star chick-chat.org star Женски работи star Моето бебе star Роди се първото ни августовско сияние!
Страници: [1] 2 3 ... 18   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Роди се първото ни августовско сияние!  (Прочетена 54450 пъти)
Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8775

« -: Август 03, 2014, 23:24:55 »

Сега видях темата на Сияна и въпреки, че знаем много малко, мисля, че по традиция с раждането си бебо заслужава нова тема!

И така, честита да ни е малката форумна госпожица, да расте здрава, палава и щастлива!

Бързо възстановяване на мама и я чакаме да разкаже как е било.

Ох, не мога да го осмисля така бързо, ама се радвам много за вас, лъчезарни дами  Wub
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4124

« Отговор #1 -: Август 03, 2014, 23:30:22 »

Честито и от мен още вежднъж! Ще чакаме мама да разказва за малката принцеса в нейната си тема!
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #2 -: Август 04, 2014, 00:15:09 »

Честито и от мен, бързо възстановяване и да нацелуваш бебката Smile Чакам подробности Smile
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #3 -: Август 04, 2014, 09:10:52 »

Честита девойка, да е много здраво и усмихнато бебче! Smile
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #4 -: Август 04, 2014, 10:04:59 »

Честита дъщеричка, Сияна! Да расте будна и много щастлива! Бързо възстановяване Clover
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1873

« Отговор #5 -: Август 04, 2014, 10:31:32 »

Честита беба! Да се нагушите много и да се гледате живи здрави!
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #6 -: Август 04, 2014, 21:51:07 »

Честито Smile Еххх на каква хубава дата е родена Smile
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #7 -: Август 05, 2014, 12:31:22 »

Да благодаря и тук за   честитките!  Smile аз съм почти добре вече, малката е голяма лакомница, днес за първи път се справям с кърменето и съм много щастлива. Ще пиша повече като се прибера, защото от телефона е малко трудно. Утре ни изписват, нямам търпение да сме си у дома заедно с таткото Smile
« Последна редакция: Август 05, 2014, 12:34:34 от syanna » Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #8 -: Август 05, 2014, 12:33:57 »

Супер за кърменето Smile Кога ще ви изписват?
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #9 -: Август 05, 2014, 12:36:58 »

Утре Cheesygrin
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #10 -: Август 05, 2014, 12:56:56 »

Спокойна последна вечер тогава и леко прибиране Smile и да не те тормози много малката!
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #11 -: Август 05, 2014, 14:21:28 »

Браво за кърменето, звучи добре. И приятно изписване утре, сигурно тръпката е голяма с цялото семейство  Stuart Ще чакаме да пишеш на спокойствие от вас
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #12 -: Август 05, 2014, 14:33:11 »

Йей, утре вкъщи Smile Ще чакам с нетърпение разказа ти Smile
Активен

motley
Newbie
*
Публикации: 124

« Отговор #13 -: Август 06, 2014, 15:44:40 »

Честито бебче! Clap
Активен
veselushka
Newbie
*
Публикации: 2745

« Отговор #14 -: Август 06, 2014, 16:56:46 »

Честито бебче, syanna! Smile Пожелавам ти като се приберете при таткото, нещо още повече да възпламени блясъка помежду ви. И да го поддържа дълго време напред.
Активен

Винаги очаквай неочакваното!
HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6340

« Отговор #15 -: Август 07, 2014, 12:13:07 »

Честита радост, мамо!
Активен

Моето име е Любов.
syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #16 -: Август 07, 2014, 14:50:17 »

На мен този 9-ти месец ми се вижда цяла вечност  Lol Не, че ми тежи с нещо, но факта, че нищо не се случва и цялата неизвестност... нетърпеливо ми е  Cheesygrin А както вървят нещата спрях да го очаквам преди термин. И как не ми се стои в София, ходи ми се някъде, мъничко на планина, а мъжът не разрешава Lol 

Добре, че е мъжът, иначе точно като е тръгнало раждането сте щели да бъдете на планина  Cheesygrin

Такааа  Cheesygrin В събота плаанирано ходих на тонове, всичко си беше нормално и спокойно. След обяда се качихме с колата на Витоша, поразходихме се, не мисля, че съм се претоварвала особено, правихме любов  Lol На връщане усетих болки и контракции, беше неприятно по дупките с колата. Вечерта се опитах да засека интервалите на контракциите, стори ми се че са на през 10 минути, но понеже не бях сигурна кое какво е реших, че е рано да ходя към болницата. Към 11 си легнах, имах нужда да спя, мъжът се чудеше как така искам да спя толкова рано (предните седмици се въртех с часове преди да заспя вечер). Сякаш предусещах, че силите ще ми трябват за другия ден  Lol Към 5 сутринта станах до тоалетната, имаше кръв, запушалката, водите започнаха да текат. Малко преди 6 бяхме в болницата, с 4см разкритие. Приеха ме, подгорвиха ме и ме оставиха в предродилно. Едно друго момиче раждаше и вниманието беше за нея, после дойде дневната смяна. Имаше планирано секцио и всички бяха там, мен пак ме оставиха сама, казха ми да изчакам да свършат със секциото  Lol. Само ме питаха от време на време как съм. Единият лекар ми каза: "Спокойно, раждането е автоматизиран природен процес, и да не сме тук, ще си родиш."  Lol

Когато стигнаха да ми обърнат внимание вече контракциите бяха през 2 минути, продължителни и болезнени. Заведоха ме в родилната зала. Виеше ми се свят, повръщаше ми се, бях жадна. Разбира се, не ми даваха вода  Razz Обясниха ми как да дишам и как да напъвам. Трябваха ми няколко опита да схвана, но когато ми казаха, че на бебето до един момент му е комфортно и, ако не го правя както трябва, ще започне да страда, се мобилизирах колкото ми беше възможно. И взе че се получи, малката бебка излезе в 10.30ч. Сложиха я да я гушна, но аз толкова нямах сили, че ми беше трудно да се зарадвам. Последва един безкрайно неприятен преглед, шевове, сложиха ми лед на корема, замръзвах, треперех направо. Забраниха ми да ставам 2 часа, аз исках да противореча, но лекарят беше категоричен  Razz Отнесоха бебето и пуснаха мъжът ми да се видим. Беше хубваво да е до мен  Smile После ме настаниха в стаята с още 2 момичета, дадоха ми я чак на другия ден... Беше много трудно да не е до мен в началото... На втория ден щастието беше пълно  Smile Нямах успех с кърменето, нали зърната са ми мънички и тя не успяваше да засуче, пък и аз не бях сигурна дали имам нещо. На третия ден ми показаха какво да правя, препоръчаха ми силиконови зърна и с тях всичко е ОК. Другите момичета в стаята също проваха, защото вече си бяха разранили зърната, но при тях силиконовите накрайници не лепнаха както при мен, явно е много индивидуално.

Вече сме си в къщи, прекрасно е, без болничния затворнически режим. Аз само се чудех какво да направя, за да изляза навън, мъжът постоянно искаше да е при мен. Бях голяма нарушителка на правилата, вече акушерките се ми се ядосваха Lol 
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #17 -: Август 07, 2014, 15:00:23 »

Леле, че скоростно си родила. Май наистина ако имаше още някое планово секцио, можеше и сама да се оправиш  Lol
Аз не разбрах, как се казва малкото сияние? Не че ми пречи и така да си го наричам  Kiss
Звучиш спокойна и уверена, зарежи правилата и си гледай живота и детето както вътрешно го чувстваш, така е най-добре  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*
Публикации: 16530

A believer

« Отговор #18 -: Август 07, 2014, 15:06:05 »

сложиха ми лед на корема, замръзвах, треперех направо

Ти направо ме уби, за пръв път чувам, пясък бях чувала, че слагат, ама ЛЕД!!!??? Защо и в коя болница се случва тва.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #19 -: Август 07, 2014, 15:16:44 »

супер, мерси за разказа  Kiss

Най-ме впечатли сексът на Витоша в края на 9ти месец  Razz Ще прочета на мъжа ми  Lol

А колко часа общо беше всичко от идването в болницата до раждането?
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #20 -: Август 07, 2014, 15:23:08 »

И без упойка, браво, Сияна, герой си! Много ми е странно как така дават детето чак на другия ден ...

Корни - в 6 са били в болницата, в 10.30 се е появила госпожицата Smile
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #21 -: Август 07, 2014, 15:42:18 »

И без упойка, браво, Сияна, герой си! Много ми е странно как така дават детето чак на другия ден ...

Корни - в 6 са били в болницата, в 10.30 се е появила госпожицата Smile

уф да, пропуснала съм го това. Добре звучи Smile
До политика на болницата е, май в държавните така процедират, тя не каза коя болница е това?
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #22 -: Август 07, 2014, 22:43:54 »

сложиха ми лед на корема, замръзвах, треперех направо

Ти направо ме уби, за пръв път чувам, пясък бях чувала, че слагат, ама ЛЕД!!!??? Защо и в коя болница се случва тва.
Защо и аз попитах  Cheesygrin Казаха, че така трябва заради матката, не знам. В Света Анна раждах.

Аз не разбрах, как се казва малкото сияние? Не че ми пречи и така да си го наричам  Kiss
Няма да се сърдите, не ми се иска да публикувам точното име в интернет... На галено - Ина  Cheesygrin

Много ми е странно как така дават детето чак на другия ден ...
Трябваше уж същия ден да е при мен, но нещо им беше лоша организацията този ден. Аз питах няколко пъти, но явно не попитах точния човек... Иначе след това си беше по цял ден при мен.
« Последна редакция: Август 07, 2014, 22:56:06 от syanna » Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1659

« Отговор #23 -: Август 07, 2014, 23:04:43 »

Това с леда и една приятелка скоро ми го разказа, явно го практикуват. Иначе страхотен разказ. Много ви се радвам какви активни бременни сте - с разходките до последно.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #24 -: Август 09, 2014, 12:43:18 »

Странни практики има тази болница...

Но важното е, че ИНА  Wub е вече с мама и тати и е мъничко, щастливо, сучещо сияние!
Браво, Сияна, справила си се превъзходно!
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 18   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: