star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star Живот извън бебетата!
Страници: 1 2 3 ... 10 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Живот извън бебетата!  (Прочетена 34763 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 16521

A believer

« -: Май 10, 2014, 13:01:17 »

Айде сега да ви подразня малко бебе-любители... Lol

Като гледам колко е умряло форумчето, имам чувството, че скоро ще стане форум трета възраст. Плаша се. Добре де, нищо ли не се случва в тоя живот освен грижа за децата? Напълно сериозно питам, почвам да се страхувам, защото освен Феята, която периодично се хвали с фитнес заниманията си, и Галето, която я гледам, че дерзае на няколко фронта, имам чувството, че всички могат да мислят само за готвене и пюрета.

Моля ви, убедете ни нас, бездетните, че не е така, защото иначе отивам да си вържа тръбите.
Има ли живот след децата??? Confused
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8773

« Отговор #1 -: Май 10, 2014, 13:13:13 »

Хаха, каква тема, само като за работни съботи  Cheesygrin

Аз мога да кажа само за по време на бременност  Cheesygrin Определено има и друг живот. Даже като се събираме с приятели много малко се говори за бебето- повечето нямат и не знаят какво да питат или кажат, та сме си по старому с темите- апартаменти,покупки, майтапи, такива работи.

Обещавам специално за теб като ми дойде следващият порив на енергия, да не си мълча. Днес обаче ми е умряло и не мога, предишните дни кипях от оживление и не-бебешки проекти и планове. Ама ще ги разкажа като съм на съответната вълна.

Според мен тук се пише за бебета просто защото това обединява хората. Всеки си движи и в други направления, ама сега нито върви да ви обяснявам за репорта, над който работя, нито да ви спамя с инициативите за бездомни животни, с които се занимавам...повечето неща си остават част от "другия" ни живот, а във форумния се обсъждат наистина основно бебешки неща.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13217

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #2 -: Май 10, 2014, 13:16:27 »

Разбира се, че има! Който както си го направи. Аз напоследък все по-често хайманосвам без деца, лекции, на гости на колежки, градски отпуски  Lol Но все повече ми се затвърждава мнението, че не искам обратно на работа. Хич не ми се излиза от това спокойствие.  Rolling Eyes
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3 -: Май 10, 2014, 13:18:22 »

Е като има що никой не разказва. Лъжете нещо.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #4 -: Май 10, 2014, 13:19:04 »

Хихи, Ути, а помниш ли оная статия, дето ви пуснах в чата оня ден?  Cheesygrin Някои жени дотолкова се вглъбяват в идеята, че след децата живот йок, че вземат радикалното решение хич и да нямат такива, само и само да си правят каквото си искат, да се развиват кариерно и т.н. без да им виси нещо от цицата.  Lol Което пък е ужасно просто.  Razz Какво прозрение, нали, ама и двете крайности са ми еднакво отблъскващи  Lol
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #5 -: Май 10, 2014, 13:22:14 »

Защото рядко някой отговаря на писание. Все едно сам си говориш. Доста по-активно се развиваше бебешкия под форум, там поне се нищят проблеми и все някой отговаря я на въпрос, я да цвили доволно на някоя бременна/бебешка история  Lol
Много ми се искаше да разкажа какъв рожден ден изкарах, какви подаръци получих. Тогава съвсем щях да те убедя, че и след децата живота кипи, пък секса още повече  Lol
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #6 -: Май 10, 2014, 13:41:22 »

Що мрънкаш?  Cheesygrin
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #7 -: Май 10, 2014, 14:07:06 »

Защото рядко някой отговаря на писание. Все едно сам си говориш. Доста по-активно се развиваше бебешкия под форум, там поне се нищят проблеми и все някой отговаря я на въпрос, я да цвили доволно на някоя бременна/бебешка история  Lol
Много ми се искаше да разкажа какъв рожден ден изкарах, какви подаръци получих. Тогава съвсем щях да те убедя, че и след децата живота кипи, пък секса още повече  Lol
Пупи,разказвай - от кога чакам този разказ Cheesygrin
Децата не са цялата вселена за жените,които са родили - просто като при мен например,много трудно ми се получават личните неща,но вече виждам светлина и в този тунел Cheesygrin
Форумът направо умря вече и никой не се сеща да смени посоката нанякъде,та да не става въпрос само за памперси и детски сополи Lol
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #8 -: Май 10, 2014, 16:35:32 »

Много сте интересни, преместихте се в Скайп и Фб, а се цупите, че тук никой не пише. Не споделяте, щото никой не ви отговарял на постовете, ама и вие не отговаряте. Бебешкият раздел върви, защото има въпроси и се дават съвети, но съм сигурна, ама на 100%, че почти всичките пишат в бгмама и там обсъждат нещата много по-подробно. Въобще не мисля, че заради бебетата е всичко това, щото и преди имаше бебета, пък тука пушек се вдигаше във всичките раздели. Щеше да е супер темата да беше в насока защо замря форумът, а не пак да се скача против бебешкия раздел. А още по супер щеше да е, ако не съдехме за живота на хората по това кой в какъв фитнес се тагвал, чеквал и не знам си кво.

Не ме разбирайте погрешно, изобщо не се засягам, въпреки че без да искам отново станах повод за поредното изтрещяване по въпроса (понеже явно беше като реакция на постове в моята тема, макар че супер рядко пиша в темите на децата си). Напоследък съм на косъм да тръгна по улиците да раздавам презервативи, щото тоя живот извън бебетата още си го чакам. Ама, както и в случая, проблемът ми всъщност не е в децата, просто те се явяват последната капка на търпението ми.
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #9 -: Май 10, 2014, 16:37:14 »

Божеее! Аз от Великден насам така съм не-бебешко-детска, че косата да ти опада (тя и се опитва, де), ама и аз влизам да почета бебешките теми, че да ми се изчисти мозъкЪТ.  Razz
Споделям небе(а)бешки: ще си тегля ножа, до 25-ти, ако така продължава всичко. че и не само на мене си, щото съм егоцентрична и не обичам да страдам сама. Мъжовището утре има ЧРД, имам 2 часа да му купя нещо и съм безидейна, пък така да заслужава да го зарадвам... Закопал е и той в два проекта, от които може и да го видя другия месец за повече от час време. Писна ми от свекървището и я накълцах на салата. О и половинката й. Може ли, значи, на Гергьовден се бяхме събрали и най-важната тема за сватбата бе: на бутилките ДОМАШНА ракия и вино дали пък да не сложим етикети с физиономутричките на младоженците. Теглих им едни. След това се успокоих и обявих, че ще сложа мутрички - на щастливите сватове-производители.
По повода обявих и желан сватбен подарък - приемам пътешествия всякакви. Другото ще си го купя сама, благодаря.
Имам изпит другата седмица, супер тежък, смахнат преподавател, почти съм стигнала до половината от конспекта и по повода смятам да не се явя на първата дата.
Което пък значи, че не мога да си взема котето, че то е в Русе понастоящем и ми е тегаво, щото си го искам. Оф, и за него се каня седмица вече да си доставя густото да отида да напазаря и все не ми остава време.

Тъй, Ут. Наоплаквах се, ама сякаш по-добре ми става, като измяукам колко са пораснали бебетата и коремите  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #10 -: Май 10, 2014, 17:06:21 »

Лори, първо изобщо не беше заради теб темата ми, изобщо не знам даже какво си писала напоследък, и второ: защо пък трябва да е в насока защо замря форумът? За мен това не е странно след като всички се вълнуват единствено и само от бебета, памперси, захранване и от време на време колко пари да се вземат от държавата след появата на бебето. Или поне ако се вълнуват от друго аз няма откъде да знам, гледам само какво се споделя тук и евентуално във Фб. И не е против бебетата, не е дори против бебешките теми, просто се чудя наистина ли никой нищо друго не прави? Просто всички са/сме влезли в коловози работа, (бебета,) вкъщи, егати мизерния живот.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #11 -: Май 10, 2014, 18:50:49 »

На мен бебетата са ми интересна тема от доста време (преди да забременея), но само в определени аспекти, а сега ще трябва във всички. Ама не се чувствам виновна като пиша или нещо подобно. Аз и в сватбената си тема много пишех, изобщо до човек си е, не до тематика. В тази връзка- Ут, просто споделяй това, което те вълнува по-редовно. Не е нужно да са бебета, каквото ти е на дневен ред. Ама като и ти си една от мълчащите наистина не върви да критикуваш. И все си мисля, че по-добре бебета от никакви теми- а ако спрат бебешките, май наистина форумът ще умре.

Струва ми се съвсем нормално както едно време на преден план са били сексът и драмите с връзките, така сега да е семейството и децата. Това показва, че се развиваме, а не тъпчем на едно място и може да се приеме положително.

Така че по-скоро според мен трябва мамите да се скарат на не-мамите- защо не пишете нищо по другите раздели, а? (аз не знам в коя категория се имам). Вярно, че мамите пишат предимно в един аспект, ама другите като не пишат в ни един, да не е по-добре  Razz
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #12 -: Май 10, 2014, 18:51:38 »

За "егати мизерния живот" няма да споря, защото си го повтарям всеки ден, по цял ден. Но съм сигурна, че съм изключение и че неактивността във форума не означава неактивност в реалния живот. Може пък вече всички да си разказват интересните неща в скайп, де да знам. А и след като във ФБ се дава пълен отчет къде ходим, какво ядем, какви книги четем, каква пакост е направило детето, хората явно не виждат смисъл да го повтарят и тук.
Активен

alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #13 -: Май 10, 2014, 19:33:19 »

В Бг-мама имам регистрация, там обаче не следя нито една тема, не бях в никакви отчетни теми, нито по време, нито след раждането. Във фейсбук все по-рядко пиша. Както и тук. Истината е, че просто нямам време. "Реалният" ми живот е достатъчно претоварен и запълнен, понякога захващам някоя тема тук, обаче все не мога да я довърша. И не виждам смисъл да пиша, след като не следя толкова нещата. Това обаче не означава, че не си отварям форума всеки ден и не си го следя. А и много са ми помагали съветите тук. И си признавам, че го използвам повече заради мамите тук и бебешките съвети. Не споделям някакви неща за живота ми, защото просто има с други хора, с които си говоря, и после ми идва някак странно да пиша и тук. Не че се притеснявам. Та така, не мисля, че причината за това какво се случва е бебешкия раздел. Моята причина е, че просто нямам време, почти по цял ден сме навън или нанякъде или върща в къщи нещо или с бебо... А и понякога откровено ме мързи, когато все пак ми се отвори пролука да си почета нещо на компа.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #14 -: Май 10, 2014, 22:20:58 »

Корни, няма как да си пишем тук, след като човек като сподели нещо се оказва, че си пише само той...тъпо е. Просто като цяло замря.

Лори, стискам палци да се оправи тоя кофти период.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #15 -: Май 10, 2014, 23:34:42 »

То и да се оправи, кой знае какво пак ще си потроша или нещо друго ще стане  Lol Заклевам се, сигурно над 30 човека вече ме посъветваха да се обърна към поп, шаман или нещо такова  Big grin И като прибавим и един мега работохоличен мъж, който въобще не се прибира и няма нито един свободен ден, почва съвсем да ме избива на (само)агресия.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #16 -: Май 11, 2014, 06:05:03 »

Аз съм в някаква супер критична душевна дупка и се отдавам на бачкане, с което даже и не смогвам, щото като ми е свито под лъжичката не съм достатъчно продуктивна бездруго.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #17 -: Май 11, 2014, 07:51:56 »

Ути, добре, че раздруса страниците да изтупаме праха  Cheesygrin
Имам нужда от помощ и надъхване и шамари - тази седмица трябва спешно да напусна работа, а не ми стиска Razz
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #18 -: Май 11, 2014, 08:47:03 »

Лор, честно казано не знам как се оправяш - с две бебета и с една ръка... И някаква черна серия. Аз определено бих се депресирала, не че ти го пожелавам или че нещо ще се оправи след това. Като знам на мен колко малко ми трябва. Чест ти прави.
Лъвче, защо ще напускаш?
Активен

Ivena
Newbie
*
Публикации: 650

« Отговор #19 -: Май 11, 2014, 09:33:56 »

Животът, извън бебетата, не е особено приятен.  Big grin
Живея сама, грижа се за себе си сама, пълна кукувщина, само три котки ми липсват и следващите 40 години от живота ми са ясни. Но поне имам време за себе си - булшит.
Местят ме в друг офис, ще работя само с мъже, 2 дни седмично, останалите три - в стария. Идеята като цяло не ме радва, но се опитвам да се настроя оптимистично, че ще трупам реален опит в развиваща се компания. Но пак - не съм ОК със ситуацията.
Записах се да уча италиански - пак опитвам се да гледам оптимистично.
Мислех, че най-трудното нещо е да вземеш решение да се разделиш с даден човек, не, оказва се, че по-трудното идва след това, да продължиш да мислиш по същия начин. Ако пък даденият човек е най-противоречивата личност на света и има връзка с 20-годишна, е още по-трудно. Тук оптимизмът ми съвсем се губи. Като цяло, толкова съм разочарована по темата, че ако още година продължа да живея сама, наистина ще си взема котки!
Трябва да си завършва магистратурата. Аз и финанси - никакви допирни точки. Ама ТРЯБВА!
След малко отивам да си разчиствам балкончето на 13 етаж, на което мисля да разсаждам мушкато :Д
Стига толкоз оптимистични разкази.
Според мен липсата на възможност за регистрация на нови потребители е основният проблем на форума, който успял да се регистрира преди време, успял.
Черпя ви с една снимка от 13-етаж, за да ви покажа, че нещата все пак не са толкова лоши, имам си прекрасно синьо небе Smile
http://prikachi.com/images/687/7317687w.jpg
Активен
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #20 -: Май 11, 2014, 10:06:05 »

Ех, много ми е криво като ви чета, дано всичко да е някаква сезонна дупка и всичко да се нареди по-скоро.
Ивена, важното е, че не те напуска духът на оптимизма малко или повече.  Cheesygrin Мене ако питаш, направо си взимай котки, така или иначе няма да влошат положението, а пък са такава добра компания.  Cheesygrin И за магистратурата ти съчувствам, и аз от две години я "пиша" моята дипломна, смених три теми, и в момента съм на етап, че имам бегла идея горе-долу какво трябва да пише, и 3-4 книги, които трябва да прочета, когато ги открия, хаха, оттам насетне пълна мъгла.  Lol Ама пък и мен небето толкова много ме радва днес, само ме е яд, че цял ден ще сме затворени в театралния салон да репетираме и никъде не можем да мръднем, а след тези отвратителни почивни дни така имам нужда, всичките ни планове се провалиха  Cry
Не, че това беше по темата, де, ама реших да се включа с коментар и аз. Че моя живот извън бебета не мога да го коментирам толкова активно в тази тема, щото нямам бебета.  Lol Продължавам да не съм на тази вълна, макар че имам проблясъци, в които мисля как ще си реорганизирам кабинета в детска стая и къде какво ще има, хаха, и бебешките имена. И това, че с мъж ми веднъж коментирахме готини (не бебешки) имена и той каза, че харесва едно име, което не е много често срещано, и то се оказа точно моето любимо, та реших, че е знак от съдбата.  Lol Но дотам с бебешките тематики, на дневен ред е сватбената такава. Разчитам много силно, че до края на тази година ще се преместя четири (докато ги пресметна  Lol) раздела по-нагоре, ама кой знае, дано да съм права  Razz
« Последна редакция: Май 11, 2014, 10:09:35 от Catherine » Активен

foreveryours
Newbie
*
Публикации: 509

« Отговор #21 -: Май 11, 2014, 10:24:07 »

И аз от зяпачите само... всеки ден по 3 пъти на ден чета нещо във форума, но до писане така и не стигам.
А за живота извън бебетата (които нямам  Cheesygrin) мога да кажа, че тотално липсва. Аз съм в тотална черна дупка. Всичко ме дразни, от нищо не съм доволна, непрекъснато съм в размисли за какво ли не, сега единственото, което изпадна като работа е неплатен стаж, така че пак ще си работя за без пари. Чувствам, че нищо не ми се случва в живота.... това еднообразие започва да ме съсипва просто. Започвам да се чувствам стара (не ме убивайте)  Cheesygrin .. ама това сигурно е пред-рожден-ден депресия  Lol  А за мислите за бебета съм на приливи и отливи.. един път ме разтапят и ми се иска, а след 2 дни не мога да ги гледам ( пак не ме убивайте  Cheesygrin) така, че явно определено не ми е до това.
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #22 -: Май 11, 2014, 11:35:28 »

Стана ми пак мъчно за черните ви моменти, смело напред, концентрирайте се какво имате и колко е хубаво!  Clover

Тази тема стана като новогодишна, много хубаво, и аз се отчитам:
От почти месец съм полубезработна, тоест най-накрая реално напуснах (смелост, Лъвче). Засега шефът ме осигурява, за да мога да тегля кредит, а пък аз пиша мейли и отговарям на телефонни обаждания по стари обекти, но не ходя в офиса, прехвърлям си проектите на хората там и координирам някои неща, финално, де. Изобщо не съжалявам за решението си, беше ме обхванала злоба и невротизъм за всяко неща там, по-силно от всякога, не може така. Не ми даде обещания бонус, нито обещаните проекти и аз казах баста финално.
По цял ден кръстосвам Сф и се опитвам да взема решение къде ще живея, което е адски сложно тук. Засега не се усещам безработна, щото покрай това и банките си е екшън.
Иначе си е страшно цялото приключение и рисково, но пък от 2-3 месеца не съм мислила, че съм бездетна, сингъл и почти 30 годишна жена, моят живот извън бебетата се развива.
Известно време нямах и минутка за форума, може би от НГ насам, та честито на всички бременни, които още не са родили! Lol
Казах си всичко, амин! Cheesygrin
« Последна редакция: Май 11, 2014, 11:43:31 от Fata morgana » Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #23 -: Май 11, 2014, 13:02:45 »

но пък от 2-3 месеца не съм мислила, че съм бездетна, сингъл и почти 30 годишна жена, моят живот извън бебетата се развива.
Kiss Kiss Clover
Ей това да се чува от теб. И от Ивена.
Иначе и аз се присъединявам в групата на живеещите сами, почти на 30 и с живот извън бебетата (освен когато заради въпросните бебета някой ми връзва поредна тенекия). И за котка мислих дали да не си взема, ама то изкукването е заради една мишка, която утрепах, но още ме е страх  Huh

Ивена, да ни покажеш после китките. Моите орхидеи умряха и сега имам една мъничка и два кактуса само  Sad
Фата, а ти защо се отказа от апаратамента в младост. И избрала ли си банки?

Иначе мрънкането против форума ще го подмина. Като не пишете, а само мрънкате веднъж кой ви чете, после кой не ви чете, кой не ви обърнал внимание или кой ви обърнал внимание, но ви обидил, няма да стане. Няма да стане и с приказки, че не било като в скайп. Аз например имам какво да разкажа, но предвид, че липсват разказите ми и за стария мъж, и за двете години сама, и за новата ми любов, и за новия ми дом, и за много други малки неща, мисля, че няма нужда от повече обяснения.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15133

« Отговор #24 -: Май 11, 2014, 14:20:26 »

Много хубаво Smile Аз не знам защо спрях да пиша, може би, защото съвпадна периода, когато на работа нямах време да пиша и само четях набързо с този, е който тук всичко умря и почна да се пише за бебета, които, съжалявам, ама рядко ме интересуват вече.

Аз съм доволна от живота си, тази година ми е страхотна, случват се хубави работи, не съм се хвалила най-вече, защото изгубих навика форумът да ми е отдушник. Имаме служебна кола, пътуваме много. Аз излизам всяка седмица вече задължително в близкото рок клубче, почти редовно с колеги на по бира, със семейството да хапнем навън. Нямам странични занимания кой знае какви, но както винаги съм си контактна, поддържам връзка с интересни хора, бъбрим си, излизам си. Приятелите ми изпозаминаха и намаляха драстично, но така или иначе основно поддържам връзка само с един. Понякога дори ми е гузно, че се чувствам като изтървана тийнейджърка и искам от всичко и по много - и да изляза, и да се видя с  някой.

С Краси мръдвахме с децата самостоятелно да караме на Пампорово, постоянно правим планове къде да ходим и какво да правим. Всичко това е породено, че имаме и финансовота възможност сега де, няма какво да се лъжем. Но като не беше така, просто готвих повече вкъщи и събирах народа у нас. Дори като няма кой да гледа децата, се мъкнем с тях и според мен всичко е повече въпрос на желание, от колкото на възможност да живееш отвъд бебешкото.

Искам тук отновно да повдигна въпроса с достъпът до форума, Анн беше предложила мъжът й да помогне за скриптове ли какво беше, пак ли всичко потъна в небитието? Нека да влизат нови хора, за да не умре всичко в това хубаво място.

Ето, с Лъвчето почти не сме се виждали скоро, друго си е за близките си от тук като имаш постоянно информация какво се случва с тях. Дано разкаже в подробности какво се случва.
Фата също ме изуми, че е напуснала Smile

Липсвахте ми Smile Обичам си децата и смело мога да кажа, че напоследък съм в много щастлив период с тях и много ме радват и ощастливяват, но не ми се обсъжда само това и силно не ми се слушат всякакви бебешки истории (изключвам на наистина близки хора, естествено).
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #25 -: Май 11, 2014, 15:02:44 »

Ееее много готино така! Добре, че ви размърдах малко Smile))

Хриси, разкажи де, що пък да не разкажеш егати, теб специално много обичам да те чета. Иначе и аз да имаше с какво да се хваля, щях, ама при мен нищо ново - работя по два нови проекта в моята фирма и най-накрая се чувствам ценен кадър, то било много готино, надявам се и на повишение, ама още не се знае. Друго - нищо интересно, и на други неща се надявам, време ми е вече Cheesygrin
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #26 -: Май 11, 2014, 15:47:23 »

Направо се разревах, докато четох поста на Бизар. Откачам от това, че съм сама и затворена в къщи. Хайде, сега ръката ми се пооправи и вече мога сама да извеждам бебето, но за семейни моменти и ходене някъде и дума не може да става. Мъжът ми се прибира към 8 вечерта, вечеряме, слагаме децата да спят и пак заминава. Абсолютно всеки ден, независимо от празници и уикенди. За последната половин година е спал точно 3 пъти в къщи - първата вечер като се нанесохме (тогава го накарах насила да остане, като го заплаших, че иначе ще отида да спя в стария апартамент), вечерта след изписването на бебето и като се върнахме от спешното като си счупих ръката. Това е. Онзи ден ме питаха какво съм правила през тия почивни дни, дето се събраха - отговорът беше: гледах ветроходите от терасата, слушах концерт на Сигнал от терасата, гледах регатата от терасата и за разнообразие слушах военния парад от другата тераса. И по цял ден съм или депресирана, или бясна, кроя планове за някакъв друг живот, вечер като се прибере мъжът ми, всичко ми минава, защото тези 3 часа са много хубави, и на другия ден пак така. Не смея и на него да му мрънкам, защото и той изнемогва - буквално му крещят инвеститори от две чужди държави, плюс ръководи един строеж (който, за щастие, е на нашата улица) и все ми казва "да не мислиш, че искам да е така". И аааааа, пълен ужас!

Ей, на, Ути, нали искаш споделяне  Razz
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #27 -: Май 11, 2014, 15:53:14 »

Биз, скоро ще се виждаме, новият офис е на центъра до ритуална зала. И Лора ще ми е под ръка, усещам го Cheesygrin
Трябва да напусна, защото преди месец първо си намерих една позиция по специалността, бях одобрена и доволна, макар и с малки резерви. Буквално на следващия ден бившата ми шефка ми предложи работа в централния и офис и макар че първоначално отказах, защото бях поела ангажимент вече, премислих нещата, удариха ми няколко шамара, писах списъци с плюсове и минуси и бързо се преориентирах  Cheesygrin
И сега трябва да напусна, свито ми е под лъжичката, най-късно средата на юни трябва да съм на новата позиция, т.е. до петък трябва да си пусна предизвестието, а на работа е много деликатно положението и все не намирам удобен момент. Дори едната ми колежка констатира, че се влача като увяхнала петуния и супер тъпо и смотолевих, че търся начин да напусна, и много съжалих, защото сега постоянно ме изнудва за информация, а аз исках първо на шефката да кажа.
Не съм напускала от 7 години! Не ми стиска, а вече ножът е опрял в кокъла. Представям си ако трябва да правя секс с чужд мъж какъв зор ще е  Razz

Лори, до месец се заемам лично с извеждането ти в обедните си почивки.  Give flowers
И освен това ходихме заедно на делфинариум!! Ти, дето умееш винаги да извличаш позитивното от всяка смотана ситация, как можа да забравиш Бимбо? Neutral
« Последна редакция: Май 11, 2014, 15:57:21 от lioness » Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #28 -: Май 11, 2014, 16:03:47 »

Лори, не знам как издържаш, това не е здравословно нито за теб, нито за мъжа ти, казвам го с най-добри чувства, защото знам какво е с работохолик, въпреки че моят е на светлинни години от твоя. Няма ли начин да намали проектите тоз твоя мъж, то това не е семейство егати, кога се виждате, кога говорите, кога правите секс, ти си като самотна майка, не знам просто. Има ли някакъв "срок", в който се очаква нещата да са така, някакъв краен момент, до който да стискаш зъби или просто работата си му е все така, защото ако е така по принцип, просто не знам...Ужас...аз не бих издържала. Гушкам те силно!!! И бтв как така не спи у вас, къде спи?! Confused

Лиони, абе какво стана, имам спомен, че мъж ти щеше да става моряк?
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #29 -: Май 11, 2014, 16:15:40 »

Ами какво да става - приравни трети курс този семестър, в момента кара производствена практика три месеца (за щастие се уреди тук в града), плановете са да не заминава преди 2015, като аз се надявам да устискаме дори до 2016, но той вече и заявление за моряшки паспорт си е пуснал, обиколи няколко фирми, набелязал си е стажантски програми, та не знам до кога ще го удържим тук.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #30 -: Май 11, 2014, 16:19:55 »

Не спи. Живее на кафета, цигари и редбул. Най-много да задреме на стола си.

Лъвче, аз вече по цял ден ще съм си навън, но щом ще си наблизо - супер, ще се виждаме тричките като доброто старо време  Big grin
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15133

« Отговор #31 -: Май 11, 2014, 16:21:48 »

Лори Kiss Съжалявам, най-малкото съм искала така да прозвуча или да депресирам някой. Когато казах, че е до желание, винаги имам предвид общия случай. Просто имам много приятели с деца, които мрънкат, че всичкият им живот е вкъщи-работа-вкъщи и че нищо не правят, а не правят нищо по въпроса, просто мрънкат и то от онова мрънкане, което е тип "имам деца и затова животът ми е толкова скучен". Или както наскоро едната ми колежка нещо вметна за детето си и колко е трудно да праввиш еди какво си с дете, и аз й викам "да, разбирам". Тя с насмешка ми отговори - е, откъде ще знаеш, знаеш ли с дете колко се променя живота. И като й казах, че имам 2 и се облещи.
Или за друга колежка, която много забавно, когато излизаме екипа на бира и тя не идва, защото има дете. Чийзъс. Винаги оправдания колко е труден. Колко трябва да е трудно едно дете, че да не можеш да го оставиш на баща му за 2 часа вечер и да се разтовариш. Но хората просто не искат да си признаят, че не им се излиза, че са домошари или каквото и да е, не - те трябва да са наказани за това, че имат деца и да ги съжаляваш.

Но твоят случай, Лори, не е такъв, много добре го знаеш. И все пак всеки път като ви видя сте щастливи и хармонични, хващала съм ви по разходки през деня, макар и откраднат момент, пак е време, прекарано заедно в щастие и спокойствие. Още повече, че аз говоря сега така, защото ходя и на работа, съвсем различен ти е дори мирогледа и настройката, когато си сама по цял ден и ти е трудно, особено пък осакатена.

Иначе за домашните ви тегавини няма какъв съвет да ти дам, нито си струва да връща работа, нито си струва да си съсипва здравето, заради работа, разбирам защо не ти се мрънка пред него, но и че ти е супер тегаво и няма на кой да се оплачеш.

Оф, аз просто съм голяма късметлийка, че докато си отгледам децата и имаше винаги кой да ми обръща внимание и да ме разсейва и да си прекарва времето с мен, докато мъжът ми е на работа. А брат ти, докато е тук не се ли виждате често, не идва ли у вас, не за помощ, колкото за компания?
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #32 -: Май 11, 2014, 16:44:22 »

С брат ми често се виждаме, ходим по разходки, милият отново постоянно среща негови познати да му честитят бебето, и с Дани беше така  Lol Не, аз имам с кого да излизам, приятели много, пък и сега нови бебета има в компанията, та има и с кого да се разхождам в Морската. По-скоро сега беше супер тегаво, защото не можех да мръдна с тая ръка, но вече мина. А с мъжа верно си крада разни минутки. Добре поне, че офисът е в същия блок, та като излизам, пием по едно кафе или нещо такова, ходим да взимаме Дани от яслата...
Активен

foreveryours
Newbie
*

« Отговор #33 -: Май 11, 2014, 22:19:13 »

Леле това с невиждането и на мен ми се струва много кофти  Unsure  Моят като е втора смяна и се прибира след 23ч. и ми става лошо.
Иначе определено иначе съм си домошар човек и изобщо не ме е срам да си призная. Много често просто предпочитам да съм си вкъщи, толкова ми е приятно и хубаво и мое... А и определено предпочитам компанията на мъжа ми, но имам напредък.. от известно време си поднових излизанията с приятели, или си правя женска сбирка в нас  Smile така че когато той е втора смяна изобщо не скучая. Преди не можех да си представя той да е на работа, а аз навън, понеже няма как да си пишем в скайп  Lol и излизах веднъж на 3-4 месеца, НО !! сега ми е много по- свободно на душата, излизам си без притеснения, че ще го изпусна  за 5 минути хахахах какъв напредък за 5 години  Lol
Активен

una hada
Newbie
*
Публикации: 5290

« Отговор #34 -: Май 11, 2014, 22:29:55 »

Направо се разревах, докато четох поста на Бизар. Откачам от това, че съм сама и затворена в къщи. Хайде, сега ръката ми се пооправи и вече мога сама да извеждам бебето, но за семейни моменти и ходене някъде и дума не може да става. Мъжът ми се прибира към 8 вечерта, вечеряме, слагаме децата да спят и пак заминава. Абсолютно всеки ден, независимо от празници и уикенди. За последната половин година е спал точно 3 пъти в къщи - първата вечер като се нанесохме (тогава го накарах насила да остане, като го заплаших, че иначе ще отида да спя в стария апартамент), вечерта след изписването на бебето и като се върнахме от спешното като си счупих ръката. Това е. Онзи ден ме питаха какво съм правила през тия почивни дни, дето се събраха - отговорът беше: гледах ветроходите от терасата, слушах концерт на Сигнал от терасата, гледах регатата от терасата и за разнообразие слушах военния парад от другата тераса. И по цял ден съм или депресирана, или бясна, кроя планове за някакъв друг живот, вечер като се прибере мъжът ми, всичко ми минава, защото тези 3 часа са много хубави, и на другия ден пак така. Не смея и на него да му мрънкам, защото и той изнемогва - буквално му крещят инвеститори от две чужди държави, плюс ръководи един строеж (който, за щастие, е на нашата улица) и все ми казва "да не мислиш, че искам да е така". И аааааа, пълен ужас!

Ей, на, Ути, нали искаш споделяне  Razz

Уф, Лори, как те разбирам...
При мен разликата е, че мъжът ми работи от нас, което не знам дали е по-добре, понеже трябва денонощно (докато той работи) да се пази тишина. Ако изпусна Мики в хола при него за малко и веднага чувам "ще се погрижиш ли все пак за детето, трябва да работя". И как точно да обясня на дете на тая възраст, че не може да влиза в хола, не може да вика и да тича из нас, защото тати работи.
Като капак, докато бях бременна, мъжът ми получи много тежка дископатична криза, в резултат на която не можеше да се движи няколко месеца, в буквалния смисъл и аз го гледах като бебе, т.е. гледах две бебета. Сега много ме е страх тази криза да не се повтори и да не се наложи операция и поради тая причина отново гледам две деца, с разликата, че сега може да се изкъпе и облече сам. НО вече започна да излиза.
А и на мен като на Лори ми липсва пътуването, срещите и прочие. Не че не излизам с приятелки, ама друго е да отидеш някъде с мъжа си.
Иначе, търся си занимания, различни от смяната на памперси, наскоро защитих едната си магистратура, сега, живот и здраве ще защитя втората, която всъщност е първа, но отлагам защитата от 2007 г.
И новата страст, която имам-шиенето Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #35 -: Май 12, 2014, 08:48:01 »

Между другото и аз съм изпаднала в някаква дупка, като сте почнали да си кажа - животът ми е само работа, вкъщи, работа, вкъщи, като дори вкъщи не мога да си почина, имам вече сърцебиене, вдигам и кръвно от стреса в офиса (който предимно сама си причинявам), почти не мога да си взема отпуска (мъж ми също), сега си бях 10 дена вкъщи и пак не се чувствам отпочинала, не знам просто. Егати живота.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #36 -: Май 12, 2014, 09:45:51 »

Ех, че готина тема става, да живее Ути  Cheesygrin

Много ми хареса постът на Бизар, и аз така си представям живота по някое време, в общи линии се надявам да мога (почти) всичко да правя с дете/деца, а не само да мрънкам как не може.
Лъв, много забавно това как ще спиш с чужд мъж, ако се наложи, и аз съм си го мислила  Lol И за работата много добре те разбирам, аз още нямам 3 години тук, но някак изобщо не се виждам да напусна скоро и като нищо ще чукна 7 и после съвсем няма да мога да напусна  Cheesygrin

Лор, много ми е криво, ама не знам какво да кажа...И моят мъж е имал такива периоди и беше пълен ад, добре, че минаха по-бързо, а и винаги сме имали уикендите поне. Твоето не искам изобщо да си го представям :( Дано се намери начин, не знам, аз на твое място бих изръмжала много по-рано и бих го тормозила с любимото ми "има ли желание, има и начин" (да намали, откаже, смени темпото), но ти си знаеш.

Ути, теб те пропуснах, ама наистина сама си причиняваш стреса. Ползвайте по-пълноценно уикендите, пътувайте повече, намери пак ентусиазъм в ездата- има безброй начини да си намериш хармония, реално в момента нямате сериозни проблеми, така че стягай се  Razz

Форевър, ти колко интензивно търси работа? Не мога да повярвам, че за усмихната интелигентна студентка последни курсове има само неплатено...Само да вметна, че за мен "сериозно" да търсиш е да прегледаш поне 50тина обяви на ден и да пуснеш поне на 5 (на ДЕН). За София де. Така че може би трябва да засилиш темпото, ще ти се отрази добре например една админситративна работа в интересна компания- като те знам как ще се ентусиазираш  Stuart

Аз тръгнах за себе си да пиша, ама ми стана мило да прочета по нещо за всеки от вас...след малко ще се включа с пост за своя живот в последните месеци. Може да си направим традиция с подобна тема на всеки 2-3 месеца  Cheesygrin
« Последна редакция: Май 12, 2014, 09:58:47 от Korneliq » Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4122

« Отговор #37 -: Май 12, 2014, 11:25:09 »

като сме тръгнали на тема работа да се оплача и аз - всички ме питаха как сме се навили на второ, като първото е още малко - еми как, бабите помагат.. аз ако ви кажа, че още на 13ти сутринта след като се роди Дея работих от болницата на компа..и не съм спирала, офиса ни е под апартамента и се качвах под час, когато се е налагало да я кърмя.. а сега от както съм бременна пак това дете толкова рядко е при нас, че не иска да ходи никъде като ни види.. татко й работи по нови проекти от февруари, аз застъпвам по цял ден в офиса, даже ни се е случвало да я оставяме събота и неделя при бабите, че да ходим да вършим нещо.. хем се радвам, че има работа, хем ми е ужасно тегаво.. детето да е оправено, кучето да е нахранено, в нас да е подредено, да има сготвено и мъжо да е отпочинал.. луда работа, ама като има кой да помага се върши.. мъжо сега е сърдит, че детето си спяло в кошарата, а не при него... толкова ми липсва време да сме си всички, че не е истина.. да минава това лято и да си починем :( ей вчера мъжо се прибра в 7 и 30, хапна и умря.. аз пооправих, сложих малката да спи, свърших още работа и умрях.. а дребосъчка реши да ни събуди в 6:30 ...сега пак е при баба си, че мама требе да работи.
честно вчера за първи път се замислих как ще го правим всичко, ако и другата година преди летния сезон е такъв ужас........
оплак!
Лор, възхищавам ти се, честно и в същото време ми е много мъчно, че и при вас е лудница и мъжа ти е прекалено зает :(
Лъвче, напускай смело - все пак трябва да мислиш за себе си, не за другите!
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #38 -: Май 12, 2014, 12:05:20 »

Корни, не става с ръмжене, наистина няма друг вариант за момента, освен да изостави всичко и да се прецака яко. 24 часа в денонощието не му стигат, дори изостава на няколко фронта.
Снощи пак си поговорихме за това. От време на време имам нужда да чувам и неговата гледна точка - че много добре осъзнава какво е положението, че също се чувства ужасно и не му се иска да живее така нечовешки. Та сега ми е малко по-леко, а и се благодаря на всички богове, че успяхме да намерим хубава квартира толкова близо до офиса, защото ако бяхме някъде далеч, тогава вече щеше да е страшно.

Кате, лудница и при вас, никак не ви е лесно..  Unsure
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #39 -: Май 12, 2014, 12:14:45 »

Лори при повечето хора е така :/ стискаме зъби и продължаваме...
аз те разбирам, защото и моя мъж е на поне 50 различни фронта, макар, че поне вечер се прибира да спи в нас..
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #40 -: Май 12, 2014, 12:34:15 »

Сега да си кажа и аз за моя живот извън бебета  Cheesygrin

Малко в по-положителен стил ще бъде моето, не, че моето ежедневие е супер весело и разнообразно, напротив. Но напоследък много се радвам на малките неща и се чувствам добре, независимо дали дерзая на 10 фронта или домакинствам вкъщи.

В работата при мен нищо ново  и интересно, освен, че скоро трябва да имам заместник и да предавам. И че май се уредих на едно двудневно обучение, дано да стане, много ми е интересна тематиката, а и само мрънках, че от повече от година не съм ходила на нищо за проф.развитие.

Може да звучи незначително, ама съм много ентусиазирана от това, че имам вече натрупани над 10 книги, които чакат прочитане. И повечето не са трилъри, а по-стойностни, например една за античните цивилизации. От другия месец се надявам да имам време и да чета много.

Имам и идея да се явя на един много труден изпит по немски (С2), но не знам дали ще успея, трябва да видя как са датите и колко време ще имам за подготовка.

И отделно много се радвам на пролетта и хубавото време. Изкарахме много релаксиращи почивни дни в началото на месеца, малко планина и малко море (уви без къпане),  много кучета и много приятели и игри (зарибили сме се по настолни игри и се събираме редовно вече, много е яко и май може да ми остане социален живот и след бебето  Cheesygrin ). Вчера пък за пореден път преоткрихме София- цял ден бяхме по паркове и из центъра, хванахме 3 събития- взехме си книжки срещу пластмаса, брошури от "Зелени дни" в Борисовата и слушахме малко концерт пред Ал. Невски. А, и посетихме гробницата под "Св София", заслужава си, абе готино е да си турист в София  Cheesygrin

Активен

foreveryours
Newbie
*

« Отговор #41 -: Май 12, 2014, 14:05:35 »

Днеска ми мина срещата, всички бяха уникално мили, много приятни хора. Има най- много 10 човека в офиса, заведоха ме при директора (много готина руса мадама) всички едни младички и добронамерени. Направо се изумих, че бяха си направили труда да ми разглеждат cv-то толкова подробно и без да го държат пред тях ме питаха някви неща  Blink за пръв път ми се случва на интервю да знаят коя съм  Lol и малко се насметох и притесних, всякакви въпроси ми изкочиха от главата и те ми викат "Спокойно, ние още от CV-то сме си те харесали, сега просто да се видим"  Cheesygrin аз така като се държи някой мило и ставам неадекватна. Та от началото на другия месец започвам. Голям ентусиазъм имам, вече не мога да си представя да седя без работа. Дано да излезе нещо добро от това  Smile

Корни, аз малко капризно подхождам затова.. Искам да си ми е по специалността, не искам да забивам с години по магазините и сега като има възможност да задържа започването на каквато и да е работа..  А за повечето администрации искат завършено образование  Rolling Eyes
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #42 -: Май 12, 2014, 14:27:21 »

Хайде и аз нещо положително, което обмислям от известно време и днес вече реших.
Предложиха ми да правя докторантура и днес реших да приема
Активен

Mina
Newbie
*
Публикации: 9369

« Отговор #43 -: Май 12, 2014, 14:35:18 »

Ей , много се радвам на тая тема от няколко дни. Не, че пиша, де , но ми е кеф да видя, някой да говори за живота си извън децата.  Cheesygrin
И какви промени са настъпили, много хубави- особено Фата много ме изненада.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #44 -: Май 12, 2014, 15:11:32 »

Аз много съм се отчаяла с това, че животът е работа, работа, работа, ма като гледам и при вас е така, че даже сте се и примирили. Няма да се примиряяяя :-DDD
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #45 -: Май 12, 2014, 15:21:52 »

О, Ути, не можеш да се примириш. Аз не съм се примирила. По някога откачам, ама като се осъзная и се взимам в ръце. Ето, в резултат на твоята тема, се реших за докторантурата.
То, всъщност, до едно време е приятно, работа, вкъщи и пак същото, ама като писне или се осъзнаеш и започваш да се бунтуваш...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #46 -: Май 12, 2014, 15:37:46 »

Аз много съм се отчаяла с това, че животът е работа, работа, работа, ма като гледам и при вас е така, че даже сте се и примирили. Няма да се примиряяяя :-DDD

е къде го видя това, при мен от 30 реда пост имаше 3 за работа.  При Биз също.Хубаво е да си я върши човек с ентусиазъм, но в рамките на нормалното, без да се мисли и остава прекалено извънредно. Че да има време за "истинския" живот...

не знам, ние с мъжа ми сме повредени нещо,в моето семейство всички са работохолици, а за нас истинското е да сме някъде сред природата, дървета, книжки, кучета, бирички и любов...Работата никога не е била на преден план някак си.
Активен

juliet
Newbie
*
Публикации: 1659

« Отговор #47 -: Май 12, 2014, 16:03:44 »

Ути, като намериш отговора или по-скоро формулата как живота не е само работа и от време на време вкъщи, сподели, че и аз съм заинтересована да изляза от тази фаза  Cheesygrin
Иначе като сме тръгнали да споделяме, айде и аз да си кажа. Освен работа, работа, работа нали както вече се разбрахме, че май е масово, взеха, че ми повишиха и заплатата та поне малко да се чувствам по-добре.
Отделно юни месец сме една седмица в Гърция и го чакам с огромно нетърпение, че да се презаредя малко.
Юли месец ми е изпита за взимане на сертификат за юридическия английски дето го учих половин година, така че и за там трябва да си налягам парцалите да чета, че да не се изложа на финалната права.
И тъй като животът не може да е само извън бебетата, за след морето съм планирала да ида да си направя една цветна снимка на останалия ми тръбопровод, че съм тотално луда и всеки път като ми закъснее с по ден вместо да мисля с надежда как може да съм забременяла най-после и че ще ми се случи нещо хубаво, аз си мисля как пак съм с извънматочна бременност и пак ще ме кълцат. В случая е малко спорно дали съм за гинеколог или за психолог, но ще почна от по-лесното  Cheesygrin
Та така, рапорт даден, рапорт приет, много ми е приятно да ви чета какви нови неща ви се случват. Фата, пожелавам ти много късмет в каквато нова работа започнеш. А, Лори, на теб ти пожелавам проектите на мъжа ти да станат по-малко, но по-доходоносни, за да може малко да вземете въздух като семейство, че направо това вашето си е на ръба на възможностите вече и не е честно пък.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #48 -: Май 12, 2014, 16:28:50 »

Жул, с разрешение на Ути да се включа по бебешката ти част- стискам всички палци да минат добре изследванията. Предполагам си ходила на консултации в "Надежда" ?
Да знаеш, че те мисля редовно и с голяма радост ще чакам определена темичка..но не смея да ти кажа нищо, че не си споделяла много и си е деликатна тема. Абе накратко, успех и да се похвалиш  Clover
Активен

kpacu
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 2183

« Отговор #49 -: Май 12, 2014, 16:32:28 »

Черпя ви с една снимка от 13-етаж, за да ви покажа, че нещата все пак не са толкова лоши, имам си прекрасно синьо небе Smile
Ех... Като съм се родил преди 39 години точно, съм живял в тези старите блокчета под прозореца ти.
Всъщност може и да греша, кой квартал е това?
« Последна редакция: Май 12, 2014, 16:38:27 от kpacu » Активен
juliet
Newbie
*

« Отговор #50 -: Май 12, 2014, 16:52:33 »

Корни, благодаря   Kiss накратко, още не мисля, че ми е толкова зле положението, че да чакам една година за час за "Надежда" или пък да си гърмя контактите от сега. За момента се чувствам добре с моя доктор и му имам доверие за процедурите, които за сега са ми на дневен ред, а и ако трябва пак да се оперирам пак бих легнала под ножа на моя си доктор. Демек имам още време и процедури преди ин витрото, което както казах бих направила почти само в "Надежда"  Cheesygrin
Ути, порицавам се сама за спама преди да дойдеш да ни порицаеш ти  Kiss
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #51 -: Май 12, 2014, 17:12:25 »

А, аз мислех, че за обикновнени прегледи и консултации не се чака толкова много...Иначе дано не се стигне до инвитро наистина. Супер, че си доволна и спокойна с твоя доктор, това си е важно. Млъквам да не разваляме темата повече  Cheesygrin
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #52 -: Май 12, 2014, 17:51:16 »

Ути, публично ти се извинявам за това, че бях толкова скептична относно развитието на тази тема!  Cheesygrin Очаквах, че за пореден път ще се дърляме и ще се делим на лагери, затова и не ми се щеше много-много да се включвам, но темата се разви много приятно-откровено и предразполагащо към споделяне.  Razz Наистина ми напомня доброто старо време. Наскоро си ровичках из стари теми и с изненада открих колко много сме споделяли, всеки ден в темите за споделяне е имало по десетина нови отговора от "направих си маникюр" до "ще се омъжвам"  Cheesygrin И всъщност изобщо нямам намерение да мрънкам за това какво е било преди и сега, напротив, има някакъв чар и в това, че всички толкова сме се променили, че сме израснали толкова много. Просто наистина отчетливо се усеща липсата на нови попълнения, но и заради това няма да мрънкам, не е моя работа да казвам как трябва да се поддържа форумчето. Всъщност аз през последната година наистина доста си промених отношението към/във форума, но никой не ми е виновен. Първо, че си гледам някакви стари мнение и откровено ме е срам колко глупаво съм се държала и изказвала, ако съм била дразнител, явно е имало защо. Не, че ме е срам до степен да искам да си изтрия мненията, просто ми е едно такова чоглаво и изпадам в някакви състояния да нямам желание да пиша за неща, за които може след години да се срамувам, че съм писала. Сериозно, на моменти съм звучала като абсолютен инфантилен дебил, доста ми е тъпо.  Unsure Друго на ръка, че някак все успявам да кажа нещо не както трябва и не на място и да разбуня духовете, което понякога е добре, но в моя случай обикновено не е.  Razz И си признавам, че ми е криво, когато споделя нещо и никой не обърне внимание, ама това едва ли е само моят случай, вярвам, че всички си имаме такива моменти. А и друго, заради което не ми се пише, е фактът че усещам, че досаждам. И съвсем не го казвам, за да ме опровергавате. Аз съм си импулсивно-емоционално-многословна, когато нещо ме вълнува искам да си изкажа/напиша всичко на момента и това става досадно. Миналата година като избълвах един възторжен пост с впечатления от една сватба, някой се възмути колко много съм писала. Или поредните ми постове за салсата, които усещам, че също станаха досадни в един момент. Ми такава съм, не мога да пиша малко.  Lol Трябва да компенсирам факта, че по принцип почти не говоря.  Lol Толкова по темата за замирането и неучастието ми във форума в последната над половин година.
А иначе по-подробно за моя извънбебешки живот, не мога да кажа, че съм точно в дупка, по-скоро още си търся комфорта и откривам неща за себе си. Например, след 2 години работа по любимата ми професия, продължавам да я обожавам и да твърдя, че това съм родена да правя, но и също така все по-ясно ми става, че не съм работохолик и вероятно няма никога да бъда. Не съм човек, който би поел риск в името на кариерата си, би направил жертва или нещо подобно. Не, работата ми винаги ще е едно приятно занимание за изкарване на някакви що-годе прилични пари, но амбицията всичко да се завърти около това ми е абсолютно чужда. Откривам също така за пореден път, че общуването с хора и активният и деен начин на живот ме изморява и ме кара да се чувствам зле. Социалния живот съм ограничила до срещи с приятелки 1-2 пъти седмично и салсата, която също се ограничава до 2 часа шеги и закачки в залата, никакви салса партита и други дейности не са обвързани с това. И макар че действително на моменти е потискащо да си по цял ден сам вкъщи, е една необходима жертва, за да бъда възможно най-близо до душевния мир, към който съм се стремила цял живот. Оказва се, каква изненада, че баба ви Катрин си е чисто и просто една неамбициозна в професионален план, средно кадърна домакиня, на която най-важното в тоя живот й е да има семейство и свестен и любящ човек до себе си, на всичко друго мога спокойно да тегля майни. Което, нали, за съвременния еманципиран свят е шок и ужасТ, ама човек трябва да приема това, което е, ако иска и другите да го приемат.  Lol Та какво ново около мен - както си бях концентрирала целия свят в продължение на две години в бъдещото ми изнасяне в новото жилище с любимия, така една година след като това е факт, мога да кажа, че е страхотно, но ми липсва тръпката и емоцията, която влагах, целия ентусиазъм. Може би една сватба да планирам ще ми донесе подобни вълнения.  Lol Мъж ми ми липсва и на мен доста често, не е толкова хардкор като при други форумки, но все пак е тегаво. Прибира се от работа към 21, не изоставя музиката, гледа да свири при всеки удобен момент, което натоварва още повече програмата. Ми, тегаво е, няма как. Понякога се ядосвам, но знам колко много обича музиката си и сърце не ми дава да предявявам претенции. В сърцето си знам и съм спокойна, че ме обича достатъчно, че да ме постави преди музиката в края на краищата, но и аз го обичам твърде много, за да му я отнема. И така си живеем. Компромиси яко трябват, но пък иначе е толкова хубаво. Ще ми се цял живот да бях живяла както сега, това ми е най-близкото до пълно щастие състояние, което съм изпитвала. Няма ден, в който да не съм благодарна за всичко, което получавам, и си мисля, че може би пък съм си го заслужила.  Razz А лошите работи са дреболии, слава Богу, не, че не се нервирам, понякога много, но не си заслужава да се говори. Дребни облачета всеки си има в живота, убедена съм. И тъй. Ако се сетя още нещо интересно около мен, ще пиша. Малко пак стана роман, но ще ми простите, така или иначе темата е "Искрено и лично".  Cheesygrin
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #53 -: Май 12, 2014, 18:06:04 »

Днес спонтанно реших да вляза при шефката още сутринта на сънена глава, преди да съм си изпила кафето и да съм се тонизирала излишно Cheesygrin
Подходих приятелски, предупредих я, че имам намерения да напускам, изложих си всичките аргументи, казах и, че не искам да се измъквам по терлици и смятам да стоя до край на работа, да обучавам новия човек (защото ще имаме поне 2), но тя пък се изцепи, че е притеснително да работя, защото съм отивала в конкурентна фирма и един вид мога да открадна клиенти от офиса. Което малко ме обиди, за 7 години и толкова ситуации през тях би трябвало да съм показала качества, но явно не е било достатъчно. И сега ми се нацупи, не ми говори, не ме поглежда. Очаквам утре да проведем Труден разговор 2.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #54 -: Май 12, 2014, 20:03:43 »

Ихааа, Кат  Lol Радвам се, че има кой да ме задминава по дължина. С добро го казвам, да не се обидиш пак  Razz

Чинно изчетох всичко и даже ми беше интересно, друго си е някак по форум, не може фейсът да го задмине и това си е  Stuart

От всичко най-ми хареса колко ти е хармонично и щастливо. И аз откакто живея с мъж ми се чувствам така, много е яко съвместното жителство, нали  Cheesygrin А така ме плашеха колко ще е трудно и как ще се караме, пък то се оказа, че и малкото поводи за цупене почти изчезнаха.

е, сега от август пак ме плашат със скандали около бебето и сигурно този път няма да се размине, ама да видим...
Активен

foreveryours
Newbie
*

« Отговор #55 -: Май 12, 2014, 20:36:26 »

Ах стига бе.. с какви скандали те плашат  Lol Аз много обичам някой да ми говори за някакви такива "общовалидни" неща за връзките. Последно ми говореха как трябвало да си даваме въздух и да имаме личен живот. Еми съжалявам, ама за мене от момента, в който съм решила да живея с този човек той се е превърнал в "личният ми живот", а останалото остава извън мехурчето ми. Не казвам, че мойто е правилното,  но за мен си е. Че на всичко отгоре ми го говори човек, за който разнообразието и личният живот се изчерпваха с ходенето при родителите за уикенда и мъжът й да си ходи сам по партита и приятели. Супер.  Да не взема да обидя сега някой, който живее така.. аз съм ок със всичко. Та изобщо недей да се самонавиваш, че ще се карате, защото някой ти е казал, че ще е така.  Rolling Eyes
И ние като изключим сдуханите ми моменти и си живеем много хармонично. Даже наскоро му викам на мъж ми, че май чак сега осъзнавам.. че живея с мъж  Shocked странно ми е понякога хаха ма много някак ново и интересно  Big grin

И аз прочетох всичко, Кат !! Много обичам да те чета.  Smile
Активен

Ivena
Newbie
*

« Отговор #56 -: Май 12, 2014, 20:44:10 »

Ех... Като съм се родил преди 39 години точно, съм живял в тези старите блокчета под прозореца ти.
Всъщност може и да греша, кой квартал е това?
Лагера Smile две спирки след Пирогов.
Моят първи ден на новото място беше противоречив. Отдавам го на датата, аз около 14, където и да съм гледам лошо и мразя всички, а днес цял ден изгубих в настройка на принтери, кирилица, местене и други организационни мероприятия, на които никак не им е времето точно сега.
Активен
juliet
Newbie
*

« Отговор #57 -: Май 12, 2014, 21:43:01 »

Форевър, същата теория ми развиваха тази събота и на мен. Даже ми беше зададен въпроса какво правим с мъжа ми цяла седмица сами на море, че да не умрем от скука. Едва се въздържах да не отговоря подобаващо и подробно какво точно правим  Cheesygrin само дето на въпросния човек понятието за личен живот се изразяваше в това да съм пуснела мъжа ми на мъжко море, че да се позабавлява. Явно изглеждам зла и скучна едновременно  Lol
Активен

Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #58 -: Май 12, 2014, 22:35:20 »

В този ред на мисли и край мен витаят някакви хора, които настояват, че заедно не може да се забавлявате. Което е нелепо, щото, нали, какво по ангелите пък правите тогази заедно?! При все, че съм човек с ясно отделено лично пространство и все.
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #59 -: Май 13, 2014, 00:42:14 »

И на мен са ми странни такива приказки и съвети, ако не ти най-хубаво с този човек, за какво си се вързал за него. Айде въздух, ама отделни почивки, те хората искат заедно да почиват, да се видят на спокойствие и извън стреса да си припомнят най-хубавото във връзката ..., но хора всякакви. Smile

И аз изчетох всичко за всички, много ми е хубаво с тази тема, така се нахилих на Кат на поста, много се зарадвах, като преди. Cheesygrin

Аз пък осъзнавам, че много обичам да работя, особено сега, когато не го правя активно, обичам си професията много, да съм ангажирана, да се чувствам полезна и значима някак, но не знам колко си заслужава и човек трябва да си дава сметка за кой и какво го прави. Стана ми криво и от на Лъвчето отношението на шефката, припознах се в историята. Тази вечер разбрах, че моят шеф доста усърдно разправя, че съм уволнена, заради проблемите около последния ми проект. Толкова болно ми стана, толкова хора ме познават и ми стана неприятно, че те ще го чуят, няма да коментирам колко е вярно. Колегите, които ми го разказаха, направо им беше неудобно да ми го говорят. А като знам, че по широкия свят искат препоръки от бивш работодател, колкото съм го оправдавала и защитавала, направо ми падна в очите. И това от човек, който успешно прави голям бизнес.

Хриси, изпуснах апартамента в Младост на косъм. Сега съм в голяма чуденка, продават се доста добри жилища в Люлин, но всички толкова да го плюят този квартал, че не знам какво да правя. Факт е, че е много по-евтино в западните квартали от източните, говоря по линията на метрото, защото за мен е основен транспорт. Smile
Активен

Maggie
Newbie
*
Публикации: 979

« Отговор #60 -: Май 13, 2014, 02:14:12 »

Фата, как ще разправя такива неща?! Едно от нещата, които най мразя е някой да вменява на другите собствените си недостатъци и лудости; ако той е мнителен и лицемер, то ти непременно го пързаляш, крадеш, лъжеш.... И то да говори така пред хора, които те познават, които никога няма да се вържат... И то при условие, че ти ПРОДЪЛЖАВАШ да си коректен.

За кварталите, слушай вътрешния си глас, ти си знаеш къде ти уютно, все пак купуваш и трябва да си щастлива с мястото. Може да е една идея по-малко, но да ти е на сърце. Smile

Моят живот е С децата, но чуждите, от един месец и нещо ходя да работя в едно училище и от ден първи чакам ваканцията и буквално броя дните - зачерквам си ги на един календар... Искам да се развивам в професията си, но това училище, вероятно и почти всяко друго, ме смазва психически...

Мога да се похваля, че садих пипер в неделя, беше много хубаво - фитнес и проветряване на главата в едно. (Иначе имам проблеми с кръста, ама като се раздвижих над пипера и живнах). Smile Ядохме селски салатки и ягодки Smile

Меракът ми е да си направя център за работа с деца или нещо такова на село, предвиждам да е много хубаво и за тях, и за мен, то просто... е друго като влезеш в градината, става ти спокойно и любопитно, става ти мило да се грижиш за растенията, да зяпаш буболечките, да слушаш синигерите...

Иначе и аз чакам морето, да се видя с Рости, че сега единият или спи, или работи... Не е толкова зле, де, храним се заедно, излизаме 1-2 пъти в седмицата заедно някъде, но като цяло ни е напечено...

Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #61 -: Май 13, 2014, 09:20:12 »

Умишлено започнах да избягвам по площадките голяма част от майките, защото се стремя към живот извън бебета и не искам до безкрай да обсъждам с феите на яхнията кой кога сере, защо не ходи на ясла и какво ултра модерно колело ще купят на отрока си.
Ходя на работа, ходя на спорт, чета повече и след като разбрахме с мъжа ми, че няма да забогатеем очевидно решихме да прекарваме доста време заедно тримата. Също така, ако искам излизам вечер или пускам мъжа ми да излиза. За съжаление няма как да излезем и двамата заедно, но пък сега идва лято , ще скитосваме до 22-23 часа тримата. Аз си водя малкото навсякъде. Хич не ме спира, че съм с вагончето, ако съм решила да пия бира или да ходя на среща с някой. Хубавото на тази работа с детето е, че като седиш на работа, работа, работа и у дома много бързо превключваш, за да не може да се чувстваш, че работиш постоянно и да ти действа на психиката.
От друга страна какви пък чак пикантни неща да си споделим, като мъжете ни знаят къде пишем. То не върви да напишеш, че имаш любовник точно тука. Не че аз имам, но и да има някой, няма как да ни се похвали.
Лъвче, работодателите и шефовете никога не са ни приятели, тъй че,ако те пуска си отивай и я забрави. Фата, много грубиянско да се говори как си уволнена, но злобата и простотията няма как да бъдат спрени.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #62 -: Май 13, 2014, 10:15:49 »

Лъвче и Фата - егати грозната история, наистина, ама е урок явно...

Ди, то пък щото сме се утрепали тука от любовници Lol
Активен

Vivi
Newbie
*
Публикации: 3563

Mikä ei tapa, se vahvistaa. Tartu hetkeen.

« Отговор #63 -: Май 13, 2014, 10:33:14 »

Много успешна тема, Ут, браво Smile

Ан, защо?:
на бутилките ДОМАШНА ракия и вино дали пък да не сложим етикети с физиономутричките на младоженците. Теглих им едни.

Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #64 -: Май 13, 2014, 14:00:45 »

Ди, то пък щото сме се утрепали тука от любовници Lol
Явно е време и съм сигурна, че форумът ще живне  Lol
Лъвче, Фата, шефовете са странна порода. Имайте предвид, че и моят шеф винаги мрънка и плюе някой като си тръгне, но обикновено му отнема няколко дни да млъкне и на практика няма читав кадър, на който да не е дал хубава препоръка или да не му е ударил едно рамо за след напускането, така че пускайте си ги покрай ушите всякакви такива приказки.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #65 -: Май 13, 2014, 15:09:48 »

Aaa, поумняли сме, не мисля, че някой ще сподели тук, че има любовник Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #66 -: Май 13, 2014, 15:26:43 »

Aaa, поумняли сме, не мисля, че някой ще сподели тук, че има любовник Cheesygrin

Освен да чакаме Тес, тя обикновено има истории с по няколко едновременно  Razz

А аз съм толкова моногамна, че дори насън правя секс с мъжа си, баси скуката  Lol
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #67 -: Май 13, 2014, 16:08:37 »

Е, тук така ще кажеш Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #68 -: Май 13, 2014, 16:08:47 »

Е не, тва е архи-пенсия твоето Razz Lol
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #69 -: Май 13, 2014, 16:25:20 »

Аааа, ако насън се брои, аз съм си в играта  Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #70 -: Май 13, 2014, 17:20:48 »

Е не, тва е архи-пенсия твоето Razz Lol

Ми нали ще ставам майка-квачка, та и насън си пазя семейното гнездо  Lol

Най-забавното в последния сън беше, че супер еротика всичко, но като ми съблече хавлията и тя се свлече в банята, си помислих "ще се изцапа, ама пък е яко, като по филмите, айде ще я оставя"  Lol И после си мислех "дали сме си мили ръцете"  Lol Как може насън да ги мисля тия неща по време на секс, не знам  Razz
Активен

Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #71 -: Май 13, 2014, 20:34:06 »

Архи-пенсията влиза в речника ми  Cheesygrin

Виви,
ми защото го намирам за смешно. То сигурно съм и поувредена, понеже много често изработвам подобни етикети и съм се нагледала на надпреварата "кой-е-по-модерен" и изобщо преекспонирането на такива дивотии за сватбения ден ми е излишно. Искам изчистена сватба, с малко по-разчупен ритуал в самата зала и буквално скромно "пиршество" ( Razz ) след това.
Мъжът, пък, по-скоро държи да демонстрира колко съм си негова и как съм се съгласила да го обявя на всеослушание и всички други подробности са му далечни.

Разбирам в някакво начумерено кътче от съзнанието си, че и родителите имат право да се порадват и да дават идеи, но съм някак настръхнала към тях.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #72 -: Май 13, 2014, 21:04:36 »

Аз продължавам с драмата  Cheesygrin
Днес сутринта шефката влезе, изобщо не ме погледна, не ме поздрави, а седя на първо място във фронт офиса. Като стигна до кабинета си се обърна през рамо и извика: "Ти можеш да си пускаш предизвестието". Попитах я "Стандартно ли?" - и това беше разговора. Така и колегите ми малко тъпо разбраха, че напускам, но като чуха цялата история се зарадваха искрено и казаха, че и те биха приели това предложение. Труден месец ще е. Днес чак в 15ч. излезе от кабинета си да си направи кафе, а пие по 5-6 на ден. Неловко е, обидена е, а на мен ми е страшно леко на душата. Обадих се в централата и офисите и споделих с колегите, с които общувам какво се случва. По-добре от мен да научат, защото сега със сигурност ще има истории, за които не подозирам (като при Фата).
И тъй както съм в предизвестие последна излязох от офиса, половин час след всички, и обедна почивка не съм ползвала, и един куп задачи ми останаха. Нямам усещането, че съм за кратко, всичко си върви с пълна пара.
Ако много е тегаво положението може и да си пусна 5 или 7 дни накрая и да се свършва.
Активен

foreveryours
Newbie
*

« Отговор #73 -: Май 13, 2014, 21:21:25 »

Егати ужаса  Blink то това вече граничи с липсата на елементарно възпитание, баси. Нормално е някой да реши да хване в друга посока, какви са тези сръдни и простотии, направо не ми го побира главата.
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #74 -: Май 13, 2014, 21:38:54 »

В бившата ми работа беше така,, като кажеш, че напускаш и ти скъсяват живота един месец.
Много е неприятно. Лъвче, мислила ли си за вариант да напуснеш веднага и да си платиш предизвестието?
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #75 -: Май 13, 2014, 21:41:40 »

Ужас, егати селянията
Активен

ghoul
Newbie
*
Публикации: 2173

I forgot, but will not forgive never

« Отговор #76 -: Май 13, 2014, 22:12:50 »

В един момент просто загубих желание да пиша, дори и за бебета. Май повече от месец не съм писал в темата за моето второ обебване, пък и смисъл не виждам.
 А си живея живота от както съм си в къщи. Обикаляме където ни падне, постоянно съм на разходки или срещи с приятели. Детенце е на училище по цял ден и съм свободна. Абе кефа е пълен Smile
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #77 -: Май 14, 2014, 00:02:28 »

Ути, много се радвам за работата и новите проекти. Отдавна чакам да споделиш нещо подобно и да кажеш, че си щастлива на работа. Само от стреса се пази. Не си създавай излишно такъв. Знам, че е по-лесно да се каже отколкото направи, но то от нас зависи.

Иначе около мен е голям хаос и не знам дали ще си структурирам мислите. Основното е работа-вкъщи-работа. При мен пак има промени в работата, и пак е същото място с нови занимания. Преди няколко месеца бях на път да напусна. За момента не съм разсъждавала правилно ли постъпих като останах. Както винаги нещата се случват с огромна скорост, къде ти време да ги мислиш толкова. Та сега водя един огромен и сложен проект, с много проблеми и след като миналата година жонглирах с много малки задачи, сега се уча да го правя с много, големи и свръзани с кой и какво ли не.
И така работа-вкъщи-работа. На моменти ми става тъжно, че вече не съм на 20, основно съм в офиса, живея сама и т.н. Любовта живее в Швеция. Идва си за по две седмици на два месеца. И в момента и той е с по-работен от моя график, че дори приказката ни онлайн е на периоди. Но за момента не ми тежи, само много искам да се съберем скоро за по-постоянно и по-заедно.
А вкъщи мислех да почвам ремонт. Но сега само си мечтая за разходка и среща с половинката някъде из Европата и разправям как нова баня и мебели искат много пари Smile Не че и не съм станала една кифла.. чак няма да познаете девешката ми изневяра на разумното пазаруване Smile

Фата, съжалявам за апартаментчето. И аз първият, който бях харесала го изпуснах. Не знам къде е добре да живееш в София. Важно е да си го харесваш мястото и да ти е удобно самото то и като локация. Сигурна съм, че ще намериш твоето местенце. Само си огледай нещата с банките, че нали знаеш с банка и свекърва.. няма оправия и излизане на глава.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #78 -: Май 14, 2014, 08:53:06 »

Мерси, Хриси, аз съм си на старата работа, но определено с новите проекти/шефове се чувствам оценена и чувството е просто прекрасно. Друг е въпросът, че тук сроковете са кратки и полудявам от стреса (не, че някой нещо ми е казал, сама си го причинявам).

Много се радвам за новата ти любов! Планирате ли дълготрайно събиране Smile))
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #79 -: Май 14, 2014, 09:19:37 »

Моят бебешки живот кипи яко. Обожавам да я наблюдавам как се развива, какво ново ще направи. Не мога наистина да й се наситя, с второто и погледа към децата се променя. Но от друга страна и извънбебешкия ми е доста динамичен. Дори си ги мъкна с мен и пак ми е супер готино, защото имам страхотни приятели, които ме отменят :d
Предният месец с Преслав се счупихме от хайманосване, дори и поединично  Lol Имахме много мила годишнина, скромните 10 броя, крояхме планове, мечтахме за лятото, казвахме си мили неща, няколко часа само за нас. Като младо гадже се почувствах. Преди това и рождения ми ден мина перфектно. За сетен път се убеждавам, че съм обградена с най-прекрасните хора, направиха ми празника незабравим, макар, че бяхме с децата. И получих толкова як вибратор. От няколко дни сънувам само как чакам да заспи бебето и се крия да го пробвам  Lol И въобще толкова се смяхме тогава, такива простотии си говорихме, ангажимента към децата беше да им сложим да ядат и да ги метнем по леглата Smile Сега организирам срещата на класа, че имаме юбилей. Много ми е трепкаво, да си призная се притеснявам от срещата с хора, които не съм виждала от близо 5-6 години. В неделя мина една мини такава среща с единия съученик, който ще се връща в Англия. Не ни стигна времето да се наприказваме. Определено съжалявам, че не бяхме сплотен клас. Толкова  е трудно да им се угоди на всичките капризи, все някой недоволства и не случайно преди няколко години срещата се провали. Дано този път успея да им вляза под кожата.
Другооо интересно, с Преслав почти не се виждаме. Мечтая да минава юли и август, да пускат проклетия завод и да мога да се нарадвам и аз на мъж. Случва се да излиза в 6:30 и да се прибира в 7, дразня му се и че ходи с нашата кола до обекта, а никой не му покрива този разход. Ще кажете, че е дреболия, ама това е всеки божи ден. Не е бедна фирма, та една служебна кола да не могат да му дадат. И се спуква на няколко фронта и той, поне не са го пращали скоро в Чехия. Но не ми изглежда отчаян като от предната си работа, където нито уважаваха думата му, нито успяха да го оценят. И си написа почти сам проекта преди няколко месеца, спечели си го, доказа, че умее и това. Ужасно съм горда с всичко, което постига. Но само да имаше малко повече време за нас. Поне спи вкъщи и уикендите сме си заедно.
Аз в унито я закучих, обмислям прекъсване, защото не мога да изляза на глава с ръководството на факултета. Карат ме да карам летен стаж или лятно немско училище. А определено не съм си представяла така лятото. Ако пък реша да си го завърша после, не знам дали ще имам да ги вадя по 600лв на семестър, че сега съм държавна поръчка все пак. И със здравето нещо не цъфтя, ама това ще го нищим с лл тия дни, че съм на тръни след резултатите от кръвните изследвания.
Лъвче, познато държание. Аз покрай последните си три работи стигнах до извода, че жена шеф е таралеж в гащите. Куца им точно това отношение, и са лесни и податливи на бурни и спонтанни реакции. Дано поне се разделите безболезнено, или поне твоите оставащи дни там да се леки. Макар да знам, че ще следи всяка твоя крачка и ще дребнее и за глупости.
Лори, много ми се иска да помогна. Много ми е мъчно като знам, че никак, ама никак не ви е лесно. Дано скоро намерите решение. Толкова много заслужавате хубави неща да ви се случват  Kiss
И всичко изчетох, ето, че имало какво да си кажем  Cheesygrin
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #80 -: Май 14, 2014, 10:45:37 »

Ей, това е форумната магия! Откакто се оплаках тук, цялото ми себеусещане се промени! Толкова ми е по-леко и щастливо, а реално нещата са си почти същите. Но съм по цял ден навън, създавам си и си върша разни задачки, ходя на бебешки разходки, работещите ми приятели ги причаквам в обедната почивка с една торба ягоди, крада си допълнително време с мъжа ми като го придружавам по разни служебни задачи, а и сега и брат ми, и баща ми са си в бг, та и с тях правя планове. Имам и торти да правя Smile Освен това, този сезон съм изключително културна - скъсах се да ходя на опера, театър и балет, понеже си купих карта за намаление  Big grin Подариха ми и билет за Аеросмит, но него ще го пропусна, така и не ми дойде ентусиазмът за тоя концерт, а и съм вързана с бебето.
Вчера ми махнаха ортезата, макар че то си беше чисто символично махане, не я бях слагала от няколко дни.
Ортопедът ме похвали, че съм си правила съвестно упражненията и съм по-напреднала с раздвижването, отколкото е по план. Ама то какво няма, аз на втората седмица въртях торти, сладкиши и бебета, а на третата вече всичко си правех сама. Не се издържаше иначе, няма по-гадно усещане от това да чакаш някой да се прибере, за да ти върже косата и да не спя по цяла нощ, защото умирам от желание да преподредя сушилника  Big grin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #81 -: Май 14, 2014, 10:48:33 »

и да не спя по цяла нощ, защото умирам от желание да преподредя сушилника  Big grin

ахаха, колко Моника имало и в теб  Lol

Искам да си ми приятелка, хареса ми това с ягодите в обедната почивка  Razz Razz

На мен днес пък ми е размрънкано, писна ми от дъждове, няма да се стопли морето явно до 8мия ми месец и ще пропусна цялата година  Cry И малко настинах, ама мисля бързо да се оправям, че ме чака ходене по планирани прегледи в другия край на града и днес, и утре...
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #82 -: Май 14, 2014, 10:55:43 »

Корни, ние като ходихме миналата година си беше хладно (в началото на юли). Пак си беше страхотно море макар, че едва последния ден хванахме яко слънце и зелен флаг.
Снощи откачих с тая буря. Не съм предполагала, че може такъв страх да ме гони от светкавици и гръмотевици. Чувствах се като малко дете, броях секундите между святкането и гръмотевицата, за да знам ориентировъчно колко е далеч бурята  Lol
Ох, Лора съм я запомнила, че подрежда дрехите на простира по цветове и щипки...или греша  Lol
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #83 -: Май 14, 2014, 11:08:30 »

Мани, аз съм извела простирането на ниво изкуство  Lol
Корни, има мнооого Моника в мен! Ако знаеш как обичам всичко да подреждам в папки, с разноцветни листчета и надписи...  Lol
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #84 -: Май 14, 2014, 11:45:42 »

Пък аз си имам сушилня и не искам и да чуя за простиране, обожавам я, като я пусна целият апартамент мирише на свежо и дрехите излизат топлички и сухи, никакво мачкане по сушилки вече. Това е любимото ми нещо вкъщи (е добре де, мъжът и кучето ако се постараят, може и да се наместят по-напред в класацията, ама не гарантирам Lol ).

Пупи, на мен последният ми шанс е към края на юни (освен ако не искам в 9ти месец) и имам намерение да плувам даже, има си шанс, случвало се е юни да е супер топъл пък  Razz
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #85 -: Май 14, 2014, 11:50:12 »

Лори, изключително се радвам да чета такива неща.  Cheesygrin
С интерес следя темата и много се радвам да видя с кого какво се случва, наистина ми липсваше това споделяне. Както каза Корни (май), във фейсбук не е същото и няма как да замени форума.  Razz Искам всички постове да коментирам, но вече не помня с подробности кой какво каза, така че просто приемете, че се вълнувам заедно с вас за всички нови (и не толкова нови) неща, които ви се случват.  Cheesygrin
Аз онзи ден писах, писах, и пак не си написах всичко, което ми се искаше. Пропуснах някои важни неща като например, че междувременно старият апартамент, от който се изнесохме, се продаде, което означава, че сега ни остават само 2-3 години да ни виси на главата тоя кредит, което си е голяма успокоение.  Cheesygrin Също така не казах, че с театъра уж приключихме, но положението не се е променило особено, защото този сезон нова пиеса не се прави изобщо, но за сметка на това пратихме материал за театралния фестивал в Каварна и ни одобриха, същевременно един от актьорите в централна роля замина за чужбина и трябваше в последните 2 месеца да вкарваме нов (и все пак не много нов за студиото  Cheesygrin) човек в ролята, което си е хамалогия отвсякъде и беше почти като нова пиеса. Съответно пак сме активни участници, съобразяваме уикенди, почивни дни и всичко, за да може да се представим подобаващо на фестивала. Но този път наистина за последно пък  Razz Остава по-малко от месец до фестивала, после сме свободни от този ангажимент. Поне до есента.  Lol Лори като каза за Аеросмит, ние много се чудихме до последно, но и ние ще пропуснем, много пари са ми това за група, която не ми е някаква особена слабост.  Razz А и междувременно изникнаха твърде много концерти, на които ни се ходи (4 дотук  Lol), така че се радвам, че не си дадохме парите за този. Преди беше лесно да ходи на всички концерти, ама откакто сме сериозни хора с отделно домакинство, плащат се сметки, поддържа се кола и т.н., трябва да разпределяме бюджета разумно, някак идеята да сме дали над 500 лева за концерти ми се струва твърде неприятна.  Lol Все пак трябва да се слуша и гласът на разума... Също исках за пореден път да се похваля колко правилно решение взех за танците, запознах се със страхотни хора, всички са толкова мили, имам чувството, че има само един младеж от нашата група, който откровено не ме харесва и ми е доста тъпо, може и да параноясвам, ама имам чувството, че му е неприятно да танцува с мен и оттам ми се скапва настроението.  Lol Но иначе съм много доволна, освен от самите танци, и от новите контакти и преживявания. Е, не мога да избегна и коментарите на околни хора, че трябва да се захвана с нещо друго, защото от салса не се отслабвало, все едно заради това съм се записала  Razz Ама си ги пускам покрай ушите и толкова. И за пореден път се убеждавам,че колкото и голям темерут и отшелник да съм, хората като цяло ме харесват и дори без да правя нищо, сами търсят контакт с мен и се държат приятелски, което е голямо облекчение, защото иначе съм дърво и не мога да се бутам да си общувам с другите.  Lol По-натам като се сетя още за споделяне, пак ще пиша.  Razz
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #86 -: Май 14, 2014, 12:42:11 »

всички взеха да се надпреварват да пишат сега Smile
Браво на Лор за ръката, много кофти за Лъвчето и Фата - ужасно грозно е да се говори така :/
Корни и аз обожавам сушилнята, сега ще видиш какъв кеф е зимата с бебето, като трябва да переш доста Smile това е най-разумната ни покупка евър!
аз само ще се оплача, че от понеделник сутринта, като си оставих детето на майка ми не съм я виждала и само чувам по някое 'алооо' като говоря с мама по тел-а и какво правела и какви номера и ми става тъжно, тъжно, а се очертава и тази вечер да не я видя :( и да спи при свекървата...
имам чувството, че заради тези почивни дни се натрупа толкова много работа и още не мога да й насмогна :(
Активен

Lo
Newbie
*
Публикации: 286

« Отговор #87 -: Май 14, 2014, 22:35:52 »

Вашите сушилни отделни уреди ли са или в комбинация с пералня?  Моята е комбинирана и все ме е страх, че ще ми ги намачка. Вие всичко ли сушите?
Активен
foreveryours
Newbie
*

« Отговор #88 -: Май 14, 2014, 23:22:28 »

И мъж ми твърди, че ще ги мачка. А имам спомен, че майка ми имаше пералня и сушилня в едно и се развали бързо .....  Rolling Eyes Кажете наистина за чудото на сушилнята за недокосналите се до него  Cheesygrin
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #89 -: Май 14, 2014, 23:42:34 »

Ох, къде ги слагате тези сушилни?  Unsure И аз съм чувала, че комбинираните уреди не са добри, а цяла отделна сушилня да се взема ми се струва огромно разхищение на пространство. Ние имаме килер-мокро помещение, където сме побрали само пералнята, ако трябва и сушилня да има, не знам къде ще ѝ намирам място, особено ако в кухнята сложим съдомиялна, до която ще се стигне все по някое време. И това ще ни ограничи съвсем шкафовете, които и без това в момента всичките се ползват и не стигат.  Razz Аз много съм го мислила това със сушилнята, но май няма да стигнем до нея. Аз, срам-не срам, си простирам и зиме, и лете, и в сняг, и в дъжд, на терасата.   Rolling Eyes Понякога се налага да оставя дрехите до другия ден и после още два дни да ги оставя на сушилката вътре, ама пак за момента ме устройва тоя вариант, другото ми се струва голямо разхищение на пространство, особено когато не живееш в къща и си ограничен в мястото.  Unsure
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #90 -: Май 15, 2014, 00:04:29 »

Кат, има едни плотове за монтирането на уредите един върху друг. Почти всеки производител предлага такъв за уредите. Ей това е доста често срещано монтиране http://www.comfort.bg/interesno/1295/Image/05.jpg
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #91 -: Май 15, 2014, 00:16:42 »

Ние сме комбиниран уред. Вече 7 години работи.
Докато живеех с родителите ми имахме два отделни, но нещо не схванах какъв й беше проблема на сушилнята, все изкарваше дрехите умалени.

Сега суша дрехите на детето,,чаршафи и кърпи. Понякога и мои дрехи, но никога не мъжа. Страх ме е да не му смаля някоя дреха, че нямам нерви да давам отчети
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #92 -: Май 15, 2014, 00:22:41 »

Хриси, за това не се бях замисляла  Smile За съжаление при нас няма как да стане така или иначе, понеже над пералнята има бойлер.  Razz Уж голям апартамент, 3-стаен, с отделна кухня, с отделно мокро помещение, и пак място не стига.  Razz Е, така или иначе разбрах къде може да се намери място, защото иначе наистина не мога да си го обясня. Но пък жилища всякакви, това, че при нас няма място, не значи, че по принцип хората не могат да намерят.  Tongue
Активен

Lo
Newbie
*

« Отговор #93 -: Май 15, 2014, 00:51:59 »

И аз суша кърпи и моето бельо и то най - вече с цел дезинфекция, но съм пускала и чаршафи 100 % памук и излизат смачкани, затова ме е страх за дрехите. Може нещо и в програмите да бъркам, но ги пускам на пълно сушене, защото не виждам смисъл после да доизсъхват.
Активен
lioness
Newbie
*

« Отговор #94 -: Май 15, 2014, 08:13:53 »

Момичета, вие се възмутихте на първоначалната реакция при моето предизвестие, но вчерашния ден надмина личните ми очаквания по всички параграфи.
Първо сутринта влезе и ни извика с мъжа ми, и след една дълга тирада как е обидена от мен, първо мен посъветва да си взема целия годишен отпуск, а мъжа ми посъветва да си търси работа и доброволно да напусне. При което първо той побесня, каза и че ние нито сме на общ договор, нито сме в един отдел, нито сме на една длъжност, той договори не сключва, не можем да сме конкуренция и реакцията и е неадекватна. Той проблем с работата и колегите няма, няма да напуска доброволно, а ако тя иска да го съкращава- знае реда и условията.
Аз и казах, че няма да си изгоря отпуската, тя искаше да изляза в неплатен, но и отказах. Казах и, че ако подпишем по взаимно съгласие може да изберем по-ранна дата. Консултира се с административна от централата и ми каза да си пусна три дни отпуска и от понеделни ще ме освободят по взаимно съгласие.
Бях побесняла, казах и много истини в очите, че предпочитам като не ме устройва нещо и неколкократно съм си изявила позицията накрая да сложа картите на масата, да напусна и да направя нов избор, а тя ми се изцепи, че аз се съм обвинявала компанията за проблемите си и не съм можела да се впиша в екипа (?), а аз съм в екипа преди нея, и проблем с колегите нямам. Дразни ме, че някои на случайни клиенти в офиса пускат договори през посредник, за да си вземат комисион тайно, дразни ме, че някои хора с месеци не идват на работа като твърдят, че са болни, а болнични не представят, дразни ме как трябваше да получа бонус за първото тримесечие, а шефката си го прибра, и точно поради тези причини реших да намеря алтернатива по официалния начин. И вярвам, че не са виновни които ядат баницата, защото всичко това се знае и коментира на всеослушание, включително и от шефката. Тарикатлъка не ми е в кръвната група и това е. Един колега, много кадърен, напусна тази година под предлог, че се записва на курс по руски (?!), а всъщност всичките му клиенти не подновиха договори и вероятно и той се е насочил към друга фирма, но като не каза истината го изпратихме с почести. Можех да и кажа, че започвам касиерка в Пикадили, или че ще уча немски, но предпочетох да си кажа истината и не се прие добре.
Тежък разговор беше, аз излязох да ми се освежи главата, отидох при личния лекар, взех си болнични за една седмица, извадих си свидетелство за съдимост, говорих с новата фирма от кога могат да ме назначат и се върнах в офиса. През това тя омекнала, извикала пак мъжа ми, съжалявала за разговора, казала, че трябвало да направим "пазарлък" за заплатата ми, казала, че нямала намерение да го съкращава, освен ако от централата не направят предложение (което е почти невъзможно), била разстроена и пак дълъг разговор са водили.
Като се върнах и казах, че съм в болнични, дадох си новата молба да ме освободи от другата седмица, казах, че се надявам зад сърдитата фасада, която се опитва да поддържа пред нас у нея да е останало поне малко човечност и да разбира чисто човешки мотивите и аргументите ми, и макар да не оценява честността ми аз не съм надвишила правата си и никога по никакъв повод не съм злоупотребила с положението си. Тогава тя каза, че напълно ме разбира, хвана си лицето с две ръце и избухна в неконтролируем рев и аз излязох. Поговорих си с колегите, те много се разстроиха от цялата история, плакаха, не можеха да повярват абсурдната ситуация. След час аз пак влязох при нея, казах и, че въпреки всичко искам да и стисна ръката, защото пред съвестта си съм чиста, тя вече съвсем съжаляваше за сцената, започна да ми пожелава хубави работи, стисна ми ръката и пак се разплака и аз излязох.
И така, от другата сряда Лора да ме включва в графика за ягодите, и черешите ще са на мода вече, благодарна съм на Ути, че обнови дневника на всички ни и имаше къде да си излея мъката  Smile
Другата седмица обещавам да пиша само хубави неща и емоции Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #95 -: Май 15, 2014, 08:44:19 »

За сушилнята - и аз нямам, но простирам или навън, или вътре, в зависимост от сезона, не ми пречи кой знае колко, макар че сигурно е голяма глезотийка Smile

Фовевър, според мен иди на интервюто и си виж първо възможностите и чак тогава вземи решение кое, къде...

Лиони, адски грозно, след толкова години работа, по такъв скапан начин да се разделите, таз нещо я е треснало, тъпото е, че дори след извиненията ѝ, няма как да не остави следа тва нейно поведение и да те разочарова.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #96 -: Май 15, 2014, 08:48:48 »

Лъвче, зверски достойно поведение от твоя страна, шапка ти свалям. Вихърът от емоции ще премине.
Аз тия дни не стига, че съм в пет на въртележката по отношение на работа, ами и разрешавам лично един казус, който не е мой изобщо, но ми се поиска помощ. И то от човек, с когото съм имала работни взаимоотношения (последната ми шефка, заради която реших никога повече да не работя при началник, както и никога повече да не работя на договор за приятели) и са завършили точно по същия грозен начин, който ти се изсипва и на теб на главата. Само че 6 години по-късно се случи така, че буквално виждам как съдбата ме поставя на тест дали ще подам ръка на човека, който ми изсипа пет лайнометки на главата/в душата във възможно най-критичния момент. И установих, че грам горчилка не ми е останала от миналото, даже напротив. Изненадах се искрено от себе си, обикновено помня като слон, когато ме наранят.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #97 -: Май 15, 2014, 09:21:59 »

Лъвче, супер грозно постъпва тази, и странното е, че не са импулсивни реакции, явно го е обмисляла с дни. Значи си е проста и толкова, изобщо не я бива за шеф.
Дано  не повлияе на мъжа ти (не знаех, че работите заедно), а ти преглъщай още малко и се настроивай на вълна хубавата нова работа. Скоро това ще е само далечен спомен.

За сушилня- отделна ни е, за мястото- единият вариант беше да остъклим терасата и  на нея, но засега се отказахме и сме я сложили върху един шкаф в кухнята (а кухняра ми ако помните е направена с оптиминално използване на мястото, та определено нямам недостиг на шкафове). Хем е удобно, че не се навеждам като я ползвам, хем е тъпо, че закрива част от прозорец и седи грозно така нависоко. Ама засега това е положението, вечер не се забелязва, просто два бели уреда един до друг (с хладилника).

Аз ненавиждах простора вътре, все се спъвах в него, седеше ми циганско, а и много намачквах дрехите на него (примерно как да събереш големи чаршафи на това ниско нещо??). И се родих, защо не се сетихме по-рано, не знам...
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #98 -: Май 15, 2014, 09:32:21 »

Мале, Лъвче  Surprised Това просто ме уби... Ето заради такива истории не ща да работя с хора, да имам шефове и т.н. Просто не мога да понеса странностите и мозъчните дефицити на Сульо и Пульо  Razz Ужасно е, радвам се, че поне накрая сте се разделили цивилизовано.  Razz
Активен

D.Dimitrova
Newbie
*
Публикации: 2977

« Отговор #99 -: Май 15, 2014, 09:34:55 »

Лъвче, с мъжа ти сте имали зряло поведение. При такава сцена и ултиматуми без причина, бих и светнала една по муцуната, за да се освести. Поведението й е като подивяла менопауза- топло, студено, обичам, не обичам. Ще забравиш всички свързано с нея, защото не си заслужава. Дано това не се отрази на работата на мъжа ти.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #100 -: Май 15, 2014, 09:54:13 »

хехе Лъвче и аз ти свалям шапка, аз ако  бях щях да я посиня... че и мъжа ти да заплашва!!!
за сушилнята - наата тераса я остъклихме, защото нямаше къде да простираме - до нас има една къща и зимата горят някакви боклуци, та всичко вонее ужасно, освен тоа съхнеха дрехите по няколко дни. Вътре не простирам - въздуха става ужасно влажен. Сушилнята ни е отделно - мачкат ни се само чаршафите, ама то как да ги изсуи без да смакча толкова голямо парче плат...само тениските и фанелите на мъжо не суша вътре, защото смалих 1-2 и не искам да се случва пак. Имала съм няколко дрешки на малката /някакви бодита/ дето се смалиха ръкавчетата, но всичко останало си е ок. Ако гледам обаче по етикетите нищо не трябва да пускам вътре:)
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #101 -: Май 15, 2014, 09:59:24 »

Какво да я фрасна, аз през цялото време удържах мъжа ми, той беше готов да и плесне оставка на челото, но изобщо не ни е изгодно така. Надявам се наистина да си е изляла жлъчта вчера и да премине бурята.
Все си мисля, че чак такъв цирк мъж-шеф не може да сътвори. Дори от гордост да разиграе първата сцена едва ли би ревнал в съжаление в последствие.
Сега ми е кофти и за колегите ми, защото и отпуски си бяха планирали, и бременна колежка имаме, която иска да излиза в болнични и няма кой да обучи нов човек, и изобщо - хората ще страдат от спонтанната и реакция най-много.
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #102 -: Май 15, 2014, 10:34:09 »

Лъвче, не може винаги да мислиш за другите - трябва и себе си да слагаш на първо място..жалко наистина за колектива :/
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #103 -: Май 15, 2014, 11:03:52 »

Лъвче, шефката ти наистина е сериозно изчаткала. Това е бил феноменален цирк вече. Дано не създава проблеми на мъжа ти от тук нататък и дано не ти се налага да имаш много срещи с нея докато приключите договора ти. Просто безумно звучи всичко.
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #104 -: Май 15, 2014, 11:07:22 »

Не знам как сте се контролирали на фона на тая простотия, хората са ненормални, толкова ли е трудно да се подхожда с малко повече достойнство. Rolling Eyes
Активен

veselushka
Newbie
*
Публикации: 2745

« Отговор #105 -: Май 15, 2014, 11:38:16 »

Ех, че страхотна тема! Браво, Ути. Smile

Аз също не съм никак акивна във форумчето. От време на време преглеждам мненията, но рядко имам възможност да пиша. Сега имах 1 час на свое разположение, без други задачки и без други неща на главата, и съм голяма късметлийка, че точно сега всички най-важни новини покрай всяка от вас са събрани на едно място. 

При мен нещата продължават да са много динамични и постоянно да се случват - на работа имам много проекти, не знам дори откъде да ги започна, но стъпка по стъпка си дерзая. Сега съм в Добрич, утре на конференция в Златните, събота разходки и неделя - TEDxBG.
В неделя ми изтича 6-месечния изпитателен срок и съм ужасно щастлива. В неделя подписвам и договор за квартира и от 1 юни с моя дружка ще заживяваме в Младост 4. Юни месец мисля да си взема и кола, толкова дългоочаквана. В края на май ще ходя в Истанбул на концерта на Джъстин (май скоро не съм била в такова очакване за нещо), а и да разгледаме града (отдавна ми е мечта и сигурно ще се видя с мои познати от бригадата).

Засега имам време за толкова, но ще се включа скоро пак.  Kiss
Активен

Винаги очаквай неочакваното!
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #106 -: Май 15, 2014, 11:47:49 »

Около теб само хубави работи, както винаги, браво! Smile

Вижте колко много неща са се случили, много ми е трепкаво да чета. Cheesygrin
Обаче и тоя истински живот е голяма смрад понякога, всичко е сериозно, важно и донякъде трудно, работи, болести, като бях малка си знаех, че е тъпо да се става голям. Razz Lol
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #107 -: Май 15, 2014, 14:35:45 »

Лъвче, мисля, че след тези емоции, можеш да се отдадеш на СПА за една седмица.
Твоят разказ много ми напомни за последния ми разговор с бившия ми шеф. Вече бях по майчинство, заместникът му ми се обади да ми каже, че са го уволнили (шефа) и иска да се върна на работа в офиса. Без да се замислям се съгласих и веднага направих някои промени в начина на работа. Половин час по-късно уволнения ми началник ми звъни и аз вдигнах, защото си мислех, че ще ми каже нещо от сорта, че може да сме имали противоречия, но всичко е било в името на работата, ще си пожелаем успешен живот и т.н. Да, ама не, той започна с "За каква се мислиш ти, че да променяш начина на работа? Аз не съм уволнен, взех си две седмици отпуск, за да водя майка ми по болниците, като се върна на същата позиция, ще те уволня" и куп подобни простотии. И преди тази случка се бях разочаровала от него, защото го познавах от дълго време и го познавах като достоен и справедлив човек, но след нея, се надявам пътищата ни никога повече да не се пресекат.
Активен

Салсеро
Newbie
*
Публикации: 7205

Магистър-Инженер Корабоводител! 17/13.5 ;)

« Отговор #108 -: Май 15, 2014, 16:31:40 »

Какво ви бърка, че ви се мачкат чаршафите? Вадите ги да ги показвате на някой ли?  Lol

Аз сушилня ползвам само на кораба, просто защото няма къде да простирам. Другият вариант е да си опъвам разни въжета из кабината, което не ме блазни. Ползвам и омекотител, и дрехите се мачкат само ако стоят дълго време след като е приключила сушилнята. Ако си ги извадя топли още, почти не са намачкани, а и заради омекотителя се гладят много лесно. Ризи, фанелки, панталони, каквото и да е, нямал съм проблеми с намачкани или свити дрехи.
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #109 -: Май 15, 2014, 16:45:50 »

Ми гадно е да са намачкани, после като ги сложиш и ще е все едно някой вече е спал в тях. На майка ми поколението даже ги гладеха едно време, което ми е в повече, но не ги искам намачкани. Аз съм ползвала сушилня само в УСА и то обществена, та ги чаках на място и сгъвах веднага и всичко беше идеално.
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #110 -: Май 15, 2014, 17:21:52 »

Аз още ги гладя, дразнят ме ако са измачкани
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #111 -: Май 15, 2014, 17:40:03 »

На мен хич не ми прави впечатление, когато са намачкани  Red face Ма аз съм си с мъжко виждане за голяма част от домакинската работа така или иначе  Lol Понякога даже не ги сгъвам добре, особено ако се изнервя нещо, джаста-праста на две-на три и пъхам в шкафа, после както излязат, така ще ги сложа, хич и няма да ги гладя.  Lol Животът е твърде кратък и времето ми е твърде ценно, за да го прекарвам в гладене на неща, за които само аз ще си знам, че не са изгладени.  Razz Изпитвам чисто уважение към хората перфекционисти, на които им стигат нервите да изпипват нещата, но аз просто не мога, вбесявам се на първата минута и зарязвам всичко.  Lol
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #112 -: Май 15, 2014, 17:50:30 »

Аз нямам сушилня, ама аз и миялна нямам, така че още си живея в праисторията. За момента още не мога да преживея да отделя пространство за тези два уреда. Иначе на мен основния проблем ми е, че балкона ми е остъклен и прането ми съхне суууупер дълго ама се преживява. А и чаршафи също така не гладя  Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #113 -: Май 15, 2014, 18:17:09 »

На мен ми се мачакаха повече на сушилката, защото и аз като Кат съм доста небрежна и като простирам, е джаста праста и не гледам ръбове и т.н...А сега ги вадя от сушилнята и сгъвам в доста по-добро състояние от преди.

Кат, трябва да видиш у нас гаредробите- всяко нещо е сгънато хм по свой начин  Lol изобщо не изглежда като по филмите с прави лавици с изрядни дрехи с ръбове...Трябва да се стегна, че покрай бебо сигурно бабите ще идват по-често у нас и не искам да ги плаша  Cheesygrin

Бтв много ми помогна като си купих кутии-органайзери за гардероб (обикновени пластмасови без капак)- бельо, чорапи и блузки си ги слагам там и само издърпвам кутията- по-удобно и по-подредено седи така.
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #114 -: Май 16, 2014, 11:44:20 »

интересна тема е отворила Ути Smile Чета ви редовно, но често нямам време или възможност да пиша, а и най-често съм от телефона.

Да си кажа и аз Smile Засега не съм усетила живота извън бебетата защото моето бебе е залепено за мен....буквално. Но имам приятелки и познати които имат живот извън бебетата и това ме обнадеждава, но все пак техните деца са различни, спят сами на кошарка, ядат от кухня и мляко от шише, не се сърдят като мама я няма, играят си и се занимават сами когато не спят, гостуват често при бабите докато мама е на салса фестивал примерно или е на женска вечер, или пък на екскурзия на о. Тасос с татито..... Та аз се чувствам супер затъпяла от цялата тая работа. На моменти дори не ми се излиза в парка че все ми се лепва някой и започва да ми обяснява как яде бебето, как ходи, играй си само, спи по цяла нощ и т.н. И тогава започваш да се чудиш, баш на теб ли се падна такова изискващо бебе че се е слепило като ваденка за теб и не те пуска нито за миг. В другия момент го гледаш и толкова му се радваш на щуротиите и на игрите, общо взето положението е на моменти Smile
Колкото до мен, изкарах успешно 3 семестъра вече от тази магистратура, сега последния ми изпит от третия семестър е на 31 май и после записвам дипломна работа...Уча когато и където мога, чета през нощта когато ме цоцат и не мога да спя, чета и докато малката спи върху мен и съм вързана за стола или за дивана, в резултат на което къщата ми е често разхвърляна, чисти се вечер когато сме двамата с татито, дори почти винаги той чисти с прахосмукачка и мие чинии, а аз бърша прах, подреждам и правя всичко останало. Готвенето от както малката се роди е по най-бързия начин с най-лесните манджи, а ако той си е в къщи някой ден, правя някои по-засукани манджички.
През същото това време организивам и няколко събития, годишнина от завършването, срещи разни, бал с маски и т.н. Чета и за кърменето, защото си мисля да ставам консултант по кърмене можеби, в момента се занимавам и с 3 майки с кърменето. Относно работата ми, дочух че ставали големи трансформации там, доста хора са изхвърчали от фирмата, дори един цял отдел е закрит...та не се знае и мен какво ме чака като се върна на работа, което пък ме води към следващата ми чуденка....да се връщам ли на работа или да сливам 2 майчинства за да може и второто ми да е голямо също? Нямам кой да ми помага, сама се оправям че бабите са работни, а и малката в други хора не стои и иска винаги да съм до нея, дори ходенето до тоалетна е трудно, та можеби ще ми дойде тегаво да съм с две деца?! Но пък да са породени ми харесва като идея, поне ще си играят повече Smile Спирам за мен , че много дълго стана.

Лъвче евала за спокойствието ти, добре че се махаш от там, и ще чакаме добри новини вече Smile
Колкото до сушилните, много искам и ние да вземем защото нямам къде да простирам, но нямам къде да я сложа, не че е малък апартамента но наистина няма къде. Та за момента съм на вариант след като някой ден се прецака моята пералня, да се вземе комбинирано пералня със сушилня Smile
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #115 -: Май 16, 2014, 14:46:49 »

Джъст, споко, не си единствената и моето е такова. Все е с мен, отивам да се видя с приятелки, той с мен, отивам до работата, той с мен. Никога не е спал при други хора и не е стоял с баби или др гледачи повече от час, час и половина. Едва преди две-три седмици излезе за първи път сам с баща си на разходка и то само защото валеше дъжд и баща му му обеща, че ще скачат в локвите. От тогава мога да излизам и да ходя сама до магазина.
Защо не си намериш някакви занимания, в които детето да не е включено? Аз така изкарах една магистратура, минах онлайн обучение... Иначе ще изперкаш.
А относно спането, моето още не спи, сега е на вълна животни и купуваме фигурки, вчера купихме поредната от ориндж, този път на сибирски тигър и той цяла нощ се буди и я търси. Като съмна пък започна да бълнува, че ще купуваме слон... Та, мисълта ми е, че мики е на две, а сънят още е мираж
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #116 -: Май 16, 2014, 14:59:56 »

Ще пиша по постовете на Уна и Джъст в бебешкия раздел, че нали, точно в тази тема не върви, а пък ме интересува. Иначе някой веднага да се появи да сподели нещо не-бебешко, че нещата отиват на зле  Cheesygrin
Активен

syanna
Newbie
*
Публикации: 2221

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #117 -: Май 16, 2014, 15:06:50 »

От няколко дни я гледам тази тема и нямам време да я прочета цялата и да пиша  Smile Много готино, че настъпи съживяване и всеки споделя за себе си  Smile Макар, че не познавам никого лично имам по някаква бегла идея за по-редовните форумки и си ви чувствам близки  Smile

Дано трнсформациите при лъвчето са за хубаво, дяно няма повече такива моменти и дано не се отрази в службата на мъжа.

Дългите постове на Catherine винаги са ми харесвали, защото са дълбоки и някак пълни с много чувствителност и артистичност  Smile Хубаво е, че лятната почивка наближава, хубаво е, че танците носят положителни емоции  Smile Ако не се бъркам даже май си спомням когато пишеше, че ще ги започваш  Smile

На Утопия ще пожелая да гледа позитивно, всичко си става от само себе си когато най-малко човек го очаква.  А междувременно животът е прекрасен  Smile

Не разбрах точно какво се случва с Лора, но пожелавам да се  се оправят бързо нещата и при нея, да е все с приятели и скоро да вижда повече мъжа  Smile

При мен няма нови неща. Въпреки че пиша oсновно в бебешкия раздел, живото ми е много извън бебешки. След като миналия месец си направих по-голяма почивка сега търча пак на работа и на изпити. Завърших семестриално втората специалност, останали са ми няколко проекта, няколко изпита и дипломна работа. Днес май единият изпит мина успешно, но въпреки това вероятно ще се проточи малко завършването, защото точно за една седмица и вече давам на късо. Спрях да ходя нощни смяни, от което се оказа, че съвсем никакво време за нищо не ми остава. Вчера имахме одит във фирмата, мина добре, но стреса не ме подмина, защото предишните дни се набутах да давам идеи за някои подобрения. Понеже до сега все съм била пасивна не съм си давала сметка колко е трудно да убедиш някого, че може нещо да се промени за по-добро. Във вторник сякаш бях пуснала бомба и едва ли не оспорвам съществуващия ред. После се оказа, че било много работа и шефката не искала да я прави, но не било нужно и аз да я върша, защото всичко си е добре както си е според нея. В сряда до обяд не си говорехме. След обяд по време на една от бурите имахме авария и набързо се сработихме отново заедно да оправяме нещата. В четвъртък покрай одита даже си говорехме приятелски. И всички колеги имат за задача да мислят как да подобрим съществуващата форма. Което ме кара да мисля, че все пак не напразно си хабих нервите да предлагам разни неща, все пак за 2-ра година одиторите ни дават същото предписание. Аз точно това исках да избегнем и наистина мисля, че са прави в забележките си и има неща за подобряване. Дано съм успяла да разбутам малко нещата и се вземем в ръце с колегите да си направим нещата по-практични и за нас самите.

Стига съм говорила за работа. Сега имам 3 дни почивка, ще спим до късно и ще се гушкаме, имаме и едно събиране с приятелите на мъжа  Smile Не искам да мисля още за следващия изпит, който е пак между няколко работни дни  Razz

Ще измрънкам само, че от няколко дни секат дръвчетата по улицата където живеем. И ми е някак голо и грозно. Май нито едно няма да оставят, а преди беше прекрасно  Sad  Под наем сме и ще се местим уж скоро, ама...
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #118 -: Май 16, 2014, 15:07:01 »

Дааааа, явно няма живот извън бебетата  Lol
Активен

Салсеро
Newbie
*

« Отговор #119 -: Май 16, 2014, 15:49:00 »

Аз още ги гладя, дразнят ме ако са измачкани

И всяка вечер си вадиш нови ли?  Cheesygrin
Активен

ВНИМАНИЕ: Горенаписаното може да съдържа някой от следните, но не само, литературни похвати - ирония, сарказъм и хипербола - с цел внасяне на хумор в дискусията. На хората без чувство за хумор не се препоръчва да го четат.
una hada
Newbie
*

« Отговор #120 -: Май 16, 2014, 20:01:59 »

Хахаха, не съм изперкаша до там, но всяка вечер ги изтупвам и ги изпъвам
Активен

JustAGirl^`
Newbie
*
Публикации: 3888

...dreamer...

« Отговор #121 -: Май 17, 2014, 00:24:29 »

Уна, нали точно това се опитвам, но не ми се получава, защото като се опитам да я оставя следва яко рев и захласване и почват да ми звънят по телефона да се прибирам че не спирала да се дере. Успях да избутам почти магистратурата, ама като беше малка и не разбираше тя беше по-лесно, а сега хич не седи без мен.
Активен

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #122 -: Май 17, 2014, 09:29:59 »

Не че имам бебе, но все пак да напиша и за моя живот извън бебетата.

Ходихме в началото на май няколко дни на разходка из Троянско. Много добре ми се отрази. Малка почивка далеч от ежедневието правела чудеса! Но две седмици по-късно пак дойдох до положение, в което ми се реве. И аз като Галина имам нужда от още 5-6 часа. Преди да заминем имах един ден, в който след като се прибрахме започнах да плача неконтролируемо. Спрях се след 20 минути, защото трябваше да тръгваме за работна вечеря. Изнемогвам вече в отдела. Ако останалите не са в офиса, просто се натрупва работата, а аз не мога да смогна. Ако дойде клиент при мен, ако има и още заявки, чакащи да бъдат организирани за изпращане, настава ад. Опитвам се да огрея навсякъде, засега ми се получава. Но ме е страх, че ще дойде момент, в който няма да успея, някой клиент ще изреве и аз ще съм виновна. Но от друга страна се надявам да дойде този момент, защото поне така шефовете ще осъзнаят, че има нужда от още един човек при мен. Снощи обсъждахме със С., че тази година ще си вземем отпуск двамата заедно! за повече от един ден. Миналото лято не сме почивали изобщо! Мислехме уж есента, а то... започнаха едни огромни проекти за шест цифрени суми и.... къде ще ходиш ти в отпуски?! Взехме си един ден! ЕДИН! И на обяд ни звъннаха да се връщаме в офиса. Много е тъпо това, че ако нас двамата ни няма, нещата не се движат... Единия колега, който може да се справя с част от нещата пък си взима постоянно отпуски и почивни дни. Не бива, но все пак се дразня и завиждам! Ако го оставим него сам, той не може да се справи с всичко, защото просто не си прави труда да го научи. Гледа си неговата паничка и до там. Не е и длъжен, де. Но все пак, аз уж щях да бъда само за едната продуктова линия, а вече съм за всичко. Много ми харесва това, което върша, но просто не ми достига и времето, и нервите. През изминалата седмица пак останах сама в офиса и С. при всяко чуване по телефона ме пита дали съм добре, дали има много работа, да съм режела колегите, които искат нещо от мен, а всъщност мога да ги оставя за следващия ден... И двамата много се бъхтим, и двамата знаем защо го правим, но пък ... искам и аз да си взема повече от два дена отпуск :(
Като изключим работата... Реших да започна да правя нещо след работа, за да го намалявам цялото това напрежение. От скоро ходим на зумба с приятелки. Забавно е, харесва ми и се чувствам добре след това. Cheesygrin Е, вече пропуснах две тренировки, защото не можах да изляза навреме от офиса, нооо...
Наскоро имах и рожден ден. От компанията сме няколко души, които празнуваме през май месец. Направихме си парти, получи се много доволно. Изкарах си много хубав ден и искам пак! Lol

Много се радвам, че размърдахме нещата из форума. Аз всеки ден си го отварям, но имам чувството, че ако тръгна да пиша само ще мрънкам, а някак си не искам да натоварвам никого с душевното си и нервното си състояние.
Фата, браво! Много ме изненада, ама и много ти се накефих!
Лъвче, много успехи ти пожелавам! Дано бързо да забравите глупостите, които са се изсипали върху вас.
Лора, понякога съжалявам, че не работя в центъра някъде и не мога да изляза от офиса ей така... за да ям ягодки на някоя пейка. Май по-добре ще понасям лудницата. Варненци май пак трябва да си направим някоя среща ...
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #123 -: Май 17, 2014, 10:14:16 »

Аз съм навита на срещи, разходки, каквото кажете! Ще има ягоди за всички!  Cheesygrin Тия дни трябва да узреят и черешите и ягодите на вилата, така че направо домашна продукция ще ви нося.

На мен днес ми е много извън-бебетата ден, въпреки че през по-голямата част от него ще съм с бебе. Имаме годишнина от сватбата и ще си я отпразнуваме както трябва. Сутринта мъжът ми изкупил всички градински цветя на едно бабе, обещал ми е романтична разходка през деня (е, с бебето, но пък поне другото дете сме го командировали), а довечера имаме резервация в един ресторант, за който си мечтая отдавна (само двамата!!!). Времето е чудно, настроението също, животът пак е хубав  Big grin
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #124 -: Май 17, 2014, 11:23:23 »

Искам доклад после за ресторанта :Р
Да си изкарате хубаво! Времето днес е чудно!
А аз съм на работа Lol
Активен

Ivena
Newbie
*

« Отговор #125 -: Май 17, 2014, 11:29:13 »

Лори, честита годишнина, да имате много хубав празник днес. Smile
Опитайте се да познаете какво е времето в София?
Активен
Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #126 -: Май 17, 2014, 11:47:42 »

Смайлс, споко, и аз съм на работа. И утре съм на работа, и в понеделник - пак отначало. Почивен ден нямам.
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #127 -: Май 17, 2014, 22:35:52 »

Лори, честита годишнина, да ви е романтичен, любовен и розов животът

Златна, дай си почивка, че ще изперкаш. И мъжът ти ще изперка, че жена му все работи
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #128 -: Май 18, 2014, 07:52:02 »

Смайлс, споко, и аз съм на работа. И утре съм на работа, и в понеделник - пак отначало. Почивен ден нямам.
Не е готино, ама никак! Честно хора, ужасно е отстрани да гледаш половинът си работохолик. А всъщност под виждане, имам предвид вечер за няколко часа. За мен това си е поставяне на работата пред семейството...
Активен

Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #129 -: Май 18, 2014, 08:44:32 »

Хах. Ние сме и двамата в такъв режим. Но имаме задължителни ритуали - сутрешното кафе и вечерята са заедно  Cheesygrin Даже сега го чакам да пием кафе и после ще започнем работния ден. Който днес се очертава до към 8 вечерта. Просто трябва да преживея и следващата седмица. След това мога да се заровя в денонощно учене  Cheesygrin

Да ви кажа, изводът от тази тема е - животът извън бебетата е работа  Lol
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #130 -: Май 18, 2014, 09:15:06 »

Искам доклад после за ресторанта :Р
Да си изкарате хубаво! Времето днес е чудно!
А аз съм на работа Lol

Смайли, в Капитан Кук бяхме. Не бях ходила от години и само си мечтаех за сушито им, че е божествено. Стига да успееш да се абстрахираш от снобарията на съседните маси, всичко друго им е супер  Big grin
Въобще, чуден ден беше - дълга слънчева разходка, надвечер малко поваля и ни подари двойна дъга, романтична вечер... А сега хващаме пътуващия цирк и отиваме да изнасяме представления на село  Big grin
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #131 -: Май 18, 2014, 10:45:49 »

В Капитан Кук наистина им е хубава кухнята. Ние ходихме преди година, останахме малко разочаровани от управителката, която не искаше да направи забележка на съседната маса, на която пушеха, а ние обяснихме, че чакаме всеки момент бебе да дойде с родителите си. Тъпичко беше, че си мънкаше под носа, че не можела да им забрани да пушат (а то някакви натокани мадами на по чаша вино). Наскоро отидохме на импровизирана вечеря с родата. Искахме в новия "Стария чинар" (бившото Хепи на гарата). Но беше фул! На три етажа мисля, че е и всичко беше запазено. Във вторник 18ч нямаше къде да ни сложат. Даже там видях един от любимите ми сервитьори от Капитан Кук. Ние ходихме миналата седмица в Marche - обслужването беше много добро, калмарите бяха кофти, но като цяло от храната и обстановката останахме доволни.
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #132 -: Май 18, 2014, 14:35:55 »

Не е готино, ама никак! Честно хора, ужасно е отстрани да гледаш половинът си работохолик. А всъщност под виждане, имам предвид вечер за няколко часа. За мен това си е поставяне на работата пред семейството...
Каза жената на работохолик и я подкрепи жената на друг работохолик  Lol
Много странно, как преди детето не ми правеше впечатление работохолизмът на половинката, понеже и аз работех много и ми доставяше удоволствие да излизам в 6 и да се прибирам в 12. След детето обаче, изведнъж осъзнах, че работата не е на първо място и се дразня, когато мъжът работи толкова много
Активен

Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #133 -: Май 18, 2014, 15:05:10 »

Не е готино, я  Razz И аз съм с вас.  Cheesygrin Гледам да си трая по въпроса, понеже знам колко работохолици има във форума, но и моята позиция усилено се върти в посока "с работата си няма да се разхождам по ръчичка в парка, когато съм на 80". И все така продължавам да вярвам, че не е добре за здравето човек системно да се преработва, нищо, че още миналата година ми се смеехте, че от работа никой не е умрял. Ако си няма нищо друго в живота, го разбирам, ама да си имаш мъж/жена/дете/ца и да караш разни денонощни смени все едно си сингъл ми се струва доста страшно, и после с цел да не ощетиш никого да се разчекваш на всички страни, от което после пък ти страдаш, а и семейството вероятно, косвено... Трябва да има някакви граници.  Razz Аз работохолик твърдо не съм, човекът вкъщи май натам отива, защото си обожава работата, и разбираемо, то тая работа е дар Божи, ама стигне ли се до деца, мисля да си поговорим сериозно по въпроса с 9-10-часовия работен ден (+ 2 часа път) и разхождането до работата през уикендите. Последното се случва понякога в последно време, но да речем, че имат краен срок някакъв и е временно положение.  Razz Но иначе не е никак гот.  Rolling Eyes

И освен това да споделя, че разбрах, че тези дни се е омъжила една съученичка и това е първата сватба в класа. На 27 години! Бебета все още няма. Винаги съм знаела, че всички са големи кариеристи и адски амбициозни, ама не очаквах първата сватба да е на 27. Винаги има по някоя черна овца, която да е "излъже" скоро след бала, в другите класове по две деца имат вече, ама ние не, не знам що така се получава.  Cheesygrin Не е голяма работа, но просто реших да споделя  Lol

Последен едит да не се засегне някой, използвам израза "черна овца" съвсем шеговито и добронамерено, в никакъв случай не съм против сватбите, че даже и на по-млада възраст. Просто, както обясних, в нашия клас нещо тенденцията е да се гони кариера и затова е уместно да се правят таквиа майтапи.  Lol
« Последна редакция: Май 18, 2014, 15:22:17 от Catherine » Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #134 -: Май 18, 2014, 15:22:45 »

ха, 9-10 часа ок, но понякога излиза в 6:30 и се прибира към 8 вечерта. Не е всеки ден, но после и добър вечер не можем да си кажем, защото се е зомбирал от умора. И разбира се, че ще изисквам да обръща внимание на семейството, може никой да не е умрял от мн работа, но в един момент приоритетите е редно да са подредени по друг начин. Аз не искам да е с нас нон стоп, а да прекарва някакво нормално време вкъщи, да излиза с нас, пък дори и да отскочим някъде на почивка.
Онзи ден бях на ръба просто, къпя едното, другото вързано в стола пред банята, после едното завито до уши с мокра коса, къпя номер 2, едното реве за ядене, другото щото е бебе и не смогвам да го сложа на време да спи, каката я пратих да заспива сама накрая. Дадох си сметка, че ощетявам за пореден път Мариела, защото нямаше кой да ми помогне с ревящото бебе, ама си излях душата пред Преслав. Ще видим какво ще се промени.
Ут, сори, че споменавам децата, ще гледам да не се повтаря  Cheesygrin
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #135 -: Май 18, 2014, 15:23:29 »

Според мен зависи и от половинката как ще си възпита работохолика вкъщи, дали винаги ще проявява разбиране и ще се справя сам/а, дали ще поема всичко на свой гръб или ще хитрува и изисква внимание. Но си е деликатна материя, работата дава една момента удовлетвореност, победа в надпреварата и хъс, каквито малко други неща дават, при това на момента, плюс, че често е свързано с изкарване на пари, признание и т.н, все сладки неща. Не обясних хубаво...
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #136 -: Май 18, 2014, 15:44:50 »

Аз те разбрах, ама пак не вАжи при нас.  С първото дете не беше такъв, явно аз го свикнах, че мога да се оправям сама  Rolling Eyes
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #137 -: Май 18, 2014, 18:28:10 »

То понякога не опира до работохолизъм, а до обстоятелства. Вярно, моят мъж наистина си обича работата и се хвърля с главата надолу в нея, но преди като работеше в други фирми, имахме страшно много време заедно, пътувахме много, мързелувахме много.. Сега обаче като се опитва да създаде нещо свое, и то от нулата, и то в професия, в която връзките са всичко, а той няма никакви, нещата са съвсем различни. Не е в положение да отказва работа, нито да удължава срокове, а гадното при него е, че по-голямата част от работата му са визуализации и хората въобще не разбират какво значи това. Винаги проектират до последния момент и накрая му казват "ей на тоз небостъргач му направи 12 картинки, ама бързо, че след два дни ще го презентираме пред не знам си кой шейх". И той няма избор просто.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #138 -: Май 18, 2014, 19:49:59 »

Оф, по тоя повод моят примерно сега пак ще работи в събота. Не ми стига, че се прибира в 21.30 от работа, та и това. Знам, че бачка доста, ама много ми тежи напоследък - чувствам се като негов облсужващ персонал. Поради факта, че той работи повече, аз гледам да не го натоварвам с домашни неща, в крайна сметка се чувствам като прислуга. Егати, и аз работя все пак по 8-10 часа на ден и в като се прибера вкъщи всеки ден има нещо - готвене, перални, сгъване на дрехи, гладене, чистене, чистене на котката...много съм се разстроила.

Ама ме е срам от Лори, тя гък не е казала, а е в пъти по-зле.
« Последна редакция: Май 18, 2014, 20:09:23 от utopia » Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #139 -: Май 18, 2014, 20:51:27 »

Сложи и две деца плюс всичко изброено. И вярно, сега не работя, ама и ангажимента ми е да речем 24/24  Rolling Eyes
Аз пък ще мрънкам, защото държа на тия неща и държа е балансирано, решение все трябва да може да се намери.
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #140 -: Май 18, 2014, 21:56:50 »

Така е с обстоятелствата, нищо не казвам, всеки си знае. Но аз имам семейния си пример, всичко прекрасно, чудесни отношения, цял живот стоим зад гърба на тати, защото се добива като куче, създава нещо свое, от нулата, без образование, ценз, гръб, направо е велико като се замисля, но си е факт, че винаги сме били като семейство без баща, а мама като самотна майка. На дипломирания, награждавания, по болници за операции, при купуване на нови неща, почти винаги сме си били трите. Много хора биха казали, че нямаме право да мрънкаме, защото сме били винаги повече от осигурени и обичани, но ние си знаем какво е да ходим на почивки само трите и във всичко да ни липсва. И днес си говорих с него, говорихме си, че не е намерил баланса, а е можело. И мама има вина, защото винаги го е подкрепяла, всичките му функции е иззела, за да може да работи непрекъснато, няма да коментирам как му се отразява това на здравето. Всеки има нужда от почивка, и то не просто вечеря или един ден в месеца вкъщи. Smile
На мен ми е болна тема, най-вече защото откривам в себе си подобни качества, което не ми харесва.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #141 -: Май 18, 2014, 22:39:27 »

Много реално си го описала, как искам точно това да предотвратя
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #142 -: Май 18, 2014, 22:57:03 »

И аз. И постоянно водим разговори, едни и същи. И аз мрънкам и чувам едни и същи аргументи, които са основателни де, но това не променя факта, че вечеряме сами, че само аз къпя и приспивам детето и т.н.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #143 -: Май 18, 2014, 23:21:41 »

Моите граници стигат до децата, с тях гледам да не правя компромиси и си го изисквам. Тоест бих си го изисквала, засега е нямало нужда. Това, че не спи в къщи, мога да го приема, макар че е просто безумно, че съм отвикнала да спя с мъжа си - ако случайно задреме докато ме чака да си легна, ми е едно странно и неспокойно и не мога да спя. Но децата му ги пробутвам постоянно, най-вече Дани - води го на ясла, после като го вземе, го води на някоя площадка да играе, взима го в офиса и общо взето ми го води чак за вечеря в повечето дни. А сега като се стопли времето, и аз се присъединявам и прекарваме повече време заедно. Това сама да слагам децата да спят, се е случвало 1-2 пъти и ми е някакво огромно изпитание, както го описа Пупи. Той и като си е тук полудявам, докато приключим с целия цирк, а пък сама е пълен ужас. Но това, което Фата описа, ще се боря със зъби и нокти да предотвратя. Той самият има подобен баща и затова и се старае..
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #144 -: Май 18, 2014, 23:30:33 »

Аз ще повторя Фата, само с разликата, че никога не съм се чувствала, че тати го няма. Може би, често е пренебрегнал мама, но мен и брат ми - никога. А той работи постоянно и винаги е казвал "моята работа е моето хоби". Затова аз съм доста толерантна към упоритата и многото работа, и към това да се отдаваш на работата си. Даже в това отношение и съм искала да причам на него и мъжа ми да прилича на него.

Странното при мен, че мога да оправдая много работа, но не и хоби. Това беше основния проблем с бившия мъж. Съмнявала съм се постоянно дали ако станем семейство, няма да се превърна в прислуга както казва Ути и дали няма да съм все сама да си гледам детето.
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #145 -: Май 18, 2014, 23:37:03 »

И аз много се възхищавам и го уважавам за всичко постигнато, винаги е бил най-готиния баща, но е факт, че сме прекарали малко време с него. И той като на Хриси бащата и на Лора мъжа, както и другите, обожава това, което прави, харесва си животните, камионите, полето и т.н., но е факт, че трябва да има някакъв баланс за общото благо. И е факт, че и до ден днешен като му чуем буса се подреждаме на вратата да го чакаме, променяме си плановете и т.н. Малко като семейство на тези по корабите, а уж не сме. Не ми допада, винаги се сещам на Мишел и Тати Теди историите как обикаляли с кола Б-я четиримата заедно и адски ми харесва като модел, като изграждане на детски спомени и такива.

Хриси и аз искам мъж като тати, нормално е, имаш модел на превъзходен човек, упорит, умен, работлив, но аз искам моят да е ъпгрейднат. Cheesygrin
Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #146 -: Май 19, 2014, 00:30:36 »

ох тая работа, детето на село, мъжо прави нещо аз тичам до сл.бряг да върша другата работа, че да не ходи той допълнително.. на всичкото отгоре /мислех да пиша в да се оплачем/ днес пак ни пука градушка, на село.. айде нашата кола я оставихме, ама на татко сложихме 2 одеала, че да не стане много зле и тя.. то на пък валя пак страшно много време, вятърът наби водата в покрива, от там на втория етаж през стълбите вода.. котката беше останала навън и тя умряла от страх.. на баба градината, дето се труди по цял ден замина цялата :/ много кофти положение.. и след всичко това мъжо в 6 и нещо тръгна за едно село, че интернета там беше умрял, а е при познат с наши устройства и накрая успял да си пререже единия пръст на ръката... хубаво ама гения го превързал и продължил да работи, та минахме и през спешното за няколко шева, сега ще си имам 3 бебета барабар с кучето. И сега е като робокоп с една превързана ръка, а толкова задачи има да върши :/
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #147 -: Май 19, 2014, 08:38:39 »

Оф, това с работата наистина ми е много гадно, защото хем се опитвам да балансирам между "той много работи, трябва да го подкрепям и да му помагам поне вкъщи да си почива" и "аз също работя доста и не искам да ставам домашна прислуга", та се лашкам в крайности, ту си мълча, ту се сърдя, че не ми помага...ама честно казано егати простотията, той дори не работи за собствена фирма...
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #148 -: Май 19, 2014, 09:11:41 »

Кате, не ви е леко, ама изобщо. Да минава серията по-бързо.
Лори, аз наистина продължавам да недоумявам, как мъжът ти успява да се държи в съзнание след толкова дълго и перманентно недоспиване. Да спиш на стол не мога да си представя, че е възможно за повече от 20 минути. Че и винаги като го видя изглежда съвсем ок, аз и две нощи да не спя не съм за пред хора, оплитам езика, гледам на 50%, а той винаги е толкова енергичен.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #149 -: Май 19, 2014, 09:22:24 »

Колко е важно човек да си обръща внимание, особено на здравословни проблеми. Преслав от както се е родила Роси все не намира време да иде на зъболекар, все късно се прибира и си изпуска часа. От няколко дни го заболя пак зъба, а тази сутрин е асиметричен в лицето. Честит му антибиотик, и поне 3 дни ще си е вкъщи, че е труден за гледане. Мамка му и работа, това просто е безотговорно за мен, и му меля непрестанно на главата.
Не ме разбирайте погрешно, той също обръща страхотно внимание на децата, просто в онази вечер бях сама и бях наистина на ръба да си обера чукалата и да ида в майка ми, за да ми помогне. Бяха се събрали няколко безсънни сополиви нощи и вечер като тая тотално ме изтощава. Аз по-скоро искам семейно да ни е хармонично, а не насечено, на ти на теб внимание, на малко и на теб, а аз сякаш най-страдам, защото не мога да се вредя. Сексът поне е забавен и як, когато се намерим де  Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #150 -: Май 19, 2014, 09:38:13 »

Лиони, явно спи все пак, ако спи по 20мин на ден на стол, досега да се е гътнал, няма как просто.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #151 -: Май 19, 2014, 09:44:59 »

Ох, не ме плашете с тая тема за работата...Преди година мъж ми имаше такъв период, то е по-скоро до обстоятелствата около фирмата + че и на него си му става интересно. Та всеки ден се прибираше към 10-11, случвало се е да не се видим, защото съм заспала..После беше и в дълги командировки и т.н. От една страна много му се радвах, че най-сетне го ценяха, търсеха, беше му интересно и изобщо гордеех се с него, от друга помрънквах примерно на всяко второ-трето закъснение като ми дойде в повече. Излизах без него и беше почти като сингъл период, като изключим уикендите (слава Богу, че някои колеги и тогава работеха).
Той също не се кефеше, че става така, винаги е казвал, че истинският живот не е пред компютъра...Та, последната 1 година всичко е нормално и се прибира към 7-8.

Нооо сега му предлагат повишение, пак ще прави нови неща, с нови хора и хем ми е ентусиазирано и гордо, хем ме притеснява, че точно 9тия месец ще започне, ще има и командировки (макар и поне в Европа) и изобщо ако влезе пак в онзи период точно около бебето не ми се мисли...

Та при  нас не е толкова зле, ама само да си кажа и аз  Cheesygrin Иначе от мъж не мога да се оплача, много ми е грижовен и дори в онези периоди успяваше да си освободи уикендите, което като ви слушам хич не е малко...
Активен

motley
Newbie
*
Публикации: 124

« Отговор #152 -: Май 19, 2014, 17:30:26 »

Аз под работохолизъм разбирам не толкова удължено работно време, колкото нездравословно отношение към работата. Човек може да работи по 12 часа на ден и да не е работохолик, ако, както казахте, се налага на този етап или пък много се кефи на работата си. Пък работохоликът е все стресиран, че не е свършил достатъчно, изпитва вина, като си почива, чувства се сякаш целият свят тегне на неговите рамене, дори да има нормално работно време и отговорности.
А вашите мъже по договор ли имат такова безкрайно работно време, или работят допълнително? Плаща ли им се оувъртайм?
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #153 -: Май 19, 2014, 18:16:03 »

Моят си работи на 8 часов работен ден, ако се наложи уикенда да работи - му се плаща, но това, че стои 3ч на ден в офиса отгоре си е изцяло по негово желание, щото спред него все не смогва, все не е свършил достатъчно, телефонът му звъни и в извънработно време, а мейлите се проверяват денонощно. Ужасно е досадно.
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #154 -: Май 19, 2014, 18:31:47 »

При нас с мъжа ми е като при на Ути мъжа. Не се заплаща оувъртайм, но, за да заемаш по-висока позиция, трябва да работиш по този начин.
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #155 -: Май 19, 2014, 21:12:28 »

Хайде да ми е честито, подписах си споразумението днес. Нищо повече не се случи, изглежда бурята беше моментна и изцяло на местно ниво, от централата нищо не е дошло като указания и информация спрямо мъжа ми. Пожела ми късмет, беше умекнала при разговора и мисля, че изяснихме нещата.
Утре ще си остана за последно вкъщи с детето, защото от сряда захапвам на новото място. Smile
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #156 -: Май 19, 2014, 23:21:32 »

И аз както Juliet - ако искам по-висока позиция ще работя повече. Може би съм малко изкривена в това отношение, защото съм започнала от стажант и минавайки през различни роли, съм си затвърдила мнението, че по-висока заплата и позиция се получават когато свършиш повече от това, което очакват от теб или когато докажеш качества повече от изискваните.

Успех, Лъвче.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #157 -: Май 19, 2014, 23:50:15 »

И при нас е така. Но отделно Преслав не смогва просто, непрекъснато го товарят, днес че е вкъщи, не е ставал от компютъра, телефонът му прегря. Оувъртайм няма, но има бонус по заслуги, макар да не смятам, че това му е движеща сила. Харесва му, натоварен е, но не е стресиран като на предната си работа.
 Лъвче, късмет  Smile
Активен

motley
Newbie
*
Публикации: 124

« Отговор #158 -: Май 21, 2014, 18:59:46 »

Според мен е подло да се позволява (да не го говорим да се насърчава с повишения) човек да работи оувъртайм, когато той сам си прецени, и то неплатено. Така например амбициозните хора ще искат да се докажат, работейки още и още часове, или ще се състезават по този критерий, и прочие. От това евентуално печели фирмата, но човек губи баланса в живота си.
А ако не смогваш в нормалното си работно време, то значи или си претоварен и има проблем в планирането, или пък нещо друго куца. Не означава, че трябва да работиш повече време.
Реглементираният оувъртайм (когато ти И шефът прецените, че има нужда, и непременно платено) е окей, aко е в такъв момент фирмата, или в момента ти имаш нужда от допълнителни пари. Разсъждавам си.
Активен
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #159 -: Май 22, 2014, 16:44:56 »

ох, добре, че има тема, в която можем да си пишем за живота  Cheesygrin

Че в 'Да се похвалим' ми е винаги странно да пиша, а повечето неща, които са ми на сърце, са положителни  Cheesygrin
Значи да се похваля- другата седмица съм на интервю за определяне нивото на испански в един център по сугестопедия. То са общо 2 нива и май ще избера спрямо кои часове са ми по-удобни, а не спрямо нивото си...но поне да видя как е там и да поговорим. Ужасно ми е неудобно като локация, ама това е положението, поне като дати май има вариант, който може да ме устройва. Иначе отново четох за тази методика и се запалих, звучи ми супер забавно и творческо.

И другото още по-хубаво нещо- мъж ми отново е повишен, този път официално  Clap И има и финансово отражение, чак не мога да повярвам...Ще ни дойде добре за 2рата година майчинство, ако всичко е наред дотогава де. Вече официално взима повече от мен, ама това само ме кара да се гордея, няма чувства на надпревара и подобни.

Е, свързано е с мноого отговорности, дълго предизвестие, командировки, ама сега виждам само положителния аспект и се радвам много.

И на това прекрасно време не мога да се сдържа да не си планирам цялото лято, мъж ми само ме бъзика да си оставя поне няколко дни за раждане  Lol
Активен

Galina_Dim
Newbie
*

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #160 -: Май 22, 2014, 21:28:34 »

Ако искаш сподели кой е центърът, мога да ти дам насока.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #161 -: Май 23, 2014, 09:35:07 »

Ако искаш сподели кой е центърът, мога да ти дам насока.

Вихровения- само там намерих испански, който започва в края на юни, но съм отворена и за други предложения  Cheesygrin (директно в сайта на Лозанов например няма програма за юли и не вдигат телефони- ако има от началото, мога да се пробвам).

А теб ще те разпитвам по-подробно по темата, но май след като започна курса.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1872

« Отговор #162 -: Май 23, 2014, 14:33:04 »

Аз съм доста далеч от децата,като доста далеч за мен означава поне още 2-3години,докато си стъпим на краката. Имам нужда да споделя и да ми олекне,но направо ми е неудобно да се оплача,че с приятелят от известно време само се караме,като чета хората какво имат на главата. Търся си решение за неговото непрестанно вглеждане към миналото и моята ревност.
Иначе ми остава година,година и нещо докато завърша и се преместя при половинката,като засега ни делят 600км,защото живеем в две различни държави,аз съм в Джърмани,той е в съседката отгоре. В момента съм предсесийно,започнах и втора работа,че парите не ми стигат,разделям се на няколко фронта,на всичко отгоре сдадох багажа преди няколко дни и със здравето,но спирка няма. Общо взето, за мен един ден от живота без бебета означава - лекции,търчане на работа,търчане на фитнес,търчане на втора работа и клепване гроги вечерта.
Като ви чета,как раждате,работите,гледате си децата и семейството,евала ви правя.
Корни,това за курса звучи много добре,после ще разправяш как е Smile
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #163 -: Май 23, 2014, 15:00:15 »

Пийс, не виждам защо да ти е неудобно, на мен ми звучи достатъчно трудно да се поддържа връзка от разстояние и то години наред. И аз щях да се карам непрекъснато и да ревнувам Cheesygrin
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #164 -: Май 23, 2014, 15:24:02 »

И според мен караниците са от разстоянието. От една страна е романтично и хубаво рядкото виждане, но пък по своята връзка съм открила, че се караме само като сме разделени (колкото и да е абсурдно). Т.е. като живеем заедно не се караме , като бяхме гаджета от един град малко се карахме, а като бяхме в различни държави по-редовно. Просто все се появяват поводи за ревност, да ти е гадно, да го мислиш и т.н., което иначе (може и да) го няма. Така че дано по-скоро се съберете и видите дали ще се оправят нещата  Smile
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #165 -: Май 23, 2014, 15:24:59 »

Вече официално съм пенсионер Cheesygrin Започнаха да ми превеждат пенсията и направо ме застреляха със сумата - оказа се, че ми изплащат всички месеци назад, откакто са ми издали телк-а, а не от сега като съм подала документите, както си мислех. Направо ми компенсираха безкрайното ходене по мъките за вадене на милиони документи, униженията и всичко останало. И все пак, догодина едва ли ще се подложа на същото нещо, най-вероятно изобщо няма да се явя пред комисията.

Активен

kateto
Newbie
*

« Отговор #166 -: Май 23, 2014, 15:29:23 »

Хаха, пенсионерка ;)
Лор, не знам дали си писала, ако е удобно да попитам за какво си минала ТЕЛК ?
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #167 -: Май 23, 2014, 15:33:44 »

За историите с щитовидната жлеза. Макар че те ми дадоха висок процент инвалидност и заради парезата на гласната връзка, пък бях и бременна и се смилиха над мен хората. Другия път едва ли ще ми дадат повече от 50%. Но има много предимства, та поне сега да се възползвам.
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #168 -: Май 23, 2014, 15:34:03 »

Лор, веднъж като имаш издадени документи би трябвало да е по-лесно следващия път. А и защо да не се явиш, в крайна сметка, не е далавера някаква, а си е факт и ти се полага. Smile
Активен

Anna T.
Newbie
*

Влюбена в живота

« Отговор #169 -: Май 23, 2014, 15:53:18 »

... За разлика от хиляди други хора, нали.

Няма причини да се срамуваш от това. Нали затова се счупваме да плащаме данъци. Уж да можем да разчитаме на някаква компенсация на дохода в трудни времена.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #170 -: Май 23, 2014, 15:56:46 »

А, въобще не е до срам, просто беше нечовешко цялото преживяване по изкарването на документи.
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #171 -: Май 23, 2014, 16:28:28 »

И моята дружка това се похвали, че изплащат за целия период, а не от % нататък. Лор, а фирмата можеш ли да си я управляваш и можеш ли да бачкаш паралелно? Не са ми ясни вашите пенсионерски въпроси  Lol
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #172 -: Май 23, 2014, 16:32:55 »

Тя като е по инвалидност, няма значение дали работя.
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #173 -: Май 23, 2014, 21:54:29 »

Хехехе, честито пенсиониране.
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #174 -: Май 23, 2014, 22:12:02 »

Лор, мисля че на три години е цвлата галимация с документита, така че може и да не ти се налага скоро да се занимаваш пак. Така или иначе като си имаш право си се бори и взимай каквото можеш и ти се полага.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #175 -: Май 23, 2014, 22:38:50 »

Телк-ът ми е 2 години, те си го решават на комисията, на майка ми например единия път беше 5. Но ми е достатъчно това време да вкарам децата по градини, де Smile А и не им плащам месечните такси.
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #176 -: Май 30, 2014, 17:43:34 »

Чудя се  в коя тема да го пльосна и айде тук  Cheesygrin

Някой има ли мнение за Хюндай i10? Много го хвалят като градски автомобил, същевременно ми е подозрително евтин. И ме притеснява, че няма Airbag отзад, а багажникът е доста сплескан, т.е. недай Боже при удар отзад ако седи детенце...не е много безопасно.

Обаче и Ярисите, и Клиотата (другите малки коли, които гледаме) също нямат отзад Еърбег, така че явно е нормално и ще е трудно да се намери с.

Мини, ти с какви коли работеше, сега мъжете ще ми се смеят, ама помня, че беше или Хонда, или Хюндай  Lol
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #177 -: Май 30, 2014, 18:09:57 »

Шевролет и Опел  Lol
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #178 -: Май 30, 2014, 18:11:02 »

Шевролет и Опел  Lol

Баси, дори първата буква не съм уцелила, а бях сигурна, че е нещо с Х  Lol
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #179 -: Май 30, 2014, 18:53:39 »

Корни, зависи какво търсиш. Ако търсиш кола за теб е хубаво не само да помислиш, че ти трябва градска кола, а, че ти трябва кола, в която да събираш армаганите на бебето, което, според мен, в i10 няма как да стане. Имай също така предвид, че в повечето случаи, малката кола вози малко твърдичко и друса доста, което мен лично ме дразни. Аз така като си търсех кола бях влюбена във Фиат 500 и упорито исках това да си взема, но осъзнах, че един ден детската количка ще трябва да я возя вързана на въженце отзад и се отказах  Cheesygrin
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #180 -: Май 30, 2014, 19:03:27 »

Опел , Корни, Опел  Cheesygrin

Хюндая е здрав доста като кола. Клио не бих взела (да ме прощават собствениците на френски автомобили).
Към тойота съм силно предубедена, така че не мога да кажа мнение, което би било неутрално и безпристрастно (специално що се отнася до тази марка).

Като цяло не съм фен на този клас коли, не са известни като особено сигурни при удар. То да не се случва , де.

Какъв бюджет си определила?
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #181 -: Май 30, 2014, 19:16:01 »

Ами на мен основен критерий ми е да е малка. Не искам средна, не искам голяма, искам си малка. Имаме огромна кола за пътуване извън града, която се налага в момента да карам и не че не я обичам, но с паркирането е ужас, а в центъра дори не смея да помисля да сляза.
Единствено искам да е с 4 врати и другото, което търсим- на реални километри, по възможност върната от лизинг.

Иначе на краш тестовете и ярис, и и10 май са ок, защо мислиш, че не са надеждни, Мин? Говорим за градско, т.е. не се предполага недай си Боже удар със 100 км/ч.

Бюджет не знам, обикновено ако нещо ме грабне го надскачам, но ми се искаше до 6-7 хил.

А хюндаи изобщо не гледахме, но ни изпадна нещо много новичко и изгодно и взе, че за лош късмет ми хареса  Lol
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #182 -: Май 30, 2014, 21:41:57 »

Просто не харесвам Тойота, Корни, затова.
За Хюндай лошо не мога да кажа. Smile
Иначе от малките колички, бих препоръчала Нисан Микра. Много здрава колица, има ги на много прилични цени. Малко е грозничка външно, но е хубава кола. Smile Сузуки Суифт също бих препоръчала. Опел Корса тоже. Smile
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #183 -: Май 30, 2014, 21:50:50 »

Опел Корса тоже. Smile
Lol Lol Lol Razz
Активен

Lo
Newbie
*

« Отговор #184 -: Май 30, 2014, 22:20:37 »

Мина, a Smart?
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #185 -: Май 30, 2014, 22:50:07 »

Е тая кутийка нз кой нормален би си я взел. Особено пък с дете.
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #186 -: Май 31, 2014, 09:29:02 »

Ути, ти си извън класациите, щото взимаш без да гледаш.

Смарт ще подмина колкото пъти е необходимо.Все пак кола се търси.  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #187 -: Май 31, 2014, 09:37:49 »

Аз между другото точно казвах на Корни, че пак бих си взела Корса, просто това, че аз не уцелих колата, не значи, че е скапана. Особено новичките са толкова яки, ама много паричкииии...
Активен

Liliq
Newbie
*
Публикации: 540

« Отговор #188 -: Май 31, 2014, 09:46:39 »

Корни, аз харесвам много Honda Jazz, погледни я ако искаш. Не съм се допитвала дали е читава, само на картинка и по характеристики я бях набелязала, но не съм се интересувала сериозно.
Активен

HappyHeart
Newbie
*
Публикации: 6339

« Отговор #189 -: Май 31, 2014, 09:47:12 »

Аз карам микричка, която беше на сестрата на мойто момче. Уникално здрава кола, за това, което е преживяла. Ма мойта е '97, новите чух, че са френски?! Поддръжката не е скъпа. Много ми е сладка и си я обичам, само да имаше климатик и щеше да е перфектна Smile
Активен

Моето име е Любов.
Korneliq
Newbie
*

« Отговор #190 -: Май 31, 2014, 11:47:07 »

Да, Микрата също я обмисляме като вариант. Не са ми грозни на мен, поне светло сините са ок  Cheesygrin

Ако не ни се съберат количката и бумагите в хюндая, ще се откажем и ще разширим избора на Микри,Фабии и т.н.

Аз съм предубедена към Смарта също, чааак толкова малка кола йок, и е доста опасна.

Корсите честно казано не ми харесват, засега поне не са ми в списъка.
Активен

Lo
Newbie
*

« Отговор #191 -: Юни 01, 2014, 20:40:38 »

http://www.rs-auto.bg/news/article/8694/smart-fortwo-%D1%81-%D0%BE%D1%82%D0%BB%D0%B8%D1%87%D0%B8%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%B8%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82/
  Относно сигурността  Wink
Активен
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #192 -: Юни 01, 2014, 20:43:24 »

Kошмарно непрактичен и грозен Cheesygrin
здраво, ама данчо и деца...
Активен

Lo
Newbie
*

« Отговор #193 -: Юни 01, 2014, 21:22:10 »

Практичността и красотата са относителни понятия в случая. А надеждността не е до размера, ако говорим само за малки автомобили. Има crash test - сравнение между Опел Корса и Смарт. Опелът е ламарина,  а смарта има стоманена клетка за защита. И познай къде го дават да оцелееш. ..
Активен
Салсеро
Newbie
*

« Отговор #194 -: Юни 02, 2014, 07:50:02 »

За Смарт-а ме притеснява, че като вдигне 80 км/час и набиеш спирачките, ще се търкулне през покрив като зарче...
Активен

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #195 -: Юни 02, 2014, 14:27:52 »

И аз бях влюбена в тези микри (но моделите от преди 2000, дизайнът не другите ми идва в повече), но така и никога не си взех такава. Сега карам едно ситроенче саксо, да си призная бях много предубедена към френските авотомобили, но съм много приятно изненадана, окза се доста здрава пред вид моето шофиране  Lol Единствените ми забележки са, че седалката сякаш не е много ергономична и ако ми се наложи по-дълъг път с нея започва да ме боли гърба и разбира се много друса и от към скорост съм ограничена. Но за 30-40-50 минутно пътуване си е перфектна и икономична Smile За това и в момента си сменихме с мъжа колите и карам неговата един нисан - много по-удобен, по-голям е и вози по-меко. В общи линии този варант - една по-голяма и една по-малка кола в семейството е добър - за дълъг път по-комфортната и с повече място за багаж, а за града по-мъничката. Иначе съм с 2 ръце фена на японските марки (колко вече са произведени там е друг въпрос), аз умирам за моделите на хонда, тойота и нисан (по-нов от нашия Lol). Като варианти за малки колички споменатите по-горе Jazz, yaris i micra.
Активен

doubt
Newbie
*

« Отговор #196 -: Юни 02, 2014, 18:17:25 »

Аз карам сеат ибиза 2001 края.Не е много малък,но не е и голям и съм доволна както от разхода на гориво - с важното уточнение,че става въпрос за SDI двигателя,така и откъм чупливост...За сведение - претоварен с багаж,вкл. със скара върху гредите на тавана,върху които имаше 4 големи кашона; отделно пълен багажник; 3-ма възрастни и 2 деца,последния път се прибрахме с 40лв до Варна..Ако колата се купи и в добро състояние,забравяш за неопределено време какво е сервиз,защото е непретенциозна като кола и издръжлива на това,което в БГ наричаме пътища Rolling Eyes
Активен

juliet
Newbie
*

« Отговор #197 -: Юни 02, 2014, 19:10:05 »

И аз съм със Сеат ама по-голям и за момента (да чукна на дърво) нямам никакви оплаквания.
А между другото на Смарт-а и аз съм му гледала краш тестовете и дава много високо ниво на надеждност за класа си, но все пак за мен това не е автомобил  Cheesygrin
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #198 -: Юни 03, 2014, 07:46:10 »

Аз си похвалих любовта и историята взе, че стана трудна и мъчна. Половинката иска да се разделим, не се бил чувствал толкова отдаден в нашата връзка от разстояние. Прави планове за започване на втора работа и за много часове работа и много пътувания. Иска ми се да спра времето за да не отлети днес от София.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #199 -: Юни 03, 2014, 08:33:02 »

Ъх, Хриси, съжалявам, това ли решихте в крайна сметка, ще се разделите ли? Гушкам те.

Бтв, моят проблем с колежката се саморазреши, махнаха я от моя проект  Unsure
Активен

Fata morgana
Newbie
*

« Отговор #200 -: Юни 03, 2014, 08:33:53 »

Много гадно, Хриси! А има ли шанс ти да заминеш или нещо подобно, но пък и той като си го е решил. Rolling Eyes
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #201 -: Юни 03, 2014, 09:23:30 »

Много гадно, Хриси, дано нещата се наредят по най-добрия начин.

Връзка от разстояние наистина е трудно и не е за всеки, особено ако е дългосрочно, а не кратък фиксиран период  Sad
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #202 -: Юни 03, 2014, 10:37:33 »

Хриси, съжалявам за разочарованието ти. Има ли вариант да намерите изход от ситуацията или решението е взето вече? Unsure
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #203 -: Юни 03, 2014, 14:52:06 »

И държавата ни е скапана, и всичко!  Cursing
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #204 -: Юни 03, 2014, 15:20:58 »

Да, ама конкретно защо така... Unsure
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #205 -: Юни 03, 2014, 15:36:55 »

И държавата ни е скапана, и всичко!  Cursing
Не знам какво е основанието ти да го напишеш, ама напълно те подкрепям!
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #206 -: Юни 03, 2014, 15:38:10 »

Класирането за първи клас.
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #207 -: Юни 03, 2014, 15:44:54 »

Ааа, ясно, пълната простотия с класиранията.
Не ви приеха където искаше ли?
В ое училище?
Активен

doubt
Newbie
*

« Отговор #208 -: Юни 03, 2014, 15:46:26 »

И аз чакам с интерес класирането за първи клас.Нашето е днес в 17ч...
Активен

Pupi
Newbie
*

« Отговор #209 -: Юни 03, 2014, 15:49:20 »

Пфу, догодина и мен ще ме тресе тая треска, а от сега се чуват доста глупости как най-лесно ставало с дарение. Аааа, не може и не трябва всичко да става с пари  Razz
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #210 -: Юни 03, 2014, 16:17:45 »

Ама чакайте, и в училищата ли няма места и става с класирания?! Все си мислех, че там просто записваш, като се изключат по-специалните паралелки, в които се кандидатства с нещо.
Активен

doubt
Newbie
*

« Отговор #211 -: Юни 03, 2014, 16:29:12 »

Ама чакайте, и в училищата ли няма места и става с класирания?! Все си мислех, че там просто записваш, като се изключат по-специалните паралелки, в които се кандидатства с нещо.
Добре дошла в реалността Cheesygrin
И с училищата е много трудно,да..То изпити,то тестове за пълволаци,то чудеса всякакви....
Активен

Maggie
Newbie
*
Публикации: 979

« Отговор #212 -: Юни 03, 2014, 16:36:34 »

Сериозно? Не са ли забранени тестовете и изпитите за прием на първокласници?

Активен

Ти виждаш нещата и питаш "Защо?" Аз мечтая за неща, които никога не са били и питам "Защо не?" Дж. Б. Шоу
Catherine
Newbie
*

Heart follower

« Отговор #213 -: Юни 03, 2014, 16:53:03 »

Е на какъв принцип ги класират? Това е пълен абсурд...  White flag
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #214 -: Юни 03, 2014, 16:58:52 »

Сериозно? Не са ли забранени тестовете и изпитите за прием на първокласници?

Хем не са позволени нормативно, хем има възможност училищата сами да решават на какъв принцип ще приемат първолаците
Активен

Mina
Newbie
*

« Отговор #215 -: Юни 03, 2014, 17:08:19 »

Все си мислех, че там просто записваш...

Дааа, и аз така си мислех...Но то беше докато не се сблъсках със системата през януари Cursing
Активен

lioness
Newbie
*

« Отговор #216 -: Юни 03, 2014, 17:11:43 »

И по какъв признак ги приемат?
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #217 -: Юни 03, 2014, 17:20:22 »

Хриси  Clover
Активен

Моето име е Любов.
Mina
Newbie
*

« Отговор #218 -: Юни 03, 2014, 17:22:40 »

И по какъв признак ги приемат?

Уна го каза. Всяко училище си избистря критериите. То са точки, работи...не е за разправяне.
Активен

HappyHeart
Newbie
*

« Отговор #219 -: Юни 03, 2014, 17:23:38 »

Вас къде ви приеха, Мин? Ти за къде искаше?
Активен

Моето име е Любов.
Mina
Newbie
*

« Отговор #220 -: Юни 03, 2014, 17:24:28 »

Искам си в квартала, не на някакво специално място... Никъде засега.
Активен

peace&violence
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 1872

« Отговор #221 -: Юни 03, 2014, 18:11:44 »

Хриси,надявам се да успеете да се задържите,много са тежки връзките от разстояние,но по моето мнение,сигурно сте говорили за това, ако има желание - трябва да има и начин.  Clover

Как така ще класират първолаците? Разбирам от 5 клас разделенията са важни,но при нас,едно време, идваха да си правят реклама в детската градина,за да си напълнят класа.
Активен

Turning can'ts into cans and dreams into plans.

syanna
Newbie
*

Oтнесена от вятъра...

« Отговор #222 -: Юни 03, 2014, 18:43:42 »

Е не, вие ще ме  убиете с тази информация, наистина ли има проблем и с училищата???  Shocked Blink
Бях се примирила, че за детска няма да имаме шанс и сигурно ще сме на частна, ама това което пишете сие безобразие. Нали е безплатно и задължително образованието до кой клас беше, не помня. Не стига, че няма деца, демографски проблем, ала бала, не стига, че сме с не знам какъв пеоцент неграмотни на фона на другите държави. Ами те разиграват и с училищата, нямам думи, ако е вярно наистина това.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #223 -: Юни 03, 2014, 18:48:50 »

Доколкото знам само за относително хубавите у-ща е така, ама то...
Активен

Korneliq
Newbie
*

« Отговор #224 -: Юни 03, 2014, 18:51:13 »

Предполагам, че не е проблем по принцип, проблем е, ако искаш конкретно училище и бройките са вече запълнени.

Т.е. примерно ако си от друг квартал, с предимство ще са хората от квартала и може да не се доредиш.

Едно време е било същото- ако искаш детето ти да учи по-далеч, трябва да го водиш на фалшив адрес, иначе не може.

Моите 2 познати с първолаци не са имали проблеми със записване на 1 клас, виж след 4ти ако сменяш училище има вече изпити и т.н.

Но аз така или иначе се убеждавам, че 90% от държавните училища са под всякаква критика, или трябва по-елитно, или частно, или поне специална паралелка. Ще го мислим като му дойде времето де.
Активен

Xpucu
Administrator
Newbie
*

« Отговор #225 -: Юни 03, 2014, 19:04:58 »

Благодаря ви. Преди час и половина го изпратих на летището. Не искам да се примирявам засега. Казах му, че ще го почакам но не гарантирам колко - може да е няколко дни или седмица или две. Та нямам идея какво ще се случи. Може би и аз правя глупост, но в момента повече вярвам, че искам да остана, отколкото да дефинирам какво е несигурно и кой е лесния изход.
Активен

una hada
Newbie
*

« Отговор #226 -: Юни 03, 2014, 22:53:17 »

Това се получава заради това, че всеки родител иска детето му да учи в добро училище, а те не са кой знае колко. Поради тая причина има училища за които има много желаещи и се налага въвеждането на различни критерии и класирания за прием и такива, в които можеш да си запишеш детето директно. Сещате се, че тези без прием не струват
Активен

Страници: 1 2 3 ... 10 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: