star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Нека посрещнем тържествено РОДЕН КОРНЕТКО!!!
Страници: 1 [2] 3 4 ... 32   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Нека посрещнем тържествено РОДЕН КОРНЕТКО!!!  (Прочетена 91632 пъти)
Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #25 -: Август 15, 2014, 17:32:34 »

Еее, разгеле!  Cheesygrin

Да е жив и здрав малък Корнетко а.к.а Борис! Много да ви радва, Корни!  Kiss
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #26 -: Август 16, 2014, 08:22:29 »

Още от раждането си представям как ви разказвам, пък сега като седнах и не ми хрумва изобщо как да започна и какво да кажа. ама да се опитам.
С доки се бяхме разбрали в четвърък да отида в болницата и да ми помогнат контракциите със система, защото имах всички други признаци за раждане. Даже постъпих с над 4 см разкритие, което беше много странно, без една контракция, а като знам жените колко се борят за тия заветни 4 см (след тях може да се бие упойка). Оправихме документи и простотии и ме настаниха в родилна зала (тук няма предродилна, всичко си правиш в родилна- от клизмата до 2та часа почивка след раждане). Пуснаха ме на тонове и се видя, че имам контракции, средно силни, но нищо не усещах. След като пуснаха окситоцина започнах съвсем леко да ги усещам, а мъж ми гледаше таблото отзад ми казваше каква им е силата, всички се чудеха как може на сила 80 аз да казвам "аа, май усетих нещо"  Lol Засилваха се, но си беше търпимо. Като ме отвързваха от тонове  си се разхождах и пружинирах  на топката, слушахме си музика и в движение болките съвсем намаляваха. По едно време дойде най-кошмарният момент от цялото раждане- един доктор ми направи някакъв ужасен преглед, не просто за разкритие, ами все едно ми развъртя всички вътрешности. Очите ми щяха да изкочат от орбитите ,заизвивах се, а той дори не ми обясни какво прави или колко остава, супер грубо си продължаваше. Завърши с пукане на мехура (това изобщо не се усети на фона на другото)и започнаха да изтичат води и гадости. Той като излезе си поревах и по нахраних  Lol После се успокоих, че раждането се води основно от акушерките и няма да го мисля този грубиян. А акушерката ми беше злато, после ще я спомена. Болките започнаха да стават вече истински и особено като лежах беше гадничко, но можех още да търпя. Поисках си обаче упойката заради гинекологичния преглед и да избегна други такива, да не ги усещам. Поставянето не болеше особено, акушерката ме беше гушнала да не мърдам, но си беше неприятно и страшничко като знаеш къде я слагат (а мъж ми каза че като гледаш е съвсем страшно). Анестезиоложката беше голям образ и се бъзикахме с нея, дори не ми се изнерви като я питах в последствие по 3 пъти за всяко усещане "това нормално ли е?"
Следващият 1 час беше много приятен, никакви болки, отпускане, даже можех да заспя. Пратихме мъж ми да хапне нещо, че аз все го мислех как не е ял цял ден. А да, аз умирах от глад и по едно време си мислех, че най-неприятно от цялото раждане е гладът  Lol

Пускам го дотук и след малко втора част
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #27 -: Август 16, 2014, 08:45:07 »

Мъж ми се върна от обяд, побъзикахе се пак малко (примерно да ме събуди, ако взема да родя и разни такива), по едно време мина лекарят и каза, че имам 7 см разкритие,а нормално 1 см= 1 час. Мъж ми изчисли, че значи ще се ражда в 6 вечерта(примерно). И си зачакахме, след малко започнах пак да усещам болки от контракциите, но с лек напън накрая. Пратих мъж ми да извика някой да питам поредното "нормално ли е" (защото през 90% от времето си бяхме сами в залата, тоновете се наблюдават от съседна зала). Но една санитарка каза "а, няма ги, всички са в операция" (този ден имаше 4 спешни секцио, някакъв ужас).  Стана ми леко нервно, усещам напъни, пък няма доктори и акушерки наоколо  Rolling Eyes Мъж ми ме успокои, че той ще ме изражда и това е  Razz Но аз мислех, че си внушавам и това са обикновени контракции, още повече по графика на доктора и мъжа ми беше твърде рано за раждане  Cheesygrin Все пак не спираше да ме напъва и след малко го пратих пак, слава Богу той намери моята акушерка. Тя ме прегледа и каза "ами да, ето го бебето". И тук за броени минути стана екшън- запалиха огромната лампа над мен, преобразуваха стола в гинекологичен, заприиждаха всякакви хора (анестезиолог, други акушерки, екип за стволови клетки и т.н.). Като в театър, прожектор и публика, а аз разкрачена в най-красивата си светлина  Lol Доктор нямаше, нали още в операция сигурно, но аз хич не бях притеснена, нали все имаше хора около мен. Всичко стана много бързо и  нямах време да се стресна. След като се приготвиха и им казах, че имам контракция, ми дадоха инструкции какво да правя. Първите напъни не бяха много успешни, но акушерката повтори и от втория път започна да се получава. Правехме по 3 напъна на контракция, бях мобилизирана и се радвах, че върша нещо, хвалеха ме и хич не беше ужаса, който винаги съм си представяла на този етап. Даже усещах мъж ми колко е притеснен (той ми държеше главата и казваше, че се справям мн добре, което ме успокояваше, че явно нещо излиза  Cheesygrin )и между контракциите му казвах "спокойно, не боли, добре съм, не се притеснявай за мен". Та това е де, на 4-5 контракции бебето излезе, проплака, аз дори не се сетих да го погледна първите секунди.После погледнах и ми се стори много мургаво и викам "то цигане".   Но след малко мъж ми  каза, че има моите устни и нос и чак тогава се сетих- боже, имаме бебе, истинско. Оправиха го и ми го сложиха на гърдите, беше много приятно вързопче, мърдаше крачета точно както като беше в мен. И вече не беше цигане, имаше сладко бяло личице. И много коса, даже леко къдрава за мое щастие! Тук май ни хвана еуфорията, снимахме се, аз супер ухилена, бебо намусен. След малко трябваше да го отнесат за прегледи, че нали е преносен и има опасноти, затова двата часа почивка бяхме без него  Sad

Ами това е май, съвсем накратко нали   Cheesygrin Аз съм много добре, но тепърва започват притеснения покрай бебо, чакам едни изследвания, той е ревлив, не знам дали суче правилно и какво ли не..Но още съм щастлива и възбудена и ставам и лягам с усмивка, че си имаме бебе и не мисля още за проблемите. И само последно- вчера мъж ми имаше право да ни посети заедно с бебо и си знаех, че ще ми е кеф да ги гледам, ама то направо...Изобщо не му се притеснява, говори му супер нежно, гушна го и започна да го носи, разтапям се направо  Wub розовата част в мен няма търпение да ни изпишат и да сме си тримата вкъщи.

Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13225

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #28 -: Август 16, 2014, 08:53:59 »

Поплаках си, супер яко раждане си имала, толкова мобилизирана, спокойна! Как няма да те хвалят, направо като романтичен филм ми звучеше в главата, но без сладникавата досадна част. Напротив, след малко се връщам пак да препрочитам!  Sad eyes
Дано всички притеснения се изпарят, да ви изпишат съвсем скоро и да сте си вкъщи. Убедена съм, че ще подходиш и към него с това спокойствие, ще е по добре за всички ви, а и по-хубаво от вкъщи няма!  Kiss
Нямам търпение да ни го покажеш. Особено с тия къдри, както го описваш  Wub Love eyes
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #29 -: Август 16, 2014, 09:09:22 »

Оххххххх  Wub Аз вярно се чувствам като леля, това ми е първото форумно бебе, което следя така "отблизо" (да не се обиждат другите, просто с Корни последните месеци бяхме ежедневно в чата във фейсбук - макар и тя по-рядко от мен и Ути  Cheesygrin), направо ме обхвана еуфорията като прочетох новината. Пък и тя така спокойно и изневиделица каза "имаме бебе", че аз не можах да се усетя първоначално. Lol Значи сбъдна ти се желанието за къдраво момченце  Cheesygrin Много вълнуващ разказ, точно по Корнелийски, толкова хубаво звучи всичко, радвам се, че си имала такова раждане с малко гадни моменти и занапред ще си го спомняш с хубаво. Леле, не знам какво да пиша и аз вече, просто много се радвам, започна новата ера на родения Корнетко - и за вас, и за цял форум.  Cheesygrin
И сега ще видим дали "ще видиш"  Kiss
Активен

Nakom
Newbie
*
Публикации: 2530

« Отговор #30 -: Август 16, 2014, 09:19:42 »

Честито и от мен Корни.Няма да се разлагам в писанки, много се радвам за теб.Да ти е жив и здрав Корнишончо-Борис
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #31 -: Август 16, 2014, 11:59:22 »

уф, много хубаво не е на хубаво, един от показателите на бебо не е добре и ще трябва антибиотик :(  и ще седи още поне 5 дена, мен ми предлагат да ме изпишат по-рано ама как да го оставя..сигурно и аз ще повися тук :(
Активен

alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #32 -: Август 16, 2014, 12:46:48 »

Корни, честит юнак. Невероятно е усещането да имаш  син. Да е здрав и много весело дете. Браво за смелостта ти при раждането.

Съжалявам за неприятните новини около бебчо. Моля се всичко бързо, бързо да се оправи.  Clover
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #33 -: Август 16, 2014, 12:57:03 »

Корни, много се надявам да е нещо дребно и бързо да се оправи малкия Борисчо и много скоро да се прибирате у дома, защото болничният режим не е най-приятното нещо...

Разказа ти е много хубав, браво на таткото, че е бил при теб  Smile Моят мъж влезе след раждането докато почивах 2-та часа, явно съм била много бяла, защото и той пребледня, после акушерките разказваха, че за малко да припаднел в коридора на път да види бебчо (поради тази причина изобщо не успя да го види същия ден).
Аз само не разбрах кога точно се случи всичко при теб - на 14-ти ли? И за колко време роди?

Да го нагушкаш много и стискам палци всичко да е наред  Kiss
« Последна редакция: Август 16, 2014, 13:04:53 от syanna » Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #34 -: Август 16, 2014, 13:21:24 »

Корнишу, не се шашкай, нормално е при преносени бебета да се презастраховат с антибиотичен курс, същото се случи и на мен след 1 седмица преносване. Разбира се, че там ще стоиш 5 дни, кой ще кърми Бобъра?
Активен

motley
Newbie
*
Публикации: 124

« Отговор #35 -: Август 16, 2014, 14:46:09 »

Много хубав разказ! Ето че раждането можело да бъде и хубаво, нахъсвам се. :Д Всичко ще е ок с антибиотиците и после вкъщииии Stuart
Активен
lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #36 -: Август 16, 2014, 15:17:57 »

Корни, поздравления Kiss! Дано бързо свършва болничният ви престой и се приберете при мъжа  Smile
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #37 -: Август 16, 2014, 16:47:56 »

Корни, много спокойна звучиш! СУпер лесно е минало раждането по думите ти, лошия доктор ще го забравиш сигурна съм Smile И браво на мъжа ти, че е бил при теб и те е успокоявал Smile Как са ти дали да хапваш не знам, на мен не ми даваха даже да си намокря устата с вода и помня много ясно, че през цялото време бях жадна..
Малкия ще се оправи, сигурно е презастраховка с лекарствата, а ти предполагам ще си останеш при него Smile хайде да сте си вече тримцата у вас!
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #38 -: Август 16, 2014, 19:42:45 »

Корни, много спокойна звучиш! СУпер лесно е минало раждането по думите ти, лошия доктор ще го забравиш сигурна съм Smile И браво на мъжа ти, че е бил при теб и те е успокоявал Smile Как са ти дали да хапваш не знам, на мен не ми даваха даже да си намокря устата с вода и помня много ясно, че през цялото време бях жадна..
Малкия ще се оправи, сигурно е презастраховка с лекарствата, а ти предполагам ще си останеш при него Smile хайде да сте си вече тримцата у вас!

Не са ми давали да хапвам, нали затова казвам че най-лошо от раждането е гладът  Cheesygrin А вода дават по малко, но аз почти не пих, само по време на напъни май пийнах един път.
Бебо от днес ще спи при мен в стаята и ще се мъчим да се кърмим на 3 часа. Не че има кърма, уж коластра, която аз не я виждам, но той си суче нещо...И да, дано е добре, пък болничният престой все ще преживеем, ще мине и ще го забравя.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #39 -: Август 16, 2014, 21:23:21 »

хм,аз разбрах,. че си хапвала трябва да видя какво съм чела пак...Smile
напрегнати ли са ти гърдите? ако да, значи имаш манджа Smile но и все пак при някои майки кърмата слиза след 2-3 дена..давай смело, когато поиска!
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #40 -: Август 17, 2014, 00:54:01 »

Страхотен разказ, звучи толкова естествено и правилно и същевременно като от филм Smile
А това с антибиотиците не го мисли, щом се налага ще го изтърпите. Аз преносих 7 дни, но не й слагаха антибиотици изглежда всичко е било в норма.
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #41 -: Август 17, 2014, 11:15:46 »

Честито, Корни, наистина една ера почна да се пропуква!  Cheesygrin
Да ти е здраво момчето, да расте палаво и будно, всичко да ти върви както досега - леко и щастливо, бързо се възстановявайте и връщайте вкъщи!  Smile

Много хубав разказ, спокоен, мисля, че след на ангелчето е един от най-малко страшните!  Razz
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Ivena
Newbie
*
Публикации: 650

« Отговор #42 -: Август 17, 2014, 12:11:03 »

Корни, честито бебче, да е най-вече много здрав и много безгрижно детство му желая. На теб бързо възстановяване и по-скоро да сте си вкъщи тримата Smile
Активен
Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #43 -: Август 18, 2014, 15:47:03 »

Корнииииии, ЧЕСТИТО БЕБЕ!!!! Да ви е жив и здрав Борис и да има много късмет в живота!
Ах, колко се вълнувам, ако знаеш! Най-накрая си имаме Корнетко  Kiss
Радвам се, че раждането е минало леко, напомня ми точно на моето първо раждане Smile
Пожелавам ви всичко най-хубаво и много скоро да сте си вкъщи Kiss Kiss Kiss
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #44 -: Август 18, 2014, 16:41:01 »

Мерси за всички нови пожелания  Kiss Много е готино да си имаш бебешка тема, от време на време поглеждам да се заредя, че имам нужда от енергия.
Аз се чувствам почти нормално вече (освен че нещо показвам високо кръвно, не знам какво значи), днес и бебо го похвалиха, че е по-спокоен, добре е с килограмите и вероятно лечението му се отразява благоприятно и дано си заминем след 3 дена. Че тук е много по-изтощително, отколкото вкъщи май- нощем са ДВЕ бебета в стаята и познайте колко се спи. А денем графикът е пълен- визитации, часове за хранене, за свиждане,  кърмене, не остават повече от 30 мин да се поспи. Та съм яко зомбирана, но пък май още съм на адреналин, защото току се ухиля в 5 сутринта щастлива да го гледам как се събужда, нищо, че съм заспала тъкмо преди 15 минути за първи път  Cheesygrin

и държа да кажа на Ути, че съм възмутена от липсата на коментар за разказа ми, толкова чакаше и се вълнуваше и сега нищо Razz ама май си на почивка и ще ти простя ;)

отчетох се, не знам дали звуча адекватно, че съм много замаяна, ама отивам да правя опити за кърмене и да си мерим инатите с бебо, засега аз водя и от 2 дена не е пил АМ.

Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #45 -: Август 18, 2014, 16:47:05 »

Хихи, тя Ути си пази силите за след почивката, после ще си излее емоциите.  Lol

Дръж се, Корни, щом всичко върви добре, скоро е си бъдете вкъщи и това ще ти остане като далечен спомен.
Я кажи, осъзна ли се вече като мама?  Cheesygrin Аз все още го проумявам, че наша Корни си има бебе, а от толкова месеци свиквам с мисълта.  Razz А Борис какво бебе е, на кого прилича? оххх, толкова много въпроси ми изникват, а не искам да досаждам, пък и е на бял свят само от няколко дни и едва ли все още може да се отговори на тях  Razz Но пък ти звучиш спокойна и позитивна, както винаги, което много ме радва.  Give flowers
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #46 -: Август 18, 2014, 17:04:07 »

Корни, браво, два дена без АМ си е жива победа от твоя страна  Cheesygrin
Много е изтощителен болничният престой действително, още малко и се прибирате вкъщи  Smile
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*
Публикации: 16537

A believer

« Отговор #47 -: Август 18, 2014, 19:19:55 »

Корни, бива ли такова нещо, аз като научих хем си поплаках вкъщи, хем с мъжа пихме по едно за здравето на нашето си форумно бебе, молим ти се Cheesygrin

Що се отнася до разказа даже снощи му казах, че ще му го дам да го прочете - точно и така и аз си представям идеалното раждане, мило, с чувство за хумор, с любимия човек...ех...прелестно е, просто мечта!
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Nakom
Newbie
*
Публикации: 2530

« Отговор #48 -: Август 18, 2014, 19:23:35 »

Кооой пише от ника на Утипопия Бебетемомразова?
Активен
utopia
Newbie
*
Публикации: 16537

A believer

« Отговор #49 -: Август 18, 2014, 19:25:29 »

Кооой пише от ника на Утипопия Бебетемомразова?

Ти нещо не си добре, аз много обичам бебета от край време Smile (Това не значи, че ми се говори САМО за тях)
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Страници: 1 [2] 3 4 ... 32   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: