star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Нека посрещнем тържествено РОДЕН КОРНЕТКО!!!
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нека посрещнем тържествено РОДЕН КОРНЕТКО!!!  (Прочетена 91395 пъти)
Fei4ka
Newbie
*
Публикации: 15617

« Отговор #750 -: Октомври 15, 2016, 20:48:35 »

Ми на мен Цвета като пак ми завъди сопола, че се опитва и да кашля, баш за бебето Rolling Eyes
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4121

« Отговор #751 -: Октомври 15, 2016, 21:04:24 »

Корни, няма как да се избяга от ясленските вируси..пак дълго сте изкарали! Яна и тя е със сополки и прегракнал глас, явно това е от върлуващите в момента. Но няма червено гърло.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #752 -: Октомври 15, 2016, 21:50:57 »

Пупи, много тъпо, че точно преди РД, съчувствам :( Пфу! Дано пък утре да е по-добре, може да  е било от храна...

Кате, дано да е вирус, а не нещо бактериално, не искам АБ от първо  боледуване. Ама нещо не ми харесва как е,  да видим идните дни...Да, доста издържа като за ясла, започвам да вярвам в малкия брой деца (силно се надявам да не ми се докаже противното идните месеци!)

Фей, кога роди,кога пишеш в другите теми  Lol  Споко, има време до изписването.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #753 -: Октомври 15, 2016, 22:17:12 »

Ако кажеш - спирам  Lol
Корни, дай му Цинабсин. Много помага да се изтича сополът. Поне при нас...
Чисти яко със солен разтвор и помпа. Той може ли да духа? Как чистите?
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #754 -: Октомври 15, 2016, 22:30:52 »

Може ли да се буди с писъци от болки в гърлото? Или пак да обвиня кътници? Носих го досега на  ръце..и постоянно се поти..нещо гадно е. Фей, не сме се учили, засега на 'духай' духа с уста като за свещички Smile

Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13212

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #755 -: Октомври 15, 2016, 22:35:28 »

Може от всичко да е, като не може да си каже...
Погледни му гърлото с едно фенерче. Дай ме нущо противовъзпалително, дори да няма Т. Панадол, нурофен, и двете ще облекчат там каквото го мъчи. И пак препоръчвам глюконата. Няма значение гърло или сопол, ще отбъбне лигавицата и само ще помогне. Инхалация и помха при хрема е добър вариант. Дори да инхарираш с тенджерата става, да затоплиш носоглътката.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #756 -: Октомври 15, 2016, 22:55:01 »

Ако е ангина не писъци, ами...
Пупи е права...ако нямаш инхалатор - правиш запарка в тенджера с всякакви билки и я слагаш да дими в банята докато се къпете. Става като билкова парна баня. При Цвета е много добро това.
И като заспи пак - тенджерката до главата да дими.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #757 -: Ноември 12, 2016, 19:45:47 »

Хора, не мога да не споделя какво се случи току-що...

Боби се кани да се къпе с татко си, той напълнил коритото, съблича го и излиза за секунда да му хвърли дрехите (аз в това време запарвам лайка за банята, мерси, Фей). Връща се и чувам "аа нее,чакай"- това малкото стои право над ваната и с професионален мъжки жест пикае в нея  Lol Явно е видял как се прави и понеже коритото му е на нужната височина, решил,че точно там е мястото. Обаче ме стъписа как без да сме го учили (мислехме към 3), е усвоил отнякъде какво да прави...После му показахме над тоалетната, имаше голямо желание, но нищо за пишкане вече.

Но аз съм в шок...имам мъж вкъщи  Confused Къде отиде бебето?

Явно по-рано ще стане, обачее умирам от срам как да обясня на учителките и бабите как пишка той вече  Shame

Исках да го похваля и че се научи да пее, но го прави много рядко,без грешка знае почти целият първи куплет  на "Зайченцето бялло", но когато той реши- 2-3 пъти досега макс.
И е започнал да ползва учтиви думички- "може ли", "мерси", "моля", азго стимулирам много.

В прибирането на играчки обаче сме назад, нищо не иска да прибира, и вече гледа поне по 30 мин на ден анимации,което хич не исках да става. Това и тръшкането са ни минусите, но за момче според мен се развива много бързо, пу пу, не че си е мой  Cheesygrin
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #758 -: Ноември 12, 2016, 21:52:57 »

Ох, Корни...Много се смях! Браво на вас!
Смея се, защото с тия пишки е чудо...Тео постоянно се опикава а. себе си или б. мен...
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #759 -: Ноември 12, 2016, 22:17:36 »

Lol  в. и себе си, и мен, и всичко наоколо  Razz Като не я прибера в правилната посока в памперса тази пишка, после задължително преобличане, което нощем си е мега тегаво.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #760 -: Ноември 12, 2016, 22:40:39 »

Коя е правилната посока? Аз я оставям на където е 😀. Не и сменям посоката Lol
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #761 -: Ноември 12, 2016, 22:42:50 »

И да я сменяш то на таквоз мръвче с такъв биг пампа...нали се сещаш, че тя си ходи където си иска  Wink
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6094

Усмивка

« Отговор #762 -: Ноември 13, 2016, 07:29:56 »

Еми някои казват нагоре да се слага, защото нали.. да свиквала. Но пък нагоре като сложиш нали се сещаш, че ще извре от памперса в повечето случаи. Други надолу казват, защото точно ще се опикае. Аз не я нагласям. Да си се мандахерца там. Но пък забелязах, че леко в повечето случаи клони надясно, тааа започнах леко наляво да я насочвам Lol не знам дали има смисъл, според мъжа ми няма, но аз си го побутвам там Lol
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #763 -: Ноември 13, 2016, 09:54:12 »

Беее, аз нали си знам, че не е както преди. Тъжно ми е малко. Особено гърдите не мога да ги преживея още, а като спря да кърмя сигурно ще са още по-зле...
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #764 -: Ноември 13, 2016, 12:07:20 »

Ут,обърка темите, тук за пишки говорим, притесняваш ме с репликата "не ми е както преди"  Lol

С памперса още нищо не е (съвет:вземете по-голям размер, винаги сме с 1 по-нагоре,иначе се опикава). С гърнето е вече гадно- не му се събира повечето пъти  и пишканото  излиза навън всичко,по дрехи,   килим и какво ли не...
Активен

alexia
Newbie
*
Публикации: 2180

« Отговор #765 -: Ноември 13, 2016, 14:05:39 »

Ути  Lol Lol Lol

Корни, ти пък ни успокои....  Lol
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16510

A believer

« Отговор #766 -: Ноември 13, 2016, 15:12:18 »

Хахахаха, объркала съм се нещоо
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #767 -: Ноември 22, 2016, 22:09:41 »

Напоследък сънят на Бо много се промени. Преди спеше или по цяла нощ (така де,след  16тия месец  Cheesygrin), или с максимум едно кратко проплакване. Но от няколко седмици се буди по много пъти, а от няколко дни и трудно заспива. Започва едно говорене, изреждане какво е правил днес, кого иска да види, разни негови си неща, не винсги разбираеми...И ако остане сам, започва с исканията- донеси вода, искам да си я държа, светни лампата, после като таман реша, че спи"мамооо"- да го завия, и така поне по 10 пъти ме вика. Не е проблем да стоя, докато заспи,но преди така ме търсеше при всяко будене нощем- очакваше щом сме заспали гушнати, да съм цяла нощ до него и се будеше повече. Затова гледам да почетем,да се погушкаме и после да му обясня, че отивам в моето легло. Ама...с 10 викания първия един час и още поне 2-3 нощем май е все тая дали съм заспала до него вече.
Явно пораства  и трупа впечатления. Малко ме психира, че днес сме сами и говори как ще дойде попът, едвам го убедих, че няма попове вкъщи и са само в църквите и на заспиване повтори "няма поп вкъщи. В църквата". Водихме го до един манастир уикенда, но това му е сигурно 10тия, не знам защо сега намери да се плаши/впечатлява.
Може и заради това, че не е в кошара, но там само баща му успява да го приспи (с мен иска да се гушка на леглото)и пак се буди нощем.

И второ питане, свързано пак с нощта-как махнахте нощния памперс? Според мен не е готов, защото сутрин никога не е сух, освен това още има инциденти и през деня. Но тази нощ към 4 промърморил на баща си, че му се пишка (и пак заспали, ама е начало някакво)и се замислям. Чудя се дали да изчакам още няколко месеца (една позната каза, че ако се забавим твърде, можело до 4 годишен да е с памперс като нейното дете) или да действам около Коледа,като ще спим 1 седмица в една стая така или иначе. Слагат се сигурно еднократни чаршафи, пишка преди лягане и го будя нощем, така ли? С дневния беше много лесно, но тук предвиждам мъка, още повече той е много кисел сънен, буди се с мрънкане и плач и не знам как ще го вдигам нощем или рано сутрин...
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #768 -: Ноември 22, 2016, 22:35:26 »

За спането...ще се повторя...

"Така че, права си като цяло - зависи от родителя, но и детето не е кукла и то в един момент си налага режим, според възрастта...Растат, заякват, нямат нужа вече от толкова много спане, а ревовете и "искам мама" са следствие от емоции и тяхното по-пълно осъзнаване, отново - вече не е бебе, осмисля нещата, изживява и има нужда от някакъв тип отдушник, споделяне на емоция дори, ако щеш.
Абе изобщо като се почне по това време, към 2 и половина, та чак някъде до Iви клас, според мен си има такави включвания със спането. Е, от дете до дете е различно, но не мисля, че с Бо се случва нещо изключително и необичайно и мисля, че е хубаво да отклинете на нуждите му."

При Цвета този "период" още тече...

За памперса - опитай първо с памперс гащи. Обясни му, че вече е голям, махате памперс и има специални гащи, че трябва да казва и т.н. Иначе за вдигането не знам - някои родители вдигат, други не. Цвета има дълбок сън, трудно се буди сама и я вдигаме.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #769 -: Ноември 22, 2016, 22:49:40 »

Не става, пропускат памперс гащите, дори номер 6. Заради анатомични мъжки особености винаги са му пропускали памперсите,дори когато е в средата на килограмите си...И взимам по-големи, но от 6 няма накъде.
Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #770 -: Ноември 22, 2016, 22:57:58 »

Има, но както и да е.
Ако не ти харесва тази идея - план Б е да купиш от борса голямо количество обикновени слипчета и да се заредиш с търпение. Плюс голямо количество еднократни подложки/чаршафчета.
Аз предложих памперс гащите основно заради сезона...да не стои мокър, че...

А за анатомичните особености...вече се запознах. С доволното опикаване Razz
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #771 -: Ноември 22, 2016, 23:26:52 »

За приспиването - при нас през 2-3 месеца сменя номера, т.е. трябва да измисля нещо ново или да променя нещо и аз.
Преди нямаше против да види, че излизам от стаята и да заспи след това, от 2 месеца насам не мога да изляза ако не е напълно заспала.
Аз не гушкам вече, правим си ритуалите - зъбки, ВЦ, лека нощ, целувки, пижамка, слагам я в кошарата (още е в кошара и още с преграда, излиза сама, но аз я слагам вътре) Има едно канапе в стаята за мен - сядам там и пея песнички, по неин избор коя. Напоследък обаче заотказва да си ляга (явно е период щом и при вас го има), все иска да играе на конструктор като тръгнем към леглото, естествено не разрешавам, нали го играя авторитет. Може някоя книжка да прочета допълнително, като изрично казвам, че е последна преди да започна ипосле ще пеем и ще спим. Слагам я в леглото въпреки протестите и започвам да пея, ако опитва да става само й казвам да легне, понякога го прави доста. Като цяло 20-30 мин всяка вечер. Понякога повече, понякога по-малко.

За памперса не знам в този сезон как става номера, като се сетя колко преални изпрах това лято... Аз не виждам връзка с дневните ициденти и нощния памперс. Махнат е (дневен/нощен ) от 4 месеца и половина. След като отчетох успех сме имали инциденти при пътувания, нова обстановка, недоспиване и преумора (и през деня и през нощта), както и дълги периоди без инцидент (пак през деня и през нощта)
Не съм будила никога - първата седмица си имаше инциденти нощем, после започна да схваща. Започна да плаче като се е намокрила и отивах да сменям чаршафи и пижами. После плачеше преди да се намокри. В следващия период запона да ме вика  да отида.  После започна сама да става и да идва при нас. В момента не става, а плаче в леглото си докато не отида. При всяко будене ставам и предлагам гърне или тоалетна (по неин избор, най-удобно е гърнето при нея) дори когато чаршафите са мокри, защото изглежда, че някой път по време на инцидента се усеща и спира. И така, много търпение (както за всичко) при нас за около месец се получи, обаче веднъж махнат памперса не съм давала заден. Пак се случва понякога инцидент, но е по-скоро изключение.
Задължително в началото сутрин и след следобеден сън отивах при първи признаци на разбуждане да я слагам на гърне. Вече не, но знам, че си знае и ще дойда сама ако трябва.
« Последна редакция: Ноември 22, 2016, 23:34:21 от syanna » Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #772 -: Ноември 23, 2016, 09:27:13 »

Мерси, Сияна, звучи много трудно и неспящо за поне месец..А напоследък не знам зимна умора има ли, но съм адски скапана, спи ми се още от 19ч вечерта и съм парцал, може би не е сега моментът. Напролет като се стопли малко ще е на 2 и половина, не е толкова късно като че ли, повечето момченца около мен дори дневен не са махнали на тази възраст. Искам да избера точен период, че и аз не искам да давам назад- например да видя, че не е готов или на мен ми се спи твърде и да се откажа- ще е тъпо.

Активен

Fei4ka
Newbie
*

« Отговор #773 -: Ноември 23, 2016, 10:02:59 »

Няма значение късно ли е или рано, всяко дете е със собствен ритъм, сезонът е важен, за да не се изстудява детето, а пемперс гащите ти ги предлагам и за пролетта, защото има много деца, които мокротата ги отблъсква и стресира, та за по-плавен преход, докато видиш, че се буди сух (понеже пишеш, че още нямате сух памперс), ще спестиш и бая пране, както виждаш и от написаното от Сияна.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #774 -: Ноември 23, 2016, 10:26:25 »

Фей, ползвали сме памперс гащи няколко месеца, много добре знам колко са удобни, за съжаление нощем винаги са му пропускали- повече от едно напишкване явно не издържат. Вече и на обеден сън не издържат, едно обилно пишкане и всичко е мокро, а взимам най-големите номера- и в градината все му се мокреше пижамата и не му взимам вече. Пак е някакво решение, де, по-малко ще е мокър, отколкото по памучни гащета, ще видя и дали в по-специализирани магазини няма по-големи номера.
Активен

Страници: 1 ... 29 30 [31] 32   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: