star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Нека посрещнем тържествено РОДЕН КОРНЕТКО!!!
Страници: 1 ... 35 36 [37]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нека посрещнем тържествено РОДЕН КОРНЕТКО!!!  (Прочетена 125495 пъти)
bella
Newbie
*
Публикации: 687

« Отговор #900 -: Май 31, 2018, 21:50:56 »

Следя дискусията от самото начало, но досега не смеех да се обадя, понеже нямам лични наблюдения и опит нито с ясла, нито с детска градина в България. Обаче едно се питам от самото начало: няма ли някакъв закон или може би норматив е по-правилно, който регулира броя на децата в групите? Сори, но 40 деца в група наистина не е ок. Rolling Eyes Давам като сравнение Германия, понеже от тук е опита ми - в яслата са максимално 10 деца в група, с три възпитателки, лелки няма. В групата на Алекс повече от половин година бяха 5 деца с 3-те възпитателки и две практикантки. Имахме супер късмет! В детската градина, в целодневните групи са максимум 20 деца в група с две възпитателки, третата е само до обед. В групите на половин ден са 25 деца. Всичко това е строго регламентирано.
Не мога да ви опиша по големите градове за какъв ужас става дума - места няма, персонал не достига, а деца - колкото искаш. Ние ще се местим и 3 дена бях в тиха лудост, понеже където и да се обадех чувах едно и също - Пълни сме. Листата с чакащи деца е огромна. Нямаме капацитет. Предлагаха ми място за 7,5 часа на ден от октомври, а аз от 1. август започвам нова работа на пълен работен ден, мъж ми работи също (в момента на повече от пълен ден, с редовни командировки) и няма кой да гледа детето..... И пак, късмет ли е, какво ли, не знам, но в едната частна градина в съседния квартал ни предложиха целодневно място, от 1. септември, директно след ваканцията. Дали съм гледала има ли английски и спорт? Подписахме молбата още преди да сме видели градината..... Дано малчо да свикне бързо, да му хареса и да сме доволни, но наистина проблема с детските градини в големите градове е много сериозен, за избор, проучвания и т.н. изобщо не става дума...
Активен

Zwei Dinge sind unendlich, das Universum und die menschliche Dummheit, aber bei dem Universum bin ich mir noch nicht ganz sicher. Albert Einstein
black_berry
Newbie
*
Публикации: 1437

« Отговор #901 -: Юни 01, 2018, 10:31:21 »

И тук е регламентирано - в Пловдив от 2017г е 30 деца в ДГ, 25 деца в ДЯ Smile
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17490

A believer

« Отговор #902 -: Юни 01, 2018, 10:31:46 »

Да, ама после поне още 5 влизат по другия начин ииии
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9096

« Отговор #903 -: Юни 21, 2018, 10:21:16 »

Аз да напиша кратко по два актуални въпроса:

Първо- градина. Определено реших да останем още поне година. За момента се стабилизираха нещата и при равносметка плюсове-минуси местене не си заслужава. Малко деца са- към десетина посещават сега, не знам дали наесен ще се увеличат, Бо се чувства добре, организират се разни извънградински занимания и дори понякога ме убива с някое изречение на немски- дали изплува от зимата от немеца, или има полза и от сегашните занимания- не знам, но поне мъничко си раздвижва мозъчето  Cheesygrin Учителките не са уау, но са ок, а няма гаранция какви ще са другаде.

Второ- пишкането нощем. Кажете, ако греша някъде. Значи дневен свалихме лесно, на 1г10м май, и оттогава чакам сух нощен памперс, за да сваля и него. Преди месец реших, че е време- имаше 2-3 сухи сутрини след боледуване. И започнахме- разбира се се напишкваше, затова реших да опитам с будене. Ограничаам течности преди лягане, карам го към 21ч да пишка преди да легне, ако се върти над час- второ пишкане към 22 и нещо преди да заспи. Преди аз да легна към 23.30-00ч будех. Имаше обаче само 2 нощи, когато се събуди сух и е задържал от 23 до 8ч, почти 9 часа. Иначе все фал. На морето спахме в една стая и следих- започва въртене към 2-3 часа, вдигам да пишка, ако не вдигна, се напишква. После май има едно към 5-6 сутринта, или към 7 преди да се събуди. Де факто трябва да го вдигам по 2-3 пъти на нощ, за да се получи- в 23ч, в 3ч и в 6ч. И все не уцелвам и пак има смяна на чаршафи. Измъичхме се 2 седмици така и се отказах и слагам памперс гащи пак.

Проблемът според мен е в няколко неща: 1- Спи много дълбоко. За да го вдигна да пишка, почвам да го бутам, да говоря високо, ни-що. Накрая го вдигам сама, а той се свлича на първото легло, що види  Lol Ако е почнал сам да се върти, е по-добре. Но явно просто не се буди повечето пъти.
2. Пие много вода и все се сеща 1-2 часа преди лягане- тогава много тича, поти се и ожаднява. Ама какво, да го паркирам на ТВ, че да не пие вода  Rolling Eyes
3. Той има двойно кръвоснабдяване към единия бъбрек, ама не знам дали е проблем, навремето казаха, че не би следвало да се отрази на нищо. Ходихме на лекар като бебе. А и нали денем е ок, не е имал дневни фалове от година сигурно. Не ми се ще лекар, няма 4г (дават го за момчета на 4 да завършва процесът по сигналите нощем, някъде и на 5 го дават).

Засега мисля да чакам още месец и пак същата атака. Ако имате други идеи- казвайте...
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #904 -: Юни 21, 2018, 10:56:59 »

Ами...в книгите пише да следиш кога се напишква и да го будиш...няма май друг начин
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13780

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #905 -: Юни 21, 2018, 13:38:11 »

Ограничих течностите преди лягане и вдигах често нощно време. С времето се разреди пишкането, има нощи, в които я чувам, че се върти и е неспокойна. Вдигам, изпикавам и е бетон със съня. В други случаи сама ме вика или пък издържа до сутринта. Във времето с по-често нощно пишкане държах гърнето до леглото, за да не се налага да се разхождаме по коридорите. С момченцата не знам дали би сработило, но съм убедена, че е временно това положение и след време ще разреди интензитета Smile
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3157

« Отговор #906 -: Юни 21, 2018, 22:55:46 »

Моят след навършване на пет разреди и успява да стане ,когато му се пикае. Спи дълбоко. Както сама казваш, ние не го будим да се изпикава,ние го носим да пикае. Представи си 23 кила, носиш го, а той спи и не се събужда,дори когато е в тоалетната.  В един момент престана, но е много важно да не пие сокове,защото от етата действат много диуретично. Слагай памперс гащите и го буди.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #907 -: Юни 21, 2018, 23:16:53 »

И Ади я нося и не се буди, но тя минава само с едно будене преди да си легна слава Богу
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8551

« Отговор #908 -: Юни 22, 2018, 08:05:01 »

Корни, наистина е големичък вече за нощни пропуски. Не знам до колко е въпрос на липса на навик (да стане, да отиде, да е чист нощем), или вече идва въпросът да няма нвкакъв физиологичен проблем с нощно напикаване. Защото историята знае всякакви случаи. Една позната до първия цикъл всяка нощ е имала аварии, и операции са и правили, уж проблемът бил остранен, но тя подсъзнателно продължавала да се напикава, чак като и дошло и светнало, че е голяма и край. Но това е тежък случай, свеки все ме плаши с подобни от рода на мъжа ми, че всички едва ли не до късно имали проблеми с нощно напикаване и да не очаквам много от децата.
С Диляна по книга премина всичко, махнах дневния на година и 8-9 месеца, на година и 10 някъде и нощния. В началото я будех по два пъти в просъница за пиш, после веднъж, после спрях. Сега Димитър е без дневен памперс вече, не казва, ама и не го питам. Изпикавам го където се сетя и освен първия ден, когато пишка като невменяем нон-стоп, вече се стиковахме. Откровено казвам, че ме мързи да го разбутвам нощем, и без това от има-няма две седмици извади проклетите кучешки и спи нормално, мързи ме да го будя и слагам памперс гащи. Днес ме изненада със сух памперс, но сигурно е прецедент и не бързам да се радвам.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
paiachka
Newbie
*
Публикации: 2731

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #909 -: Юни 22, 2018, 08:38:28 »

Аз ви чета от няколко дни и още не мога да повярвам, че някой би събудил спящо дете Lol
И чак, размърдвали се били и вие сте знаели, че им се пикае. Аз спя като пор, топ да стреля до мен няма да чуя, камо ли някой да "се размърда" Lol
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
kateto
Newbie
*
Публикации: 4321

« Отговор #910 -: Юни 22, 2018, 08:44:54 »

И мен като малка са ме вдигали.. аз се напикавах до 7-8 годишна възраст.. Децата не гивдигам, защото ме мързи, но и ние не сме имали някакви големи драми с нощното напикаване.
Дея до 3.5г беше с памперс вечер - свалих го като свалих и на Яна. Еми - веднага й се получи. Яна се пробужда вечер, плаче и знаех, да я сложа на гърнето. Бабите сигурно в началото са вдигали, ама аз не съм.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #911 -: Юни 22, 2018, 08:46:13 »

Въпрос на навик и явно на сън Smile
Никога не съм спяла тежко и дълбоко. А и опитът ми сочи, че щом са неспокойни, значи нещо не е наред. Почвам с изпикава ето  и малко вода, ако не стане, търся други причини.
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2731

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #912 -: Юни 22, 2018, 08:49:40 »

Нощем няма причини. Ако някой не е на умирачка или не повръща да си решава сам проблемите или ДА СПИ, което е единствената дейност, която толерирам нощем. Razz
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
Pupi
Newbie
*

« Отговор #913 -: Юни 22, 2018, 09:10:10 »

Е не е така! Има деца, на които преживяванията им се отразяват на съня, че и преумората. Не говоря въобще за лигавене и халосване. И зъби никнат до към 3, и като почна да сменя голямата, имаше болки, които не я оставяха да спи. И аз искам спящи като бетон, но не ми се случи.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9096

« Отговор #914 -: Юни 22, 2018, 09:13:52 »

Ами това с мърдането нощем го следих като бяхме на морето, че спахме в една стая. Аз спя относително леко. Но вкъщи няма начин- в отделни стаи сме, далеч един от друг. Не знам как ще стане, освен с будене с аларма (за мен). И това опитвах, ама нъц.

Иначе и аз съм против будене на дете след година и половина неспане  Lol ама не знам какъв друг вариант има. Идеята май е да свикне с това, че нощем се става за пишкане (щом не може да изкара цяла нощ така). Но и трябва да е напълно буден за тази цел, да осъзнава какво се случва, а не ни се получава.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #915 -: Юни 22, 2018, 10:16:58 »

По-добре будене, отколкото да преобличаш и переш пикня, дрехи, протектори, чаршафи и одеала. Аз спя мн леко, на Ади още ѝ растат зъби и има седмици на безсъние.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #916 -: Юни 22, 2018, 11:56:51 »

Аз за съжаление не спя като нормален човек, а дремя като заек (приятелката ми така ме определи). Чувам ги като хъркат, скърцат със зъби, хленчат или се смеят на сън. Каката е в другата стая и я чувам само като бълнува, а ако е сезон на кашлици седя и слухтя за хъркане и спазми. После искам децата ми да спят като порове, ама няма как да стане, като аз самата съм караконджул   Razz
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3157

« Отговор #917 -: Юни 22, 2018, 15:59:27 »

Аз съм жена на възраст, ставам да пикая и будя и детето. Иначе спя ,толкова дълбоко, че веднъж чух в далечината да реве бебе. Реших, че много яко, че съседите си имат бебе...горките. обърнах се и заспах. Мисля, че съм го приложила още няколко пъти и той наистина се отказа да се занимава с мен.
Активен

Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 16113

« Отговор #918 -: Юни 22, 2018, 20:17:52 »

Нямам време да пиша, но телеграфно.
Цвета още се изпуска. Сестра ми имаше нощно напакиване и затова не го приех драматично, просто знам, че не е край на света.
Ако детето по една или друга причина това му е физиологична особеност аз не съм "за" нито да му ограничавам водата, нито да ставаме цялата къща под строй да пикаем. И говоря от позицията на човек, който е опитал всичко!!! Накрая просто я оставих. Спи с пелена, но вече не помня от кога сме нямали инцидент. Според мен просто го израсна.
За мен при този проблем най-опасно е да стресираш детето с това, че нещо с него не е наред.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #919 -: Юни 22, 2018, 23:47:36 »

Е, не, Ди, ти си върхът Lol Моята най-добра приятелка спи като... Няма с какво да я сравня, нищо на света не спи като нея. Почивните дни винаги поне единия ден остава цял ден в леглото, става на няколко часа за вода / тоалет / лека закуска и пак ляга да спи. Сигурна съм, че един ден като има дете, то никога няма да яде и да бъде сменяно през нощта, освен ако не започне само да го прави. Тя просто няма шанс да го чуе, и земетресения е имало, аз и звъня на пожар, телефона е до главата и и не чува.
Активен

Страници: 1 ... 35 36 [37]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: