star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Нека посрещнем тържествено РОДЕН КОРНЕТКО!!!
Страници: 1 ... 30 31 [32]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нека посрещнем тържествено РОДЕН КОРНЕТКО!!!  (Прочетена 91397 пъти)
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15617

« Отговор #775 -: Ноември 23, 2016, 10:41:42 »

Цък

(Но тези ще са ви може би големки пък...)

Готиното им е, че са с картинки, приличат си на гащи, лесно може да го убедиш, че това не е памперс, което е важно, за да свиква с основната идея - че трябва да си казва.
Е, ако пропускат...ще действате с много слипчета и еднократни чаршафчета, но ще трябва да будуваш да го проверяваш, защото стоянето мокър мен ме притеснява много Rolling Eyes
Аз с Цвета имах драма с акито. Тя за пиш бързо започна да казва, но акото до 2 г се криеше под масата и акаше в гащите. Та бях купила сигурно 20-тина пликчета най-прости от бебешка борса по 2 лв и направо ги хвърлях, че то акото й си беше човешко вече...
« Последна редакция: Ноември 23, 2016, 10:44:59 от Fei4ka » Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #776 -: Ноември 23, 2016, 10:47:00 »

о, супер, това е друго вече, дори долните кг не сме стигнали  Lol Мерси за линка. Ще търся и в големите аптеки. Аз много лесно му свалих дневния на 1г 10м окончателно, първите седмици яко пране де, но после се научи и не беше проблемно. Акането от по-рано даже, научих се, че след ставане и след обяд са му периодите, слагах го на гърне и може би от 1.6г почти не е акал в памперса. Имали сме 1-2 инцидента в гащите де, даже едното в градината, ама нормално, там като са много деца не може веднага да си каже и да се действа.

Да чукна на дърво след бебешката възраст лесно ми се получават нещата с него, разбира всичко, очаквам второто дете да е кротко бебе и звяр като проходи, нали винаги има възмездие  Lol
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #777 -: Ноември 23, 2016, 13:54:50 »

Хайде, Корни, кога ще е второто?  Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #778 -: Ноември 27, 2016, 21:49:23 »

Хайде, Корни, кога ще е второто?  Cheesygrin

Абе замисляме се вече, ама си мислех поне още година да не го причинявам на баба им, вече полудява с 3 двегодишни, ако чуе за бебе,я губим окончателно  Cheesygrin

Шегата настрана, трябва да намеря време за едни по-сериозни прегледи след операцията и да знам дали изобщо има зелена светлина,пък после ще видим, може и да не планирам толкова този  път (макар че например при шанс за зимен козирог лошо ми става  Razz). Искам спонтанно от една страна, но пък ако може да се нагласи пак лятно бебе, хич няма да е зле (макар че изпуснах сезон 2017). Гледам колко по-лесно е не само заради рождени дни и първите месеци разходки,ами и с градини и училища си е баш с набора, а приятелки с по-големи деца януари са в големи чуденки и схеми.
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #779 -: Ноември 28, 2016, 11:03:24 »

Че какво им е на зимните козирози, Корни? Ааааа  Razz
Шегувам се, разбирам те какво имаш предвид  Stuart Аз също някак предпочитах да бременея по друго време, въпреки че за лятото казват, че било гадно и тежко последните месеци, все пак не си представям в най-големите виелици да трябва да се опаковам и да се чудя как да си закопчая ботушите, за да ида до магазина.  Stuart Макар че и двете си имат добри страни явно.
Аз все съм си мислела, че или с теб, или с Ути ще бременеем заедно, ама ти ме изпревари твърде много, Ути и тя ме изпревари внезапно, въпреки че преди това заедно вървяхме  Cheesygrin Сега пък аз се накумих, ма на вас ви е рано за второ  Lol Разминахме се кардинално и това си е  Razz
Стискам палци за прегледите, ама всичко ще бъде наред там, сигурна съм  Kiss И като му дойде времето, ще си имаш един малък еднорог за разкош  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #780 -: Ноември 28, 2016, 20:49:02 »

А как, с теб втората година майчинство ще се засечем. А иначе и за мен беше внезапно Lol
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #781 -: Ноември 29, 2016, 11:25:06 »

А как, с теб втората година майчинство ще се засечем. А иначе и за мен беше внезапно Lol

То по тая логика и аз може да се засека с втората година на Кат, ама това не знам дали се брои  Cheesygrin

Много се радваме на снега вкъщи (поне аз, детето и кучето  Lol), вчера като само валеше, Бо пискаше на всяка снежинка, която хване, много беше забавен. Днес малко ме е яд, че го заведох на градина, като можехме да играем в снега в обедната почивка...Може утре да го задържа.

Започнал е да слуша баща си, като леко повиши глас и да се плаши от него и да замръзва. Той има много басов мъжки глас, но пък е супер кротък и добър, и мравка не може да убие и ни е много смешно как се респектира малкият  Cheesygrin Мен за сметка на това пълен игнор, може да крякам, да заплашвам, тръшка ми се "искам Машааа" и тва е.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #782 -: Ноември 29, 2016, 11:50:55 »

Ути, ти две години ли ще стоиш?

Корни, и Цвета изпадна в някакъв бесен екстаз, мисля, че за първа година се кефи чак така Cheesygrin

А това със слушането е добре - ползвайте го! Не за да го стряскате, а когато наистина има нужда да ви чуе Wink Що се касае до това, че теб не те отразява - с децата е като с кучето в това отношение - избират си един стопанин, водач, господар, обичат и другите членове на сем., но основно слушат избрания Wink
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #783 -: Ноември 29, 2016, 12:19:00 »

И на мен в градината ми казаха (пак с тази градина), че бащата е авторитет, че обикновено него слушат децата. И моят мъж е толкова добричък, чак ми е странно ако повиши тон.
За снега - и при нас има светлина - миналата година се страхуваше от него, тази сутрин се радваше на снежинките, даже беше в еуфория. Обаче още не съм я екипирала с непромокаеми ботушки, в декатлон нямаха номерче.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #784 -: Ноември 29, 2016, 13:03:20 »

Сияна, пиши си за градината, на мен ми е интересно. И без това почти никой не е в частна и ми е любопитно да има база за сравнение.
Аз ботуши купих преди месец от Декатлон, дойде им времето днес. И панталонът-грейка още му става, добре, че му взех "огромен" миналата година. Имам надежда като спре да вали да ги извеждат в градината, макар че сигурно съм с голяма фантазия- все пак ще е минус 11 градуса  Cheesygrin
Доскоро Бо не правеше разлика между мен и баща си, все се лигавеше, от няколко дни се респектира, фаза явно. Чак ми е жал как замръзна онзи ден и го питаме "да не се уплаши от тати?" и той едно жално "даа". Гледаме рядко да ползваме страшния глас и да пазим патроните, разбира се  Wink
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #785 -: Ноември 29, 2016, 13:28:22 »

Така мисля, Фей. На принципа съм, че цял живот ще работя, а детето само веднъж ще е малко. Много мъничка ми се вижда на годинка да я давам на ясла. Сигурно ще лудна де, ама засега така мисля.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #786 -: Ноември 29, 2016, 13:49:57 »

Така мисля, Фей. На принципа съм, че цял живот ще работя, а детето само веднъж ще е малко. Много мъничка ми се вижда на годинка да я давам на ясла. Сигурно ще лудна де, ама засега така мисля.

Много си права, аз също мислех да се върна на годинка и много се радвам, че не го направих и си го гледах до 2, макар и последните месеци със схеми с помощ от баби и дядовци и малко стрес с работата. А за ясла абсурд, не съм мислила да го пускам на 1, моят го усетих готов към 1.8 годинки, не разбирам ако не си финансово притиснат как ще дадеш бебе на 1 на ясла, ама хора всякакви.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #787 -: Декември 13, 2016, 11:09:09 »

Да споделя тук какво ни се случи днес...Докато карах детето на градина, на едни гадни завои около Бистрица явно попаднах на лед (не се видаше, самият асфалт явно беше заледен) и загубих контрол над колата. Започна като шейна да се плъзга накъдето си иска. Бяха кошмарни секунди, добре, че по инстинкт се усетих само да въртя волана като луда без да натисна спирачка. След като продължи по-дълго от очакваното, вече приех, че ще се ударим, поне си бяхме от нашата страна на пътя и тъкмо си казах "добре, не сме с висока скорост, би трябвало да се ударим леко" и в този момент изведнъж се върна контрола над колата. Почти повярвах в Бога, хора, не мина нито една кола срещу нас (аз бях и в двете платна на моменти), нито зад нас наближи, а това е натоварен път и постоянно минават- чист късмет! (или висша сила...).

Да не ви обяснявам как треперех като лист после и карах с 20, детето ме усети, че не съм наред и вика "мама ядосана", и аз му обясних "не, мама уплашена".

Сега да се разведря малко, ще има тържество от градината и нашите ясленчета също имат участие. Ще са облечени  като джуджета и някакви камбанки ще дрънкат и не знам какво още. Отсега ми е тръпкаво, купих костюм на елф и занесох подарък в градината, който ще се даде от дядо Коледа. Ще бъде в отделна зала и може да идват и баби, та ще бъуде тръпка за цялото семейство. Дано само да сме здрави, ще го блъскам цяла седмица с джинджифил  Lol

Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #788 -: Декември 13, 2016, 11:14:20 »

Леле, Корниии, добре, че всичко е свършило с щастлив край и без щети  Clover Направо изтръпнах като те четях.  Razz Ей затова не ща да съм шофьор  Lol
И колко сладко, малкият елф ще бъде елф  Wub
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1656

« Отговор #789 -: Декември 13, 2016, 12:04:11 »

Егати кошмара! Браво за адекватната реакция и добре, че сте се разминали само с уплах.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #790 -: Декември 13, 2016, 13:39:32 »

Уф, Корни, ужасно, добре, че инстинктивно не си натиснала някой педал, че...Гушкам те

И да, мега яко за малкия елф Smile
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #791 -: Декември 13, 2016, 13:43:14 »

Леле, Корниии...Аз само като знам като ми поднесе зимата в коловозите тук в квартала...
Браво, че е бил малък дявол!
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #792 -: Декември 13, 2016, 16:22:52 »

Важното е, че всичко е минало без по-сериозни последици.
Весел празник в градината, при нас тържеството ще е без родители, а аз още умувам за подарък...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #793 -: Февруари 17, 2017, 09:51:47 »

Малее излезе ми съобщение, че от над 60 дена не е писано в темата  Lol  Я да се поправим.

С много смесени чувства съм към тая възраст 2.5 години  Razz От една страна е истинско предизвикателство за уж укрепналите ми нерви и търпение. Всичко става с драма и рев. Май обяснявах как го затискаме двама души с все сила, за да го облечем сутрин, докато се мята и пищи...сама вече не винаги успявам, много е жилаво и силно това дребното. Проявява си харктера с пълна сила, има моменти, в които се държи като отвързан звяр, не ме чува изобщо, прави бели и ме излага пред хората, ако сме навън или (недай Боже) в заведение. Ако го хвана да ме чуе, започва писък, рев...Освен това е в период на привързаност към мен, нощес баща му легна при него, а той рева за мен  Confused Преди ни приемаше и двамата. Не спи нормално, иска гушкане до заспиване, ако се измъкна след час, после след още 2-3 се буди и ни вика или идва при нас на спалнята.

Същевременно в нормалните си периоди е много сладък, задава въпроси за всичко (с нетърпение чаках този момент, досадно на моменти, но супер весело и ще поумнея покрай него). Примерно днес сутринта видя луната и попита защо има луна, като не е тъмно? Постоянно пита "какво е това", ако види нещо ново, ако изръмжа за нещо "Мамо, защо правиш "ммм"? Не бяхме учили цифри от месеци, нещо загуби интерес, и миналата седмица баба му каза, че скачал по леглото и сам си броил до 8. След това и аз го чух. Брои до 10 и на немски, което ме изуми пак изведнъж, аз си бърборех един път и той в хор с мен каза всички цифри (май само 5 бърка). В градината още не ги учат май на език (забравям да питам), вероятно е от клипчетата, които гледа (но там съм чувала да броят само до 3).

нямам търпение да се стопля и да правим много нови неща, той всеки ден ми напомня, че като дойде лятото, че ядем сладолед  Cheesygrin Искам да пътуваме, да излизаме, направо ме побърка тая зима, макар че го ударих на купони и разврат (карам някакъв втори пубертет, но това е предмет на друга тема  Cheesygrin )
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #794 -: Февруари 19, 2017, 17:16:24 »

Точно и аз мислех да си пиша в моята тема днес  Smile
Много ми е трудно да си представя  драма с обличанито сутрин, ако бързам за работа. Иначе на мен ми е приятен период в момента. Мина сякаш голямото тръшкане, много говорим, пита ме за разни неща "може ли", пита много "защо", "какво е това", брои с пропуски на някои от цифрите  Lol Браво на Бо!
За приспиването - и при нас от скоро баща й се занимава, обаче промрънква по малко за мен. Като цяло не е голяма драма и не ми пречи.

Цитат
Искам да пътуваме, да излизаме, направо ме побърка тая зима, макар че го ударих на купони и разврат (карам някакъв втори пубертет, но това е предмет на друга тема
И аз искаааам  Cheesygrin Някакъв зимен сън ме беше налегнал, но се оправя сякаш положението с идването на хубавото време  Smile
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 540

« Отговор #795 -: Февруари 21, 2017, 11:44:10 »

Много се радвам да те чета всеки път Kiss.
При нас е същото положението, и с тръшкането и със сладките моменти Cheesygrin. Най-голяма мъка ми е спането, много се будят от около месец, 2-3 пъти единия, 2-3 другия и то не остава време за пълноценен сън, много ни уморява това.
Браво за готините въпроси, при нас Маги започна да пита някакви неща, например "тати защо ходи на работа" или "ти защо имаш червило"? Lol Тео още не задава въпроси, но пък учи думи на английски в несвяст Lol, много е смешно.
И обличането е мъка, не мога да ги удържа, и за някави тъпи клипчета се тръшкат и за други глупости.
И наистина нямам търпение да се оправи времето, че се побъркахме всички тази зима.
Активен

Страници: 1 ... 30 31 [32]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: