star chick-chat.org star Женски работи star Домашен уют star Посуда!
Страници: 1 2 [3]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Посуда!  (Прочетена 17741 пъти)
utopia
Newbie
*
Публикации: 16519

A believer

« Отговор #50 -: Ноември 30, 2016, 07:28:04 »

Еми шанс, от години ги пускам вътре преди да видя, че се прецакват 😂 честно казано не ми е минавало през акъла, че някои съдове не стават
« Последна редакция: Ноември 30, 2016, 07:30:41 от utopia » Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

lioness
Newbie
*
Публикации: 8329

« Отговор #51 -: Ноември 30, 2016, 09:58:53 »

Аз пъхам всичко, пък каквото оцелее  Cheesygrin
И си нямам хубави ножове.... В началото прибрахме едни стари солинген от вилата, но те са 100 годишни и имат мнпго забележки. За едното кумуване ни подариха керамични, но аз ги спастрих за 2-3 месеца. Всички вече са тъпи и с начупени върхове. После си купихме делимано комплект, но са ми тежки и неудобни. И нямам ножове. Най- често режа с един стар, който дори е с цепка по средата на острието.
Активен

Щастието явно е направено, за да бъде споделяно.
utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #52 -: Ноември 30, 2016, 10:14:28 »

Оо, керамични! Те се наточват и поправят 😃
Активен

“Being happy doesn't mean that everything is perfect. It means that you've decided to look beyond the imperfections.”

Smiley
Newbie
*
Публикации: 6095

Усмивка

« Отговор #53 -: Ноември 30, 2016, 10:23:32 »

В CBA с точки има едни на промоция, които си купих наскоро. Даже са ми много леки. И много остри Lol почти не ги използвам ако режа на ръка, че ще остана без пръсти. Моите смятах да ги нося на точилар, ноо с новите се отказах. Да имам и тъпи вкъщи Cheesygrin
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #54 -: Ноември 30, 2016, 11:41:32 »

Аз се чудя какви тенджери да взема, керамични ли, тефлонови ли, и да стават за миялна ахахха
Смайлс, тези от ИКЕА тигани/тенджери лепнат ли?
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #55 -: Ноември 30, 2016, 12:25:07 »

За ножовете - ние сме фенове и имаме всякакви  Lol Но моят личен фаворит е едно малко самозаточващо универсално ножче - на някаква българска марка беше, Велико Търново май. Е това ми е любимият нож евър   Lol Реже всичко и не трябва да го точиш.  Razz Даже има дупки като за сирена.  Cheesygrin

За икейската посуда - имаме едно любимо ренде от там, уникааално просто. Въпреки че имам робот, предпочитам на рендето да си стържа. И три години вече не е мръднало, никъде няма ръждясало за разлика от повечето обикновени рендета, които сме купували. Та в Икеа има доста добри находки  Cheesygrin

А относно тенджерите - принципно имаме попаднало вкъщи от промооция на Била едно канче Zwilling, май от неръждаема стомана се води. Значи... това пък ми е любимият съд. Светкавично загрява, лесно се мие, тежичко е, както трябва да бъде... Малко доста са скъпи обаче , щото май се водят профи.  Razz Но е уникално просто, някой ден само такива ще са ми тенджерите като спечеля от тотото.  Lol
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #56 -: Ноември 30, 2016, 13:24:10 »

Смайлс, тези от ИКЕА тигани/тенджери лепнат ли?

Да ти кажа... не знам Lol водят ги "с намален риск за залепване". Но аз не съм ги скъсала от готвене, де. Предимно супи в по-малката съм си правила. А имам една тефлонова голяма касерола, която ползвам за по-потенциално залепващи неща.
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #57 -: Ноември 30, 2016, 15:33:16 »

Забравих... Ренде си купих последно с контейнер. Но основно беше защото корпусът е пластмаса, а само режещата част метална. Именно заради проблеми с ръждясване на предните ми неикейски. Много се дразнех, че като оставя да съхне и ми пуска следи по мивката.
Активен

kateto
Newbie
*
Публикации: 4122

« Отговор #58 -: Ноември 30, 2016, 16:39:16 »

аз такова ренде много си ползвам от миналата година Smile всичко си отива на мястото Smile
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #59 -: Ноември 30, 2016, 21:20:09 »

Влизам от време на време да видя дали не се е заформила някаква небебешка дискусия, но това ме съсипа просто  Lol

(сори, провали ми се пиянската вечер и трябва да си го изкарам на някого  Razz)
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #60 -: Ноември 30, 2016, 21:41:10 »

Lol Защо те е съсипало ?
Че говорим за рендета ли? Lol
Активен

Лора
Newbie
*
Публикации: 11958

« Отговор #61 -: Ноември 30, 2016, 21:47:05 »

И то с ентусиазъм!  Lol
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #62 -: Ноември 30, 2016, 22:05:23 »

Алтеранативата ми е темата за акитата... Как няма да ме вдъхновяват ренде и белачка за картофи?! Lol
Активен

Catherine
Newbie
*
Публикации: 7664

Heart follower

« Отговор #63 -: Декември 01, 2016, 12:06:13 »

На мен храната ми е страст, тъй че изпитвам силно въодушевление от всичко покрай нея, няма много общо с това каква скучна домакиня съм станала, и на 20, и на 30, и без едно или с 5 деца, пак ще ме интересува как да си улесня лакомията  Lol
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #64 -: Юни 10, 2017, 13:29:33 »

Я дайте типс за форми за мъфини. От какъв материал да търся?
Активен

paiachka
Newbie
*
Публикации: 2672

The awesomest, most best lookingest, greatest!

« Отговор #65 -: Юни 10, 2017, 13:54:57 »

Моята е тефлонова, като вътре все пак слагам хартиени форми. Алтернатива е в плоска тава с по две хартиени форми на мъфин, аз например имам към фурната две огромни тави, в които така събирам по над 30 мъфина, докато масово формите са за 12-15-20.
Силиконовите не ми хващат вяра нещо.
Активен

Децата не са даденост и е привилегия да ги имаш!
kateto
Newbie
*
Публикации: 4122

« Отговор #66 -: Юни 10, 2017, 14:02:22 »

аз имам силиконови форми, от джъмбо - в тях винаги слагам хартриена формичка и така хем пазят формата си самите мъфини, хем не цапам много..а и както каза Паяка - в голяма тава се събират много
Активен

Smiley
Newbie
*

Усмивка

« Отговор #67 -: Юни 10, 2017, 14:24:08 »

Тенк ю
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #68 -: Юни 10, 2017, 17:16:39 »

Силикон! Ама скъп и качествен
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #69 -: Август 13, 2017, 23:12:26 »

Някой ползва ли чугунен тиган, има ужасното чувство, че се прецаках яко.
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15133

« Отговор #70 -: Август 15, 2017, 08:51:34 »

Не се навих, че много ми тежеше като мерихме преди, а и доста поддръжка и пазене има. Но доколкото проучвах просто е въпрос на това да си нагласиш начина на готвене. Залепва ли ти, какъв е проблемът? Трябва си мазнина да се сложиш не е като незалепващ, ако си свикнала с такова само.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #71 -: Август 15, 2017, 10:22:02 »

Ужасното е в миенето, ама ми дадоха акъл да кипвам вода в него след готвене и се почиства значително по-лесно. Че нали не трябва с препарат, не трябва да се търка, не трябва миялна, след миене се подсушава и маже с мазнина, като второ дете ми е Cheesygrin
Активен

bizzare
Global Moderator
Newbie
*
Публикации: 15133

« Отговор #72 -: Август 16, 2017, 07:53:05 »

Да, точно затова и аз се отказах. Щях да го ръждясам на второто готвене. Наточила съм се на тигана на Лора аз, само да видя кога ще стигна до него.
Активен

utopia
Newbie
*

A believer

« Отговор #73 -: Август 16, 2017, 09:59:22 »

Да, но пък наистина ароматът и вкусът на храната, приготвена вътре, е много специфичен, мн е вкусно.
Активен

Страници: 1 2 [3]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: