star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Роди се първото ни августовско сияние!
Страници: 1 [2] 3 4 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Роди се първото ни августовско сияние!  (Прочетена 54512 пъти)
lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #25 -: Август 09, 2014, 18:42:03 »

Честита Ина, Сияна! Да ви е много здрава, послушна и любознателна!
На това му се вика анти-стрес раждане - направо си пример за подражание  Cheesygrin
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #26 -: Август 13, 2014, 18:30:16 »

Благодаря още веднъж на всички  Kiss

Малката Ина е качила 400гр за една седмица след изписването, явно добре я храня  Cheesygrin Всъщност тя не прави друго освен да спи и да яде. И когато е гладна какъв глас вади само  Lol Почти се адаптирахме към новия режим, мъжът е покрай мен и ме глези  Stuart Той разбира се спи почти по цяла нощ докато аз кърмя през половината време... но какво да се прави. Аз съм добре вече, за разлика от преди няколко дни, когато почти не можех да стоя права. И коремчето ми се е прибрало, излиза само мъничко като хапна повече  Lol От всичките 13 кг, които качих са ми останали 6, но бих казала, че не се виждат и си се харесвам  Cheesygrin На фона на корема, който имах ми се струва, че сега съм много слаба  Lol
Вече правихме няколко разходки в парка, не съм чакала много с излизанията, днес след обяда даже я развозвахме в колата в жегите, защото нямаше на кого да я оставим. И за първи път и я обличам с нещо по-късо, иначе е все с гащеризончета, но в нашия апартамент е хладно, не се изпотява, пипам ръчичките и крачетата, и мисля, че и е добре. Това е в ощи линии покрай нас, нищо интересно.
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #27 -: Август 13, 2014, 19:27:13 »

Тя няма как да се изпотява още, тялото ѝ още не може само да регулира температурата си, затова и е по-опасно сега да ѝ е топло, толкото хладно.
Браво за възстановяването и разходките Smile
Активен

Eli
Newbie
*
Публикации: 4901

« Отговор #28 -: Август 18, 2014, 15:51:12 »

Честита дъщеричка, Сияна!!! Да ти е жива и здрава Kiss пожелавам много щастие на цялото семейство Smile
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #29 -: Август 18, 2014, 21:00:26 »

Аз що не съм писала не знам.. как се справяте с яденето? за разходките - не се притеснявай да си излизате... с кола, без кола, важното е да сте си заедно и да свиква малката... Smile
за топлото - аз съдих по нослето - ръчичките и крачетата не ми бяха ориентир..
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #30 -: Август 19, 2014, 14:14:03 »

Аз що не съм писала не знам.. как се справяте с яденето? за разходките - не се притеснявай да си излизате... с кола, без кола, важното е да сте си заедно и да свиква малката... Smile
за топлото - аз съдих по нослето - ръчичките и крачетата не ми бяха ориентир..
Писала си, но в другата тема  Cheesygrin

Нослето не съм се сещала да ползвам като ориентир за топлото, но е добра идея, мерси  Smile

Относно яденето - само на кърма е. Както бях писала и в другата тема - през деня си спи кротко и хапва набързо. През нощта ми разказва играта - яде по много време, заспива, буди се, продължава... Като реша, че е приключила и я оставя в леглото и понякога се буди, плаче... Все си мисля, че не е гладна, защото преди 15 мин. е спряла да суче, опитвам да я успокоя с друго, има ефект за кратко и накрая пак и давам да суче. Много е лакома дребосъчката, притеснявам се да не я храня повече от необходимото, защото понякога повръща и после пак иска...

Иначе разходките са приятни, обича да се вози в количката, унася се да спи  Smile Възползваме се понякога даже на заведение да седнем между интервалите за нейното хранене Smile

Много е интересна как опитва да си вдига главичката, успява да я задържи по малко и после се отказва. И обича да се раполага като малко шефче у мен или у баща и  Lol
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13225

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #31 -: Август 19, 2014, 14:21:46 »

На 16 дни е, може и коликите да са я подкарали, по начало са сутрин, вечер и нощем. Та аз бих препоръчала стабилно оригване, бял шум, масажчета леки на коремчето, ако прецениш, че точно това я мъчи. Иначе кърменето за тях си е вид успокоително, независимо глад ли е или болка  Smile
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #32 -: Август 19, 2014, 14:38:57 »

Не мога да преценя дали са колики, ако остане да спи у мен след като е яла не плаче, така тази нощ си я прекарах подпряна на възглавници с нея в скута, защото без да искам съм спала когато и тя спи...
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #33 -: Август 19, 2014, 14:47:16 »

аз се нагодих да спя, докато тя ядеше вечер.. умората си казваше думата тогава
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #34 -: Август 19, 2014, 15:33:31 »

Аз Лора доста я кърмих легнала, особено в началото.

А пробва ли залъгалка? Малката я ползваше някъде до към 4-ти месец, когато реши, че е играчка. Но ми реши част от ревливите нощни моменти.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #35 -: Август 21, 2014, 13:04:16 »

Днес таткото тръгна на работа, така че сме си двете с бебка. Да видим как ще се оправям  Lol Казах на майка ми, че няма нужда да идва, макар че искаше. По-спокойно ми е без нея и ми е много хубаво като се справяме заедно със съпруга ми  Smile  Все още невярващо си повтарваме, че вече сме родители  Lol Пък то времето си минава...

Не смея да се похваля, че последните 2 нощи почти успяхме да спим  Smile В общи линии я храня към 10-11 вечер, после към 1-1.30, към 4, към 7, към 10 сутринта (или вместо двете хранения около 4 и 7 едно по-продължително към 5 или 6 сутринта) Нещо като режим, който тя си опредли сама. Съответно и аз спя до 10, успявам да си събера силите за сега  Cheesygrin

Сега се чудя дали е мъничка още да я навра в кенгурото и да изляза с него, защото не ми се сваля количка по стълбите... Онзи ден го изпробвах вкъщи - доста мърдаше вътре, но иначе пасна супер. Не успявам да я премеря на ръст дали е пораснала, защото го дават за минимум 53-сантиметрово бебе... Ще експериментирам следобяда Lol
« Последна редакция: Август 21, 2014, 13:32:57 от syanna » Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #36 -: Август 22, 2014, 14:40:36 »

Май не трябваше да се хваля вчера, че спим  Lol Тази нощ Ина буквално не пожела да се отлепи от мен, като я оставех за 5 минути се будеше. Не знам колко е яла, но искаше постоянно и не го е повръщала след това. Оставих я върху мен до сутринта да спи, да яде, каквото иска. Чудя се да не сме в някоя от фазите на бърз растеж, макар че не се ориентирам точно кога са. И още нещо - появиха се пъпчици по челото, дано да са безобидни, както пише насякъде. Ако не изчезнат до понеделник ще трябва скоростно да намеря педиатър...
Освен това правим опити да махнем силиконовите зърна - мисля че тази нощ успя да засуче и без тях  Smile
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #37 -: Август 22, 2014, 15:01:52 »

Нямате ли си ЛЛ? Особено при новородени би трябвало да ходят на домашни посещения.
Да не е претоплена, макар, че се завърна хладинката. Аз мажа от само начало с Джинджира или с Бепантен, обтривам с хладка вода зачервяванията или пъпчиците. По принцип е нормално в следващите няколко седмици да се изчиства организма й и да се опъпчва. Повечето лекари препоръчват да се изчака този период без мазане и т.н. Те си познават лекарите кога е дерматит, кога бебешко, кога претопляне, ако сметнеш, че е за лекар.
За залепеното кърмене...все така си мисля, че са колики. Smile
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #38 -: Август 22, 2014, 17:38:35 »

Не ми се искаше да мисля, че е това, но може би наистина са колики  Unsure
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #39 -: Август 22, 2014, 18:22:01 »

Е нищо де, то си е нормално. По-добре така, от колкото да реве и да няма успокояване Smile
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #40 -: Август 28, 2014, 18:36:54 »

Да обновя с мналко нова информация  Smile Записах Ина на педиатър, на удобно място близо до нас, лекарката изглежда мила и читава. Мерките на госпожичката са вече 53 см и 3650г, което е в нормата  Smile Все още има жълтеница, не е отминала, и ми дадоха направление за гастроентеролог да я види. Ще ходим другата седмица. Дадоха ми и направление за ортопед, профилактично давали на всички бебенца. Добре, че попитах да ме насочат къде да отида, защото ми препоръчаха в Горна Баня, изобщо нямаше да ми дойде на ума да ходя там.

Аз май съм доста безхаберен родител, защото не обръщам внимание на детайлите и всичко ми се струва нормално, съвсем за голям човек я взимам дребосъчката. Успяхме да хванем тези гъбички по езичето и се наложи да и давам антибиотик. Нещата с езичето се оправиха за ден-два, но от снощи се появи зеленикаво разстройство... Добре, че майка ми е на гости за няколко дни да ми обърне внимание. Може би е страничен ефект от антибиотика, но ако до утре не се оправи пак ще трябва да търся лекарката.

Иначе и при нас дните и нощите са различни - понякога минават спокойно, понякога плаче много. Не съм привърженик на режимите, аз самата мразя режими и ми е трудно да ги спазвам. Мислех си философски как още от раждането опитваме да вкараме бебенцето в някаква рамка и да му налагаме определено поведение - кога и какво да прави. Нещо, от което самата аз винаги съм искала да избягам  Lol
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #41 -: Август 28, 2014, 18:49:04 »

Такам, стигнах да напиша нещичко и в тази тема  Cheesygrin
Звучи ми като да се справяте много добре, супер. Хубаво е, че си спокоен родител, според мен така трябва. Аз съм на моменти, или всички ми се вижда нормално и само успокоявам нашите (те ме питат за всяка пъпчица, аз приемам, че всичко си е ок), или се филмирам, ама май вече много по-малко се филмирам и ставам и аз перде.

Как са първите дни с таткото на работа? Тя спи ли много през деня, имаш ли време за всичко останало? И за кенгуруто исках да питам, на нас сигурно ще ни подарят и се чудя можем ли веднага да го ползваме- ограничението е само за см, не за възраст, нали? Нямам търпение вече да ходим по планини и кучешки поляни с бебо.

За разходките навън- имате ли някакви ограничения, или си седите с часове?

А тези гъбички по езика т.нар. млечница ли са? На мен педиатърката ми каза превантивно да му плакна устата след кърмене, но аз не се сещам всеки път.
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #42 -: Август 28, 2014, 19:00:43 »

Мисля, че беше точно тази млечница и ние вече плакнем с вода устичката след хранене. Може би е добре да го правиш. Моята много се мръщи и прави физиономии, все едно водата е нещо мого гадно  Lol
Излизанията са обикновено за по 2 часа, между кърменията, иначе не се ограничаваме - и вечер и през деня. Само един път се скрих да кърмя в парка и това удължи излизането на 5 часа Lol За планина и полянки още не съм посмяла, но без да си правя дългосрочни планове го замислям за 3-те почивни дни около 22-ри септември  Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8777

« Отговор #43 -: Август 29, 2014, 13:13:33 »

Кажи ако измислиш начин да кърмиш навън, без да те е срам  Cheesygrin Аз също не мога още да си го представя. Само в колата кърмих вчера като ходихме малко до Правец, ама се скрихме на един черен път и седнах отзад, почти нямаше шанс да се види.
Аз за края на септември мисля за моренце  Rolling Eyes Лошото е, че точно за 3те почивни дни ни се пада погачата и май няма да можем да ги ползваме, а мъж ми няма много отпуска, ама ще го насиля за 3-4 дена.

Ок, ще плакна, то просто му се дава глътка вода от шишето, нали? Само нощем не се сещам.
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16537

A believer

« Отговор #44 -: Август 29, 2014, 16:05:59 »

Бе тва с млечницата истинско нещо ли е?! В смисъл нали препоръчват уж да не се предлага вода изобщо, по тая логика всички бебета трябва да имат гъбички, някак няма логика. Хм.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Pupi
Newbie
*

« Отговор #45 -: Август 29, 2014, 16:17:06 »

Никога не са имали и двете, никога и не съм плакнела. Това бялото по принцип си е нормално, все пак приемат основно мляко, а то като засъхне си се образуват парцалчета. А и знам, че млечницата се предава и на майката, няма как да го пропуснеш тоя момент. Когато съм коментирала темата с мои приятелки, съм останала с убеждението, че бебе, което има млечница, след известно време си я повтаря отново и отново  Rolling Eyes
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #46 -: Август 29, 2014, 16:37:13 »

Не знам дали това с водата предпазва. Мен за водата ме посъветва лекарката по време на лечението. Понеже вече не давам антибиотика, продължавам да давам по мъничко с надеждата да не се повтаря. Иначе не знам от какво се появи тази млечница.
А дали детето да пие вода или не  - различните педиатри препоръчват различно, аз като питах ми отговориха: "По желание". Писах ли вече какви физиономии прави дребосъчката на няколкото глътки вода  Lol  Аз почти не и давам, ако изключим това след хранене или понякога като сме навън и е време за кърмене да я излъжа да не плаче за 10-15 мин.
ПС: Корни, давам я с шишето или с лъжичка, нощем и аз пропускам...
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #47 -: Август 29, 2014, 16:47:22 »

аз искам да помоля за снимки Smile
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #48 -: Септември 03, 2014, 19:42:41 »

Малката принцеса е на един месец  Wub Много бързо мнава времето, сякаш вчера се роди, на нас още ни е ново и много щастливо  Stuart Въпреки че има моменти, в които се чудим какво точно д правим, за да я успокоим, като цяло, мисля, че не е от най-плачливите и е прекрасо бебе  Cheesygrin
На вчерашния преглед при гастроентеролог казаха, че жълтеницата няма нужда от лечение за сега, след 20 дни ще отидем на проверка. За стомахчето написа пробиотик, макар че нещата май се нормализират вече. Май е добра идея да слушам собствените си усещания повече, от колкото да се притеснявам за всичко  Smile
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #49 -: Септември 04, 2014, 07:17:24 »

Честит Ви месец на патерички Smile още повече ще свиквате една с друга Smile а и малко трябва да се поотпуснеш, наистина е вярно, че трябва да обръщаш внимание на собствените си усещания Smile  Kiss
Активен

Страници: 1 [2] 3 4 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: