатия и т.н.
Активен

Страници: 1 ... 4 5 [6] 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: