star chick-chat.org star Свободна зона star На лафче :-) star Живот извън бебетата!
Страници: [1] 2 3 ... 10  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Живот извън бебетата!  (Прочетена 34767 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 16530

A believer

« -: Май 10, 2014, 13:01:17 »

Айде сега да ви подразня малко бебе-любители... Lol

Като гледам колко е умряло форумчето, имам чувството, че скоро ще стане форум трета възраст. Плаша се. Добре де, нищо ли не се случва в тоя живот освен грижа за децата? Напълно сериозно питам, почвам да се страхувам, защото освен Феята, която периодично се хвали с фитнес заниманията си, и Галето, която я гледам, че дерзае на няколко фронта, имам чувството, че всички могат да мислят само за готвене и пюрета.

Моля ви, убедете ни нас, бездетните, че не е така, защото иначе отивам да си вържа тръбите.
Има ли живот след децата??? Confused
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8774

« Отговор #1 -: Май 10, 2014, 13:13:13 »

Хаха, каква тема, само като за работни съботи  Cheesygrin

Аз мога да кажа само за по време на бременност  Cheesygrin Определено има и друг живот. Даже като се събираме с приятели много малко се говори за бебето- повечето нямат и не знаят какво да питат или кажат, та сме си по старому с темите- апартаменти,покупки, майтапи, такива работи.

Обещавам специално за теб като ми дойде следващият порив на енергия, да не си мълча. Днес обаче ми е умряло и не мога, предишните дни кипях от оживление и не-бебешки проекти и планове. Ама ще ги разкажа като съм на съответната вълна.

Според мен тук се пише за бебета просто защото това обединява хората. Всеки си движи и в други направления, ама сега нито върви да ви обяснявам за репорта, над който работя, нито да ви спамя с инициативите за бездомни животни, с които се занимавам...повечето неща си остават част от "другия" ни живот, а във форумния се обсъждат наистина основно бебешки неща.
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #2 -: Май 10, 2014, 13:16:27 »

Разбира се, че има! Който както си го направи. Аз напоследък все по-често хайманосвам без деца, лекции, на гости на колежки, градски отпуски  Lol Но все повече ми се затвърждава мнението, че не искам обратно на работа. Хич не ми се излиза от това спокойствие.  Rolling Eyes
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #3 -: Май 10, 2014, 13:18:22 »

Е като има що никой не разказва. Лъжете нещо.
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #4 -: Май 10, 2014, 13:19:04 »

Хихи, Ути, а помниш ли оная статия, дето ви пуснах в чата оня ден?  Cheesygrin Някои жени дотолкова се вглъбяват в идеята, че след децата живот йок, че вземат радикалното решение хич и да нямат такива, само и само да си правят каквото си искат, да се развиват кариерно и т.н. без да им виси нещо от цицата.  Lol Което пък е ужасно просто.  Razz Какво прозрение, нали, ама и двете крайности са ми еднакво отблъскващи  Lol
Активен

Pupi
Newbie
*
Публикации: 13223

Щастлива мама и щастлива съпруга!

« Отговор #5 -: Май 10, 2014, 13:22:14 »

Защото рядко някой отговаря на писание. Все едно сам си говориш. Доста по-активно се развиваше бебешкия под форум, там поне се нищят проблеми и все някой отговаря я на въпрос, я да цвили доволно на някоя бременна/бебешка история  Lol
Много ми се искаше да разкажа какъв рожден ден изкарах, какви подаръци получих. Тогава съвсем щях да те убедя, че и след децата живота кипи, пък секса още повече  Lol
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #6 -: Май 10, 2014, 13:41:22 »

Що мрънкаш?  Cheesygrin
Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
doubt
Newbie
*
Публикации: 939

« Отговор #7 -: Май 10, 2014, 14:07:06 »

Защото рядко някой отговаря на писание. Все едно сам си говориш. Доста по-активно се развиваше бебешкия под форум, там поне се нищят проблеми и все някой отговаря я на въпрос, я да цвили доволно на някоя бременна/бебешка история  Lol
Много ми се искаше да разкажа какъв рожден ден изкарах, какви подаръци получих. Тогава съвсем щях да те убедя, че и след децата живота кипи, пък секса още повече  Lol
Пупи,разказвай - от кога чакам този разказ Cheesygrin
Децата не са цялата вселена за жените,които са родили - просто като при мен например,много трудно ми се получават личните неща,но вече виждам светлина и в този тунел Cheesygrin
Форумът направо умря вече и никой не се сеща да смени посоката нанякъде,та да не става въпрос само за памперси и детски сополи Lol
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #8 -: Май 10, 2014, 16:35:32 »

Много сте интересни, преместихте се в Скайп и Фб, а се цупите, че тук никой не пише. Не споделяте, щото никой не ви отговарял на постовете, ама и вие не отговаряте. Бебешкият раздел върви, защото има въпроси и се дават съвети, но съм сигурна, ама на 100%, че почти всичките пишат в бгмама и там обсъждат нещата много по-подробно. Въобще не мисля, че заради бебетата е всичко това, щото и преди имаше бебета, пък тука пушек се вдигаше във всичките раздели. Щеше да е супер темата да беше в насока защо замря форумът, а не пак да се скача против бебешкия раздел. А още по супер щеше да е, ако не съдехме за живота на хората по това кой в какъв фитнес се тагвал, чеквал и не знам си кво.

Не ме разбирайте погрешно, изобщо не се засягам, въпреки че без да искам отново станах повод за поредното изтрещяване по въпроса (понеже явно беше като реакция на постове в моята тема, макар че супер рядко пиша в темите на децата си). Напоследък съм на косъм да тръгна по улиците да раздавам презервативи, щото тоя живот извън бебетата още си го чакам. Ама, както и в случая, проблемът ми всъщност не е в децата, просто те се явяват последната капка на търпението ми.
Активен

Anna T.
Newbie
*
Публикации: 4392

Влюбена в живота

« Отговор #9 -: Май 10, 2014, 16:37:14 »

Божеее! Аз от Великден насам така съм не-бебешко-детска, че косата да ти опада (тя и се опитва, де), ама и аз влизам да почета бебешките теми, че да ми се изчисти мозъкЪТ.  Razz
Споделям небе(а)бешки: ще си тегля ножа, до 25-ти, ако така продължава всичко. че и не само на мене си, щото съм егоцентрична и не обичам да страдам сама. Мъжовището утре има ЧРД, имам 2 часа да му купя нещо и съм безидейна, пък така да заслужава да го зарадвам... Закопал е и той в два проекта, от които може и да го видя другия месец за повече от час време. Писна ми от свекървището и я накълцах на салата. О и половинката й. Може ли, значи, на Гергьовден се бяхме събрали и най-важната тема за сватбата бе: на бутилките ДОМАШНА ракия и вино дали пък да не сложим етикети с физиономутричките на младоженците. Теглих им едни. След това се успокоих и обявих, че ще сложа мутрички - на щастливите сватове-производители.
По повода обявих и желан сватбен подарък - приемам пътешествия всякакви. Другото ще си го купя сама, благодаря.
Имам изпит другата седмица, супер тежък, смахнат преподавател, почти съм стигнала до половината от конспекта и по повода смятам да не се явя на първата дата.
Което пък значи, че не мога да си взема котето, че то е в Русе понастоящем и ми е тегаво, щото си го искам. Оф, и за него се каня седмица вече да си доставя густото да отида да напазаря и все не ми остава време.

Тъй, Ут. Наоплаквах се, ама сякаш по-добре ми става, като измяукам колко са пораснали бебетата и коремите  Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #10 -: Май 10, 2014, 17:06:21 »

Лори, първо изобщо не беше заради теб темата ми, изобщо не знам даже какво си писала напоследък, и второ: защо пък трябва да е в насока защо замря форумът? За мен това не е странно след като всички се вълнуват единствено и само от бебета, памперси, захранване и от време на време колко пари да се вземат от държавата след появата на бебето. Или поне ако се вълнуват от друго аз няма откъде да знам, гледам само какво се споделя тук и евентуално във Фб. И не е против бебетата, не е дори против бебешките теми, просто се чудя наистина ли никой нищо друго не прави? Просто всички са/сме влезли в коловози работа, (бебета,) вкъщи, егати мизерния живот.
Активен

Korneliq
Newbie
*
Публикации: 8774

« Отговор #11 -: Май 10, 2014, 18:50:49 »

На мен бебетата са ми интересна тема от доста време (преди да забременея), но само в определени аспекти, а сега ще трябва във всички. Ама не се чувствам виновна като пиша или нещо подобно. Аз и в сватбената си тема много пишех, изобщо до човек си е, не до тематика. В тази връзка- Ут, просто споделяй това, което те вълнува по-редовно. Не е нужно да са бебета, каквото ти е на дневен ред. Ама като и ти си една от мълчащите наистина не върви да критикуваш. И все си мисля, че по-добре бебета от никакви теми- а ако спрат бебешките, май наистина форумът ще умре.

Струва ми се съвсем нормално както едно време на преден план са били сексът и драмите с връзките, така сега да е семейството и децата. Това показва, че се развиваме, а не тъпчем на едно място и може да се приеме положително.

Така че по-скоро според мен трябва мамите да се скарат на не-мамите- защо не пишете нищо по другите раздели, а? (аз не знам в коя категория се имам). Вярно, че мамите пишат предимно в един аспект, ама другите като не пишат в ни един, да не е по-добре  Razz
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #12 -: Май 10, 2014, 18:51:38 »

За "егати мизерния живот" няма да споря, защото си го повтарям всеки ден, по цял ден. Но съм сигурна, че съм изключение и че неактивността във форума не означава неактивност в реалния живот. Може пък вече всички да си разказват интересните неща в скайп, де да знам. А и след като във ФБ се дава пълен отчет къде ходим, какво ядем, какви книги четем, каква пакост е направило детето, хората явно не виждат смисъл да го повтарят и тук.
Активен

alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #13 -: Май 10, 2014, 19:33:19 »

В Бг-мама имам регистрация, там обаче не следя нито една тема, не бях в никакви отчетни теми, нито по време, нито след раждането. Във фейсбук все по-рядко пиша. Както и тук. Истината е, че просто нямам време. "Реалният" ми живот е достатъчно претоварен и запълнен, понякога захващам някоя тема тук, обаче все не мога да я довърша. И не виждам смисъл да пиша, след като не следя толкова нещата. Това обаче не означава, че не си отварям форума всеки ден и не си го следя. А и много са ми помагали съветите тук. И си признавам, че го използвам повече заради мамите тук и бебешките съвети. Не споделям някакви неща за живота ми, защото просто има с други хора, с които си говоря, и после ми идва някак странно да пиша и тук. Не че се притеснявам. Та така, не мисля, че причината за това какво се случва е бебешкия раздел. Моята причина е, че просто нямам време, почти по цял ден сме навън или нанякъде или върща в къщи нещо или с бебо... А и понякога откровено ме мързи, когато все пак ми се отвори пролука да си почета нещо на компа.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #14 -: Май 10, 2014, 22:20:58 »

Корни, няма как да си пишем тук, след като човек като сподели нещо се оказва, че си пише само той...тъпо е. Просто като цяло замря.

Лори, стискам палци да се оправи тоя кофти период.
Активен

Лора
Newbie
*

« Отговор #15 -: Май 10, 2014, 23:34:42 »

То и да се оправи, кой знае какво пак ще си потроша или нещо друго ще стане  Lol Заклевам се, сигурно над 30 човека вече ме посъветваха да се обърна към поп, шаман или нещо такова  Big grin И като прибавим и един мега работохоличен мъж, който въобще не се прибира и няма нито един свободен ден, почва съвсем да ме избива на (само)агресия.
Активен

Galina_Dim
Newbie
*
Публикации: 7773

Работохолик-изтрещелник

« Отговор #16 -: Май 11, 2014, 06:05:03 »

Аз съм в някаква супер критична душевна дупка и се отдавам на бачкане, с което даже и не смогвам, щото като ми е свито под лъжичката не съм достатъчно продуктивна бездруго.
Активен

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #17 -: Май 11, 2014, 07:51:56 »

Ути, добре, че раздруса страниците да изтупаме праха  Cheesygrin
Имам нужда от помощ и надъхване и шамари - тази седмица трябва спешно да напусна работа, а не ми стиска Razz
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
alivera
Newbie
*
Публикации: 3932

Streets of my life

« Отговор #18 -: Май 11, 2014, 08:47:03 »

Лор, честно казано не знам как се оправяш - с две бебета и с една ръка... И някаква черна серия. Аз определено бих се депресирала, не че ти го пожелавам или че нещо ще се оправи след това. Като знам на мен колко малко ми трябва. Чест ти прави.
Лъвче, защо ще напускаш?
Активен

Ivena
Newbie
*
Публикации: 650

« Отговор #19 -: Май 11, 2014, 09:33:56 »

Животът, извън бебетата, не е особено приятен.  Big grin
Живея сама, грижа се за себе си сама, пълна кукувщина, само три котки ми липсват и следващите 40 години от живота ми са ясни. Но поне имам време за себе си - булшит.
Местят ме в друг офис, ще работя само с мъже, 2 дни седмично, останалите три - в стария. Идеята като цяло не ме радва, но се опитвам да се настроя оптимистично, че ще трупам реален опит в развиваща се компания. Но пак - не съм ОК със ситуацията.
Записах се да уча италиански - пак опитвам се да гледам оптимистично.
Мислех, че най-трудното нещо е да вземеш решение да се разделиш с даден човек, не, оказва се, че по-трудното идва след това, да продължиш да мислиш по същия начин. Ако пък даденият човек е най-противоречивата личност на света и има връзка с 20-годишна, е още по-трудно. Тук оптимизмът ми съвсем се губи. Като цяло, толкова съм разочарована по темата, че ако още година продължа да живея сама, наистина ще си взема котки!
Трябва да си завършва магистратурата. Аз и финанси - никакви допирни точки. Ама ТРЯБВА!
След малко отивам да си разчиствам балкончето на 13 етаж, на което мисля да разсаждам мушкато :Д
Стига толкоз оптимистични разкази.
Според мен липсата на възможност за регистрация на нови потребители е основният проблем на форума, който успял да се регистрира преди време, успял.
Черпя ви с една снимка от 13-етаж, за да ви покажа, че нещата все пак не са толкова лоши, имам си прекрасно синьо небе Smile
http://prikachi.com/images/687/7317687w.jpg
Активен
Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #20 -: Май 11, 2014, 10:06:05 »

Ех, много ми е криво като ви чета, дано всичко да е някаква сезонна дупка и всичко да се нареди по-скоро.
Ивена, важното е, че не те напуска духът на оптимизма малко или повече.  Cheesygrin Мене ако питаш, направо си взимай котки, така или иначе няма да влошат положението, а пък са такава добра компания.  Cheesygrin И за магистратурата ти съчувствам, и аз от две години я "пиша" моята дипломна, смених три теми, и в момента съм на етап, че имам бегла идея горе-долу какво трябва да пише, и 3-4 книги, които трябва да прочета, когато ги открия, хаха, оттам насетне пълна мъгла.  Lol Ама пък и мен небето толкова много ме радва днес, само ме е яд, че цял ден ще сме затворени в театралния салон да репетираме и никъде не можем да мръднем, а след тези отвратителни почивни дни така имам нужда, всичките ни планове се провалиха  Cry
Не, че това беше по темата, де, ама реших да се включа с коментар и аз. Че моя живот извън бебета не мога да го коментирам толкова активно в тази тема, щото нямам бебета.  Lol Продължавам да не съм на тази вълна, макар че имам проблясъци, в които мисля как ще си реорганизирам кабинета в детска стая и къде какво ще има, хаха, и бебешките имена. И това, че с мъж ми веднъж коментирахме готини (не бебешки) имена и той каза, че харесва едно име, което не е много често срещано, и то се оказа точно моето любимо, та реших, че е знак от съдбата.  Lol Но дотам с бебешките тематики, на дневен ред е сватбената такава. Разчитам много силно, че до края на тази година ще се преместя четири (докато ги пресметна  Lol) раздела по-нагоре, ама кой знае, дано да съм права  Razz
« Последна редакция: Май 11, 2014, 10:09:35 от Catherine » Активен

foreveryours
Newbie
*
Публикации: 509

« Отговор #21 -: Май 11, 2014, 10:24:07 »

И аз от зяпачите само... всеки ден по 3 пъти на ден чета нещо във форума, но до писане така и не стигам.
А за живота извън бебетата (които нямам  Cheesygrin) мога да кажа, че тотално липсва. Аз съм в тотална черна дупка. Всичко ме дразни, от нищо не съм доволна, непрекъснато съм в размисли за какво ли не, сега единственото, което изпадна като работа е неплатен стаж, така че пак ще си работя за без пари. Чувствам, че нищо не ми се случва в живота.... това еднообразие започва да ме съсипва просто. Започвам да се чувствам стара (не ме убивайте)  Cheesygrin .. ама това сигурно е пред-рожден-ден депресия  Lol  А за мислите за бебета съм на приливи и отливи.. един път ме разтапят и ми се иска, а след 2 дни не мога да ги гледам ( пак не ме убивайте  Cheesygrin) така, че явно определено не ми е до това.
Активен

Fata morgana
Newbie
*
Публикации: 2920

« Отговор #22 -: Май 11, 2014, 11:35:28 »

Стана ми пак мъчно за черните ви моменти, смело напред, концентрирайте се какво имате и колко е хубаво!  Clover

Тази тема стана като новогодишна, много хубаво, и аз се отчитам:
От почти месец съм полубезработна, тоест най-накрая реално напуснах (смелост, Лъвче). Засега шефът ме осигурява, за да мога да тегля кредит, а пък аз пиша мейли и отговарям на телефонни обаждания по стари обекти, но не ходя в офиса, прехвърлям си проектите на хората там и координирам някои неща, финално, де. Изобщо не съжалявам за решението си, беше ме обхванала злоба и невротизъм за всяко неща там, по-силно от всякога, не може така. Не ми даде обещания бонус, нито обещаните проекти и аз казах баста финално.
По цял ден кръстосвам Сф и се опитвам да взема решение къде ще живея, което е адски сложно тук. Засега не се усещам безработна, щото покрай това и банките си е екшън.
Иначе си е страшно цялото приключение и рисково, но пък от 2-3 месеца не съм мислила, че съм бездетна, сингъл и почти 30 годишна жена, моят живот извън бебетата се развива.
Известно време нямах и минутка за форума, може би от НГ насам, та честито на всички бременни, които още не са родили! Lol
Казах си всичко, амин! Cheesygrin
« Последна редакция: Май 11, 2014, 11:43:31 от Fata morgana » Активен

Thoughts Become Things... Choose The Good Ones!
Xpucu
Administrator
Newbie
*
Публикации: 4012

« Отговор #23 -: Май 11, 2014, 13:02:45 »

но пък от 2-3 месеца не съм мислила, че съм бездетна, сингъл и почти 30 годишна жена, моят живот извън бебетата се развива.
Kiss Kiss Clover
Ей това да се чува от теб. И от Ивена.
Иначе и аз се присъединявам в групата на живеещите сами, почти на 30 и с живот извън бебетата (освен когато заради въпросните бебета някой ми връзва поредна тенекия). И за котка мислих дали да не си взема, ама то изкукването е заради една мишка, която утрепах, но още ме е страх  Huh

Ивена, да ни покажеш после китките. Моите орхидеи умряха и сега имам една мъничка и два кактуса само  Sad
Фата, а ти защо се отказа от апаратамента в младост. И избрала ли си банки?

Иначе мрънкането против форума ще го подмина. Като не пишете, а само мрънкате веднъж кой ви чете, после кой не ви чете, кой не ви обърнал внимание или кой ви обърнал внимание, но ви обидил, няма да стане. Няма да стане и с приказки, че не било като в скайп. Аз например имам какво да разкажа, но предвид, че липсват разказите ми и за стария мъж, и за двете години сама, и за новата ми любов, и за новия ми дом, и за много други малки неща, мисля, че няма нужда от повече обяснения.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15137

« Отговор #24 -: Май 11, 2014, 14:20:26 »

Много хубаво Smile Аз не знам защо спрях да пиша, може би, защото съвпадна периода, когато на работа нямах време да пиша и само четях набързо с този, е който тук всичко умря и почна да се пише за бебета, които, съжалявам, ама рядко ме интересуват вече.

Аз съм доволна от живота си, тази година ми е страхотна, случват се хубави работи, не съм се хвалила най-вече, защото изгубих навика форумът да ми е отдушник. Имаме служебна кола, пътуваме много. Аз излизам всяка седмица вече задължително в близкото рок клубче, почти редовно с колеги на по бира, със семейството да хапнем навън. Нямам странични занимания кой знае какви, но както винаги съм си контактна, поддържам връзка с интересни хора, бъбрим си, излизам си. Приятелите ми изпозаминаха и намаляха драстично, но така или иначе основно поддържам връзка само с един. Понякога дори ми е гузно, че се чувствам като изтървана тийнейджърка и искам от всичко и по много - и да изляза, и да се видя с  някой.

С Краси мръдвахме с децата самостоятелно да караме на Пампорово, постоянно правим планове къде да ходим и какво да правим. Всичко това е породено, че имаме и финансовота възможност сега де, няма какво да се лъжем. Но като не беше така, просто готвих повече вкъщи и събирах народа у нас. Дори като няма кой да гледа децата, се мъкнем с тях и според мен всичко е повече въпрос на желание, от колкото на възможност да живееш отвъд бебешкото.

Искам тук отновно да повдигна въпроса с достъпът до форума, Анн беше предложила мъжът й да помогне за скриптове ли какво беше, пак ли всичко потъна в небитието? Нека да влизат нови хора, за да не умре всичко в това хубаво място.

Ето, с Лъвчето почти не сме се виждали скоро, друго си е за близките си от тук като имаш постоянно информация какво се случва с тях. Дано разкаже в подробности какво се случва.
Фата също ме изуми, че е напуснала Smile

Липсвахте ми Smile Обичам си децата и смело мога да кажа, че напоследък съм в много щастлив период с тях и много ме радват и ощастливяват, но не ми се обсъжда само това и силно не ми се слушат всякакви бебешки истории (изключвам на наистина близки хора, естествено).
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 10  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: