star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Имаме си форумни близнаци- Теодор и Магдалена!
Страници: 1 2 3 ... 7 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Имаме си форумни близнаци- Теодор и Магдалена!  (Прочетена 37862 пъти)
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« -: Септември 12, 2014, 09:46:27 »

Не можах да се сдържа да не отворя специална тема, все пак поводът е специален- първите ни форумни близнаци!

Надявам се мама да пише тук редовно за всичко, което я вълнува.

Още един път голямо честито, Лилия, много се радвам за вас и се надявам да останеш спокойна и усмихната, както звучеше досега.

И бързо възстановяване на първо време!
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4121

« Отговор #1 -: Септември 12, 2014, 09:53:48 »

Страхотноо!!! Ох, супер!! Да са живи и здрави, мама и тати много да ги обичат и да са едно голяяямо щастливо семейство!!! Супер новина!!!
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #2 -: Септември 12, 2014, 10:03:32 »

Честито за малките мишлета, прекрасни имена носят, да си ги прославят!
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #3 -: Септември 12, 2014, 10:56:39 »

Ооооооо! Прекрасна новина  Clap
Хайде да са живи и здрави малките човечета, да слушат мама и да са много усмихнати!  Kiss
Много ще се радваме да пишеш по-честичко  Smile
Активен

deni_4ka88
Newbie
*
Публикации: 456

« Отговор #4 -: Септември 12, 2014, 12:48:25 »

Ихуууууу,хайде честити форумни близнаци!
Да са живи и здрави,много кротички и усмихнати.На мама бързо въстановяване и желая  Smile
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #5 -: Септември 12, 2014, 13:34:35 »

Честити две шушулки, Лилия! Много да са послушни, много да ви радват и да са много щастливи и задружни. На теб леко и бързо възстановяване и много сили и здрави нерви за справяне с две наведнъж  Cheesygrin
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #6 -: Септември 12, 2014, 22:00:32 »

Ехаааа страхотна новина Smile Да са живи и здрави първите форумни близнаци Smile А на мама - бързо възстановяване Smile
Активен

ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #7 -: Септември 12, 2014, 22:35:58 »

Супер Smile Честити малки мишленца и бързо възстановяване Smile
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #8 -: Септември 13, 2014, 12:22:44 »

супер  Cheesygrin честита двойна радост  Clover
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #9 -: Септември 13, 2014, 13:06:08 »

Йей! Честита двойна радост, Лилия!
Чудни имена сте избрали за малките душинки Smile
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1871

« Отговор #10 -: Септември 13, 2014, 13:16:59 »

Страхотна новина! Честити чада,Лилия,да се обичате много и да се радвате взаимно!
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #11 -: Септември 14, 2014, 05:42:18 »

Честита двойна радост, Лилия!!!! Прекрасни имена, да са живи и здрави Smile
Надявам се да пишеш скоро, ще ми е много интересно да слушам за отглеждането на близнаци Big grin
Активен

doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #12 -: Септември 14, 2014, 19:38:59 »

Честита двойна радост на мама и татко!!Името на госпожицата ми е любимо SmileДа растат здрави и усмихнати!
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #13 -: Септември 14, 2014, 22:35:06 »

Много се радвам, че дечицата си дойдоха навреме и са големи и здравички! Много трепкави и разтапящи моменти ви пожелавам, Лилия, които да засенчат всякакви трудности!
Активен

bella
Newbie
*
Публикации: 664

« Отговор #14 -: Септември 15, 2014, 18:33:52 »

Честита двойна радост, Лилия! Да са ви живи и здрави мъниците, много да слушат и да ви радват!:clover: Clover CloverИзбрали сте им чудесни имена!
Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
motley
Newbie
*
Публикации: 124

« Отговор #15 -: Септември 17, 2014, 17:42:59 »

Ехааа! Честити бебчета! Да са ви живи и здрави!  Smile))
Активен
Liliq
Newbie
*
Публикации: 540

« Отговор #16 -: Септември 18, 2014, 18:15:21 »

Благодаря ви! Ние вече сме си вкъщи, ще разказвам подробно тези дни, че ми е много шантаво още и имам чувството, че по цял ден и нощ ги кърмя тези деца Lol и не мога си събера мислите. За сега ми е доста трудно с храненето, много време ми отнема, заради броя бебета Cheesygrin, а и не сучат особено ентусиазирано и изобщо не мога да разбера дали им стига. Иначе очаквах да са грозновати, пък те се оказаха толкова нежни и прекрасни Cheesygrin.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #17 -: Септември 18, 2014, 18:53:11 »

Ох страхотно! вече у вас... и си ги кърмиш - направо браво Smile ще посвикнеш, все пак имаш двоен 'товар' и ще чакаме да разкажеш Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #18 -: Септември 18, 2014, 22:58:43 »

Добре дошли у дома  Smile

Представям си какво е, аз с едно бебе имам чувството, че по цял ден кърмя, а с две денонощието няма да ми стига  Lol

чакаме подробния разказ като остане време ;)
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #19 -: Септември 18, 2014, 23:03:58 »

И аз се нареждам за разказ! Нетърпеливо ми е да узная подробности. Дано си подредиш бързо деня и ти е спокойно отглеждането на двете мъничета  Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #20 -: Септември 25, 2014, 12:15:23 »

Лил, как са близнаците? Сигурно нямаш никакво време, ама ние любопитстваме  Razz

Много целувки да им пратиш  Kiss

Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #21 -: Септември 25, 2014, 15:35:45 »

Всеки ден се каня да пиша и не усещам как деня отлита

Откъде да започна...
Началото на септември в болницата започнаха да ме подготвят, че е време да определяме дата за секцио. Аз хем бях наясно, че това е нормално и до термин най-вероятно трудно ще изкарам, хем изведнъж взех да се дърпам и да искам да отлагаме, някак много скоро ми се виждаше и исках да си чакаме. Същевременно много ми тежеше вече,  трудно и до магазина стигах, понеже адски ме стягаше корема. А спането нощем беше мираж.
И така, определихме дата 10.09.14, като на 09.09.14 трябваше да постъпя в болницата.
Много ми беше странно да знам датата, да знам, че след ден вече малките човечета ще са при мен  и изобщо до последно се чувствах много особено. В деня, в който ме приемаха в болницата, на няколко пъти исках да си ходя Lol, ама никой не ми се върза.
Приеха ме, настаних се, като през цялото време сякаш това не се случваше на мен. Вечерта обаче,като минаха на визитация  ме информираха, че завеждащата отделението желае да присъства на раждането, но е в отпуска и се е обадила да отложим секциото за 11.09.14, понеже тогава се завръща. Аз нямах конкретен лекар, който да съм избрала, по принцип трябваше да е този, който ми следи бременността, но той неочаквано почина август месец и нямах предпочитания, но реших да изчакам един ден, за да съм по-спокойна, че ще съм в сигурни ръце ( тук да уточня, че раждането ми беше по здравна каса и стотинка повече не съм платила, затова, че въпросната лекарка реши да ми води раждането по свое желание, за което ще съм и вечно благодарна).
Така останах още един ден в болницата, много ми беше скучно и напрегнато.
Най-накрая дойде заветния 11.09.14, всичко трябваше да започне рано сутринта, но през нощта постъпи една девойка и трябваше по спешност тя да е първа и аз да чакам.
Почнах да обикалям стаята в кръг и да ставам леко нетърпелива. Най – накрая към 11:00 часа ми казаха, че моят час настъпи, качиха ме в залата, накараха ме да си съблека нощницата, чувствах се малко некомфортно гола сред 10 човека, сложиха ми упойка, катетър, говориха ми някакви неща и се шегуваха, ама аз хич не можах да се отпусна, казаха ми, че съм била много сериозна. След малко дойдоха двамата лекари,водещи секциото и се започна.
Много, много, много странно усещане е всичко. Не мога да го опиша. В 12:24 изплака Теодор, много емоционално ми стана, даже ми се насълзиха очите. После извадиха и Маги, показаха ми ги, не можех да повярвам, че имам бебета вече, шантава работа.
За следващите часове и ден-два не искам да си спомням, ужасни болки, тази торба с пясък за малко не ме побърка, не можех да мръдна, ту спях,ту се събуждах, ужасна работа. По някое време дойде педиатърката и ме информира, че бебета са добре, но се налага да постоят мъничко в кувиоз. Беше ми направила клипче на телефона си да ги видя, понеже нали не можех да ставам, бяха толкова красиви, че чак не ми вярваше.
Раздвижването хич не ми се получи първия път, идваше ми да ревна, акушерката стоеше и ме гледаше и каза, че трябва да стана сама. Леко се надигнах и това беше. Следобяд като дойде мъж ми на посещение, ме вдигна и с негова помощ вече направих няколко крачки, после като си тръгна пак ставах няколко пъти и видях светлина в тунела.
Децата ми ги донесоха на четвъртия ден, тупнаха ми ги и никой не ми обясни какво да правя. Пробвах се да кърмя, ама то почнеш едното, другото реве, аз се притеснявам. Такова малко бебе през живота си не бях хващала, но ми беше готино де.
Само с кърменето не се получаваха нещата, никак не ми беше комфортно, леглото тясно, аз се чудя какво да правя като единия яде, а другия плаче. Оставяха ги за един час ( на всеки три часа), за мен си беше стрес, че за този час трябва да са нахранени и двамата и като цяло хич не ни се получаваха нещата. Деня преди изписването ме учиха да къпя и сменям памперси, много, много ми беше полезно, много мили бяха и съм много благодарна.
Изписването беше спокойно, като се прибрахме още не можех да осъзная какво ми се случва, че имаме деца, че сме родители, но сигурно са нормални тези чувства. Много бях щастлива, че съм си вкъщи и не можех да спра да ги гледам.
И се започна одисеята с кърменето. Маги си яде екстра още от началото, суче без проблем. Но Тео  е още слабичък, не искаше да суче, не иска от шише ( изцеждах), нищо не иска. Много ми беше сдухано, чудех се какво да го правя, голямо мъчение. Единия ден даже си поревах. После педиатърката ми остави нейния кантар за няколко дни, и о, изненада, то детето си ядяло добре и наддава, нищо че го кърмя макс 15 минути, а нея поне 40. Вчера бяхме на преглед, той е качил над 200 гр и 2 см за седмица, тя половин сантиметър и малко повече грамове.
 Но си е трудно, на моменти ми иде да побягна и да не се върна. Особено нощите са много мъчителни, докато нахраня и двамата, на мен ми се спи...те плачат, цирк пълен. Понякога уж са се наяли, пък като ги оставя стават неспокойни и само се въртят и мърморят.Деня ми също минава в хранене – събира ми се час, час и нещо почивка между храненията, мъка, мъка. Lol Иначе като цяло си спят добре, но пак си е на моменти, ето вчера бяха ангелчета, днес ме побъркаха, постоянно гладни и криви. Не ми се мисли по-натам като започнат истинските кривотии.
И въпреки това, имаме много мили моменти четиримата.
На външен вид двамата са много различни, тя е с доста коса, тъмна, с бузки и големи очи, той е някак по фин, светъл, с малко коса, изглежда по-беззащитен, ама ще навакса детето, знам аз.
Оле, много дълго стана, цял ден го пиша и се унесох нещо.

« Последна редакция: Септември 25, 2014, 15:39:00 от Liliq » Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #22 -: Септември 25, 2014, 15:41:41 »

Страхотно, звучиш прекрасно, относително спокойна като за две бебета :DDD дано става по-лесно кърменето!
Аз исках да питам по каква причина ти направиха секцио и най-вече защо толкова рано? Много ми е любопитно Smile))
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Liliq
Newbie
*

« Отговор #23 -: Септември 25, 2014, 16:03:43 »

Седалищно и напречно прилежание, а и честно да си призная, не знам дали щях да имам смелост да раждам нормално, все пак са две, не е шега работа Cheesygrin. За по-ранната дата, ами уж защото вървяха по-големи, ехографа изчисляваше термин 20.09.14, но и аз мисля, че можеше още да изчакаме, но накрая се примирих и се оставих в ръцете на лекарите.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #24 -: Септември 25, 2014, 16:19:37 »

Ясно, мерси, защото обикновено нали секциото го правят 2 седмици преди термина, пък на теб май месец по-рано беше и се чудих защо, вместо да си растат бебоците Smile))
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

kateto
Newbie
*

« Отговор #25 -: Септември 25, 2014, 16:35:00 »

Лилия много добре звучиш... малко е лесно от страни да ти кажат - не се притеснявай при всички е така, т.е шашнати с бебетата, за кърменето - ама си е така ;) ще влезете в ритъм и ще се оправят нещата - Дея също се хранеше по максимум 15 минути - това не значи, че малкия не хапва добре Smile виж колко хубаво е наддал за 2 седмици!
И браво, че ги кърмиш двамата, направо.. герой си Smile аз с едно едвам се справях, представям си при теб как е Smile мерси за разказчето, беше много мило:) да се включва, когато имаш време Smile
Активен

Eli
Newbie
*

« Отговор #26 -: Септември 25, 2014, 17:51:14 »

С голям интерес изчетох разказчето, ти си голям герой да кърмиш две бебета, искрено ти се възхищавам. Аз с едно едвам се оправих! Продължавай в същият дух, дано са по-спокойно, да минете без колики и да хапват и спинкат повече Smile имаш ли помощ през деня или през повечето време си сама? Заедно ли спят или отделно? Будят ли се едно от друго? Моите бяха в отделни стаи точно, за да не се будят взаимно.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #27 -: Септември 25, 2014, 21:23:25 »

И от мен голямо браво, че се справяш с двете бебчета!. Много зареждащо ми подейства да те чета, няма да смея да се оплаквам вече Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #28 -: Септември 25, 2014, 21:30:00 »

И аз много се развълнувах на разказа и ми стана хубаво въпреки трудностите, които си имала. Само ме издразни това как акушерката е отказала да ти помогне да станеш, ей затова бях настроена против държавните болници. Ти къде роди всъщност?
Дали ще може да видим някоя снимка някак си, много ми е интересно, особено както ги описа така различни. И Тео уж мъж и батко, пък по-крехкият от двамата Smile

Няма ли да ти е по-удобно да ги храниш с кърма от шише с изцеждане преди това? Само си размишлявам, защото поне при мен изцеждане + хранене от шише пак е наполовина на времето на сучене.

Наистина си страхотна, само така, а ако си ревала само един път досега, ти си моят идол  Cheesygrin
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #29 -: Септември 25, 2014, 22:02:05 »

Страхотен разказ, отдавна не бях пускала по сълза, но сегс ме докосна, особено секциоъо, мн познато. Браво за всичко, има ли кой да помага, защото аз с 1 бебе изтрещявам и безсънието ме довършваше, а представям си с двечки.  Много искам и аз да ги видя малките бонбони, дано имаш време да ни ги покажеш някак.  :*
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #30 -: Септември 26, 2014, 15:42:05 »

Много благодаря на всички за хубавите и окуражителни думи.
Ели, майка ми е сега тук и ми помага, малко ми е терсене още, понеже апартамента не ни е голям и си трябва доста съобразяване. Но пък друго си е да има някой, мъж ми също има възможност да се прибира през деня, така че не мога да се оплача. Майка ми мисля да постои максимум още две седмици, защото имам нужда да сме си двамата с мъжа вече, пък надявам се да се справя.
В отделни кошари спят, в началото ги сложих в една, но не ми беше никак удобно. Няма закономерност в буденето един друг, понякога като плаче едното дете и другото се размърдва, понякога не им пука и спят невъзмутимо.
Корни, в УБ Лозенец раждах ( бившата Правителствена). И да, това с акушерката беше малко стресиращо, но като цяло съм много доволна, обръщаха ми много внимание, бяха внимателни.
Изцеждам се и аз, докато храня Тео, мъжа ми храни Маги с шише и е рай, но пък гледам да не е практика, за да не я свикна така. На него от шише е мисия невъзможна да му се даде, имитира сучене, а като погледнеш милилитрите изобщо не мърдат.
За прибирането на корема нещо да споделите? Като кг съм повече от доволна, качих 12 кг общо, с момента съм минус 12.5 кг Big grin. Но корема ми е като в четвърти месец и изглеждам малко абсурдно.
Опитах се да ги снимам сутринта, но бяха много кисели и не се получиха много, но качвам две снимки за малко, въпреки че не ми се искаше много Cheesygrin, но сте толкова мили и подкрепящи, че няма как - 1 и 2.

Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #31 -: Септември 26, 2014, 15:52:49 »

А защо не ги кърмиш едновременно? Няма ли да е по-лесно?

Големи сладкиши са!
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #32 -: Септември 26, 2014, 15:53:18 »

Чудесни киселячета са  Wub
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
kateto
Newbie
*

« Отговор #33 -: Септември 26, 2014, 15:54:31 »

Олее мишки сладки!  Поне в началото е хубаво да имаш помощ, все пак си с две бебчета Smile Браво за килограмите, корема и той ще се прибере, дай му време Smile
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #34 -: Септември 26, 2014, 16:30:43 »

Прекрасни малки чипоносчета  Wub
Коремът ще се прибере, спокойно Smile Само не се захващай с коремните толкова рано!
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #35 -: Септември 26, 2014, 18:09:09 »

ооо страхотни са, особено снимка номер 1 е разтапяща  Wub

много благодарим, че сподели мишчиците с нас  Kiss

Как стои въпросът със столчета за кола и кенгуру за близнаци- 2 отделни или има някакви специални?

Коремът се прибира с много кърмене, така че си на прав път. Поне при мен беше много брутално, адските болки, ама поне бързо се прибра. Лошото е, че след това от кърмене се пълнее, или поне не се сваля, по моя скромен опит- вълчи глад ме гони и нямам време за готвене и ям боклуци...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #36 -: Септември 26, 2014, 18:32:52 »

Корни, що да се пълнее от кърмене, няма никаква логика, по-скоро обратното съм чувала, че много енергия изисква на организма и така се свалят килца.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #37 -: Септември 26, 2014, 20:00:40 »

Щото нямаш време да се храниш режимно и качествено, тъпчеш боклуци, а те гони наистина глад...Аз слабеех де, защото хапвам много малко неща заради коликите й.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #38 -: Септември 26, 2014, 20:13:35 »

Да, аз и двата пъти започвах да отслабвам чак като нещата тръгнат към отбиване. Отвратителен е тоя глад, ама дори и да не ядях, пак не отслабвах. Сега като кърмя само по 2-3 пъти на денонощие, направо съм изумена как вече никакъв апетит нямам и за нула време отслабнах. Майка ми и тя така е била.

Невероятна картинка са двете бебочета  Wub
Активен

Maggie
Newbie
*
Публикации: 979

« Отговор #39 -: Септември 26, 2014, 21:17:12 »

Прекрасни са Wub А ти наистина звучиш супер - браво на теб!
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #40 -: Септември 26, 2014, 21:22:59 »

Значи да не се притеснявам за кърменето и пълнеенето, че откакто се върнах от болницата, не съм свалила никакви кила, даже май съм качила 1-2 (не съм се мерила скоро). А от общо 12те се прибрах минус 8. Както и да е, честно казано това ми е най-малкият проблем, мислех, че външният вид ще ме депресира, ама дори няма кога да мисля за това  Lol

Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #41 -: Септември 26, 2014, 22:03:15 »

Страхотни са бебешоните  Kiss Kiss

Иначе и аз не качвам  за сега от кърменето, защото като съм гладна обикновено няма време, а после вече не ми се яде  Cheesygrin
Браво за килограмите, ще се прибере и корема, може би малко по-бавно, че нали е имло 2 човечета вътре  Smile
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #42 -: Септември 27, 2014, 02:48:22 »

Прекрасни малки човечета,Лили! Да ги нацелуваш! Kiss
Активен

Eli
Newbie
*

« Отговор #43 -: Септември 27, 2014, 03:05:13 »

Лили, прекрасни са Wub благодаря за снимките Smile иде ми да ги нагушкам Cheesygrin

За корема - прибира се след около месец-два.

За кг. - аз качих страшно много и ги свалих всичките точно с кърмене и здравословно хранене за около 7м. Корни, има време, като проходи и като тичаш по него по цял ден, ще свалиш и другите.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #44 -: Септември 29, 2014, 04:55:44 »

Идилично ми е като ги гледам, невероятно щастие е да имаш близнак, или поне всичките и приятелки с близначка така казват.

За кърменето и пълнеенето, или поне несвалянето на килограми, и аз потвърждавам, не толкова от некачествена храна, колкото от непрестанен глад се пълнее, но пък не чак до затлъстяване. Другият такъв момент е при малкия човек и дояждането на неизядените порции на принципа "да не се хвърля храна". Ей от това дояждане големи бели стават Smile
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #45 -: Октомври 06, 2014, 13:53:44 »

Все си мислех, че съм писала, а всъщност не съм. Малките са страхотни! Дано бързо да се нагодите към режим, който да не те изтощава много и да имаш повече време да им се радваш Smile
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #46 -: Октомври 08, 2014, 14:29:59 »

Честити дечица! Много хубави имена!
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #47 -: Октомври 12, 2014, 17:40:52 »

Вчера мишлетата станаха на един месец Wub. Опознаваме се все по-добре с всеки изминал ден, те хапват добре и сякаш вече не са така мънички.
С кърменето не се справям особено добре, налага се 2-3 пъти да дохранвам, понякога, често дори, предпочитам да се изцедя и мъж ми да храни едното дете, аз - другото. Така съкращаваме времето на половина. Знам, че не е най-правилното нещо, което правя и тази мисъл ме тормози. Маги издава звуци като магаренце, докато се храни, не обича да я къпят и надава невъобразим вой, а Тео е един такъв тихичък, като страда за нещо Lol, много е миличък. Майка ми днес си тръгна, оставаме си четиримата, надявам се да се справим.
Много ни липсват някой съвсем прости ежедневни навици, които имаме с мъжа ми, излизания и мотане насам натам, но се опитваме да свикнем.
Няколко снимки от днес  Big grin - 1 2 и 3  Kiss.
Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #48 -: Октомври 12, 2014, 17:58:50 »

Ох, боже, боже, пу пу.  Wub

Много са ти хубави, такива уникални близнаци май не съм виждала и като външен вид и като характер. Да си се гледкате четиримата с много кеф и усмивки.  Smile
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
motley
Newbie
*

« Отговор #49 -: Октомври 12, 2014, 19:05:58 »

Лилия, какви са ви прелестни! Wub
Активен
kateto
Newbie
*

« Отговор #50 -: Октомври 13, 2014, 00:30:23 »

Оох сладури големи! Пу-пу като картинка са ви! Много да ви радват и слушкат! Успех с грижите и след като останете самички!
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #51 -: Октомври 13, 2014, 02:41:25 »

Оле, ама те станали още по-прекрасни! Ще се справите и четиримата, сигурна съм. А през деня сама ли си с тях, сигурно не ти е лесно, но изглеждат толкова благи, душата ми напълнихс  Wub
Активен

Eli
Newbie
*

« Отговор #52 -: Октомври 13, 2014, 04:52:48 »

Мерси за снимките! Прекрасни са ... Kiss
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #53 -: Октомври 13, 2014, 15:16:00 »

Вчера мишлетата станаха на един месец Wub. Опознаваме се все по-добре с всеки изминал ден, те хапват добре и сякаш вече не са така мънички.
С кърменето не се справям особено добре, налага се 2-3 пъти да дохранвам, понякога, често дори, предпочитам да се изцедя и мъж ми да храни едното дете, аз - другото. Така съкращаваме времето на половина. Знам, че не е най-правилното нещо, което правя и тази мисъл ме тормози. Маги издава звуци като магаренце, докато се храни, не обича да я къпят и надава невъобразим вой, а Тео е един такъв тихичък, като страда за нещо Lol, много е миличък. Майка ми днес си тръгна, оставаме си четиримата, надявам се да се справим.
Много ни липсват някой съвсем прости ежедневни навици, които имаме с мъжа ми, излизания и мотане насам натам, но се опитваме да свикнем.
Няколко снимки от днес  Big grin - 1 2 и 3  Kiss.

Много добре си се справяш с кърменето даже, 2 дохранвания при близнаци нищо не е. Изглеждат ми добре хапващи и здрави, товас повечето коса кой беше, че ги обърках?
 А цеденето и даване с шише не е лошо, нали пак е кърма. Ти си познаваш децата, уж се води, че може да не искат да сучат, ако пробват шише, но при Борис няма такова нещо, яде си от всичко, шише, гърда, лъжичка, даже от капачка пие като се налага за капки някакви.

как те разбирам за излизанията и навиците, хем сме с едно и успяваме да запазим някои 'ритуали', но всичко става супер сложно, изнервено, под час, за спонтанност не може да се говори...За успокоение- в края на втори месец всичко е една идея по-лесно. А мъжът ти не ходи ли на работа, с теб ли е през деня, че сама с 2 не знам как става...
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #54 -: Октомври 13, 2014, 21:31:09 »

С косата е Маги Big grin.
Мъжа ми работи, но няма работно време, той си го определя Big grin, така че на всеки три часа се прибира, те горе долу на толкова огладняват, въпреки че имат периоди на 2 и 4 часа. Сестра му пък живее на минута път и ако много закъсам е на линия. Днес се справихме чудно, да видим оттук нататък.
Корни, при нас и излизането с тях е цяло приключение, направо... докато ги приготвим и двамата, да ги нахраним, пък количката не се побира в глупавия ни маломерен асансьор и стои в едно помещение на партерния етаж. Така че винаги имам нужда от помощ, няма как спонтанно да реша и да изляза, после с прибирането същата работа.А взехме една от възможно най-тесните колички.
Ути, ти ме питаше за съвместното кърмене, не ми се получава нещо, може би аз не мога да ги наглася.

Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #55 -: Октомври 14, 2014, 12:04:32 »

Стискам палци и днес да се справите така леко Smile за кърменето и храненето от шише - и аз не смятам, че правиш нещо лошо, все пак имаш две устички за хранене Smile и все пак кърмиш! направо евала!
И нашата нова количка не влиза в асансьора, ама не ми се е налагало още с двете маймуни да излизам, ще видим как е ...
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #56 -: Ноември 10, 2014, 12:51:02 »

Отдавна не съм писала, все си мисля да го правя по-често и се замотавам Big grin.
Утре децата стават на два месеца, времето наистина лети и наистина не усещам как минават дните. Много са сладички и мили сега, нищо, че понякога се чувствам безсилна с едновременния им плач. Усмихват се много, всъщност тя е доста по-сериозна, докато Тео е много слънчев, все се радва нещо. Пика на кривотията е вечер, след 18.00 часа, както цял ден съм супер енергична, тези няколко часа преди къпане буквално ме смазват, много нервничат и плачат тогава, нямат успокояване, някакъв ужас е просто. Никакви капки не помагат за коликите, само гушкане. Обикновено се мъча да ги гушна едновременно, защото тогава се успокояват, но не успявам да ги хвана много добре и става още по-зле. Което ми напомни за тази снимка Big grin.
Вечер правят пауза от 10-11 часа до 04-05 часа, късно ги слагаме да лягат, но мъжа няма как да се прибира към осем и така...Последната седмица ги къпя сама де, но имам нужда от помощ с храненето и приспиването, та се налага да си чакам мъжа.
Купихме си от продавалник количка, в която децата са едно под друго ( имаме нова, в която децата са едно до друго, но не се събира в асансьора и не мога да излизам сама, трябва вечно някой да ми помага и това много ми тежеше, че не мога импулсивно да реша да изляза да разходка). Та сега вече мога да излизам сама, много ми е хубаво и се чувствам нов човек, не се налага да се съобразявам с нищо, просто ги обличам и тръгваме нанякъде.
Бяхме си в родния град една седмица, добре ни се отрази, майка ми и баща ми много им се радваха и много ми помагаха, сменяха памперси, разнасяха на ръце, изобщо пълна програма.
Много се променят мишлетата, чак не ми се вярва какви са били мънички. С мъжа успяваме понякога да откраднем мъничко време и за нас.
Корема ми още не се е прибрал и много се нервирам.Е, има прогрес, но има още мнооого какво да се желае. Иначе на кг съм с един по-малко от преди да забременея. Но се чувствам много отпусната, тялото ми изобщо не е както преди. Но има време да мисля и за това.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #57 -: Ноември 10, 2014, 13:46:30 »

Прекрасни  Wub Много са милички и сладки, по снимките винаги излизат едни кротанковци, само ти си знаеш обаче какво ти коства. И въпреки това не звучиш изтощена, много ме радва позитивната нотка. Браво! И по-често ни навестявайте, растат като гъбки и ми се виждат много променени от последното показване  Kiss
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #58 -: Ноември 10, 2014, 14:48:55 »

Сладури!! С ако не се справяш с тях само вечер преди баня - шапка ти свалям!!! браво и за количката /и нашата е на 2 етажа/, хубаво е, че може да излизаш вече и самичка Smile защото е доста кофти да разчиташ на някой друг..
за корема - моя остана само шкембенце, ама съм сигурна, че след време ще се прибере.. то доста спорт си е след дребосъците!
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #59 -: Ноември 10, 2014, 14:56:44 »

винаги те чета с голям кеф, знаеш  Kiss

Супер звучиш, много по-спокойна и влязла в релси вече (ти и преди си беше добре като за близнаци, но все пак сега те усещам една идея по-уравновесена). Браво за самостоятелното излизане,макар че сигурно не е така лесно де, обличаш едно дете, обличаш второ и после се молиш да не ревнат, докато облечеш себе си и после на връщане айде пак...Мен това ме изнервя на разходките и затова правя обикновено само по една.

Кофти за корема, но щом само той ти е проблем, пак си супер. Аз имам да свалям 7 кила се оказа  Cry А както никога в живота си не съм била на диета, ще е ужасно трудно...

Вечерната кривотя си е при всички деца май,майка ми каза,че и от мен помни за рева в 6 вечерта  Cheesygrin
Активен

Eli
Newbie
*

« Отговор #60 -: Ноември 10, 2014, 16:07:30 »

Много са сладки Smile браво, страхотно се справяш! Супер, че успяваш да излизаш през деня Smile вечер винаги има кривотия, защото са изморени Smile
но най-хуавото е, че спят през нощта и успяваш да си почиваш Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #61 -: Ноември 10, 2014, 17:10:33 »

Да бе, велик режим е това с две деца. Ние сме само с едно и въпреки това аз досега над 4 часа непрекъснати не съм спала, и то 4 мноого рядко, обикновено са 2-3. От две нощи прави пауза от 9 до 2, та успявам преко сили до 4 часа да го докарам  Cheesygrin
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #62 -: Ноември 11, 2014, 08:08:33 »

Божеее, какви бузати сладури пу-пу евала колко самостоятелно се справяш с две, че успяваш и да си спокойна Smile
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #63 -: Януари 05, 2015, 15:47:51 »

Изгубихме се нещо, срамота Cheesygrin.
След няколко дни децата стават на четири месеца, а имам чувството, че цял живот сме били заедно. Някак вече времето без деца ми изглежда като някакво мнооого далечно Lol.
Двете  мишлета пораснаха много, сега са много интересни, усмихват се, говорят ни нещо постоянно.
Скоро си четох стари постове как Тео не искаше да яде и колко е бил слабичък. Сега се чудим как да го изхраним, вече е почти 7 кг
( на 12.12.14 беше 6.200 кг, не знам колко е наддал досега). Голямо ми е слънчице, много е емоционален и е толкова смешен Lol. Маги пък е такава душичка, мила и нежна, усмихва се толкова разтапящо. Изобщо толкова са различни и е много  интересно да ги наблюдаваме как се променят с всеки изминал ден.
Иначе умората е огромна, рядко спят едновременно, всяко си иска внимание. С Тео имаме голям проблем със заспиването. Като му се доспи, започва много да нервничи, гушвам го, успокоява се и заспива след 10-15 минути, но като го сложа в кошарата започва да се стряска и се буди.Люшкам го, заспива и айде, след мъничко пак подскача.Спи му се, а не може да заспи дълбоко и това го изнервя. Хич не е лесен. С Маги такива проблеми нямам.
Все още ги кърмя, но едно хранене замествам изцяло с АМ. През нощта се будят между 03.00 и 05.00 часа за пръв път, сучат по 10-15 минути. След това ги кърмя към 8 или 9, зависи, кога е било първото събуждане. После вече започвам да давам изцедена кърма. Това е така, защото не мога да ги кърмя едновременно, а абсурд един след друг, през нощта е лесно, но не и през деня, когато са много активни. С шише ми е екстра, наяждат се бързо и всички сме спокойни.  Не винаги успявам да изцедя нужното количество ( Тео яде 160 мл, Маги между 100 и 130), затова изчаквам да се събере, като съхранявам в хладилник и поради тази причина замествам изцяло едно хранене с АМ.
Бяхме при родителите ни по време на празниците, беше много хубаво. Нова година също изкарахме с двете семейства. Имахме един особено вълшебен момент в 12 и няколко минути - децата кротко спящи в кошарите, а ние с мъжа стоим прегърнати и си ги гледаме Smile.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #64 -: Януари 05, 2015, 16:02:26 »

Звучиш прекрасно! И ще спра да се оплаквам, честно, защото твоята пък хич не е лека. Браво и за кърменето. Ще ни ги покажеш ли пак мъниците Smile
А много ми хареса това, което каза в началото за децата. Познато усещане. Животът ми има два етапа - преди първото раждане и след това, и със спомените е по-лесно да се сетя кое кога е било  Lol
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #65 -: Януари 06, 2015, 08:57:51 »

Супер звучи въпреки всичко, надъхваш ме и мен по-малко да мрънкам  Lol ама какво недоспиване, като те слушам спиш царски, тази пауза от 3-4 до 8-9 са си 5 часа, което за мен все още е далечна мечта, докарвам ги до 3 максимум. Вече си имам изграден образ и за двамата,особено откакто каза, че приличат на моя и на бебока на познатите ни. Радвай се на апетита, така е много по-лесно, аз отивам да мрънкам в друга тема да обясня при нас как е  Razz

и пиши по-често, много е интересно и вдъхновяващо!
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #66 -: Януари 07, 2015, 08:20:46 »

А пак аз агитирам за снимки Smile
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #67 -: Януари 07, 2015, 12:54:52 »

Маги и Тео, Маги е с косата Cheesygrin. Пускам за малко, малко по-късно ще я изтрия.
« Последна редакция: Януари 07, 2015, 12:59:11 от Liliq » Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #68 -: Януари 07, 2015, 13:05:11 »

Прекрасни са! Направо големи човечета  Kiss
Активен

Lila
Newbie
*
Публикации: 240

« Отговор #69 -: Януари 07, 2015, 13:21:16 »

Wub разкошно сладки!
Активен
Pupi
Newbie
*

« Отговор #70 -: Януари 07, 2015, 13:40:43 »

Очарователни човечета, прекрасни са.  Wub
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #71 -: Януари 07, 2015, 14:03:55 »

И за ръчичка хванати...  Wub
Активен

motley
Newbie
*

« Отговор #72 -: Януари 07, 2015, 14:22:02 »

Oлеле, душици невероятни Smile
Активен
Лора
Newbie
*

« Отговор #73 -: Януари 07, 2015, 15:08:11 »

Бонбони  Wub Маги много прилича на мен като бебе  Smile
Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #74 -: Януари 07, 2015, 21:47:31 »

Прекрасни дечица  Wub, пу пу
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #75 -: Януари 07, 2015, 23:31:30 »

страхотни са!!! пу-пу!
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #76 -: Януари 08, 2015, 23:50:58 »

Хихи, мишоци  Wub
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #77 -: Февруари 02, 2015, 20:38:19 »

Я, пропуснала съм да благодаря за хубавите думи Smile. Много сте мили!
Аз нещо съм в тъп период, първо мъж ми се разболя, една седмица се побърках с двете мишлета, спряха ми тока. После се разболях и аз и стана чудно, чудно. Как оцеляхме, още ми е странно Lol
Та изолацията леко ме побърка, умори и имам нужда от пролет.
Иначе са страхотни, много сладки и непослушни Cheesygrin, искат много внимание и усмивки. Много по-лесно е сега с гледането, но и доста изтощително.
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #78 -: Февруари 02, 2015, 21:20:58 »

Исках да редактирам предния пост, но явно се забавих. Та ето ги малките разбойници Cheesygrin. Това е преди 15-20 дни, нямам по-нови, само на телефона, ама ме мързи да свалям.
« Последна редакция: Февруари 02, 2015, 21:22:51 от Liliq » Активен

Maggie
Newbie
*

« Отговор #79 -: Февруари 02, 2015, 21:27:04 »

Човечета сладки бебешки  Wub
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #80 -: Февруари 02, 2015, 22:36:34 »

ох ще им изям бузите!! на Яна бузите вече не са толкова големи и няма какво да мачкам :/
това с разболяването много кофти, ние всички бяхме болни :/
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #81 -: Февруари 02, 2015, 23:41:30 »

Уникални са! пу пу!
Хайде вече всички да сте само здрави и трудните моменти да са по-малко!
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #82 -: Февруари 03, 2015, 10:21:47 »

Ооо, чудесни малки топчовци  Wub
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #83 -: Февруари 06, 2015, 10:08:27 »

А на мен не ми ги отваря топчовците  Sad
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #84 -: Юни 26, 2015, 11:44:23 »

Отдавна не сме се отчитали Cheesygrin, някак всичко се случва толкова бързо, че все не успявам да си подредя мислите. Гале, с няколко месеца закъснение ти виждам поста, явно съм изтрила снимките и затова не ги отваряш, сега ще пусна една две нови.
Мишлетата станаха на девет месеца и половина. Правят много бели, но са и много добрички. Маги е едно голямо шило, пълзи, изправя се, дърдори, много е любопитна, постоянно обикаля някъде и сравнение с Тео е едно дребничко и мъничко бузанче. Тео към шестия месец го хвана яко мързел, даже го водих на едни гимнастики, че се бях притеснила. Към днешна дата и той лудее и пълзи много, но е малко по-спокоен от нея. Общо взето си сменят ролите на периоди. Заиграват се самички, аз от пет месеца ги отглеждам предимно на земята, обезопасила съм колкото мога и те си вършеят на воля. Бият се за играчки, винаги играчката на другия е по-интересна и я искат веднага, пищят и си бъркат в очите, носа, Тео скубе косата на Маги и крещи от кеф. Много са лакоми, ядат всичко и все не им стига. Почти всичко въведох, аз им готвя, което е доста странно за мен, тъй като хич не съм по тази част, а и за нас не приготвям храна, но за тях някак свикнах. Няма нещо, което да са ми отказали, обожават броколи, грах, кус кус, попара. Минахме на четирикратно ядене, в 8:30, 12:30, 16:30 и 20:30, и плодове междудругото, чувстват се добре. Маги е 8.100 кг, а Тео 8.800, наддават по около 200 гр на месец. През нощта спят, от 21:00 до 08:00 часа, понякога примрънкват и имат нужда от гушкане или биберон, понякога спят непробудно. Нещо напоследък ми правят някакви изпълнения в количката, не искат да стоят в нея, скучно им е и пищят, ама мнооого, надуват ми главата. Почти и не спят по разходки, най-много 20 минути. Бяхме на море два дни без тях, оставихме ги на бабите, ами липсваха ми, нямах търпение да ги видя, не вярвах, че ще се чувствам по този начин, иначе като сме заедно нон стоп понякога ми се иска да избягам Lol.
Оп, събудиха се, отивам. Чета ви най-редовно, нищо, че пиша рядко, наистина не остава време. Ето ги и маймунките - Тео и Маги  Kiss
« Последна редакция: Юни 26, 2015, 11:46:35 от Liliq » Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #85 -: Юни 26, 2015, 11:57:03 »

Слънчица златни... Много са хубави  Sad eyes
https://www.facebook.com/funbabyvideos/videos/vb.157296911117291/425054234341556/?type=2&theater
Сутринта гледах тези, напълниха ми душата  Big grin
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #86 -: Юни 26, 2015, 12:42:36 »

Страхотно звучиш!!! Големи са сладури и двамата, много да ги намачкаш!!
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #87 -: Юни 26, 2015, 14:10:59 »

Браво, Лилия, каква спокойна и уверена майка си Smile Да са ти много здрави сладурите Smile
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #88 -: Юни 26, 2015, 14:30:01 »

Леле колко са пораснали!  Love eyes
Толкова е сладко да чета как си играят заедно. Огромно браво за спокойствието и за всичко!
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #89 -: Юни 27, 2015, 13:39:20 »

И на мен ми беше интересно да те чета, супер е, че вече се занимават сами един с друг. Звучат ми като ангелчета, всичко да ядат и да спят по цяла нощ, деца-мечта  Wink И племенничките ми са така, разменят си ролите постоянно, уж едната е по-нервна, другата по-спокойна, но са и на периоди и не можеш да ги сложиш в категория. Може би е време да попиша за тях в моята тема, сега ме вдъхнови...А в Тео съм влюбена още като го видях във фейса  Smile
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #90 -: Юни 28, 2015, 11:49:58 »

Много ви благодаря! Корни, радвай ни и ти със снимки на Боби, знаеш, че ми е голям любимец Smile. Междудругото някъде из темите прочетох, че ходите на консултации в Студентски, пък аз нали там живея, някой път като идвате може да разходим децата в близкия парк, много ще се радвам. Юли месец обаче вероятно няма да ни има, но като се приберем може пък да измислим нещо Kiss. И разказвай за близначките, много ми е интересно.
Наистина откъм ядене и спане не мога да се оплача, но има моменти, в които е мнооого трудно, всеки иска нещо, мрънкат, развила съм някаква способност да изключвам на моменти и да не се впечатлявам, защото иначе ще полудея.
Забравих да спомена, че приключих с кърмене и цедене, преди две седмици някъде. Ми да ви кажа, колкото и егоистично да звучи, направо се чувствам друг човек, то било голям кеф да не мислиш за цедене, то това си е един малък ад под небето, а аз бях много стриктна, на всеки три часа. Но като сме по цял ден навън стана невъзможно, намалих само сутрин и вечер, то кърмата ми намаля и така. Беше ми малко гузно в началото, но все пак устисках девет месеца, все е нещо.

« Последна редакция: Юни 28, 2015, 11:52:01 от Liliq » Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #91 -: Юни 28, 2015, 12:15:05 »

О, Лилия, 9 месеца е много повече от нещо, прекрасно е! Иначе явно винаги го има моментът да ти е гузно, и аз съм пред дилема дали да спирам кърменето, при положение, че имам само 40-50 мл на ден и не виждам смисъл, явно и имунитет не носи вече. Но ми е едно такова чоглаво да спра. Сигурно само ще си стане...

навита съм за разходка в парка на студентски, ще пиша като ходим, ако сте в София.

Ще кача и някоя и друга снимка наистина, че отдавна не съм.
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #92 -: Август 07, 2015, 21:46:20 »

Седя и се чудя, кое от двете ми деца е по-голямо диване и не мога да реша Lol. Само се чудят каква беля да направят, през останалото време си дърпат играчките, ближат пода и стените и си хапват каквото намерят. А, и най - обичат да пищят. Почва се от ранна сутрин, писъци докато направя закуската, главата ми кънти, тези 15 минути ми се струват часове. Не мога да ставам по-рано от тях да им я приготвям, защото имат някакви сензори и дори и да спят, в момента, в който стана от леглото се събуждат ииии става страшно. Тео захитря много, беше кротичък едно време, вече не, най-голямото му забавление е да тормози Маги и да дрънка с ключове. Маги изглежда добричка, ама само изглежда Lol. Много е привързана към мен, което е странно, тъй като до едно известно време дори не ме забелязваше, съответно много тежко понася раздялата ни, когато отида до тоалетна. Абсолютно отказват да спят в количката. Иначе през нощта спят идеално, от 20:00 до 07:00 непробудно, само Тео понякога изпитва желание да си поиграе към 4 за около час. Хапват всичко, ако могат и мен ще изядат като са гладни. Весел ни е живота Cheesygrin.
« Последна редакция: Август 07, 2015, 21:49:05 от Liliq » Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #93 -: Август 07, 2015, 21:49:19 »

Ама пък звучи толкова весело и динамично Smile Да са живи и здрави малките хали  Kiss
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #94 -: Август 09, 2015, 01:23:12 »

аз май видях само забавни истории с тях, не оплакване Smile ама то отстрани е така - Яна е същата, докато направя млякото е ужас! живи и здрави да са ти Smile
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #95 -: Август 09, 2015, 14:32:26 »

Чудно звучат Маги и Тео, искам още снимки Smile
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #96 -: Август 10, 2015, 09:37:32 »

Благодаря Kiss Ето ги мишоците: 1, 2, 3, 4Cheesygrin.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #97 -: Август 10, 2015, 10:14:02 »

Много са забавни снимките, страхотни уловени моменти.  Kiss
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #98 -: Август 10, 2015, 15:41:45 »

Приказни дечица Лили!! Ухилени и зъбати,сладки бебешоци  Kiss
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #99 -: Август 10, 2015, 16:05:47 »

сладурии! Да им намачкам бузите! Все така ухилени Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #100 -: Август 11, 2015, 15:37:03 »

Ех, че яко звучи (отстрани де  Razz). Вече заиграват ли се един с друг? Нямам търпение и нашите близначки да започнат...Засега се кефят повече на батко си, една на друга не особено. Но едната тъкмо се научи да пълзи и започва забавата и за техните родители  Cheesygrin Много са различни, едната е кротка, реве само ако е наакана или за зъби, може да си играе сама в количката или кошарата, другата е дивачка като Бо, реве често, все иска да е в движение. Сори, че ти превземам темата, ама ми е кеф да пиша на някой с близнаци, не познавам други  Stuart
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #101 -: Август 11, 2015, 16:08:21 »

Ооо аз много се радвам като пишеш за тях, давай по-често, и на снимки много обичам да ги гледам.
За заиграване - трудно е да го определя като обща игра, но имат едни такива забавни моменти - например Тео нещо си обикаля, но Маги решава, че той я гони и започва да гледа хитро, смее се и се опитва да избяга, много е смешно. Иначе не знам дали дърпането на играчки се брои  Cheesygrin, т.е Тео постоянно иска да вземе това с което тя си играе, направо и се хвърля отгоре. Може да не е играл с една играчка с месеци, но види ли я у нея, я иска веднага. Добре, че тя не се сърди много много. Понякога застават един срещу друг, гледат се и се смеят Smile. Ето сега Маги играе с една капачка от бурканче и Тео се залива от смях като я гледа Lol. Или пък имат една светеща топка, бягат заедно след нея и се кикотят.
Аз като пропълзяха направо се родих, пълзят си, намират си нещо интересно по пътя, забавляват си се много повече сами, отколкото като седяха на едно място и не можеха да мръднат и имаха нужда от мен ежесекундно. Аз съм ги оставила да щъкат навсякъде, те затова са целите сини, все едно ги бия без почивка Lol. Падат, стават, удрят се, пищят, веселба.
« Последна редакция: Август 11, 2015, 16:15:18 от Liliq » Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #102 -: Август 12, 2015, 16:32:18 »

те така опознават света, хубаво, че си ги пуснала Smile капачките са много готини, особено за чесане на зъбки Smile
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #103 -: Август 12, 2015, 16:55:06 »

Много са готини малките. Някак толкова щур и позитивен вид имат  Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #104 -: Септември 13, 2015, 18:40:43 »

Честит празниик! Да са ти живи и здрави, все така сладки, умерено палави, умни и забавни! Честито оцеляване  Razz
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #105 -: Септември 14, 2015, 08:30:00 »

С малко закъснение - честит рожден ден и от мен на Тео и Маги! Да растат здрави и щастливи и да слушкат мама!
Как мина празника?
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #106 -: Септември 14, 2015, 10:30:40 »

Благодаря ви!
Празника мина прекрасно, с приятели, роднини, деца, беше вълнуващо и много емоционално за нас. Бяхме на ресторант, но понеже си е наш Cheesygrin, си го организирахме както искаме и се надявам всички да са прекарали добре, за нас беше много хубаво, че успяхме да споделим този ден със скъпи за  нас хора. Сега ми е странно, че са вече на годинка и чак се изненадвам на моменти, че се очовечват малко по-малко. Големи щураци са Smile. Мъничко снимки : 1 2 3 4  Kiss
« Последна редакция: Септември 14, 2015, 10:32:27 от Liliq » Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #107 -: Септември 14, 2015, 10:36:34 »

Лелеее, какви са пухчета бузести  Wub Да са ти живи и здрави, честит рожден ден и от мен със закъснение Party
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #108 -: Септември 14, 2015, 10:53:25 »

Хехех, бузанковци! Да са ти живи и здрави щурачетата, Лилия!
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #109 -: Септември 14, 2015, 11:05:10 »

Не знам за щураци, ама на снимките изглеждат най-миловидните и спокойни деца Cheesygrin Да са живи и здрави сладурите! Все такива слънчеви!
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #110 -: Септември 14, 2015, 11:51:18 »

Много са хубави, пухчета  Kiss
Да са ви много здрави и щастливи!
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #111 -: Септември 14, 2015, 13:37:40 »

Здраве ви желая и много щуротии и пакости. На мен пък точно игриви и палави ми се виждат, с тия любопитни и закачливи очички. Прекрасни са и са толкова пораснали от последното фото дефиле  Lol
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #112 -: Септември 17, 2015, 04:54:56 »

Прекрасни деца, винаги се радвам на снимките им Smile Да са ти живи и здрави.
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #113 -: Септември 17, 2015, 12:19:39 »

Големи са сладури тези твои бузанковци  Smile да са ти много здрави и да растат все така прекрасни!
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #114 -: Септември 18, 2015, 13:02:01 »

Ейй страхотни са!! Бузанчовци!!
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #115 -: Октомври 15, 2015, 22:13:14 »

Обещах да разкажа какво се случва около нас Big grin.
Като цяло не мога да се оплача, добри са децата, бели дори не мога да се сетя някакви фрапиращи, това че сътворяват невероятен хаос за секунди, обръщат всичко с главата надолу и вадят каквото намерят от всички шкафове не го броя, то си е нормално мисля. Цяла голяма кутия судокрем намазан по ламината, дрехите, косите и устите също. Общо взето не са много изобретателни все още Lol. Хапват си добре, все не им стига и нищо не отказват. Спят през нощта почти непробудно, е, проплакват по няколко пъти, но това е. Имат един сън през деня, от 13:00 до 16:00 ч. макс, и съответно вечер рано се изнервят и най-късно в девет са по леглата. Заспиват си вече самички, пият си млякото, излизам от стаята и са готови. Това ми беше голяма драма, тъй като много време не искаха да заспиват сами, имаше много гушкане, люшкане на ръце безкрай. Много се радвам, че този период отмина. Сутрин се събуждат към 7-8.
Вкъщи рядко се занимават дълго време сами, на моменти ме изтощават зверски, тъй като всеки иска нещо различно, мрънкат, сърдят се и ми е трудно да ги усмирявам.
Не ходят още, Маги се пуска да прави 5-6 крачки, но тупва по дупе бързо, Тео си е кашкавал още. В някой отношение имам чувството, че сме много назад, не казват нищо, всичко е тататата, пляскат за браво, махат за здрасти, танцуват на детски песнички и това е. Нито животните казват кое как прави, нито нищо, зле ми действа вече да повтарям по хиляда пъти едно и също. Не разбират от не, аз казвам не, те се смеят и продължават още по усърдно, това което забранявам. А ние забраняваме малко неща, оставили сме ги да падат, да ходят навсякъде и да вадят и пипат каквото пожелаят, стига да не е твърде опасно. Цяло лято пълзяха по детските площадки и се въргаляха в мръсотията, какво пък Cheesygrin. Гледам да не сравнявам много, че не е полезно, ама понякога ми е супер тъпо. Команди не разбират или се правят, че не разбират. Не знам, не знам.
Големи са слънца обаче, Маги е голяма хитруша, правилно и забелязахте дяволития поглед. Смеят се шумно и по много, понякога както си играят идват да ме гушнат. Все повече се забелязват и те двамата, имат много мили моменти заедно, но няма как да ги опиша.
Имам много щастливи моменти, имам и много, в които не съм на себе си Cheesygrin.
Активен

Eli
Newbie
*

« Отговор #116 -: Октомври 17, 2015, 17:52:22 »

Cheesygrin никак не ти е скучно Smile тепърва ще става още по-интересно като започнат да си играят повече заедно, да се търсят, като проговорят и започнат да комуникират помежду си Smile това, че спят нощем е супер Smile аз не видях сън първите 2-3 години... а за проговарянето, синът ми не казваше нищо до 3 год. възраст, а сега говори 2 езика и учи трети. Много е важно да им говориш нон-стоп и да им четеш, въпреки, че няма да видиш моментален резултат. Доказано е научно, че ще се справят по-добре в училище, ако им се чете от ранна възраст Smile а да те попитам, мислиш ли да ги пускаш на детска? Не си спомням дали си в майчинство? Много са сладки, слагай повече снимки Smile
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #117 -: Октомври 18, 2015, 08:09:07 »

Лили големи са ти сладури! За говоренето и правенето на номера и ние сме така.. маха за чао-чао, дава здрасти, пляска и целувка.. всичко друго е маймунджълъци, но пък е много хитра и гледа от кака си какво се случва.. ще им дойде времето Smile
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #118 -: Октомври 18, 2015, 15:59:27 »

Благодаря ви, Ели и Кате, много сте мили. Ели, аз много им говоря, с четенето е малко трудно на този етап, те не се спират на едно място, а видят ли книга, първата им работа е да почнат да я късат и ядат Cheesygrin. Вече не знам през колко детски книжки минаха, всичките са изгризани. Вчера докато сменях памперса на Теодор, Маги за секунди се докопа до една книга на баща и, и веднага откъсна 5-6 страници. Аз затова не мога и картинки от книжки да показвам, просто видят ли ме с книга в ръка и пощуряват.
На ясла се отказах да ги пускам, живот и здраве като станат на две. Малки ми се струват сега, имам познати, които ги дадоха на 1 година и 2 месеца, аз не мога, не мисля, че е ок за тях. Връщам се на работа от понеделник обаче Cheesygrin. Майка ми дойде да помага, тя ще ги гледа през деня, ние се преместихме в по-голямо жилище и сега има място за всички. От януари ще се редуват с на мъжа ми майка му. Много го мислихме, налага се да работя активно вече, ние се занимаваме с нещо наше си и прекалено дълго ме нямаше, трябва да вкарам някои неща в ред. Иначе аз и сега работя от вкъщи, от родилното даже Lol, но не мога да се концентрирам добре. Плюс е, че нямам работно време, мога да се прибирам когато пожелая и се надявам да се нареди някак всичко.
Снимки вече ми е неудобно да пускам, то само аз го правя, но ето няколко от преди 2-3 дни  Kiss- Маги, Тео и пак Маги Cheesygrin. Не можах да ги издебна за обща снимка.
Активен

Eli
Newbie
*

« Отговор #119 -: Октомври 18, 2015, 18:40:14 »

Пускай снимки по-често даже, как може да ти е неудобно, такива сладури са Cheesygrin Kiss супер щом има кой да ги гледа Smile Аз започнах работа, когато малката беше на 4г., но тя имаше проблеми и с астма, така, че нямаше как да я пусна на детска по-рано Smile а и при мен нямаше кой да я гледа Sad сега е ОК, точно защото си остана по-дълго вкъщи и се подсили Smile
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #120 -: Октомври 19, 2015, 01:52:07 »

Аз обичам снимки на Маги и Тео Smile И заставам също зад решението, че на 1 са малки децата за ясла още, така че много се радвам, че имаш вариант за гледане вкъщи. Мен тук ме шегуват дружките, че отсега трябва да започна да си търся детегледачка.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #121 -: Октомври 19, 2015, 10:09:00 »

Много са ми любими и на мен, малки пумпалчета  Wub
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #122 -: Октомври 27, 2015, 12:14:11 »

Така както си ги описала, идеални са. Ще проходят и тогава няма да имаш судокрем само по ламината. За животните и кой какво казва, мисля, че много рано очакваш от тях това. Моето дете е като на Ели, до три години не говореше, сега започва да говори. на една година хич не му беше до животните, но сега много ги харесва и учи всичко за тях с удоволствие.
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #123 -: Януари 06, 2016, 15:40:58 »

Отдавна не съм се разписвала Smile.
Пълна лудница е при нас, дори не знам откъде да започна. Много са щури тези деца, по едно време си мислех, че са кротки и добри, Боже, в какво неведение съм живяла. Правят ме луда, не се спират по цял ден, ей така да се заиграят нещо, тц. Или ще правят бели или ще мрънкат и тръшкат.
Тотално различни един от друг, направо са пълна противоположност и е много яко. Всичко разбират вече, но много обичат да се правят, че нищо не разбират. Като кажа "не" се смеят и почват да викат "не не не не" и продължават.
Голямо изпитание е, признавам, но ги обичам много. Маги е абсолютна фъстъчка, дребничка, хитра и много гушлива. Много, много е сладичка, целува ме и ме гали, но и мнооого пищи. Тео е слънце, смее се много и шумно, катери се навсякъде и всичко събаря и все тича. И най-обича да яде. Мрънка, тръшка се, като нещо не му изнася, първо сяда на земята и после ляга, Маги никога не е правила така.
При бабите и дядовците стоят без проблем и не плачат за нас, на площадките веднага отиват при другите деца.
През нощта спят добре, въпреки че от месец-два се будят по няколко пъти на нощ и 2-3 пъти като стана за единия, 2-3 за другия и понякога се изтощавам. Иначе си заспиват самички.
С гърнето сме пълен провал, аз и не започнах рано, като други майки и сега изобщо не мога да ги накарам да седят, но ще му дойде времето и на това.
Думи не казват почти, но пък посочват много неща.
Май се събудиха, това е от нас засега Cheesygrin Поздрав Kiss

Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #124 -: Януари 06, 2016, 15:47:58 »

Ох идилия. Много весело звучи при вас  Lol
И са толкова нежни и изписани. Точно добрина излъчват.
Само за съня ти съчувствам много. Дано е за кратко този период!
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*

« Отговор #125 -: Януари 06, 2016, 15:57:36 »

Леле, малки гъбки, колко са пораснали  Smile
От страни звучи много весело, дано да става по-леко, като раснат и се поосеферват. Много ми хареса това
Отдавна не съм се разписвала Smile.
Тотално различни един от друг, направо са пълна противоположност и е много яко. Всичко разбират вече, но много обичат да се правят, че нищо не разбират. Като кажа "не" се смеят и почват да викат "не не не не" и продължават.

душички  Cheesygrin

« Последна редакция: Януари 06, 2016, 17:52:46 от peace&violence » Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #126 -: Януари 06, 2016, 17:33:37 »

Като кажа "не" се смеят и почват да викат "не не не не" и продължават.
Същата история е и при нас  Cheesygrin Понягога само ме слуша.

като нещо не му изнася, първо сяда на земята и после ляга
И моята го прави това, дано отмине скоро, защото е много неприятно, особено когато сме навън или в някой магазин.

Наистина са много пораснали, сладурковци  Kiss

Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #127 -: Януари 06, 2016, 21:11:36 »

Много добри изглеждат,особено Маги! Тези деца не може да правят бели  Lol Ще пиша и аз, вдъхнови ме.

Познато ми е сядането с рев на земята и катеренето и свалянето на предмети, дааа.

Това със смеенето на "нене" го минахме и ние преди 1-2 месеца, много е сладко и не можеш да се скараш после Smile)
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #128 -: Януари 08, 2016, 09:56:37 »

Ох, сладурковци! Наистина от страни е много забавно, ама съм сигурна, че понякога се изморяваш доста.. това с тръшкането мие до болка познато, Яна на секундата е със сълзи и тръшната на земята..по-честичко споделяй!
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #129 -: Септември 15, 2016, 21:47:26 »

В неделя децата станаха на 2 г. Празнувахме с приятели и деца, много хубаво беше, много по-различно от първия рожден ден. Много ни беше щастливо.
Днес-първи ден на ясла. По принцип го възприемах супер лежерно, не съм се протеснявала много, с идеята съм, че това е най-доброто за тях в момента. Обаче от понеделник спокойствието се изпари и снощи почти не спах.
Понеже си понавам децата и знам, че плачат за нас, мрънкат и много трудно им минава, се бях настроила за голям рев. Те пък взеха, че ни изненадаха и даже не обърнаха внимание, че си тръгнахме, влязоха си и почнаха да обикалят и разглеждат и ние ги оставихме...много странно ми беше. Спокойни са били после, играли си. Тео обаче нищо не ял. Хубаво ми се стори, приятна е яслата, дано да им хареса. Ще видим утре как ще е, като помнят вече, че ще ги оставим. Днес стояха от 8:30 до 12. Като ги взехме бяха супер спокойни, после вкъщи спаха 3 часа. И така, изненадаха ме много, като ги знам как се глезят и ядосват като не стане на тяхната, но все пак това е един ден, утре може да е различно.

« Последна редакция: Септември 15, 2016, 21:54:31 от Liliq » Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #130 -: Септември 15, 2016, 22:05:37 »

Да са ни живи и здрави първите форумни близнаци (вече и втори си имаме;) )!Все така приятно да те изненадват!

Супер звучи РДто,наистина вторият е по-хубав. Дано и всеки следващ.Пиши и утре как е минало,може пък да са от еднорозите, вече не се вбесявам, щом и моето не плаче  Lol
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #131 -: Септември 16, 2016, 08:52:57 »

Лилия, те все пак са си двама и са комбина. Не е като да остават без нито едно познато лице, та може и по-лесно да протече адаптацията Smile Дано съм права де.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #132 -: Септември 20, 2016, 09:31:56 »

Дано си права, дано!

Иначе - поведението на децата в детската и това у дома са де коренно различни неща по мои наблюдения. Изобщо, адски бързо схващат къде какво може, много са гъвкави и е прекрасно, че веднага са възприели детската с добро отношение.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #133 -: Септември 21, 2016, 11:29:20 »

Супер за рожденния ден! За градината и аз мисля, че понеже са двамата им е било по-спокойно.. Яна понеже още не ходи всяка сутрин иска да тръгва с Дея..
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #134 -: Ноември 08, 2016, 13:56:57 »

Да споделя какво се случва около нас Cheesygrin.
Децата ходят на ясла, направиха пета седмица без прекъсване. В началото ходиха 5 дни и се разболяха, после една седмица вкъщи, после пак 3-4 дни и пак болни, сега поне малко закрепихме положението, чак не мога да повярвам. Много, много им харесва, влизат с желание, там са спокойни, спят, хапват и така. Разбира се, аз от някои неща там изобщо не съм доволна, ама имам ли избор. Два поредни дни ги заварих зверски нахапани, по принцип много притеснени бяха лелите, ама и ме поизлъгаха малко за ситуацията, което всъщност ме издразни. Както и да е, не съм се впрегнала особено, нормални са тези неща сякаш. Не ги изкарват навън, много се дразня, дори и вчера, когато беше 20 градуса сигурно. Иначе са мили, щом децата ходят с голямо желание, аз съм доволна.

Говорят, Маги по-добре, но е много яко. Тео все още прави изречения от две думи макс, но важното за мен е, че се опитва и че започна да ме чува какво му говоря, защото по едно време много се бях притеснила. Той до към година и десет месеца нищо не искаше да показва, нито животните, нито частите на тялото, нито изпълняваше най-прости команди, хора, много много се бях шашнала. Слава Богу, изведнъж се получиха нещата, сега всичко си прави , приказва и леко си отдъхнах.

Много са различни, много различно действат при една и съща ситуация. Маги е много ината, но и много гушлива, самостоятелна и разбрана. Дребосъчка ми е тя, 87/8 см е някъде и 11-12 кг сигурно. Тео е по-общителния от двамата, на нея и трябва повече време да се отпусне. Той е много слънчево дете, много миличък и много див.  Хич не ме слушат, много се тръшкат и пищят и ни е трудно да ги овладеем понякога. Количка разбира се не ползваме отдавна вече, то няма сила, която да ги накара да стоят и 5 минути вътре. Което превъща излизанията на по-дълги разстояния в мъчение понякога и е абсолюто невъзможно сам човек да излезе с тях пеша. Ама...и това ще мине.
Двамата още не се заиграват добре заедно, всеки си щъка нещо там, но много се търсят, още с отварянето на очите и питат къде е другия.

Вечер след яслата са много нетърпими, взимаме го в супер настроение и като си затръгваме почват с глупостите, да ги носим, да се тръшкат за незнайно какво, вкъщи ни подлудяват и вместо да използваме времето пълноценно и да играем, те само мрънкотят за нещо. Сигурно в повече им идват емоциите и умората, дано да е период. От една седмица давам дентокинд и започнаха да спят, не знам дали е от него ефекта или съвпадение, но преди това беше ужас, будене по хиляда пъти, сега е рай. Но още не им е избил нито един кътник, всъщност на Тео май напипах един, но ме захапа и не съм сигурна.

И така, май нищо съществено не написах, сто неща ми идват наум като ви чета из темите, но нямам време да пиша, и сега всичко ми се изпари.

И Корни! извинявай, че така ти изкочих с децата от нищото в неделя, но ей така импулсивно реших да дойда да се запознаем, въпреки че нямах глас и звучах зловещо. Боби е голям сладур, ти беше много мила и се радвам.

« Последна редакция: Ноември 08, 2016, 14:00:39 от Liliq » Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #135 -: Ноември 08, 2016, 14:04:37 »

Дали защото пишеш рядко и по много, но винаги ми е супер яко и интересно да те чета, като филм  Cheesygrin
Много от нещата са ми познати, но като си го представя по две и направо имаш цялото ми съчувствие и разбиране, ако изтрещяваш понякога  Razz Браво, ако удържате фронта във връзката си с мъжа, че си е голямо изпитание и липса на време един за друг.

За яслата- гадно за извеждането и лъжата. НО, ако са изкарали ПЕТ седмици без боледуване, това е супер рекорд, особено с 2 деца, биете дори нашия (ще ревнувам  Razz)! Така че желанието + здравето са най-важни на този етап и ще преглътнеш другото. Пък уж в градинска възраст излизат целогодишно, другите ще потвърдят.

За неделя си беше супер, наистина ме изненада, но се зарадвах, а децата са адски чаровни, особено Тео веднага ме дари с много усмивки и закачливост. Не знам сама как излизаш с двамата, аз без количка се побърквам дори с едно. Видя и в мола какво тичане и спасяване на инвентара беше  Lol

Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #136 -: Ноември 08, 2016, 14:07:51 »

Сладури  Kiss Нормално е като са спазвали цял ден ред, правила и поведение и вечер вкъщи да си покажат магарията. Радвам се, че са здрави и удържат толкова време и то в ясла! Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15617

« Отговор #137 -: Ноември 08, 2016, 15:14:12 »

Лилия, не помня, но - в държавна ясла ли са? Ако да - като са в ясла много малко ги извеждат, масово. Цвета много ги извеждаха, но по-скоро беше изключение и ги държаха ограничени на една тераса, сега вече е по-добре, пясъчници, игрушки...
На хапането не е ок - попитай какво се е случило сестрите, не може така, те са там, за да знаят!
Но браво за доброто им желание и че не боледуват, това е най-важно.
А това за вечерите на бяс, след ясла/градина, е във всяка къща...У нас е страшно, Цвета го обръща на игрална площадка, че нали сега е студ и дъжд и не може да поиграе на реалната, та се люлее на врати, качва столове по дивана и скача от тях, премята се, прави цигански колела... Razz
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #138 -: Ноември 08, 2016, 15:53:03 »

За извеждането сигурно е така, то и нормално де, то на 25 деца докато облекат якетата и обувките ехее. Ама нашата ясла е с много хубав двор, огромен, всяка група си има отделна голяма площадка с хубави катерушки и много тъпо, че децата не могат да се възползват. Плюс това другите яслени групи ги виждам чат пат навън, а нашите ги изведоха първите няколко пъти в средата на септември и това беше.

Фей, в държавна ясла са. За хапането - първия път ми казаха, че изобщо не са разбрали кога е станало, Тео играл с други деца в надуваемия замък и те не видели и чули нищо, защото не плакал и те не разбрали, чак после видели ухапаното място. А то беше огромно, на челото!, чиста лъжа си беше това. На другия ден Маги беше ухапана по бузата, ама много, казаха ми кое дете е, тя му дърпала някакви колички, той се ядосал, нормално. Уж щели да го наблюдават и ми казват " вчера Тео беше ухапан от това дете, днес пък Маги ...викам си нали не знаехте как е станало при Тео Cheesygrin, ама замълчах, сигурно е грешка. А и аз да си призная, Тео също обича да хапе и не мога още да го отуча.
Въпреки това съм доволна, мили жени са, сигурно не им е леко с толкова деца, дават ми информация, занимават се с децата и те ги обичат.

За беснеенето вечер, аз нямам против, нека беснеят, ама те пищят и плачат и се сърдят за всичко, защо не им давам ножа, защо не съм купила нещо там, защо не им давам инхалатора да го разглобяват, бутилката с верото и все такива безумни неща, които като кажа не, се превръща във великата драма и не им минава, киселеят си там цяла вечер. И нито успяваме да ги разсеем с някакви игри и неща, които обичат, нито игнора върши работа, даже става много по-зле. И така.
Корни, за връзката с мъжа, държим се Cheesygrin, на мен само ми тежи, че той много работи, събота, неделя, вечер се прибира към 23:00 / в 17:30 идва с мен да ги вземем от яслата и после се прибираме заедно, вкъщи е до като ги изкъпем в 20:30 и после пак излиза / трудно си е и всяко време, което прекарваме заедно е като откраднато. Това най-много ми тежи от всичко.

« Последна редакция: Ноември 08, 2016, 16:02:17 от Liliq » Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #139 -: Ноември 08, 2016, 16:24:26 »

Ами това с извеждането зависи от самите сестри...Така че индивидуално решават на коя колко й се занимава да облича и обува. Но от проблетта ще започнат, споко, а и те ще са по-големи.

Ох, това с хапането си е повсеместно, но трябва да се говори. Затова кажи на родителите на детето, което хапе. Затова трябва да знаеш кое е. Родителите е важно да говорят и да му обясняват, че не се прави така, като ти говориш на Тео, сигурна съм.

Това, което описваш за вечер беше абсолютно същото при Цвета на 2. Минава. С времето. Но ти съчуваствам. По 2 сигурно е зловещо...Ще мине Kiss Stuart Просто са малки не знаят как да изразят и извадят емоцията навън, тя сега вече знае и обръща къщата с главата надолу Razz
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1378

« Отговор #140 -: Ноември 08, 2016, 19:28:06 »

Браво за яслата Smile
И при нас не ги извеждат - от октомври средата до март средата... май няма значение какво е времето Smile
За хапането - аз съм от другата страна, Маринчо миналия понеделник беше ухапал 2 деца... Говорихме с лелките и следващата сутрин отидохме първи и говорихме аз, лелката и Маринчо спокойно му обяснявахме, че не се прави така и че той е добро дете, че всички деца са приятелчета и че ако се ядоса нещо трябва да отиде при лелката, а не да хапе и удря... Не ми казаха кои са пострадалите деца... :( От тогава лелките седят една идея по-близо до него, за да реагират по-бързо ако стане агресивен, което се случва като се превъзбуди или ако му дръпнат играчка... От тогава не е имало драми, ама да видим Smile
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #141 -: Ноември 09, 2016, 08:04:23 »

Вчера са ги извеждали Smile
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #142 -: Ноември 09, 2016, 17:20:48 »

Браво! Тук от вчера е много гадно времето и си седят вътре децата, не че ако е хубаво ще ги изкарат, ама поне да не се ядосвам. Абе каквото такова.
За хапането, и аз на Тео много му говоря, ама хич не слуша, дано в един момент даде резултат всичкото това говорене и обясняване кое как. Много хубаво сте реагирали в яслата, Бери.
Снощи Маги ми пя песничка, в първия момент не разбрах изобщо думите, но след като ми я повтори няколко пъти схванах, че ми пее "мама ми купи днес, нова книжка..." Явно в яслата я е научила, аз точно тази никога не съм и я пускала. Много ми стана мило Wub

Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #143 -: Ноември 21, 2016, 12:36:48 »

както каза Корни, много са ти яки разказите Smile За хапането, много е неприятно, но за съжаление има деца, които не поемат като им се каже, че не се хапе:/
За разходките - докато не се понаучат сами да се обличат е доста тегаво.. и Яна не я извеждат.. само Дея, защото се обличат и обуват без проблем.
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #144 -: Март 07, 2017, 15:00:59 »

Ох, все ви занимавам с някакви въпроси, обаче сте голяма сила Big grin
Като имам време ще пиша повече за двете диванета, които супер много ме радват как говорят и колко са сладки Cheesygrin и същевременно колко много не слушат и ме ядосват.
Но сега имам следната драма! Хора, спането в нашата къща отново е мираж. Кошмар невероятен, будят се по 3-4 пъти всеки, обикалят в тъмното целия апартамент и искат да спят на дивана в хола, обаче и аз или баща им да сме до тях. Съответно се изгърбваме там и е ад. После лягат на спалнята, след един час пък искат на леглото в третата стая. И така по цяла нощ. Иначе не са в отделна стая още, кошарите са при нас в спалнята. Никакво успокояване и гушкане не върши работа, буквално изпадат в истерия ако не отидем в хола или в другата стая. Мислех, че им е топло, все пак 4 човека спим в спалнята, спряхме парното и пак същата работа.
Чудя се какво да правя вече, дали ако им направим вече тяхната стая ще мирясат или ще стане още по-зле. Период ли е, не знам...
Не знам какво може да ги мъчи толкова, не сме сменяли нищо, нито като обстановка, нито като ритуали. Тео си има всички зъби, на Маги два останаха. То и приспиването е ад, ама айде там им знам дивотиите, ама по цяла нощ циркове...разказва ни се играта
« Последна редакция: Март 07, 2017, 15:05:22 от Liliq » Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #145 -: Март 07, 2017, 15:14:17 »

Съчувствам... При нас става и идва на спалнята... понякога го връщам в неговото легло и спя до него на пода... но поне не ме разиграва из стайте...  Lol
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #146 -: Март 07, 2017, 15:17:21 »

И аз мога само да съчувствам, ние сме в такъв "период" вече 6 месеца, откакто стана на около 2 години. Буди се поне 2-3 пъти с рев, иска мама, иска да е гушнат нон стоп, да заспива гушнат, обаче дори да е заспал, като мръднеш, се буди и серия хитрини да се измъкна след час примерно...Или идва директно при нас на спалнята посред нощ и аз след това не мога да спя и всички сме потни. Решението при нас е чат-пат баща му да спи при него, че аз да имам свежи 6-7 часа сън. И просто свикваш отново да спиш с будене и чакаш да мине...

Тяхна стая може да помогне, аз бих пробвала, макар че при нас не действа.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #147 -: Март 07, 2017, 15:25:32 »

Отново? Значи все пак има промеждутък със сън?
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #148 -: Март 07, 2017, 15:40:43 »

Отново? Значи все пак има промеждутък със сън?

Има, има, при  нас от 16 до към 23-24 месеца, значи почти 8 месеца сме спали, ехее, какво искаме повече от живота  Lol
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #149 -: Март 07, 2017, 15:48:07 »

Роси започна да спи към третата година. Промеждутък не е имало, ден-две, седмица не ги броя. Случва се и сега понякога да спи неспокойно, но е по-скоро инцидентно. Търпение пожелавам. Аз решение не намерих, а не е като да не пробвах доста неща, вкл. разместване на мебели, хомеопатия и т.н.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #150 -: Март 07, 2017, 17:21:28 »

Малее, освен да махнете дивана от хола?!  Shocked
Как пък им е дошло на ума да ви водят в хола... А ако се разделите на мъже и жени или ти с Тео, бащата с Маги - няма ли да мируват? Сигурно единият е подстрекател на тези нощни ротации, поне другият да спи спокойно.
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #151 -: Март 07, 2017, 17:30:05 »

Аа лъвче, те се редуват, единия става, плаче и крещи "искам в дугата стаяяяяя", обикаля, след известно време заспива, местя го в кошарата или го оставям да си спи на дивана, леглото, земята Lol обаче вече се усещат и искат да лежим до тях и хоп след няма и половин час и другия прави същото...И така до безкрай, всичко се повтаря по няколко пъти. Никога не са едновременно, когато единия реве и обикаля, другия си спи съвсем спокойно. Аз затова казвам, че изобщо не спим, побъркаха ни Cheesygrin. Та се разделяме, ту аз ставам с Маги, ту баща им с Тео...понякога даже не помня какво точно се е случило Lol
Ути, спяха си съвсем добре до скоро, и то за доста дълъг период, по цели нощи, тук там с някое събуждане за вода. И сега това чудо.
« Последна редакция: Март 07, 2017, 17:46:01 от Liliq » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #152 -: Март 07, 2017, 18:22:33 »

Знам, че сигурно друго ще говоря ако ми опре до главата това на мен, ама...може би не бих ѝ се връзвала. Как ли пък няма да ми иска на дивана. Два шамара и да си реве Lol Шегувам се, ама много се ядосах как ви разиграват, дано бързо им мине Sad
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #153 -: Март 07, 2017, 18:36:34 »

Лил, Дормикинд? Ако не помогне, не пречи...
Аз давам и на двамцата...
Иначе, като цяло, моите деца са от спящите, но едни съседи тук имаха такъв период със сина си, дажи към три години вече сам ставаше, пуска си тв в хола, гледа, заспива и така го намират по някое време или сутринта  Lol Начи тва, ако е Ади - Ут ще я изхвърли от вкъщи Lol

Аз да кажа ли, че вкъщи в момента спят и двете деца!? Бях в кухнята да бъркам пореден бъркоч, връщам се, тв гърми Цвета кърти...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #154 -: Март 07, 2017, 18:41:52 »

Ути, аз и това съм пробвала, да му се скарам, игнорирам и т.н.- само се усилва драмата и неспането. Затова избирам вече пътя на най-малкото съпротивление, с минимално възпитание поне в този смисъл (трудно се възпитава сънено разстроено дете, будно и адекватно е друго).
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #155 -: Март 07, 2017, 18:45:15 »

Аа, Фей, ако си гледа без да ме буди, да си прави каквото си иска Cheesygrin Това е новата ми теория Cheesygrin
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #156 -: Март 07, 2017, 20:33:10 »

Щом стана съзнателен т.е да знае,че се карам и бия памперса към година и три месеца ,не смее да се буди.Не съм давала вода нощем,не отговарям на въпроси и молби,не уважавам претенции нощем, не разнасям. Не е имал една будна нощ от тогава. Но това не върви при всички деца,той просто не се обижда и не квичи наранено,ако му Кресна да мълчи и да заспива.
Активен

black_berry
Newbie
*

« Отговор #157 -: Март 07, 2017, 20:53:16 »

Ди, ама той не излиза ли сам... Марин си излиза и си обикаля..
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #158 -: Март 07, 2017, 21:18:01 »

Разиграват ни, съгласна съм. Обаче не става с лошо, както каза Корни, само драмата се засилва и агонията се удължава за всички ни. Пробвала съм, Маги например, като плаче да се карам и да и скръцна, че няма никъде да ходим и да си ляга, плака сигурно половин час, накрая не беше на себе си просто. Не знам, сигурно бъркаме някъде, а и е шантав период, дано уцелим правилния подход.
Като изключим всичко това и тръшканиците през деня, са много мили деца Lol
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*

« Отговор #159 -: Март 07, 2017, 22:08:31 »

Като беше ходещо бебе и пробваше да излиза,обсъдихме на висок тон ,той пореве и заспива. Но ако ревеше подуване,нямаше да стане. Сега е голям,става сутрин,ако му оставя лютеница,хляб и тъп нож, маже филия и включва телевизора. Мога да спя или да се преместя да дремя в стаята. Ако има претенции преди да заспи,любезно го плаша с хипопотам. Много го е страх.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #160 -: Март 07, 2017, 22:27:13 »

Изгорете дивана от хола.  Cheesygrin
Лилия, такова чудо чак не сме имали.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #161 -: Март 08, 2017, 09:15:21 »

Като изключим всичко това и тръшканиците през деня, са много мили деца Lol

хаха, нали, и аз така викам за моето  Lol

Хайде напиши малко за милата половина, да се амбицираме взаимно  Cheesygrin
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #162 -: Март 08, 2017, 14:48:26 »

И аз като Ди - от както разбира не изпълнявам прищявки нощем и вечер. Не се карам, защото това влошава само нещата. Обяснила съм кой къде спи и ако изключим разни периоди през няколко месеца всички спим нормално.
Мислили ли сте за отделна стая? Ние много трудно спим, или не спим изобщо, когато голямата е при нас. Вече като ходим на почивки взимаме цял апартамент, иначе няма шанс да е почивка. От няколко месеца двете деца са в една стая, отделно от нас. Каката отдавна е отделена де, но сега и малката е при нея. И да, по-трудно е, когато бебето се изправи и започне да се смее, но не позволявам излизане от леглото.
Не знам до колко е добра идея, защото децата обичат  да не променят навиците си и вещите си, ако са свикнали да са при вас ще е ново и стресиращо, но ако така или иначе обикалят апартамента, може пък да се окаже решение.
Иначе аз имам условие вечер - не пея песнички и не разказвам приказки, ако не е легнала в леглото и завита. Питам: "Искаш ли песничка?" - "Да" - "Легни и се завий" и тогава пея. Ако седне в леглото и се заиграе с нещо спирам. И пак: "Искаш ли песничка?" - "Да" - "Легни и се завий, иначе няма песничка" и така по много пъти, накрая заспива. С две деца е двойно по-трудно, но вие ще си намерите начин, сигурна съм в това.
Активен

Страници: 1 2 3 ... 7 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: