star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Имаме си форумни близнаци- Теодор и Магдалена!
Страници: [1] 2 3 ... 7  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Имаме си форумни близнаци- Теодор и Магдалена!  (Прочетена 37912 пъти)
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8775

« -: Септември 12, 2014, 09:46:27 »

Не можах да се сдържа да не отворя специална тема, все пак поводът е специален- първите ни форумни близнаци!

Надявам се мама да пише тук редовно за всичко, което я вълнува.

Още един път голямо честито, Лилия, много се радвам за вас и се надявам да останеш спокойна и усмихната, както звучеше досега.

И бързо възстановяване на първо време!
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #1 -: Септември 12, 2014, 09:53:48 »

Страхотноо!!! Ох, супер!! Да са живи и здрави, мама и тати много да ги обичат и да са едно голяяямо щастливо семейство!!! Супер новина!!!
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #2 -: Септември 12, 2014, 10:03:32 »

Честито за малките мишлета, прекрасни имена носят, да си ги прославят!
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #3 -: Септември 12, 2014, 10:56:39 »

Ооооооо! Прекрасна новина  Clap
Хайде да са живи и здрави малките човечета, да слушат мама и да са много усмихнати!  Kiss
Много ще се радваме да пишеш по-честичко  Smile
Активен

deni_4ka88
Newbie
*
Публикации: 456

« Отговор #4 -: Септември 12, 2014, 12:48:25 »

Ихуууууу,хайде честити форумни близнаци!
Да са живи и здрави,много кротички и усмихнати.На мама бързо въстановяване и желая  Smile
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1659

« Отговор #5 -: Септември 12, 2014, 13:34:35 »

Честити две шушулки, Лилия! Много да са послушни, много да ви радват и да са много щастливи и задружни. На теб леко и бързо възстановяване и много сили и здрави нерви за справяне с две наведнъж  Cheesygrin
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #6 -: Септември 12, 2014, 22:00:32 »

Ехаааа страхотна новина Smile Да са живи и здрави първите форумни близнаци Smile А на мама - бързо възстановяване Smile
Активен

ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #7 -: Септември 12, 2014, 22:35:58 »

Супер Smile Честити малки мишленца и бързо възстановяване Smile
Активен

angel_sin
Newbie
*
Публикации: 7005

« Отговор #8 -: Септември 13, 2014, 12:22:44 »

супер  Cheesygrin честита двойна радост  Clover
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #9 -: Септември 13, 2014, 13:06:08 »

Йей! Честита двойна радост, Лилия!
Чудни имена сте избрали за малките душинки Smile
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1873

« Отговор #10 -: Септември 13, 2014, 13:16:59 »

Страхотна новина! Честити чада,Лилия,да се обичате много и да се радвате взаимно!
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #11 -: Септември 14, 2014, 05:42:18 »

Честита двойна радост, Лилия!!!! Прекрасни имена, да са живи и здрави Smile
Надявам се да пишеш скоро, ще ми е много интересно да слушам за отглеждането на близнаци Big grin
Активен

doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #12 -: Септември 14, 2014, 19:38:59 »

Честита двойна радост на мама и татко!!Името на госпожицата ми е любимо SmileДа растат здрави и усмихнати!
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #13 -: Септември 14, 2014, 22:35:06 »

Много се радвам, че дечицата си дойдоха навреме и са големи и здравички! Много трепкави и разтапящи моменти ви пожелавам, Лилия, които да засенчат всякакви трудности!
Активен

bella
Newbie
*
Публикации: 666

« Отговор #14 -: Септември 15, 2014, 18:33:52 »

Честита двойна радост, Лилия! Да са ви живи и здрави мъниците, много да слушат и да ви радват!:clover: Clover CloverИзбрали сте им чудесни имена!
Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
motley
Newbie
*
Публикации: 124

« Отговор #15 -: Септември 17, 2014, 17:42:59 »

Ехааа! Честити бебчета! Да са ви живи и здрави!  Smile))
Активен
Liliq
Newbie
*
Публикации: 540

« Отговор #16 -: Септември 18, 2014, 18:15:21 »

Благодаря ви! Ние вече сме си вкъщи, ще разказвам подробно тези дни, че ми е много шантаво още и имам чувството, че по цял ден и нощ ги кърмя тези деца Lol и не мога си събера мислите. За сега ми е доста трудно с храненето, много време ми отнема, заради броя бебета Cheesygrin, а и не сучат особено ентусиазирано и изобщо не мога да разбера дали им стига. Иначе очаквах да са грозновати, пък те се оказаха толкова нежни и прекрасни Cheesygrin.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #17 -: Септември 18, 2014, 18:53:11 »

Ох страхотно! вече у вас... и си ги кърмиш - направо браво Smile ще посвикнеш, все пак имаш двоен 'товар' и ще чакаме да разкажеш Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #18 -: Септември 18, 2014, 22:58:43 »

Добре дошли у дома  Smile

Представям си какво е, аз с едно бебе имам чувството, че по цял ден кърмя, а с две денонощието няма да ми стига  Lol

чакаме подробния разказ като остане време ;)
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #19 -: Септември 18, 2014, 23:03:58 »

И аз се нареждам за разказ! Нетърпеливо ми е да узная подробности. Дано си подредиш бързо деня и ти е спокойно отглеждането на двете мъничета  Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #20 -: Септември 25, 2014, 12:15:23 »

Лил, как са близнаците? Сигурно нямаш никакво време, ама ние любопитстваме  Razz

Много целувки да им пратиш  Kiss

Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #21 -: Септември 25, 2014, 15:35:45 »

Всеки ден се каня да пиша и не усещам как деня отлита

Откъде да започна...
Началото на септември в болницата започнаха да ме подготвят, че е време да определяме дата за секцио. Аз хем бях наясно, че това е нормално и до термин най-вероятно трудно ще изкарам, хем изведнъж взех да се дърпам и да искам да отлагаме, някак много скоро ми се виждаше и исках да си чакаме. Същевременно много ми тежеше вече,  трудно и до магазина стигах, понеже адски ме стягаше корема. А спането нощем беше мираж.
И така, определихме дата 10.09.14, като на 09.09.14 трябваше да постъпя в болницата.
Много ми беше странно да знам датата, да знам, че след ден вече малките човечета ще са при мен  и изобщо до последно се чувствах много особено. В деня, в който ме приемаха в болницата, на няколко пъти исках да си ходя Lol, ама никой не ми се върза.
Приеха ме, настаних се, като през цялото време сякаш това не се случваше на мен. Вечерта обаче,като минаха на визитация  ме информираха, че завеждащата отделението желае да присъства на раждането, но е в отпуска и се е обадила да отложим секциото за 11.09.14, понеже тогава се завръща. Аз нямах конкретен лекар, който да съм избрала, по принцип трябваше да е този, който ми следи бременността, но той неочаквано почина август месец и нямах предпочитания, но реших да изчакам един ден, за да съм по-спокойна, че ще съм в сигурни ръце ( тук да уточня, че раждането ми беше по здравна каса и стотинка повече не съм платила, затова, че въпросната лекарка реши да ми води раждането по свое желание, за което ще съм и вечно благодарна).
Така останах още един ден в болницата, много ми беше скучно и напрегнато.
Най-накрая дойде заветния 11.09.14, всичко трябваше да започне рано сутринта, но през нощта постъпи една девойка и трябваше по спешност тя да е първа и аз да чакам.
Почнах да обикалям стаята в кръг и да ставам леко нетърпелива. Най – накрая към 11:00 часа ми казаха, че моят час настъпи, качиха ме в залата, накараха ме да си съблека нощницата, чувствах се малко некомфортно гола сред 10 човека, сложиха ми упойка, катетър, говориха ми някакви неща и се шегуваха, ама аз хич не можах да се отпусна, казаха ми, че съм била много сериозна. След малко дойдоха двамата лекари,водещи секциото и се започна.
Много, много, много странно усещане е всичко. Не мога да го опиша. В 12:24 изплака Теодор, много емоционално ми стана, даже ми се насълзиха очите. После извадиха и Маги, показаха ми ги, не можех да повярвам, че имам бебета вече, шантава работа.
За следващите часове и ден-два не искам да си спомням, ужасни болки, тази торба с пясък за малко не ме побърка, не можех да мръдна, ту спях,ту се събуждах, ужасна работа. По някое време дойде педиатърката и ме информира, че бебета са добре, но се налага да постоят мъничко в кувиоз. Беше ми направила клипче на телефона си да ги видя, понеже нали не можех да ставам, бяха толкова красиви, че чак не ми вярваше.
Раздвижването хич не ми се получи първия път, идваше ми да ревна, акушерката стоеше и ме гледаше и каза, че трябва да стана сама. Леко се надигнах и това беше. Следобяд като дойде мъж ми на посещение, ме вдигна и с негова помощ вече направих няколко крачки, после като си тръгна пак ставах няколко пъти и видях светлина в тунела.
Децата ми ги донесоха на четвъртия ден, тупнаха ми ги и никой не ми обясни какво да правя. Пробвах се да кърмя, ама то почнеш едното, другото реве, аз се притеснявам. Такова малко бебе през живота си не бях хващала, но ми беше готино де.
Само с кърменето не се получаваха нещата, никак не ми беше комфортно, леглото тясно, аз се чудя какво да правя като единия яде, а другия плаче. Оставяха ги за един час ( на всеки три часа), за мен си беше стрес, че за този час трябва да са нахранени и двамата и като цяло хич не ни се получаваха нещата. Деня преди изписването ме учиха да къпя и сменям памперси, много, много ми беше полезно, много мили бяха и съм много благодарна.
Изписването беше спокойно, като се прибрахме още не можех да осъзная какво ми се случва, че имаме деца, че сме родители, но сигурно са нормални тези чувства. Много бях щастлива, че съм си вкъщи и не можех да спра да ги гледам.
И се започна одисеята с кърменето. Маги си яде екстра още от началото, суче без проблем. Но Тео  е още слабичък, не искаше да суче, не иска от шише ( изцеждах), нищо не иска. Много ми беше сдухано, чудех се какво да го правя, голямо мъчение. Единия ден даже си поревах. После педиатърката ми остави нейния кантар за няколко дни, и о, изненада, то детето си ядяло добре и наддава, нищо че го кърмя макс 15 минути, а нея поне 40. Вчера бяхме на преглед, той е качил над 200 гр и 2 см за седмица, тя половин сантиметър и малко повече грамове.
 Но си е трудно, на моменти ми иде да побягна и да не се върна. Особено нощите са много мъчителни, докато нахраня и двамата, на мен ми се спи...те плачат, цирк пълен. Понякога уж са се наяли, пък като ги оставя стават неспокойни и само се въртят и мърморят.Деня ми също минава в хранене – събира ми се час, час и нещо почивка между храненията, мъка, мъка. Lol Иначе като цяло си спят добре, но пак си е на моменти, ето вчера бяха ангелчета, днес ме побъркаха, постоянно гладни и криви. Не ми се мисли по-натам като започнат истинските кривотии.
И въпреки това, имаме много мили моменти четиримата.
На външен вид двамата са много различни, тя е с доста коса, тъмна, с бузки и големи очи, той е някак по фин, светъл, с малко коса, изглежда по-беззащитен, ама ще навакса детето, знам аз.
Оле, много дълго стана, цял ден го пиша и се унесох нещо.

« Последна редакция: Септември 25, 2014, 15:39:00 от Liliq » Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16530

A believer

« Отговор #22 -: Септември 25, 2014, 15:41:41 »

Страхотно, звучиш прекрасно, относително спокойна като за две бебета :DDD дано става по-лесно кърменето!
Аз исках да питам по каква причина ти направиха секцио и най-вече защо толкова рано? Много ми е любопитно Smile))
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Liliq
Newbie
*

« Отговор #23 -: Септември 25, 2014, 16:03:43 »

Седалищно и напречно прилежание, а и честно да си призная, не знам дали щях да имам смелост да раждам нормално, все пак са две, не е шега работа Cheesygrin. За по-ранната дата, ами уж защото вървяха по-големи, ехографа изчисляваше термин 20.09.14, но и аз мисля, че можеше още да изчакаме, но накрая се примирих и се оставих в ръцете на лекарите.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16530

A believer

« Отговор #24 -: Септември 25, 2014, 16:19:37 »

Ясно, мерси, защото обикновено нали секциото го правят 2 седмици преди термина, пък на теб май месец по-рано беше и се чудих защо, вместо да си растат бебоците Smile))
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Страници: [1] 2 3 ... 7  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: