star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Нека посрещнем тържествено РОДЕН КОРНЕТКО!!!
Страници: 1 ... 36 37 [38] 39   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нека посрещнем тържествено РОДЕН КОРНЕТКО!!!  (Прочетена 157265 пъти)
D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 3178

« Отговор #925 -: Октомври 22, 2018, 19:23:47 »

Аз съм строга и често зла, и пак не съм авторитет. Викам,наказвам,отнемам, пазаря се. Отдавна съм го свалила от главата си, но въпреки всичката строгост,която му изливам, пак не съм авторитет.  Но най-накрая поне проблемът с дисциплината му го реших, сега даже той се оплаква,че другите му пречели с шум. И да,не спира да говори,говори всичко и навсякъде, а като не приказва  тананика или издава звук като зомби,извънземно, друга фад. Не знам момичета-момчета. Другото ми момче е като украса към дивана, седи кротко,върти очите и си играе. Слиза само,ако съм излязла от стаята, за да види къде съм, не за да счупи нещо.
« Последна редакция: Октомври 22, 2018, 19:27:07 от D.Dimitrova » Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 662

« Отговор #926 -: Октомври 23, 2018, 15:21:40 »

Корни, да, стимулирам с нещо в края на седмицата, дребна играчка, десерт, яйце. Даже сега гледах едно такова табло във фейсбук, магнитно с магнитни стикери, ако искаш ще ти пратя. Нашето го изработвахме вкъщи, ама е занимавка. И аз не съм съвсем ок с подкупите, ама на децата им е забавно, виждам вече, че си изпълняват задачите не с идеята, че ще получат нещо в замяна, а защото свикнаха.
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1458

« Отговор #927 -: Октомври 23, 2018, 16:06:59 »

Лили, дай линк моля... ако искаш снимай и вашето Smile
Активен
Liliq
Newbie
*

« Отговор #928 -: Октомври 23, 2018, 20:35:49 »

https://www.facebook.com/137806495597/posts/10155691389265598/
Активен

Maggie
Newbie
*
Публикации: 1015

« Отговор #929 -: Октомври 23, 2018, 22:38:08 »

Много е яка тази дъска, бих си купила и за мене си
Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 9264

« Отговор #930 -: Октомври 29, 2018, 09:07:16 »

. Другото ми момче е като украса към дивана, седи кротко,върти очите и си играе. Слиза само,ако съм излязла от стаята, за да види къде съм, не за да счупи нещо.

Има справедливост на този свят  Lol

Сложих най-обикновен картонен лист на стената и лепя стикери от Paw Patrol книжка. Нарисувах по пет празни кръгчета в редички. Като се съберат 5 стикера,ще има нещо малко да си избере.
Днес беше първият стикер- за много бързо обличане без мрънкане (за нас това е постижение- обикновено обличането трае поне 20-30 минути и накрая се изнервям безумно).

После обаче и баща му се оправи бързо и Бо ме накара и на него да залепя стикер  Lol
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #931 -: Февруари 18, 2019, 10:15:48 »

Еха, тук май си пишем един път на 6 месеца  Cheesygrin

Да споделя, че пуснах малкия на ски, днес е първи ден. По принцип е много яко да са на планина и в движение, но той е доста невнимателен и ми е свито...миналата година по това време бях в болница и ми се обади директорката, че "станал инцидент"- по време на обяда се спънал и сцепил главата и челото на един ръб...Самоизписах се и в Пирогов.

Знам, че няма връзка и тази година дано нищо не се случи, ама ми е леко притеснено и да споделя с други майки  Cheesygrin

иначе ми е кеф и адреналин цялата подготовка, пазаруване и бързане покрай тия ски  Stuart
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13815

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #932 -: Февруари 18, 2019, 12:13:17 »

Всичко ще бъде наред, Корни! Той вече е голям, за една година много се променят Smile
Да пишеш после как е минало и какви са му впечатленията.
И е редно една нова тема да си пуснеш  Cheesygrin
Активен

black_berry
Newbie
*
Публикации: 1458

« Отговор #933 -: Февруари 18, 2019, 14:13:18 »

Много ме е яд, че в Пловдив нямаме такива опции, а пак си имаме ски писта на 30мин от града...  Rolling Eyes
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #934 -: Февруари 18, 2019, 14:52:36 »

Не се ли организира? В Сф е масово, държавни, частни градини, даже тези без лиценз май организират :Д

То и вие можете да ги запишете, ама трябва да ги водите и взимате 2 пъти на ден...

Пупи, може да си направя тема, да мине прегледът ми тази седмица...макар че тук никой не пише теми за нови бебета вече, приемат се на едро  Cheesygrin
« Последна редакция: Февруари 18, 2019, 15:02:16 от Korneliq » Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8617

« Отговор #935 -: Февруари 18, 2019, 20:44:28 »

Корни, изпи ли антибиотика? Някакви драми с него? Контролни изследвания ще правиш ли?
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #936 -: Февруари 19, 2019, 08:29:49 »

Аз не писах ли... май да. Изпих го, нищо ми нямаше, чакам да мине седмица от края за контрола (края на тая седмица). Тъпото е, че в края на 4ти все така нямам корем и не усещам бебето, та стискайте палци на прегледа всичко да е ок...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #937 -: Февруари 19, 2019, 16:25:17 »

Ехо, да се отчета. Потвърдиха девойка, там си е, нищо, че не я усещам  Cheesygrin Всичко й изглежда в норма засега. Единственото притеснително е, че съм с ниска плацента (края на 4ти месец вече), не е превия, така че може и да се вдигне. Ако не, може да се наложи секцио.
Официално ми забраниха извънбрачния секс  Lol Като питах лекарката за секс, каза "може лек и внимателен съпружески секс". На мъжа му се отщя от това определение и няма да ме пипне...ама здраве да е, то и моето либидо покрай тия гадения и кво ли не, не е много налично.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13815

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #938 -: Февруари 19, 2019, 18:07:56 »

Кой ти мисли за секс, нали си е свършил работата!
Девойка, значи!? Много хубаво и много се радвам. Сега тикер-тема, нещо, М? Има кой да те чете, тъкмо ще вдъхнеш нов живот на форума покрай новото бебе  Kiss
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2355

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #939 -: Февруари 19, 2019, 20:33:29 »

Wub Wub Love eyes Love eyes
Честита девойка!
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1761

« Отговор #940 -: Февруари 19, 2019, 23:17:02 »

Честито разнообразие! Много е забавно да имаш по едно от двете. При мен например, девойката се оказа по-щурава от брат си  Lol
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 12078

« Отговор #941 -: Февруари 20, 2019, 09:43:58 »

Корни, сложи един тикер, да те следим!
Ейй, аз едно лъвче не успях да докарам, ти - две, много яко  Big grin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #942 -: Септември 01, 2019, 15:21:22 »

Ще пиша тук, че не касае Ема...
Наистина се отчайвам с Боби. Психолог едва ли ще помогне, той е в отлично емоционалнонсъстояние, просто аз нямам грам авторитет пред него и кквото и да правя, не му пука. Инда викам, и да заплашвам, ефектът е за секунди и край, връща де към неговите си неща. Иска да е с баба си, про кото няма граници, с нас не държи да е. Само подаръци и сладоледи го вълнуват. Не иска да дава на никого играчки, а беше най-щедрото дете на 3 и 4г. И причината да пиша- направи хиляди бели на погачата с другите деца, но най-лошото- поля пода на нашата стая с препарати, а беше обещал да не влизат там. Напомних му и малко след това го направи. Не е напук, а просто не го интересува аз какво кзаам, все едно ме няма. Да не говорим, че блъсна малко дете. Това не е откакто е батко, нвколко месеца преди това е. Книжки нови захвърля и не поглежда, а преди се радваше на всяка. Не го хресвам това дете, не е моето, не знам какво да правя с него и съм отчаяна. С баща си поведението е сходно. Срга няма да му говоря цял ден, но не мисля, че ще има ефект. Не знам дали е период, дълго е вече, а и уж на 5 ставали разбрани, не обратното...
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #943 -: Септември 02, 2019, 08:17:43 »

Какви бяха последствията след като изля препаратите?
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #944 -: Септември 02, 2019, 10:12:40 »

Аз превъртях тогава, по ред причини, няма да се оправдавам, така че крещях и му казах, че цял ден ще се сърдя и няма да му говоря. Бабите го накраха да чисти.
Но вероятно наистина липсват наказанията, не съм им фен, но може би при някои деца трябва :(
Днес тръгна на градина (с голямо нежелание- пък там им е супер- басейн, голям двор, приятелчета.. не може да ибясни защо не иска). Та се надявам да влезе в час и лятото и престоят по баби да е оксзало влияние.
Ще пробвам дс му говоря на нивото на очите, но приемам всякакви идеи.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #945 -: Септември 02, 2019, 11:26:53 »

Едит: свеки смята, че из изживява тежко появата на бебето и ние не отчитаме нуждите му. Същи смята, че едва ли не съм го увредила като не се чувам какво говоря като избухна (колкото и да е рядко). Дали наистина помнят реплики казани в амок? Ужасно виновна се чувствам, все си мислех, че ще ми е трудно заради бебето, не заради голямото и явно съм подценила ситуацията :(
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #946 -: Септември 02, 2019, 14:38:06 »

Карането и заплахите нямат никакъв ефект ако са празни, много по-ефективно е да приложиш практическо наказание, отколкото да се разкрещиш. Трябва да се научи, че всяко негово действие има последствия. Ние доста наказваме, сигурно моментално ще се самосезират норвежците, ако разкажа как си възпитаваме децата, но ми е важно да бъдат отговорни и да имат някакво самосъзнание. Казваме нещо, повтаряме след малко, на третия път вече стои наказан в коридора. За неподредена стая съм им прибирала всички играчки в килера и със седмици са стояли само с книги и пособия за рисуване, с дни без телевизия или да си купуват нещо. Ако протестират или не спазват  наказанието, то се увеличава. Без насилие, без истерии (не че не повишаваме тон понякога, но то е за разтоварване на собствените нерви, никакъв възпитателен ефект няма), просто да си знае, че сега ако направи нещо нередно, после ще съжалява. В момента всичките им колелета, тротинетки и скейтове са заключени в гаража, а те обожават да карат, това лято сигурно пеша не са вървели. Тъжно им е, и на мен ми е тъжно като ги гледам, но ги виждам, че сега очите им са на 4 като пресичат и много се стараят, така че след няколко дни ще си ги получат обратно. Много е трудно и за нас, защото след няколко дни мрънкане да гледат телевизия, ми иде да си тегля ножа, но пък в дългосрочен план има ефект.

И другото - да се учат на емпатия. Всеки път като говорят грубо или направят някоя глупост, сядаме, говорим и ги карам да си представят как биха се почувствали на мястото на другия човек. Много спокойно, да не са афектирани и избеснели в момента, а наистина да опитат да се поставят и да почувстват обратната ситуация. Също и да преживяват нашите трудности, за да видят, че не всичко става толкова лесно, колкото изглежда - водим ги с нас на работа, много говорим за задълженията, които имаме да вършим, или примерно как няма да спим тази нощ, за да работим по някой проект и т.н. (не под формата на оплакване или да ги караме да си чувстват виновни или длъжни, просто споделяне). Ето, 2-3 пъти бесняха вкъщи и събудиха бебето, накрая им я дадох те да я приспиват - сега ходят като духчета из къщи, като видяха колко е трудно Smile))

Въобще не казвам, че това е правилният начин за възпитаване на деца, но при нас върши работа.

Отделно, определено го има и факторът бебе при вас, това е цяла отделна и много деликатна тема.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #947 -: Септември 02, 2019, 15:48:56 »

Леле, ако дойдеш у нас ще съм наказана перманентно за разхвърляна къща Smile)
Ние сме зле с навиците и подреждането, но това не ми е акцент, повече ме дразни нечуването за малкото неа, които са минважни (като да не вкарва гости в спалнята).

Вчера малко след бешята гостите си тръгнаха, так че му дадох и това като последствие.
Днес от градината са ми писали, че е бил разстроен сутринта и не е закусвал... явно си го мъчи нещо, ще говорим и излизаме сами.
Ще опитам нямое по-леко наказание, междинен вариант между вашето и нашето.
Активен

Liliq
Newbie
*

« Отговор #948 -: Септември 02, 2019, 22:02:24 »

Аз наказвам с отнемане на нещо любимо, зависи колко са сгафили. Без колело, без любими играчки, телевизия, сладолед. Обаче направя ли го, не отстъпвам, гадно е, ама да знаят, че съм сериозна. Не винаги работи, понякога просто спира да им пука и си карат постарому.
Пишеш, че го вълнуват подаръци. Не знам дали съм разбрала правилно, ако е като моето, което постоянно иска нещо да му се купува, споделям една идея. Поговорихме, обясних, че ако купуваме всеки ден глупости, няма да имаме възможност за хубавите играчки, за които мечтае. Купихме касичка, слагаме левчета чат-пат и като се съберат повече, си избират нещо сами. Не е генерално решение, моите, особено той, все иска някакви неща, нямат край направо, но като му напомня за касичката, се кротва.
Също, когато са спокойни, говорим много.
Те и много се съюзяват срещу мен Lol и като ги хване лиготията, ни чуват, ни нищо, което ме вбесява. Бях започнала много да крещя по едно време, сега се опитвам, по-спокойно, ама...не винаги успявам.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 17634

A believer

« Отговор #949 -: Септември 03, 2019, 05:33:03 »

И аз бих действала като Лора, но моята е безразлична към играчките. Т.е. няма нещо наистина любимо. Освен да взема всичките, но това е за наистина сериозни провинения
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Страници: 1 ... 36 37 [38] 39   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: